Development - en to ca translation catalogue (1728 entries)

en: "caller_get_posts" is deprecated. Use "ignore_sticky_posts" instead.
ca: "caller_get_posts" està obsoleta. Useu per contra "ignore_sticky_posts".

en: #%d (no title)
ca: #%d (sense títol)

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
ca: %1$s %2$s %3$s Canal de les categories

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
ca: %1$s %2$s %3$s Canal dels comentaris

en: %1$s %2$s %3$s Feed
ca: s%1$s %2$s canal d'informació

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
ca: %1$s %2$s %3$s Canal de les etiquetes

en: %1$s %2$s Comments Feed
ca: %1$s %2$s Canal dels comentaris

en: %1$s %2$s Feed
ca: %1$s %2$s canal d'informació

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
ca: %1$s %2$s Entrades per al Canal %3$s

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
ca: %1$s %2$s Resultats de la cerca per al Canal &quot;%3$s&quot;

en: %1$s %2$s, %3$s @ %4$s:%5$s
ca: %2$s de %1$s de %3$s a les %4$s:%5$s

en: %1$s (since %2$s; %3$s)
ca: %1$s (des de la %2$s; %3$s)

en: %1$s (since %2$s; no alternative available)
ca: %1$s (des de la %2$s; no hi ha alternativa disponible)

en: %1$s (since %2$s; use %3$s instead)
ca: %1$s (des de la %2$s; utilitzeu per contra %3$s)

en: %1$s - Comments on %2$s
ca: %1$s - Comentaris a %2$s

en: %1$s Comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s Comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
ca[0]: %1$s comentari<span class="screen-reader-text"> a %2$s</span>
ca[1]: %1$s comentaris<span class="screen-reader-text"> a %2$s</span>

en: %1$s [Autosave]
ca: %1$s [Desat Automàtic]

en: %1$s [Current Revision]
ca: %1$s [Revisió Actual]

en: %1$s and %2$s.
ca: %1$s i %2$s.

en: %1$s at %2$s
ca: %1$s a les %2$s

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
ca: %1$s és <strong>obsolet</strong> des de la versió %2$s i no hi ha cap alternativa disponible!

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
ca: %1$s és <strong>obsolet</strong> des de la versió %2$s! Usa %3$s com a substitució.

en: %1$s is deprecated. Use %2$s instead.
ca: %1$s està obsolet. Utilizeu %2$s en el seu lloc.

en: %1$s is proudly powered by %2$s
ca: %1$s funciona gràcies al %2$s

en: %1$s response to %2$s | %1$s responses to %2$s
ca[0]: %1$s resposta a %2$s
ca[1]: %1$s respostes a %2$s

en: %1$s was called <strong>incorrectly</strong>. %2$s %3$s
ca: %1$s s'ha cridat <strong>de manera incorrecta</strong>. %2$s %3$s

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
ca: S'ha executat %1$s amb un argument que és <strong>obsolet</strong> des de la versió %2$s sense cap alternativa disponible.

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
ca: S'ha executat %1$s amb un argument que és <strong>obsolet</strong> des de la versió %2$s! %3$s

en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
ca: %1$s. Element del menú %2$d de %3$d.

en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
ca: %1$s. Nombre de l'element inferior %2$d a continuació de %3$s.

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
ca[0]: %d actualització d'extensions
ca[1]: %d actualitzacions d'extensions

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
ca[0]: %d Tema s'ha actualitzat
ca[1]: %d Temes s'han actualitzats

en: %d WordPress Update
ca: %d actualitzacions del WordPress

en: %d queries. %s seconds.
ca: %d consultes. %s segons.

en: %d selected
ca: %d seleccionats

en: %s (Invalid)
ca: %s (no vàlid)

en: %s (Pending)
ca: %s (pendent)

en: %s <span class="says">says:</span>
ca: %s <span class="says">ha dit:</span>

en: %s <span class="screen-reader-text">Comment</span> | %s <span class="screen-reader-text">Comments</span>
ca[0]: %s <span class="screen-reader-text">comentari</span>
ca[1]: %s <span class="screen-reader-text">comentaris</span>

en: %s Comment | %s Comments
ca[0]: %d comentari
ca[1]: %d comentaris

en: %s and %s
ca: %s i %s

en: %s comment awaiting moderation | %s comments awaiting moderation
ca[0]: %s comentari està esperant moderació
ca[1]: %s comentaris estan esperant moderació

en: %s day | %s days
ca[0]: %s dia
ca[1]: %s dies

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
ca: %s excedeix la grandària màxima de càrrega per al carregador multifitxers quan s'usa al navegador.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
ca: %s sobrepassa la mida màxima de càrrega per aquest lloc web.

en: %s hour | %s hours
ca[0]: %s hora
ca[1]: %s hores

en: %s is a protected WP option and may not be modified
ca: %s és una opció protegida del WP i no es pot modificar

en: %s is your new username
ca: El nou nom d'usuari és %s

en: %s min | %s mins
ca[0]: %s minut
ca[1]: %s minuts

en: %s month | %s months
ca[0]: %s mes
ca[1]: %s mesos

en: %s must set a database connection for use with escaping.
ca: %s deu definir una connexió a la base de dades per fer servir amb escapament.

en: %s topic | %s topics
ca[0]: %s tema
ca[1]: %s temes

en: %s update failed
ca: L'actualització de %s ha fallat.

en: %s updated!
ca: S'ha actualitzat %s!

en: %s week | %s weeks
ca[0]: %s setmana
ca[1]: %s setmanes

en: %s year | %s years
ca[0]: %s any
ca[1]: %s anys

en: %s, and %s
ca: %s, i %s

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
ca: &#8220;%s&#8221; no s'ha pogut penjar a causa d'un error

en: &#8592; Cancel Audio Playlist
ca: &#8592; Cancel·la la llista de reproducció d'àudio

en: &#8592; Cancel Gallery
ca: &#8592; Cancel·la la galeria

en: &#8592; Cancel Video Playlist
ca: &#8592; Cancel·la la llista de reproducció de vídeos

en: &#8592; Return to library
ca: &#8592; Torna a la mediateca

en: &laquo; Back
ca: « Tornar enrere

en: &laquo; Older Comments
ca: &laquo; Comentaris anteriors

en: &laquo; Previous
ca: &laquo; Entrades anteriors

en: &laquo; Previous Page
ca: &laquo; Pàgina prèvia

en: &larr; Back to %s
ca: &larr; Torna cap a %s

en: &lt; Prev
ca: &lt; Entrades anteriors

en: &mdash; Select &mdash;
ca: &mdash; Selecciona &mdash;

en: (Edit)
ca: (Edita)

en: (Must be at least 4 characters, letters and numbers only.)
ca: (Ha de tenir almenys 4 caràcters, lletres i números solament.)

en: (This message was added in version %s.)
ca: (Aquest missatge s'ha afegit en la versió %s.)

en: (WordPress could not establish a secure connection to WordPress.org. Please contact your server administrator.)
ca: (El WordPress no ha pogut establir una connexió segura amb el servidor del WordPress.org. Contacteu amb l'administrador del servidor.)

en: (more&hellip;)
ca: (més&hellip;)

en: (no title)
ca: (sense títol)

en: (required)
ca: (necessari)

en: 1 Comment
ca: 1 comentari

en: 1 Comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
ca: 1 comentari<span class="screen-reader-text"> a %s</span>

en: <a href="%1$s" aria-label="Logged in as %2$s. Edit your profile.">Logged in as %2$s</a>. <a href="%3$s">Log out?</a>
ca: <a href="%1$s" aria-label="Identificat com a %2$s. Eita el perfil."> Identificat com a %2$s</a>. <a href="%3$s">Voleu sortir?</a>

en: <a href="%1$s">%2$s</a> is your new site. <a href="%3$s">Log in</a> as &#8220;%4$s&#8221; using your existing password.
ca: <a href="%1$s">%2$s</a> és el vostre lloc web nou.  <a href="%3$s">Entreu</a> com a &#8220;%4$s&#8221; fent servir la vostra contrasenya.

en: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> feed for comments on this post.
ca: Subscripció <abbr title="en anglès, Really Simple Syndication">RSS</abbr> als comentaris de l'entrada.

en: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">says:</span>
ca: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">escrigué:</span>

en: <span>Active:</span> %s
ca: <span>Actiu:</span> %s

en: <strong>Conflicting values for the constants VHOST and SUBDOMAIN_INSTALL.</strong> The value of SUBDOMAIN_INSTALL will be assumed to be your subdomain configuration setting.
ca: <strong>Valors en conflicte per a les constants VHOST and SUBDOMAIN_INSTALL.</strong> El valor de SUBDOMAIN_INSTALL s'assumirà que és el del paràmetre de configuració del subdomini.

en: <strong>Could not find site %1$s.</strong> Searched for table %2$s in database %3$s. Is that right?
ca: <strong>No es pot trobar el lloc %1$s.</strong> S'ha cercat en la taula %2$s de la base de dades %3$s. És correcte?

en: <strong>Database tables are missing.</strong> This means that MySQL is not running, WordPress was not installed properly, or someone deleted %s. You really should look at your database now.
ca: <strong>Les taules de la base de dades no existeixen.</strong> Això significa que la base de dades MySQL no s'està executant, que el WordPress no s'ha instal·lat correctament, o que algú ha esborrat %s. Heu de pegar-li una mirada a la base de dades ara.

en: <strong>ERROR</strong>: %1$s in %2$s can only contain numbers, letters, and underscores.
ca: <strong>ERROR</strong>: %1$s a %2$s només pot contenir números, lletres i subratllats.

en: <strong>ERROR</strong>: Cookies are blocked due to unexpected output. For help, please see <a href="%1$s">this documentation</a> or try the <a href="%2$s">support forums</a>.
ca: <strong>ERROR</strong>: Les galetes s'han blocat per un error inesperat. Si necessiteu ajuda, mireu <a href="%1$s">aquesta documentació</a> o proveu amb els <a href="%2$s">fòrums de suport</a>.

en: <strong>ERROR</strong>: Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href="%s">enable cookies</a> to use WordPress.
ca: <strong>ERROR</strong>: les galetes s'han blocat o no estan suportades pel navegador. Heu d'<a href="%s">activar les galetes</a> per utilitzar el WordPress.

en: <strong>ERROR</strong>: Couldn&#8217;t register you&hellip; please contact the <a href="mailto:%s">webmaster</a> !
ca: <strong>ERROR</strong>: no hem pogut registrar-vos&hellip; contacteu amb l'<a href="mailto:%s">administrador de la web</a>!

en: <strong>ERROR</strong>: Enter a username or email address.
ca: <strong>ERROR</strong>: introduïu un nom d'usuari o correu electrònic.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or email.
ca: <strong>ERROR</strong>: nom d'usuari o correu electrònic incorrectes.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or incorrect password.
ca: <strong>ERROR</strong>: Nom d'usuari o contrasenya incorrectes.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username.
ca: <strong>ERROR</strong>: nom d'usuari incorrecte.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
ca: <strong>ERROR</strong>: Introduïu un nom d'usuari.

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your email address.
ca: <strong>ERROR</strong>: Teclegeu l'adreça electrònica.

en: <strong>ERROR</strong>: Site URL already taken.
ca: <strong>ERROR</strong>: L'URL del lloc ja existeix.

en: <strong>ERROR</strong>: Sorry, that username is not allowed.
ca: <strong>ERROR</strong>: aquest nom d'usuari no està permès.

en: <strong>ERROR</strong>: The comment could not be saved. Please try again later.
ca: <strong>ERROR</strong>: El comentari no s'ha pogut desar. Intenteu-ho de nou més tard.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
ca: <strong>ERROR</strong>: L'adreça electrònica no és correcta.

en: <strong>ERROR</strong>: The password field is empty.
ca: <strong>ERROR</strong>: El camp de la contrasenya està buit.

en: <strong>ERROR</strong>: The password you entered for the username %s is incorrect.
ca: <strong>ERROR</strong>: La contrasenya que heu introduït per a l'usuari %s és incorrecta.

en: <strong>ERROR</strong>: The username field is empty.
ca: <strong>ERROR</strong>: El camp del nom d'usuari està buit.

en: <strong>ERROR</strong>: There is no user registered with that email address.
ca: <strong>ERROR</strong>: No hi ha cap usuari registrat amb aquesta adreça electrònica.

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
ca: <strong>ERROR</strong>: Aquesta adreça electrònica ja existeix. Trieu-ne una altra.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered. Please choose another one.
ca: <strong>ERROR</strong>: Aquest nom d'usuari ja està registrat. Trieu-ne un altre.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
ca: <strong>ERROR</strong>: El nom d'usuari no és vàlid perquè conté caràcters il·legals. Introduïu un nom d'usuari vàlid.

en: <strong>ERROR</strong>: WordPress %1$s requires MySQL %2$s or higher
ca: <strong>ERROR</strong>: el WordPress %1$s requereix MySQL %2$s o posterior

en: <strong>ERROR</strong>: Your account has been marked as a spammer.
ca: <strong>ERROR</strong>: El vostre compte s'ha marcat com a brossa.

en: <strong>ERROR</strong>: please enter a valid email address.
ca: <strong>ERROR</strong>: introduïu una adreça electrònica vàlida.

en: <strong>ERROR</strong>: please fill the required fields (name, email).
ca: <strong>ERROR</strong>: ompliu els camps necessaris (nom, correu electrònic).

en: <strong>ERROR</strong>: please type a comment.
ca: <strong>ERROR</strong>: Teclegeu un comentari.

en: <strong>ERROR</strong>: problem creating site entry.
ca: <strong>ERROR</strong>: s'ha produït un problema en crear l'entrada del lloc web.

en: <strong>RSS Error</strong>: %s
ca: <strong>Error del fil RSS</strong>: %s

en: <strong>You have successfully updated WordPress!</strong> Please log back in to see what&#8217;s new.
ca: <strong>Heu actualitzat correctament el WordPress!</strong> Inicieu sessió per veure què hi ha de nou.

en: A calendar of your site&#8217;s Posts.
ca: Un calendari de les entrades del lloc web.

en: A cloud of your most used tags.
ca: Un núvol de les etiquetes més utilitzades.

en: A list of your site&#8217;s Pages.
ca: Una llista de les pàgines del lloc web.

en: A list or dropdown of categories.
ca: Una llista de categories o un desplegable

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
ca: Un arxiu de les entrades del lloc web.

en: A name is required for this term
ca: Es requereix un nom per a aquest terme

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
ca: L'entrada "%s" té un comentari nou que espera l'aprovació

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
ca: L'entrada "%s" té un retroenllaç nou que espera l'aprovació

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
ca: L'entrada "%s" té un retroenllaç nou que espera l'aprovació

en: A search form for your site.
ca: Un formulari de cerca del lloc web.

en: A static page
ca: Una pàgina estàtica

en: A term with the name provided already exists in this taxonomy.
ca: Un terme amb el nom i url ja existeix a la taxonomia.

en: A term with the name provided already exists with this parent.
ca: Un terme amb el nom proporcionat ja existeix amb aquest pare.

en: A valid URL was not provided.
ca: No heu introduït un URL vàlid.

en: A valid email address is required
ca: Es necessita una adreça electrònica vàlida

en: About WordPress
ca: Quant al WordPress

en: Action
ca: Acció

en: Activate
ca: Activa

en: Activation Key Required
ca: Cal un codi d'activació

en: Activation Key:
ca: Codi d'activació:

en: Active theme
ca: Tema actiu

en: Add Audio Source
ca: Afegeix una font d'àudio

en: Add Items
ca: Afegeix elements

en: Add Link
ca: Afegeix un enllaç

en: Add Media
ca: Afegeix un mèdia

en: Add Menu Items
ca: Afegeix elements del menú

en: Add New Category
ca: Afegeix

en: Add New Link Category
ca: Afegeix una categoria d'enllaços

en: Add New Page
ca: Afegeix una pàgina nova

en: Add New Post
ca: Afegeix una entrada nova

en: Add New Tag
ca: Afegeix una etiqueta nova

en: Add Subtitles
ca: Afegeix subtítols

en: Add Video Source
ca: Afegeix una font de vídeo

en: Add a Menu
ca: Afegeix un menú

en: Add a Widget
ca: Afegeix un giny

en: Add a custom menu to your sidebar.
ca: Afegiu un menú personalitzat a la barra lateral.

en: Add alternate sources for maximum HTML5 playback:
ca: Afegeix un origen alternatiu per aconseguir una reproducció màxima en HTML5:

en: Add new header image
ca: Afegeix una imatge de capçalera nova

en: Add new image
ca: Afegeix una imatge nova

en: Add or remove menu items
ca: Afegiu o suprimiu elements del menú

en: Add or remove tags
ca: Afegeix o suprimeix etiquetes

en: Add to Audio Playlist
ca: Afegeix a la llista de reproducció d'àudio

en: Add to Dictionary
ca: Afegeix al diccionari

en: Add to Gallery
ca: Afegeix a la galeria

en: Add to Menu
ca: Afegeix al menú

en: Add to Video Playlist
ca: Afegeix una llista de reproducció de vídeos

en: Add to audio playlist
ca: Afegeix a la llista de reproducció d'àudio

en: Add to gallery
ca: Afegeix a la galeria

en: Add to menu: %1$s (%2$s)
ca: Afegeix al menú: %1$s (%2$s)

en: Add to video playlist
ca: Afegeix a la llista de reproducció de vídeos

en: Additional items found: %d
ca: Elements addicionals trobats: %s

en: Additional shortcuts,
ca: Dreceres addicionals,

en: Advanced
ca: Avançat

en: Advanced Options
ca: Opcions avançades

en: Album
ca: Àlbum

en: Align
ca: Alineació

en: Align center
ca: Alinea al centre

en: Align left
ca: Alinea a l'esquerra

en: Align right
ca: Alinea a la dreta

en: Alignment
ca: Alineació

en: All Categories
ca: Totes les categories

en: All Link Categories
ca: Totes les categories d'enllaços

en: All Pages
ca: Totes les pàgines

en: All Posts
ca: Totes les entrades

en: All Tags
ca: Totes les etiquetes

en: All dates
ca: Totes les dates

en: All media items
ca: Tots els mèdia

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new articles
ca: Permet notificacions d'enllaços d'altres blogs (retroenllaços i retropings) als articles nous.

en: Allow new users to sign up
ca: Permet als nous usuaris iniciar sessió

en: Allow people to post comments on new articles
ca: Permet a la gent fer comentaris a les noves entrades

en: Allow search engines to index this site.
ca: Permet als cercadors indexar aquest lloc.

en: Allowed Files
ca: Fitxers permesos

en: Already Installed
ca: Ja s'ha instal·lat

en: Alt Text
ca: Text Alt

en: Alternative Text
ca: Text alternatiu

en: Alternative source
ca: Codi font alternatiu

en: Ambiguous term name used in a hierarchical taxonomy. Please use term ID instead.
ca: El nom del terme és ambigu en una taxonomia jeràrquica. Useu per contra l'identificador del terme.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
ca: S'ha produït un error; probablement l'RSS ha deixat de funcionar. Torneu-ho a provar d'aquí una estona.

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
ca: S'ha produït un error. Recarregueu la pàgina i torneu-ho a provar.

en: An error occurred adding you to this site. Back to the <a href="%s">homepage</a>.
ca: S'ha produït un error afegint-vos a aquest lloc web. Torneu a la <a href="%s">pàgina d'inici</a>.

en: An error occurred during the activation
ca: S'ha produït un error durant l'activació.

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
ca: S'ha produït un error carregant el fitxer. Torneu-ho a provar d'aquí una estona.

en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WordPress.org or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, please try the <a href="https://wordpress.org/support/">support forums</a>.
ca: S'ha produït un error inesperat. Alguna cosa ha anat malament amb el WordPress o amb la configuració del servidor. Si continueu tenint problemes, proveu amb els <a href="http://ca.forums.wordpress.org/">fòrums de suport</a>.

en: An unidentified error has occurred.
ca: S'ha produït un error no identificat.

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Apply
ca: Aplica

en: Approve and Reply
ca: Aprova i respon

en: Approve it: %s
ca: Aprova: %s

en: April
ca: abril

[ctx: April abbreviation]
en: Apr
ca: abr.

en: Arbitrary text or HTML.
ca: Text arbitrari o HTML

en: Archives
ca: Arxius

en: Archives: %s
ca: Arxiu: %s

en: Are you lost?
ca: Us heu perdut?

en: Are you sure it exists?
ca: Segur que voleu sortir?

en: Are you sure that the database server is not under particularly heavy load?
ca: Esteu segurs que el servidor de base de dades no està sota una càrrega molt alta?

en: Are you sure that the database server is running?
ca: Esteu segurs que el servidor de base de dades està funcionant?

en: Are you sure that you have typed the correct hostname?
ca: Esteu segurs que heu escrit el nom de l'amfitrió correcte?

en: Are you sure you have the correct username and password?
ca: Esteu segur que teniu l'usuari i contrasenya correctes?

en: Are you sure you want to do this?
ca: Segur que voleu fer això?

en: Are you sure you want to edit this comment?
    The changes you made will be lost.
ca: Segure que voleu editar aquest comentari?
    Els canvis fets es perdran.

en: Are you sure you want to install this plugin?
ca: Esteu segur que voleu instal·lar aquesta extensió?

en: Artist
ca: Artista

en: As a browser icon
ca: Com una icona de navegador

en: As an app icon
ca: Com una icona d'aplicació mòbil

en: Attachment Details
ca: Detalls de l'adjunt

en: Attachment Display Settings
ca: Configuració de la visualització dels adjunts

en: Attachment Page
ca: Pàgina de les adjuncions

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
ca: S'ha intentat establir una qualitat d'imatge fora de rang [1, 100].

en: Attempting to parse a shortcode without a valid callback: %s
ca: S'està intentant analitzar codi sense una crida de retorn vàlida: %s

en: Audio
ca: Àudio

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Àudio <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Àudios <span class="count">(%s)</span>

en: Audio Details
ca: Detalls de l'àudio

en: August
ca: agost

[ctx: August abbreviation]
en: Aug
ca: ag.

en: Author
ca: Autor

en: Author is %s
ca: L'autor és %s

en: Author:
ca: Autor:

en: Author: %1$s (IP: %2$s, %3$s)
ca: Autor: %1$s (IP: %2$s, %3$s)

en: Author: %s
ca: Autor: %s

en: Automatically add new top-level pages to this menu
ca: Afegeix automàticament pàgines superiors noves a aquest menú

en: Automatically add paragraphs
ca: Afegeix paràgrafs automàticament

en: Autoplay
ca: Reprodueix automàticament

en: Back
ca: Enrere

en: Background
ca: Fons

en: Background Attachment
ca: Adjunta un fons

en: Background Color
ca: Color de fons

en: Background Image
ca: Imatge de fons

en: Background Position
ca: Posició del fons

en: Background Repeat
ca: Repeteix el fons

en: Background color
ca: Color de fons

en: Bitrate
ca: Taxa de bits

en: Bitrate Mode
ca: Mode de la taxa de bits

en: Bitrate:
ca: Taxa de bits:

en: Blockquote
ca: Citació

en: Bold
ca: Negreta

en: Bookmarks
ca: Favorits

en: Border
ca: Contorn

en: Border color
ca: Color de la vora

en: Bottom
ca: A baix

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
ca: No disponible breument per realitzar tasques de manteniment programades. Torneu en un minut.

en: Bulk Select
ca: Selecciona accions en massa

en: Bulleted list
ca: Llista amb pics

en: But, before you can start using your new username, <strong>you must activate it</strong>.
ca: Però, abans de començar a fer servir el vostre nom d'usuari, <strong>haureu d'activar-lo</strong>.

en: But, before you can start using your site, <strong>you must activate it</strong>.
ca: Però, abans de començar a fer servir el vostre web, <strong>heu d'activar-lo</strong>.

en: By %s
ca: Per %s

en: By: %s
ca: Per: %s

en: CSS Classes
ca: Classes CSS

en: Calendar
ca: Calendari

en: Can&#8217;t select database
ca: No es pot seleccionar la base de dades

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancel Edit
ca: Cancel·la l'edició

en: Cancel Selection
ca: Cancel·la la selecció

[ctx: Cancel reordering menu items in Customizer]
en: Done
ca: Fet

[ctx: Cancel reordering widgets in Customizer]
en: Done
ca: Fet

en: Cancel reply
ca: Cancel·la les respostes

en: Cannot create a revision of a revision
ca: No es pot crear una revisió d'una revisió

en: Cannot create a user with an empty login name.
ca: No es pot crear un usuari amb un nom d'usuari buit.

en: Caption
ca: Llegenda

en: Caption this image&hellip;
ca: Posa-li títol a aquesta imatge&hellip;

en: Captions/Subtitles
ca: Títols/subtítols

en: Categories list
ca: Llista de categories

en: Categories list navigation
ca: Navegació per la llista de categories.

en: Category: %s
ca: Categoria: %s

en: Cell padding
ca: Separació de la cel·la

en: Cell spacing
ca: Espaiat de la cel·la

en: Cell type
ca: Tipus de cel·la

en: Center
ca: Centrat

en: Change File
ca: Canvia el fitxer

en: Change Image
ca: Canvia la imatge

en: Changes saved.
ca: S'han desat els canvis

en: Cheatin&#8217; uh?
ca: Fent trampes, eh?

en: Check Spelling
ca: Revisió ortogràfica

en: Check the junk or spam folder of your email client. Sometime emails wind up there by mistake.
ca: Reviseu la paperera o la carpeta de correu brossa al vostre client de correu. A vegades els correus electrònics acaben allà per error.

en: Check your email for the confirmation link.
ca: Comproveu si heu rebut per correu electrònic l'enllaç de confirmació.

en: Check your email for your new password.
ca: Comproveu si heu rebut per correu electrònic la contrasenya nova.

en: Check your inbox at %s and click the link given.
ca: Comproveu la vostra bústia d'entrada de %s i feu clic a l'enllaç que heu rebut.

en: Choose File
ca: Tria fitxer

en: Choose Image
ca: Tria una imatge

en: Choose from the most used tags
ca: Trieu una de les etiquetes més usades

en: Clear
ca: Neteja

en: Clear Results
ca: Neteja els resultats

en: Clear formatting
ca: Neteja el format

en: Click here to cancel reply.
ca: Feu clic aquí per cancel·lar la resposta.

en: Close
ca: Tanca

en: Close all open tags
ca: Tanca totes les etiquetes obertes

en: Close blockquote tag
ca: Tanca l'etiqueta de citació

en: Close bold tag
ca: Tanca l'etiqueta de negreta

en: Close bulleted list tag
ca: Tanca l'etiqueta de llista amb pics

en: Close code tag
ca: Tanca l'etiqueta de codi

en: Close deleted text tag
ca: Tanca l'etiqueta de text suprimit

en: Close inserted text tag
ca: Tanca l'etiqueta de text inserit

en: Close italic tag
ca: Tanca l'etiqueta d'itàlica

en: Close list item tag
ca: Tanca l'etiqueta d'element de lista

en: Close media panel
ca: Tanca el tauler dels mèdia

en: Close numbered list tag
ca: Tanca l'etiqueta de llista numerada

en: Close reorder mode
ca: Tanca el mode de reordenació

en: Close sharing dialog
ca: Tanca el diàleg de compartició

en: Close this window.
ca: Tanca la finestra.

en: Close uploader
ca: Tanca el carregador

en: Cmd + letter:
ca: Cmd + lletra:

en: Code
ca: Codi

en: Collapse Sidebar
ca: Redueix la barra lateral

en: Column group
ca: Grup de columnes

en: Columns
ca: Columnes

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
ca: a, abans, abans-d'ahir, abintestat, ací, adesiara, adés, adéu, adagio, ah, ahir, ai, aitambé, aitampoc, aitan, aitant, aitantost, aixà, això, així, aleshores, algun, alguna, algunes, alguns, algú, alhora, allà, allèn, allò, allí, almenys, alto, altra, altre, altres, altresí, altri, alça, allegro, amargament, amb, ambdues, ambdós, amunt, amén, anc, andante, andantino, anit, ans, antany, apa, aprés, aqueix, aqueixa, aqueixes, aqueixos, aqueixs, aquell, aquella, aquelles, aquells, aquest, aquesta, aquestes, aquests, aquèn, aquí, ara, arran, arrera, arrere, arreu, arri, arruix, atxim, au, avall, avant, aviat, avui, açò, bah, baix, baldament, ballmanetes, banzim-banzam, bastant, bastants, ben, bis, bitllo-bitllo, bo, bé, ca, cada, cal, cap, car, caram, catorze, cent, centes, cents, cerca, cert, certa, certes, certs, cinc, cinquanta, cinquena, cinquenes, cinquens, cinquè, com, comsevulla, contra, cordons, corrents, cric-crac, d, daixonses, daixò, dallonses, dallò, dalt, daltabaix, damunt, darrera, darrere, davall, davant, de, debades, dedins, defora, dejorn, dejús, dellà, dementre, dempeus, demés, demà, des, desena, desenes, desens, després, dessobre, dessota, dessús, desè, deu, devers, devora, deçà, diferents, dinou, dins, dintre, disset, divers, diversa, diverses, diversos, divuit, doncs, dos, dotze, dues, durant, ecs, eh, el, ela, elis, ell, ella, elles, ells, els, em, emperò, en, enans, enant, encara, encontinent, endalt, endarrera, endarrere, endavant, endebades, endemig, endemés, endemà, endins, endintre, enfora, engir, enguany, enguanyasses, enjús, enlaire, enlloc, enllà, enrera, enrere, ens, ensems, ensota, ensús, entorn, entre, entremig, entretant, entrò, envers, envides, environs, enviró, ençà, ep, ep, era, eren, eres, ergo, es, escar, essent, esser, est, esta, estada, estades, estan, estant, estar, estaran, estarem, estareu, estaria, estarien, estaries, estaré, estarà, estaràs, estaríem, estaríeu, estat, estats, estava, estaven, estaves, estem, estes, esteu, estic, estiguem, estigueren, estigueres, estigues, estiguessis, estigueu, estigui, estiguin, estiguis, estigué, estiguérem, estiguéreu, estigués, estiguí, estos, està, estàs, estàvem, estàveu, et, etc, etcètera, ets, excepte, fins, fora, foren, fores, força, fos, fossin, fossis, fou, fra, fui, fóra, fórem, fóreu, fóreu, fóssim, fóssiu, gaire, gairebé, gaires, gens, girientorn, gratis, ha, hagi, hagin, hagis, haguda, hagudes, hagueren, hagueres, haguessin, haguessis, hagut, haguts, hagué, haguérem, haguéreu, hagués, haguéssim, haguéssiu, haguí, hala, han, has, hauran, haurem, haureu, hauria, haurien, hauries, hauré, haurà, hauràs, hauríem, hauríeu, havem, havent, haver, haveu, havia, havien, havies, havíem, havíeu, he, hem, heu, hi, ho, hom, hui, hàgim, hàgiu, i, igual, iguals, inclusive, ja, jamai, jo, l, la, leri-leri, les, li, lla, llavors, llevat, lluny, llur, llurs, lo, los, ls, m, ma, mai, mal, malament, malgrat, manco, mant, manta, mantes, mantinent, mants, massa, mateix, mateixa, mateixes, mateixos, me, mentre, mentrestant, menys, mes, meu, meua, meues, meus, meva, meves, mi, mig, mil, mitges, mitja, mitjançant, mitjos, moixoni, molt, molta, moltes, molts, mon, mos, més, n, na, ne, ni, ningú, no, nogensmenys, només, noranta, nos, nosaltres, nostra, nostre, nostres, nou, novena, novenes, novens, novè, ns, nòs, nós, o, oh, oi, oidà, on, onsevulga, onsevulla, onze, pas, pengim-penjam, per, perquè, pertot, però, piano, pla, poc, poca, pocs, poques, potser, prest, primer, primera, primeres, primers, pro, prompte, prop, prou, puix, pus, pàssim, qual, quals, qualsevol, qualsevulla, qualssevol, qualssevulla, quan, quant, quanta, quantes, quants, quaranta, quart, quarta, quartes, quarts, quasi, quatre, que, quelcom, qui, quin, quina, quines, quins, quinze, quisvulla, què, ran, re, rebé, renoi, rera, rere, res, retruc, s, sa, salvament, salvant, salvat, se, segon, segona, segones, segons, seguida, seixanta, sempre, sengles, sens, sense, ser, seran, serem, sereu, seria, serien, series, seré, serà, seràs, seríem, seríeu, ses, set, setanta, setena, setenes, setens, setze, setè, seu, seua, seues, seus, seva, seves, si, sia, siau, sic, siguem, sigues, sigueu, sigui, siguin, siguis, sinó, sis, sisena, sisenes, sisens, sisè, sobre, sobretot, sol, sola, solament, soles, sols, som, son, sos, sota, sots, sou, sovint, suara, sí, sóc, són, t, ta, tal, tals, també, tampoc, tan, tanmateix, tant, tanta, tantes, tantost, tants, te, tercer, tercera, terceres, tercers, tes, teu, teua, teues, teus, teva, teves, ton, tos, tost, tostemps, tot, tota, total, totes, tothom, tothora, tots, trenta, tres, tret, tretze, tu, tururut, u, uf, ui, uix, ultra, un, una, unes, uns, up, upa, us, va, vagi, vagin, vagis, vaig, vair, vam, van, vares, vas, vau, vem, verbigràcia, vers, vet, veu, vint, vora, vos, vosaltres, vostra, vostre, vostres, vostè, vostès, vuit, vuitanta, vuitena, vuitenes, vuitens, vuitè, vés, vàreig, vàrem, vàreu, vós, xano-xano, xau-xau, xec, érem, éreu, és, ésser, àdhuc, àlies, ça, ço, òlim, ídem, últim, última, últimes, últims, únic, única, únics, úniques

en: Comment author name and email are required
ca: L'autor del comentari ha d'emplenar el nom i el correu electrònic

en: Comment on %1$s by %2$s
ca: Comentari de %2$s a %1$s

en: Comment: %s
ca: Comentari: %s

en: Comments
ca: Comentaris

en: Comments (%s)
ca: Comentaris (%s)

en: Comments (RSS)
ca: Comentaris (RSS)

en: Comments <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
ca: <abbr title="en inglés, Really Simple Syndication">RSS</abbr> dels comentaris

en: Comments Feed
ca: Canal de comentaris

en: Comments Off<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
ca: Comentaris tancats<span class="screen-reader-text"> a %s</span>

en: Comments are closed.
ca: Els comentaris estan tancats.

en: Comments for %1$s searching on %2$s
ca: Comentaris per %1$s buscant %2$s

en: Comments for %s
ca: Comentaris per %s

en: Comments navigation
ca: Navegació pels comentaris

en: Comments on %s
ca: Comentaris a %s

en: Comments on: %s
ca: Comentaris a: %s

en: Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false.
ca: Les etiquetes de consulta condicionals no funcionen abans d'executar la consulta. Mentre no s'executi, sempre retornen &laquo;False&raquo;.

en: Confirm new password
ca: Confirma la contrasenya nova

en: Congratulations! Your new site, %s, is almost ready.
ca: Felicitacions! El vostre nou lloc web, %s, ja quasi està llest.

en: Connection lost or the server is busy. Please try again later.
ca: S'ha perdut la connexió amb el servidor, o el servidor es troba ocupat. Proveu de nou en una estona.

en: Constrain proportions
ca: Manté les proporcions

en: Content
ca: Contingut

en: Content, title, and excerpt are empty.
ca: El contingut, títol i extracte són buits.

en: Content:
ca: Contingut:

en: Continue reading %s
ca: Continua llegint %s

en: Cookie nonce is invalid
ca: El codi de seguretat «nonce» de les galetes és invàlid.

en: Copy
ca: Copia

en: Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
ca: Copieu i enganxeu aquest URL al vostre lloc web WordPress per incrustar-la

en: Copy and paste this code into your site to embed
ca: Copia i enganxa aquest codi al vostre lloc web per incrustar

en: Copy table row
ca: Copia la fila

en: Could not calculate resized image dimensions
ca: No es pot calcular les dimensions de la imatge redimensionada

en: Could not create site.
ca: No s'ha pogut crear el lloc web.

en: Could not create user
ca: No s'ha pogut crear l'usuari

en: Could not find the specified string.
ca: No s'ha pogut trobar la cadena especificada.

en: Could not insert post into the database
ca: No s'ha pogut inserir l'entrada a la base de dades

en: Could not insert term into the database
ca: No s'ha pogut inserir el terme a la base de dades

en: Could not insert term relationship into the database
ca: No s'ha pogut inserir les relacions del terme a la base de dades

en: Could not load the preview image. Please reload the page and try again.
ca: No es pot carregar la vista prèvia de la imatge. Recarregueu la pàgina i torneu-ho a provar.

en: Could not open handle for fopen() to %s
ca: No s'ha pogut obrir un gestor per fopen() a %s

en: Could not read image size.
ca: No s'ha pogut llegir la mida de la imatge.

en: Could not save password reset key to database.
ca: No s'ha pogut desar la clau de restauració de la contrasenya a la base de dades.

en: Could not set that as the thumbnail image. Try a different attachment.
ca: No podem establir-la com a miniatura de la imatge. Proveu amb un altre fitxer adjunt.

en: Could not split shared term.
ca: No es pot dividir un terme compartit.

en: Could not update comment status
ca: No s'ha pogut actualitzar l'estat del comentari

en: Could not update post in the database
ca: No s'ha pogut actualitzar l'entrada a la base de dades

en: Could not write file %1$s (%2$s)
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer %1$s (%2$s)

en: Could not write file %s
ca: El fitxer %s no es pot desar

en: Create Audio Playlist
ca: Crea una llista de reproducció d'àudio

en: Create Gallery
ca: Crea una galeria

en: Create Menu
ca: Crea menú

en: Create Site
ca: Crea un lloc web

en: Create Video Playlist
ca: Crea una llista de reproducció de vídeos

en: Create a Configuration File
ca: Crea un fitxer de configuració

en: Create a new gallery
ca: Crea una galeria nova

en: Create a new playlist
ca: Crea una llista de reproducció nova

en: Create a new video playlist
ca: Crea una llista de reproducció de vídeos nova

en: Crop Image
ca: Escapça de la imatge

en: Crop thumbnail to exact dimensions
ca: Escapça la miniatura a les dimensions exactes

en: Crop your image
ca: Escapça la imatge

en: Cropping&hellip;
ca: S'està escapçant&hellip;

en: Crunching&hellip;
ca: Processant&hellip;

en: Ctrl + Alt + letter:
ca: Ctrl + Alt + lletra:

en: Ctrl + letter:
ca: Ctrl + lletra:

en: Current Color
ca: Color actual

en: Current header
ca: Capçalera actual

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
ca[0]: En aquest moment hi ha %s comentari esperant l'aprovació. Visiteu el tauler de moderació:
ca[1]: En aquest moment hi ha %s comentaris esperant l'aprovació. Visiteu el tauler de moderació:

en: Custom Link
ca: Enllaç personalitzat

en: Custom Links
ca: Enllaços personalitzats

en: Custom Menu
ca: Menú personalitzat

en: Custom Size
ca: Mida personalitzada

en: Custom URL
ca: URL personalitzat

en: Custom color
ca: Color personalitzat

en: Customize
ca: Personalitza

en: Customize: %s
ca: Personalitza %s

en: Customizer
ca: Personalitzador

en: Customizing
ca: Esteu personalitzant

en: Customizing &#9656; %s
ca: S'està personalitzant &#9656; %s

en: Cut
ca: Retalla

en: Cut table row
ca: Retalla la fila

en: Dashboard
ca: Tauler

en: Database Error
ca: Error de la base de dades

en: Date Format
ca: Format de data

en: Day: %s
ca: Dia: %s

en: December
ca: desembre

[ctx: December abbreviation]
en: Dec
ca: des.

en: Decrease indent
ca: Redueix el sagnat

en: Default
ca: Predeterminada

en: Default shortcuts,
ca: Dreceres predeterminades,

en: Delete Menu
ca: Suprimeix el menú

en: Delete Permanently
ca: Esborra permanentment

en: Delete Selected
ca: Suprimeix els seleccionats

en: Delete column
ca: Suprimeix la columna

en: Delete it: %s
ca: Suprimeix-lo: %s

en: Delete row
ca: Suprimeix la fila

en: Delete table
ca: Suprimeix la taula

en: Deleted text (strikethrough)
ca: Text suprimit (tatxat)

en: Describe this audio file&hellip;
ca: Descriu aquest àudio&hellip;

en: Describe this media file&hellip;
ca: Descriu aquest mèdia&hellip;

en: Describe this video&hellip;
ca: Descriu aquest vídeo&hellip;

en: Description
ca: Descripció

en: Deselect
ca: Desselecciona

en: Destination directory for file streaming does not exist or is not writable.
ca: El directori de destí per al flux de fitxers no existeix o no té permisos d'escriptura.

en: Dismiss
ca: Descarta-ho

en: Dismiss Errors
ca: Descarta els errors

en: Dismiss this notice.
ca: Descarta aquest avís.

en: Display Header Text
ca: Mostra el text de la capçalera

en: Display Settings
ca: Mostra la configuració

en: Display as dropdown
ca: Mostra com un menú desplegable

en: Display item author if available?
ca: Mostra l'autor si és disponible?

en: Display item content?
ca: Mostra el contingut de les entrades?

en: Display item date?
ca: Mostra la data de les entrades?

en: Display post date?
ca: Mostreu la data de les entrades?

en: Distraction-free writing mode
ca: Mode d'escriptura sense distraccions

en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the frontend theme, use the %2$s hook.
ca: No desactiveu l'script %1$s a l'àrea d'administració. Per adreçar-vos al tema de la pàgina d'inici, utilitzeu el codi %2$s.

en: Do not pass style tags to wp_add_inline_style().
ca: No passeu etiquetes d'estil a wp_add_inline_style().

en: Do you really want to <a href='%s'>log out</a>?
ca: Realment voleu <a href='%s'>sortir</a>?

en: Document properties
ca: Propietats del document

en: Documentation
ca: Documentació (en anglès)

en: Does the user %1$s have permission to use the %2$s database?
ca: Té permisos l'usuari %1$s per usar la base de dades %2$s?

en: Done
ca: Fet

en: Download File
ca: Baixa el fitxer

en: Download Video
ca: Baixa el vídeo

en: Draft
ca: Esborrany

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Esborrany <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Esborranys</a> <span class="count">(%s)</span>

en: Drag and drop to reorder media files.
ca: Arrossegueu i deixeu anar per reordenar els mèdia.

en: Drag and drop to reorder tracks.
ca: Arrossegueu i deseu anar per reordenar les pistes.

en: Drag and drop to reorder videos.
ca: Arrossegueu i deseu anar per reordenar els vídeos.

en: Drop files anywhere to upload
ca: Desa els fitxers a qualsevol lloc per penjar

en: Drop files to upload
ca: Desa els fitxers per penjar

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
ca: Comentari duplicat: sembla que ja s'havia dit això abans!

en: ERROR: The themes directory is either empty or doesn&#8217;t exist. Please check your installation.
ca: ERROR: el directori de temes o bé està buit o bé no existeix. Comproveu la instal·lació.

en: ERROR: This is not a valid feed template.
ca: ERROR: Això no és una plantilla de canal de sindicació vàlida.

en: Edit
ca: Edita

en: Edit Audio Playlist
ca: Edita la llista de reproducció d'àudio

en: Edit Category
ca: Edita la categoria

en: Edit Gallery
ca: Edita la galeria

en: Edit Image
ca: Edita la Imatge

en: Edit Link Category
ca: Edita la categoria d'enllaços

en: Edit Media
ca: Edita un mèdia

en: Edit My Profile
ca: Edita el perfil

en: Edit Original
ca: Edita l'original

en: Edit Page
ca: Edita pàgina

en: Edit Post
ca: Edita l'entrada

en: Edit Selection
ca: Edita la selecció

en: Edit Site
ca: Edita el lloc

en: Edit Tag
ca: Edita l'etiqueta

en: Edit This
ca: Edita això

en: Edit Video Playlist
ca: Edita la llista de reproducció de vídeos

en: Edit menu item: %1$s (%2$s)
ca: Edita l'element del menú: %1$s (%2$s)

en: Edit more details
ca: Edita més detalls

en: Edit next media item
ca: Edita el mèdia següent

en: Edit previous media item
ca: Edita el mèdia anterior

en: Editor menu (when enabled)
ca: Menú de l'editor (quan estigui activat)

en: Editor toolbar
ca: Barra d'eines de l'editor

en: Either there are no posts, or something went wrong.
ca: O bé no hi ha cap entrada o bé ha ocorregut un problema tècnic.

en: Elements path
ca: Camí dels elements

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email&nbsp;Address:
ca: Adreça&nbsp;electrònica:

en: Email: %s
ca: Correu electrònic: %s

en: Embed
ca: Incrusta

en: Embed Media Player
ca: Incrusta el reproductor de mèdia

en: Embed or Link
ca: Incrusta o enllaça

en: Embedded WordPress Post
ca: Entrada del WordPress incrustada

en: Emoticons
ca: Emoticones

en: Empty Term
ca: Terme buit

en: Empty filename
ca: Nom de fitxer buit

en: Encoding
ca: Codificació

en: Enter a description of the image
ca: Introdueix una descripció de la imatge

en: Enter the RSS feed URL here:
ca: Introdueix l'URL del canal RSS aquí:

en: Enter the URL
ca: Introdueix URL

en: Enter the URL of the image
ca: Introdueix URL de la imatge

en: Enter the destination URL
ca: Introduïu l'URL de destinació

en: Enter your new password below.
ca: Introduïu la contrasenya nova a continuació.

en: Enter your password to view comments.
ca: Escriviu la vostra contrasenya per veure els comentaris.

en: Entries (RSS)
ca: Entrades (RSS)

en: Entries <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
ca: <abbr title="en anglès, Really Simple Syndication">RSS</abbr> de les entrades

en: Entries from any RSS or Atom feed.
ca: Entrades de qualsevol fil de subscripció RSS o Àtom.

en: Error establishing a database connection
ca: S'ha produït un error en establir la connexió amb la base de dades

en: Error reconnecting to the database
ca: S'ha produït un error tornant a connectar a la base de dades.

en: Error while saving the changes.
ca: S'ha produït un error mentre es desaven els canvis.

en: Excerpt
ca: Extracte

en: Exclude:
ca: Excloure:

en: Expand Sidebar
ca: Amplia la barra lateral

en: F j, Y
ca: j \d\e F \d\e Y

en: F j, Y g:i a
ca: j \d\e F \d\e Y G:i

en: F, Y
ca: F \d\e Y

en: Failed to delete the page.
ca: Error en intentar suprimir la pàgina.

en: Failed to write request to temporary file.
ca: Ha fallat la sol·licitud d'escriptura al fitxer temporal.

en: Featured Image
ca: Imatge destacada

en: February
ca: febrer

[ctx: February abbreviation]
en: Feb
ca: febr.

en: Feed for all posts filed under %s
ca: Canal de totes les entrades arxivades en %s

en: Feedback
ca: Opinions (en anglès)

en: File &#8220;%s&#8221; doesn&#8217;t exist?
ca: Fitxer '%s' inexistent?

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
ca: El fitxer '%s' no és cap imatge.

en: File canceled.
ca: Fitxer cancel·lat.

en: File doesn&#8217;t exist?
ca: Potser el fitxer no existeix?

en: File is not an image.
ca: El fitxer no és una imatge.

en: File name:
ca: Nom del fitxer:

en: File size:
ca: Mida del fitxer:

en: File type:
ca: Tipus de fitxer:

en: Filter by date
ca: Filtra per data

en: Filter by type
ca: Filtra per tipus

en: Filter pages list
ca: Filtra la llista de pàgines

en: Filter posts list
ca: Filtra la llista d'entrades

en: Find and replace
ca: Cerca i reemplaça

en: First Post
ca: Primera entrada

en: Fixed
ca: Fixat

en: Focus shortcuts:
ca: Dreceres del focus:

en: Font Family
ca: Família del tipus de lletra

en: Font Sizes
ca: Mides del tipus de lletra

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be edited.
ca: Per algun motiu estrany i molest aquesta entrada no s'ha pogut publicar.

en: Fri
ca: dv.

en: Friday
ca: divendres

[ctx: Friday initial]
en: F
ca: dv.

en: Front page
ca: Pàgina inicial

en: Front page displays
ca: Mostra la pàgina principal

en: Full Size
ca: Mida Original

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Gallery Settings
ca: Configuració de la galeria

en: Genre
ca: Gènere

en: Get <em>another</em> %s site in seconds
ca: Obté <em>altre</em> lloc web %s en segons

en: Get New Password
ca: Obté una contrasenya nova

en: Get your own %s account in seconds
ca: Obteniu el vostre compte %s en segons

en: Gimme a site!
ca: Dóna'm un lloc web!

en: Give the feed a title (optional):
ca: Pots donar un títol al fil (opcional):

en: Go Fullscreen
ca: Vés a la pantalla completa

en: Greetings Site Administrator! You are currently allowing &#8220;%s&#8221; registrations. To change or disable registration go to your <a href="%s">Options page</a>.
ca: Felicitats, administrador del lloc web! Actualment esteu permetent &#8220;%s&#8221; registres. Per a canviar o desactivar el registre, aneu a la <a href="%s">pàgina d'opcions</a>.

en: Grid View
ca: Graella

en: HTML Embed
ca: Incrustació HTML

[ctx: HTML elements]
en: Inline
ca: Alineat

[ctx: HTML tag]
en: Address
ca: Adreça

[ctx: HTML tag]
en: Preformatted
ca: Etiqueta pre

en: HTTP error.
ca: Error d'HTTP.

en: Have you entered your email correctly? You have entered %s, if it&#8217;s incorrect, you will not receive your email.
ca: Heu introduït l'adreça electrònica correctament? Heu introduït %s, si no és correcte, no rebreu el correu electrònic.

en: Header
ca: Capçalera

en: Header Image
ca: Imatge de la capçalera

en: Header Text Color
ca: Color del text de la capçalera

en: Header cell
ca: Capçalera de la cel·la

en: Heading 1
ca: Capçalera 1

en: Heading 2
ca: Capçalera 2

en: Heading 3
ca: Capçalera 3

en: Heading 4
ca: Capçalera 4

en: Heading 5
ca: Capçalera 5

en: Heading 6
ca: Capçalera 6

en: Height
ca: Alçada

en: Help
ca: Ajuda

en: Hex Value
ca: Valor hexadecimal

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your email was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your email, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ca: Hola ###USERNAME###,
    
    Aquest avís confirma que el vostre correu electrònic s'ha canviat a ###SITENAME###.
    
    Si no l'heu canviat, contacteu amb l'administrador del lloc web a
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Aquest correu electrònic s'ha enviat a ###EMAIL###
    
    Salutacions,
    Tot a ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your password was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your password, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ca: Hola ###USERNAME###,
    
    Aquesta avís confirma que la vostra contrasenya s'ha canviat a ###SITENAME###.
    
    Si no l'heu canviada, contacteu amb l'administrador del lloc web a
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Aquest correu electrònic s'ha enviat a ###EMAIL###
    
    Salutacions,
    tot a ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hide
ca: Amaga

en: Hide header image
ca: Amaga la imatge de capçalera

en: Hide image
ca: Amaga la imatge

en: Hide password
ca: Amaga la contrasenya

en: Hint: The password should be at least twelve characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers, and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
ca: Pista: és recomanable que la contrasenya sigui almenys de dotze caràcters. Per fer-la més robusta, feu servir lletres majúscules i minúscules, nombres i signes com ara ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: Home
ca: Pàgina d'inici

en: Horizontal line
ca: Línia horitzontal

en: Horizontal space
ca: Espai horitzontal

en: How many items would you like to display?
ca: Quantes entrades s'han de mostrar?

en: Howdy USERNAME,
    
    Your new SITE_NAME site has been successfully set up at:
    BLOG_URL
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    Log in here: BLOG_URLwp-login.php
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
ca: Com esteu USERNAME,
    
    La nova pàgina web SITE_NAME s'ha configurat correctament a:
    BLOG_URL
    
    Podeu entrar al compte de l'administrador amb la següent informació:
    
    Nom d'usuari: USERNAME
    Contrasenya: PASSWORD
    Entreu aquí: BLOG_URLwp-login.php
    
    Esperem que gaudiu de la nova web. Gràcies!
    
    --L'equip @ SITE_NAME

en: Howdy USERNAME,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
ca: Hola USERNAME,
    
    El compte està configurat.
    
    Podeu entrar amb la següent informació:
    Nom d'usuari: USERNAME
    Contrasenya: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Gràcies!
    
    --L'equip @ SITE_NAME

en: Howdy, %1$s
ca: Hola, %1$s

en: IO error.
ca: Error d'Entrada/Sortida.

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
ca: Si això fos un error, ignoreu aquest correu electrònic i no passarà res.

en: If you are the owner of this network please check that MySQL is running properly and all tables are error free.
ca: Si sou el propietari d'aquesta xarxa, comproveu que el MySQL està executant-se i totes les taules estan lliures d'errors.

en: If you do not activate your site within two days, you will have to sign up again.
ca: Si no activeu el vostre lloc web en dos dies, haureu de registrar-vos altra vegada.

en: If you do not activate your username within two days, you will have to sign up again.
ca: Si no activeu el vostre nom d'usuari en dos dies, haureu de registrar-vos altra vegada.

en: If you don&#8217;t know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="%s">WordPress Support Forums</a>.
ca: Si no sabeu com configurar una base de dades hauríeu de <strong>posar-vos en contacte amb el vostre allotjaent</strong>. Si tota la resta falla també podeu trobar ajuda <a href="%s">Forums d'Ajuda de WordPress</a>.

en: If you haven&#8217;t received your email yet, there are a number of things you can do:
ca: Si no heu rebut encara el correu electrònic, hi ha un nombre de coses que podeu fer:

en: If you&#8217;re looking to paste rich content from Microsoft Word, try turning this option off. The editor will clean up text pasted from Word automatically.
ca: Si esteu intentant enganxar text enriquit des d'un document com ara el Microsoft Word, proveu a desactivar aquesta opció. L'editor netejarà el text enganxat des del Word automàticament.

en: If you&#8217;re not going to use a great site domain, leave it for a new user. Now have at it!
ca: Si no aneu a fer servir el domini d'un gran lloc, deseu-lo per a un altre usuari nou. Ara en tenim!

en: If you&#8217;re still stuck with this message, then check that your database contains the following tables:
ca: Si encara esteu encallats amb aquest missatge, reviseu que la base de dades conté les següents taules:

en: If you&#8217;re unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href="%s">WordPress Support Forums</a>.
ca: Si no esteu segurs què signifiquen aquests termes hauríeu de contactar amb el vostre allotjament. Si encara necessiteu ajuda podeu visitar <a href="%s">els fòrums de suport del WordPress</a>.

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
ca: Si no es mostra la pàgina web, contacteu amb el propietari d'aquesta xarxa.

en: Image
ca: Imatge

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Imatge <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Imatges <span class="count">(%s)</span>

en: Image CSS Class
ca: Classe CSS de la imatge

en: Image Details
ca: Detalls de la imatge

en: Image Editor Save Failed
ca: Ha fallat el desament de l'editor d'imatges

en: Image Title Attribute
ca: Atribut títol de la imatge

en: Image URL
ca: Adreça URL

en: Image crop failed.
ca: Ha fallat l'escapçada de la imatge.

en: Image default align
ca: Alineació per defecte de la imatge

en: Image default link type
ca: Tipus d'enllaç per defecte de la imatge

en: Image default size
ca: Mida per defecte de la imatge

en: Image description
ca: Descripció de la imatge

en: Image flip failed.
ca: Ha fallat la inversió de la imatge.

en: Image resize failed.
ca: Ha fallat el canvi de mida de la imatge.

en: Image rotate failed.
ca: Ha fallat la rotació de la imatge.

en: Images
ca: Imatges

en: In %1$s, use the %2$s method, not the %3$s function. See %4$s.
ca: A %1$s, utilitzeu el mètode %2$s, no la funció %3$s. Mireu %4$s.

en: Incorrect username or password.
ca: Nom d'usuari o contrasenya incorrectes

en: Increase indent
ca: Augmenta el sagnat

en: Inline toolbar (when an image, link or preview is selected)
ca: Barra d'eines en línia (quan se selecciona una imatge, enllaç o previsualització)

en: Insert Media
ca: Insereix un mèdia

en: Insert Page Break tag
ca: Insereix una marca "salt de pàgina"

en: Insert Read More tag
ca: Insereix l'etiqueta 'llegeix més'

en: Insert audio playlist
ca: Insereix una llista de reproducció d'àudio

en: Insert column after
ca: Insereix columna després

en: Insert column before
ca: Insereix columna abans

en: Insert date/time
ca: Insereix data i hora

en: Insert from URL
ca: Insereix des d'un URL

en: Insert gallery
ca: Insereix una galeria

en: Insert image
ca: Insereix la imatge

en: Insert into page
ca: Insereix a la pàgina

en: Insert into post
ca: Insereix a l'entrada

en: Insert link
ca: Insereix un enllaç

en: Insert row after
ca: Insereix fila després

en: Insert row before
ca: Insereix fila abans

en: Insert table
ca: Insereix una taula

en: Insert video
ca: Insereix un vídeo

en: Insert video playlist
ca: Insereix una llista de reproducció de vídeos

en: Insert/edit image
ca: Insereix/Edita una imatge

en: Insert/edit link
ca: Insereix/Edita un enllaç

en: Insert/edit video
ca: Insereix/Edita un vídeo

en: Inserted text
ca: Text que s'ha inserit

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
ca: S'han passat un nombre insuficient d'arguments a aquest mètode XML-RPC.

en: Invalid Taxonomy
ca: Taxonomia no vàlida

en: Invalid activation key.
ca: Codi d'activació no vàlid.

en: Invalid attachment ID.
ca: Identificador d'adjunt incorrecte.

en: Invalid author ID.
ca: Identificador d'autor no vàlid.

en: Invalid comment ID.
ca: Identificador de comentari no vàlid.

en: Invalid comment status.
ca: Estat del comentari no vàlid.

en: Invalid file type
ca: Tipus de fitxer invàlid

en: Invalid key
ca: Clau no vàlida

en: Invalid menu ID.
ca: Identificador del menú incorrecte

en: Invalid object ID
ca: Identificador d'objecte no vàlid

en: Invalid parameter(s): %s
ca: Parametre(s) incorrecte(s): %s

en: Invalid parameter.
ca: Paràmetre invàlid.

en: Invalid post ID.
ca: Identificador de l'entrada no vàlid.

en: Invalid post format
ca: Format d'article invàlid

en: Invalid post type
ca: Tipus d'entrada no vàlida

en: Invalid post type.
ca: Tipus d'entrada no vàlida.

en: Invalid post.
ca: Entrada no vàlida

en: Invalid shortcode name: %s. Do not use spaces or reserved characters: & / < > [ ]
ca: El nom del codi curt és incorrecte: %s. No utilitzeu espais o caràcters reservat: & / < > [ ]

en: Invalid shortcode name: Empty name given.
ca: El nom del codi curt és incorrecte: s'ha proporcionat un nom buit.

en: Invalid taxonomy
ca: Taxonomia incorrecta

en: Invalid taxonomy: %s.
ca: Taxonomia invàlida: %s

en: Invalid term ID
ca: Identificador de terme és invàlid

en: Invalid user ID.
ca: Identificador d'usuari incorrecte.

en: Invalid value %1$s for %2$s. Expected value should be between %3$s and %4$s.
ca: Valor incorrecte %1$s per %2$s. El valor que s'espera hauria d'estar entre %3$s i %4$s.

en: Is there no link to us?
ca: No hi ha cap enllaç cap a nosaltres?

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try visiting %s directly?
ca: Sembla que no s'ha troba res en aquest lloc. Voleu provar de visitar %s directament?

en: Italic
ca: Itàlica

en: JSONP support is disabled on this site.
ca: El suport JSONP està desabilitat en aquest lloc web.

en: January
ca: gener

[ctx: January abbreviation]
en: Jan
ca: gen.

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
ca: S'ha d'activar el JavaScript per utilitzar aquesta característica.

en: July
ca: juliol

[ctx: July abbreviation]
en: Jul
ca: jul.

en: June
ca: juny

[ctx: June abbreviation]
en: Jun
ca: juny

en: Just a username, please.
ca: Solament un nom d'usuari.

en: Justify
ca: Justificat

en: Keyboard Shortcuts
ca: Tecles de drecera

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: Large
ca: Gran

en: Large size image height
ca: Alçada de la imatge de mida gran

en: Large size image width
ca: Amplada de la imatge de mida gran

en: Last Post
ca: Darrera entrada

en: Last updated
ca: Darrera actualització

en: Last updated: %s
ca: Darrera actualització: %s

en: Leave a Comment
ca: Feu un comentari

en: Leave a Reply
ca: Deixa un comentari

en: Leave a Reply to %s
ca: Respon a %s

en: Leave a comment
ca: Deixa un comentari

en: Left
ca: Esquerra

en: Length:
ca: Longitud:

en: Letter
ca: Lletra

en: Link CSS Class
ca: Classe CSS del enllaç

en: Link Categories
ca: Categories d'enllaços

en: Link Category
ca: Categoria d'enllaços

en: Link ID
ca: Identificador de l'enllaç

en: Link Rel
ca: Relatiu a l'enllaç

en: Link Relationship (XFN)
ca: Relació amb l'enllaç (XFN)

en: Link Target
ca: Destinació de l'enllaç

en: Link Text
ca: Text de l'enllaç

en: Link To
ca: Enllaça a

[ctx: Link anchor (TinyMCE)]
en: Anchor
ca: Àncora

[ctx: Link anchors (TinyMCE)]
en: Anchors
ca: Àncores

en: Link rating
ca: Valoració de l'enllaç

en: Link title
ca: Títol de l'enllaç

en: Link to Attachment Page
ca: Enllaça a la pàgina de les adjuncions

en: Link to Media File
ca: Enllaça a un mèdia

en: Links
ca: Enllaços

en: Links for %s
ca: Enllaços amb %s

[ctx: Links widget]
en: Random
ca: Aleatori

en: List View
ca: Llistat

en: List item
ca: Llista d'elements

en: Live Preview
ca: Previsualització

en: Live Preview: %s
ca: Previsualització: %s

en: Loading more results... please wait.
ca: Espereu mentre s'està carregant més resultats...

en: Log In
ca: Entra

en: Log Out
ca: Surt

en: Log in
ca: Entra

en: Log in to Reply
ca: Entra per respondre

en: Log in to leave a Comment
ca: Entra per fer un comentari

en: Log out
ca: Surt

en: Log out &raquo;
ca: Surt &raquo;

en: Log out of this account
ca: Surt del compte

en: Logged in as %s.
ca: Sessió iniciada com a %s.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out &raquo;</a>
ca: Heu iniciat sessió com a <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Tanca aquesta sessió">Tanca la sessió &raquo;</a>

en: Login Address (URL)
ca: Adreça d'inici de sessió (URL)

en: Login, RSS, &amp; WordPress.org links.
ca: Inici de sessió, fils de subscripció RSS, &amp; enllaços de WordPress.org.

en: Loop
ca: Llaç (Loop)

en: Lost Password
ca: Contrasenya perduda

en: Lost your password?
ca: Heu perdut la contrasenya?

en: Mail (will not be published)
ca: Adreça electrònica (no es farà pública)

en: Maintenance
ca: Manteniment

en: Manage Audio
ca: Gestiona els fitxers d'àudio

en: Manage Comments
ca: Gestiona els comentaris

en: Manage Images
ca: Gestiona les imatges

en: Manage Video
ca: Gestiona vídeos

en: Manual Offsets
ca: Òfsets manuals

en: March
ca: març

[ctx: March abbreviation]
en: Mar
ca: març

en: Match case
ca: Fes coincidir majúscules i minúscules

en: Maximum upload file size: %s.
ca: Mida màxima del fitxer a penjar: %s.

en: May
ca: maig

[ctx: May abbreviation]
en: May
ca: maig

en: Media File
ca: Mèdia

en: Media Library
ca: Mediateca

en: Medium
ca: Mitjana

en: Medium size image height
ca: Alçada de la imatge de mida mitjana

en: Medium size image width
ca: Amplada de la imatge de mida mitjana

en: Medium-Large size image height
ca: Alçada de la imatge mitjana-gran

en: Medium-Large size image width
ca: Amplada de la imatge mitjana-gran.

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
ca: S'ha excedit la memòria. Torneu a provar amb un altre fitxer més petit.

en: Menu
ca: Menú

en: Menu Locations
ca: Ubicacions dels menús

en: Menu Name
ca: Nom del menú

en: Menu Options
ca: Opcions del menú

en: Menu created
ca: S'ha creat el menú

en: Menu deleted
ca: S'ha suprimit el menú

en: Menu item added
ca: S'ha afegit l'element del menú

en: Menu item deleted
ca: S'ha suprimit l'element del menú

en: Menu item is now a sub-item
ca: L'element del menú és ara un subelement

en: Menu item moved down
ca: S'ha mogut cap aval l'element del menú

en: Menu item moved out of submenu
ca: S'ha mogut l'element del submenú

en: Menu item moved up
ca: S'ha mogut cap amunt l'element del menú

en: Menu locations
ca: Ubicacions dels menús

en: Menu options
ca: Opcions del menú

en: Menus
ca: Menús

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme or in <a href="%s">widget areas</a> by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget.
ca: Menús es poden mostrar en ubicacions definides al tema o en les <a href="%s">àrees de ginys</a> en afegir un giny de menú personalitzat.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme.
ca: Els menús es poden mostrar en ubicacions definides pel tema.

en: Merge table cells
ca: Ajunta les cel·les

en: Metadata
ca: Metadades

en: Middle
ca: Al mig

en: Missing Attachment
ca: Falta l'adjunt

[ctx: Missing menu name.]
en: (unnamed)
ca: (Sense nom)

en: Missing parameter(s): %s
ca: Manca de paràmetre(s): %s

en: Mission complete. Message %s deleted.
ca: Missió completa. S'ha esborrat el missatge %s.

en: Mon
ca: dl.

en: Monday
ca: dilluns

[ctx: Monday initial]
en: M
ca: dl.

en: Month: %s
ca: Mes: %s

en: Move down
ca: Mou avall

en: Move down one
ca: Mou un avall

en: Move one level down
ca: Mou un nivell avall

en: Move one level up
ca: Mou un nivell amunt

en: Move out from under %s
ca: Mou fora de davall de %s

en: Move to another area&hellip;
ca: Mou a altra àrea&hellip;

en: Move to the top
ca: Mou a la part superior

en: Move under %s
ca: Mou a la part inferior de %s

en: Move up
ca: Mou amunt

en: Move up one
ca: Mou un a dalt

[ctx: Move widget]
en: Move
ca: Mou

[ctx: Multisite active signup type]
en: all
ca: tots

[ctx: Multisite active signup type]
en: blog
ca: bloc

[ctx: Multisite active signup type]
en: none
ca: cap

[ctx: Multisite active signup type]
en: user
ca: usuari

en: Must be at least 4 characters, letters and numbers only. It cannot be changed, so choose carefully!
ca: Ha de ser d'almenys 4 caràcters, lletres i números solament. No es pot canviar, així que trieu-la amb cura!

en: Mute
ca: Desactiva el so

en: Mute Toggle
ca: Commuta el silenci

en: My Sites
ca: Els meus llocs

en: Name
ca: Nom

[ctx: Name of link anchor (TinyMCE)]
en: Name
ca: Nom

en: Navigation Label
ca: Etiqueta de navegació

en: Navigation Menu
ca: Menú de navegació

en: Navigation Menu Item
ca: Element del menú de navegació

en: Navigation Menu Items
ca: Elements del menú de navegació

en: Navigation Menus
ca: Menús de navegació

en: Need more help? <a href='%s'>We got it</a>.
ca: Necessiteu més ajuda? <a href='%s'>Aquí en teniu!</a>.

en: Network Admin
ca: Administrador de la xarxa

en: Network Admin: %s
ca: Administrador de la xarxa: %s

en: New %1$s Site: %2$s
ca: Nou lloc web %1$s: %2$s

en: New %1$s User: %2$s
ca: Nou %1$s usuari: %2$s

en: New Category Name
ca: Nou nom de categoria

en: New Link Category Name
ca: Nom de categoria d'enllaços nova

en: New Page
ca: Pàgina nova

en: New Post
ca: Entrada nova

en: New Site Registration: %s
ca: Registre de nou lloc web: %s

en: New Site: %1$s
    URL: %2$s
    Remote IP: %3$s
    
    Disable these notifications: %4$s
ca: Pàgina web nova: %1$s
    URL: %2$s
    IP remota: %3$s
    
    Desactiva aquestes notificacions: %4$s

en: New Tag Name
ca: Nou nom d'etiqueta

en: New User Registration: %s
ca: Registre d'un nou usuari: %s

en: New User: %1$s
    Remote IP: %2$s
    
    Disable these notifications: %3$s
ca: Usuari nou o usuària nova: %1$s
    IP remota: %2$s
    
    Desactiva aquestes notificacions: %3$s

en: New comment on your post "%s"
ca: L'entrada "%s" té un comentari nou

en: New document
ca: Nou document

en: New menu name
ca: Nom nou del menú

en: New password
ca: Contrasenya nova

en: New pingback on your post "%s"
ca: L'entrada "%s" té un retroenllaç nou

en: New trackback on your post "%s"
ca: L'entrada "%s" té un retroenllaç nou

en: New user registration on your site %s:
ca: Registre d'usuari nou al lloc web %s:

en: Newer Comments &raquo;
ca: Comentaris més recents &raquo;

en: Newer comments
ca: Comentaris recents

en: Newer posts
ca: Entrades més recents

en: Next
ca: Següent

en: Next &gt;
ca: Entrades següents &gt;

en: Next &raquo;
ca: Entrades següents &raquo;

en: Next Page &raquo;
ca: Pàgina següent &raquo;

en: Next Post
ca: Entrada següent

en: Next page
ca: Pàgina següent

en: Nicename may not be longer than 50 characters.
ca: El nom visible no pot tenir més de 50 caràcters.

en: No %1$s was set in the arguments array for the "%2$s" sidebar. Defaulting to "%3$s". Manually set the %1$s to "%3$s" to silence this notice and keep existing sidebar content.
ca: No s'ha establert %1$s al conjunt d'arguments de la barra lateral "%2$s". Es predetermina a "%3$s". Definiu manualment el %1$s al "%3$s" per silenciar aquest avís i mantenir el contingut existent de la barra lateral.

en: No Comments
ca: No hi ha comentaris

en: No Comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
ca: Sense comentaris<span class="screen-reader-text"> a %s</span>

en: No Repeat
ca: Sense repetició

en: No alignment
ca: Sense alineament

en: No categories
ca: No hi ha categories

en: No categories found.
ca: No s'han trobat categories.

en: No color
ca: Sense color

en: No comments yet.
ca: Encara no hi ha comentaris.

en: No editor could be selected.
ca: No s'ha seleccionat cap editor.

en: No file selected
ca: No s'ha seleccionat cap fitxer

en: No image selected
ca: No s'ha seleccionat cap imatge

en: No image set
ca: No s'ha definit la imatge

en: No items
ca: No hi ha elements

en: No items found.
ca: No s'han trobat elements.

en: No media attachments found.
ca: No s'han trobat adjunts.

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
ca: No s'ha creat cap menú encara. <a href="%s">Creeu algun</a>.

en: No more comments found.
ca: No s'han trobat més comentaris.

en: No pages found in Trash.
ca: No s'ha trobat cap pàgina a la paperera.

en: No pages found.
ca: No s'ha trobat cap pàgina.

en: No posts found in Trash.
ca: No s'ha trobat cap entrada a la paperera.

en: No posts found.
ca: No s'ha trobat cap entrada.

en: No results found.
ca: No s'ha trobat cap resultat.

en: No route was found matching the URL and request method
ca: No s'ha trobat cap ruta que encaixe amb l'URL i el mètode de la sol·licitud

en: No search term specified. Showing recent items.
ca: No s'ha especificat cap terme de cerca. Es mostren els articles més recents.

en: No tags
ca: Cap etiqueta

en: No tags found.
ca: No s'han trobat etiquetes.

en: Nonbreaking space
ca: Espai fix

en: None
ca: Cap

en: November
ca: novembre

[ctx: November abbreviation]
en: Nov
ca: nov.

en: Number of comments to show:
ca: Nombre de comentaris que cal mostrar:

en: Number of items found: %d
ca: Nombre d'elements trobats: %s

en: Number of links to show:
ca: Nombre d'enllaços que cal mostrar:

en: Number of posts to show:
ca: Nombre d'entrades que cal mostrar:

en: Numbered list
ca: Llista numerada

en: OK
ca: D'acord

en: October
ca: octubre

[ctx: October abbreviation]
en: Oct
ca: oct.

en: Older comments
ca: Comentaris anteriors

en: Older posts
ca: Entrades anteriors

en: On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?
ca: En alguns sistemes el nom de la vostra base de dades es prefixa amb el vostre nom d'usuari, pel que podria ser <code>usuari_%1$s</code>. Podria ser aquest el problema?

en: Once Daily
ca: Diària

en: Once Hourly
ca: Una vegada per hora

en: One or more database tables are unavailable. The database may need to be <a href="%s">repaired</a>.
ca: Una o més taules de la base de dades no estan disponibles. La base de dades necessita ser <a href="%s">reparada</a>.

en: One response to %s
ca: Una resposta a %s

en: Only a static class method or function can be used in an uninstall hook.
ca: Solament una funció o mètode estàtics es poden fer servir en un script de desinstal·lació.

en: Oops! That embed can&#8217;t be found.
ca: Oops! No s'ha trobat la incrustació.

en: Oops: %s
ca: Ups!: %s

en: Open link in a new tab
ca: Obre l'enllaç en una pestanya nova

en: Open sharing dialog
ca: Obre el diàleg de compartició

en: Or link to existing content
ca: O enllaça a un contingut existent

en: Out from under %s
ca: Treu de davall de %s

en: Page %s
ca: Pàgina %s

en: Page Archives
ca: Arxiu de pàgines

en: Page ID
ca: Identificador de la pàgina

en: Page IDs, separated by commas.
ca: Identificador de les pàgines, separats per comes.

en: Page break
ca: Salt de pàgina

en: Page not found
ca: Pàgina no trobada

en: Page order
ca: Ordre de les pàgines

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Pages
ca: Pàgines

en: Pages list
ca: Llista de pàgines

en: Pages list navigation
ca: Navegació per la llista de pàgines

en: Pages:
ca: Pàgines:

en: Paragraph
ca: Paràgraf

en: Parent Category
ca: Categoria pare

en: Parent Category:
ca: Categoria pare:

en: Parent Page:
ca: Pàgina mare

en: Parent term does not exist.
ca: El terme superior no existeix.

en: Passing an integer number of posts is deprecated. Pass an array of arguments instead.
ca: El pas d'un nombre enter d'entrades és obsolet. Passeu per contra una matriu d'arguments.

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password Lost and Changed for user: %s
ca: Contrasenya perduda i canviada per a l'usuari: %s

en: Password Lost and Found
ca: Recuperació de la contrasenya perduda

en: Password Protected
ca: Protecció amb contrasenya

en: Password Reset
ca: Reinicialitza la contrasenya

en: Password reset is not allowed for this user
ca: Per a aquest nom d'usuari no es permet reinicialitzar la contrasenya

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Paste
ca: Enganxa

en: Paste as text
ca: Enganxa com a text pla

en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
ca: &laquo;Enganxa&raquo; està ara en mode de text pla. El contingut s'enganxarà ara com a text pla fins que commuteu aquesta opció.

en: Paste table row after
ca: Enganxa com a fila posterior

en: Paste table row before
ca: Enganxa com a fila anterior

en: Paste your embed code below:
ca: Enganxa el codi incrustat a continuació:

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Pendent <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Pendents <span class="count">(%s)</span>

en: Pending Review
ca: Pendent de revisió

en: Permalink saved
ca: S'ha desat l'enllaç permanent

en: Permalink: %s
ca: Enllaç permanent: %s

en: Pingback
ca: Retroping

en: Pingback excerpt:
ca: Extracte del retroping:

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
ca: Retroping de %1$s a %2$s registrat.

en: Pingback:
ca: Retroenllaç:

en: Play/Pause
ca: Reprodueix/Pausa

en: Playlist Settings
ca: Configuració de la llista de reproducció

en: Please enter a site name.
ca: Entreu un nom del lloc web

en: Please enter a site title.
ca: Entreu el títol del lloc web.

en: Please enter a username.
ca: Entreu un nom d'usuari.

en: Please enter a valid email address.
ca: Introduïu una adreça electrònica vàlida.

en: Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
ca: Introduïu el nom d'usuari o l'adreça electrònica. Rebreu per correu un enllaç per crear una contrasenya nova.

en: Please include a %s template in your theme.
ca: Inclogueu una plantilla %s en el tema.

en: Please log in again.
ca: Entreu de nou.

en: Please see <a href="%s">Debugging in WordPress</a> for more information.
ca: MIreu <a href="%s">La depuració en el WordPress</a> per a més informació.

en: Please try again.
ca: Torneu-ho a provar.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
ca: Proveu a penjar aquest fitxer amb el %1$scarregador del navegador%2$s.

en: Plugin Information:
ca: Informació de l'extensió:

en: Plugin updates may not complete if you navigate away from this page.
ca: És possible que les extensions no s'actualitzen completament si navegueu fora d'aquesta pàgina.

en: Plugins
ca: Extensions

en: Popular Tags
ca: Etiquetes més comunes

en: Possible reason: your host may have disabled the mail() function.
ca: Possible raó: el servidor pot tenir desactivada la funció mail().

en: Post Archives
ca: Arxiu d'entrades

en: Post Comment
ca: Envia un comentari

en: Post Thumbnail
ca: Publica la miniatura

en: Post Type Archive
ca: Arxiu de tipus d'entrades

[ctx: Post format]
en: Aside
ca: Anotació

[ctx: Post format]
en: Audio
ca: Àudio

[ctx: Post format]
en: Chat
ca: Xat

[ctx: Post format]
en: Gallery
ca: Galeria

[ctx: Post format]
en: Image
ca: Imatge

[ctx: Post format]
en: Link
ca: Enllaç

[ctx: Post format]
en: Quote
ca: Citació

[ctx: Post format]
en: Standard
ca: Estàndard

[ctx: Post format]
en: Status
ca: Estat

[ctx: Post format]
en: Video
ca: Vídeo

en: Post navigation
ca: Navegació d'entrades

en: Post type names must be between 1 and 20 characters in length.
ca: Els noms de tipus d'entrades han de ser d'1 a 20 caràcters de llarg.

en: Posted title:
ca: Títol publicat:

en: Poster
ca: Publicador

en: Poster Image
ca: Imatge de pòster

en: Posts by %s
ca: Entrades de %s

en: Posts list
ca: Llista d'entrades

en: Posts list navigation
ca: Navegació per la llista d'entrades

en: Posts navigation
ca: Navegació d'entrades

en: Posts page
ca: Pàgina d'entrades

en: Posts published on %s
ca: Entrades publicades el %s

en: Powered by <a href="%s" title="Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform"><strong>WordPress</strong></a>
ca: Funciona amb el <a href="%s" title="Funciona amb el WordPress, una plataforma de publicació semàntica personal en estat d'art"><strong>WordPress</strong></a>

en: Powered by WordPress
ca: Funcionant amb el WordPress

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
ca: Funcionant amb el WordPress, plataforma semàntica de publicació personal de primer ordre.

en: Preload
ca: Precàrrega

en: Press return or enter to open this panel
ca: Premeu retorn o intro per obrir aquest panell

en: Press return or enter to open this section
ca: Premeu «retorn» o «intro» per obrir aquesta secció

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Preview as a browser icon
ca: Previsualitza com a icona del navegador

en: Preview as an app icon
ca: Previsualitza com a icona de l'aplicació

en: Previewing theme
ca: S'està previsualitzant el tema

en: Previous Post
ca: Entrada prèvia

en: Previous page
ca: Pàgina prèvia

en: Print
ca: Imprimeix

en: Privacy:
ca: Privadesa:

en: Private
ca: Privada

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Privada <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Privades <span class="count">(%s)</span>

en: Private: %s
ca: Privat: %s

en: Privately Published
ca: Publicat com a privada

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
ca: Comentaris protegits: introdueix la contrasenya per veure els comentaris.

en: Protected: %s
ca: Protegit: %s

en: Public
ca: Pública

en: Public, Sticky
ca: Públic, fixat

en: Publish
ca: Publica

en: Publish on:
ca: Publica el:

en: Published
ca: Publicada

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Publicada <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Publicades <span class="count">(%s)</span>

en: Published on:
ca: Publicat el:

en: RSS Error: %s
ca: Error dels fils de subscripció: %s

en: Random Order
ca: Ordre aleatori

en: Randomize suggested headers
ca: Genera automàticament les capçaleres suggerides

en: Randomize uploaded headers
ca: Genera aleatòriament les capçaleres penjades

en: Randomizing suggested headers
ca: S'està generant aleatòriament les capçaleres suggerides

en: Randomizing uploaded headers
ca: S'estan generant aleatòriament les capçaleres penjades

en: Read more...
ca: Llegeix més

en: Read the <a href="%s" target="_blank">bug report</a> page. Some of the guidelines there may help you figure out what went wrong.
ca: Llegiu la pàgina <a href="%s" target="_blank">d'informe d'errors</a>. Alguna de guies que hi ha allà us poden ajudar a identificar què ha anat malament.

en: Recent Comments
ca: Comentaris recents

en: Recent Posts
ca: Entrades recents

en: Redo
ca: Refés

en: Register
ca: Registra

en: Register For This Site
ca: Registra'm en aquest lloc

en: Registration Form
ca: Formulari de registre

en: Registration complete. Please check your email.
ca: S'ha completat el registre. Comproveu el correu electrònic.

en: Registration confirmation will be emailed to you.
ca: La confirmació del registre us arribarà per correu electrònic.

en: Registration has been disabled.
ca: El registre s'ha desactivat.

en: Remember Me
ca: Recorda'm

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Remove From Bulk Edit
ca: Suprimeix de l'edició massiva

en: Remove Menu Item: %1$s (%2$s)
ca: Suprimeux l'element del menú: %1$s (%2$s)

en: Remove audio source
ca: Suprimeix la font d'àudio

en: Remove featured image
ca: Suprimeix la imatge destacada

en: Remove image
ca: Suprimeix la imatge

en: Remove link
ca: Suprimeix l'enllaç

en: Remove poster image
ca: Suprimeix  la imatge pòster

en: Remove video source
ca: Suprimeix la font de vídeo

en: Reorder menu items
ca: Reordena els elements del menú

[ctx: Reorder menu items in Customizer]
en: Reorder
ca: Reordena

en: Reorder mode closed
ca: Mode de reordenació tancat

en: Reorder mode enabled
ca: Mode de reordenació activat

en: Reorder widgets
ca: Reordena els ginys

[ctx: Reorder widgets in Customizer]
en: Reorder
ca: Reordena

en: Replace
ca: Reemplaça

en: Replace Audio
ca: Reemplaça l'àudio

en: Replace Image
ca: Reemplaça la imatge

en: Replace Video
ca: Reemplaça el vídeo

en: Reply
ca: Respon

en: Reply to %s
ca: Resposta a %s

en: Required fields are marked %s
ca: Els camps necessaris estan marcats amb %s

en: Reset Password
ca: Reinicialitza la contrasenya

en: Restore last draft
ca: Restaura el darrer esborrany

en: Reverse order
ca: Inverteix l'ordre

en: Revision
ca: Revisió

en: Rich Text Area. Press Alt-Shift-H for help
ca: Àrea de l'editor de text enriquit. Premeu Alt-Majúscula-H per l'ajuda

en: Right
ca: Dreta

en: Row
ca: Fila

en: Row group
ca: Grup de files

en: Row type
ca: Tipus de fila

en: Rows
ca: Files

en: Sat
ca: ds.

en: Saturday
ca: dissabte

[ctx: Saturday initial]
en: S
ca: ds.

en: Save
ca: Desa

en: Save &amp; Activate
ca: Desa i activa

en: Save &amp; Publish
ca: Desa i publica

en: Save Draft
ca: Desa

en: Save and preview changes before publishing them.
ca: Desa i mostra els canvis abans de publicar-los.

en: Save as Pending
ca: Desa com a pendent

en: Saved
ca: S'ha desat

en: Saved.
ca: Desat.

en: Saving Draft&#8230;
ca: S'està desant l'esborrany&#8230;

en: Saving...
ca: S'està desant...

en: Say It!
ca: Digueu-ho!

en: Schedule
ca: Planifica

en: Schedule for:
ca: Prevista per:

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Previst <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Previstos <span class="count">(%s)</span>

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
ca: Els scripts i estils no haurien de registrar-se o posar-se a la cua fins al %1$s, %2$s, o codi %3$s.

en: Scroll
ca: Desplaça

en: Search
ca: Cerca

en: Search Categories
ca: Cerca categories

en: Search Link Categories
ca: Cerca categories d'enllaços

en: Search Media
ca: Cerca mèdia

en: Search Menu Items
ca: Cerca elements del menú

en: Search Pages
ca: Cerca pàgines

en: Search Posts
ca: Cerca a les entrades

en: Search Results %1$s %2$s
ca: Resultat de la cerca %1$s %2$s

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
ca: Cerca de resultats de &#8220;%s&#8221;

en: Search Tags
ca: Cerca etiquetes

en: Search Widgets
ca: Cerca ginys

en: Search installed themes&hellip;
ca: Cerca els temes instal·lats&hellip;

en: Search menu items&hellip;
ca: Cerca d'elements del menú&hellip;

en: Search or use up and down arrow keys to select an item.
ca: Cerqueu o pugeu i baixeu amb les tecles de fletxa per seleccionar un element.

[ctx: Search widget]
en: Search
ca: Cerca

en: Search widgets&hellip;
ca: Cerca ginys&hellip;

en: Security error.
ca: Error de seguretat.

en: Select
ca: Selecciona

en: Select Category
ca: Selecciona la categoria

en: Select Color
ca: Selecciona un color

en: Select Day
ca: Selecciona dia

en: Select File
ca: Selecciona el fitxer

en: Select Files
ca: Seleccioneu fitxers

en: Select Image
ca: Selecciona una imatge

en: Select Link Category:
ca: Selecciona la categoria de l'enllaç:

en: Select Menu:
ca: Seleccioneu el menú:

en: Select Month
ca: Selecciona el mes

en: Select Post
ca: Selecciona entrada

en: Select Poster Image
ca: Selecciona una imatge de pòster

en: Select Week
ca: Selecciona setmana

en: Select Year
ca: Selecciona any

en: Select a city
ca: Selecciona una ciutat

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: Select an area to move this widget into:
ca: Seleccioneu una àrea on moure aquest giny:

en: Select and Crop
ca: Selecciona i escapça

en: Separate tags with commas
ca: Separa les etiquetes amb comes

en: September
ca: setembre

[ctx: September abbreviation]
en: Sep
ca: set.

en: Session expired
ca: La sessió ha caducat

en: Session expired. Please log in again. You will not move away from this page.
ca: La sessió ha caducat. Inicieu sessió de nou. No sortireu d'aquesta pàgina.

en: Set featured image
ca: Defineix la imatge destacada

en: Set image
ca: Defineix la imatge

en: Settings
ca: Opcions

en: Sharing options
ca: Opcions per a compartir

en: Shift + Alt + letter:
ca: Shift + Alt + lletra:

en: Shift-click to edit this widget.
ca: Prem la tecla majúscula i fes clic amb el ratolí per editar aquest giny

en: Shortlink
ca: Enllaç curt

en: Show
ca: Mostra

en: Show Artist Name in Tracklist
ca: Mostra el nom de l'artista en la llista de les pistes

en: Show Images
ca: Mostra les imatges

en: Show Link Description
ca: Mostra la descripció de l'enllaç

en: Show Link Image
ca: Mostra la imatge de l'enllaç

en: Show Link Name
ca: Mostra el nom de l'enllaç

en: Show Link Rating
ca: Mostra la valoració de l'enllaç

en: Show Tracklist
ca: Mostra la llista de reproducció

en: Show Video List
ca: Mostra la llista de vídeos

en: Show advanced menu properties
ca: Mostra les propietats avançades del menú

en: Show hierarchy
ca: Mostra la jerarquia

en: Show invisible characters
ca: Mostra els caràcters invisibles

en: Show more comments
ca: Mostra més comentaris

en: Show password
ca: Mostra la contrasenya

en: Show post counts
ca: Mostra el nombre d'entrades

en: Sidebar
ca: Barra lateral

en: Sidebar %d
ca: Barra lateral %d

en: Signup
ca: Registre

en: Site Address (URL)
ca: Adreça del lloc web (URL)

en: Site Admin
ca: Administració

en: Site Domain:
ca: Domini del lloc web:

en: Site Icon
ca: Icona del lloc web

en: Site Identity
ca: Identitat del lloc web

en: Site Language:
ca: Idioma del lloc web:

en: Site Name:
ca: Nom del lloc web:

en: Site Preview
ca: Previsualització del lloc web

en: Site Tagline
ca: Lema del lloc web

en: Site Title
ca: Títol del lloc web

en: Site Title:
ca: Títol del lloc web:

en: Site name must be at least 4 characters.
ca: El nom del lloc web ha de tenir almenys 4 caràcters.

en: Site names can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
ca: Els noms dels llocs només poden contenir lletres en minúscula (a-z) i números.

en: Site registration has been disabled.
ca: El registre de llocs web s'ha desactivat.

en: Sites
ca: Llocs

en: Sites you are already a member of:
ca: Llocs dels quals ja sou membres:

en: Size
ca: Mida

en: Skip Cropping
ca: Omet l'escapçat

en: Skip to toolbar
ca: Aneu a la barra d'eines

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
ca: Tranqui company!, no cal comprovar si hi ha nous e-mails sovint!

en: Software Name
ca: Nom de Programa

en: Software Version
ca: Versió de Programa

en: Someone has requested a password reset for the following account:
ca: Hom ha sol·licitat reinicialitzar la contrasenya per al següent compte:

en: Sorry, comments are closed for this item.
ca: Disculpeu, els comentaris estan tancats.

en: Sorry, deleting the term failed.
ca: Ha fallat la supressió del terme.

en: Sorry, editing the term failed.
ca: Ha fallat l'edició del terme.

en: Sorry, new registrations are not allowed at this time.
ca: Ho sentim, no estan permesos els nous registres en aquest moment.

en: Sorry, no posts matched your criteria.
ca: Ho sento, no hi ha cap entrada que coincideixi amb el criteri especificat.

en: Sorry, no such page.
ca: La pàgina no existeix.

en: Sorry, no such post.
ca: No existeix l'entrada.

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
ca: No està admesa una de les taxonomies donades per al tipus d'entrada.

en: Sorry, revisions are disabled.
ca: Les revisions estan desactivades.

en: Sorry, site names must have letters too!
ca: Els noms de lloc web han de tenir lletres també!

en: Sorry, that email address is already used!
ca: Aquesta adreça electrònica ja l'estan utilitzant!

en: Sorry, that email address is not allowed!
ca: Aquesta adreça electrònica no està permesa!

en: Sorry, that file cannot be edited.
ca: Aquest fitxer no es pot editar.

en: Sorry, that site already exists!
ca: Ho sentim, aquest lloc web ja existeix!

en: Sorry, that site is reserved!
ca: Ho sentim, aquest lloc web està reservat!

en: Sorry, that username already exists!
ca: Aquest nom d'usuari ja existeix!

en: Sorry, that username is not allowed.
ca: Aquest nom d'usuari no està permès.

en: Sorry, the comment could not be edited. Something wrong happened.
ca: No s'ha pogut editar el comentari. S'ha produït un error.

en: Sorry, the comment form is closed at this time.
ca: Ho sento, el formulari de comentaris està tancat en aquest moment.

en: Sorry, the new category failed.
ca: Error en la categoria nova.

en: Sorry, the user cannot be updated.
ca: No es pot actualitzar l'usuari.

en: Sorry, usernames must have letters too!
ca: Els noms d'usuaris han de tenir lletres també!

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
ca: No teniu permès afegir un terme a una de les taxonomies donades.

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
ca: No teniu permès assignar un terme a una de les taxonomies donades.

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type
ca: No teniu permès crear entrades protegides amb contrasenya en aquest tipus d'entrades

en: Sorry, you are not allowed to create private posts in this post type
ca: No teniu permès crear entrades privades en aquest tipus d'entrades

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
ca: No teniu permisos per editar entrades.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post type.
ca: No teniu autorització per editar aquest tipus d'entrada

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
ca: No teniu permisos per editar aquesta entrada.

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
ca: No teniu autorització per publicar en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
ca: No teniu autorització per publicar en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts in this post type
ca: No teniu permès publicar entrades en aquest tipus d'entrades

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
ca: No teniu permisos per publicar entrades en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to stick this post.
ca: No teniu permisos per fixar aquesta entrada.

en: Sorry, you can not edit this post.
ca: No teniu autorització per editar aquesta entrada.

en: Sorry, you cannot edit pages.
ca: No podeu editar pàgines.

en: Sorry, you cannot edit posts on this site.
ca: No podeu editar entrades en aquest lloc web.

en: Sorry, you cannot edit this page.
ca: No podeu editar aquesta pàgina.

en: Sorry, you cannot edit this post.
ca: No teniu autorització per editar aquesta entrada.

en: Sorry, you cannot edit users.
ca: No podeu editar usuaris.

en: Sorry, you cannot edit your profile.
ca: No podeu editar el perfil.

en: Sorry, you cannot publish this post.
ca: No podeu publicar aquesta entrada

en: Sorry, you cannot stick a private post.
ca: No podeu fixar una entrada privada.

en: Sorry, you do not have access to user data on this site.
ca: No teniu accés a les dades d'usuari en aquest lloc web.

en: Sorry, you do not have the right to add a category.
ca: No esteu acreditat per afegir una categoria.

en: Sorry, you do not have the right to delete a category.
ca: No teniu permisos per suprimir una categoria.

en: Sorry, you do not have the right to delete this page.
ca: No teniu permís per suprimir aquesta pàgina.

en: Sorry, you do not have the right to delete this post.
ca: No teniu autorització per suprimir aquesta entrada.

en: Sorry, you do not have the right to edit this page.
ca: No teniu permís per editar aquesta pàgina.

en: Sorry, you do not have the right to edit this post.
ca: No teniu permís per editar aquesta entrada.

en: Sorry, you do not have the right to publish this page.
ca: No teniu permís per publicar aquesta pàgina.

en: Sorry, you do not have the right to publish this post.
ca: No teniu permisos per publicar aquesta entrada.

en: Sorry, you have used your space allocation.
ca: Heu utilitzat tot l'espai disponible.

en: Sorry, you may not use that site name.
ca: Ho sentim, no podeu fer servir aquest nom de lloc web.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
ca: Heu de tenir permís per editar entrades en aquest lloc web per veure les categories.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
ca: Heu de tenir permís per editar entrades en aquest lloc web per a veure les etiquetes.

en: Sorry, you must be logged in to post a comment.
ca: Heu d'iniciar sessió per escriure un comentari.

en: Sorry, your entry could not be edited. Something wrong happened.
ca: No s'ha pogut editar l'entrada. S'ha produït un error.

en: Sorry, your entry could not be posted. Something wrong happened.
ca: Desgraciadament l'entrada no s'ha pogut publicar per algun problema tècnic.

en: Sorry, your term could not be created. Something wrong happened.
ca: No s'ha pogut crear el terme. Alguna cosa ha anat malament.

en: Sort by:
ca: Ordenat per:

en: Source
ca: Codi font

en: Source code
ca: Codi font

en: Spam it: %s
ca: Marca com a brossa: %s

en: Special character
ca: Caràcter especial

en: Split table cell
ca: Divideix la cel·la de la taula

en: Static Front Page
ca: Pàgina principal estàtica

en: Still waiting for your email?
ca: Encara esteu esperant el correu electrònic?

en: Strength indicator
ca: Indicador de robustesa

en: Strikethrough
ca: Ratllat

en: Style
ca: Estil

en: Stylesheet
ca: Full d'estil

en: Stylesheet is missing.
ca: Falta el full d'estil.

en: Stylesheet is not readable.
ca: No es pot llegir el full d'estil

en: Submit
ca: Envia

en: Submit Comment
ca: Envia el comentari

en: Submitted on:
ca: Enviat el:

en: Subscript
ca: Subíndex

en: Suggested embed #%d
ca: Incrustació suggerida #%d

en: Suggested image #%d
ca: Imatge suggerida #%d

en: Suggested image dimensions:
ca: Dimensions recomanades de la imatge:

en: Sun
ca: dg.

en: Sunday
ca: diumenge

[ctx: Sunday initial]
en: S
ca: dg.

en: Superscript
ca: Superíndex

en: Support Forums
ca: Fòrums de suport

en: Table cell properties
ca: Propietats de les cel·les

en: Table properties
ca: Propietats de la taula

en: Table row properties
ca: Propietats de les files

en: Tag Cloud
ca: Núvol d'etiquetes

en: Tag: %s
ca: Etiqueta: %s

en: Tagline
ca: Descripció curta

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Tags list
ca: Llista d'etiquetes

en: Tags list navigation
ca: Navegació per la llista d'etiquetes

en: Tags:
ca: Etiquetes:

en: Taxonomy names must be between 1 and 32 characters in length.
ca: Els noms de la taxonomia han de ser d'1 a 32 caràcters de llarg.

en: Taxonomy:
ca: Taxonomia:

en: Template
ca: Plantilla

en: Template is missing.
ca: Falta la plantilla.

en: Term ID is shared between multiple taxonomies
ca: L'identificador del terme està compartit entre diverses taxonomies.

en: Term meta cannot be added to terms that are shared between taxonomies.
ca: No es poden afegir dades meta a termes que es comparteixen entre taxonomies.

en: Text color
ca: Color del text

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
ca: Ja s'ha usat aquesta adreça electrònica. Comproveu si us ha arribat un correu electrònic d'activació a la safata d'entrada. Estarà disponible en un parell de dies si no feu res.

en: That name is not allowed.
ca: Aquest nom no està permès.

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
ca: Aquest lloc web està actualment reservat però pot estar disponible en un parell de dies.

en: That user does not exist.
ca: Aquest usuari no existeix.

en: That username is already activated.
ca: Aquest nom d'usuari ja està actiu.

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
ca: Aquest nom d'usuari està actualment reservat però pot estar disponible en un parell de dies.

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
ca: El tema "%s" no és un tema pare vàlid.

en: The %1$s option is deprecated for the family of %2$s functions. Use the %3$s function instead.
ca: L'opció %1$s està obsoleta per a la família de funcions %2$s. Useu la funció %3$s per contra.

en: The %1$s option is deprecated for the family of %2$s functions. Use the %3$s option instead.
ca: L'opció %1$s està obsoleta per a la família de funcions de %2$s. Useu l'opció %3$s per contra.

en: The %s directory of the develop repository must be used for RTL.
ca: El directori %s del repositori de desenvolupament ha d'usar-se per RTL.

en: The GD image library is not installed.
ca: La biblioteca GD de tractament d'imatge no està instal·lada.

en: The JSONP callback function is invalid.
ca: La funció de retorn JSONP és invàlida.

en: The REST API is disabled on this site.
ca: La API REST està desactivada en aquesta pàgina web.

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
ca: El certificat SSL de l'amfitrió no s'ha pogut verificar.

en: The Site Icon is used as a browser and app icon for your site. Icons must be square, and at least 512px wide and tall.
ca: La icona del lloc web s'usa com una icona per al navegador i app del lloc web. Les icones han de ser quadrades, i tenir 512px d'amplada i d'alçària.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
ca: L'adreça del lloc web que heu introduït no sembla ser un URL vàlid. Entreu un URL vàlid.

en: The URL to the admin area
ca: L'URL a l'àrea d'administració

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
ca: L'adreça del WordPress que heu entrat no sembla ser un URL vàlid. Entreu un URL vàlid.

en: The called constructor method for %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
ca: El mètode constructor cridat per %1$s està <strong>obsolet</strong> des de la versió %2$s! Useu
    %3$s per contra.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
ca: Perdreu els canvis que heu fet si abandoneu aquesta pàgina.

en: The constant <code>VHOST</code> <strong>is deprecated</strong>. Use the boolean constant <code>SUBDOMAIN_INSTALL</code> in wp-config.php to enable a subdomain configuration. Use is_subdomain_install() to check whether a subdomain configuration is enabled.
ca: La constant <code>VHOST</code> <strong>està desfasada</strong>. Feu servir la constant booleana <code>SUBDOMAIN_INSTALL</code> al fitxer wp-config.php per activar la configuració de subdominis. Utilitzeu is_subdomain_install() per comprovar si la configuració del subdomini està activada.

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
ca: La descripció es mostrarà en el menú si el tema actual ho suporta.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
ca: L'adreça electrònica que heu introduït no sembla que sigui una adreça electrònica vàlida. Introduïu una adreça electrònica vàlida.

en: The email could not be sent.
ca: El correu electrònic no s'ha pogut enviar.

en: The following formatting shortcuts are replaced when pressing Enter. Press Escape or the Undo button to undo.
ca: Les dreceres de formatació següents es substitueixen quan premeu Intro. Preméu «Escapa» el botó «Desfés» per desfer l'acció.

en: The following values do not describe a valid date: month %1$s, day %2$s.
ca: Els següents valors no descriuen una data vàlida: mes %1$s, dia %2$s.

en: The following values do not describe a valid date: year %1$s, month %2$s, day %3$s.
ca: Els següents valors no descriuen una data vàlida: any %1$s, mes %2$s, dia %3$s.

en: The given object ID is not that of a menu item.
ca: L'identificador d'objecte donat no és el d'un element del menú.

en: The handler for the route is invalid
ca: El gestor per a la ruta és invàlid.

en: The login page will open in a new window. After logging in you can close it and return to this page.
ca: La pàgina d'inici de sessió s'obrirà en una finestra nova. Després d'iniciar sessió podeu tancar-la i tornar a aquesta pàgina.

en: The menu ID should not be empty.
ca: L'identificador del menú no pot estar buit.

en: The menu name %s conflicts with another menu name. Please try another.
ca: El nom %s al menú crea un conflicte amb un altre nom del menú. Proveu-ne un altre.

en: The page template is invalid.
ca: La plantilla de pàgina no és vàlida

en: The parent theme is missing. Please install the "%s" parent theme.
ca: El tema pare no existeix. Instal·leu el tema pare "%s".

en: The passwords do not match.
ca: La contrasenya no coincideix.

en: The pingback has already been registered.
ca: El retroping ja s'ha registrat.

en: The post cannot be deleted.
ca: No es pot suprimir l'entrada.

en: The post type %1$s is not registered, so it may not be reliable to check the capability "%2$s" against a post of that type.
ca: El tipus d'entrada %1$s no està registrat, motiu pel qual no és segur comprovar la funcionalitat «%2$s» contra una entrada d'aquest tipus.

en: The post type may not be changed.
ca: El tipus d'entrada no es pot canviar.

en: The post type specified is not valid
ca: El tipus d'entrada especificada no és vàlida

en: The query argument of %s must have a placeholder.
ca: L'argument de la consulta de %s ha de ser un text variable.

en: The requested theme does not exist.
ca: El tema que demaneu no existeix.

en: The requested user does not exist.
ca: L'usuari sol·licitat no existeix.

en: The role specified is not valid
ca: El rol que heu especificat no és vàlid

en: The search results will be updated as you type.
ca: Els resultats de la cerca s'actualitzaran a mesura que aneu teclejant.

en: The site %s is yours.
ca: El lloc web %s és vostre.

en: The site is already active.
ca: El lloc web ja és actiu.

en: The site you have requested is not installed properly. Please contact the system administrator.
ca: El lloc web que heu sol·licitat no s'ha instal·lat correctament. Contacteu amb l'administrador del sistema.

en: The site you were looking for, %s, does not exist, but you can create it now!
ca: La pàgina web que esteu cercant, %s, no existeix, però podeu crear-la ara!

en: The site you were looking for, %s, does not exist.
ca: El lloc que esteu buscant, %s, no existeix.

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term
ca: L'URL &#8220;%s&#8221; ja s'utilitza en un altre terme

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
ca: L'URL d'origen i de destinació no poden apuntar al mateix recurs.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
ca: L'URL d'origen no conté cap enllaç a un URL de destinació i per tant no pot ser usat com a origen.

en: The source URL does not exist.
ca: L'URL d'origen no existeix.

en: The specified namespace could not be found.
ca: No s'ha trobat l'espai de noms especificat.

en: The specified target URL cannot be used as a target. It either doesn&#8217;t exist, or it is not a pingback-enabled resource.
ca: L'URL indicada no pot ser usat com a destinació. O bé no existeix, o bé no admet retropings.

en: The specified target URL does not exist.
ca: L'URL de destinació no existeix.

en: The tag cloud will not be displayed since there are no taxonomies that support the tag cloud widget.
ca: El núvol d'etiquetes no es mostrarà ja que no hi ha taxonomies que funcionen amb el giny del núvol d'etiquetes.

en: The term name cannot be empty.
ca: En nom del terme no pot ser buit.

en: The theme directory "%s" does not exist.
ca: No existeix el directori "%s" del tema.

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
ca: El fus horari que heu introduït no és correcte. Seleccioneu un fus horari correcte.

en: The user is already active.
ca: L'usuari ja està actiu.

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
ca: El navegador web del dispositiu no es pot utilitzar per penjar imatges. Potser podeu utilitzar l'<a href="%s">aplicació nativa del dispositiu</a> per contra.

en: Theme Details
ca: Detalls del tema

en: Theme support for %1$s should be registered before the %2$s hook.
ca: El suport del tema %1$s hauria de registrar-se abans de la intercepció %2$s.

en: Theme without %s
ca: Tema sense %s

en: Themes
ca: Temes

en: There are no HTTP transports available which can complete the requested request.
ca: No hi ha transports HTTP disponibles que puguin completar la sol·licitud.

en: There are no associated subtitles.
ca: No hi ha subtítols associats.

en: There are no options for this widget.
ca: No hi ha opcions per a aquest giny.

en: There are no widget areas currently rendered in the preview. Navigate in the preview to a template that makes use of a widget area in order to access its widgets here.
ca: No hi ha àrees de ginys en la previualització. Navegueu a la previsualització a una plantilla que utilitze alguna àrea de ginys per tal d'accedir als seus ginys aquí.

en: There doesn&#8217;t seem to be any new mail.
ca: No sembla que hi hagi cap correu nou.

en: There doesn't seem to be a %s file. I need this before we can get started.
ca: Sembla que no hi ha un fitxer %s. Es necessita abans de començar.

en: There has been an error cropping your image.
ca: S'ha produït un error en escapçar la imatge.

en: There is a revision of this post that is more recent.
ca: Hi ha una revisió d'aquesta entrada que és més recent.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
ca: No hi ha extracte perquè és una entrada protegida.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
ca: S'ha produït un error de configuració. Contacteu amb l'administrador del servidor.

en: There was a problem, please correct the form below and try again.
ca: Hi ha hagut un problema, corregiu el formulari d'aquí sota i proveu de nou.

en: This action has been disabled by the administrator.
ca: Aquesta acció s'ha desactivat per part de l'administrador.

en: This argument has changed to an array to match the behavior of the other cron functions.
ca: Aquest argument s'ha canviat a una matriu per fer-lo coincidir amb el comportament de les altres funcions del cron.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
ca: El contingut està protegit amb contrasenya. Per veure'l, introduïu la contrasenya a continuació:

en: This either means that the username and password information in your %1$s file is incorrect or we can&#8217;t contact the database server at %2$s. This could mean your host&#8217;s database server is down.
ca: Això significa o bé que la informació del nom d'usuari i la contrasenya del fitxer %1$s es incorrecta o que no es pot contactar amb el servidor de base de dades a %2$s. Això pot voler dir que el vostre servidor de base de dades ha caigut.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
ca: Aquesta funció requereix marcs en línia. Teniu els marcs incorporats desactivats o el vostre navegador no els suporta.

en: This file is empty. Please try another.
ca: Aquest fitxer és buit. Escolliu-ne un altre.

en: This file is not an image. Please try another.
ca: Aquest fitxer no és una imatge. Prova'n un altre.

en: This file is too big. Files must be less than %d KB in size.
ca: El fitxer és massa gran. Els fitxers han de ser de menys de %d Kb de grandària.

en: This file no longer needs to be included.
ca: Aquest fitxer ja no ha de ser inclòs.

en: This file type is not allowed. Please try another.
ca: Aquest fitxer és d'un tipus no permès. Proveu-ho amb altre.

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
ca: Aquest és més gran que la mida màxima. Prova'n un altre.

en: This is the short link.
ca: Això és un enllaç curt.

en: This means that we lost contact with the database server at %s. This could mean your host&#8217;s database server is down.
ca: Això significa que s'ha perdut el contacte amb el servidor de base de dades a %s. Això podria voler dir que el vostre servidor de base de dades ha caigut.

en: This page validates as XHTML 1.0 Transitional
ca: Aquesta pàgina compleix amb l'XHTML 1.0 Transicional

en: This panel is used for managing navigation menus for content you have already published on your site. You can create menus and add items for existing content such as pages, posts, categories, tags, formats, or custom links.
ca: Aquest panell s'usa per gestionar els menús de navegació del contingut que teniu ja publicat al lloc web. Podeu crear menús i afegir elements de contingut existent, com ara pàgines, entrades, categories, etiquetes, formats o enllaços personalitzats.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
ca: Aquesta entrada està protegida amb contrasenya. Introduïu-la per veure'n els comentaris.

en: This site has been archived or suspended.
ca: Aquest lloc web ha estat arxivat o suspès.

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact %s.
ca: El lloc encara no s'ha activat. Si teniu problemes activant el vostre lloc, contacteu %s.

en: This site is no longer available.
ca: El lloc web no està disponible ja.

en: This taxonomy is not hierarchical so you can't set a parent.
ca: Aquesta taxonomia no és jeràrquica, així que no podeu establir un parent.

en: This taxonomy is not hierarchical.
ca: Aquesta taxonomia no és jeràrquica.

en: Thu
ca: dj.

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Thumbnail Height
ca: Alçada de la miniatura

en: Thumbnail Width
ca: Amplada de la miniatura

en: Thursday
ca: dijous

[ctx: Thursday initial]
en: T
ca: dj.

en: Tile
ca: Títol

en: Tile Horizontally
ca: Mosaic horitzontal

en: Tile Vertically
ca: Mosaic vertical

en: Time Format
ca: Format de l'hora

en: Time Zone
ca: Fus horari

[ctx: TinyMCE]
en: Blocks
ca: Blocs

[ctx: TinyMCE]
en: Headings
ca: Capçaleres

[ctx: TinyMCE]
en: Insert template
ca: Insereix una plantilla

[ctx: TinyMCE]
en: Templates
ca: Plantilles

[ctx: TinyMCE menu]
en: Edit
ca: Edita

[ctx: TinyMCE menu]
en: File
ca: Fitxer

[ctx: TinyMCE menu]
en: Insert
ca: Insereix

[ctx: TinyMCE menu]
en: Table
ca: Taula

[ctx: TinyMCE menu]
en: Tools
ca: Eines

[ctx: TinyMCE menu]
en: View
ca: Visualització

en: Title
ca: Títol

en: Title Attribute
ca: Títol de l'atribut

en: Title:
ca: Títol:

en: To activate your blog, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
    
    After you activate, you can visit your site here:
    
    %s
ca: Per activar el bloc, feu clic en el següent enllaç:
    
    %s
    
    Una vegada l'activeu, rebreu *altre correu electrònic* amb les dades d'entrada.
    
    Una vegada l'activeu, podeu visitar el vostre lloc web aquí:
    
    %s

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
ca: Per activar l'usuari, feu clic al següent enllaç:
    
    %s
    
    Una vegada activat, rebreu *altre correu electrònic* amb les dades per entrar.

en: To move focus to other buttons use Tab or the arrow keys. To return focus to the editor press Escape or use one of the buttons.
ca: Per moure el focus a altres botons, fer servir la tecla de tabulació o les de les fletxes. Per retornar el focus a l'editor, premeu la tecla d'escapament o utilitzeu un dels botons.

en: To reset your password, visit the following address:
ca: Per reinicialitzar la contrasenya, visiteu l'adreça següent:

en: To set your password, visit the following address:
ca: Per establir la contrasenya, visiteu l'adreça següent:

en: Toggle Editor Text Direction
ca: Commuta la direcció del text de l'editor

en: Toggle section: %s
ca: Commuta la secció: %s

en: Toggle section: Custom Links
ca: Commuta la secció: Enllaços personalitzats

en: Too many redirects.
ca: Massa reencaminaments.

en: Toolbar
ca: Barra d'eines

en: Toolbar Toggle
ca: Commuta la barra d'eines

en: Top
ca: A dalt

en: Trackback
ca: Retroenllaç

en: Trackback excerpt:
ca: Extracte del retroenllaç:

en: Tracks (subtitles, captions, descriptions, chapters, or metadata)
ca: Pistes (subtítols, títols, descripcions, capítols, o metadades)

en: Translation Updates
ca: Actualitzacions de les traduccions

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Paperera <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Paperera <span class="count">(%s)</span>

en: Trash Selected
ca: Envia a la paperera els seleccionats

en: Trash it: %s
ca: Envia-la a la Paperera: %s

en: Trash widget by moving it to the inactive widgets sidebar.
ca: Elimineu el giny en moure'l a la barra dels ginys inactius.

en: Tue
ca: dt.

en: Tuesday
ca: dimarts

[ctx: Tuesday initial]
en: T
ca: dt.

en: Turn off Fullscreen
ca: Tanca la pantalla completa

en: Twice Daily
ca: Dos cops al dia

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
ca: No es pot crear el directori %s. Teniu permís d'escriptura en el directori superior?

en: Unapproved
ca: Rebutjat

en: Unattached
ca: S'ha suprimit l'adjunt

en: Uncategorized
ca: General

en: Under %s
ca: A continuació de %s

en: Underline
ca: Subratllat

en: Undo
ca: Desfés

en: Unknown Feed
ca: Fil de RSS desconegut

en: Unmute
ca: Activa el so

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Untrash
ca: Treu de la paperera

en: Untrash Selected
ca: Recupera de la paperera els seleccionats

en: Update
ca: Actualitza

en: Update Category
ca: Actualitza la categoria

en: Update Failed!
ca: L'actualització ha fallat.

en: Update Failed: %s
ca: Ha fallat l'actualització: %s

en: Update Link Category
ca: Actualitza la categoria d'enllaços

en: Update Tag
ca: Actualitza l'etiqueta

en: Update audio playlist
ca: Actualitza la llista de reproducció d'àudio

en: Update canceled.
ca: S'ha cancel·lat l'actualització.

en: Update completed successfully.
ca: S'ha completat l'actualització amb èxit.

en: Update gallery
ca: Actualitza la galeria

en: Update video playlist
ca: Actualitzeu la llista de reproducció de vídeos

en: Updated!
ca: S'ha actualitzat!

en: Updating %s...
ca: S'està actualitzant %s...

en: Updating...
ca: S'està actualitzant...

en: Updating... please wait.
ca: S'està actualitzant... espereu.

en: Upload Files
ca: Penja fitxers

en: Upload Images
ca: Penja imatges

en: Upload Limit Exceeded
ca: S'ha sobrepassat el límit de càrrega

en: Upload failed.
ca: La càrrega del fitxer ha fallat.

en: Upload stopped.
ca: La càrrega del fitxer s'ha aturat.

en: Uploaded By
ca: Penjat per

en: Uploaded To
ca: Penjat a

en: Uploaded on:
ca: Penjat a:

en: Uploaded to this page
ca: S'ha penjat a aquesta pàgina

en: Uploaded to this post
ca: S'ha penjat a aquesta entrada

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
ca: o

en: Uploading
ca: S'està penjant

en: Usage of user levels by plugins and themes is deprecated. Use roles and capabilities instead.
ca: L'ús de tipus d'usuari per les extensions i els temes és obsolet. Useu en el seu lloc rols i capacitats.

en: Use %s instead if you do not want the value echoed.
ca: Utilitzeu %s en lloc si no voleu que es mostre el valor.

en: Use %s instead.
ca: Utilitzeu %s per contra.

en: Use as featured image
ca: Useu com a imatge destacada

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
ca: Utilitzeu comes en lloc de %s per separar els termes exclosos.

en: Use the %s filter instead.
ca: Utilitza el filtre %s

en: User Dashboard: %s
ca: Usuari del tauler: %s

en: User has blocked requests through HTTP.
ca: L'usuari ha blocat les peticions HTTP.

en: User registration has been disabled.
ca: El registre d'usuaris s'ha desactivat.

en: User registration is currently not allowed.
ca: No es permet el registre de nous usuaris.

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Username may not be longer than 60 characters.
ca: El nom d'usuari no ha de ser més llarg de 60 caràcters.

en: Username must be at least 4 characters.
ca: El nom d'usuari ha de tenir 4 caràcters almenys.

en: Username or Email:
ca: Nom d'usuari o correu electrònic:

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Username: %s
ca: Nom d'usuari: %s

en: Usernames can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
ca: Els noms d'usuari només poden contenir lletres minúscules (a-z) i números.

en: Users
ca: Usuaris

en: Valid <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>
ca: <abbr title="en anglès, eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr> vàlid

en: Vertical space
ca: Espai vertical

en: Video
ca: Vídeo

en: Video <span class="count">(%s)</span> | Video <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Vídeo <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Vídeos <span class="count">(%s)</span>

en: Video Details
ca: Detalls del vídeo

en: View Attachment Page
ca: Visualitza la pàgina d'adjuncions

en: View Category
ca: Mostra la categoria

en: View Page
ca: Mostra la pàgina

en: View Post
ca: Mostra l'entrada

en: View Tag
ca: Mostra l'etiqueta

en: View attachment page
ca: Mostra la pàgina d'adjunts

en: Visit %s&#8217;s website
ca: Visita el web de %s

en: Visit Site
ca: Visita el web

en: Visual aids
ca: Ajudes visuals

en: Wait a little longer. Sometimes delivery of email can be delayed by processes outside of our control.
ca: Espereu una mica més. A vegades l'enviament de correu es demora per processos fora del nostre control.

en: We cannot find a title on that page.
ca: No podem trobar cap títol en aquesta pàgina.

en: We send your registration email to this address. (Double-check your email address before continuing.)
ca: Us enviem el correu electrònic de registre a aquesta adreça. (Comproveu dues vegades l'adreça de correu abans de continuar.)

en: We were able to connect to the database server (which means your username and password is okay) but not able to select the %s database.
ca: S'ha connectat al servidor de base de dades (el que significa que el vostre nom d'usuari i la contrasenya són correctes), però no s'ha pogut seleccionar la base de dades %s.

en: Website
ca: Lloc web

en: Website: %1$s (IP: %2$s, %3$s)
ca: Pàgina web: %1$s (IP: %2$s, %3$s)

en: Wed
ca: dc.

en: Wednesday
ca: dimecres

[ctx: Wednesday initial]
en: W
ca: dc.

en: Welcome back, %s. By filling out the form below, you can <strong>add another site to your account</strong>. There is no limit to the number of sites you can have, so create to your heart&#8217;s content, but write responsibly!
ca: Benvinguts de nou, %s. En emplenar el formulari d'aquí sota, podeu <strong>afegir un altre lloc web al vostre compte</strong>. No hi ha límit al nombre de llocs web que podeu tenir, així que creeu el que senti el vostre cor, però escriviu amb responsabilitat.

en: What do I do now?
ca: Què faig ara?

en: When in reorder mode, additional controls to reorder menu items will be available in the items list above.
ca: En el mode de reordenació, estaran disponibles controls addicionals per reordenar els elements del menú a la llista d'elements de la part superior.

en: When in reorder mode, additional controls to reorder widgets will be available in the widgets list above.
ca: Quan s'estigui reordenant, hi haurà controls addicionals per a reordenar ginys a la llista de ginys superior.

en: When starting a new paragraph with one of these formatting shortcuts followed by a space, the formatting will be applied automatically. Press Backspace or Escape to undo.
ca: Quan comenceu un paràgraf nou amb un d'aquestos patrons seguit per un espai, el format s'aplicarà automàticament. Premeu la tecla de retrocés o d'escapament per desfer.

en: While you can crop images to your liking after clicking <strong>Add new image</strong>, your theme recommends a header height of <strong>%s</strong> pixels.
ca: Encara que podeu escapçar les imatges al vostre gust després de fer clic a <strong>Afegeix una imatge nova</strong>, el tema recomana una alçada de la capçalera de <strong>%s</strong> píxels.

en: While you can crop images to your liking after clicking <strong>Add new image</strong>, your theme recommends a header size of <strong>%s &times; %s</strong> pixels.
ca: Encara que podeu escapçar les imatges al vostre gust després de fer clic a <strong>Afegeix una imatge nova</strong>, el tema recomana una mida de la capçalera de <strong>%s &times; %s</strong> píxels.

en: While you can crop images to your liking after clicking <strong>Add new image</strong>, your theme recommends a header width of <strong>%s</strong> pixels.
ca: Encara que podeu escapçar les imatges al vostre gust després de fer clic a <strong>Afegeix una imatge nova</strong>, el tema recomana una amplada de la capçalera de <strong>%s</strong> píxels.

en: Whoops, the provided date is invalid.
ca: Buf, la data que heu donat no és vàlida.

en: Widget moved down
ca: S'ha mogut el giny cap a baix

en: Widget moved up
ca: S'ha mogut el giny cap a dalt

en: Widgets
ca: Ginys

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into widgetized areas provided by your theme (commonly called sidebars).
ca: Els ginys són seccions de contingut independent que es poden situar en àrees per a ginys proporcionats pel tema (el que es diuen barres laterals).

en: Width
ca: Amplada

en: WordPress &rsaquo; Success
ca: WordPress &rsaquo; Èxit

en: WordPress Address (URL)
ca: Adreça del WordPress (URL)

en: WordPress Embed
ca: Incrustació del WordPress

en: WordPress Failure Notice
ca: Avís de fallada del WordPress

en: WordPress database error %1$s for query %2$s
ca: Error a la base de dades del WordPress: %1$s per la consulta %2$s

en: WordPress database error %1$s for query %2$s made by %3$s
ca: Error a la base de dades del WordPress %1$s a la consulta %2$s feta per %3$s

en: WordPress database error:
ca: Error a la base de dades del WordPress:

en: WordPress.org
ca: WordPress.org (en anglès)

en: Words: %s
ca: Paraules: %s

en: XML Error: %1$s at line %2$s
ca: Error de XML: %1$s en la línia %2$s

en: XML-RPC services are disabled on this site.
ca: Els serveis XML-RPC estan desactivats en aquesta pàgina web.

en: Y/m/d
ca: d/m/Y

en: Year
ca: Any

en: Year: %s
ca: Any: %s

en: Yes
ca: Sí

en: You appear to have already installed WordPress. To reinstall please clear your old database tables first.
ca: Sembla que ja teniu instal·lat el WordPress. Per reinstal·lar heu de buidar primer les taules de la base de dades antiga.

en: You are about to permanently delete these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ca: Esteu a punt de suprimir definitivament aquests elements.
    'Cancel·la' per sortir, 'D'acord' per suprimir.

en: You are about to permanently delete this item.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ca: Ara suprimireu aquest element definitivament.
    'Cancel·la' per sortir, 'D'acord' per suprimir.

en: You are about to permanently delete this menu. 
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ca: Ara suprimireu aquest menú definitivament.
      'Cancel·la' per sortir, 'D'acord' per suprimir.

en: You are about to trash these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ca: Esteu a punt d'enviar a la paperera aquests elements.
    'Cancel·la' per sortir, 'D'acord' per suprimir.

en: You are attempting to log out of %s
ca: Heu sortit de %s

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for %2$s.
ca: Esteu navegant pels arxius de %1$s de %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the day %2$s.
ca: Esteu navegant per l'arxiu del blog %1$s del dia %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the year %2$s.
ca: Esteu navegant els arxius del blog %1$s de l'any %2$s.

en: You are currently browsing the %s blog archives.
ca: Esteu navegant per l'arxiu del blog %s.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
ca: Esteu navegant pels arxius de la categoria %s.

en: You are customizing %s
ca: Esteu personalitzant %s

en: You are logged in already. No need to register again!
ca: Ja esteu identificats. No necessiteu registrar-vos de nou!

en: You are not allowed access to details about this site.
ca: No teniu autorització per accedir als detalls sobre aquest lloc web.

en: You are not allowed access to details of this post.
ca: No teniu permís per accedir als detalls d'aquest bloc.

en: You are not allowed to assign terms in this taxonomy.
ca: No teniu permès assignar termes en aquesta taxonomia.

en: You are not allowed to browse users.
ca: No esteu autoritzat per navegar pels usuaris.

en: You are not allowed to change the page author as this user.
ca: Amb aquest nom d'usuari no teniu autorització per canviar l'autor de la pàgina.

en: You are not allowed to change the post author as this user.
ca: Amb aquest nom d'usuari no teniu autorització per canviar l'autor de l'entrada.

en: You are not allowed to create pages as this user.
ca: Amb aquest nom d'usuari no teniu autorització per crear pàgines.

en: You are not allowed to create posts as this user.
ca: Amb aquest nom d'usuari no teniu autorització per crear entrades.

en: You are not allowed to create terms in this taxonomy.
ca: No teniu autorització per a crear termes en aquesta taxonomia.

en: You are not allowed to customize the appearance of this site.
ca: No esteu autoritzats a personalitzar l'aparença d'aquest lloc web.

en: You are not allowed to delete terms in this taxonomy.
ca: No teniu permès suprimir els termes en aquesta taxonomia.

en: You are not allowed to edit posts in this post type.
ca: No teniu permès editar entrades d'aquest tipus.

en: You are not allowed to edit terms in this taxonomy.
ca: No teniu permès editar termes en aquesta taxonomia.

en: You are not allowed to edit theme options on this site.
ca: No teniu permisos per a editar les opcions del tema en aquest lloc web.

en: You are not allowed to moderate or edit this comment.
ca: No teniu permisos per moderar o editar aquest comentari.

en: You are not allowed to update options.
ca: No teniu autorització per actualitzar les opcions

en: You are now logged out.
ca: L'usuari s'ha desconnectat.

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
ca: Esteu enviant comentaris massa ràpid. Calma i bons aliments.

en: You can also place menus in widget areas with the Custom Menu widget.
ca: Podeu també posar els menús en les àrees de ginys amb el giny de menús personalitzats.

en: You can create a %s file through a web interface, but this doesn't work for all server setups. The safest way is to manually create the file.
ca: Podeu crear un fitxer %s mitjançant la interfície web, però això no funciona en totes les configuracions de servidors. La manera més segura és crear el fitxer manualment.

en: You can see all comments on this post here:
ca: Podeu veure tots els comentaris de l'entrada aquí:

en: You can see all pingbacks on this post here:
ca: Podeu veure tots els retroenllaços d'aquesta entrada aquí:

en: You can see all trackbacks on this post here:
ca: Podeu veure tots els enllaços de seguiment de l'entrada aquí:

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
ca: No podeu utilitzar aquest correu electrònic per registrar-vos. Estem tenint problemes amb ell perquè bloca alguns dels nostres correus electrònics. Utilitzeu altre proveïdor de correu.

en: You do not have permission to do that.
ca: No teniu permisos per fer això.

en: You do not have permission to preview drafts.
ca: No teniu permisos per veure els esborranys.

en: You do not have permission to upload files.
ca: No teniu permisos per penjar fitxers.

en: You don't have permission to do this.
ca: No teniu permisos per fer això.

en: You have attempted to queue too many files.
ca: Heu intentat enviar a la cua massa fitxers.

en: You have been added to this site. Please visit the <a href="%s">homepage</a> or <a href="%s">log in</a> using your username and password.
ca: Heu estat afegit a aquest lloc web. Visiteu la <a href="%s">pàgina principal</a> o <a href="%s">entreu</a> amb el nom i la contrasenya.

en: You have logged in successfully.
ca: Heu iniciat la sessió correctament.

en: You have searched the %1$s blog archives for <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
ca: Heu cercat <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong> als arxius del bloc %1$s. Si no podeu trobar el que voleu als resultats, podeu provar amb algun d'aquests enllaços.

en: You may only upload 1 file.
ca: Només podeu penjar 1 fitxer.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
ca: Heu d'<a href="%s">iniciar la sessió</a> per escriure un comentari.

en: You must be logged in to complete this action.
ca: Heu d'estar identificats per a completar aquesta acció

en: You must be registered to comment
ca: Heu de registrar-vos per comentar

en: You must first <a href="%s">log in</a>, and then you can create a new site.
ca: Primer, heu d'<a href="%s">iniciar la sessió</a>, i després podeu crear un nou lloc web.

en: You need to pass an array of types.
ca: Necessiteu passar un vector de tipus.

en: You should specify a nonce action to be verified by using the first parameter.
ca: Hauríeu d'especificar una acció per verificar-se en fer servir el primer paràmetre.

en: Your Comment
ca: El vostre comentari

en: Your PHP installation appears to be missing the MySQL extension which is required by WordPress.
ca: Sembla que manca el connector per al MySQL del PHP que és necessari per al WordPress.

en: Your account has been activated. You may now <a href="%1$s">log in</a> to the site using your chosen username of &#8220;%2$s&#8221;. Please check your email inbox at %3$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%4$s">reset your password</a>.
ca: El compte s'ha activat. Ara podeu <a href="%1$s">iniciar la sessió</a> fent servir el nom d'usuari &#8220;%2$s&#8221; que heu triat. Comproveu la safata d'entrada del compte de correu %3$s per aconseguir la contrasenya i les instruccions per entrar. Si no rebeu aquest correu electrònic, comproveu la paperera o la carpeta de brossa. Si tot i així, encara no rebeu un correu electrònic en una hora, podeu <a href="%4$s">reinicialitzar la contrasenya</a>.

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">Log in</a> or go back to the <a href="%2$s">homepage</a>.
ca: S'ha activat el vostre compte. <a href="%1$s">Entreu</a> o torneu enrere a la <a href="%2$s">pàgina d'inici</a>.

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">View your site</a> or <a href="%2$s">Log in</a>
ca: S'ha activat el vostre compte. <a href="%1$s">Mostreu la pàgina web</a> o <a href="%2$s">entreu</a>

en: Your account is now active!
ca: El vostre compte és actiu ara!

en: Your address will be %s.
ca: L'adreça serà %s.

en: Your blogroll
ca: La vostra llista d'enllaços

en: Your browser does not support direct access to the clipboard. Please use keyboard shortcuts or your browser&#8217;s edit menu instead.
ca: El navegador no suporta l'accés directe al porta-retalls. Useu tecles de drecera o el menú d'edició del navegador per contra.

en: Your comment is awaiting moderation.
ca: El comentari està esperant moderació.

en: Your email address will not be published.
ca: L'adreça electrònica no es publicarà

en: Your latest posts
ca: Les darreres entrades

en: Your new password has not been saved.
ca: La contrasenya nova no s'ha desat.

en: Your password has been reset.
ca: La contrasenya ha estat reinicialitzada.

en: Your password reset link appears to be invalid. Please request a new link below.
ca: L'enllaç per reiniciar la contrasenya sembla incorrecte. Sol·liciteu un de nou al següent enllaç.

en: Your password reset link has expired. Please request a new link below.
ca: L'enllaç per reiniciar la contrasenya ha expirat. Sol·liciteu un de nou a l'enllaç següent.

en: Your server is running PHP version %1$s but WordPress %2$s requires at least %3$s.
ca: El servidor executa la versió %1$s del PHP però el WordPress %2$s necessita almenys la %3$s.

en: Your session has expired. You can log in again from this page or go to the login page.
ca: La sessió ha caducat. Podeu iniciar sessió de nou des d'aquesta pàgina o anar a la pàgina d'entrada.

en: Your site at <a href="%1$s">%2$s</a> is active. You may now log in to your site using your chosen username of &#8220;%3$s&#8221;. Please check your email inbox at %4$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%5$s">reset your password</a>.
ca: El lloc web <a href="%1$s">%2$s</a> s'ha activat. Podeu entrar al web fent servir el nom d'usuari &#8220;%3$s&#8221; que heu triat.  Reviseu a la safata d'entrada del vostre compte de correu a %4$s per aconseguir la contrasenya i les instruccions per identificar-vos.  Si no rebeu un correu electrònic, reviseu la paperera o la carpeta de correu brossa. Si així i tot no rebeu un correu electrònic en una hora, podeu <a href="%5$s">reiniciar la contrasenya</a>.

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
ca: Les entrades més recents del lloc web.

en: Your site&#8217;s most recent comments.
ca: Els comentaris més recents del lloc web.

en: Your theme supports %s menu. Select which menu appears in each location. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
ca[0]: El tema permet %s menú. Seleccioneu quin menú apareix en cada ubicació.
ca[1]: El tema permet %s menús. Seleccioneu quin menú apareix en cada ubicació.

en: Your theme supports a static front page.
ca: El tema admet una pàgina principal estàtica.

en: Your theme supports one menu. Select which menu you would like to use.
ca: El tema permet un menú. Trieu quin menú voleu utilitzar.

en: [%1$s] Activate %2$s
ca: [%1$s] Activa %2$s

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
ca: [%1$s] Comentari des de: "%2$s"

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
ca: [%1$s] Retroping des de: "%2$s"

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
ca: [%1$s] Pendents de moderació: "%2$s"

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
ca: [%1$s] Retroenllaç des de: "%2$s"

en: [%s] New User Registration
ca: [%s] Registre d'usuari nou

en: [%s] Notice of Email Change
ca: [%s] Avís de canvi de correu electrònic

en: [%s] Notice of Password Change
ca: [%s] Avís de canvi de contrasenya

en: [%s] Password Lost/Changed
ca: [%s] Contrasenya perduda/canviada

en: [%s] Password Reset
ca: [%s] Reinicialitza la contrasenya

en: [%s] Your username and password info
ca: Teclegeu l'usuari i la contrasenya

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
ca: Enllaç

[ctx: add new from admin bar]
en: Media
ca: Mèdia

[ctx: add new from admin bar]
en: User
ca: Usuari

[ctx: add new media]
en: Add New
ca: Afegeix

[ctx: add new on admin bar]
en: Page
ca: Pàgina

[ctx: add new on admin bar]
en: Post
ca: Entrada

[ctx: adjective]
en: Approved
ca: Aprovat

[ctx: adjective]
en: Spam
ca: Correu brossa

[ctx: adjective]
en: Trash
ca: Brossa

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
ca: Afegeix

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
ca: Blau

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
ca: Cafè

[ctx: admin color scheme]
en: Default
ca: Predeterminat

[ctx: admin color scheme]
en: Ectoplasm
ca: Ectoplasma

[ctx: admin color scheme]
en: Light
ca: Clar

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
ca: Mitjanit

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
ca: Oceà

[ctx: admin color scheme]
en: Sunrise
ca: Sortida de sol

en: by %1$s &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>
ca: per %1$s &#8212; %2$s a les <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>

en: close tags
ca: Tanca les etiquetes

[ctx: custom headers]
en: Previously uploaded
ca: Prèviament penjats

[ctx: custom headers]
en: Suggested
ca: Suggerits

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
ca: j \d\e F \d\e Y

en: domain
ca: domini

[ctx: editor button]
en: Code
ca: Codi

[ctx: editor button]
en: Left to right
ca: Direcció d'esquerra a dreta

[ctx: editor button]
en: Right to left
ca: Direcció de dreta a esquerra

[ctx: editor button]
en: Show blocks
ca: Mostra els blocs

[ctx: find/replace]
en: Find
ca: Cerca

[ctx: find/replace]
en: Next
ca: Següent

[ctx: find/replace]
en: Prev
ca: Anterior

[ctx: find/replace]
en: Replace
ca: Reemplaça

[ctx: find/replace]
en: Replace all
ca: Reemplaça tot

[ctx: find/replace]
en: Replace with
ca: Reemplaça amb

[ctx: find/replace]
en: Whole words
ca: Paraules senceres

en: g:i a
ca: G:i

[ctx: genitive]
en: April
ca: abril

[ctx: genitive]
en: August
ca: agost

[ctx: genitive]
en: December
ca: desembre

[ctx: genitive]
en: February
ca: febrer

[ctx: genitive]
en: January
ca: gener

[ctx: genitive]
en: July
ca: juliol

[ctx: genitive]
en: June
ca: juny

[ctx: genitive]
en: March
ca: març

[ctx: genitive]
en: May
ca: maig

[ctx: genitive]
en: November
ca: novembre

[ctx: genitive]
en: October
ca: octubre

[ctx: genitive]
en: September
ca: setembre

en: l, F jS, Y
ca: l, j \d\e\/\d\' F \d\e Y

[ctx: label]
en: Search for:
ca: Cerca:

[ctx: label for custom color]
en: Custom...
ca: Personalitzat...

[ctx: links widget]
en: All Links
ca: Tots els enllaços

[ctx: list style]
en: Circle
ca: Cercle

[ctx: list style]
en: Default
ca: Predeterminada

[ctx: list style]
en: Lower Alpha
ca: Alfa minúscula

[ctx: list style]
en: Lower Greek
ca: Grega minúscula

[ctx: list style]
en: Lower Roman
ca: Romans en minúscula

[ctx: list style]
en: Square
ca: Quadrat

[ctx: list style]
en: Upper Alpha
ca: Alfa majúscula

[ctx: list style]
en: Upper Roman
ca: Romans en majúscula

[ctx: media]
en: Remove video track
ca: Suprimeix la pista de vídeo

[ctx: menu]
en: (Currently set to: %s)
ca: (actualment definit com a: %s)

[ctx: menu location]
en: (Current: %s)
ca: (Actual: %s)

[ctx: missing menu item navigation label]
en: (no label)
ca: (sense etiqueta)

[ctx: monthly archives date format]
en: F Y
ca: F \d\e Y

en: moved to the trash.
ca: s'ha mogut a la paperera.

[ctx: nav menu home label]
en: Home
ca: Inici

en: new WordPress Loop
ca: Nou bucle del WordPress

[ctx: next post]
en: Next
ca: Següent

[ctx: noun]
en: Comment
ca: Comentari

[ctx: noun]
en: Trash
ca: Paperera

en: number_format_decimal_point
ca: ,

en: number_format_thousands_sep
ca: .

en: of
ca: de

[ctx: page]
en: Add New
ca: Afegeix

[ctx: password mismatch]
en: Mismatch
ca: No coincideix

[ctx: password strength]
en: Medium
ca: Mitjana

[ctx: password strength]
en: Strong
ca: Forta

[ctx: password strength]
en: Very weak
ca: Molt feble

[ctx: password strength]
en: Weak
ca: Feble

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
ca: Cerca &hellip;

[ctx: post]
en: Add New
ca: Afegeix

[ctx: post]
en: Draft
ca: Esborrany

[ctx: post]
en: Pending
ca: Pendent

[ctx: post]
en: Private
ca: Privada

[ctx: post]
en: Published
ca: Publicada

[ctx: post]
en: Scheduled
ca: Prevista

[ctx: post]
en: Trash
ca: Paperera

[ctx: post format archive title]
en: Asides
ca: Anotacions

[ctx: post format archive title]
en: Audio
ca: Àudio

[ctx: post format archive title]
en: Chats
ca: Xats

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
ca: Galeries

[ctx: post format archive title]
en: Images
ca: Imatges

[ctx: post format archive title]
en: Links
ca: Enllaços

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
ca: Citacions

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
ca: Estats

[ctx: post format archive title]
en: Videos
ca: Vídeos

[ctx: post revision title]
en: %1$s %2$s, %3$s ago (%4$s)
ca: %1$s %2$s, fa %3$s (%4$s)

[ctx: post revision title extra]
en: %1$s [Autosave]
ca: %1$s [Desat automàtic]

[ctx: post revision title extra]
en: %1$s [Current Revision]
ca: %1$s [Revisió actual]

[ctx: post type general name]
en: Media
ca: Mèdia

[ctx: post type general name]
en: Pages
ca: Pàgines

[ctx: post type general name]
en: Posts
ca: Entrades

[ctx: post type singular name]
en: Page
ca: Pàgina

[ctx: post type singular name]
en: Post
ca: Entrada

[ctx: previous post]
en: Previous
ca: Anterior

[ctx: revision date format]
en: F j, Y @ H:i:s
ca: j \d\e F \d\e Y @ H:i:s

en: sitename
ca: nom del lloc

[ctx: spellcheck]
en: Finish
ca: Finalitza

[ctx: spellcheck]
en: Ignore
ca: Ignora

[ctx: spellcheck]
en: Ignore all
ca: Ignora-ho tot

[ctx: submit button]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: table body]
en: Body
ca: Cos

[ctx: table cell]
en: Cell
ca: Cel·la

[ctx: table cell alignment attribute]
en: None
ca: Cap

[ctx: table cell scope attribute]
en: Scope
ca: Abast

[ctx: table column]
en: Column
ca: Columna

[ctx: table columns]
en: Cols
ca: Columnes

[ctx: table footer]
en: Footer
ca: Peu de pàgina

[ctx: table header]
en: Header
ca: Capçalera

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
ca: Etiquetes

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
ca: Categoria

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
ca: Etiqueta

en: text direction
ca: direcció del text

[ctx: theme]
en: Change
ca: Canvia

[ctx: translations]
en: Available
ca: Disponibles

[ctx: translations]
en: Installed
ca: Instal·lades

[ctx: verb]
en: Trash
ca: Envia a la paperera

[ctx: video or audio]
en: Length
ca: Longitud

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
ca: %1$s en %2$s
