Development (future 3.2) - en to ckb translation catalogue (3131 entries)

en: 
    <h1>Error establishing a database connection</h1>
    <p>This either means that the username and password information in your <code>wp-config.php</code> file is incorrect or we can't contact the database server at <code>%s</code>. This could mean your host's database server is down.</p>
    <ul>
    	<li>Are you sure you have the correct username and password?</li>
    	<li>Are you sure that you have typed the correct hostname?</li>
    	<li>Are you sure that the database server is running?</li>
    </ul>
    <p>If you're unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href='http://wordpress.org/support/'>WordPress Support Forums</a>.</p>
ckb: 
    <h1>هه‌ڵه‌ هه‌یه‌ له‌ په‌یوه‌ندی کردن به‌ بنکه‌دراوه‌وه‌</h1>
    <p>ئه‌مه‌ یان مه‌به‌ستی له‌وه‌یه‌ که‌ زانیارییه‌کانی ناوی به‌کارهێنه‌ر و تێپه‌ڕه‌وشه‌ له‌ په‌ڕگه‌ی <code>wp-config.php</code> ـیه‌که‌تدا نادروسته‌ یان ناتوانین په‌یوه‌ندی بکه‌ی به‌ ڕاژه‌کاری بنکه‌دراوه‌وه‌ له‌ <code>%s</code>. که‌ ئه‌مه‌ ئه‌کرێ مه‌به‌ست له‌وه‌ بێت که‌ ڕاژه‌کاری بنکه‌دراوه‌ی خانه‌خوێکه‌ت کار ناکات/ وه‌ستاوه‌.
    </p>
    <ul>
    	<li>دڵنیات که‌ ناوی به‌کارهێنه‌ر و تێپه‌ڕه‌وشه‌ت دروست نووسیوه‌؟</li>
    	<li>دڵنیات که‌ ناوی خانه‌خوێت دروست نووسیوه‌؟</li>
    	<li>دڵنیایت که‌ ڕاژه‌کاری بنکه‌دراوه‌ کار ده‌کات؟</li>
    </ul>
    <p>گه‌ر دڵنیا نیت ئه‌م ده‌سته‌واژانه‌ چ ده‌گه‌یه‌نن له‌وانه‌یه‌ پێویست بێت په‌یوه‌ندی بکه‌یت به‌ خانه‌خوێکه‌ته‌وه‌. گه‌ر هێشتا پێویستت به‌ یارمه‌تییه‌ ئه‌توانی هه‌میشه‌ سه‌ردانی<a href='http://www.chawg.org/meko/viewforum.php?f=11'>مەکۆکانی پاڵپشتی وۆردپرێس بەکوردی</a>.</p>

en:  $db->get_row(string query, output type, int offset) -- Output type must be one of: OBJECT, ARRAY_A, ARRAY_N
ckb:  $db->get_row(string query, output type, int offset) -- جۆری دەرپەڕێو دەبێت یەکێک بێت لەجۆری: OBJECT, ARRAY_A, ARRAY_N

en:  and
ckb:  و

en: "caller_get_posts" is deprecated. Use "ignore_sticky_posts" instead.
ckb: "caller_get_posts" بەسەرچووە. تکایە "ignore_sticky_posts" بەکاربەرە لەجیاتی.

en: % Comments
ckb: %s لێدوان

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
ckb: Feed ـی هاوپۆلەکانی %1$s %2$s %3$s

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
ckb: Feed ـی لێدوانەکانی %1$s %2$s %3$s

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
ckb: Feed ـی تاگەکانی %1$s %2$s %3$s

en: %1$s %2$s Comments Feed
ckb: Feed ـی لێدوانەکانی %1$s %2$s

en: %1$s %2$s Feed
ckb: Feed ـی %1$s %2$s

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
ckb: %1$s %2$s بابەت بە Feed ـی %3$s

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
ckb: ئەنجامەکانی گەڕانی %1$s %2$s بۆ Feed ـی &#8220;%3$s&#8221;

en: %1$s %2$s by %3$s
ckb: %1$s %2$s لە لایەن %3$s

en: %1$s &#8212; WordPress
ckb: %1$s &#8212; وۆردپرێس

en: %1$s &lsaquo; %2$s &#8212; WordPress
ckb: %1$s &lsaquo; %2$s &#8212; وۆردپرێس

en: %1$s - Comments on %2$s
ckb: %1$s - بۆچوون بۆ  %2$s

en: %1$s [Autosave]
ckb: %1$s [خودپاشەکەوتکردن]

en: %1$s [Current Revision]
ckb: %1$s [پیاچوونەوەی هەنووکە]

en: %1$s and %2$s.
ckb: %1$s لەگەڵ %2$s.

en: %1$s at %2$s
ckb: %1$s له‌ %2$s

en: %1$s comments recovered.
ckb: %1$s لێدوان گه‌ڕێندرانه‌وه‌.

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
ckb: %1$s وەشاندنەکە <strong>زۆر کۆن بووە</strong> وەشاندنی نوێی %2$s بەبێ ئەلتەرناتیڤ ئامادەیە.

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
ckb: %1$s وەشاندنەکە <strong>زۆر کۆن بووە</strong> وەشاندنی  %2$s! Use %3$s بەکاربەرە.

en: %1$s is proudly powered by %2$s
ckb: %1$s پشت بەستوو بە %2$s

en: %1$s linked here <a href="%2$s">saying</a>, "%3$s"
ckb: %1$s لێرە بەستەر کرا <a href="%2$s">دەڵێت</a>, "%3$s"

en: %1$s linked here saying, "%3$s"
ckb: %1$s لێرە بەستەر کراوە دەڵێت، "%3$s"

en: %1$s updated successfully.
ckb: %1$s نوێکردنەوەکە سەرکەوتوبوو.

en: %1$s was called <strong>incorrectly</strong>. %2$s %3$s
ckb: %1$s بانگکرابوو <strong>incorrectly</strong>. %2$s %3$s

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
ckb: %1$s بانگکرابوو  بە بەڵگەیەک کە <strong>کۆن و ڕزیوە</strong>  لە وەشاندنی %2$s بەدوایە بەردەست نییە.

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
ckb: %1$s بانگکرابوو بە بیانویەکەوە کە لە وەشاندنی %2$s! %3$s ــەوە <strong>بەسەرچووە</strong>.

en: %1$s%2$s%3$s %4$sspam comment%5$s %6$sblocked by%7$s<br />%8$sAkismet%9$s | %1$s%2$s%3$s %4$sspam comments%5$s %6$sblocked by%7$s<br />%8$sAkismet%9$s
ckb[0]: %1$s%2$s%3$s %4$sبۆچوونی سپام%5$s %6$sقەدەغەکراوە لەلایەن%7$s<br />%8$sAkismet%9$s
ckb[1]: %1$s%2$s%3$s %4$sبۆچوونی سپام%5$s %6$sقەدەغەکراوە لەلایەن%7$s<br />%8$sAkismet%9$s

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
ckb[0]: %d نوێکردنەوەى پێوەکراو
ckb[1]: %d نوێکردنەوەى پێوەکراوەکان

en: %d Theme Update | %d Themes Updates
ckb[0]: %d ڕووکار نوێکرایەوە
ckb[1]: %d ڕووکار نوێکرانەوە

en: %d WordPress Update
ckb: %d نوێکردنەوەى وۆردپرێس

en: %d plugin
ckb: %d پێوەکراو

en: %d plugins
ckb: %d پێوەکراو

en: %d queries. %s seconds.
ckb: %d داواکان لە. %s چرکەدا.

en: %s (Pending)
ckb: %s (چاوەڕوانی)

en: %s Global Dashboard
ckb: %s بەڕێوەبەرایەتی گشتی

en: %s Network Admin
ckb: %s ڕایەڵەی بەڕێوەبەر

en: %s Page Template
ckb: %s ڕووكاری په‌ڕه

en: %s ago
ckb: %s پێشتر

en: %s approved | %s approved
ckb[0]: %s پەسندکراو
ckb[1]: %s پەسندکراو

en: %s changed the comment status to %s
ckb: %s دۆخی لێدوان گۆڕا بۆ %s

en: %s comment approved | %s comments approved
ckb[0]: %s لێدوان په‌سه‌ندکرا
ckb[1]: %s لێدوان په‌سه‌ندکران

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
ckb[0]: %s لێدوان دیاریکرا وەک پۆستی نەخوازراو .
ckb[1]: %s لێدوانەکان دیاریکران وەک وەک پۆستی نەخوازراو .

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
ckb[0]: %s لێدوان نێردران بۆ تەنەکەی خۆڵ
ckb[1]: %s لێدوانەکان نێردران بۆ تەنەکەی خۆڵ

en: %s comment permanently deleted | %s comments permanently deleted
ckb[0]: %s بۆچوون بۆ هەتایە سڕایەوە.
ckb[1]: %s بۆچوونەکان بۆ هەتایە سڕدرانەوە.

en: %s comment restored from the Trash | %s comments restored from the Trash
ckb[0]: %s لێدوان هێنرایەوە لە تەنەکەی خۆڵ
ckb[1]: %s لێدووانەکان هێنرانەوە لە تەنەکەی خۆڵ

en: %s comment restored from the spam | %s comments restored from the spam
ckb[0]: %s لێدوان هێنرایەوە لە پۆستە نەخوازراوەکان
ckb[1]: %s لێدووانەکان هێنرانەوە لە پۆستە نەخوازراوەکان

en: %s day | %s days
ckb[0]: %s ڕۆژ
ckb[1]: %s ڕۆژ

en: %s from now
ckb: %s له‌ ئێستاوه‌

en: %s hour | %s hours
ckb[0]: %sكاتژمێر
ckb[1]: %sكاتژمێر

en: %s is a protected WP option and may not be modified
ckb: %s هه‌ڵبژاردنێكی پارێزراوی وۆردپرێسه‌ و نابێت بگۆڕدرێت

en: %s is currently editing this article. If you update it, you will overwrite the changes.
ckb: %s ئێستا ده‌ستکاری ئه‌م نووسراوە ده‌کات. ئەگەر ئەتەوەێ نوێی بکەیتەوە, دەتوانی دەست بکەی بە نووسیبی دوای گۆڕانکاریەکان.

en: %s item not updated, somebody is editing it. | %s items not updated, somebody is editing them.
ckb[0]: %s بڕگەکە نوێنەکرانەوە لەبەری ئەوەی یەکێک ئێستا دەسکاریان دەکات.
ckb[1]: %s بڕگەکان نوێنەکرانەوە لەبەری ئەوەی یەکێک ئێستا دەسکاریان دەکات.

en: %s link deleted. | %s links deleted
ckb[0]: %s به‌سته‌ر سڕرایه‌وه‌
ckb[1]: %s به‌سته‌ر سڕرایه‌وه‌

en: %s min | %s mins
ckb[0]: %s خوله‌ك
ckb[1]: %s خوله‌ك

en: %s or higher
ckb: %s یان بەرزتر

en: %s pending
ckb: %s وابه‌سته‌كردن

en: %s post updated. | %s posts updated.
ckb[0]: %s بابەت نوێکرایەوە.
ckb[1]: %s بابەت نوێکرایەوە.

en: %s queries
ckb: %s داواکاری

en: %s reported this comment as not spam
ckb: %s ئەم لێدوانە وەکو (سپام نییە) ڕاپۆرت دراوە

en: %s reported this comment as spam
ckb: %s ئەم لێدوانە وەکو سپام ڕاپۆرت دراوە

en: %s seconds
ckb: %s چركه‌

en: %s site | %s sites
ckb[0]: %s سایت
ckb[1]: %s سایتەکان

en: %s time | %s times
ckb[0]: %s جار
ckb[1]: %s جار

en: %s topic | %s topics
ckb[0]: %s بابه‌ت
ckb[1]: %s بابه‌ته‌كان

en: %s user | %s users
ckb[0]: %s بەکارهێنەر
ckb[1]: %s بەکارهێنەران

en: %s user deleted | %s users deleted
ckb[0]: %s سڕدرانه‌وه‌
ckb[1]: %s سڕدرانه‌وه‌

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload due to an error
ckb: &#8220;%s&#8221; نەیتووانی باری بکات بە هۆی چەند هەڵەیەکەوە

en: &laquo; Back
ckb: &laquo; دواوە

en: &laquo; Older Comments
ckb: لێدوانە کۆنترەکان &laquo;

en: &laquo; Previous
ckb: پێشوو &laquo;

en: &laquo; Previous Page
ckb: &laquo; په‌ڕی پێشوو

en: &larr; Back to %s
ckb: &larr; گه‌ڕانه‌وه‌ بۆ%s

en: &larr; Back to Users
ckb: &larr; گەڕانەوە بۆ بەکارهێنەر

en: &lt; Prev
ckb: &lt; پێشوو

en: &mdash; No Change &mdash;
ckb: &mdash; نه‌گۆڕين &mdash;

en: &mdash; No role for this site &mdash;
ckb: &mdash;ڕۆڵێک نییە بۆ ئەم ماڵپەڕە &mdash;

en: &mdash; Select &mdash;
ckb: &mdash; هەڵبژێرە &mdash;

en: (Edit)
ckb: (ده‌ستكاری)

en: (Leave at 0 for no rating.)
ckb: (0 بنووسه‌ بۆ هیچ هه‌ڵسه‌نگاندنێک)

en: (Quick Links)
ckb: (به‌سته‌ره‌ خێراکان)

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
ckb: خۆتۆمارکردن نا چالاککراوە ، تەنها ئەندامان دەتوانن لێدوان بنووسن.

en: (This message was added in version %s.)
ckb: (ئەم پەیامە زیادکرابوو لەم وەشانەدا %s.)

en: (Unattached)
ckb: (بارنەکراو)

en: (based on %s rating) | (based on %s ratings)
ckb[0]: (لەسەر بنەمای %s هەڵسەنگاندن)
ckb[1]: (لەسەر بنەمای %s هەڵسەنگاندن)

en: (help)
ckb: (یارمه‌تی)

en: (more...)
ckb: (درێژه‌...)

en: (no parent)
ckb: (باوان نا)

en: (no title)
ckb: (بێ سه‌ردێڕ)

en: (required)
ckb: (پێویستە)

en: (twice, required)
ckb: (دووجار، پێویستە)

en: + Add New Category
ckb: زۆركردنی هاوپۆلی نوێ

en: ,
ckb: ،

en: , and
ckb: ، و

en: -- Not set --
ckb: -- ڕێکنه‌خراوه‌ --

en: .htaccess (for rewrite rules )
ckb: .htaccess (بۆ نووسينه‌وه‌ی ياساكان)

en: 1 Comment
ckb: 1 لێدوان

en: 1 item | %s items
ckb[0]: 1 بڕگە
ckb[1]: %s بڕگە

en: 1 star
ckb: 1 ئەستێرە

en: 100%
ckb: %100

en: 110%
ckb: %110

en: 120%
ckb: %120

en: 130%
ckb: %130

en: 2 stars
ckb: 2 ئەستێرە

en: 3 stars
ckb: 3 ئەستێرە

en: 4 stars
ckb: 4 ئەستێرە

en: 404 Template
ckb: 404 ڕووكاری

en: 5 stars
ckb: 5 ئەستێرە

en: 60%
ckb: %60

en: 70%
ckb: %70

en: 80%
ckb: %80

en: 90%
ckb: %90

en: <a href="%1$s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
ckb: ئامێری <a href="%1$s">Akismet</a> سپامی قەدەغەکردووە بۆ سەر بڵاگەکەت/ماڵپەڕەکەت.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
ckb[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> ماڵپەڕەکەتەی پاراستووە لە %2$s بۆچوونی سپام.
ckb[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> ماڵپەڕەکەتەی پاراستووە لە %2$s بۆچوونی سپام.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
ckb[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> تۆی پاراستووه‌ له‌ <a href="%2$s">%3$s لێدوانی سپام</a>

en: <a href="%1$s">Get Version %2$s</a>
ckb: <a href="%1$s">وەشانی %2$s بەدەستبهێنە</a>

en: <a href="%s" target="_blank">Click here</a> to confirm that <a href="%s" target="_blank">Akismet.com is up</a>.
ckb: <a href="%s" target="_blank">کرتە لێرە بکە</a> بۆ دڵنیابوون لەوەی  <a href="%s" target="_blank">Akismet.com کارایە</a>.

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
ckb: <a href="%s">بەستەرەکان</a> / زیادکردن

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
ckb: <a href="%s">بەستەرەکان</a> / دەستکاری

en: <a href="%s">Use this</a> to convert categories to tags or tags to categories.
ckb: <a href="%s">ئەمە بەکاربەرەs</a> بۆ گۆڕینی تاگ بۆ هاوپۆل یان هاوپۆل بۆ تاگ.

en: <a href="http://akismet.com/get/">What is this?</a>
ckb: <a href="http://akismet.com/get/">ئەمە چییە؟</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/" target="_blank">Documentation</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/" target="_blank">بەڵگەنامە</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/">Documentation</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/">دۆکۆمێنتەکان لەکۆدیکس</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Documentation on Comments</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر لێدوانەکان</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Background</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر پاشەبنەمای ڕاسپێردراو</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Header</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر سەرپەڕەی ڕاسپێردراو</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Documentation on Menus</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر پێرستەکان</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Documentation on Widgets</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر ویجیتەکان</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Documentation on Comment Spam</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">دۆکۆمێنتەکان دەربارەی لێدوانی سپام</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Documentation on Dashboard</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر بەڕێوەبەرایەتی</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Documentation on Updating WordPress</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر نوێکردنەوەی وۆردپرێس</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Documentation on Editing Files</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">بەڵگەنامە لەسەر دەستکاریکردنی پەڕگەکان</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Documentation on date and time formatting</a>.
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">بەڵگەنامەییەکان لەسەر بەروار و جۆرایەتی کات  </a>.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Documentation on Keyboard Shortcuts</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">دۆکۆمێنتەکان دەربارەی کورتکراوەکانی تەختەکلیل</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">More information</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">زانیاری زیاتر</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Creating Links</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر دروستکردنی بەستەرەکان</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Link Categories</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر بەستەری هاوپۆلەکان</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Links</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر بەڕێوەبردنی بەستەرەکان</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Documentation on Managing Plugins</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">پێوەکراوەکانی بەڕێوەبردن و بەڵگەنامە</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Uploading Media Files</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر پەڕگەی ڕەنگاڵە</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Documentation on Edit Media</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر دەستکاری ڕەنگاڵە</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Documentation on Media Library</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر گەنجینەی ڕەنگاڵە</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Pages</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر زیادکردنی پەڕگەی نوێ</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Pages</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر بەڕێوەبردنی پەڕەکان</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Documentation on Editing Pages</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر دەستکاری کردنی پەڕەکان</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Installing Plugins</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر دامەزراندنی پێوەکراوەکان</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Documentation on Editing Plugins</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر دەستکاریکردنی پێوەکراوەکان</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Writing and Editing Posts</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر نووسین و دەستکاری کردنی بابەتەکان</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Categories</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر هاوپۆلەکان</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Post_Tags_Screen" target="_blank">Documentation on Post Tags</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Post_Tags_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر تاگەکانی بابەت</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Posts</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر بەڕێوەبردنی بابەتەکان</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Descriptions of Roles and Capabilities</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">زانیارییەکان دەربارەی ڕۆڵ و دەسەڵاتەکان</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Documentation on Discussion Settings</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر ڕێکخستنەکانی گفتوگۆ</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Documentation on General Settings</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر ڕێکخستنی گشتی</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Documentation on Media Settings</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر ڕێکخستنی ڕەنگاڵە</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Documentation on Permalinks Settings</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر ڕێکخستنی بەستەرە هەمیشەیەکان</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Privacy_Screen" target="_blank">Documentation on Privacy Settings</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Privacy_Screen" target="_blank"> بەڵگەسازی لەسەر تایبەتمەندێتی ڕێکخستنەکان</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Documentation on Reading Settings</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر ڕێکخستنەکانی خوێندنەوە</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Documentation on Writing Settings</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر ڕێکخستنەکانی نووسین</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Documentation on Template Tags</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">بەڵگەنامە لەسەر تاگەکانی قاڵب</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Documentation on Theme Development</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">بەڵگەنامەی پەرەپێدانی ڕووکار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Documentation on Export</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر هەناردن</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Documentation on Import</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر هاوردن</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Documentation on Tools</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر ئامرازەکان</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Users</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر زیادکردنی بەکارهێنەری نوێ</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Users</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر بەڕێوەبردنی بەکارهێنەران</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Documentation on User Profiles</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">بەڵگەسازی لەسەر زانیاری بەکارهێنەر</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Documentation on Using Permalinks</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">دۆکۆمێنتەکان دەربارەی بەکارهێنانی بەستەرەهەمیشەییەکان</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Documentation on Using Themes</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">بەڵگەنامەی بەکارهێنانی رووکار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Documentation on Adding New Themes</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">به‌ڵگه‌ساز له‌سه‌ر زۆركردنی ڕووكاری نوێ</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! <a href="%2$s">Please update now</a>.
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">وۆردپرێس %1$s</a> ئاماده‌یه‌! <a href="%2$s">تکایە ئێستا نوێی بکەوە</a>.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! Please notify the site administrator.
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> بڵاوکراوەتەوە ! تکایە بەڕێوەبەر ئاگادار بکەرەوە.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Documentation on Writing Plugins</a>
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">دۆکۆمێنتەکان دەربارەی نووسینی پێوەکراوەکان</a>

en: <a href="http://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
ckb: <a href="http://chawg.org/meko/viewforum.php?f=11" target="_blank">مەکۆکانی یارمەتی</a>

en: <a href="http://wordpress.org/support/forum/4">Feedback</a>
ckb: <a href="http://www.chawg.org/meko/index.php">مەکۆکانی چاوگ</a>

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is <code>%s</code>
ckb: کاتی <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> بریتییه‌ له‌ <code>%s</code>:

en: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> feed for comments on this post.
ckb: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> feed ـی لێدوانه‌کانی ئه‌م بابه‌ته‌.

en: <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>
ckb: TrackBack <abbr title="Uniform Resource Identifier">URL</abbr>

en: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">says:</span>
ckb: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">فەرمووی:</span>

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
ckb: <code>_blank</code> &mdash; په‌نجه‌ره‌يه‌كی نوێ يان په‌نجه‌ره‌يه‌كی نێو ويبگه‌ڕ.

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
ckb: <code>_none</code> &mdash; هه‌مان په‌نجه‌ره‌ يان په‌نجه‌ره‌ی نێو ويبگه‌ڕ.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
ckb: <code>_top</code> &mdash; ئه‌م په‌نجه‌ره‌يه‌ يان په‌نجه‌ره‌ی نێو ويبگه‌ڕ، چوارچێوه‌ی له‌گه‌ڵ نه‌بێت.

en: <div id="akismetwrap"><div id="akismetstats"><a id="aka" href="http://akismet.com" title=""><div id="akismet1"><span id="akismetcount">%1$s</span> <span id="akismetsc">spam comment</span></div> <div id="akismet2"><span id="akismetbb">blocked by</span><br /><span id="akismeta">Akismet</span></div></a></div></div> | <div id="akismetwrap"><div id="akismetstats"><a id="aka" href="http://akismet.com" title=""><div id="akismet1"><span id="akismetcount">%1$s</span> <span id="akismetsc">spam comments</span></div> <div id="akismet2"><span id="akismetbb">blocked by</span><br /><span id="akismeta">Akismet</span></div></a></div></div>
ckb[0]: <div id="akismetwrap"><div id="akismetstats"><a id="aka" href="http://akismet.com" title=""><div id="akismet1"><span id="akismetcount">%1$s</span> <span id="akismetsc">spam comment</span></div> <div id="akismet2"><span id="akismetbb">بلۆککرا لەلایەن</span><br /><span id="akismeta">Akismet</span></div></a></div></div>
ckb[1]: <div id="akismetwrap"><div id="akismetstats"><a id="aka" href="http://akismet.com" title=""><div id="akismet1"><span id="akismetcount">%1$s</span> <span id="akismetsc">spam comments</span></div> <div id="akismet2"><span id="akismetbb">بلۆککرا لەلایەن</span><br /><span id="akismeta">Akismet</span></div></a></div></div>

en: <em>Rich editing</em>, also called WYSIWYG for What You See Is What You Get, means your text is formatted as you type. The rich editor creates HTML code behind the scenes while you concentrate on writing. Font styles, links and images all appear approximately as they will on the internet.
ckb: <em>Rich editing</em>, also called WYSIWYG for What You See Is What You Get, means your text is formatted as you type. The rich editor creates HTML code behind the scenes while you concentrate on writing. Font styles, links and images all appear just as they will on the internet.

en: <h1>Can&#8217;t select database</h1>
    <p>We were able to connect to the database server (which means your username and password is okay) but not able to select the <code>%1$s</code> database.</p>
    <ul>
    <li>Are you sure it exists?</li>
    <li>Does the user <code>%2$s</code> have permission to use the <code>%1$s</code> database?</li>
    <li>On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?</li>
    </ul>
    <p>If you don't know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="http://wordpress.org/support/">WordPress Support Forums</a>.</p>
ckb: <h1>توانای&#8217;t دەستنیشانکردنی بنکەدراوە</h1>
     <p>توانرا پەیوەندی بکرێت بە ڕاژەکارەوە بەواتای ئەوەی کە هەژمار و ژماری نهێنیت ڕاستە بەڵام نەتوانرا دەستنیشانی <code>%1$s</code> بنکە دراوەی مەبەست بکرێت</p>
     <ul>
     <li>دڵنیای کە بنکە دراوەکە بوونی هەیە؟</li>
     <li>یان بەکارهێنەری <code>%2$s</code> ڕێپێدراوی <code>%1$s</code>بۆ دەستگەیشتن بەو بنکە دراوەیە؟</li>
     <li>لە هەندێ سیستەم بنکە دراوەکەت پاشگری هەژمارەکەتی دەبێت بەم شێوەیە <code>username_%1$s</code>. ڕەنگە ئەوە کێشەکە بێت؟</li>
     </ul>
     <p>ئەگەر زانیاریت نییە کە چۆن بنکە دراوێک ڕێکبخەی دەبێت <strong>پەیوەندی بە خانەخوێکەتەوە بکە</strong>. ئەگەر هەموو ئەوانەی باسکران چارەی کێشەکەتیان نەکرد ئەوا سەردانی ئەم بەستەرە بکە. <a href="http://wordpress.org/support/">WordPress Support Forums</a>.</p>

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em>
ckb: <strong>%1$s</strong> لەلاین <em>%2$s</em>

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em> (will also <strong>delete its data</strong>)
ckb: <strong>%1$s</strong> لەلایەن <em>%2$s</em> (کە هەروەها  <strong>زانیاریەکان دەسڕێتەوە </strong>)

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
ckb: <strong><em>تێبینی ئەم تێپەڕە وشەیە</em></strong> زۆر ڕێکە! ئەمە<em>خۆکارە</em> و تەنها بۆتۆ دروست کراوە تۆ و هیجی تر.

en: <strong>ALERT: You are logged out!</strong> Could not save draft. <a href="%s" target="_blank">Please log in again.</a>
ckb: <strong>ئاگاداری: تۆ چوویتە دەرەوە !</strong> پاشەکەوت نەکرا بۆ ڕەشنووس. <a href="%s" target="_blank">تکایە دووبارە بچۆژورەوە.</a>

en: <strong>Advice:</strong> think very carefully about your site crashing if you are live-editing the theme currently in use.
ckb: <strong>ئاگاداری:</strong> تکایە زۆر بە وریاییەوە شێوەی دەستکاری ڕاستەوخۆ بەکار ببە. چونکە ڕووکارەکە سەرهێڵە.

en: <strong>Author:</strong> %s
ckb: <strong>نوسه‌ر:</strong> %s

en: <strong>Description</strong> - The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
ckb: <strong>دەربارە</strong> - لەشێوەی بنەڕەتدا دەرناکەوێت، هەمان کات  ڕووکار هەیە دەریدەخات.

en: <strong>Discussion</strong> - You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
ckb: <strong>وتوێژەکان</strong> تۆ دەتوانیت بۆچوون ئازاد بکەیت و دابخەیت. هەروەها دەتوانیت دەستکاریان بکەیت.

en: <strong>ERROR</strong>: "Table Prefix" can only contain numbers, letters, and underscores.
ckb: <strong>هەڵە</strong>: "Table Prefix" دەتوانێت تەنها ژمارە ، ووشە لەگەڵ خەتی خوار لە خۆ بگرێت .

en: <strong>ERROR</strong>: %s
ckb: <strong>هەڵە</strong>: %s

en: <strong>ERROR</strong>: <code>$table_prefix</code> in <code>wp-config.php</code> can only contain numbers, letters, and underscores.
ckb: <strong>هەڵە</strong>: <code>$table_prefix</code> لە <code>wp-config.php</code> تەنها ژمارە و پیت و ژێربڕگە وەردەگرێت، زیاتر نا.

en: <strong>ERROR</strong>: Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href='http://www.google.com/cookies.html'>enable cookies</a> to use WordPress.
ckb: <strong>هەڵە</strong>: وشەکەشیرینی یان قەدەغەکراوە یاخود پشتگیری ناکرێت لەلایەن وێبگەڕەکەتەوە. تۆ دەبێت  <a href='http://www.google.com/cookies.html'>وشکەشیرینی</a> چالاک بکەیت تاوەکو وۆردپرێس بەکاربهێنیت.

en: <strong>ERROR</strong>: Couldn&#8217;t register you... please contact the <a href="mailto:%s">webmaster</a> !
ckb: <strong>هه‌ڵه‌</strong>:نه‌توانرا ئێوه‌ تۆماربکرێن... تكایه‌ په‌یوه‌ندی بگره‌ له‌گه‌ڵ <a href="mailto:%s">به‌ڕێوه‌به‌ر</a> !

en: <strong>ERROR</strong>: Enter a username or e-mail address.
ckb: <strong>هه‌ڵه‌</strong>: ناوی به‌کارهێنه‌ر یان ناونیشانی په‌یامی ئه‌لیکترۆنی لێبده‌.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or e-mail.
ckb: <strong>هه‌ڵه‌</strong>: ناوی به‌کارهێنه‌ر یان پۆستی ئه‌لیکترۆنی نادروسته‌.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or incorrect password.
ckb: <strong>هەڵە</strong>: ناوی بەکارهێنەر یان تێپەڕەوشە نەگونجاوە.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username. <a href="%s" title="Password Lost and Found">Lost your password</a>?
ckb: <strong>هەڵە</strong>: ناوی بەکارهێنەر نەگونجاوە. <a href="%s" title="ونبوون و دۆزینەوەی تێپەڕەوشە">تێپەڕەوشەت لەبیر کردووە</a>؟

en: <strong>ERROR</strong>: Passwords may not contain the character "\".
ckb: <strong>هه‌ڵه‌</strong>: نابێت تێپه‌ڕه‌وشه‌ نووسه‌ی "\" ـی تیادابێت.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
ckb: <strong>هه‌ڵه‌</strong>:ناوی به‌كارهێنه‌ر بنوسه‌.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter an e-mail address.
ckb: <strong>هه‌ڵه‌</strong>: تکایه‌ ناونیشانی په‌یامی ئه‌لیکترۆنی بنووسه‌.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter the same password in the two password fields.
ckb: <strong>هه‌ڵه‌</strong>: تکایه‌ هه‌مان تێپه‌ڕه‌وشه‌ له‌ هه‌ردوو خانه‌ی تێپه‌ره‌وشه‌دا بنووسه‌.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password twice.
ckb: <strong>هه‌ڵه‌</strong>: تكایه‌ تێپه‌ڕه‌وشه‌ دوو جار بنووسه‌.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password.
ckb: <strong>هه‌ڵه‌</strong>: تكایه‌ تێپه‌ڕه‌وشه‌که‌ت بنووسه‌.

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your e-mail address.
ckb: <strong>هه‌ڵه‌</strong>: تکایه‌ ناونیشانی په‌یامی ئه‌لیکترۆنیت بنووسه‌.

en: <strong>ERROR</strong>: The e-mail address isn&#8217;t correct.
ckb: <strong>هەڵە</strong>: ناونیشانی ئیمەیل دروست نییە.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
ckb: <strong>هه‌ڵه‌</strong>: پۆستی ئه‌لیكترۆنی ته‌واونییه‌

en: <strong>ERROR</strong>: The password field is empty.
ckb: <strong>هه‌ڵه‌</strong>: خانه‌ی تێپه‌ڕه‌وشه‌ به‌تاڵه‌

en: <strong>ERROR</strong>: The password you entered for the username <strong>%1$s</strong> is incorrect. <a href="%2$s" title="Password Lost and Found">Lost your password</a>?
ckb: <strong>هەڵە</strong>: ئەو تێپەڕەوشەیەی نووسیت بۆ  <strong>%1$s</strong> دروست نییە. <a href="%2$s" title="Password Lost and Found">تێپەڕەوشەت ونکردووە؟</a>?

en: <strong>ERROR</strong>: The username field is empty.
ckb: <strong>هه‌ڵه‌</strong>: خانه‌ی ناوی به‌کارهێنه‌ر به‌تاڵه‌.

en: <strong>ERROR</strong>: There is no user registered with that email address.
ckb: <strong>هه‌ڵه‌</strong>:هیچ بەکارهێنەرێک نییە بەو پۆستە ئەلیکترۆنیەوە.

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
ckb: <strong>هه‌ڵه‌</strong>: ئه‌م پۆسته‌ ئه‌لیکترۆنییه‌ پێشتر تۆمارکراوه‌، تکایه‌ یه‌کێکی نوێ هه‌ڵبژێره‌.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered, please choose another one.
ckb: <strong>هه‌ڵه‌</strong>: ئه‌م به‌كارهێنه‌ره‌ پێشتر تۆمارکراوه‌، تكایه‌ ناوێکی تر هه‌ڵبژێره‌.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered. Please choose another one.
ckb: <strong>هه‌ڵه‌</strong>: ئه‌م به‌کارهێنه‌ره‌ تۆمارکراوه‌. تکایه‌ یه‌کێکی تر هه‌ڵبژێره‌.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
ckb: <strong>هەڵە</strong>:ناوی بەکارهێنەر ڕێگەپێنەدراوە چونکە وشەی خراپی تیا بەکارهاتووە . تکایە ناوێکی دروست بنووسە.

en: <strong>ERROR</strong>: WordPress %1$s requires MySQL %2$s or higher
ckb: <strong>هەڵە</strong>: وۆردپریس  %2$ پێویستە MySQL ی %2$ هەبێت یان زیاتر .

en: <strong>ERROR</strong>: You entered your new password only once.
ckb: <strong>هه‌ڵه‌</strong>: تێپەڕەوشەی نوێت یه‌كجار نوسیوه‌

en: <strong>ERROR</strong>: Your account has been marked as a spammer.
ckb: <strong>هەڵە</strong>: کۆنتۆکەت دیاریکراوە وە سپام .

en: <strong>Error:</strong> There was an error connecting to the server, Please verify the settings are correct.
ckb: <strong>هه‌ڵه‌:</strong>: هه‌ڵه‌یه‌ک ڕوویدا له‌ کاتی په‌یوه‌ندیکردن به‌ ڕاژه‌کاره‌وه‌، تکایه‌ دڵنیابه‌ له‌وه‌ی ڕێکخستنه‌کان دروستن.

en: <strong>Error:</strong> This theme is currently not available. Please try again later.
ckb: strong>هەڵە:</strong> هەنووکە ئەم ڕووکارە ئامادە نییە. تکایە دواتر هەوڵ بدەوە.

en: <strong>Featured Image</strong> - This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the featured image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
ckb: <strong>وێنەی پێشەکەوتوو</strong> ڕێگەت دەدات بابەتەکانت بە وێنە بڕازێنیتەوە بەبێ ئەوەی تێیبئاخنی.

en: <strong>Important:</strong> before updating, please <a href="http://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">back up your database and files</a>. For help with updates, visit the <a href="http://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">Updating WordPress</a> Codex page.
ckb: <strong>گرنگ:</strong> پێش نوێكردنه‌وه‌, تكايه‌ <a href="http://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">باك ئه‌پ، پێداچوونه‌وه‌ به‌ بنكه‌دراوه‌ و په‌ڕه‌گه‌كان دا بكه‌</a>. بۆ هاوكاری له‌گه‌ڵ نوێكردنه‌وه‌دا, visit the <a href="http://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">نوێكردنه‌وه‌ی وۆردپرێس</a> په‌ڕه‌ی كۆديكس.

en: <strong>Incoming Links</strong> - Shows links to your site found by Google Blog Search.
ckb: <strong>بەستەرە هاتووەکان</strong> -ئەو بەستەرانە پیشانبدە کە لەلایەن Google Blog Search دۆزراونەتەوە.

en: <strong>Name</strong> - The name is how it appears on your site.
ckb: <strong>ناو</strong> - ئەمە ئەو ناوەیە لە ماڵپەڕەکە دەردەکەوێت.

en: <strong>Note:</strong><br />Deleting a category does not delete the posts in that category. Instead, posts that were only assigned to the deleted category are set to the category <strong>%s</strong>.
ckb: <strong>تێبینی:</strong><br /> سڕینەوەی هاوپۆل، بابەتەکانی ناو ئه‌و هاوپۆلە ناسڕێتەوە، بەڵکو دەیگوازێتەوە بۆ هاوپۆلی <strong>%s</strong>.

en: <strong>Order</strong> - Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
ckb: <strong>Order</strong> - پەڕەکان بەپێی ئەلف با ڕیز دەکرێن، بەڵام ئەتوانیت بە شێوەی خۆت ڕیزی بکەیت بە نووسینی ژمارەی ١ (١ بۆ یەکەم دانە، ٢ بۆ دووەم، هتد) لەم خانەیەدا.

en: <strong>Other WordPress News</strong> - Shows the feed from <a href="http://planet.wordpress.org" target="_blank">WordPress Planet</a>. You can configure it to show a different feed of your choosing.
ckb: <strong>Other WordPress News</strong> - نیشاندانی پێشبەر بۆ  <a href="http://planet.wordpress.org" target="_blank">هەسارەی وۆردپرێس</a>. دەتوانیت دەستکاری ڕێکخستنەکان بکەیت بۆ نیشناندانی پێشبەری تر.

en: <strong>Parent</strong> - Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
ckb: <strong>باوان</strong> - هاوپۆلەکان وەکوو تاگەکان نین، ئەتوانن پەیکەرێکی داڕێژراویان هەبێت. بۆ نمونە تۆ دەتوانیت هاوپۆلێکت هەبێت بۆ ئامێری جاز، لە ژێر ئەویشدا دوو لقی تر هەبن بۆ هاوپۆلەکانی، یەکێ بۆ ئاوازی کۆمەڵ و یەکێ بۆ ئاوازی خێرا. هەمووی خوازیارانە ڕێکدەخرێن. تاکوو بتوانیت بەشە هاوپۆلی نوێ دروست بکەیت ئەوا لە باوان لە لیستەی کردارەکاندا دروست کردنی هاوپۆلی نوێ دەست نیشان بکە.

en: <strong>Parent</strong> - You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
ckb: <strong>باوان</strong> - ئەتوانیت پەڕەکانت داڕێژراو بکەیت. بۆ نموونە ئەتوانیت &#8220;دەربارەی&#8221; دابنێیت، پەڕەکە ژیاننامەی &#8220; بۆ دابنێیت &#8221;، وە &#8220;سەگەکەم&#8221; پەڕەکانی ژێر ئەوە. هیچ سنووردارییەک نییە بۆ ئاستەکانی کە دروستیان دەکەیت لەسەر پەڕەکان.

en: <strong>Please Note:</strong> Any customizations you have made to theme files will be lost. Please consider using <a href="%s">child themes</a> for modifications.
ckb: <strong>تکایە سەرنج بدە:</strong> هەر تایبەتمەندکارییەک کە ئەنجامت دابێت بۆ پەڕگەکانی ڕووکارەکە لەناو دەچێت.تکایە گرنگ لە بەکارهێنانی <a href="%s">ڕووکارگەلی منداڵ</a> بڕوانە بۆ ئەنجامدانی گۆڕانکاری تێیدا.

en: <strong>Plugins</strong> - Features the most popular, newest, and recently updated plugins from the WordPress.org Plugin Directory.
ckb: <strong>پێوەکراوەکان</strong> - نوێترین، زۆر بەکاربراوترین، و دوا نوێکراوەترین پێوەکراوی تیادایە لە ڕێبەری پێوەکراوەکانی WordPress.org

en: <strong>Post Format</strong> - This designates how your theme will display a specific post. For example, you could have a <em>standard</em> blog post with a title and paragraphs, or a short <em>aside</em> that omits the title and contains a short text blurb. Please refer to the Codex for <a href="http://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">descriptions of each post format</a>.
ckb: <strong>فۆرماتی بابەت</strong> - ئەمە سازکاریی دەکات کە چۆن ڕووکارەکەت بابەتێکی دیاریکراو پیشان بدات.بۆ نموونە،ڕەنگە بابەتی <em>ستاندارد</em>ـت هەبێ لەگەڵ سەدێڕ و پەرەگرافەکاندا،یاخود لایەنێکی  <em>کورت</em> ـت هەبێت لە سەردێڕ و تێکستێکی کورت پێکهاتبێ.تکایە بۆ زانیاری زیاتر لە کۆدێکس چاو لە <a href="http://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">وردەکارییەکان دەربارەی فۆرماتی هەر بابەتێک</a>بکە.

en: <strong>Post editor</strong> - Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and HTML. Choose the mode by clicking on the appropriate tab. Visual mode gives you a WYSIWYG editor. Click the last icon in the row to get a second row of controls. The screen icon just before that allows you to expand the edit box to full screen. The HTML mode allows you to enter raw HTML along with your post text. You can insert media files by clicking the icons above the post editor and following the directions.
ckb: <strong>دەستکاریکەری بابەت</strong> - تێکست بۆ بابەتەکەت بنووسە.دوو جۆر دەستکاریکردن هەیە:پێشکەوتوو و هتمڵ.ئەو جۆرە هەڵبژێرە کە دەتەوێت لە تابی دەرکەوتن.جۆری پێشەکەوتوو دەستکاریکەری WYSIWYG ـیت دەخاتە بەردەست.کرتە لە دوایین ئایکۆنی ڕیزەکە بکە بۆ ئەوەی ڕیزی دووەمی کۆنترۆڵەکان.دووەمین ئایکۆنی پێش ئەوە باوڵی دەستکاریکردن دەکاتە پڕبەپڕی پەردەکە.لە شێوازی هتمڵ ـدا دەتوانیت هاوکات کۆدیش بنووسیت لەگەڵ تێکستی بابەتەکەت. دەتوانیت فایلەکانی ڕەنگاڵەی تێئاخنیت بە کرتە کردن لەسەر ئایکۆنی سەروو دەستکاریکەری بابەت و  شوێنکەوتنی ئاراستەکان.

en: <strong>Posted title:</strong> %s
ckb: <strong>ناونیشانی په‌یامه‌كه‌:</strong> %s

en: <strong>Publish</strong> - You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post.
ckb: <strong>بڵاوکردنەوە</strong> - دەتوانیت چۆنێتی بڵاوکردنەوەی بابەتەکەت ڕێک بخەیت، لە ڕێگەی هەڵبژاردەی بڵاوکردنەوەوە. بۆ دۆخی بابەتەکە، نیشاندان، و بڵاوکردنەوەی (هەر ئێستا)، کرتە لە بەستەری دەستکاریی کردن بکە و هەڵبژاردنەکان بگۆڕە. نیشاندانی بابەتەکان بەستراونەتەوە بە تێپەڕەوشەوە، یاخود ئەتوانرێت بابەتەکە لەسەرەوەی هەموو بابەتەکان دابنرێت و جێگیری بکەیت. دەتوانیت بابەتەکە دەستبەجێ بڵاوبکەیتەوە، یاخود لەڕێگەی گۆڕینی ڕێکەوتەوە بابەتەکە بنێیتەوە بۆ داهاتوو، ئەوکات خۆکارانە لەو ڕێکەوتەدا بڵاودەبێتەوە.

en: <strong>QuickPress</strong> - Allows you to create a new post and either publish it or save it as a draft.
ckb: <strong>QuickPress</strong> - ڕێگەت دەدات بە بڵاوکردنەوە/پاشەکەوتکردن وەکو ڕەشنووس

en: <strong>RSS Error</strong>: %s
ckb: <strong>هەڵەی RSS</strong>: %s

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
ckb: <strong>هەڕەمەکی:</strong> پیشاندانی وێنەیەکی جیاواز لەسەر هەر پەڕەیەک.

en: <strong>Recent Comments</strong> - Shows the most recent comments on your posts (configurable, up to 30) and allows you to moderate them.
ckb: <strong>نوێترین لێدووانەکان </strong> - نوێرین لێدوانکەان پیشان دەدات کە دووا جار نووسراون ، هەروها ڕێگە دەدات بە چاودێریکردنی .

en: <strong>Recent Drafts</strong> - Displays links to the 5 most recent draft posts you&#8217;ve started.
ckb: <strong>دواهەمین ڕەشنووکان</strong> ئەمە بەستەری دواهەمین 5 ڕەشنووس نیشان دەدات.

en: <strong>Right Now</strong> - Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
ckb: <strong>هەنوو</strong> - ئەمە دۆخی هەنووکەیی ماڵپەڕەکەت نیشان دەدات. چی ڕووکارێک بەکاردەبەی یان چی وەشاندنێکی وۆردپرێس.

en: <strong>Send Trackbacks</strong> - Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
ckb: <strong>ناردنی تراکباک</strong>  − تراکباک ئامرازێکی یاساییە بۆ ئاگادارکردنەوەی ئەو بڵاگانەی بەستەرت بۆ کردوون. تەنها بەستەر دابنێ و بە خۆکار ئاگادار دەکرێنەوە. ئەگەر بەستەرە بۆ ماڵپەڕێکی تر کە بەوۆردپرێس چێکراوە ئەوە بەخۆکار ئاگادار دەکرێتەوە لە ڕێگەی پینگباکەوە. ئەم خشتەیەش پێویست نییە چیتر!

en: <strong>Sign up success!</strong> Please check your email for your Akismet API Key and enter it below.
ckb: <strong>خۆتۆمارکردن سەرکەوتوو بوو!</strong> تکایە ئێستا پۆستی ئەلکترۆنی بکەرەوە و کلیلەی Akismet API رۆنووس بکە و لە خوارەوە بنووسە.

en: <strong>Template</strong> - Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
ckb: <strong>Template</strong> - هه‌ندێك ڕووكار ده‌توانێت ده‌ستكاری وردی دروستی تێدا بكه‌یت و شتی نوێیان بۆ زیاد بكه‌ی. ئه‌گه‌ر , ده‌ته‌وێت&#8217;ll له‌خواره‌وه‌ی مێنیو‌ ده‌یبینیت.

en: <strong>Title</strong> - Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
ckb: <strong>سەردێڕ (ناونیشان)</strong> - دوای ئەوەی ئەم ناونیشانی بەستەرەت دانا. ئیتر ئەم تایبەتمەندییە نابینیتەوە و ناتوانیت دەستکاری بکەیت .

en: <strong>Warning:</strong> Making changes to active plugins is not recommended.  If your changes cause a fatal error, the plugin will be automatically deactivated.
ckb: <strong>ئاگاداری:</strong> گۆڕانکاری کردن بۆ چالاککردنی پێوه‌کاراوه‌کان ئامۆژگاریکراو نییه‌. گه‌ر گۆڕانکارییه‌کانت بوونه‌ هۆی ڕوودانی هه‌ڵه‌یه‌کی چاره‌نووسساز، پێوه‌کراوه‌که‌ خۆکارانه‌ ناچالاک ده‌بێت.

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been marked as compatible</strong> with your version of WordPress.
ckb: <strong>ئاگاداری:</strong> ئەم پێوەکراوە <strong>گونجاو نییە</strong> لەگەڵ وەشانی وۆردپرێسەکەت.

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been tested</strong> with your current version of WordPress.
ckb: <strong>ئاگاداری:</strong> ئەم پێوەکراوە <strong>تاقی نەکراوەتەوە</strong> لەگەڵ وەشانی هەنووکەیی وۆردپرێسەکەت.

en: <strong>Warning:</strong> This theme has <strong>not been tested</strong> with your current version of WordPress.
ckb: strong>ئاگاداری:</strong> ئەم ڕووکارە <strong>تاقی نەکراوەتەوە</strong> لەگەڵ وەشانی هەنووکەی وۆردپرێسەکەت.

en: <strong>Warning:</strong> This theme has not been marked as <strong>compatible</strong> with your version of WordPress.
ckb: <strong>ئاگاداری:</strong> ئەم ڕووکارە وەک <strong>گونجاو</strong> دیاری نەکراوە لەگەڵ وەشانی وۆردپرێسەکەت.

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
ckb: <strong>ئاگاداری:</strong>: ئه‌م په‌ڕانه‌ نابێ هه‌مان شت بن!

en: <strong>WordPress Development Blog</strong> - Come here for the latest scoop.
ckb: <strong>بڵاگی پەرەپێدانی وۆردپرێس</strong> - سەردانی ئێرە بکە بۆ دوایین پێشگۆییەکان.

en: <strong>XHTML:</strong> You can use these tags: <code>%s</code>
ckb: <strong>XHTML:</strong> ئەتوانی ئەم تاگانە بەکار بەری: <code>%s</code>

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
ckb: ئەمە <a href="%s">بۆ پەڕەی جێگیرە</a> (یەکێک لەوانەی خوارەوە هەڵبژێرە)

en: A DNS problem or firewall is preventing all access from your web server to Akismet.com.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
ckb: کێشەی DNS یان ئاگرەدیوارت هەیە کەنایەڵێت Akismet.com کاربکات <strong>Akismet کار ناکات تاکو چاک نەکرێت.</strong>  تکایە پەیوەندی بەڕاژەکەتەوە بگرە و   <a href="%s" target="_blank">ئەم</a>. زانیاریەی بدەرێ.

en: A calendar of your site&#8217;s posts
ckb: ساڵنامایەک بۆ ماڵپەڕەکەت &#8217;s  بابەت

en: A comment is held for moderation
ckb: لێدوانێك هه‌ڵگیراوه‌ بۆ چاودێریکردن

en: A list or dropdown of categories
ckb: لیستی ڕاکێشان و فڕێدانی هاوپۆلەکان

en: A monthly archive of your site&#8217;s posts
ckb: ئەرشیفی مانگانەی&#8217;s پەیامەکان

en: A name is required for this term
ckb: ناوێک پێویستە بۆ ئەم دەستەواژەیە

en: A network problem or firewall is blocking all connections from your web server to Akismet.com.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
ckb: ئاگرەدیوار پەیوەندی قەدەغە کردووە بە ڕاژەی  Akismet.com. ــەوە  <strong>Akismet ناتوانێت کاربکات تاچارە نەکرێت</strong>   پەیوەندی بەخاوەن ڕاژە یان ئاگرەدیوارەکەوە بکە وە  <a href="%s" target="_blank">ئەم زانیاریانەی بدەرێ</a>.

en: A network problem or firewall is blocking some connections from your web server to Akismet.com.  Akismet is working but this may cause problems during times of network congestion.  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
ckb: کێشەیەکی ڕایەڵە یان ئاگرەدیوار بەربەستی لە هەندێک پەیوەندی کردووە بۆ ڕاژەی Akismet.com. Akismet   کاردەکات بەڵام لەوانەیە هۆکاری دروستکردنی کێشە بێت لەکاتی پاڵەپەستۆخستنە سەر نێت  .  تکایە پەیوەندی بە خانەخوێکەتەوە یان بە بەڕێوەبەری ئاگرە دیوارەوە بکەو ئەم بەستەرەی بدێ <a href="%s" target="_blank">ئەم بەستەرە دەربارەیAkismet و ئاگرەدیوارە </a>.

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
ckb: لێدوانێکی نوێ لە پۆستەکەتدا چاوەڕوانتە "%s" ڕێگەی پێ بدەیت

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
ckb: pingback  ێکی نوێ "%s" لە پۆستەکەتدا چاوەڕوانە ڕێگەی پێبدەیت

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
ckb: تراکباکێکی نوێ  "%s" چاوەڕێی ڕێگەدانێتی.

en: A password will be automatically generated for you if you leave this blank.
ckb: ئەگەر ئەم خانەیە بە بەتاڵی جێبێڵی ئەوا تێپەڕەووشەیەک خۆکارانە چێدەکرێت.

en: A password will be e-mailed to you.
ckb: تێپه‌ڕه‌وشه‌یه‌ک ده‌نێردرێت بۆ ناونیشانی په‌یامه‌ ئه‌لیکترۆنییه‌که‌ت.

en: A search form for your site
ckb: فۆرمی گەڕان بۆ ماڵپەڕەکەت

en: A server or network problem prevented Akismet from checking %d comment. It has been temporarily held for moderation and will be automatically re-checked in %s. | A server or network problem prevented Akismet from checking %d comments. They have been temporarily held for moderation and will be automatically re-checked in %s.
ckb[0]: هەڵەی ڕاژەکار یان تۆڕ بووە بەربەست لەبەردەم Akismet و نەیتوانی لێدوانی %d بپشکنێت.بە شێوەیەکی کاتی ڕاگیرا لە خانەی چاوەڕوانی و خۆکارانە دەپشکنێرتەوە لە %s.
ckb[1]: هەڵەی ڕاژەکار یان تۆڕ بووە بەربەست لەبەردەم Akismet و نەیتوانی لێدوانەکانی %d بپشکنێت.بە شێوەیەکی کاتی ڕاگیران لە خانەی چاوەڕوانی و خۆکارانە دەپشکنێرنەوە لە %s.

en: A term with the name provided already exists with this parent.
ckb: ئەم دەستەواژەیە هەیە پێشتر لەگەڵ ئەم باوانەدا.

en: A term with the name provided already exists.
ckb: ئەم دەستەواژەیە هەیە پێشتر.

en: A valid URL was not provided.
ckb: بەستەری دروست نە نووسراوە

en: A valid email address is required
ckb: پۆستی ئەلیکترۆنی دروست داواکراوە

en: A yellow row means the comment is waiting for you to moderate it.
ckb: هێڵە زەردەکە ئەوە ئەگەیەنێت کە لێدووان چاوەڕێی چاودێریکردنی تۆ ئەکات

en: AIM
ckb: AIM:

en: AM
ckb: AIM:

en: Abbreviation
ckb: کورتکراوه‌

en: About
ckb: ده‌رباره‌

en: About TinyMCE
ckb: ده‌رباره‌ی TinyMCE

en: About Yourself
ckb: ده‌رباره‌ی خۆت

en: About the software
ckb: ده‌رباره‌ی نه‌رمه‌كاڵا

en: About the user
ckb: ده‌رباره‌ی به‌كارهێنه‌ر

en: Accessibility Help
ckb: یارمەتییەکانی توانای دەستپێگەیشتنێتی

en: Accessible
ckb: دەتواندرێت

en: Acronym
ckb: کورتەبڕ

en: Action
ckb: چالاكی

en: Actions
ckb: چالاکییه‌کان

en: Activate
ckb: چالاکكردن

en: Activate &#8220;%s&#8221;
ckb: چالاک &#8220;%s&#8221;

en: Activate Plugin
ckb: پێوەکراو چالاک بکە

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
ckb: پێوەکراو چالاک بکە وە &amp; هاوردکەریش وەگەڕبخە

en: Activate importer
ckb: هاوردەکەر چالاک بکە

en: Activate this plugin
ckb: چالاکكردنی ئه‌م پێوه‌کراوه‌

en: Activate this plugin for all sites in this network
ckb: ئەو پێوەکراوە چالاک بکە بۆ هەموو ماڵپەڕەکانی ئەو ڕایەڵەیە.

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
ckb[0]: چالاک <span class="count">(%s)</span>
ckb[1]: چالاک <span class="count">(%s)</span>

en: Add
ckb: زۆرکردن

en: Add Audio
ckb: زۆرکردنی دەنگ

en: Add Custom Field
ckb: خشته‌ی خواستراو

en: Add Existing User
ckb: زیادکردنی بەکارهێنەری هەنووکەیی

en: Add Existing User
ckb: بەکارهێنەرێکی مەبەستدار زیاد بکە.

en: Add Link
ckb: زۆركردنی بەستەر

en: Add Media
ckb: زۆرکردنی پەڕگەی ڕەنگاڵە

en: Add New Category
ckb: هاوپۆلێکی نوێ زۆر بکە

en: Add New Custom Field:
ckb: خانەیەکی راسپێراوی نوێ دروست بکە:

en: Add New Link
ckb: بەستەری نوێ زیاد بکە

en: Add New Link Category
ckb: زۆرکردنی هاوپۆلی نوێی بەستەرەکان

en: Add New Menu
ckb: لیستێکی تازە زیاد بکە

en: Add New Page
ckb: پەڕەیەکی نوێ زیاد بکە

en: Add New Post
ckb: بابەتی نوێ زیاد بکە

en: Add New Tag
ckb: زۆرکردنی تاگی نوێ

en: Add New User
ckb: زیادكردنی به‌كاربه‌ری نوێ

en: Add New User
ckb: بەکارهێنەرێکی نوێ زیاد بکە

en: Add Video
ckb: زۆرکردنی ڤیدیۆ

en: Add an Image
ckb: زۆرکردنی وێنه‌

en: Add from URL
ckb: زۆری بکە لە بەستەرەوە

en: Add media file from URL
ckb: پەڕگەی ڕەنگاڵە زیاد بکە لە بەستەرێکەوە

en: Add media files from your computer
ckb: پەڕگەی ڕەنگاڵە زیاد بکە لە کۆمپیوتەرەکەتەوە

en: Add menu
ckb: زۆرکردنى پێڕست

en: Add new Tag
ckb: تاگێکی نوێ زیاد بکه

en: Add or remove tags
ckb: تاگ زیاد بکە یان لاببە

en: Add the user without sending them a confirmation email.
ckb: زیادکردنی بەکارهێنەر بە بێ ئەوەی پۆست(ئیمەیڵ)ـی دڵنیابوونی بۆ بنێردرێت.

en: Add to Menu
ckb: زیادکردن بۆ مێنیو

en: Additional Capabilities
ckb: توانا زیاده‌کان

en: Address
ckb: ناونيشان

en: Admin Color Scheme
ckb: ڕەنگی بەڕێوبەرایەتی

en: Administrators have access to all the administration features.
ckb: بەڕێوەبەران دەسەڵاتی گەیشتنیان بە هەموو تایبەتمەندییەکانی بەڕێوەبەر هەیە.

en: Advanced
ckb: وردتر

en: Advanced Image Settings
ckb: ڕێكخستنە پێشكەوتووەكانی وێنە

en: Advanced Link Settings
ckb: ڕێكخستنە پێشكەوتووەكاتی بەستەر

en: Advanced Rich Editing
ckb: ده‌ستکاریکه‌ری ده‌وڵه‌مه‌ندی پێشکه‌وتوو

en: Advanced Settings
ckb: ڕێكخستنە پێشكەوتووەكان

en: Advanced caching plugin.
ckb: کاشی پێشکەوتووی پێوەکراو

en: Advanced use of the Rich Editor
ckb: به‌کارهێنانی پێشکه‌وتوویی ئه‌م ده‌ستکاریکه‌ره‌ ده‌وڵه‌مه‌نده‌

en: After a file has been uploaded, you can add titles and descriptions.
ckb: دوای بارکردن دەتوانیت سەردێڕ و ناونیشان و دەربارەی بۆ زۆر بکەیت.

en: After typing in your edits, click Update File.
ckb: دوای دەسکاریکردنەکانت، کرتەی نوێکردنەوەی پەڕگە بکە.

en: After you have added your items, drag and drop to put them in the order you want. You can also click each item to reveal additional configuration options.
ckb: دوای زۆرکردنی بڕگەکانت دەتوانیت ڕاکێشان و فڕیدانیان بکەیت بۆ کوێ دەتەوێت. هەروەها دەتوانیت کرتەی هەر بڕگەیەک بکەیت بۆ هەڵبژاردنێکی تر.

en: Akismet
ckb: ئه‌کسیمه‌ت

en: Akismet %s requires WordPress 3.0 or higher.
ckb: بۆ کارابوونی Aksimet %s پێویستە وەشانی وۆردپرێسەکەت ٣.٠ یاخود سەرووتر بێت.

en: Akismet API Key
ckb: Akismet API کلیلی

en: Akismet Configuration
ckb: شێوه‌پێدانی Akismet

en: Akismet Spam
ckb: سپامی Akismet

en: Akismet Spam (%s)
ckb: دژه‌ سپام (%s)

en: Akismet Stats
ckb: دۆخی Akismet

en: Akismet caught this comment as spam
ckb: Akismet ئەم لێدوانەی وەکو سپام گرتووە

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
ckb: Akismet ئەم لێدوانەی گرت وەکو سپام لە هەوڵێکی خۆکارییدا.

en: Akismet cleared this comment
ckb: Akismet ئەم لێدوانی سڕییەوە

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
ckb: Akismet ئەم لێدوانەی سڕییەوە لە هەوڵێکی خۆکارییدا.

en: Akismet has caught <strong>%1$s spam</strong> for you since you first installed it.
ckb: Akismet <strong>%1$s سپام</strong>ی بۆ گرتیت له‌و کاته‌وه‌ی که‌ داتمه‌زراندووه‌.

en: Akismet has detected a problem.
ckb: Akismet کێشەیەکی دۆزیەوە .

en: Akismet is almost ready.
ckb: دژه‌سپام  ئامادەیە

en: Akismet is working correctly.  All servers are accessible.
ckb: Akismet بە دروستی و بێ کێشە کاردەکات. هەموو ڕاژەکان بەردەستن.

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam
ckb: ئه‌کسیمه‌ت ئه‌م لێدوانه‌ی پشكنیه‌وه‌ و گرتی وه‌كو سپام

en: Akismet re-checked and cleared this comment
ckb: ئه‌کسیمه‌ت ئه‌م لێدوانه‌ی خاوێنكرده‌وه‌ و پشكنیه‌وه‌

en: Akismet server
ckb: ڕاژه‌کاری Akismet

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s), will automatically retry again later.
ckb: Akismet نەیتوانی ئەم لێدوانە بپشکنێت (وەڵام%s)،دواتر خۆکارانە دووبارە دەیپشکنێتەوە.

en: Akismet was unable to re-check this comment (response: %s)
ckb: ئه‌کسیمه‌ت نه‌یتوانی ئه‌م لێدوانه‌ بپشكنێته‌وه‌ (وه‌ڵامده‌ر: %s)

en: Align
ckb: لاگرتن

en: Align Center
ckb: شوێن ناوڕاست

en: Align Full
ckb: شوێن پڕ

en: Align Left
ckb: شوێن چه‌پ

en: Align Right
ckb: شوێن ڕاست

en: Alignment
ckb: شوێنگە

en: All
ckb: هەموو

en: All Akismet servers are available.
ckb: هەموو ڕاژەکانی Akismet لەبەردەستن.

en: All Categories
ckb: هه‌موو هاوپۆله‌كان

en: All Comments
ckb: هه‌موو لێدوانه‌کان

en: All Link Categories
ckb: هەموو هاوپۆلەکانی بەستەرەکان

en: All Links
ckb: هەموو بەستەرەکان

en: All Settings
ckb: هەموو هەڵبژاردنەکان

en: All Tabs:
ckb: هەموو تابەکان:

en: All Tags
ckb: هەموو تاگەکان

en: All Types
ckb: هه‌موو جۆره‌کان

en: All Users
ckb: هەموو بەکارهێنەران

en: All content
ckb: هەموو ناوەڕۆک

en: All image sizes
ckb: هەموو قەبارەکانی وێنە

en: All of this theme&#8217;s files are located in <code>%2$s</code>.
ckb: هه‌موو په‌ڕگه‌کانی ئه‌م ڕووکاره‌ ده‌که‌وێته‌ نێو <code>%2$s</code>.

en: All sizes except thumbnail
ckb: هەموو قەبارەیەک جگە لە وێنۆچکە

en: All spam deleted.
ckb: هه‌موو سپامه‌کان سڕرانه‌وه‌.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the <em>Screen Options</em> tab to customize the display of this screen.
ckb: هەموو ئەو پەڕگانەی بارت کردوون دەچنە گەنجینەی ڕەنگاڵەوە و دواهەمینیان ڕیز دەکرێت یەکەم جار. دەتوانیت دووگمەی <em>هەڵبژاردنەکانی پەردە</em> بەکاربەریت بۆ ڕێکخستنیان لەم پەردەیە.

en: All updates have been completed.
ckb: هەموو نوێکردنەوەکان تەواوبوو.

en: Allow
ckb: ڕێدان

en: Allow <a href="%s" target="_blank">trackbacks and pingbacks</a> on this page.
ckb: ڕێگەدانی <a href="%s" target="_blank">تراکباک و پینگباک</a> بۆ ئەم پەڕەیە.

en: Allow Comments
ckb: ڕێ بده‌ به‌ لێدوانه‌کان

en: Allow Pings
ckb: ڕێگه‌دانی پینگ

en: Allow comments.
ckb: ڕێ بده‌ به‌ لێدوانه‌کان

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks.)
ckb: ڕێگەدانی بەستەری ئاگادارکردنەوە لە بڵاگی ترەوە.

en: Allow my site to appear in search engines like Google and Technorati.
ckb: ڕێگە بدە ماڵپەڕەکەم لە گەڕانەکان دەربکەوێ وەک گووگڵ و Technorati .

en: Allow new users to sign up
ckb: ڕێگە بدە بەکارهێنەر خۆیان  تۆماربکەن.

en: Allow people to post comments on new articles
ckb: ڕێگە بە خەڵک بدە بە نووسینی لێدوان لەسەر وتارە نوێیەکان

en: Already Installed
ckb: پێشتر دامه‌زراوه‌

en: Already pinged:
ckb: پینگ كراوه‌

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
ckb: دەقی جێگرەوەی وێنە، وەک: &#8220;مامە ڕیشە&#8221;

en: Alternate Text
ckb: دەقی ئەلتەرناتیڤ

en: Alternative source 1
ckb: ژێدەری شوێنگرەوە ١

en: Alternative source 2
ckb: ژێدەری شوێنگرەوە ٢

en: Always use https when visiting the admin
ckb: هەمیشە htttp بەکار بەرە لەسەردانکردنی بەڕێوەبەرایەتی.

en: Amber
ckb: ڕەنگی زاخیی

en: An Unexpected HTTP Error occurred during the API request.
ckb: هەڵەیەکی چاوەڕواننەکراوی HTTP ڕوویدا لەکاتی  API بانگکردنی.

en: An administrator must always approve the comment
ckb: هه‌میشه‌ پێویسته‌ به‌ڕێوه‌به‌ڕێک لێدوانه‌که‌ په‌سه‌ند بکات.

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
ckb: نوێکردنەوەیەکی خۆکاری وۆردپرێس شکستی هێنا لە تەواوبوون - <a href="%s">تکایە جارێکی تر هەوڵی نوێکردنەوەی بدە</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
ckb: نوێکردنەوەیەکی خۆکاری وۆردپرێس شکستی هێنا لە تەواوبوون! تکایە بەڕێوەەری ماڵپەڕ ئاگادار بکەوە.

en: An avatar is an image that follows you from weblog to weblog appearing beside your name when you comment on avatar enabled sites.  Here you can enable the display of avatars for people who comment on your site.
ckb: وێنۆچکه‌ وێنه‌یه‌کی بچوکه‌ له‌ ته‌نیشت ناوه‌که‌ته‌وه‌ ده‌بێت له‌ بڵاگێکه‌وه بۆ بڵاگێکی تر کاتێک که‌ لێدوانێک ئه‌نووسیت له‌و وێبگه‌یانه‌ی که‌ وێنۆچکه‌یان ‌چالاک کردووه‌. لێره‌ ئه‌توانی پیشاندانی وێنۆچکه‌ چالاک بکه‌یت بۆ ئه‌و که‌سانه‌ی له‌ سایته‌که‌ت لێدوان ئه‌نووسن.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
ckb: هه‌ڵه‌یه‌ک ڕوویدا، که‌ له‌وانه‌یه‌ ئه‌وه‌ بگه‌یه‌نێت که‌ feed کار ناکات. دواتر هه‌وڵبده‌وه‌.

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
ckb: هەڵەیەک ڕوویدا.تکایە دووبارە پەڕەیە بکەرەوە(بارکردنەوە) و دووبارە هەوڵ بدەرەوە.

en: An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
ckb: هه‌ڵه‌یه‌ک ڕوویدا؛ له‌وانه‌یه‌ ئه‌م feed کار نه‌کات. دواتر هه‌وڵبده‌وه‌.

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
ckb: هه‌ڵه‌یه‌ک ڕوویدا له‌ بار کردندا. تکایه‌ دواتر هه‌وڵبده‌وه‌.

en: An error occurred while updating %1$s: <strong>%2$s</strong>.
ckb: هەڵەیەک ڕوویدا لە کاتی نوێکردنەوەدا %1$s: <strong>%2$s</strong>.

en: An unidentified error has occurred.
ckb: هه‌ڵه‌یه‌کی نه‌ناسراو ڕوویدا.

en: An unknown error occurred.
ckb: هەڵەیەکی نەزانراو پەیدابوو.

en: An updated version of WordPress is available.
ckb: وەشانێکی نوێی وۆردپرێس ئامادەیە .

en: Anchor name
ckb: ناوی لەنگەر

en: Anonymous
ckb: نه‌ناسراو

en: Any HTML entered directly into the rich editor will show up as text when the post is viewed. What you see is what you get. When you want to include HTML elements that cannot be generated with the toolbar buttons, you must enter it by hand in the HTML editor. Examples are tables and &lt;code&gt;. To do this, click the HTML tab and edit the code, then switch back to Visual mode. If the code is valid and understood by the editor, you should see it rendered immediately.
ckb: هەموو کۆدەکانی هتمل لەنوسەری پێشکەوتودا تەنها وەکو دەق دەردەکون هەموو کۆدەکانی پشتەوەی ڕێکخستنیان دەتوانین بیبینت و دەستکاری بکەیت گەر نوسەرەکەت کرد بە HTML. ئەم نوسەرە پێشکەوتووە دەستکەوتێکی چاکی خێراییە، ئەوەندەی تر خێراتر بابەتەکانت بڵاو دەکەیتەوە، بەتایبەت گەر سەرەتا سەرەتایش بیت :)

en: Any edits to files from this screen will be reflected on all sites in the network.
ckb: هەر دەستکارییەک لەسەر فایلەکانی لەم پەردەیە پەرچ دەبێتەوە لەسەر تەواوی ماڵپەڕەکانی سەر تۆڕەکە.

en: Anyone can register
ckb: هه‌موو كه‌س بتوانێت خۆی ناونوس بكات.

en: Anyone posts a comment
ckb: هه‌موو که‌س بتوانێ لێدوان بنووسێت

en: Appearance
ckb: دەرکەوتن

en: Application Attachment Template
ckb: قاڵبی هاوپێچی داوانامە

en: Apply
ckb: چه‌سپاندن

en: Apply Filters
ckb: به‌کاربردنی پاڵێوه‌كان

en: Apply changes to:
ckb: په‌يڕه‌وكردنی گۆڕانكارييه‌كان بۆ:

en: Approve
ckb: په‌سه‌ندکردن

en: Approve Comment
ckb: لێدوان په‌سه‌ند بکه‌

en: Approve it: %s
ckb: په‌سه‌ندی بکه‌: %s

en: Approve this comment
ckb: ئەم لێدوانە پەسەندبكە

en: Approved | Approved
ckb[0]: په‌سه‌ندكراو
ckb[1]: په‌سه‌ندكراو

en: April
ckb: نیسان

en: Aqua
ckb: ئاویی

en: Arbitrary text or HTML
ckb: دەق یاخود هتمل

en: Archives
ckb: ئه‌رشیفه‌کان

en: Are you lost?
ckb: ون بوویت؟

en: Are you sure you want to clear all contents?
ckb: دڵنیایت له‌ سڕینه‌وه‌ی هه‌موو ناوه‌ڕۆک؟

en: Are you sure you want to do this?
ckb: دڵنیایت ده‌ته‌وێت ئه‌و کاره‌ ئه‌نجام بده‌یت؟

en: Are you sure you want to install this plugin?
ckb: دڵنیاییت لە دامەزراندنی ئەم پێوەکراوە؟

en: Are you sure you wish to delete these files and data?
ckb: تۆ دڵنیای کە دەتەوێ ئەم پاڕگە و زانیاریانە بسڕێتەوە؟

en: Are you sure you wish to delete these files?
ckb: دڵنیایت ده‌ته‌وێت ئه‌م په‌ڕگانه‌ بسڕیته‌وه‌؟

en: Arrow: move by 10px
ckb: Arrow:   پاڵنان بە 10px

en: Ascending
ckb: سەر بەرەو ژوور

en: Aside from the default theme included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
ckb: لەپاڵ ئەو ڕووکارانەی وەکو بنەڕەت هەن، ڕووکاری تریس هەن لەلایەن دەستی سێیەمەوە چێ دەکرێن.

en: Aspect ratio:
ckb: ڕێژه‌ی پيشاندان بۆ سه‌ره‌وه‌

en: Atom Publishing Protocol
ckb: پڕۆتۆکۆلی ناردنی خۆکار

en: AtomPub services are disabled on this site.  An admin user can enable them at %s
ckb: AtomPub ناچالاکە لەم ماڵپەڕە ، بەڕێوەبەرێک دەتوانێت چالاکی بکات لە %s

en: Attach
ckb: هاوپێچ

en: Attach to a post
ckb: هاوپێچی بکە بۆ بابەتێک

en: Attachment
ckb: پاشکۆ

en: Attachment Page
ckb: پەڕەی هاوپێچ

en: Attachment Template
ckb: ڕووکاری پاشکۆ

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article.
ckb: ئاگادارم بکەوە لە بوونی هەر لێدوانێک لە ڕێگەی بلۆگەوە بۆ سەر بابەتەکەم دەنێردرێت.

en: Attribute all posts and links to:
ckb: به‌سته‌ر و بابه‌ته‌كانی بنێره‌ بۆ:

en: Attributes
ckb: تایبەتمەندییەکان

en: Audio
ckb: ده‌نگ

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
ckb[0]: دەنگ <span class="count">(%s)</span>
ckb[1]: دەنگ <span class="count">(%s)</span>

en: Audio Attachment Template
ckb: قاڵبی هاوپێچی دەنگ

en: Audio File URL
ckb: به‌سته‌ری پەڕگەی ده‌نگی

en: August
ckb: ئاب

en: Authentication Keys
ckb: کلیلەکانی دەسەڵات پێدان

en: Authentication failed
ckb: ڕێپێدان سه‌رکه‌وتوو نه‌بوو

en: Author
ckb: نووسه‌ر

en: Author : %1$s (IP: %2$s , %3$s)
ckb: نوسه‌ر : %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Author Template
ckb: قالبی نووسه‌ر

en: Author is %s
ckb: نووسەر %s ـە

en: Author:
ckb: نووسەر:

en: Authors can publish and manage their own posts.
ckb: نووسەران ئەتوانن بابەتەکانی خۆیان ڕێکبەخەن و بڵاوی بکەنەوە.

en: Authors:
ckb: نووسەران:

en: Auto Draft
ckb: خۆکارانە ڕۆنووس کردن

en: Auto goto URL
ckb: خۆکارانه‌ بڕۆ بۆ URL

en: Auto play
ckb: لێدانی خۆکار

en: Auto start
ckb: ده‌ستپێکردنی خۆکار

en: Auto-delete spam submitted on posts more than a month old.
ckb: سڕینەوەی خۆکاری سپامە پەسەندکراوەکان لەسەر بابەتەکان کە زیاتر لە مانگێکە بڵاوبوونەتەوە.

en: Auto-embeds
ckb: پیشاندانی خۆکار

en: Automatically add new top-level pages
ckb: خۆکارانە پەڕەی ئاست-بەرز دابنێ

en: Automatically add paragraphs
ckb: پەرگرافەکان خۆکار زیادبکە

en: Automatically close comments on articles older than %s days
ckb: خۆکارانە لێدوان نووسین دابخە لەسەر بابەتەکان کە کۆنترن لە %s ڕۆژ

en: Autosave disabled.
ckb: پاشەکەوتکردنی خۆکار ناچالاکە.

en: Available Themes
ckb: ڕووکاره‌ ئاماده‌کان

en: Available Widgets
ckb: پرۆژۆکه‌ ئاماده‌کان

en: Avatar Display
ckb: پیشاندانی وێنۆچکه‌

en: Avatars
ckb: وێنۆچکه‌

en: Average Rating
ckb: هەڵسەنگاندنی ناوەند

en: Background
ckb: پاشه‌بنه‌ما

en: Background Attachment
ckb: پاشکۆی پاشبنەما

en: Background Color
ckb: ڕەنگی پاشبنەما

en: Background Image
ckb: وێنەی پاشبنەما .

en: Background Position
ckb: شوێنی پاشبنەما .

en: Background Repeat
ckb: دووبارەکردنەوەی پاشەبنەما

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
ckb: پاشبنەما نوێکرایەوە . <a href="%s">سەردانی ماڵپەڕەکەت بکە</a> بۆ بینی گۆڕانکاریەکە

en: Bad login/pass combination.
ckb: خراپی چوونه‌ژوور/تێكه‌ڵ بوونی ووشه‌ی تێپه‌ڕبوون.

en: Balance
ckb: پاڵانس

en: Base
ckb: بنکه‌

en: Base URL
ckb: بەستەری بنەڕەت

en: Baseline
ckb: هێڵەبنەڕەت

en: Basics
ckb: بنه‌ڕه‌تییه‌کان

en: Basics of Rich Editing
ckb: بنه‌ڕه‌تییه‌کانی ده‌ستکاریکردنی ده‌وڵه‌مه‌ند

en: Before a comment appears
ckb: پێش ئه‌وه‌ی لێدوانێك ده‌ربکه‌وێت

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
ckb: پێش ئەوەی بتوانیت پەڕگە هاوردەکەت بار بکەیت، پێویستە ئەم هەڵانەی خوارەوە چارەسەر بکەیت:

en: Begin by choosing a theme to edit from the dropdown menu and clicking Select. A list then appears of all the template files. Clicking once on any file name causes the file to appear in the large Editor box.
ckb: دەست پێکە بە دیاریکردنی ئەو داڕێژەیەی دەتەوێ دەستاکری بکەی کرتەی بکە . دووای لیستی هەموو پەڕگانەی لەو دارێژەدا هەیە دەرەکەوێت . بە کرتە کردن لە هەر پەڕگەیەک کە دەتەوێ بیگۆڕی دەتوانی دەست پێبکەیت .

en: Biographical Info
ckb: زانیاری دەربارەی ژیانی

en: Black
ckb: ڕەش

en: Blank
ckb: بەتاڵ

en: Blavatar
ckb: بلاڤاتار

en: Blockquote
ckb: خشتەدەق

en: Blockquote (Alt+Shift+Q)
ckb: خشتەدەق (Alt+Shift+Q)

en: Blog pages show at most
ckb: پەڕەکانی بڵاگ کەنیشان بدرێت

en: Blogger
ckb: بڵاگەر

en: Blogroll
ckb: هاوڕێیان

en: Blue
ckb: شین

en: Bold
ckb: قه‌ڵه‌و

en: Bold (Ctrl + B)
ckb: قەڵەو (Ctrl + B)

en: Bookmarks
ckb: دڵخوازه‌کان

en: Border
ckb: سنور

en: Bottom
ckb: بن

en: Bottom left
ckb: چه‌پی خواره‌وه‌

en: Bottom right
ckb: ڕاستی خواره‌وه‌

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
ckb: بۆچوونەکان دابەش بکە بە بڕی %1$s لە بەرزترین ئاستی بۆچوونەکاندا و بڕی %2$s نیشان دەدرێت بەبنەڕەت.

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
ckb: لەم دەمەدا بەردەست نییە بۆ چاکسازی کردن، یەک خولەکی تر سەر بدەرەوە.

en: Bring back this update
ckb: ئێم نوێکراییە بهێنەوە

en: Broken Themes
ckb: ڕووکاره‌ تێکشکاوه‌کان

en: Brown
ckb: قاوەیی

en: Browse
ckb: بگه‌ڕێ

en: Browsing <strong>%s</strong> (active)
ckb: گه‌ڕانی <strong>%s</strong> (چالاکه‌)

en: Browsing <strong>%s</strong> (inactive)
ckb: گه‌ڕانی <strong>%s</strong> (ناچالاکه‌)

en: Buffer
ckb: بووفەر

en: Bulk Actions
ckb: بڕی فرمانەکان

en: Bulk Edit
ckb: ده‌ستكاری به‌شێكی زۆرتر

en: Burnt orange
ckb: زەردی سوتاو

en: By %s
ckb: له‌لایه‌ن %s

en: By default WordPress uses web <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s which have question marks and lots of numbers in them, however WordPress offers you the ability to create a custom URL structure for your permalinks and archives. This can improve the aesthetics, usability, and forward-compatibility of your links. A <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">number of tags are available</a>, and here are some examples to get you started.
ckb: وەکو بنەڕەتی دامەزراندن لەوۆردپرێسدا <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> بەستەرەکان بەژمارە و و ئایدی تەنها چەند پیتێک بۆ بەستەرەکان دەردەکەون بەڵام لەهەمان کاتدا دەتوانیت شێوە بەستەری هەمیشەیی ئارەزوومەندانە دەستکاری بکەیت<a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">بەستەری پێویست دەربارەی چێکردنی ئەو کردارە</a>.

en: By: %s
ckb: له‌لایه‌ن: %s

en: CSS Class
ckb: پۆلی ستایڵشیت

en: CSS Classes
ckb: CSS پۆله‌کانی

en: CSS Classes (optional)
ckb: CSS Classes (ئارەزوومەندانەیە)

en: Cache
ckb: کاش

en: Calendar
ckb: ڕۆژمێر

en: Cancel
ckb: پاشگەزبوونەوە

en: Cancel Upload
ckb: بار کردن هەڵبووەشێنەوە

en: Cancel all changes
ckb: پاشگه‌زبوونه‌وه‌ له‌ هه‌موو گۆڕانکارییه‌کان

en: Cancel reply
ckb: هەڵوەشاندنەوەی وەڵام

en: Cannot create a revision of a revision
ckb: ناتوانرێت وەشاندن لەسەر وەشاندن دروستبکرێت

en: Cannot create a user with an empty login name.
ckb: ناتوانێت بەکارهێنەر دروستبکرێت بەبێ ناوی چوونەژوورەوە.

en: Cannot load %s.
ckb: نەتوانرا %s بکرێتەوە

en: Cannot load image metadata.
ckb: ناكرێت وێنه‌ی په‌سندار (وه‌سفكراو) به‌رزبكرێته‌وه‌.

en: Cannot save image metadata.
ckb: وێنه‌ی په‌سندار عه‌مبارناكرێت

en: Caption
ckb: دەربارە

en: Captioning id
ckb: ئایدی دەربارە

en: Categories
ckb: هاوپۆله‌كان

en: Categories and Tags Converter
ckb: گۆڕه‌ری هاوپۆل و تاگه‌کان

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
ckb: هاوپۆل ده‌توانرێت بگۆڕدرێت بۆ تاگ به‌ به‌کارهێنانی <a href=\"%s\">گۆڕینی هاوپۆل بۆ تاگ</a>.

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
ckb: هاوپۆله‌کان به‌ پێچه‌وانه‌ی تاگه‌کانه‌وه‌ ئه‌توانن ژێرهاوپۆلیان هه‌بێت. بۆ نمونه‌ هاوپۆلی سیسته‌مه‌ کارگێڕییه‌کان له‌ ژێریدا هاوپۆله‌کانی ویندۆز و لینوکس و ماک هه‌بن. وه‌ هه‌روه‌ها بۆ هاوپۆلی وێبگه‌ڕه‌کان هاوپۆلی Firefox و Opera و Flock.

en: Categories:
ckb: :هاوپۆله‌کان

en: Category | Categories
ckb[0]: هاوپۆل

en: Category Template
ckb: ڕووكاری هاوپۆل

en: Category base
ckb: بنکه‌ی هاوپۆل

en: Caught Spam
ckb: سپام بگره‌

en: Caution:
ckb: ئاگاداری:

en: Cell
ckb: خانه‌

en: Center
ckb: ناوه‌ڕاست

en: Change
ckb: گۆڕین

en: Change Permalinks
ckb: بەستەرە هەمیشەییەکان بگۆڕە

en: Change role to&hellip;
ckb: پله‌که‌ی بگۆڕه‌ بۆ&hellip;

en: Changed roles.
ckb: پله‌کان گۆڕدران.

en: Changes saved.
ckb: گۆڕانکاریەکان جێبەجێکران

en: Changing to %s
ckb: گۆڕینی بۆ %s

en: Cheatin&#8217; uh?
ckb: سیخوڕی، واو؟

en: Check Again
ckb: دووبارە پشکنین

en: Check Spelling
ckb: پشکنینی ڕێنووس

en: Check for Spam
ckb: بۆ سپام بپشکنه‌

en: Check network status &raquo;
ckb: پشکنینی دۆخی تۆڕ‌ &raquo;

en: Check your e-mail for the confirmation link.
ckb: په‌یامی ئه‌لیکترۆنیت بپشکنه‌ بۆ به‌سته‌ری ساغکردنه‌وه‌

en: Check your e-mail for your new password.
ckb: په‌یامه‌ ئه‌لیکترۆنییه‌که‌ت بپشکنه‌ بۆ تێپه‌ڕه‌وشه‌ی نوێ.

en: Choke speed
ckb: داخستنی خێرایی

en: Choose a city in the same timezone as you.
ckb: شارێک هەڵبژێرە لە هەمان ناوچەی کاتی وەک خۆت.

en: Choose a file from your computer:
ckb: پەڕگەیەك هەڵبژێرە لە كۆمپیوتەرەكەتەوە:

en: Choose a plugin to edit from the menu in the upper right and click the Select button. Click once on any file name to load it in the editor, and make your changes. Don&#8217;t forget to save your changes (Update File) when you&#8217;re finished.
ckb: پێوەکراوێک هەڵبژێرە لە لیستەی لای ڕاستەوە و کرتەی دووگمەی هەڵبژێرە بکە. کرتەی هەر پەڕگەیەک بکە بۆ چالاککردنی دەستکاریکەر. پاشان گۆڕانکاریەکانت ئەنجام بدە. ئەوەت لە یاد نەکەیت کە کرتەی (نوێکردنەوەی پەڕگە) بکەیت دوای تەواو بوونت.

en: Choose an image from your computer:
ckb: وێنه‌یه‌ک هه‌ڵبژێره‌ له‌ کۆمپیوته‌ره‌که‌ته‌وه‌:

en: Choose files to upload
ckb: پەڕگەیەک هەڵبژێرە بۆ بارکردن

en: Choose from the most used tags
ckb: لە زۆرترین تاگە بەکارهێنراوەکان بەکاربەرە

en: Choose from the most used tags in Post Tags
ckb: لە زۆرترین تاگە بەکاربراوەکانەوە هەڵبژێرە لە تاگەکانی بابەت

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
ckb: ئه‌و به‌شه‌ی وێنه‌که‌ هه‌ڵبژێره‌ که‌ ده‌ته‌وێت وه‌ک به‌یداخ به‌کاریبه‌ریت.

en: Choose the target frame for your link.
ckb: چوارچێوەی مەبەست هەڵبژێرە بۆ بەستەرەکەت

en: Choose what to export
ckb: هەڵبژاردن بەرەو هەناردن

en: Circle
ckb: بازنە

en: Citation
ckb: به‌ڵگه‌هێنانه‌وه‌

en: Class
ckb: پۆل

en: Cleanup messy code
ckb: کۆده‌ ئاڵۆزه‌کان پاک بکه‌وه‌

en: Clear
ckb: پاککردنەوە

en: Clear List
ckb: پاککردنەوەی لیست

en: Cleared by Akismet
ckb: پاککرایەوە لەلایەن Akismet

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
ckb: كرته‌ بكه‌ بۆ عه‌مباركردنی ليستی مينۆ تا پێكهاته‌كانی ليسته‌كه‌ له‌چاوه‌ڕوانی ميوانه‌كاندا بێت

en: Click here to cancel reply.
ckb: كرته‌ بكه‌ لێره‌ بکە بۆ هەڵوەشاندنەوەی وەڵام

en: Click to edit this part of the permalink
ckb: کرتە بکە بۆ دەستکاریکردنی ئەمە بەشەی بەستەری هەمیشەیی.

en: Click to insert.
ckb: کرتە بکە بۆ تێخستن

en: Click to toggle
ckb: کرتەکە بۆگۆڕین

en: Click to view entire list of files which will be deleted
ckb: کرته‌ بکه‌ بۆ بینینی لیستی ته‌واوه‌تی ئه‌و په‌ڕگانه‌ی ده‌سڕدرێنه‌وه‌

en: Close
ckb: داخستن

en: Close Window
ckb: داخستنی په‌نجه‌ره‌

en: Close all open tags
ckb: هه‌موو تاگه‌ کراوه‌کان دابخه‌

en: Close filters
ckb: داخستنی پاڵێوه‌كان

en: Close this window.
ckb: .ئه‌م په‌نجه‌ره‌یه‌ دابخه‌

en: Code
ckb: كۆد

en: Code sample
ckb: نموونه‌ی کۆد

en: Collapse menu
ckb: داخستنی لیستە

en: Color
ckb: ڕەنگ

en: Color picker
ckb: ڕەنگ هەڵگر

en: Color:
ckb: ڕه‌نگ:

en: Colors
ckb: ڕه‌نگه‌كان

en: Column
ckb: ستوون

en: Columns
ckb: ستوونەکان

[ctx: Columns]
en: Show on screen
ckb: لە شاشەکە پیشانی بدە

en: Command failed
ckb: فرمان سه‌رکه‌وتوو نه‌بوو

en: Comment | Comments
ckb[0]: لێدوان

en: Comment %d does not exist
ckb: لێدوانی %d بوونی نیییە

en: Comment Blacklist
ckb: لیستی ڕه‌شی بۆچوونه‌کان

en: Comment History
ckb: مێژووی بۆچوون

en: Comment Moderation
ckb: چاودێریکردنی لێدوانه‌کان

en: Comment author must fill out name and e-mail
ckb: نووسه‌ری لێدوان ده‌بێ ناو و په‌یامی ئه‌لیکترۆنی خۆی بنووسێت

en: Comment author must have a previously approved comment
ckb: پێویسته‌ نووسه‌ری لێدوان، لێدوانی په‌سه‌ندکراوی پێشووی هه‌بێت

en: Comment author name and email are required
ckb: ناوی نووسەری لێدوان و پۆستی ئەلیکترۆنی پێویستە.

en: Comment by %s marked as spam.
ckb: لێدوان لە لایەن %s  دیاریکرا وەک پۆستی نەخوازراو .

en: Comment by %s moved to the trash.
ckb: لێدوان لە لایەن %s نێردرا بۆ تەنەکەی خۆڵ .

en: Comment on %1$s by %2$s
ckb: لێدوان له‌ %1$s له‌لایه‌ن %2$s

en: Comment on %s
ckb: لێدوان بۆ %s

en: Comment status was changed to %s
ckb: دۆخی لێدوان گۆڕا بۆ %s

en: Comment was caught by wp_blacklist_check
ckb: لێدوان گیرا لەلایەن wp_blacklist_check

en: Comment:
ckb: لێدوان:

en: Comments
ckb: لێدوانه‌کان

en: Comments %s
ckb: لێدوانه‌کان %s

en: Comments (RSS)
ckb: بۆچوونەکان (RSS)

en: Comments <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
ckb: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> ـی لێدوانه‌کان

en: Comments Feed
ckb: RSS FEED ـی لێدوانه‌کان

en: Comments Off
ckb: لێدوانەکان ناچالاکن

en: Comments Template
ckb: ڕووکاری لێدوانه‌کان

en: Comments are closed.
ckb: لێدووان داخراوە .

en: Comments for %1$s searching on %2$s
ckb: لێدوانه‌کان بۆ %1$s ده‌گه‌ڕێ له‌ %2$s

en: Comments for %s
ckb: لێدوانه‌کان بۆ %s

en: Comments for %s searching on %s
ckb: لێدوانه‌کان بۆ %1$s ده‌گه‌ڕێ له‌ %2$s

en: Comments on %s
ckb: لێدوانه‌کانی %s

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
ckb: بۆچوون لە  &#8220;%s&#8221;

en: Comments on: %s
ckb: لێدوانه‌کان بۆ: %s

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
ckb: لێدوان پێویستە دەربکەوێت لەگەڵ %s لێدوان لەسەرووی هەموو پەڕەیەک.

en: Comments you de-spam will be submitted to Akismet as mistakes so it can learn and get better.
ckb: ئه‌و لێدوانانه‌ی ناسپامیان ده‌که‌یت وه‌ک هه‌ڵه‌یه‌ک بۆ Akismet ده‌ژمێردرێت که‌واته‌ Akismet فێرده‌بێت که‌ باشتر ببێت.

en: Common settings
ckb: ڕێکخستنه‌ باوه‌کان

en: Compare Revisions
ckb: به‌راوردکردنی پێداچوونه‌وه‌کان

en: Compare Revisions of &#8220;%1$s&#8221;
ckb: بەراوردکردنی دەستکاریەکان &#8220;%1$s&#8221;

en: Compatibility with WordPress %1$s: %2$d%% (%3$d "works" votes out of %4$d total)
ckb: گونجانی لەگەڵ وۆردپرێسی %1$s: %2$d%% (%3$d "کاردەکات" دەنگ لە  %4$d هەمووی)

en: Compatibility with WordPress %1$s: 100%% (according to its author)
ckb: گونجاندن لەگەڵ وۆردپرێسی %1$s: 100%% (بەپێی ڕای نووسەران)

en: Compatibility with WordPress %1$s: Unknown
ckb: گونجاوی جۆری لەگەڵ وۆردپرێستی %1$s: نەزانراوە

en: Compatible up to:
ckb: گونجاوە هەتا:

en: Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false.
ckb:  داواکاریی بەمەرجی تاگەکان کارناکەن تاکو دواکارییەکە بەکارنەخەیت.پێش بەگەڕخستنی ئەوە،هەمیشە هەڵە دەگەڕێتەوە.

en: Configure
ckb: سازدان

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
ckb: سازدانی ئەمە هەڵبژاردەییە. بە بنەڕەت، پێوسیتە بەتاڵ بێت.

en: Confirm Deletion
ckb: دڵنیابوونه‌وه‌ی سڕینه‌وه‌

en: Confirm Removal
ckb: دڵنیابوونه‌وه‌ی لابردن

en: Confirm new password
ckb: دڵنیابوونی تێپەڕەووشەی نوێ

en: Connection Information
ckb: زانیاریی پەیوەندی

en: Connection Type
ckb: جۆری پەیوەندی

en: Console
ckb: پشتگيری

en: Constrain proportions
ckb: هەڵبژاردنە پێویستەکان

en: Contact Info
ckb: زانیاری په‌یوه‌ندی کردن

en: Content
ckb: ناوه‌ڕۆک

en: Content Width
ckb: پانی ناوەڕۆک

en: Content, title, and excerpt are empty.
ckb: ناوه‌ڕۆک، سه‌ردێڕ، و ئاماژه‌دراو به‌تاڵن.

en: Continue
ckb: به‌رده‌وام به‌

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
ckb: بەشدارەکان دەتوانن دەستکاری بابەتەکانی خۆیان بکەن، بەڵام ناتوانن بڵاوی بکەنەوە یان پەڕگە باربکەن.

en: Controller
ckb: پشکنینەر

en: Controls
ckb: ده‌ست به‌سه‌رداگرتنه‌کان

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
ckb: گۆڕینی هێما وه‌كو <code>:-)</code>له‌گه‌ڵ<code>:-P</code> بۆ وێنه‌

en: Copy
ckb: ڕوونووس

en: Copy table row
ckb: ئاسۆی خشته‌ ڕوونوس بکه‌

en: Copy/Cut/Paste is not available in Mozilla and Firefox.
ckb: ڕوونووس/بڕین/لکاندن به‌رجه‌سته‌ نییه‌ له‌ مۆزیلا و فایرفۆکس

en: Copyright &copy; 2003-2011, <a href="http://www.moxiecode.com" target="_blank">Moxiecode Systems AB</a>, All rights reserved.
ckb: مافەکانی لەبەرگرتنەوە؛ ٢٠٠٣-٢٠١١ ، <a href="http://www.moxiecode.com" target="_blank">Moxiecode Systems AB</a> هاتوونەتەتە پاراستن.

en: Could not access filesystem.
ckb: ناتوانرێت دەستکاری پەڕگەی سیستەم بکرێت

en: Could not calculate resized image dimensions
ckb: ناتوانرێت دووریەکانی وێنەیەکی قەبارە گۆڕدراو بژمێردرێت

en: Could not copy file.
ckb: نەیتوانی پەڕگە لەبەربگرێتەوە .

en: Could not copy files.
ckb: ناتوانى لەبەرگرتنەوەى ئەم پەڕگەیە بکەیت

en: Could not create Temporary file.
ckb: نەتوانرا پەڕگەی کاتی دروستبکرێت.

en: Could not create directory.
ckb: نەتوانرا بوخچە دروست بکرێت.

en: Could not extract file from archive.
ckb: نەیتوانی پەڕگە دەربێنێت لە ئەرشیف.

en: Could not fully remove the plugin(s) %s.
ckb: نەتوانرا پێوەکراو/کان بسڕڕیتەوە! %s.

en: Could not fully remove the theme %s.
ckb: ناتوانێ هەموو ڕووکاری %s بسڕێتەوە .

en: Could not insert link into the database
ckb: نەتوانرا بەستەر بۆ بنکەدراوە زیاد بکرێت

en: Could not insert post into the database
ckb: نه‌توانرا بابه‌ت بکرێته‌ ناو بنکه‌دراوه‌

en: Could not insert term into the database
ckb: نەتوانرا پێناسە بخڕیتە نێو بنکەی دراوەوە

en: Could not open handle for fopen() to %s
ckb: نەتوانرا دەستکەلایەک بکرێتەوە بۆ  %s

en: Could not read image size
ckb: نەتوانرا قەبارەی پەڕگە بخوێنرێتەوە

en: Could not remove the old plugin.
ckb: ناتوانى ئەم پێوەکراوە کۆنە بسڕیتەوە

en: Could not remove the old theme.
ckb: ناتوانى ڕووکارى کۆن بسڕیتەوە

en: Could not retrieve file from archive.
ckb: نەیتوانی پەڕگە لە ئەرشیفەوە بێنێت .

en: Could not set that as the thumbnail image. Try a different attachment.
ckb: نەتوانرا وەکو چوارچێوە بەکارببرێت، وێنەیەکی تر هەڵبژێرە.

en: Could not update comment status
ckb: نەتوانرا دۆخی لێدوان نوێ بکرێتەوە

en: Could not update link in the database
ckb: نەتوانرا بەستەر لە بنکەدراوە نوێ بکرێتەوە

en: Could not update post in the database
ckb: ناتوانرێ بابه‌ت نوێبکرێته‌وه‌ له‌ بنکه‌دراوه‌دا

en: Could not write file %1$s (%2$s)
ckb: نه‌توانرا په‌ڕگه‌ی %1$s (%2$s) بنووسرێت

en: Could not write file %s
ckb: نه‌توانرا په‌ڕگه‌ی %s بنووسرێت

en: Create Menu
ckb: دروستکردنی مێنیو

en: Create a New Site
ckb: سایتێکی نوێ دروست بکە

en: Create a New User
ckb: دروستکردنی بەکارهێنەرێکی نوێ

en: Create a brand new user and add it to this site.
ckb: دروستکردنی بەکارهێنەرێکی نوێ و زیادکردنی بۆ ئەم ماڵپەڕە.

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. The Page editor mostly works the same Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box:
ckb: دروستکردنی پەڕە هەروەکو دروستکردنی بابەت وایە بەنزیکەیی. لەم بەشەی خوارەوەدا هەندێک خاسیەتی پێشکەوتوو دەبینن کە دەتوانرێت لە پەڕەدا بەکار ببرێن:

en: Crop
ckb: بڕین.

en: Crop Aspect Ratio
ckb: بڕینی ئاستی خەمڵاندن

en: Crop Header Image
ckb: ڕێکخستنی/چاککردن وێنەی بەیداخ

en: Crop Selection
ckb: هه‌ڵبژاردنی بڕينه‌وه‌

en: Crop and Publish
ckb: بڕین و بڵاوکردنەوە

en: Crop thumbnail to exact dimensions
ckb: بڕینی وێنەی بچووککراوە بۆ سێلایی(سێ ڕەهەندی)

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
ckb: چوارچێوە بەبەرزی و بەپانی، لەبنەڕەتدا چوارچێوە ئارەزوومەندانەیە.

en: Crunching&hellip;
ckb: خرمه‌خرم&hellip;

en: Ctrl + Shift + arrow: resize by 1px
ckb: Ctrl + Shift + arrow: دەستکاری بە  1px

en: Ctrl + arrow: resize by 10px
ckb: Ctrl + arrow: بۆ دەسکاری قەبارە بە بڕی 10px

en: Current Link
ckb: به‌سته‌ری ئێستایی

en: Current Theme
ckb: ڕووكاری ئێستا

en: Current marker
ckb: نیشانکەری ئێستا

en: Current page
ckb: ئەم پەڕەیە

en: Current position
ckb: شوێنی ئێستا

en: Current theme preview
ckb: پێشبینی ڕووكاری ئێستا

en: Current thumbnail
ckb: چوارچێوەی ئێستا

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
ckb[0]: له‌ ئێستادا %s لێدوان چاوه‌ڕێی په‌سندبوونه‌. تکایه‌ سه‌ردانی پانێڵی چاودێڕیکردن بکه‌.
ckb[1]: له‌ ئێستادا %s لێدوان چاوه‌ڕێی په‌سندبوونن. تکایه‌ سه‌ردانی پانێڵی چاودێڕیکردن بکه‌.

en: Currently not supported by your browser, use keyboard shortcuts instead.
ckb: لەلایەن وێبگەڕەوە پشتگیری نەکراوە، تکایە قەدبڕ بەکار بەرە.

en: Custom
ckb: خۆکردە

en: Custom Background
ckb: پاشبنەمای راسپێراو .

en: Custom Colors
ckb: ڕەنگی دەستکاری کراو

en: Custom Fields
ckb: خشته‌ی ده‌ستکرد

en: Custom Header
ckb: سەرپەڕەی دەستکرد

en: Custom Links
ckb: بەستەرە ڕاسپێراوەکان

en: Custom Menu
ckb: مێنیوی ده‌ستکرد

en: Custom Structure
ckb: نه‌ريتی پێكهاتن

en: Custom database class.
ckb: پۆلی داتابه‌یسی خوازراو.

en: Custom database error message.
ckb: پەیامی هەڵەیەکی ڕاسپێراوی بنکەدراو

en: Custom field deleted.
ckb: خشته‌كه‌ سڕایه‌وه‌

en: Custom field updated.
ckb: خشته‌كه‌ نوێكرایه‌وه‌

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">use in your theme</a>.
ckb: خشته‌ی ده‌ستكرد ده‌توانرێت  بۆ زۆركردنی  ورده‌كاری بابه‌ته‌كانه‌ ده‌توانیت <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">له‌ڕووكاره‌كه‌ت</a> به‌كاری به‌ریت.

en: Custom install script.
ckb: دامەزراندنی سکریپت بە گوێرەی ئارەزوو.

en: Custom maintenance message.
ckb: پەیامی خوازراو بۆ کاتی چاککردن.

en: Custom site deleted message.
ckb: ماڵپەڕی تایبەتی سڕینەوەی پەیام

en: Custom site inactive message.
ckb: نامه‌ی ناچالاککردنی سایتی خوازراو.

en: Custom site suspended message.
ckb: ڕاگرتنی ماڵپەڕێک بۆ پەیام

en: Custom:
ckb: دەستکرد:

en: Cut
ckb: بڕین

en: Cut table row
ckb: ئاسۆی خشته‌ ببڕه‌

en: Dark
ckb: تاریک

en: Dark azure
ckb: ئاسمانی تاریک

en: Dark green
ckb: سەوزی تۆخ

en: Dark olive
ckb: زەیتوونی تۆخ

en: Dashboard
ckb: په‌ڕه‌ی سه‌ره‌كی

en: Database Update Required
ckb: پێویستە بنکەدراوە نوێ بکەیتەوە

en: Date
ckb: ڕێكه‌وت

en: Date Format
ckb: شێوازی ڕێکه‌وت

en: Date range:
ckb: مەودای بەروار:

en: Date/Time
ckb: ڕێکەوت/کات

en: Day and name
ckb: ڕۆژ و ڕیکەوت

en: Daylight saving time begins on: <code>%s</code>.
ckb: کاتی هاوینە دەستپێدەکات لە ڕێکەوتی : <code>%s</code>.

en: De-spam marked comments &raquo;
ckb: لێدوانه‌ دیاریکاوه‌کان ناسپام بکه‌ &raquo;

en: Deactivate
ckb: ناچالاک کردن

en: Deactivate this plugin
ckb: ناچالاک کردنی ئه‌م پێوه‌کراوه‌

en: Deactivating the plugin&#8230;
ckb: ناچالاککردنی پێوەکراو

en: December
ckb: كانونی یه‌كه‌م

en: Default
ckb: بنه‌ڕه‌ت

en: Default Avatar
ckb: وێنۆجکەی بنەڕەت

en: Default Images
ckb: وێنەی بنەڕەتی

en: Default Link Category
ckb: هاوپۆلی بنه‌ڕه‌تی بەستەرەکان

en: Default Mail Category
ckb: پۆستی ئەلیکترۆنی بنەڕەتی هاوپۆلەکان

en: Default Post Category
ckb: هاوپۆلی بنه‌ڕه‌تی بابه‌ته‌كان:

en: Default Post Format
ckb: فۆڕماتی بنەڕەتی پۆست

en: Default Template
ckb: ڕووكاری بنه‌ڕه‌ت

en: Default article settings
ckb: هەڵبژاردنی بنەڕەتی بابەت

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
ckb: هاوپۆل نەکراو

en: Default frame
ckb: چوارچێوه‌ی خۆیی

en: Default is <code>wp-content/uploads</code>
ckb: بنه‌ڕه‌تی بریتییه‌ له‌ <code>wp-content/uploads</code>

[ctx: Default link category slug]
en: Blogroll
ckb: هاوڕێیان

[ctx: Default post slug]
en: hello-world
ckb: Sillaw-Cihan

en: Default volume
ckb: ئاستی بنەڕەت

en: Definition description
ckb: په‌سنی پێناسه‌

en: Definition term
ckb: زاراوه‌ی پێناسه‌

en: Delete
ckb: سڕینه‌وه‌

en: Delete Gallery
ckb: گەلەری بسڕەوە

en: Delete Image
ckb: سڕینه‌وه‌ی وێنه‌

en: Delete Menu
ckb: سڕینەوەی پێرست

en: Delete Permanently
ckb: سڕینەوەی هەمیشەیی

en: Delete Plugin | Delete Plugins
ckb[0]: پێوەکراو بسڕەوە
ckb[1]: پێوەکراوەکان بسڕەوە

en: Delete Site
ckb: ماڵپەر بسڕەوە

en: Delete Users
ckb: سڕینه‌وه‌ی به‌کارهێنه‌ران

en: Delete all
ckb: سڕینه‌وه‌ی هه‌موو

en: Delete all posts and links.
ckb: هه‌موو بابه‌ت و به‌سته‌ره‌کان بسڕه‌وه‌.

en: Delete it: %s
ckb: بیسڕەوە: %s

en: Delete row
ckb: سڕینه‌وه‌ی ئاسۆ

en: Delete table
ckb: سڕینه‌وه‌ی خشته‌

en: Delete this item permanently
ckb: ئەو بڕگەیە بسڕەوە بۆ هەمیشە

en: Delete this plugin
ckb: ئەم پێوەکراوە بسڕەوە

en: Deletion
ckb: سڕینه‌وه‌

en: Descending
ckb: سەر بەرەو خوار

en: Description
ckb: په‌سن

en: Destination directory for file streaming does not exist or is not writable.
ckb: ھیچ رێنیشاندەرێ: بۆ پۆڵێن کردنی فایلەکان نییە یان نەنوسراوە

en: Destination folder already exists.
ckb: بوخچەی مەبەست هەیە.

en: Details
ckb: وردەکارییەکان

en: Dictionary lookup
ckb: له‌ فه‌رهه‌نگدا بگه‌ڕێ

en: Dimensions
ckb: دوورییه‌کان

en: Dimensions:
ckb: لایەکان :

en: Direction left to right
ckb: ئاڕاسته‌ له‌ چه‌په‌وه‌ بۆ ڕاست

en: Direction right to left
ckb: ئاڕاسته‌ له‌ ڕاسته‌وه‌ بۆ چه‌پ

en: Disable accessibility mode
ckb: ناچالاکردنی مۆدی دەستپێگەشتن.

en: Disable the visual editor when writing
ckb: ناچالاککردنی دەستکاریکەری پێشکەوتوو لەکاتی نووسیندا.

en: Disabling Maintenance mode&#8230;
ckb: ناچالاککردنی دۆخی چاودێریکردن&#8230;

en: Disc
ckb: خەپلە

en: Discard any changes and restore the original image.
ckb: هیچ یەکێک لە گۆرانکاریەکان هەڵمەگرە وە بگەڕێوە بۆ وێنە ڕەسەنەکە.

en: Discussion
ckb: گفتوگۆ

en: Discussion Settings
ckb: ڕێکخستنه‌کانی گفتوگۆ

en: Dismiss
ckb: وازهێنان

en: Display Options
ckb: هەڵبژاردنەکان پیشان بدە .

en: Display Text
ckb: نووسین پیشان بدە

en: Display as dropdown
ckb: پیشاندان وەکو لیستەی هێنانەخوار(سەرووخوار)

en: Display item author if available?
ckb: نووسه‌ر پیشانبدرێت گه‌ر هه‌بوو؟

en: Display item content?
ckb: ناوه‌ڕۆک پیشانبدرێت؟

en: Display item date?
ckb: ڕێکه‌وت پیشانبدرێت؟

en: Display name publicly as
ckb: ناو بە ئاشکرا دابنێ وەک

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
ckb: نیشاندان %s&#8211;%s of %s

en: Do not allow
ckb: ڕێ نەدان

en: Do you really want to <a href='%s'>log out</a>?
ckb: ئایا دڵنیایت لە <a href='%s'>دەرچوون</a>?

en: Do you want to use the WYSIWYG mode for this textarea?
ckb: ئەتەوێت WYSIWYG بەكاربەریت بۆ ئەم خانەی دەقە؟

en: Document properties
ckb: تایبەتمەندیەكانی بەڵگەنامە

en: Documentation:
ckb: بەڵگەنامە:

en: Don&#8217;t forget to click on the Save Changes button when you are finished.
ckb: بیرت نەچێ کرتە لە سەر پاشەکەوتکردنی گۆڕانکاریەکان بکەیت لەو کاتەی کە تۆ تەواو بویتە .

en: Don&#8217;t show Avatars
ckb: وێنۆچکه‌کان پیشان مه‌ده‌

en: Done
ckb: ئه‌نجام درا

en: Double-check your email address before continuing.
ckb: دوو جار ئیمه‌یله‌که‌ت بپشکنه‌ پێش به‌رده‌وامبوون

en: Download %s
ckb: %s دابگرە

en: Download Export File
ckb: داگرتنی په‌ڕگه‌ی هه‌ناردە

en: Download failed.
ckb: داگرتن سەركەوتوو نەبوو

en: Download nightly build
ckb: داگرتننی وەشانی شەو.

en: Downloaded:
ckb: داگیراوە:

en: Downloading install package from <span class="code">%s</span>&#8230;
ckb: داگرتنی گورزەی دامەزراندن لە <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Downloading update from <span class="code">%s</span>&#8230;
ckb: داگرتنی تازەکاریەکان لە <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Draft
ckb: ڕه‌شنوس

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
ckb[0]: ڕەشنووس <span class="count">(%s)</span>
ckb[1]: ڕەشنووس <span class="count">(%s)</span>

en: Draft saved at %s.
ckb: ڕەشنووس پاشەکەوت کرا لە %s.

en: Draft saved. <a href="%s">Preview post</a> | <a href="%s">Edit post</a>
ckb: ڕەشنووس پاشەکەوتکرا. <a href="%s">پێشبینین</a> | <a href="%s">دەستکارى</a>

en: Drafts
ckb: ڕەشنووسەکان

en: Drag widgets from here to a sidebar on the right to activate them. Drag widgets back here to deactivate them and delete their settings.
ckb: لێرەوە پرۆژۆکەکان ڕابکێشە بۆ لاتەنیشتێک لە ڕاستەوە بۆ چالاککردنیان. پرۆژۆکەکان ڕابکێشەوە ئێرە لە لاتەنیشتەکانەوە بۆ ناچالاککردن و سڕینەوەی ڕێکخستنەکانیان.

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
ckb: پرۆژۆکەکان بۆ ئێرە ڕابکێشە بۆ لابردنی لە لاتەنیشت بەڵام هێشتنەوەی ڕێکخستنەکان.

en: Drag-and-drop the following link to your bookmarks bar or right click it and add it to your favorites for a posting shortcut.
ckb: ڕاکێشان و فڕدانی ئەم بەستەرە بکە بۆ لیستی دڵخوازەکان، یان کرتەی لای ڕاستی لەسەر بکە و بیخەرە لیستەکەوە بۆ ناردنی قەدبڕ.

en: Drop-ins <span class="count">(%s)</span> | Drop-ins <span class="count">(%s)</span>
ckb[0]: فڕێدان <span class="count">(%s)</span>
ckb[1]: فڕیدان <span class="count">(%s)</span>

en: Drop-ins are advanced plugins in the <code>%s</code> directory that replace WordPress functionality when present.
ckb: فڕێدانەکان بریتین لە پێوەکراوێکی پێشکەوتوو لە <code>%s</code> کە دەتوانێت جێگرەوەی کردارەکانی وۆردپرێس بێت.

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
ckb: لێدوانی دووبارە گیرا؛ وا دیارە هەمان لێدوانت نووسیوە!

en: E-mail
ckb: پۆستی ئه‌لیكترۆنی

en: E-mail : %s
ckb: پۆستی ئه‌لیكترۆنی: %s

en: E-mail address
ckb: پۆستی ئەلیکترۆنی

en: E-mail me whenever
ckb: بەپۆستی ئەلیکترۆنی ئاگادارم بکەرەوە هەرکات:

en: E-mail or Username
ckb: ئیمەیڵ یان ناوی بەکارهێنەر

en: E-mail:
ckb: پۆستی ئه‌لیكترۆنی:

en: E-mail: %s
ckb: پۆستی ئه‌لیكترۆنی: %s

en: ERROR:
ckb: هەڵە:

en: ERROR: %s is not a valid feed template.
ckb: هه‌ڵه‌: %s قالبی گونجاوی feed نییه‌.

en: Edit
ckb: ده‌ستكاری

en: Edit &#8220;%s&#8221;
ckb: دەستکاری &#8220;%s&#8221; بکە

en: Edit CSS Style
ckb: ده‌ستکاریکردنی ڕووخساری CSS

en: Edit Category
ckb: ده‌ستكاری هاوپۆل

en: Edit Comment
ckb: ده‌ستکاریکردنی لێدوان

en: Edit Gallery
ckb: دەستکاری گەلەری بکە

en: Edit HTML Source
ckb: ده‌ستکاریکردنی سه‌رچاوه‌ی HTML

en: Edit Image
ckb: ده‌ستکاری کردنی وێنه‌

en: Edit Link
ckb: ده‌ستكاری به‌سته‌ر

en: Edit Link Category
ckb: دەستکاری هاوپۆلی بەستەر بکە

en: Edit Links
ckb: بەستەرەکان دەستکاری بکە

en: Edit Media
ckb: دەستکاری ڕەنگاڵە

en: Edit Menu Item
ckb: دەسکاری بڕگەکانی لیست.

en: Edit My Profile
ckb: دەستکاری لادیمەنی من

en: Edit Page
ckb: دەستکاری پەڕە بکە

en: Edit Plugins
ckb: ده‌ستكاری پێوه‌كراو

en: Edit Post
ckb: دەستکاری بابەت بکە

en: Edit Tag
ckb: ده‌ستكاری تاگ

en: Edit Themes
ckb: ده‌ستکاریکردنی ڕووکاره‌کان

en: Edit This
ckb: دەستکاری ئەمە بکە

en: Edit User
ckb: ده‌ستکاریکردنی به‌کارهێنه‌ر

en: Edit Users
ckb: دەستکاریکردنى بەکارهێنەرەکان

en: Edit comment
ckb: دەستكاریكردنی لێدوان

en: Edit embedded media
ckb: دەستکاری کۆدی ڕەنگاڵە

en: Edit takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
ckb: دەستکاری دەتبات بۆ  پەردەی دەستکاری. کەئەتوانیت بیبینیت کاتێک کرتە لەسەر سەردێڕی بابەت دەکەیت.

en: Edit this item
ckb: دەستکاری ئەو بڕگەیە بکە

en: Edit this item inline
ckb: ئەم بڕگەیە دەستکاری بکە لەسەرهێڵ

en: Editing <strong>%s</strong> (active)
ckb: ده‌ستکاریکردنی <strong>%s</strong> (چالاکه‌)

en: Editing <strong>%s</strong> (inactive)
ckb: ده‌ستکاریکردنی <strong>%s</strong> (ناچالاکه‌)

en: Editing Comment # %s
ckb: ده‌ستكاریکردنی لێدوان # %s

en: Editor Style
ckb: ده‌ستکاریکه‌ری شێواز

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
ckb: نووسەران دەتوانن کاری ناردن و دەسکاری کردنی پەیام بکەن وەهەروەها بەڕێوەبردنی ئەندامەکانی تریش&#8217;s

en: Either the file is not writable, or something wrong happened. The file has not been updated.
ckb: یان په‌ڕگه‌که‌ توانای نووسینه‌وه‌ی له‌سه‌ر نییه‌، یان شتێکی هه‌ڵه‌ ڕوویداوه‌. په‌ڕگه‌که‌ نوێ نه‌کراوه‌ته‌وه‌.

en: Either there are no posts, or something went wrong.
ckb: یان هیچ بابه‌تێک نیییه‌، یان هه‌ڵه‌یه‌ک هه‌یه‌.

en: Email
ckb: پۆستی ئەلکترۆنی

en: Embed Code
ckb: کۆدی چه‌سپاندن

en: Embed a Video
ckb: تێکردنی وێنەیەک

en: Embeds
ckb: چه‌سپاندنه‌کان

en: Emotions
ckb: خەندەکان

en: Empty Spam
ckb: بەتاڵکردنەوەی سپام.

en: Empty Term
ckb: کاتی بەتاڵ

en: Empty Title filled from filename.
ckb: سەردێڕی بەتاڵ نادروستە لەگەڵ ناوی پەڕگەکە.

en: Empty Trash
ckb: بەتاڵکردنەوەی تەنەکەخۆڵ

en: Empty archive.
ckb: ئه‌رشیفی به‌تاڵ

en: Empty command string
ckb: به‌تاڵکردنه‌وه‌ی زنجیره‌کانی فرمان

en: Empty filename
ckb: ناوی په‌ڕگه‌ به‌تاڵه‌

en: Enable JavaScript
ckb: چالاککردنی JavaScript

en: Enable accessibility mode
ckb: مۆدی ڕێگەدان و دەستگەشتن چالاک بکە

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
ckb: قەدبڕەکانی تەختەکلیل چالاک بکە بۆ چاودێری لێدوان.

en: Enable the Atom Publishing Protocol.
ckb: چالاکردنی پڕۆتۆکۆڵی بڵاوکردنەوەی خۆکار

en: Enable the WordPress, Movable Type, MetaWeblog and Blogger XML-RPC publishing protocols.
ckb: چالاککردنی وۆردپرێس، و پڕۆتۆکۆڵی XML-RPC و بڵاگێر

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
ckb: چالاک کردن (ناوەکی) لێدوانەکان %s وەشانی قوڵ

en: Enabled
ckb: تواناپێدراو

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
ckb: چالاککردنی مۆدی دەستکاری، تایبەتمەندیەت دەداتێ بۆ دەستکاری/زۆرکردنی بابەتەکان بەبێ بەکارهێنانی دووگمەی ڕاکێشان و فڕێدان.

en: Enabling Maintenance mode&#8230;
ckb: چالاککردنی دۆخی چاودێریکردن&#8230;

en: Encoding for pages and feeds
ckb: به‌ کۆدکردن بۆ په‌ڕه‌ و feed ـه‌کان

en: End Date
ckb: ڕێکەوتی کۆتاییهاتن

en: End time
ckb: کاتی کۆتایی هاتن

en: Enter a description of the image
ckb: په‌سنێک له‌ باره‌ی وێنه‌که‌وه‌ بنووسه‌

en: Enter a link URL or click above for presets.
ckb: بەستەرەکە تێبخە کرتە لەسەر ڕێژەی سەرەوە بکە

en: Enter a word to look up:
ckb: وشه‌یه‌ک بنووسه‌ بۆ پشکنینی:

en: Enter menu name here
ckb: لێرە ناوی مێنیو بنووسە

en: Enter new
ckb: یەکێکی نوێ لێبدە

en: Enter the RSS feed URL here:
ckb: به‌سته‌ری RSS feed لێره‌ لێبده‌:

en: Enter the URL
ckb: به‌سته‌ره‌که‌ لێبده‌

en: Enter the URL of the image
ckb: به‌سته‌ری وێنه‌كه‌ دابنێ

en: Enter the address here if you want your site homepage <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">to be different from the directory</a> you installed WordPress.
ckb: لێرەدا ئەو ناونیشانە بنوسە ئەگەر دەتەوێت بەستەری ماڵپەڕەکەت <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">جیاواز</a>  بێت لە بوخچەی وۆردپرێسەکەی تێدا دامەزراوە.

en: Enter the destination URL
ckb: ماڵپەڕێکی مەبەستداری تێخە-زیاد بکە

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site.  That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
ckb: پۆستە ئەلیکترۆنی بەکارهێنەری هەنووکەیی سەر ئەم تۆڕە بنووسە بۆ بانگهێشت کردنیان بۆ ئەم ماڵپەڕە.ئەو کەسە پۆست(ئیمەیڵ)ـێکی بۆ دەڕوات و پرسی پەسەندکردنی بانگهێشتەکەی دەخرێتە بەردەست.

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site.  That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
ckb: پۆستە ئەلیکترۆنی بەکارهێنەری هەنووکەیی سەر ئەم تۆڕە یاخود نازناوەکەی بنووسە بۆ بانگهێشت کردنیان بۆ ئەم ماڵپەڕە.ئەو کەسە پۆست(ئیمەیڵ)ـێکی بۆ دەڕوات و پرسی پەسەندکردنی بانگهێشتەکەی دەخرێتە بەردەست.

en: Enter the location on the server where the keys are located. If a passphrase is needed, enter that in the password field above.
ckb: تێپەڕەوشەی ئەو ڕاژە دوورە بنوسە کەبنبەست کراوە، ئەگەر تێپەڕەوشە بڕدرابوو ئەوە ئەو دابنێ.

en: Enter title here
ckb: لێرە ناونیشان بنووسە

en: Enter your new password below.
ckb: تێپەڕەووشە نوێیەکەت لەخوارەوە لێبدە

en: Enter your password to view comments.
ckb: تێپەڕەوشەکەت بنووسە بۆ بینینی لێدوانەکان.

en: Entries (RSS)
ckb: ناوەڕۆک (RSS)

en: Entries <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
ckb: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> ـی بابه‌ته‌کان

en: Entries from any RSS or Atom feed
ckb: بابه‌ت/ له‌دوانه‌کان له‌ هه‌ر RSS یان Atom feed ـێکه‌وه‌

en: Error
ckb: هه‌ڵه‌

en: Error in deleting.
ckb: هه‌ڵه‌ له‌ سڕینه‌وه‌.

en: Error in deleting...
ckb: هه‌ڵه‌ هه‌یه‌ له‌ سڕینه‌وه‌..

en: Error in displaying the widget settings form.
ckb: هەڵە ڕوویدا لەکاتی پیشاندنی فۆڕمی ڕێکخستنەکانی پرۆژۆکە.

en: Error in moving to Trash.
ckb: هەڵە لە گواستنەوەی بۆ تەنەکەی خۆڵ.

en: Error in moving to trash...
ckb: هه‌ڵه‌ له‌ گواستنه‌وه‌ی بۆ سه‌له‌ی خۆڵ...

en: Error in restoring from Trash.
ckb: هەڵە لە کاتی هێنانەوە لە تەنەکەی خۆڵەوە .

en: Error in restoring from trash...
ckb: هەڵە لە هێنانەوەی لە تەنەکی خۆڵ .

en: Error occurred while accessing post metadata for file location.
ckb: هەڵەیەک ڕوویدا لەکاتی گەیشتن بە زانیارییە سەرەتاییەکان بۆ شوێنی فایل.

en: Error saving media attachment.
ckb: هەڵە لەپاشەکەوتکردنی هاوپێچ ڕوویدا.

en: Error while saving the changes.
ckb: هەڵە ڕوویدا لەپاشەکەوتکردنی گؤڕانکاریەکان.

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
ckb: هه‌ڵه‌ ڕوويدا له‌كاتی عه‌مباركردنی وێنه‌ی قه‌باره‌گۆڕاودا، تكايه‌ په‌ڕه‌كه‌ نوێبكه‌وه‌ و دووباره‌ هه‌وڵبده‌.

en: Error while saving.
ckb: هەڵە ڕوویدا لەکاتی پاشەکەوتکردن

en: Error: Invalid values entered, these are marked in red.
ckb: هەڵە: نرخی نەگەنجاو لێدرا، ئەمانە بە ڕەنگی سور نیشانە كراون.

en: Error: options page not found.
ckb: هەڵە : پەڕە نەدۆزرایەوە .

en: Error: please enter a valid email address.
ckb: هه‌ڵه‌ ڕویدا!! پۆستی ئه‌لیكترۆنی ته‌واو بنوسه‌

en: Error: please fill the required fields (name, email).
ckb: هه‌ڵه‌: تکایه‌ خانه‌ پێویسته‌کان پڕبکه‌وه‌ (ناو، په‌یامی ئه‌لیکترۆنی).

en: Error: please type a comment.
ckb: هه‌ڵه‌: تکایه‌ لێدوانه‌که‌ت بنووسه‌.

en: Error: you are replying to a comment on a draft post.
ckb: هەڵە: وەڵامی لێدوانێک ئەدەیتەوە لە پەیامێکی ڕەشنووس.

en: Example: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; don&#8217;t forget the <code>http://</code>
ckb: نمونه‌: <code>http://wordpress.org/</code> تکایه‌ <code>http://</code> له‌بیر نه‌که‌یت.

en: Example: Nifty blogging software
ckb: نمونە: کارگێڕی بڵاگەری کوردی

en: Excerpt
ckb: چەپکە

en: Excerpt View
ckb: نیشاندانی چەپک

en: Excerpt:
ckb: :چه‌پکێک

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Learn more about manual excerpts.</a>
ckb: نموونەکان کورتەیەکی دەستی ناوەڕۆکەکەتن کە ئەتوانرێت لە ڕووکارەکەتدا بەکار ببرێن. <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">زیاتر دەربارەی نمونەی دەستی فێربە.</a>

en: Exclude:
ckb: وەدەرنان:

en: Executed before Multisite is loaded.
ckb: هەڵبەستن پێش بارکردنی ماڵپەڕی جیاجیا

en: Exit fullscreen
ckb: دەرجوون لە بینینی پڕاوپڕ

en: Export
ckb: هه‌ناردن

en: External object cache.
ckb: کاشی تەنی دەرەکی

en: F j, Y
ckb: j. F Y

en: F j, Y g:i a
ckb: j. F Y H:i

en: FTP Password
ckb: تێپەڕەوشەی FTP

en: FTP Username
ckb: بەکارهێنەری FTP

en: FTP hostname is required
ckb: ناوی خانه‌خوێی FTP پێویسته‌

en: FTP password is required
ckb: پێویست دەکات بەتێپەڕەوشەی FTP

en: FTP username is required
ckb: پێویست دەکات بەبەکارهێنەری FTP

en: FTP/SSH Password
ckb: تێپەڕەوشەی FTP/SSH

en: FTP/SSH Username
ckb: FTP/SSH به‌کارهێنه‌ری

en: Failed to connect to FTP Server %1$s:%2$s
ckb: سه‌رکه‌وتوو نه‌بوو له‌ په‌یوه‌ندیکردن به‌ ڕاژه‌کاری FTP له‌ %1$s:%2$s

en: Failed to connect to SSH2 Server %1$s:%2$s
ckb: شکستی هێنا لە پەیوەندیکردن بە ڕاژەکاری SSH2 %1$s:%2$s

en: Failed to delete the page.
ckb: سه‌رکه‌وتوو نه‌بوو له‌ سڕینه‌وه‌ی په‌ڕه‌که‌.

en: Failed to write file to disk.
ckb: سه‌رکه‌وتوو نه‌بوو له‌ نووسین بۆ دیسک.

en: Feature Filter
ckb: پاڵێوەری تایبەتمەندی

en: Featured Image
ckb: وێنەی پێشکەوتوو

en: Features
ckb: تایبەتمەندییەکان

en: February
ckb: شوبات

en: Feed for all posts filed under %s
ckb: RSS Feed ـی هه‌موو بابه‌ته‌کانی نێردراو له‌ژێر %s ـدا

en: File &#8220;%s&#8221; doesn&#8217;t exist?
ckb: پەڕگەی &#8220;%s&#8221; بوونی نییە؟

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
ckb: پەڕگەی &#8220;%s&#8221; وێنە نییە.

en: File URL
ckb: بەستەری پەڕگە

en: File canceled.
ckb: پەڕگە هەڵوەشێنرایەوە

en: File edited successfully.
ckb: په‌ڕگه‌ به‌ سه‌رکه‌وتوویی ده‌ستکاری کرا.

en: File is empty. Please upload something more substantial.
ckb: پەڕگەکە بەتاڵە، تکایە شتێکی بەناوەڕۆک بار بکە.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
ckb: پەڕگەکە خاڵییە، تکایە شتێک باربکە کە ناوەڕۆکی هەبێت. یان ئەوەتا بارکردن قەدەغەکراوە لە php.ini  کە. یان post_max_size بچوکترە لە upload_max_filesize لەوێدا.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini.
ckb: پەڕگەکە بەتاڵە، تکایە شتێکی مانادار و پرکراو بەرزبکەرەوە. ده‌شێت ئه‌م هه‌ڵه‌یه‌ ڕوویدابێت به‌ هۆی ناچالاککردنی بارکردن له‌ php.ini ـیه‌که‌تدا.

en: File name:
ckb: ناوی پەڕگە :

en: File not readable.
ckb: په‌ڕگه‌ توانای خوێندنه‌وه‌ی له‌سه‌ر نییه‌.

en: File type:
ckb: جۆری پەڕگە:

en: File upload stopped by extension.
ckb: بارکردنی پەڕگە وەستێنرا لە لایەن پێوەکراوێکەوە.

en: File/URL
ckb: پەڕگە/بەستەر

en: Files in the <code>%s</code> directory are executed automatically.
ckb: پەڕگەی ناو بوخچەی <code>%s</code> خۆکارانە جێبەجێکرا.

en: Files of this type are not editable.
ckb: ئەم جۆرە پەڕگانە دەستکاری ناکرێن.

en: Filesystem error.
ckb: سیستەمی پەڕگە هەڵەیە.

en: Filter
ckb: بپاڵێوه‌

en: Filter &#187;
ckb: بیپاڵێوه‌ &#187;

en: Find
ckb: دۆزینه‌وه‌

en: Find Posts or Pages
ckb: بابەت یان پەڕەکان بدۆزەوە

en: Find Themes
ckb: ڕووکار بدۆزەوە

en: Find a theme based on specific features
ckb: ڕووکارێک بدۆزەوە لەسەر بنەمای تایبەتمەندی دیارکراو

en: Find/Replace
ckb: دۆزینه‌وه‌/جێگرتنه‌وه‌

en: First Name
ckb: ناوی یه‌كه‌م

en: First Post
ckb: یەکەم بابەت

en: Fixed
ckb: جێگیر

en: Fixed Width
ckb: پانی جێگیر کراو

en: Flagged as spam by %s
ckb: هه‌ڵواسرا وه‌كو سپام له‌لایه‌ن %s

en: Flagged as spam by Akismet
ckb: وەکو سپام دەستنیشانکراوە لەلایەن ئەکیسمێنت

en: Flash options
ckb: هەڵبژاردنەکانی فلاش

en: Flash video options
ckb: هه‌ڵبژاردنه‌کانی ڤیدیۆی فلاش

en: Flashvars
ckb: فلاشڤارس

en: Flexible Width
ckb: پانی شلۆق

en: Flip horizontally
ckb: بە ئاسۆیی هەڵیگێڕەوە

en: Flip vertically
ckb: بە ستوونی هەڵیگێڕەوە

en: Font family
ckb: خێزانی فۆنت

en: Font size
ckb: قەبارەی فۆنت

en: Footer
ckb: پێپه‌ڕه‌

en: For PHP files, you can use the Documentation dropdown to select from functions recognized in that file. Lookup takes you to a web page with reference material about that particular function.
ckb: بۆ پەڕگەی php دەتوانیت بەشەکانی خوارەوە بەکاربەریت بۆ هەر فرمانێک. یان بۆ بینینی بەستەری سەرەکی دەربارەی گرنگی و چۆنیەتی ئەو فرمانانە.

en: For each article in a feed, show
ckb: بۆ هه‌ر بابه‌تێک له‌ RSS FEED، پیشانبدرێت

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
ckb: تەنیا بۆ وێنەکان،دەتوانیت کرتە لەسەر دەستکاریکردنی وێنە بکە لە ژێر بچووککراوەکەوە بۆ فراوانترکردنی ناوچەی دەستکاریکردنی وێنە لەگەڵ وێنۆچکگەلێک بۆ بڕین،خولاندنەوە،هەڵاوگێڕکردنی وێنەکە بەهەمانشێوە بۆ پووچەڵکردنەوە و کردنەوە.باوڵەکانی لای ڕاست هەڵبژاردنی زیاترت وێ دەدەن بۆ بڕینی وێنەکە ،و بڕینی وێنە بچووککراوەکەی بە ڕێگەیەکی جیاواز لەوەی کە وێنە ڕەسەنەکە ببڕیت.دەتوانیت کرتە لەسەر یارمەتی بکەیت لەسەر ئەو باوڵانە بۆ وەرگرتنی زانیاری زیاتر.

en: For many people, <a href="%1$s">Akismet</a> will greatly reduce or even completely eliminate the comment and trackback spam you get on your site. If one does happen to get through, simply mark it as "spam" on the moderation screen and Akismet will learn from the mistakes. If you don't have an API key yet, you can get one at <a href="%2$s">Akismet.com</a>.
ckb: بۆ زۆرێک لە خاوەن ماڵپەڕ، <a href="%1$s">Akismet</a> بە ڕێژەیەکی زۆر یان بە تەواوەتی لێدوان و بەستەری هاتووی سپام ناهاێڵت لەسەر ماڵپەڕەکەت. ئەگەر سپامێک نەگیرا، کرتە لە دوگمەی سپام بکە لە پەڕەی چاودێریکردنی لێدوان پاشان Akisment لەو هەڵانەوە فێر ئەبێت. ئەگەر تا ئێستا کلیلی APIیت نییە، ئەتوانی دانەیەک بەدەست بەنیت لە <a href="%2$s">Akismet.com</a>.

en: For more information about this software visit the <a href="http://tinymce.moxiecode.com" target="_blank">TinyMCE website</a>.
ckb: بۆ زانیاریی زیاتر ده‌رباره‌ی ئه‌م نه‌رمه‌کاڵایه‌ سه‌ردانی <a href="http://tinymce.moxiecode.com" target="_blank">ماڵپه‌ڕی TinyMCE</a> بکه‌.

en: For more information:
ckb: بۆ زانیاری زیاتر

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be deleted.
ckb: ببوره‌ هه‌ڵه‌ ڕویدا له‌سڕینه‌وه‌ی بابه‌ته‌كه‌.

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be edited.
ckb: ببوره‌ هه‌ڵه‌ ڕویدا له‌ده‌ستكاری بابه‌ته‌كه‌

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their e-mail address.
ckb: بۆ ئەوانەی کەوێنۆجکەی خۆیان نییە، دەتوانیت یەکێک لەمانە بەکاربەریت یان بەپێی دیاریکردنی پۆستی ئەلیکترۆنیان جێگیریان بکەیت بۆ دەرخستن.

en: Format
ckb: فۆڕمات

en: Formatting
ckb: شێوازکردن

en: Found %s
ckb: %s دۆزرایەوە

en: Four Columns
ckb: چوار ستوون

en: Fri
ckb: هه‌ینی

en: Friday
ckb: هه‌ینی

en: From %1$s on %2$s%3$s
ckb: لەلایەن %1$s لە %2$s%3$s

en: From Computer
ckb: لەنێو کۆمپیوتەرەکەوە

en: From URL
ckb: لەبەستەرەوە

en: Front Page Posting
ckb: ناردنی فرۆنت په‌یج

en: Front page displays
ckb: پەڕەی پێشەوەی نیشاندان

en: Front page: %s
ckb: په‌ڕه‌ی سه‌ره‌تا: %s

en: Full
ckb: هەموو

en: Full Screen
ckb: بینینی پڕاوپڕ

en: Full Size
ckb: هەموو قەبارە

en: Full URL path to files
ckb: ڕێڕەوی URL ـی تەواوەتی بۆ پەڕگەکان

en: Full text
ckb: هەموو دەقی بابه‌ته‌که‌

en: Fullscreen
ckb: بینینی پڕاوپڕ

en: Function Name&hellip;
ckb: ناوی نەخشە&hellip;

en: Function Name...
ckb: ناوی فرمان...

en: G &#8212; Suitable for all audiences
ckb: G &#8212; گونجاو بۆ هه‌موو ته‌مه‌نێک

en: GLOBALS overwrite attempt detected
ckb: هەوڵی دەستکاریەکی گشتگیر دۆزرایەوە.

en: Gallery
ckb: گه‌له‌ری

en: Gallery (%s)
ckb: (%s) گه‌له‌ری

en: Gallery Settings
ckb: ڕێکخستنەکانی گەلەریی

en: Gallery columns:
ckb: ستوونەکانی گەلەریی:

en: General
ckb: گشتی

en: General Settings
ckb: ڕێکخستنه‌ گشتییه‌کان

en: General Usage
ckb: بەکارهێنانی گشتی

en: Get New Password
ckb: تێپەڕەوشەی نوێ به‌ده‌ستبهێنه‌

en: Get Shortlink
ckb: بەستەری کورت

en: Give the feed a title (optional):
ckb: ناونیشانێک به‌ feed ـه‌که‌ بده‌ (ئاره‌زوومه‌ندانه‌):

en: Global Dashboard
ckb: تەختەڕێكخستنی جیهانی

en: Go back
ckb: بڕۆ دواوه‌

en: Go to Dashboard
ckb: بڕۆ بۆ پەڕەی بەڕێوەبەرێتی .

en: Go to WordPress Updates page
ckb: بڕۆ بۆ پەڕەی نوێکردنەوەی وۆردپرێس

en: Go to plugins page
ckb: بڕۆ بۆ پەڕەی پێوەکراوەکان

en: Go to the first page
ckb: بڕۆ بۆ یەکەم پەڕە

en: Go to the last page
ckb: بڕۆ بۆ دواهەمین پەڕە

en: Go to the next page
ckb: بڕۆ بۆ پەڕەی داهاتوو

en: Go to the previous page
ckb: بڕۆ بۆ پەڕەی پێشوو

en: Go to themes page
ckb: بڕۆ بۆ پەڕەی ڕووکارەکان

en: Gold
ckb: ئاڵتوونی

en: Grant this user super admin privileges for the Network.
ckb: دەسەڵاتی ڕەها بدە بەم بەکارهێنەرە بۆ جێبەچیکردنی کردارەکان.

en: Gravatar Logo
ckb: لۆگۆی گراڤاتار

en: Gray
ckb: ڕەساسی

en: Grayish blue
ckb: ئاویی مەیلەو خۆڵەمێشی

en: Green
ckb: سەوز

en: H-Space
ckb: بۆشایی ئاسۆیی

en: HTML Source Editor
ckb: ده‌ستکاریکه‌ری سه‌رچاوه‌ی HTML

en: HTML in the Rich Editor
ckb: HTML له‌ ده‌ستکاریکه‌ری ده‌وڵه‌مه‌ند

en: HTML5 Video Options
ckb: HTML5 هەڵبژاردنەکانی ڤیدیۆی

en: HTTP error.
ckb: هه‌ڵه‌ی HTTP

en: Header
ckb: سه‌رپه‌ڕه

en: Header Image
ckb: وێنەی سەرپەڕە

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
ckb: سەرپەڕە نوێکرایەوە.  <a href="%s">سەردانی ماڵپەڕەکەت بکە</a> تا ببینیت چۆن دەرئەکەوێت.

en: Height
ckb: به‌رزی

en: Hello world!
ckb: سڵاو جیهان

en: Help
ckb: یارمه‌تی

en: Help (Alt + Shift + H)
ckb: یارمەتی (Alt + Shift + H)

en: Hi,
    
    You have been invited to join '%s' at
    %s as a %s.
    Please click the following link to confirm the invite:
    %s
ckb: سڵاو,
    
    
    تۆ داوەتکراوی '%s' بۆ
    %s وەک %s.
    تکایە کرتەی ئەم بەستەرەبکە بۆ ڕازیبوون:
    %s

en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s as a %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
ckb: سڵاو،
    بانگهێشت کراوی بۆ بەشداربوون لە  '%1$s' لە
    %2$s وەکو  %3$s.
    ئەگەر ناتەوێت بەشداربیت لەم ماڵپەڕە تکایە ئەم پۆستە ئەلیکترۆنییەIf you do not want to join this site please ignore
    پشتگوێ بخە.ئەم بانگهێشتە پاش چەند ڕۆژێک بەسەر دەچێت.
    
    تکایە کرتە لەسەر بەستەری دادێ بکە بۆ چالاککردنی هەژمارەکەت:
    %%s

en: Hi, this is a comment.<br />To delete a comment, just log in and view the post&#039;s comments. There you will have the option to edit or delete them.
ckb: سڵاو، ئه‌مه‌ لێدوانه‌.<br /> بۆ سڕینه‌وه‌ی لێدوانێك، ته‌نها بچۆ ژووره‌وه‌ و لێدوانه‌کانی بابه‌ته‌که‌ ببینه‌. له‌وێ ئه‌و هه‌ڵبژاردنه‌ت ئه‌بێت بۆ ده‌ستکاری یان سڕینه‌وه‌یان

en: Hidden
ckb: شاردنه‌وه‌

en: Hidden GUI
ckb: شاردنەوەی ڕوومەت

en: Hide
ckb: شاردنه‌وه‌

en: Hide Details
ckb: شاردنه‌وه‌ی وردەکارییەکان

en: Hide hidden updates
ckb: شاردنه‌وه‌ی تازه‌كان

en: Hide this update
ckb: ئەم نوێکارییە بشارەوە

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
ckb: سەرنج: پێویستە تێپەڕەوشە لانی کەم حەوت نووسە درێژ بێت. بۆ بەهێزتر کردنی، پیتی گەورە و بچوک بەکارببە، ژمارە و هێماکان وەک ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: History
ckb: مێژوو

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
ckb: لێدوانێک له‌ سه‌ره‌ی چاودێریدا ڕابگره‌ گه‌ر %s به‌سته‌ر یان زیاتری تیادا بوو. (یه‌کێ له‌ تایبه‌تمه‌ندییه‌ باوه‌کانی لێدوانی سپام، بوونی به‌سته‌ری زۆره‌ تیایدا.)

en: Holiday
ckb: پشوو

en: Home
ckb: ماڵه‌وه‌

en: Horizontal space
ckb: بۆشایی ئاسۆیی

en: Horizontale rule
ckb: ڕاسته‌ی ئاسۆیی

en: Hostname
ckb: ناوی ڕاژە

en: Hotkeys
ckb: کلیله‌ گه‌رمه‌کان

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
ckb: بەسەرداڕۆشتنی لیستی بابەتەکان، کۆمەڵێک تووڵئامرازی ترت نیشان دەدات بۆ ڕێکخستنیان. کەدەتوانی لەخوارەوە بیانبینیت.

en: Hovering over a row reveals action links: <em>Edit</em>, <em>Delete Permanently</em>, and <em>View</em>. Clicking <em>Edit</em> or on the media file&#8217;s name displays a simple screen to edit that individual file&#8217;s metadata. Clicking <em>Delete Permanently</em> will delete the file from the media library (as well as from any posts to which it is currently attached). <em>View</em> will take you to the display page for that file.
ckb: بەسەرداڕۆشتنی ئەم بەستەرانە: <em>دەستکاری</em> و <em>سڕینەوەی تاهەتایی</em> و <em>نیشاندان</em> . کرتەی <em>دەستکاری</em> بکە بۆ دەستلاری پەڕگەکانی ڕەنگاڵە و <em>سڕینەوەی تاهەتایی</em> بۆ سڕینەوەی لە گەنجینەی ڕەنگاڵە و <em>نیشاندان</em> بۆ پێشبینی پەڕەکە.

en: How many items would you like to display?
ckb: ئه‌ته‌وێت چه‌ند دانه‌ ده‌ربکه‌وێت؟

en: I would like my site to be visible to everyone, including search engines (like Google, Bing, Technorati) and archivers
ckb: دەمەوێت هەموو ئامێرەکانی گەڕانی وەکو Google, Bing, Technorati ماڵپەڕەکەم ببینن.

en: I would like to block search engines, but allow normal visitors
ckb: من دەمەوێت قەدەغەی بکەم لەنیشاندانی لەئامێرەکانی گەڕاندا، بەڵام وەکو تاکەکەسی میوان بتوانن بیبینن.

en: ID #%1s: %2s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
ckb: ID #%1s: %2s <strong>ئه‌م به‌کارهێنه‌ره‌ ناسڕدرێته‌وه‌.</strong>

en: ID #%1s: %2s <strong>The current user will not be removed.</strong>
ckb: ID #%1s: %2s <strong>لە ئێستا دا ئەم هەژمارە ناسڕدرێتەوە.</strong>

en: ID #%1s: %2s <strong>You don't have permission to remove this user.</strong>
ckb: ID #%1s: %2s <strong>دەسەڵاتی تەواوت نییە بۆ سڕینەوەی ئەم هەژمارە.</strong>

en: IO error.
ckb: هه‌ڵه‌ی IO

en: IP:
ckb: ئایپی:

en: Identicon (Generated)
ckb: پێناسە

en: If a media file has not been attached to any post, you will see that in the <em>Attached To</em> column, and can click on <em>Attach File</em> to launch a small popup that will allow you to search for a post and attach the file.
ckb: ئەگەر پەڕگەکانی ڕەنگاڵە هاوپێچنەکرابوون بۆ هیچ بابەتێک ئەوە لە <em>هاوپێچ بۆ</em> دەیبینیت. هەروەها دەتوانیت کرتە لەسەر <em>هاوپێچکردنی پەڕگە</em> بکەیت بۆ پەنجەرەیەکی پەپئەپ کەدەتوانیت بەدویاندا بگەڕێیت.

en: If something goes wrong with a plugin and you can&#8217;t use WordPress, delete or rename that file in the <code>%s</code> directory and it will be automatically deactivated.
ckb: گه‌ر هه‌ڵه‌یه‌ک هه‌یه‌ له‌گه‌ڵ پێوه‌کراوێکدا و ناتوانی وۆردپرێس به‌کارببه‌یت، بیسڕه‌وه‌ یان ناوی ئه‌و په‌ڕگه‌یه‌ بگۆڕه‌ له‌ بوخچه‌ی <code>%s</code> ـدا و خۆکارانه‌ ناچالاک ده‌کرێت.

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugins directory</a> to see if an importer is available.
ckb: ئەو هاوردەکەرەی پێویستتە لیست نەکراوە، <a href="%s">بوخچەی پێوەکراوەکان بگەڕێ</a> تا بزانیت هاوردەکەرێک هەیە.

en: If the link is to a person, you can specify your relationship with them using the above form. If you would like to learn more about the idea check out <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.
ckb: ئه‌گه‌ر ئه‌مه‌ به‌سته‌ری كه‌سێك و ده‌ته‌وێت زیاتر هاوڕێیه‌تی نزیك بێته‌وه‌ ده‌توانی سه‌ردانی <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>. بكه‌یت بۆ زانیاری زیاتر

en: If the root directory of your site were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Create a new file, called <code>web.config</code> in the root directory of your site. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this code into the <code>web.config</code> file.
ckb: ئەگەر بوخچەی سەرەکی ماڵپەڕەکەت دەسەڵاتی <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">نوسینەوە</a>ی لەسەر هەیە. دەتوانیت بە خۆکار بیکەیت. ئەگەر نە؟ ئەوە دەبێت لە پەڕگەی <code>web.config</code>  هەتبێت. پەڕگەیەک نوێ دروست بکە بە ناوی <code>web.config</code>  لە بوخچەی سەرەکی ماڵپەڕەکەت. ئەنجا پەنجە بنێ <kbd>CTRL + a</kbd> دا بۆ دیاریکردنی گشت و پاشان دایبنێ لە نێو پەڕگەی <code>web.config</code>  دا.

en: If the width value is left blank, embeds will default to the max width of your theme.
ckb: ئەگەر پانی لای چەپ بەتاڵ بێت. بەخۆکار گەورەترین قەبارە لە نێو ڕووکارەکەت وەردەگرێت.

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
ckb: ئەگەر ئەوە هەڵەیەك بوو، تەنها پەیامە ئەلیکترۆنیەکە وازلێبێنە هیچ شتێك ڕوونادات.

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
ckb: ئەگەر بەستەرێک بسڕیتەوە، ئەوا بۆ هەمیشە ئەو بەستەرە لەناو دەچێت، جارێ کرداری سڕینەوەی کاتی نییە بۆ بەستەر

en: If you do not like the way the rich editor works, you may turn it off from Your Profile submenu, under Users in the admin menu.
ckb: گه‌ر حه‌زت له‌ به‌کارهێنانی ده‌ستکاریکه‌ری ده‌وڵه‌ماند نییه‌، ئه‌توانی بیکوژێنیته‌وه‌ له‌ ژێرمێنیووه‌کانی زانیاری که‌سی، له‌ ژێر به‌کارهێنه‌ران له‌ مێنیوی به‌ڕێوه‌به‌رایه‌تی.

en: If you do not remember your credentials, you should contact your web host.
ckb: ئەگەر زانیاریەکانت لە بیر کردووە، دەتوانیت پەیوەندی بەڕاژەکەتەوە بکەیت.

en: If you have a plugin in a .zip format, you may install it by uploading it here.
ckb: ئەگەر پێوەکراوت هەیە بە جۆرئ .zip ، پێویستە بۆ دامەزراندنی دەبێت باری بکەیت لێرە .

en: If you have a theme in a .zip format, you may install it by uploading it here.
ckb: گەر ڕووکارێکت هەیە بە فۆڕماتی .zip، ئەتوانیت دای بمەزرێنیت بە بارکردنی لێرە.

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
ckb: ئەگەر بابەت یان لێدوانت هەیە لە سیستەمێکی تری بەڕێوەبردنی ماڵپەڕ، وۆردپرێس ئەتوانێت هاوردەیان بکات  بۆ ئەم ماڵپەڕە. بۆ دەستپێکردن، سیستەمێک دیاری بکە لە خوارەوە:

en: If you just want to get an idea of what&#8217;s available, you can browse Featured, Popular, Newest, and Recently Updated plugins by using the links in the upper left of the screen. These sections rotate regularly.
ckb: ئەگەر دەتەوێت بزانیت چی تایبەتمەندیەک لە وێبگەڕەکەت چالاکە؟ ئەوە ئەو بەستەرەی لای سەرەوە چەپەوە کرتە بکە.

en: If you know what you&#8217;re looking for, Search is your best bet. The Search screen has options to search the WordPress.org Plugin Directory for a particular Term, Author, or Tag. You can also search the directory by selecting a popular tags. Tags in larger type mean more plugins have been labeled with that tag.
ckb: ئەگەر تۆ دەزانی بۆچی دەگەڕێی ، ئەوا گەڕان باشترین ڕێگەتە . گەڕان هەڵبژاردنێکی هەیە بۆ گەڕان بە ناو پیوەکراوەکانی WordPress.org بە هۆی ناوی نووسەر ، تاگ ، وە هەروەها دەتوانی بگەڕێی بە دیاریکردنی باوترین تاگ . تاگ لە جۆری گەورەترا مانای ئەوەیە پێوەکراوی زیاتر کە لەگەڵ ئەو تاگە بەکارهێنراوە.

en: If you like, you may enter custom structures for your category and tag <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s here. For example, using <code>topics</code> as your category base would make your category links like <code>http://example.org/index.php/topics/uncategorized/</code>. If you leave these blank the defaults will be used.
ckb: ئەگەر دەتەوێت، تاگی هاوپۆلەکەت دابنێ لە<abbr title="Universal Resource Locator">ئێرە</abbr>دا. بۆ نمونە <code>بابەتەکان</code> هاوپۆلەکەت ئاوها <code>http://example.org/topics/uncategorized/</code>. ئەگەر هیج نەنسویت بەبنەڕەت شتێک دادەنێت.

en: If you like, you may enter custom structures for your category and tag <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s here. For example, using <kbd>topics</kbd> as your category base would make your category links like <code>http://example.org/topics/uncategorized/</code>. If you leave these blank the defaults will be used.
ckb: ئەگەر دەخوازن دەتوانن تاگێک دروستبکەن بۆ هاوپۆلەکەتان <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s لێرە. بۆ نمونە, بەکارهێنانی <kbd>babetekan</kbd> هەڵبژێریت وەکو بنەچەیان وەکو  <code>http://example.org/babetekan/hawpol/</code>. ئەگەر بەبەتاڵی بەجێبهێڵرێت، بنەڕەت بەکاردەبرێت.

en: If you need to upload an image or another media file from your computer, you can use the Media Library buttons above the editor. The media library will attempt to create a thumbnail-sized copy from each uploaded image. To insert your image into the post, first click on the thumbnail to reveal a menu of options. When you have selected the options you like, click "Send to Editor" and your image or file will appear in the post you are editing. If you are inserting a movie, there are additional options in the "Media" dialog that can be opened from the second toolbar row.
ckb: ئەگەر دەتەوێت پەڕگەیەکی وێنە یان پەڕگەیەکی ڕەنگاڵە باربکەیت لەنێو کۆمپیوتەرەکەوە تەنها کرتە بکە لەخستنەسەری ڕەنگاڵە و پاشان بۆ بەڕێوبەریان و سوود لێبینیان دەتواننین بەشی سەرەکی کۆکراوەی ڕەنگاڵە سوودیان لێ وەرگریتەوە بۆ جارێکی تر. هەنگاوەکان ئەوەندە ئاسانە خۆتیش باوەڕ ناکەیت هەڵبژێرە و باری بکە و بیخەرە ناو بابەتەکەوە. ئیتر تەواو :)

en: If you pick an option other than Default, your general URL path with structure tags, terms surrounded by <code>%</code>, will also appear in the custom structure field and your path can be further modified there.
ckb: ئەگەر هەڵبژاردنێکی تر هەڵبژێریت بێجگە لە بنەڕەت. ئەوە لەسەر هەموو پیکهاتەی دەرکەوتنەکان دەچەسپێت بەشێوەی  <code>%</code> لە ڕەگەکاندا.

en: If you temporarily make your <code>web.config</code> file writable for us to generate rewrite rules automatically, do not forget to revert the permissions after rule has been saved.
ckb: گەر بۆ ماوەیەکی کاتی پەڕگەی <code>web.config</code> ـەکەت توانای نووسینەوەی لەسەر هەبێت بۆمان بۆ پێکهێنانی یاساکانی نووسینەوە خۆکارانە، بیرت نەچێت دەسەڵاتەکان پێچەوانە بکەیتەوە دوای ئەوەی یاساکان پاشەکەوتکران.

en: If you temporarily make your site&#8217;s root directory writable for us to generate the <code>web.config</code> file automatically, do not forget to revert the permissions after the file has been created.
ckb: ئەگەر بوخچەی سەرەکی ماڵپەڕەکەت ئازاد دەکەیت بۆمان بۆ دروستکردنی پەڕگەی <code>web.config</code> ئەوە لەیادت نەچێت دوای دروستبوونی، هەموو دەسەڵاتەکان بگێڕەوە شوێنی جارانی.

en: If you want site visitors to be able to register themselves, as opposed to being registered by the site administrator, check the membership box. A default user role can be set for all new users, whether self-registered or registered by the site administrator.
ckb: ئەگەر دەتەوێت خەڵک بتوانێت لە ماڵپەڕەکەت خۆی تۆمار بکات، ئەوە لێرەوە دەتوانیت ڕێگە بدەیت و هەمان کات ئاستی دەسەڵاتی ئەو بەکارهێنەرە خۆتۆمارکردووانە دیاری بکەیت. لەگەڵ ئەوەشدا دەتوانیت وەکو بەڕێوبەر خۆت بەکارهێنەر تۆمار بکەیت.

en: If you want to discard your custom header and go back to the default included in your theme, click on the buttons to remove the custom image and restore the original header image.
ckb: ئەگەر دەتەوێت بگەڕێتەوە بۆ ڕەنگە بنەڕەتیکەیەی بەیداخەکەت. ئەوا کرتە لەسەر دووگمەی سڕینەوەی وێنە بکە و بەیداخەکەت بگەڕێنەوە بنەڕەت.

en: If you want to hide header text, add <strong>#blank</strong> as text color.
ckb: ئەگەر دەتەوێت دەقی بەیداخ یان لە نێو بەیداخ دەرنەکەوێت ئەمە <strong>#blank</strong> لەنێو ڕەنگی دەقەکان دابنێ.

en: If you want to install a plugin that you&#8217;ve downloaded elsewhere, click Upload in the upper left. You will be prompted to upload the .zip package, and once uploaded, you can activate the new plugin.
ckb: ئەگەر ئەتەوێ ئەو پێوەکراوەی لە هەر شوێنێکە داتگرتووە بەکاری بێنی ، ئەوا کرتە لە بارکردن بکە بۆ بارکردنی جۆرە پەڕگەی .ZIP کە کاتێ بارکرا ، دەتوانی چالاکی بکەی .

en: If you want to make changes but don&#8217;t want them to be overwritten when the plugin is updated, you may be ready to think about writing your own plugin. For information on how to edit plugins, write your own from scratch, or just better understand their anatomy, check out the links below.
ckb: ئەگەر دەتەوێت گۆڕانکاری بکەیت بەڵام ناتەوێت&#8217;گۆڕانکارییەکان لەناوبچن کاتێک پێوەکراوەکە نوێ دەکرێتەوە،ڕەنگە ئامادەبیت بۆ بیرکردنەوە لەوەی خۆت پێوەکراوی خۆماڵی بنووسیت.بۆ زانیاری زیاتر دەربارەی چۆنیەتیی دەستکاریکردنی پێوەکراوەکان،نووسینی پێوەکراو لە (scratch) ،یان تەنیا تێگەیشتن لە توێکارییان،بەستەرەکانی خوارەوە تەماشا بکە.

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
ckb: ئەگەر ئەتەوێ ویجیت بسڕێتەوە بەڵام دەتەوێ ڕێکخستنەکانی پاشەکەوت بکەی بۆ کاری داهاتوو ، تەنها کرتەی لە لەسەر بکە و دەس هەڵمەگرە تا دەیبەیتە ناوچەی ویجیتی ناکارا . دەتوانی بیانهێنیتەوە لە هەر کاتێکی تر دا . ئەم تایبەت مەندیە بەسودە کاتێ تۆ رووکارێ بەکاردێنی کەمتر و ناوچەی جیاوازی ویجیتی هەیە.

en: If you want to use all capabilities of the uploader, like uploading multiple files at once, please update to lighttpd 1.5.
ckb: ئەگەر دەتەوێت هەموو تواناکان بەکاربهێنیت بۆ بەرزکەرەوە،وەکو بەرزکردنەوەی چەندین فایل لەهەمانکاتدا،تکایە نوێی بکەرەوە بۆ lighttpd 1.5.

en: If you would like to change the password type a new one. Otherwise leave this blank.
ckb: ئه‌گه‌ر ده‌ته‌وێت ده‌ستكاری وشه‌ی تێپه‌ڕبوونی به‌كارهێنه‌ر بكه‌ی؟ ئه‌وا ئه‌و خشته‌یه‌ پڕبكه‌ره‌وه ئه‌گه‌ر نا ئه‌وه‌ هیچ‌

en: If you would like to see more themes to choose from, click on the &#8220;Install Themes&#8221; tab and you will be able to browse or search for additional themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. Themes in the WordPress.org Theme Directory are designed and developed by third parties, and are licensed under the GNU General Public License, version 2, just like WordPress. Oh, and they&#8217;re free!
ckb: ئەگەر ئارەزووی ڕووکاری تر دەکەیت دەتوانیت <a href="%s" target="_blank">WordPress.org بنکەی ڕووکارەکانی </a> بەکاربەریت.  کە هەموویان دانراون لەژێر مافی لەبەرگرتنەوەی خۆڕای GPL دا.

en: If your <code>.htaccess</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so these are the mod_rewrite rules you should have in your <code>.htaccess</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all.
ckb: گه‌ر په‌ڕگه‌ی <code>.htaccess</code> ـه‌که‌ت توانای <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">له‌سه‌ر نووسینه‌وه‌</a>ی هه‌بووایه‌، ئه‌مان توانی خۆکارانه‌ ئه‌م کاره‌ بکه‌ین، به‌ڵام وانییه‌ که‌واته‌ ئه‌مانه‌ یاساکانی mod_rewrite ـتن که‌ پێویسته‌ له‌ په‌ڕگه‌ی <code>.htaccess</code> ـه‌که‌تدا هه‌بێت. کرته‌ له‌ خانه‌که‌ بکه‌ و په‌نجه‌ بنێ به‌ <kbd>CTRL + a</kbd> بۆ دیاریکردنی هه‌مووی.

en: If your <code>web.config</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this rule inside of the <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> element in <code>web.config</code> file.
ckb: گەر پەڕگەی <code>web.config</code> ـەکەت <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">توانای نووسین</a>ی لەسەر بوایە، ئەمان توانی خۆکار ئەمە بکەین، بەڵام وا نییە کەواتە ئەمە نووسینەوەی یاسای url ـە کە پێویستە لە پەڕگەی <code>web.config</code> ـدا هەبێت. کرتە لە خانەکە بکە و پاشان کرتە لە <kbd>CTRL + a</kbd> بکە بۆ دیاریکردنی هەمووی. پاشان ئەم یاسایە لەنێو توخمی <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> ـدا لە پەڕگەی <code>web.config</code> دابنێ.

en: Ignore all
ckb: فه‌رامۆشکردنی هه‌موو

en: Ignore word
ckb: وشە فەرامۆش بكە

en: Image
ckb: وێنە

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
ckb[0]: وێنە <span class="count">(%s)</span>
ckb[1]: وێنە <span class="count">(%s)</span>

en: Image Address
ckb: به‌سته‌ری وێنه‌

en: Image Attachment Template
ckb: قاڵبی هاوپێچی وێنە

en: Image Caption
ckb: دەربارەی وێنە

en: Image Crop
ckb: بڕینی وێنه‌

en: Image File
ckb: پەڕگەی وێنە

en: Image Processing Error
ckb: هەڵە لە کاتی دەستکاری وێنەکەدا.

en: Image Title
ckb: سەدرێڕ یان ناونیشانی وێنە

en: Image URL
ckb: به‌سته‌ری وێنه‌

en: Image Upload Error
ckb: هەڵە لە بارکردنی وێنە

en: Image could not be processed.  Please go back and try again.
ckb: وێنەکە دەستکاری نەکرا، بگەڕێرەوە و جارێکی تر هەوڵ بدەرەوە.

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
ckb: وێنەکە بوونی نییە، تکایە وێنەکە باربکەوە.

en: Image description
ckb: په‌سنی وێنه‌

en: Image linked to file
ckb: وێنە بەستەركراوە بۆ پەڕگە

en: Image linked to page
ckb: وێنە بەستەركراوە بۆ پەڕە

en: Image list
ckb: لیستی وێنه‌

en: Image metadata is inconsistent.
ckb: وێنەی سەریان ناگونجێت

en: Image properties
ckb: تایبه‌تمه‌ندییه‌کانی وێنه‌

en: Image restored successfully.
ckb: وێنە بەسەرکەوتووی هێنرایەوە.

en: Image rotation is not supported by your web host (function imagerotate() is missing)
ckb: خولانەوەی وێنە پشتگیری ناکرێت لەلایەن خانەخوێکەتەوە (function imagerotate() is missing)

en: Image saved
ckb: وێنه‌که‌ پاشه‌که‌وت کرا

en: Image sizes
ckb: قەبارەی وینە

en: Image status
ckb: دۆخی وێنه‌

en: Images
ckb: وێنه‌كان

en: Images and Attachments
ckb: وێنه‌ و پاشکۆکان

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
ckb: وێنە بە قەبارەی <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> بەکاردەبرێت.

en: Import
ckb: هاوردن

en: Important:
ckb: گرنگ:

en: In a few words, explain what this site is about.
ckb: بە چەند ووشەیەک گوزارشت لە ماڵپەڕەکەت بکە کە دەربارەی چییە.

en: In previous versions of WordPress, all the importers were built-in, but they have been turned into plugins as of version 3.0 since most people only use them once or infrequently.
ckb: لە وەشاندنەکانی پێشووی وۆردپرێسدا لە شێوەی تێهەڵکێشدا بوون. لە وەشاندنی 3.0 بەدواوە هەر لە شێوەی پێوەکراودان و زۆر کەم بەکاردەبرێن.

en: In reply to <a href="%1$s">%2$s</a>.
ckb: له‌ وڵامدا بۆ <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: In the Author column, in addition to the author&#8217;s name, email address, and blog URL, the commenter&#8217;s IP address is shown. Clicking on this link will show you all the comments made from this IP address.
ckb: لە بڕگەی نووسەردا، زانیاری ناوی نوسەر و بەستەر و ماڵپەر و پۆستی ئەلیکترۆنیش دەردەکەوێت. ئایپی بۆچوونەکان دەرکەوتوون. کرتەی ئەم بەستەرە بکە بۆ نیشاندانی هەموو بۆچوونەکانی کە لەم ئایپیەوە نوسراون.

en: In the Comment column, above each comment it says &#8220;Submitted on,&#8221; followed by the date and time the comment was left on your site. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site.
ckb: لە بڕگەی بۆچوونەکان بۆ هەموو بۆچوونوێک &#8220;نێردراوە لە ,&#8221;  لەسەری هەیە. ڕێکخراون بە گوێرەی و کات و ڕێکەوت. کرتەی کات و ڕێکەوت بکە دەتبات بۆ پەڕەی زندووی ماڵپەڕەکەت و بابەتەکەی بۆجوونەکەی تێدا نوسراوە.

en: In the In Response To column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The &#8220;#&#8221; permalink symbol below leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows how many comments that post has received. If the bubble is gray, you have moderated all comments for that post. If it is blue, there are pending comments. Clicking the bubble will filter the comments screen to show only comments on that post.
ckb: لەکاتی ڕووکاری دوو بەشیدا، سێ جۆرە توخم هەیە. لە دەقەکەدا ناوی بابەتەکە و بۆچوونەکانی سەری، هەمان کات بەستەر بۆ دەستکاریکردنی هەیە. ئەو سیمبۆلە هەمیشەییە هێمایە بۆ بابەتە زیندووەکانی ماڵپەڕەکەت. ئەو هێما بچووکەش هێمایە بۆ هەموو ژمارەی بۆچوونەکان کە نێردراون، ئەگەر ڕەنگی خۆڵەمشی بوو،. واتا هەمووی ڕێگەدراوە و بڵاوکراوەتەوە. ئەگەر شین بوو واتا پێویستی بە پێداچوونەوە هەیە لەوانە. کرتەی دووگمە بچووکەکە بکە بۆ نیشاندانی بۆچوونەکانی تەنها ئەو بابەتە.

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
ckb[0]: ناچالاک <span class="count">(%s)</span>
ckb[1]: ناچالاک <span class="count">(%s)</span>

en: Inactive Widgets
ckb: پرۆژۆکە ناچالاککراوەکان

en: Inactive:
ckb: ناچالاک:

en: Incoming Links
ckb: به‌سته‌ری هاتوو

en: Incompatible Archive.
ckb: ئەرشیفی نایەکانگیر(ناجۆر)

en: Indent
ckb: تێپەڕیو

en: Indigo
ckb: نیلی

en: Information needed
ckb: زانیارییه‌کانی کەپێویستن

en: Insert
ckb: تێخستن

en: Insert / edit embedded media
ckb: دەستکاری/تێخستنی کۆدی ڕەنگاڵە

en: Insert Image
ckb: تێخستنی وێنه‌

en: Insert More Tag
ckb: تێکردنی تاگی زیاتر

en: Insert Page Break
ckb: په‌ڕه‌ شکاندن دابنێ

en: Insert Page Break tag
ckb: تێخستنی تاگی بڕەپەڕە

en: Insert Page break
ckb: تێخستنی بڕەهێڵی پەڕە

en: Insert Video
ckb: تێکردنی ڤیدیۆ

en: Insert an Image
ckb: وێنەیەکی تێبکە

en: Insert an image from another web site
ckb: وێنە بهێنە لە ماڵپەڕێکی ترەوە .

en: Insert column after
ckb: ستوون تێبکه‌ پاش

en: Insert column before
ckb: ستوون تێبکه‌ پێش

en: Insert custom character
ckb: تێخستنی نووسە

en: Insert date
ckb: دانانی ڕێکه‌وت

en: Insert gallery
ckb: گەلەریی تێبکە

en: Insert horizontal ruler
ckb: ڕاسته‌ی ئاسۆیی تێخه‌

en: Insert into Post
ckb: تێخستن بۆ نێو بابەت

en: Insert link
ckb: به‌سته‌ر دابنێ

en: Insert new layer
ckb: چینێکی نوێ دابنێ

en: Insert non-breaking space character
ckb: تێخستنی non-breaking

en: Insert predefined template content
ckb: تێخستنی ناوەڕۆکی ڕووکار

en: Insert row after
ckb: ئاسۆ تێبکه‌ پاش

en: Insert row before
ckb: ئاسۆ تێبکه‌ پێش

en: Insert time
ckb: دانانی کات

en: Insert/Edit Attributes
ckb: تێخستن/دەستکاری تایبەتمەندی

en: Insert/edit anchor
ckb: تێخستن/ده‌ستکاری له‌نگه‌ر بکه‌

en: Insert/edit image
ckb: تێخستنی/دەستکاری وێنه‌

en: Insert/edit image (Alt + Shift + M)
ckb: تێخستن/دەستکاری وێنە (Alt + Shift + M)

en: Insert/edit link
ckb: تێخستن/ده‌ستکاری به‌سته‌ر

en: Insert/edit link (Alt + Shift + A)
ckb: تێخستن/دەستکاری بەستەر (Alt + Shift + A)

en: Insertion
ckb: تێخستن

en: Inserts a new table
ckb: خشته‌یه‌کی نوێی تێده‌کات

en: Install
ckb: دامەزراندن

en: Install %s
ckb: %s دامەزرێنە

en: Install &#8220;%s&#8221;
ckb: &#8220;%s&#8221; دابمەزرێنە

en: Install Now
ckb: ئێستا دایبمه‌زرێنه‌

en: Install Plugins
ckb: دامەزراندنی پێوەکراوەکان

en: Install Themes
ckb: دامەزراندنى ڕووکارەکان

en: Install Update Now
ckb: ئێستا نوێکردنەوە دابمەزرێنە

en: Install WordPress
ckb: دامەزراندنی وۆردپرێس

en: Install a plugin in .zip format
ckb: پێوەکراوێک دابمەزرێنە بە فۆڕماتی .zip

en: Install a theme in .zip format
ckb: ڕووکارێک دابمەزرێنە بە فۆڕماتی .zip

en: Install importer
ckb: هاوردەکەر دابمەزرێنە

en: Install package not available.
ckb: گورزەی دامەزراندن بوونی نییە.

en: Install the Blogger importer to import posts, comments, and users from a Blogger blog.
ckb: هاوردەکەری بڵاگەر دابمەزرێنە بۆ هاوردەکردنی بابەت، لێدوان، و بەکارهێنەران لە بڵاگێکی بڵاگەرەوە.

en: Install the LiveJournal importer to import posts from LiveJournal using their API.
ckb: هاوردەکەری LiveJournal دابمەزرێنە بۆ هاوردنی بابەتەکان لە LiveJournal بە بەکارهێنانی ڕووکاری پڕۆگرامی ئەوان.

en: Install the Movable Type importer to import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
ckb: دامەزراندنی هاوردەی Movable Type بۆ هێنانی بابەت و بۆچوون لە بڵاگی Movable Type ــەوە یان ماڵپەڕەوە.

en: Install the RSS importer to import posts from an RSS feed.
ckb: هاوردکەری RSS دامەزرێنە, بۆ هاوردەکردنی پەیامەکان لە ڕێگای یەکێک لە بنکەکانیRSS .

en: Install the WordPress importer to import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
ckb: هاوردەکەری وۆردپرێس دابمەزرێنە تاکوو بتوانیت پۆستەکان، پەڕەکان، لێدوانەکان، خانە دروست کراوەکان، هاوپۆلەکان، و تاگەکانی لە وۆردپرێسدا لە پەڕگەی جیادا هەن بە ئاسانی هاوردە بکرێن.

en: Install the blogroll importer to import links in OPML format.
ckb: هاوردەکردنی بلۆگ دابمەزرێنە، تاکو بەستەرکان بەشێوەی OPML هاوردەبکات.

en: Install the category/tag converter to convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
ckb: گۆڕەری هاوپۆل/تاگ دابمەزرێنە بۆ گۆڕینی هاوپۆلەکان بۆ تاگ یان تاگەکان بۆ هاوپۆل.

en: Installation Failed
ckb: دامه‌زراندن سه‌رکه‌وتوو نه‌بوو

en: Installed
ckb: دامەزرا

en: Installed Plugins
ckb: پێوەکراوەکان دامەزران

en: Installing Plugin from uploaded file: %s
ckb: پێوەکراو دادەمەزرێنێت لە پەڕگەی بارکراوەوە: %s

en: Installing Plugin: %s
ckb: دامەزراندنی پێوەکراو: %s

en: Installing Theme from uploaded file: %s
ckb: ڕووکار دادەمەزرێنێت لە پەڕگەی بارکراوەوە: %s

en: Installing Theme: %s
ckb: ڕووکار دادەمەزرێنێت: %s

en: Installing the latest version&#8230;
ckb: دامەزراندنی دواترین وەشان&#8230;

en: Installing the plugin&#8230;
ckb: دامەزراندنی پێوەکراوی #8230 ;

en: Installing the theme&#8230;
ckb: دامه‌زراندنی ڕووكار&#8230;

en: Insufficient Requirements
ckb: داواکاری لەئاستی پێداویست نەبوو

en: Invalid Data provided.
ckb: زانیاری نەگونجاو دابین کرا.

en: Invalid Taxonomy
ckb: تاکسۆنۆمی نادروست

en: Invalid URL Provided.
ckb: بەستەرێکی هەڵە دراوە.

en: Invalid attachment ID.
ckb: ئایدی پاشکۆ دروست نییە.

en: Invalid comment ID.
ckb: ئایەدیەکی نادروستی لێدوان.

en: Invalid comment status.
ckb: دۆخی نادروستی لێدوان.

en: Invalid database prefix
ckb: پێشگری خشته‌ی بنکه‌دراوه‌ ناته‌واوه‌

en: Invalid file type
ckb: جۆری په‌ڕگه‌ ناته‌واوه‌

en: Invalid form submission.
ckb: هه‌ڵه‌ ڕوویدا

en: Invalid key
ckb: کلیلی نادروست

en: Invalid object ID
ckb: ID ـی تەن نەگونجاوە

en: Invalid plugin page
ckb: په‌ڕه‌ی پێوه‌كراو ناته‌واوه‌

en: Invalid plugin path.
ckb: ڕێڕەوی پێوەکراوە نەگونجاوە.

en: Invalid post
ckb: پەیامی ناڕەوا

en: Invalid post ID.
ckb: ئایەدیەکی نادروستی بابەت.

en: Invalid post format
ckb: فۆڕماتی بابەت هەڵەبوو

en: Invalid post type
ckb: جۆری بابەت نەگونجاوە

en: Invalid post type.
ckb: جۆری بابه‌ت ناته‌واوه‌.

en: Invalid taxonomy
ckb: تاکسۆمۆنی نادروست

en: Invalid term ID
ckb: زاراوه‌ی ID ناته‌واوه‌

en: Invalid user ID.
ckb: ID به‌کارهێنه‌ر ناته‌واوه‌.

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
ckb: داوەتنامە بۆ هەژماری نوێ نێردرا. دەبێت کرتەی بەستەری نێردراو بکردرێت پێش ئەوەی هەژمارە نوێکە دروستبکرێت.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
ckb: پۆستێکی ئەلکترۆنی بانگهێشت کردن نێردرا بۆ بەکارهێنەر. ئەبێت کرتە بکات لەو بەستەرەی کە بۆی نێردراوە لە پۆستەکەدا بۆ دڵنیا کردنەوە، تاکوو زیاد بکرێ بۆ بەشەکەت.

en: Invoke URLs
ckb: داواکردنی به‌سته‌ره‌کان

en: Is there no link to us?
ckb: ئایا هیچ به‌سته‌رێک نییه‌ بۆ ئێمه‌؟

en: Italic
ckb: لار

en: Italic (Ctrl + I)
ckb: لار (Ctrl + I)

en: Item added.
ckb: زیاد کرا.

en: Item deleted.
ckb: دانەکە سرایەوە.

en: Item moved to the Trash. | %s items moved to the Trash.
ckb[0]: بڕگە گواسترایەوە بۆ تەنەکەی خۆڵ
ckb[1]: %s بڕگە گواسترانەوە بۆ تەنەکەی خۆڵ

en: Item not added.
ckb: زیاد نەکرا.

en: Item not updated.
ckb: بڕگە نوێ نەکرایەوە .

en: Item permanently deleted. | %s items permanently deleted.
ckb[0]:  بڕگەکە بۆ هەمیشە سڕدرایەوە.
ckb[1]: %s بڕگەکان بۆ هەمیشە سڕدرانەوە

en: Item restored from the Trash. | %s items restored from the Trash.
ckb[0]: بڕگە هێنرایەوە لە تەنەکەی خۆڵەوە .
ckb[1]: %s بڕگە هێنرایەوە لە تەنەکەی خۆڵەیەوە

en: Item updated.
ckb: دانەکە نوێکرایەوە.

en: Items deleted.
ckb: سڕدرایەوە

en: JS Callback
ckb: بانگگەڕانەوە جاڤاسکریپت

en: Jabber / Google Talk
ckb: جابه‌ر/گۆگڵ تۆڵك

en: January
ckb: كانونی دووه‌م

en: July
ckb: ته‌مموز

en: Jump to tool buttons - Alt+Q, Jump to editor - Alt-Z, Jump to element path - Alt-X
ckb: بازدان بۆ دوگمه‌کانی ئامڕاز - Alt+Q، بازدان بۆ ده‌ستکاریکه‌ر - Alt-Z، بازدان بۆ ڕێڕه‌وی توخم - Alt-X

en: June
ckb: حوزه‌یران

en: Just another %s site
ckb: ته‌نها %s ماڵپه‌ڕێک

en: Just another WordPress site
ckb: تەنها بریتیە لە ماڵپەڕێکی دیکەی وۆردپرێس.

en: Justify Text
ckb: ده‌ق به‌شێوه‌ی Justify

en: Keep linebreaks
ckb: پاراستنی شکێنه‌هێڵه‌کان

en: Keep this link private
ckb: ئه‌م به‌سته‌ره‌ وه‌ک نهێنی بپارێزه‌

en: Key
ckb: كلیل

en: Keyboard Shortcuts
ckb: قەدبڕەکانی تەختەکلیل

en: Kiosk mode
ckb: دۆزی کیۆسک

en: Label
ckb: لەیبڵ.

en: Languages
ckb: زمانه‌كان

en: Large
ckb: گەورە

en: Large size
ckb: قەبارەی گەورە

en: Large size image height
ckb: گەورەترین قەبارەی بەرزی وێنە

en: Large size image width
ckb: قەبارەی گەورەی پانی وینە

en: Last Modified
ckb: دوا دەستکاری

en: Last Name
ckb: دوا ناو

en: Last Post
ckb: دوا بابەت

en: Last Updated:
ckb: دوا نوێکردنەوە:

en: Last checked %s ago.
ckb: دوواجار پشکنین کرا %s پێش ئێستا .

en: Last checked on %1$s at %2$s.
ckb: دوا نوێکردنەوە %1$s لە %2$s.

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
ckb: دواترین دەستکاری لەلایەن %1$s لە %2$s لە%3$s

en: Last edited on %1$s at %2$s
ckb: دواترین دەستکاری لە %1$s لە کاژێر %2$s

en: Last updated
ckb: دوا نوێکردنه‌وه‌

en: Last updated: %s
ckb: دواهەمین نوێکردنەوە: %s

en: Latest
ckb: دواهەمین

en: Latest Version Installed
ckb: دوا وەشان دامەزرا

en: Learn word
ckb: فێربوونی ووشە

en: Leave a Comment
ckb: لێدوانێک بنووسە

en: Leave a Reply
ckb: وەڵامێک بنووسە

en: Leave a Reply to %s
ckb: وەڵامێک بنووسە بۆ %s

en: Leave a comment
ckb: لێدوانێک بنووسە

en: Left
ckb: چه‌پ

en: Left Sidebar
ckb: لاتەنیشتی چەپ

en: Letter
ckb: پیت

en: Library
ckb: گەنجینە

en: License
ckb: مۆڵه‌ت

en: Light
ckb: ڕۆشنایی

en: Light sky blue
ckb: ڕووناکی ئاسمانی شین

en: Light yellow
ckb: زەردی ڕووناک

en: Lime
ckb: لیمۆیی

en: Line and paragraph breaks automatic, e-mail address never displayed, <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> allowed: <code>%s</code>
ckb: دێر و کۆپلەکان خۆکارانە جیا دەکرێنەوە، ناونیشانی پۆستی ئەلکترۆنی شاردراوەیە، <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> ڕێگەپێدراو: <code>%s</code>

en: Link
ckb: بەستەر

en: Link Categories
ckb: هاوپۆله‌کانی به‌سته‌ر

en: Link Category
ckb: هاوپۆلی بەستەر

en: Link Image To:
ckb: وێنە بەستەر بکە بۆ:

en: Link Rel
ckb: توخمی بەستەر

en: Link Relationship (XFN)
ckb: په‌یوه‌ندی به‌سته‌ر (XFN)

en: Link Target
ckb: به‌سته‌ری مه‌به‌ست

en: Link URL
ckb: بەستەر

en: Link added.
ckb: بەستەر زۆرکرا.

en: Link list
ckb: لیستی به‌سته‌ر

en: Link not found.
ckb: به‌سته‌ر نه‌دۆزرایه‌وه‌.

en: Link text, e.g. &#8220;Lucy on YouTube&#8221;
ckb: بەستەری دەق، نموونە &#8220;وشیار لەسەر یوتوب&#8221;

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
ckb: دەقی بەستەر، وەک: &#8220;داواکراوەکان (PDF)&#8221;

en: Link text, e.g. &#8220;Still Alive by Jonathan Coulton&#8221;
ckb: دەقی بەستەر، وەک: &#8220;پێشمەرگەی قارەمانی کورد بوو&#8221;

en: Link thumbnails to:
ckb: وێنە بەستەر بکە بۆ:

en: Link to Image
ckb: به‌سته‌ر بۆ وێنه‌

en: Link to file
ckb: بەستەر بۆ پەڕگە

en: Link to image
ckb: بەستەر بۆ وێنە

en: Link to page
ckb: بەستەر بۆ پەڕە

en: Links
ckb: به‌سته‌ره‌كان

en: Links Template
ckb: ڕووکاری به‌سته‌ره‌کان

en: Links for %s
ckb: بەستەرەکان بۆ %s

en: Links may be separated into categories; these are different than the categories used on your posts.
ckb: بەستەرەکان دەتوانرێت بەهاوپۆل جیابکرێنەوە. چەند هاوپۆلێک و زیاتر بەکار هاتوون لە بابەتەکانت.

en: List
ckb: لیست

en: List View
ckb: بینین به‌ شێوه‌ی لیست

en: Loaded plugins
ckb: دامەزراندنی پێوەکراوەکان

en: Loading&#8230;
ckb: بارده‌کرێت&#8230;

en: Loading...
ckb: دادەبزێت

en: Local time is <code>%1$s</code>
ckb: کاتی ناوخۆیی بریتییە لە <code>%1$s</code>

en: Location of the uploaded file.
ckb: شوێنی پەڕگەی بار کراو.

en: Log In
ckb: بچۆ ژووره‌وه‌

en: Log Out
ckb: چوونه‌ده‌ره‌وه‌

en: Log in
ckb: چوونە ژوورەوە

en: Log in to Reply
ckb: بچۆ ژووره‌وه‌ بۆ وەڵام

en: Log in to leave a Comment
ckb: بچۆ ژوورەوە بۆ نووسینی لێدوانێک

en: Log in/out, admin, feed and WordPress links
ckb: چوونەژوورەوە/دەرچوون، بەڕێوبەری لە فێد و بەستەرەکانی وۆردپرێس

en: Log out
ckb: دەرچوون

en: Log out &raquo;
ckb: چوونەدەرەوە &raquo;

en: Log out of this account
ckb: بچۆ ده‌ره‌وه‌ له‌م هه‌ژماره‌

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>.
ckb: چوویتە ژورەوە وەک <a href="%1$s">%2$s</a>

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out &raquo;</a>
ckb: بڕۆژ ژوورەوە وەکو <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="بچۆدەرەوە لەم هەژمارە">Log out &raquo;</a>

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out?</a>
ckb: لەژوورەوەی وەک <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="چوونەدەرەوە لەم هەژمارە"> چوونەدەرەوە؟</a>

en: Login Name
ckb: ناوی چوونه‌ژووره‌وه‌

en: Lookup
ckb: ببینە

en: Loop
ckb: بازنه‌یی

en: Lost Password
ckb: تێپەڕەوشەت لەبیرکردووە

en: Lost your password?
ckb: تێپەڕەوشەت لەبیر کردووە؟

en: Lower alpha
ckb: ئەلفای نزم

en: Lower greek
ckb: یۆنانی نزم

en: Lower roman
ckb: ڕۆمی نزم

en: Magenta
ckb: سووری ئەرخەوانی

en: Mail (will not be published)
ckb: پەیامی ئەلیکترۆنی (بڵاوناکرێتەوە)

en: Mail Server
ckb: ڕاژەی پۆستی ئەلیکترۆنی

en: Main Index Template
ckb: ڕووکاری سه‌ره‌کی

en: Main Page (no parent)
ckb: په‌ره‌ی سه‌ره‌تا (باوان نا)

en: Maintain aspect
ckb: دیوەكان بپارێزە

en: Maintenance
ckb: چاککردن

en: Make this post sticky
ckb: ئەم بابەتە جێگیر بکە

en: Malformed URL: %s
ckb: بەستەری نادروست: %s

en: Manage Audio
ckb: به‌ڕێوبه‌رایه‌تی دەنگەکان

en: Manage Comments
ckb: بەڕێوەبردنی لێدوانەکان

en: Manage Images
ckb: به‌ڕێوبه‌رایه‌تی وێنەکان

en: Manage Plugins
ckb: به‌ڕێوبه‌رایه‌تی پێوه‌كراوه‌كان

en: Manage Themes
ckb: به‌ڕێوه‌بردنی ڕووکاره‌کان

en: Manage Video
ckb: به‌ڕێوبه‌رایه‌تی ڤیدیۆکان

en: Managing Pages is very similar to managing Posts, and the screens can be customized in the same way.
ckb: ڕێکخستنی پەڕە وەک ڕێکخستنی بابەتەکان وایە ، دەتوانیت پەردەکانیان وەک یەک ڕێکبخەی.

en: Manual Offsets
ckb: ڕێبەری ئۆفسێت

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link below to learn more.
ckb: هەندێ کەس قەدبڕی تەختەکلیل بەکاردەبەن و زۆر خێران. تەماشای ئەم بەستەرەی خوارەوە بکە بۆ زانیاری زۆرتر.

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
ckb: زۆر لە ڕووکارەکان لە لاکانەوە ویجیت بەکاردەبەن تا ئەو دەمەی دەستکاری لاکان نەکرابێت، بەڵام بەخۆکار دەرناکەون لە تووڵی بەڕێوەبردنی لاکان. دوای ئەوەی کە ویجیتت دەستکاری کرد، دەتوانیت دیسان زۆری بکەیتەوە بۆ بەشی ویجیتەکان.

en: March
ckb: ئازار

en: Mark this comment as spam
ckb: ئەم لێدوانە وەك سپام دیاری بكە

en: Maroon
ckb: ماڕۆنی

en: Max Height
ckb: زۆرترین به‌رزی

en: Max Width
ckb: زۆرترین پانی

en: Maximum Rating
ckb: گه‌وره‌ترین قه‌باره‌: %s

en: Maximum embed size
ckb: زۆرترین قەبارەی ڕاخراو.

en: Maximum size: %s
ckb: گه‌وره‌ترین قه‌باره‌: %s

en: Maximum upload file size: %d%s
ckb: زۆرترین قەبارەی پەڕگەی ڕێپێدراو: %d%s

en: May
ckb: ئایار

en: Media
ckb: ڕەنگاڵە

en: Media Library
ckb: گەنجینەی ڕەنگاڵە

en: Media Settings
ckb: ڕێکخستنەکانی ڕەنگاڵە

en: Media attachment moved to the trash. | %d media attachments moved to the trash.
ckb[0]:  هاوپێچی ڕه‌نگاڵه‌ نێردرا بۆ ته‌نه‌که‌ی خۆڵه‌که‌.
ckb[1]:  %d هاوپێچه‌کانی ڕه‌نگاڵه نێردران بۆ ته‌نه‌که‌ی خۆڵه‌که.

en: Media attachment permanently deleted. | %d media attachments permanently deleted.
ckb[0]: پەڕگە ڕەنگاڵە بارکراوەکەت بۆ هەمیشە سڕدرایەوە.
ckb[1]: بەڕگە ڕەنگاڵە بارکراوەکانت بۆ هەمیشە سڕدرایەوە.%d

en: Media attachment restored from the trash. | %d media attachments restored from the trash.
ckb[0]: Singular: هاوپێچی ڕه‌نگاڵه‌ گه‌ڕێندرایه‌وه‌ له‌ناو ته‌نه‌که‌ی خۆڵه‌که‌.
ckb[1]:  Plural: %d هاوپێچه‌کانی ڕه‌نگاڵه‌ گه‌ڕێندرانه‌وه‌ له‌ناو ته‌نه‌که‌ی خۆڵه‌که‌.

en: Media attachment updated.
ckb: پاشکۆی ڕەنگاڵە نوێکرایەوە.

en: Media moved to the trash.
ckb: ڕه‌نگاڵه‌ نێردرا بۆ ته‌نه‌که‌ خۆڵه‌که‌ ‌

en: Media permanently deleted.
ckb: ڕه‌نگاڵه‌ به‌ یه‌کجاری سڕایه‌وه‌.

en: Media restored from the trash.
ckb: ڕه‌نگاڵه‌ گه‌ڕێندرایه‌وه‌ له‌ناو ته‌نه‌که‌ خۆڵه‌که‌.

en: Medium
ckb: ناوەند یان مامناوەند

en: Medium gray
ckb: خۆڵەمێشی مامناوەند

en: Medium size
ckb: قەبارەی مامناوەند

en: Medium size image height
ckb: قەبارەی مامناوەندی بەرزی وێنە

en: Medium size image width
ckb: قەبارەی مامناوەندی پانی وێنە

en: Membership
ckb: ئه‌ندامێتی:

en: Menu Item
ckb: لیستەی بڕگە

en: Menu Name
ckb: ناوى پێڕست

en: Menu order
ckb: ڕیزکردنی مێنیو

en: Menus
ckb: لیستەکان

en: Merge table cells
ckb: خانه‌کانی خشته‌ پێکه‌وه‌بلکێنه‌

en: Meta
ckb: په‌یوه‌ندی دار:

[ctx: Metaboxes]
en: Show on screen
ckb: لە شاشەکە پیشانی بدە

en: Microformats
ckb: وردە فۆڕماتەکان

en: Middle
ckb: ناوه‌ڕاست

en: Mismatch
ckb: نەپێکان

en: Missed schedule
ckb: نەبوونی پلاندانراو

en: Missing Attachment
ckb: پاشکۆ له‌ناوچووه‌

en: Missing a temporary folder.
ckb: بوخچه‌یه‌کی کاتی نووقسانه‌.

en: Mission complete.  Message <strong>%s</strong> deleted.
ckb: كاره‌كه‌ ته‌واو بوو.نامه‌ <strong>%s</strong> سڕایه‌وه‌.

en: Moderate Comment
ckb: بۆچوونەکان بەڕێوەببە

en: Mon
ckb: 2 شه‌م

en: Monday
ckb: دوو شه‌ممه‌

en: MonsterID (Generated)
ckb: ئایدی دێو

en: Month and name
ckb: ناو و مانگ

en: More colors
ckb: ڕه‌نگی زیاتر

en: More information about %s
ckb: زانیاری زیاتر دەربارەی %s

en: More...
ckb: ..درێژه‌یی بابه‌ت

en: Most Popular
ckb: زۆرترين به‌ناوبانگ

en: Most Recent
ckb: زۆرترین تازەبینراوەکان

en: Most Used
ckb: زۆرترین به‌كارهاتووه‌كان

en: Most of the time, plugins play nicely with the core of WordPress and with other plugins. Sometimes, though, a plugin&#8217;s code will get in the way of another plugin, causing compatibility issues. If your site starts doing strange things, this may be the problem. Try deactivating all your plugins and re-activating them in various combinations until you isolate which one(s) caused the issue.
ckb: زۆرکات پێوەکراوەکان بەڕێکوپێکی کاردەکەن لەگەڵ کڕۆکی سیستەمی وۆردپرێسدا، بگرە پێوەکراوەکان لەگەڵ یەکیشدا گونجاندنیان هەیە، هەندێ کات ڕوو ئەدات کە کۆدی پێوەکراوێک کاری ئەوی تر بشێوێنێت، لەم بارەدا تێکچڕژانێک ڕوو دەدات و لەوانەیە کاردانەوەی سەیری لێبکەوێتەوە لە پەڕەکەتدا. بۆیە لەو کاتانەدا، هەموو پێوەکراوەکان ناچالاک بکە و دانە دانە چالاکیان بکەرەوە و بزانە کامیان لەگەڵ ئەویتریان ناگونجێ و گرفتەکە دروست دەکات. بەو شێوەیە دڵنیادەبیت لە دۆزینەوە و چاککردنی هەڵەکە.

en: Most themes display the site title at the top of every page, in the title bar of the browser, and as the identifying name for syndicated feeds. The tagline is also displayed by many themes.
ckb: زۆربەی ڕووکارەکان ناونیشانی ماڵپەڕەکە پیشان ئەدەن لە سەرەوەی هەموو پەڕەیەک، لە تووڵی ناونیشانی وێبگەڕەکە، و ناوی فیدەکان. هەروەها تاگڵاینیش لە زۆر لە ڕووکارەکاندا پیشان دەدرێت.

en: Movable Type and TypePad
ckb: جۆری Movable و TypePad

en: Move backward
ckb: بجوڵێ بۆ دواوه‌

en: Move down
ckb: بۆخوارگوێزانەوە

en: Move forward
ckb: ڕۆيشتن بۆ پێشه‌وه‌

en: Move this comment to the trash
ckb: ئەم لێدوانە بکە تەنەکەی خۆڵەوە

en: Move this item to the Trash
ckb: ئەو بڕگەیە ببە بۆ فڕێدان

en: Move to Trash
ckb: بیگوێزه‌وه‌ بۆ زبڵدان

en: Move up
ckb: بۆسەرگوێزانەوە

en: Mr WordPress
ckb: بەڕێز: وۆردپرێس

en: Must-Use <span class="count">(%s)</span> | Must-Use <span class="count">(%s)</span>
ckb[0]: زۆرترین بەکارهێنراو <span class="count">(%s)</span>
ckb[1]: زۆرترین بەکارهێنراوەکان <span class="count">(%s)</span>

en: Mute
ckb: بێده‌نگ

en: My Site
ckb: ماڵپەڕەکەم

en: My Sites
ckb: سایته‌که‌م

en: Mystery Man
ckb: پیاوی نهێنی

en: Name
ckb: ناو

en: Name:
ckb: ناو:

en: Named
ckb: ناونراو

en: Named colors
ckb: ڕه‌نگه‌ ناونراوه‌کان

en: Navigation Label
ckb: پێکەوەلکاوی ڕێدۆز

en: Navigation Menu
ckb: لیستی ڕێنیشاندەر

en: Navigation Menu Item
ckb: پێرستی ڕێدۆزی بابەت

en: Navigation Menu Items
ckb: پێرستی ڕێدۆزی بابەتەکان

en: Navigation Menus
ckb: لیستی ڕێنیشاندەرەکان

en: Navy Blue
ckb: شینی دەریایی

en: Need help? Use the Help tab in the upper right of your screen.
ckb: پێویستت بە یارمەتییە؟ کرتەی یارمەتی بکە لەسەرەوەی لای راستی پەنجەرەکە.

en: Network
ckb: ڕایەڵە

en: Network <span class="count">(%s)</span> | Network <span class="count">(%s)</span>
ckb[0]: ڕایەڵە <span class="count">(%s)</span>
ckb[1]: ڕایەڵەکان <span class="count">(%s)</span>

en: Network Activate
ckb: چالاک کردنی تۆڕ

en: Network Admin
ckb: رایەڵەی بەڕێوەبەر .

en: Network Deactivate
ckb: ناچالاککردنی ڕایەڵە.

en: Network Status
ckb: دۆخی تۆڕ‌

en: Network functions are disabled.
ckb: کرداری ڕایەڵە ناچالاککراوە.

en: New Category Name
ckb: ناوی هاپۆلی نوێ

en: New Link
ckb: بەستەرى نوێ

en: New Link Category Name
ckb: ناوی نوێی  هاوپۆلی بەستەرەکان

en: New Media
ckb: ڕەنگاڵەی نوێ

en: New Page
ckb: په‌ڕێکی نوێ

en: New Password
ckb: تێپەڕەوشەی نوێ

en: New Post
ckb: بابەتی نوێ

en: New Tag Name
ckb: ناوی تاگی نوێ

en: New User
ckb: بەکارهێنەرى نوێ

en: New User Default Role
ckb: پله‌ی خۆیی به‌کارهێنه‌ری نوێ:

en: New WordPress Site
ckb: سایتێکی نوێی وۆردپریس

en: New category name
ckb: ناوی هاوپۆلی نوێ

en: New comment on your post "%s"
ckb: لێدوانیکی نوێ لە پۆستەکەتدا  "%s"

en: New document
ckb: به‌ڵگه‌نامه‌یه‌کی نوێ

en: New layer...
ckb: چینی نوێ...

en: New password
ckb: تێپەڕەووشەی نوێ

en: New pingback on your post "%s"
ckb: پینگباكی نوێ بۆ ئه‌م بابه‌ته "%s"

en: New theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
ckb: ڕووکاری نوێ چالاککرا. <a href="%s">سەردانی بکە</a>

en: New theme activated. This theme supports widgets, please visit the <a href="%s">widgets settings</a> screen to configure them.
ckb: ڕووخساری نوێ چالاککرا، ئەم ڕووخسارە پاڵپشتی wiget دەکات، تکایە سەردانی <a href="%s">widgets settings</a>بۆ بینین و سازشکاری.

en: New trackback on your post "%s"
ckb: ڕێبازێکی نوێ لە پەیامەکەت "%s"

en: New user created.
ckb: به‌کارهێنه‌ری نوێ دروستکرا.

en: New user registration on your site %s:
ckb: خۆتۆمارکەرێکی نوێ لەماڵپەڕەکەت %s:

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. By default, this email will also contain their password. Uncheck the box if you don&#8217;t want the password to be included in the welcome email.
ckb: بەکارهێنەری نوێ ئیمەیلێکیان پێ ئەگات تا بزانن کە وەک بەکارهێنەرێک زیادکراون بۆ ماڵپەڕەکەت. هەروەها ئەم ئیمەیلە تێپەڕەوشەکانیشیانی تیادا ئەنووسرێت. نیشانەکە لاببە ئەگەر ناتەوێت تێپەڕەوشەکانیان لە ئیمەیلی بەخێرهاتندا بنووسرێت.

en: New window or tab
ckb: پەنجەرەی نوێ یان دووگمە

en: Newer Comments &raquo;
ckb: لێدوانە نوێترەکان &raquo;

en: Newer Version (%s) Installed
ckb: وەشئنی نوێی (%s) دامەزرا

en: Newer version (%s) is installed.
ckb: وەشانی نوێتر (%s) دامەزرا.

en: Newer: %s
ckb: نوێترین: %s

en: Newest Plugins
ckb: نوێترین پێوه‌کراوه‌کان

en: Next &gt;
ckb: داهاتوو &gt;

en: Next &raquo;
ckb: داهاتوو &raquo;

en: Next Page &raquo;
ckb: په‌ڕی دواتر &raquo;

en: Next Post
ckb: بابه‌تی داهاتوو

en: Next page
ckb: په‌ڕه‌ی داهاتوو

en: Next page...
ckb: په‌ڕه‌ی داهاتوو...

en: Nickname
ckb: نازناو

en: No
ckb: نه‌خێر

en: No Comments
ckb: هیچ لێدوانێک نییە

en: No Repeat
ckb: بێ دووبارە

en: No Sidebars Defined
ckb: هیچ لاته‌نیشتێک پێناسه‌ نه‌کراوه‌

en: No Tags
ckb: تاگ نییه‌

en: No Update Required
ckb: پێویستیت بە نوێکردنەوە نی‌یە

en: No categories
ckb: هاوپۆلی نییه‌

en: No comments awaiting moderation&hellip; yet.
ckb: هیچ لێدوانێک له‌ چاوه‌ڕوانی چاودێریکردندا نین تا ئێستا

en: No comments found.
ckb: هیچ لێدوانێک نەدۆزرایەوە

en: No comments yet.
ckb: هیچ‌ لێدوانێک نییە تا ئێستا

en: No connection to server
ckb: هیچ په‌یوه‌ندییه‌ک نییه‌ به‌ ڕاژه‌کاره‌وه‌

en: No correction
ckb: هیچ ڕاستکردنه‌وه‌یه‌ک نییه‌

en: No file was uploaded.
ckb: هیچ په‌ڕگه‌یه‌ک بار نه‌کرا

en: No importers are available.
ckb: هیچ هاورده‌که‌رێک ئاماده‌ نییه‌.

en: No items found.
ckb: هیچ بڕگەیەک نەدۆزرایەوە

en: No items.
ckb: هیچ برگەیەک نیە .

en: No java
ckb: جاڤا نییه‌

en: No links found.
ckb: هیچ بەستەرێک نه‌دۆزرایه‌وه‌.

en: No login ID submitted
ckb: هیچ ID ـیه‌کی چوونه‌ژووره‌وه‌ نه‌نووسراوه‌

en: No matches found.
ckb: هیچ لێکچوویەک نەدۆزرایەوە.

en: No matching users were found!
ckb: هیچ به‌کارهێنه‌رێک نه‌دۆزرایه‌وه‌!

en: No matching users were found.
ckb: ئەو بەکارهێنەرە نەدۆزرایەوە

en: No media attachments found.
ckb: هیچ هاوپێچێکی ڕەنگاڵە نەدۆزرایەوە

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
ckb: هیچ لیستەیەک دروست نەکراوە تا ئێستا . <a href="%s">هەندێ دروست بکە</a>.

en: No misspellings found.
ckb: هه‌ڵه‌ی ڕێزمانی نه‌دۆزرایه‌وه‌.

en: No more comments found.
ckb: لێدوانی کەنەدۆزرایەوە

en: No msg number submitted
ckb: ژماره‌ی هیچ په‌یامێک ئاماژه‌ پێ نه‌کراوه‌

en: No out of date plugins were selected.
ckb: هیچ پێوەکراوێکی بەسەرچوو هەڵنەبژێردرا.

en: No pages found in Trash.
ckb: هیچ پەڕەیەک لە تەنەکەخۆڵەکەدا نەدۆزرایەوە.

en: No pages found.
ckb: هیچ پەڕەیەک نەدۆزرایەوە.

en: No password submitted
ckb: هیچ تێپه‌ڕه‌وشه‌یه‌ک نه‌نووسراوه‌

en: No plugins found.
ckb: هیچ پێوەکراوێک نەدۆزرایەوە.

en: No plugins match your request.
ckb: هیچ پێوەکراوێک لەگەڵ داواکەت یەک ناگرێتەوە.

en: No posts found in Trash.
ckb: هیچ بابەتێک لەتەنەکەخۆڵەکەدا نەدۆزرایەوە.

en: No posts found.
ckb: هیچ بابه‌تێك نه‌دۆزرایه‌وه‌.

en: No results found.
ckb: هیچ ئه‌نجامێك نه‌دۆزرایه‌وه‌.

en: No search term specified. Showing recent items.
ckb: واژەی بۆ گەڕاو نەدۆزرایەوە.دوایین دانەکان پیشان دەدرێ.

en: No server banner
ckb: بانه‌ری ڕاژه‌ نیه‌

en: No server specified
ckb: هیچ ڕاژه‌کارێک دیاری نه‌کراوه‌

en: No such file exists! Double check the name and try again.
ckb: پەڕگەکەی وا بوونی نییە! لە ناوی پەڕگەکە دڵنیابەوە و هەوڵ بدەرەوە.

en: No suggestions
ckb: پێشنییار نییه‌

en: No tags found!
ckb: هیچ تاگێک نەدۆزرایەوە!

en: No thanks, do not remind me again
ckb: نا سوپاس ، دووای بیرم بخەرەوە

en: No themes match your request.
ckb: هیچ ڕووکارێک ناگونجێت لەگەڵ ئەوەی داوات کردووە.

en: No, Return me to the plugin list
ckb: نه‌خێر، بمگێڕه‌وه‌ بۆلیستی پێوه‌کراوه‌کان

en: None
ckb: هیچ

en: Not Spam
ckb: سپام نییه‌

en: Not Sticky
ckb: ناجێگیر

en: Note that permalinks beginning with the category, tag, author or postname structure tags require more advanced server resources. Double-check your hosting details to make sure those are in place or start your permalinks with other structure tags.
ckb: ئەوەی بزانە بەستەری هەمیشەیی بە تاگ و هاوپۆل یان نوسەر و ناوی بابەت دەستپێدەکات. بۆیە لەڕاژەکەت بپرسە بزانە ئایا بوار هەیە بۆ بەکاربردنی تاگی تر لە بەستەری هەمیشەییدا.

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
ckb: سەرنج بدە کە کرتە لەسەر وێنەکە دەکەیت دەبڕدرێت(وێنۆچکەی بڕین هەنووکە دەستنیشانکراوە) و ئەو چوارچێوەیە دیاری بکە کە دەتەوێت بمێنێتەوە.دواتر کرتە لەسەر پاشەکەوتکردن بکە.

en: Notes
ckb: تێبینیه‌كان

en: Nothing to save, the image has not changed.
ckb: هیچ نیە بۆ پاشەکەوت کردن ، ئەم وێنەیە نەگۆڕدرا .

en: Notice:
ckb: بیرخستنەوە :

en: November
ckb: تشرینی دووه‌م

en: Num loops
ckb: گرێكان

en: Number of Columns:
ckb: ژمارەی ستوونەکان:

en: Number of comments to show:
ckb: ژماره‌ی لێدوانه‌کان بۆ پیشاندان:

en: Number of posts to show:
ckb: ژماره‌ی بابه‌ته‌کان که‌ پیشانبدرێن:

en: Numeric
ckb: ژمێریاری

en: OK
ckb: باشە

en: October
ckb: تشرینی یه‌كه‌م

en: Older: %s
ckb: ڕێکخستن: %s

en: Olive
ckb: زەیتوونی

en: Once Daily
ckb: ڕۆژانه‌ جارێک

en: Once Hourly
ckb: جارێک له‌ کاژێرێکدا

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
ckb: کاتێک چێکرا، پەڕگەکانی WXR دەتوانرێت لە لایەن ماڵپەڕی تری وۆردپرێسەوە هاوردە بکرێت یان هەر سیستەمێکی تری بڵاگ کە پشتگیری ئەو جۆرە پەڕگەیە بکات.

en: Once started, the selection can be adjusted by entering new values (in pixels). Note that these values are scaled to approximately match the original image dimensions. The minimum selection size equals the thumbnail size as set in the Media settings.
ckb: ئەم پرۆسەیە کەدەست پێدەکات ئیتر  نرخەکان بە وێنەخاڵ دەدرێن و بەگێرەی ئەوەش پان و درێژ دەکرێتەوە. کمرتین قەبارەی چوارچێوە ئەوەیە کە لە هەڵبژرادنی پەڕگەی ڕەنگاڵە دراوە.

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import this site.
ckb: هەر کە فایلی&#8217;داگرتنت پاشەکەوتکرد،دەتوانی کرداری هاوردن ئەنجام بدەیت لەسەر چێ کراو(دامەزاو)ـێکی دیکەی وۆردپرێس بۆ هاوردنی ئەم ماڵپەڕە.

en: One Column
ckb: یەک ستوون

en: One Response to %2$s | %1$s Responses to %2$s
ckb[0]: یەک وەڵام بۆ %2$s
ckb[1]: %1$s وەڵام بۆ %2$s

en: One of the plugins is invalid.
ckb: یەكێك لە پێوەكراوەكان تەواو نییە.

en: One or more database tables are unavailable.  The database may need to be <a href="%s">repaired</a>.
ckb: یەکێک یان زیاتر لە مێزی بنکەی زانیاری نا کارایە. بنکەی زانیاری پێویستە <a href="%s">چاک بکرێت</a>.

en: One or more database tables are unavailable. To allow WordPress to attempt to repair these tables, press the &#8220;Repair Database&#8221; button. Repairing can take a while, so please be patient.
ckb: یەک یان زیاتر لە خشتەکانی بنکەدراوە بەردەست نین.بۆ ڕێگەدان بە وۆردپرێس بۆ چارەسەرکردنی ئەو خشتانە،کرتە لەسەر دوگمەی &#8220;چاککردنی بنکەدراوە&#8221; بکە.چاککردن ڕەنگە ماوەیەکی بوێت،لەبەرئەوە تکایە ئارام بگرە.

en: Only a static class method or function can be used in an uninstall hook.
ckb: تەنیا میتۆدی پۆلێکی جێگیر یان نەخشەیەک دەتوانرێت بەکاربهێنرێت لە ناچالاککردن.

en: Only the current theme is available to you. Contact the %s administrator for information about accessing additional themes.
ckb: تەنها ئەم رووکارەت لەبەردەستە تکایە پەیوەندی بە بەڕێوبەری %s ــەوە بکە بۆ زانیاری زۆرتر.

en: Oops, no comment with this ID.
ckb: ببوره‌> هیچ لێدوانێک نییه‌ بۆ ئه‌م ID ـیه‌.

en: Oops, no such file exists! Double check the name and try again, merci.
ckb: ئووپس، ئه‌و په‌ڕگه‌یه‌ بوونی هه‌یه‌! جارێکی تر ناوه‌که‌ی بپشکنه‌ و هه‌وڵبده‌وه‌، سوپاس.

en: Open link in a new window
ckb: به‌سته‌ر بکه‌ره‌وه‌ له‌ په‌نجه‌ره‌یه‌کی نوێ

en: Open link in a new window/tab
ckb: کردنەوەی بەستەر لە پەنجەرە/تاب ـێکی نوێ

en: Open link in the same window
ckb: به‌سته‌ر بکه‌ره‌وه‌ له‌ هه‌مان په‌نجه‌ره‌

en: Open this file in the Plugin Editor
ckb: ئه‌م په‌ڕگه‌یه‌ له‌ ده‌ستکاریکه‌ری پێوه‌کراودا بکه‌ره‌وه‌

en: Optional
ckb: ئارەزوومەندانەیە

en: Options saved.
ckb: هه‌ڵبژاردنه‌کان پاشه‌که‌وتکران

en: Options:
ckb: هه‌ڵبژارده‌کان:

en: Or link to existing content
ckb: یان بیبەستەوە بە ناوەڕۆکێک کە ھەیە

en: Orange
ckb: پرتەقاڵی

en: Order
ckb: ڕیزکردن

en: Order images by:
ckb: وێنەکان ڕیز بکە بە پێی:

en: Order:
ckb: ڕیز:

en: Ordered list
ckb: لیستی ڕیزکراو

en: Ordered list (Alt + Shift + O)
ckb: لیستی ڕیزکراو (Alt + Shift + O)

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
ckb: باركراوه‌كان به‌پێی مانگ و ساڵ ڕێك بخه‌

en: Original Size
ckb: قه‌باره‌ی ڕاستی

en: Original dimensions %s
ckb: قه‌باره‌ی بنه‌ڕه‌تی %s

en: Original: %s
ckb: بنه‌ڕه‌تی: %s

en: Other WordPress News
ckb: هه‌واڵی تری وۆردپرێس

en: Other comment settings
ckb: ڕێکخستنەکانی تری لێدوان

en: Other user roles have been changed.
ckb: پله‌ی به‌کارهێنه‌رانی تر گۆڕدران.

en: Other users have been deleted.
ckb: به‌کارهێنه‌رانی تر سڕدرانه‌وه‌.

en: Other users have been removed.
ckb: بەکارهێنەرەکانی تر سڕانەوە

en: Outdent
ckb: دەرپەڕیوو

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
ckb: PG &#8212; ئەم ئاستە گشتییە، بۆ هەموو ئەوانەیە تاوەکو  13 ــە.

en: Page | Pages
ckb[0]: پەڕە
ckb[1]: پەڕە

en: Page Attributes
ckb: تابەتمەندییەکانی پەڕە

en: Page ID
ckb: ID ـی په‌ڕه‌

en: Page IDs, separated by commas.
ckb: ئایدی پەڕەکان بە فاریزە جودایان بکەرەوە

en: Page Template
ckb: ڕووكاری په‌ڕه‌

en: Page draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
ckb: پەڕەی ڕەشنووس نوێکرایەوە .<a target="_blank" href="%s">پەڕەی پێشبینی</a>

en: Page not found
ckb: پەڕە نەدۆزرایەوە

en: Page order
ckb: ڕیزکردنی په‌ڕه‌

en: Page published. <a href="%s">View page</a>
ckb: پەڕە بڵاوکرایەوە. <a href="%s">بینینی پەڕە</a>

en: Page restored to revision from %s
ckb: پەڕە دیسان دەکرێتەوە لەلایەن %s

en: Page saved.
ckb: پەڕە پاشەکەوت کرا

en: Page scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview page</a>
ckb: پەڕە نرایەوە بۆ <strong>%1$s</strong> . <a target="_blank" href="%2$s">پێشبینیکردنی پەڕە</a>

en: Page submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
ckb: پەیام بڵاوکرایەوە. <a target="_blank" href="%s">پەڕەی پێشبینین</a>

en: Page title
ckb: سه‌ردێڕی پــــــــــــــــه‌ڕه‌

en: Page updated.
ckb: په‌ڕه‌ نوێكرایه‌وه‌

en: Page updated. <a href="%s">View page</a>
ckb: پەڕە نوێ کرایەوە. <a href="%s">پەڕە ببینە</a>

en: Pages
ckb: په‌ڕه‌كان

en: Pages are similar to Posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest Pages under other Pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of Pages.
ckb: پەڕەکان زۆر لە بابەتەکان دەچن بەڵام لەڕووی تەکنیکەوە جودان، بەوەی کە تاگیان نییە و ژێر هاوپۆل نەکراون. هەمان کات دەتوانرێت لە ڕووی پێکهاتەی ماڵپەڕەوە پێرست بکرێت. هەمان کات دەتوانرێت بخرێتە ژێر پەڕەی ترەوە کاتێک کرتە لەسەر &#8220;باوانکردن&#8221; پەڕەیەکی تر دەکەیت.

en: Pages:
ckb: په‌ڕه‌كان:

en: Pale cyan
ckb: ئاسمانیی تێر

en: Pale green
ckb: سەوزی پەڕیوو

en: Palette
ckb: ته‌ختی ڕه‌نگه‌کان

en: Palette colors
ckb: ڕه‌نگی پالێته‌كان

en: Paragraph
ckb: په‌ره‌گراف

en: Parent
ckb: باوان

en: Parent Category
ckb: هاوپۆلی باوان

en: Parent Category:
ckb: هاوپۆلی باوان:

en: Parent Page:
ckb: پەڕەی باوان

en: Passing an integer number of posts is deprecated. Pass an array of arguments instead.
ckb: تێپەڕاندنی ژمارەیەکی دروست لە بابەتەکان ناشێت.لەبری ئەوە ڕیزەک لە (arguments) تێپەڕێنە.

en: Password
ckb: تێپەڕەوشە

en: Password Lost and Changed for user: %s
ckb: تێپه‌ڕه‌وشه‌ ونبوو و گۆڕدرا بۆ به‌کارهێنه‌ر: %s

en: Password Lost and Found
ckb: ونبوونی تێپه‌ڕه‌وشه‌ و دۆزینه‌وه‌ی

en: Password Protected
ckb: بە تێثەڕەوشە پارێزراوە.

en: Password Reset
ckb: ڕێكخستنەوەی تێپەڕەووشە

en: Password protected
ckb: تێپەڕەوشە پارێزرا

en: Password reset is not allowed for this user
ckb: گەڕاندنەوەی تێپەڕەوشە ڕێگەنەدراوە بۆ ئەم بەکارهێنەرە.

en: Password, twice
ckb: تێپه‌ڕه‌ووشه‌, دووباره‌

en: Password:
ckb: تێپه‌ڕه‌وشه‌:

en: Password: %s
ckb: وشه‌ی تێپه‌ڕبوون: %s

en: Paste
ckb: لكاندن

en: Paste as Plain Text
ckb: وەك دەقێكی ڕوون بیلكێنە

en: Paste from Word
ckb: لکاندن له‌ Word ـه‌وه‌

en: Paste is now in plain text mode. Click again to toggle back to regular paste mode.
ckb: لکاندن ئێستا لە شێوازی ئاسایی دەق دایە.دووبارە کرتە بکەرەوە بۆ دووبارە گۆڕینەوەی بۆ باری ئاسایی لکاندن.

en: Paste is now in plain text mode. Click again to toggle back to regular paste mode. After you paste something you will be returned to regular paste mode.
ckb: لکاندن ئێستا لە شێوازی ئاسایی دەق دایە.دووبارە کرتە بکەرەوە بۆ دووبارە گۆڕینەوەی بۆ باری ئاسایی لکاندن.دوای ئەوەی شتێک دەلکێنیت دەگەڕێنرێیتەوە بۆ باری ئاسایی لکاندن.

en: Paste table row after
ckb: ئاسۆی خشته‌ بلکێنه‌ پاش

en: Paste table row before
ckb: ئاسۆکانی خشته‌ بلکێنه‌ پێش

en: Pasting content from another application, like Word or Excel, is best done with the Paste from Word button on the second row, or in HTML mode.
ckb: لکاندنی ناوه‌ڕۆک له‌ پڕۆگرامێکی تره‌وه‌، وه‌ک وۆرد یان ئێکزڵ

en: Pasting in the Rich Editor
ckb: لکاندن له‌ ده‌ستکاریکه‌ری ده‌وڵه‌مه‌ند

en: Path
ckb: ڕێڕه‌و

en: Peach
ckb: قۆخ

en: Pending | Pending
ckb[0]: چاوەڕوان
ckb[1]: چاوەڕوان

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
ckb[0]: لەچاوەڕوانیدا  <span class="count">(%s)</span>
ckb[1]: لەچاوەڕوانیدا  <span class="count">(%s)</span>

en: Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span> | Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
ckb[0]: چاوەڕوانی <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
ckb[1]: چاوەڕوانی <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>

en: Pending Review
ckb: خمڵاندنی وابه‌سته‌

en: Permalink Settings
ckb: ڕێکخستنه‌کانی به‌سته‌ری هه‌میشه‌یی

en: Permalink structure updated
ckb: پێکهاتەی بەستەری هەمیشەیی نوێکرایەوە

en: Permalink structure updated.
ckb: پێکهاته‌ی به‌سته‌ری هه‌میشه‌یی نوێکرایه‌وه‌.

en: Permalink structure updated. Remove write access on web.config file now!
ckb: پێکهاتەی بەستەری هەمیشەیی نوێکرایەوە. دەستپێگەیشتنی نووسین لەسەر web.config لاببە!

en: Permalink:
ckb: به‌سته‌ری هه‌میشه‌یی

en: Permalink: %s
ckb: به‌سته‌ری هه‌میشه‌یی: %s

en: Permalinks
ckb: به‌سته‌ره‌ هه‌میشه‌ییه‌کان

en: Permanently Delete Comment
ckb: لێدوان بە هەمیشەیی بسڕەوە

en: Personal Options
ckb: هه‌ڵبژاردنه‌ که‌سییه‌کان

en: Photoblogging
ckb: وێنەبڵاگ

en: Picker
ckb: هه‌ڵگر

en: Pingback
ckb: پينگ باك

en: Pingback excerpt:
ckb: وەدەرنانی پينگ باك

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
ckb: گەڕانەپینگ له‌ %1$s بۆ %2$s تۆمارکراون، وتوێژی وێب وەکو خۆی بهێڵەوە! :-)

en: Pings
ckb: پینگەکان

en: Pink
ckb: پەمەیی

en: Play count
ckb: داگیرساندنی بژمێر

en: Play every frame
ckb: هەموو چوارچێوەكان لێبدە

en: Please <a href="%s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
ckb: تکایه‌ <a href="%s">وۆردپرێس به‌رزبکه‌وه‌</a>‌ بۆ وه‌شانی ئێستای، یان <a href="%s">دایگره‌ بۆ وه‌شانی 2.4 له‌ زیادکراوی ئه‌کسیمه‌ت</a>.

en: Please enter a valid email address.
ckb: تکایە ئیمەیڵی دروست داخڵ بکە.

en: Please enter a valid menu name.
ckb: ناوی لیستێکی دروست بنووسە تکایە.

en: Please enter an API key. (<a href="%s" style="color:#fff">Get your key.</a>)
ckb: تکایه‌ کلیلێکی API لێبده‌. (<a href="%s" style="color:#fff">کلیلێک به‌ده‌ستبهێنه‌.</a>)

en: Please enter your FTP credentials to proceed.
ckb: تکایە زانیارییەکانی FTP بنووسە بۆ بەردەوامبوون.

en: Please enter your FTP or SSH credentials to proceed.
ckb: تکایە  زانیاری  FTP و SSH بنووسە بۆ بەکاربردن .

en: Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
ckb: تکایە نازناو یان پۆستە ئەلیکترۆنییەکەت بنووسە.بەستەرێکت پێدەگات بۆ دروستکردنی تێپەڕەوشەی نوێ لە ڕێگەی پۆستی ئەلیکترۆنییەوە.

en: Please include a %1$s template in your theme.
ckb: تکایە %1$s بخەرە ناو ڕووکارەکەتەوە

en: Please log in again.
ckb: تکایه‌ جارێکی تر بچۆ ژووره‌وه‌.

en: Please provide a custom field name.
ckb: تکایە ناوێک بۆ خانەی دەستکرد بنووسە

en: Please provide a custom field value.
ckb: تکایە نرخێک بۆ خانەی دەستکرد بنووسە.

en: Please provide the following information. Don&#8217;t worry, you can always change these settings later.
ckb: تکایە ئەم زانیاریانە بنوسە، مەترسە، هەموو کات دەتوانیت بیانگۆرێت.

en: Please select a file
ckb: تکایە پەڕگەێک دیاریبکە

en: Please select one or more plugins to update.
ckb: تکایە پێوەکراوێک یان زیاتر دەستنیشان بکە بۆ نوێکردنەوە.

en: Please select one or more themes to update.
ckb: تکایە ڕووکارێک یان زیاتر دەستنیشان بکە بۆ نوێکردنەوە.

en: Please try again.
ckb: تکایه‌ جارێکی تر هه‌وڵ بده‌ره‌وه‌

en: Please wait...
ckb: تکایه‌ چاوه‌ڕوانبه‌...

en: Plugin
ckb: پێوه‌کراو

en: Plugin <strong>activated</strong>.
ckb: پێوه‌کراوه‌که‌  <strong>چالاک کرا</strong>.

en: Plugin <strong>deactivated</strong>.
ckb: پێوه‌کراوه‌که‌ <strong>ناچالاک کرا</strong>.

en: Plugin Files
ckb: په‌ڕگه‌کانی پێوه‌کراو

en: Plugin Homepage  &#187;
ckb: ماڵپەڕی پێوەکراو &#187;

en: Plugin Information:
ckb: زانیاری پێوەکراو:

en: Plugin Install
ckb: دامەزراندنی پێوەکراو

[ctx: Plugin Installer]
en: Featured
ckb: تایبەتمەندکراوەکان

[ctx: Plugin Installer]
en: Newest
ckb: نوێترین

[ctx: Plugin Installer]
en: Popular
ckb: باوترین

[ctx: Plugin Installer]
en: Recently Updated
ckb: تازە نوێکاوەتەوە

[ctx: Plugin Installer]
en: Tag
ckb: تاگ

en: Plugin Reactivation
ckb: سەرلەنوێ چالاککردنەوەی پێوەکراوەکان

en: Plugin could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
ckb: نه‌توانرا پێوه‌کراو چالاکبکرێت چونکه‌ به‌ <strong>هه‌ڵه‌یه‌کی چاره‌نووسساز</strong> ده‌ستی پێکرد.

en: Plugin could not be deleted due to an error: %s
ckb: نه‌توانرا پێوه‌کراو بسڕدرێته‌وه‌ به‌ هۆی کێشه‌یه‌که‌وه‌: %s

en: Plugin failed to reactivate due to a fatal error.
ckb: نه‌توانرا پێوه‌کراو چالاکبکرێته‌وه‌ به‌ هۆی کێشه‌یه‌کی چاره‌نووسسازه‌وه‌.

en: Plugin file does not exist.
ckb: پەڕگەی پێوەكراو بوونی نییە.

en: Plugin install failed.
ckb: دامەزراندنی پێوەکراو سەرکەوتو نەبوو

en: Plugin installed successfully.
ckb: پێوەکراو بەسەرکەوتوویی دامەزرا.

en: Plugin reactivated successfully.
ckb: سەرکەوتوانە پێوەکراوەکە سەرلەنوێ چالاککرایەوە.

en: Plugin update failed.
ckb: نوێکردنەوەی پێوەکراو سەرکەوتوو نەبوو.

en: Plugin updated successfully.
ckb: پێوەکراو بەسەرکەوتووی نوێکرایەوە.

en: Plugin zip file
ckb: پەڕگەی پەستێنراوی پێوەکراو

en: Plugins
ckb: پێوه‌كراوه‌كان

en: Plugins %s
ckb: پێوه‌کراوه‌کان %s

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. Once a plugin is installed, you may activate it or deactivate it here.
ckb: پێوه‌کراوه‌کان فرمانه‌کانی وۆردپرێس فراوانتر ده‌که‌ن. هه‌ر که‌ پێوه‌کراوێك دامه‌زرا، پێویسته‌ لێره‌ چالاک یان ناچالاکی بکه‌یت.

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. You may automatically install plugins from the <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/">WordPress Plugin Directory</a> or upload a plugin in .zip format via this page.
ckb: ئەم پێوەکراوە بنەماکانی نوقسانە دەتوانیت لە <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/">بنکەی پێوەکراوی وۆردپرێسەوە </a> دایان بگریت یان بەخۆکار نوێیان بکەیتەوە.

en: Plugins hook into WordPress to extend its functionality with custom features. Plugins are developed independently from WordPress core by thousands of developers all over the world. All plugins in the official <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Plugin Directory</a> are compatible with the WordPress GPL v2 license. You can find new plugins to install by searching or browsing the Directory right here in your own Plugins section.
ckb: پێوە کراوی هووک لە وۆردپرێش بۆ زیادکردنی چالاکی و کارایی وۆردپرێسە .پێوەکراوەکان لە وۆردپرێس پەرەیان پێدەدرێت لەلاین هەزارن پەرەپێدەرەوە لەسەرتاسەری جیهان. هەموو پێوەکراوەکان    <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Plugin Directory</a>  دەگونجێن لەگەڵ مۆڵەتنامەی وۆردپرێس  GPL v2 . دەتوانی پێوەکراوی نوێ بدۆزیتەوە راستەوخۆ بە گەڕان یان بە چوون بۆ پێرستی پێوەکراوەکان.

en: Plum
ckb: هەڵوژەیی

en: Popular Tags
ckb: تاگە زۆر بەکاربراوەکان

en: Popular tags
ckb: تاگە زۆر بەکابراوەکان

en: Popup Comments
ckb: لێدوانه‌کانی Popup

en: Popup Comments Template
ckb: ڕووکاری لێدوانه‌کانی Popup

en: Port
ckb: ده‌رچه‌

en: Position
ckb: شوێن

en: Possible reason: your host may have disabled the mail() function...
ckb: هۆکارێک ڕێی تێده‌چێت چاکبکرێت: له‌وانه‌یه‌ ڕاژه‌که‌ت فرمانی mail()  ناچالاک کردبێت...

en: Post | Posts
ckb[0]: بابەت
ckb[1]: بابەت

en: Post Comment
ckb: لێدوانێک بنووسە

en: Post Format:
ckb: رێکخستنی پەیام

en: Post Tags
ckb: تاگەکانی بابەت

en: Post URL
ckb: بەستەری بابەت

en: Post draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
ckb: بابەتی ڕەشنووس نوێکرایەوە. <a target="_blank" href="%s">پێشبینی بابەت</a>

[ctx: Post format]
en: Aside
ckb: لایەک

[ctx: Post format]
en: Audio
ckb: دەنگ

[ctx: Post format]
en: Chat
ckb: چات

[ctx: Post format]
en: Gallery
ckb: گەلەری

[ctx: Post format]
en: Image
ckb: وێنە

[ctx: Post format]
en: Link
ckb: بەستەر

[ctx: Post format]
en: Quote
ckb: دەق

[ctx: Post format]
en: Standard
ckb: ستاندارد

[ctx: Post format]
en: Status
ckb: دۆخ

[ctx: Post format]
en: Video
ckb: ڤیدیۆ

en: Post published. <a href="%s">View post</a>
ckb: بابەت نێردرا. <a href="%s">بینینی بابەت</a>

en: Post published. <a href="%s">View post</a> | <a href="%s">Edit post</a>
ckb: پەیامەکەت بڵاوکرایەوە. <a href="%s">پەیامەکەت ببینە</a> | <a href="%s">دەستکاری پەیامەت بکە</a>

en: Post restored to revision from %s
ckb: بابه‌ت گه‌ڕێندرایه‌وه‌ بۆ پیاداچوونه‌وه‌ له‌لایه‌ن %s

en: Post saved.
ckb: بابه‌ت پاشەکەوتکرا.

en: Post scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview post</a>
ckb: بابەت نێررایەوە بۆ : <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">پێشبینی بابەت</a>

en: Post submitted. <a href="%s">Preview post</a> | <a href="%s">Edit post</a>
ckb: بابەت نێردرا. <a href="%s">پێشبینین</a> | <a href="%s">دەستکاری بکە</a>

en: Post submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
ckb: پەیام نێردرا. <a target="_blank" href="%s">پەیام پیشان بدە</a>

en: Post types cannot exceed 20 characters in length
ckb: جۆرەکانی بابەت نابێت لە ٢٠ وشە درێژتربێت

en: Post updated.
ckb: بابه‌ت نوێكرایه‌وه‌

en: Post updated. <a href="%s">View post</a>
ckb: بابەت نوێ کرایەوە. <a href="%s">بابەت ببینە</a>

en: Post via e-mail
ckb: بابه‌ت له‌ڕێگای پۆستی ئه‌لیكترۆنییه‌وه‌

en: Poster
ckb: پۆستەر

en: Posts
ckb: بابه‌ته‌كان

en: Posts by %s
ckb: نێردراوه‌ له‌لایه‌ن %s

en: Posts page: %s
ckb: په‌ڕه‌ی بابه‌ته‌کان: %s

en: Powered by <a href="%s" title="Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform"><strong>WordPress</strong></a>
ckb: داڕێژراوە لەلایەن <a href="%s" title="Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform"><strong>وۆردپرێس</strong></a> ــەوە.

en: Powered by WordPress
ckb: پشتبه‌ستوو به‌ وۆردپرێس

en: Prefetch
ckb: پێشخۆشکەر

en: Preformatted
ckb: پێشفۆرماتکراو

en: Preload
ckb: پێشبارکردن

en: Premature end of list
ckb: کۆتایی پێنه‌گه‌شتووی لیسته‌که‌

en: Press ALT F10 for toolbar. Press ALT 0 for help.
ckb: دوگمەکانی  ALT F10 دابگرە بۆ تووڵامراز.دوگمەکانی ALT 0 دابگرە بۆ یارمەتی.

en: Press This
ckb: کرته‌ی ئێره‌ بکه‌

en: Press This is a bookmarklet that makes it easy to blog about something you come across on the web. You can use it to just grab a link, or to post an excerpt. Press This will even allow you to choose from images included on the page and use them in your post. Just drag the Press This link on this screen to your bookmarks bar in your browser, and you&#8217;ll be on your way to easier content creation. Clicking on it while on another website opens a popup window with all these options.
ckb: کرتە لەم دڵخوازکەرە بکە: پرۆگرامۆچەکەیەکە کە لە وێبگەڕەکەت کار دەکات ڕێگەت پێ ئەدات بە وەرگرتنی ڕەنگاڵەکانی ناو  وێب.دەتوانیت تەنیا بۆ گرتنی بەستەرێک،یاخود ناردنی ناردنی پارچەیەک.کرتە لەمە بکە تەنانەت ڕێگەت پێدەدات بۆ هەڵبژاردن لە وێنەکان کە تێکهەڵکێشی پەڕەکە کراون و بەکارهێنانیان لە نێو بابەتەکەدا.تەنیا 'کرتە لەم بەستەرە بکە' ڕابکێشە لەم پەردەیە بۆ توولەی دڵخوازەکانت لە وێبگەڕەکەتدا، هەروەها کاری دروستکردنی &#8217;ناوەڕۆک ئاسانتر دەکات.کرتە کردن لەسەری لەکاتێکدا لەسەر ماڵپەڕێکی دیکەیە پەنجەرەیەکی popup دەکاتەوە بە هەموو ئەم هەڵبژاردنانەوە.

en: Press This is a bookmarklet: a little app that runs in your browser and lets you grab bits of the web.
ckb: کرتە لەم دڵخوازکەرە بکە: پرۆگرامۆچەکەیەکە کە لە وێبگەڕەکەت کار دەکات ڕێگەت پێ ئەدات بە وەرگرتنی ڕەنگاڵەکانی ناو وێب.

en: Preview
ckb: پێشبینین

en: Preview &#8220;%s&#8221;
ckb: پێشبینین&#8220;%s&#8221;

en: Preview Changes
ckb: پێشبینینی گۆڕانکارییەکان بکە

en: Preview not available. Please save as a draft first.
ckb: پێشبینین ئامادە نییە. تکایە یەکەم جار وەک ڕەشنووس پاشەکەوتی بکە.

en: Preview of &#8220;%s&#8221;
ckb: پێشبینی &#8220;%s&#8221;

en: Preview will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
ckb: کرداری پێشبینین یارمەتیت ئەدات کە دەرکەوتنی ڕەشنووسەکەی خۆت ببینیت، تاکو بزانیت لە بڵاوکردنەوەدا چۆن دەردەکەوێت. نیشاندان ئەتباتە بەشی دەرکەوتنی ڕاستەوخۆی پەڕەکان. کام بەستەرانە دەردەکەون پەیوەستە بە خۆدی دەرکەوتنی پۆستەکانەوە &#8217;.

en: Previous Post
ckb: بابه‌تی پێشوو

en: Previous page
ckb: په‌ڕه‌ی پێشوو

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
ckb: وێنەی دەستکاری کراو ناسڕدرێتەوە.

en: Print
ckb: چاپكردن

en: Privacy
ckb: تایبه‌تی

en: Privacy Settings
ckb: ڕێکخستنه‌ تایبه‌تییه‌کان

en: Private
ckb: تایبه‌تی

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
ckb[0]: تایبەت <span class="count">(%s)</span>
ckb[1]: تایبەت <span class="count">(%s)</span>

en: Private Key:
ckb: کلیلی تایبەتی:

en: Private: %s
ckb: تایبەتی: %s

en: Privately Published
ckb: بڵاوکراوە تایبەتەکان

en: Proceed
ckb: ئەڕوات

en: Profile
ckb: زانیاری تاكه‌كه‌سی

en: Progress
ckb: بەردەوامبوون

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
ckb: لێدوانه‌ پارێزراوه‌کان: تکایه‌ تێپه‌ڕه‌وشه‌ بنووسه‌ بۆ بینینی لێدوانه‌کان.

en: Protected: %s
ckb: پارێزراوه‌: %s

en: Public
ckb: بڵاوکراوە

en: Public Key:
ckb: کلیلی گشتیی:

en: Public and Private keys incorrect for %s
ckb: کلیلی گشتی و کەسی نادروستە بۆ %s

en: Public, Sticky
ckb: بڵاوکراوە، جێگیر

en: Publish
ckb: بڵاوكردنه‌وه‌

en: Publish <b>immediately</b>
ckb: بڵاوکردنەوە <b>هەنووکە</b>

en: Publish on:
ckb: بڵاوکردنەوە لە:

en: Publish on: <b>%1$s</b>
ckb: بڵاوکراوەتەوە لە : <b>%1$s</b>

en: Published
ckb: بڵاوكراوه‌ته‌وه‌

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
ckb[0]: بڵاوکراوەتەوە <span class="count">(%s)</span>
ckb[1]: بڵاوکراوەتەوە <span class="count">(%s)</span>

en: Published on:
ckb: بڵاوکرایەوە لە:

en: Published on: <b>%1$s</b>
ckb: بڵاوکراوەتەوە لە : <b>%1$s</b>

en: Purple
ckb: مۆر

en: Quality
ckb: جۆرایه‌تی

en: Quick Edit
ckb: دەستکاری خێرا

en: Quick Edit provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
ckb: دەستکاری خێرا، دەتوانیت تایبەتمەندی خێراترت پێبدات بۆ دەستکاری بابەتەکان، بەبێ ئەوەی پەردەکە جێبهێڵیت.

en: Quick&nbsp;Edit
ckb: دەستکاری&nbsp;خێرا

en: Quicktime options
ckb: هەڵبژاردنەکانی کویکتایم

en: Quote
ckb: دەق

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
ckb: R &#8212; بۆ مرۆڤی سەرو مێردمنداڵەوە سەرو 17ــەوە

en: RSS Address
ckb: ناونیشانی RSS

en: RSS Error: %s
ckb: هەڵەی RSS: %s

en: RTL Language Support
ckb: پاڵپشتی زمان RTL

en: RTL Stylesheet
ckb: ستایڵ شیت ڕئست بۆ چه‌پ

en: Random
ckb: هەڕەمەکی

en: Rate
ckb: خەمڵاندن

en: Rather than reaching for your mouse to click on the toolbar, use these access keys. Windows and Linux use Ctrl + letter. Macintosh uses Command + letter.
ckb: لەجیاتی ئەوەی بەمشکەکەتەوە هەر بەملاو بەولادا بچیت شت هەڵبژێریت لەنوسەرەکە. ئەگەر ویندۆزە یان لینوکس تەنها پەنجە لەسەر  Ctrl + letter دابنێ قوربان، ئەگەر ماکنتۆشە ئەوە Command + letter.

en: Rating
ckb: هه‌ڵسه‌نگاندن

en: Re-install Automatically
ckb: خۆکارانە دایبمەزرێنەوە

en: Re-trying
ckb: دووبارە-هەوڵدانەوە

en: Reactivating the plugin&#8230;
ckb: چاڵاككردنه‌وه‌ی پێوه‌كراو&#8230;

en: Reading
ckb: خوێندنه‌وه‌

en: Reading Settings
ckb: خوێندنه‌وه‌ی ڕێکخستنه‌کان

en: Real media player options
ckb: هەڵبژاردنەکانی ریالپلایەر

en: Reattached %d attachment. | Reattached %d attachments.
ckb[0]: هاوپێچکردنه‌وه‌ %d هاوپێچ.
ckb[1]: هاوپێچکردنه‌وه‌ %d هاوپێچه‌کان.

en: Recent Comments
ckb: دوا لێدوانه‌کان

en: Recent Drafts
ckb: دوا ڕەشنووسەکان

en: Recent Posts
ckb: دوا بابه‌ته‌کان

en: Recently Active <span class="count">(%s)</span> | Recently Active <span class="count">(%s)</span>
ckb[0]: چالاککراوی نوێ <span class="count">(%s)</span>
ckb[1]: چالاککراوی نوێ <span class="count">(%s)</span>

en: Recently Updated
ckb: دوا نوێکراوه‌کان

en: Recheck Queue for Spam
ckb: سه‌ره‌که‌ بپشکنه‌وه‌ بۆ سپام

en: Red
ckb: سوور

en: Redo
ckb: كردنه‌وه

en: Refresh
ckb: بووژاندنەوە

en: Register
ckb: خۆتۆماركردن

en: Register For This Site
ckb: خۆتۆماركردن له‌م ماڵپه‌ڕه‌

en: Registration Form
ckb: فۆرمی تۆماركردن

en: Registration complete. Please check your e-mail.
ckb: خۆ تۆماركردن به‌سه‌ركه‌وتوویی كۆتایی هات. تكایه‌ له‌ناو ئیمه‌ڵه‌كه‌ت بگه‌ڕێ.

en: Relationship
ckb: پەیوەندى

en: Remember Me
ckb: بیرمبهێنه‌وه‌

en: Remember to click Update Media to save metadata entered or changed.
ckb: بیرت نەچێت کرتە لەسەر نوێکردنەوەی ڕەنگاڵە بکە بۆ پاشەکەوتکردنی ئەو زانیارییانەی تێتخستوون یاخود گۆڕیوتن.

en: Remember to click the Add User button at the bottom of this screen when you are finished.
ckb: لەبیرت بێت کرتەی زیادکردنی هەژمار بکە کاتێک تەواو بوویت.

en: Remember to click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
ckb: لەبیرت بێت کە کرتەی هەڵگرتن بکە بۆ جێبەجێکردنی سازشکارییە نوێکان

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
ckb: لەبریت بێت کرتە لە نوێکردنەوەی پڕۆفایل بکە کاتێک تەواو بوویت.

en: Remote Publishing
ckb: بڵاوکردنەوەی دوور

en: Remove
ckb: لابردن

en: Remove Background Image
ckb: وێنەی پاشبنەما بسڕەوە .

en: Remove From Bulk Edit
ckb: سڕینەوە لەدەستکاری ناحەز

en: Remove Header Image
ckb: لابردنى وێنەى سەرپەڕە

en: Remove Image
ckb: وێنە بسڕەوە .

en: Remove Users from Site
ckb: سڕینه‌وه‌ی به‌کارهێنه‌ران له‌و ‌سایته‌‌‌

en: Remove column
ckb: ستوون لابه‌ره‌

en: Remove featured image
ckb: لابردنی وێنەکاریی

en: Remove formatting
ckb: سڕینەوەی فۆرمات

en: Remove link
ckb: به‌سته‌ر لاببه‌

en: Removing the old version of the plugin&#8230;
ckb: لابردنی وەشانی کۆنی پێوەکراوەی&#8230;

en: Removing the old version of the theme&#8230;
ckb: لابردنی وه‌شانی کۆنی ڕووکار&#8230;

en: Repair Database
ckb: چاککردنی بنکەی زانیاری

en: Repair and Optimize Database
ckb: چاکردنەوەی بنکەدراوە.

en: Repairs complete.  Please remove the following line from wp-config.php to prevent this page from being used by unauthorized users.
ckb: چاکسازی کۆتایی هات . تکایە ئەم دێڕانە لەپەڕگەی wp-config.php بۆ ڕێگریکردن لە دەسکاری کردن لەلایەن بەکارهێنەری رێگاپێنەدراوەوە.

en: Repeat
ckb: دووباره‌

en: Reply
ckb: وەڵامدانەوە

en: Reply to Comment
ckb: وەڵامی لێدوان بدەوە

en: Reply to this comment
ckb: وەڵامی ئەم لێدوانە بدەرەوە

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
ckb: خانەکانی پێویستن نیشانە کراون، هەرجی ئەوانی ترە ئارەزوومەندانەیە. کاتێک دەردەکەون ئەگەر رووکارەکە ڕێگەی دابێت.

en: Required fields are marked %s
ckb: خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە %s

en: Requires <code>%s</code> in <code>wp-config.php</code>.
ckb: پێویستی <code>%s</code> in <code>wp-config.php</code>.

en: Requires WordPress Version:
ckb: پێویستی بە وۆردپرێسی وەشانی:

en: Reset
ckb: ڕێكخستنه‌وه

en: Reset Image
ckb: گەڕاندنەوەی وێنە

en: Reset Password
ckb: ڕێكسختنەوەی تێپەڕەووشە

en: Reset Text Color
ckb: گەڕاندنەوەی ڕەنگی دەقەکان بۆ بنەڕەت.

en: Resize path invalid
ckb: گۆڕینی قه‌باره‌ی ڕێڕه‌و نه‌گونجاوه‌

en: Restore
ckb: گه‌ڕاندنه‌وه‌

en: Restore Original Header Image
ckb: گەڕاندنەوەی وێنەی بەیداخ بۆ بنەڕەت.

en: Restore Original Header Text
ckb: گەڕاندنەوەى دەقى ڕەسەنى سەرپەڕە

en: Restore Original Image
ckb: وێنەی بنەڕەت بهێنەوە .

en: Restore image
ckb: وێنە بهێنەوە

en: Restore this item from the Trash
ckb: گەڕاندنەوەی ئەم بابەتە لە تەنەکەی خۆڵەوە

en: Retro (Generated)
ckb: گەڕانەوەی (هەرەمەکی)

en: Return to Importers
ckb: بگەڕێوە بۆ هاوردکەر

en: Return to Plugin Installer
ckb: بگەڕێوە بۆ دامەزرێنەری پێوەکراو

en: Return to Plugins page
ckb: بگەڕێوە بۆ پەڕەی پێوەکراوەکان

en: Return to Theme Installer
ckb: بگەڕێوە بۆ دامەزرێنەری ڕووکار

en: Return to Themes page
ckb: بگەڕێوە بۆ پەڕەی ڕووکارەکان

en: Return to WordPress Updates
ckb: گەڕانەوە بۆ نوێکردنەوەى وۆردپرێس

en: Revision
ckb: پاقژکردنەوە

en: Revision for &#8220;%1$s&#8221; created on %2$s
ckb: پێداچوونەوە بۆ  &#8220;%1$s&#8221; دروستکرابێت لە  %2$s

en: Revisions
ckb: پاککراوەکان.

en: Rich Editor Help
ckb: یارمه‌تی ده‌ستکاریکه‌ری ده‌وڵه‌مه‌ند

en: Rich Text Area
ckb: ناوچەی دەوڵەمەندی دەق

en: Right
ckb: ڕاست

en: Right Now
ckb: هه‌ر ئێستا

[ctx: Right Now]
en: Approved | Approved
ckb[0]: ڕازيبوو
ckb[1]: ڕازيبوون

en: Right Sidebar
ckb: لاتەنیشتی ڕاست

en: Role
ckb: پله‌

en: Role:
ckb: پله‌:

en: Rotate clockwise
ckb: خولانەوە بە ئاڕاستەی میلی کاتژمێر

en: Rotate counter-clockwise
ckb: خولانەوەی ژمێرەر بە ئاڕاسەتی میلی کاتژمێر.

en: Row
ckb: ئاسۆ

en: Royal blue
ckb: شینی شاهانە

en: Run spell checking
ckb: وەگەڕخستنی پشکنینی دەق

en: SSH2 hostname is required
ckb: ناوی ڕاژەی SSH2 پێویستە

en: SSH2 password is required
ckb: تێپەڕەوشەی SSH2 پێویستە

en: SSH2 username is required
ckb: ناوی بەکارهێنەری SSH2 پێویستە

en: Same window or tab
ckb: هەمان پەنجەرە یان تاب

en: Sample Page
ckb: نموونەی پەڕە

en: Sat
ckb: شه‌م

en: Saturday
ckb: شه‌ممه‌

en: Save
ckb: پاشه‌كه‌وتكردن

en: Save Changes
ckb: پاشه‌که‌وتکردنی گۆڕانكاریه‌كان &raquo;

en: Save Draft
ckb: پاشەکەوتی ڕەشنووس

en: Save Menu
ckb: لیستە پاشەکەوت بکە

en: Save Widget
ckb: پرۆژۆکە پاشەکەوت بکە

en: Save all changes
ckb: پاشه‌که‌وتکردنی گۆڕانکارییه‌کان

en: Save as Pending
ckb: پاشەکەوت وەکو خەمڵاندن

en: Save failed
ckb: پاشەکەوتکردن شکستی هێنا

en: Saved.
ckb: پاشه‌كه‌وت کرا

en: Saving Draft&#8230;
ckb: پاشه‌که‌وتکردنی زیاده‌&#8230;

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
ckb: پاشەکەوتکردن ناچالاک کراوە: هەنووکە %s دەستکاری ئەم پەڕەیە دەکات.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
ckb: پاشەکەوتکردن ناچالاک کراوە: هەنووکە %s دەستکاری ئەم بابەتە دەکات.

en: Saving...
ckb: پاشەکەوتکردن...

en: Say It!
ckb: بیڵێ!

en: Scale
ckb: خشتە

en: Scale Image
ckb: دوورییەکانی وێنە

en: Scale mode
ckb: شێوازی خشتە

en: Scan for lost attachments
ckb: بگەڕێ بۆ هاوپێچە لەناوچووەکان

en: Schedule
ckb: نانەوە

en: Schedule for:
ckb: نێرراوەتەوە بۆ:

en: Schedule for: <b>%1$s</b>
ckb: نێراوەتەوە بۆ : <b>%1$s</b>

en: Scheduled
ckb: ڕێكخراوه‌ بۆ بڵاوكردنه‌وه‌

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
ckb[0]: کات بۆ دانراو <span class="count">(%s)</span>
ckb[1]: کات بۆ دانراو <span class="count">(%s)</span>

en: Scheduled for: <b>%1$s</b>
ckb: نێراوەتوە بۆ : <b>%1$s</b>

en: Screen Layout
ckb: چوارچێوەی شاشە

en: Screen Options
ckb: هەڵبژاردنەکانی پەردە

[ctx: Screen Options]
en: Show on screen
ckb: لەسەر پەردە پیشانی بدە

en: Script callbacks
ckb: بانگگەڕانەوەی پڕۆگرامۆکە

en: Scroll
ckb: پێچۆکە

en: Sea green
ckb: سەوزی دەریایی

en: Search
ckb: گه‌ڕان

en: Search Categories
ckb: گه‌ڕان له‌ هاوپۆله‌كان

en: Search Comments
ckb: گه‌ڕان له‌ لێدوانه‌کان

en: Search Engines Blocked
ckb: گەڕانچی بلۆک کراوە .

en: Search Form
ckb: خشتەی گەڕان

en: Search Installed Plugins
ckb: بگەڕی لە پێوەکراوە دامەزراوەکان

en: Search Installed Themes
ckb: گەڕان لە ڕووکارە دامەزراوەکان

en: Search Link Categories
ckb: گەڕانی هاوپۆلی بەستەرەکان

en: Search Links
ckb: گەڕان لە بەستەره‌کان

en: Search Media
ckb: گەڕان لەڕەنگاڵە

en: Search Pages
ckb: گه‌ڕان له‌په‌ڕه‌كان

en: Search Plugins
ckb: گەڕان لە پێوەکراوەکان

en: Search Posts
ckb: گه‌ڕان له‌ بابه‌ته‌كان

en: Search Results
ckb: ئه‌نجامی گه‌ڕان

en: Search Results %1$s %2$s
ckb: ئەنجامەکانی گەڕان %1$s %2$s

en: Search Sites
ckb: گەڕاننی سایتەکان

en: Search Spam &raquo;
ckb: گەڕان لەسپام &raquo;

en: Search Tags
ckb: گه‌ڕان له‌ تاگه‌كان

en: Search Users
ckb: گەڕان لەبەکارهێنەر

en: Search for plugins by keyword, author, or tag.
ckb: بۆ پێوەکراو بگەڕێ بە وشەکلیل، نووسە، یان تاگ.

en: Search for themes by keyword, author, or tag.
ckb: بگەڕێ بۆ ڕووکار بە وشەکلیل، نووسەر، یان تاگ.

en: Search for:
ckb: بگه‌ڕێ بۆ:

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
ckb: ئەنجامەکانی گەڕان بۆ &#8220;%s&#8221;

en: Seasonal
ckb: وەرزی

en: Security error.
ckb: هه‌ڵه‌ی پاراستن

en: Select
ckb: دیاری بكه‌

en: Select All
ckb: هه‌مووی دیاری بکه‌

en: Select Category
ckb: هاوپۆلێک دیاری بکه‌

en: Select Files
ckb: پەڕگەکان دیاری بکە

en: Select Link Category
ckb: هاوپۆلی بەستەر دیاری بکە

en: Select Menu:
ckb: لیستە دیاریبکە:

en: Select Month
ckb: مانگێک دیاری بکه‌

en: Select a Color
ckb: رەنگ دیاری بکە .

en: Select a city
ckb: شارێک دیاری بکە

en: Select a color
ckb: ڕه‌نگێک دیاری بکه‌

en: Select all
ckb: هه‌مووی دیاری بکه‌

en: Select background color
ckb: ڕه‌نگی پاشه‌بنه‌ما دیاری بکه‌

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
ckb: لاتەنیشتی پرۆژۆکە و شوێنی پرۆژۆکە لە لاتەنیش دیاری بکە.

en: Select custom character
ckb: دیاریکردنی نووسە

en: Select menu items (pages, categories, links) from the boxes at left to begin building your custom menu.
ckb: برگەی لیستە هەڵبژێرە (پەڕەکان ، هاوپۆلەکان ،بەستەرەکان ) لە بۆکسەکەی لا چەپەوە بۆ دەستپێکردن بە دروست کردنی لیستەی راسپێراوی خۆت .

en: Select plugin to edit:
ckb: پێوەکراو دیاری بکە بۆ دەستکاری:

en: Select text color
ckb: ڕه‌نگی ده‌ق دیاری بکه‌

en: Select theme to edit:
ckb: ڕووكار دیاری بكه‌ بۆ ده‌ستكاری

en: Selected plugins <strong>activated</strong>.
ckb: پێوه‌کراوه‌ دیاریکراوه‌کان <strong>چالاککران</strong>.

en: Selected plugins <strong>deactivated</strong>.
ckb: پێوه‌کراوه‌ دیاریکراوه‌کان <strong>ناچالاککران</strong>.

en: Selection:
ckb: دیاریکردن:

en: Send Password?
ckb: تێپەڕەوشە بنێرێت؟

en: Send Trackbacks
ckb: ناردنی تراکباک

en: Send this password to the new user by email.
ckb: ئەم تێپەڕەوشەیە بنێرە بە ئیمەیل بۆ بەکارهێنەری نوێ

en: Send trackbacks to:
ckb: ناردنی ڕێچكه‌ بۆ:

en: Separate multiple URLs with spaces
ckb: URL ـه‌کان به‌ بۆشایی له‌یه‌ک جیابکه‌وه‌

en: Separate multiple categories with commas.
ckb: هاوپۆله‌کان به‌ کۆما لێک جیابکه‌وه‌.

en: Separate tags with commas
ckb: تاگه‌کان به‌ کۆما له‌یه‌ک جیا بکه‌وه‌.

en: September
ckb: ئه‌یلول

en: Server Connectivity
ckb: دۆخی پەیوەندی ڕاژە

en: Set featured image
ckb: دانانی وێنەکاری

en: Settings
ckb: ڕێكخستنه‌كان

en: Settings saved.
ckb: هه‌ڵبژارده‌کان پاشه‌که‌وت کران

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
ckb: هه‌ندێ زانیاریی له‌سه‌ر ژیانت بنووسه‌. به‌ ئاشکرا ده‌رده‌که‌وێت.

en: Shift + arrow: move by 1px
ckb: Shift + arrow: بۆ گواستنەوە بە بڕی  1px

en: Shift + drag: lock aspect ratio
ckb: Shift + drag: وەستاندنی ئاستی بەرزبوونەوە

en: Shockwave options
ckb: هەڵبژاردنەکانی شۆکوەیڤ

en: Shortlink
ckb: بەستەری کورت

en: Show
ckb: پیشاندان

en: Show Admin Bar
ckb: پێشاندانی لیستی بەڕێوەبەران

en: Show Avatars
ckb: نیشاندنانی وێنۆچکە

en: Show Details
ckb: بینیینى وەردەکارییەکان

en: Show Link Description
ckb: پەسنی بەستەر پیشان بدە

en: Show Link Image
ckb: وێنەی بەستەر پیشان بدە

en: Show Link Name
ckb: ناوی بەستەر پیشان بدە

en: Show Link Rating
ckb: هەڵسەنگاندنی بەستەر پیشان بدە

en: Show advanced menu properties
ckb: بینیینى پەرەسەندوو پێڕست و تایبەتمەندییەکانى

en: Show all comment types
ckb: نیشاندانی هەموو جۆری لێدوانەکان

en: Show all dates
ckb: هه‌موو ڕێکه‌وته‌کان پیشانبده‌

en: Show comments
ckb: لێدوانەکان پیشان بدە

en: Show hidden updates
ckb: بینینی نوێکارییە شاراوەکان

en: Show hierarchy
ckb: پیشاندانی بۆماوه‌

en: Show menu
ckb: پیشاندانی مێنیو

en: Show more comments
ckb: بینیینی لێدوانی زیاتر

en: Show post counts
ckb: ژماردنی بابه‌ته‌کان پیشانبده‌

en: Show scale modes
ckb: نیشاندانی دۆخی خشتە

en: Show the number of comments you've approved beside each comment author.
ckb: ژمارەی ئەو لێدوانانە پیشان بدە کە پەسەندت کردوون هاوتەنیشتی هەر لێدوانێکی نووسەر.

en: Show/Hide Kitchen Sink
ckb: نیشاندان/شاردنەوەی قاپشۆری مووبەق

en: Shuffle
ckb: ڕيزكردن

en: Sidebar
ckb: لاتەنیشت (Sidebar)

en: Sidebar %d
ckb: لاتەنیشت %d

en: Silver
ckb: زیوی

en: Single Post
ckb: بابه‌تی ته‌نیا

en: Site Admin
ckb: به‌ڕێوبه‌رایه‌تی

en: Site Suspended.
ckb: ماڵپەڕ هەڵبەستراوە .

en: Site Tagline
ckb: شوێنی هێڵی تاگ

en: Site Title
ckb: سەردێڕی مالپەڕ

en: Site URL
ckb: بەستەری ماڵپەڕ .

en: Site Visibility
ckb: دیاری سایت

en: Site address (URL)
ckb: ناونیشانی سایت (URL)

en: Site language:
ckb: زمانی سایت:

en: Sites
ckb: ماڵپەڕ

en: Size
ckb: قەبارە

en: Size of the post box
ckb: قه‌باره‌ی سندوقی بابه‌ت نووسین

en: Skip Confirmation Email
ckb: بازدان بەسەر پرۆسەی سەلماندنی پۆستیئەلیکترۆنیدا.

en: Sky blue
ckb: ئاسمانی شین

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
ckb: پێویست ناکات ئەوەندە زوو چێکی پۆستە نوێکانت بکەی!

en: Smooth video
ckb: ڤیدیۆی نەرم

en: Software Name
ckb: ناوی نەرمەکاڵا

en: Software Version
ckb: وەشاندنی نەرمە کاڵا

en: Some database problems could not be repaired. Please copy-and-paste the following list of errors to the <a href="%s">WordPress support forums</a> to get additional assistance.
ckb: زۆر لەهەڵەکانی بنکەدراو ناتوانرێت چاک بکرێن. تکایە روونوسی هەڵەکان بکە ئەنجا یان لە <a href="%s">WordPress support forums</a> دایبنێ بۆ چارەسەرکردن و یارمەتی یان مەکۆی چاوگ بەکاربەرە.

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you&#8217;d like and click the Save Changes button.
ckb: هەندێک ڕووکار بەیداخی جۆراوجۆر بەکاردەبەن  بەوێنەی جیاوازەوە. تۆس دەتوانیت وێنەکانی خۆت باربکەیت و دیاریبکەیت پاشان کرتە لەسەر پاشەکەوتکردنی گۆڕانکاریەکان بکە.

en: Somebody
ckb: که‌سێک

en: Someone
ckb: کەسێک

en: Someone requested that the password be reset for the following account:
ckb: کەسێك داوای کردوە کە تێپەڕەووشەکە ڕێكبخرێتەوە بەم ناونیشانی ئەم هەژمارە:

en: Sorry, but we have noticed that your popup-blocker has disabled a window that provides application functionality. You will need to disable popup blocking on this site in order to fully utilize this tool.
ckb: ببورە بەڵام وەکو دیارە، پڕۆگرامی قەدەغەکردنی پەنجەرەی پەپئەپ ئەم پەنجەرەیەی قەدەغە کردووە، تکایە پڕۆگرامەکە ناچالاک بکە و جارێکی تر هەوڵ بدەرەوە.

en: Sorry, can&#8217;t edit files with &#8220;..&#8221; in the name. If you are trying to edit a file in your WordPress home directory, you can just type the name of the file in.
ckb: ببورە، ناتوانرێت دەستکاری پەڕگەیەک بکرێت کە &#8220;..&#8221; لە ناوەکەیدا هەبێت. گەر ئەتەوێت دەستکاری پەڕگەیەک بکەیت لە بوخچەی سەرەتای وۆردپرێسەکەتدا، ئەتوانیت تەنها ناوی پەڕگەکەی تیادا بنووسیت.

en: Sorry, comments are closed for this item.
ckb: ببوره‌، نووسینی لێدوان ناچالاک کراوه‌.

en: Sorry, no posts matched your criteria.
ckb: ببوره‌، هیچ بابه‌تێک نه‌دۆزرایه‌وه‌ بۆ گه‌ڕانه‌که‌ت.

en: Sorry, no such page.
ckb: ببوره‌، هیچ په‌ڕه‌یه‌کی وا نییه‌.

en: Sorry, no such post.
ckb: ببوره‌، هیچ بابه‌تێک نییه‌.

en: Sorry, that file cannot be edited.
ckb: ببوره‌!! ئه‌م په‌ڕگه‌یه‌ ده‌ستكاری ناكرێت

en: Sorry, that key does not appear to be valid.
ckb: ببوره‌، وا ده‌رناکه‌وێت ئه‌و کلیله‌ دروستبێت.

en: Sorry, the comment could not be edited. Something wrong happened.
ckb: ببورە، لێدوانە ناتوانرێت دەستکاری بکرێت هەڵەیەک ڕوویداوە

en: Sorry, the comment form is closed at this time.
ckb: ببورە، نووسینی لێدوان داخراوە لە ئێستادا.

en: Sorry, the new category failed.
ckb: ببوره‌، هاوپۆلی نوێ سه‌رکه‌وتوو نه‌بوو.

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
ckb: ببوورە،جۆری ئەم پەڕگەیە ڕێپێنەدراوە لەبەر هۆکاری پاراستن.

en: Sorry, this user can not edit the template.
ckb: ببوره‌، ئه‌م به‌کارهێنه‌ره‌ ناتوانێت ده‌ستکاری قاڵب بکات.

en: Sorry, this user cannot edit the template.
ckb: ببورە، ناتوانیت دەستکاری ئەم قاڵبە بکەیت.

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
ckb: ببورە، تۆ ناتوانی پەیام بنووسی لەم ماڵپەڕە.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
ckb: ببورە ، ڕێگە پێنەدراوی بۆ بڵاوکردنەوەی پەڕە .

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
ckb: ببورە ، رێگەپێنەدراوی بۆ بڵاوکردنەوەی نووسین.

en: Sorry, you can not edit this post.
ckb: تۆ ناتوانیت ده‌ستكاری ئه‌م بابه‌ته‌ بكه‌یت.

en: Sorry, you cannot add new pages.
ckb: ببورە، ناتوانیت پەڕەی نوێ زیاد بکەیت.

en: Sorry, you cannot edit comments.
ckb: ببورە، ناتوانیت دەستکاری لێدوانەکان بکەیت.

en: Sorry, you cannot edit pages.
ckb: ببورە، ناتوانیت دەستکاری پەڕەکان بکەیت.

en: Sorry, you cannot edit posts on this site.
ckb: ببورە ، ناتوانی دەستکاری بابەت بکەیت لەم ماڵپەڕە .

en: Sorry, you cannot edit this page.
ckb: ببورە، ناتوانیت دەستکاری ئەم پەڕەیە بکەیت.

en: Sorry, you cannot edit this post.
ckb: ببورە، ناتوانیت دەستکاری ئەم بابەتە بکەیت.

en: Sorry, you cannot publish this post.
ckb: ببورە، ناتوانیت ئەم بابەتە بڵاوبکەیتەوە.

en: Sorry, you cannot upload files.
ckb: ببورە، ناتوانی پەڕگەکانت باربکەیت.

en: Sorry, you do not have access to user data on this site.
ckb: ببورە ، تۆ توانای چوونە ناو زانیاری بەکارهێنەرت نیە .

en: Sorry, you do not have permission to upload files.
ckb: ببوره‌، مافی بارکردنی په‌ڕگه‌ت نییه‌.

en: Sorry, you do not have the right to access this post.
ckb: ببوره‌، مافی ده‌ستپێگه‌یشتنی ئه‌م بابه‌ته‌ت نییه‌.

en: Sorry, you do not have the right to access this site.
ckb: ببورە ، تۆ دەسەڵاتت نیە چوونە ناو ئەم ماڵپەڕە .

en: Sorry, you do not have the right to add a category.
ckb: ببوره‌، مافی زیادکردنی هاوپۆلت نییه‌.

en: Sorry, you do not have the right to delete a category.
ckb: ببوره‌، مافی سڕینه‌وه‌ی هاوپۆلت نییه‌.

en: Sorry, you do not have the right to delete this page.
ckb: ببوره‌، مافی سڕینه‌وه‌ی ئه‌م په‌ڕه‌یه‌ت نییه‌.

en: Sorry, you do not have the right to delete this post.
ckb: ببوره‌، مافی سڕینه‌وه‌ی ئه‌م بابه‌ته‌ت نییه‌.

en: Sorry, you do not have the right to edit this page.
ckb: ببوره‌، مافی ده‌ستکاریکردنی ئه‌م په‌ڕه‌یه‌ت نییه‌.

en: Sorry, you do not have the right to edit this post.
ckb: ببوره‌، مافی ده‌ستکاریکردنی ئه‌م بابه‌ته‌ت نییه‌.

en: Sorry, you do not have the right to edit/publish new posts.
ckb: ببوره‌، مافی ده‌ستکاریکردن/ بڵاوکردنه‌وه‌ی بابه‌تت نییه‌.

en: Sorry, you do not have the right to publish this page.
ckb: ببوره‌، مافی بڵاوکردنه‌وه‌ی ئه‌م په‌ڕه‌یه‌ت نییه‌.

en: Sorry, you do not have the right to publish this post.
ckb: ببوره‌، مافی بڵاوکردنه‌وه‌ی ئه‌م بڵاگه‌ت نییه‌.

en: Sorry, you have filled your storage quota (%s MB).
ckb: ببورە تۆ زۆرتر لە ئاستی قەبارەی ڕێپێدراوت هەیە کەدەکاتە  (%s MB).

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
ckb: ببورە ، تۆ دەبێ توانای دەستکاری پەیامت هەبێ تا بتوانی هاوپۆلەکان ببینی.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
ckb: ببورە ، تۆ دەبێت بتووانی دەستکاری بابەت بکەیت بۆ ئەوەی بتوانی تاگ ببینی .

en: Sorry, you must be able to edit posts to this site in order to view categories.
ckb: ببورە، دەبێت ڕێگەپێدراوبیت بۆ دەستکاری بابەت لەم ماڵپەڕە.

en: Sorry, you must be logged in to post a comment.
ckb: ببوره‌، پێویسته‌ له‌ ژووره‌وه‌بیت تا لێدوان بنووسیت.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
ckb: ببورە، پێویستە لە ژوورەوە بیت بۆ وەڵامدانەوەی لێدوان.

en: Sorry, your entry could not be edited. Something wrong happened.
ckb: ببوره‌، نه‌توانرا بابه‌ته‌که‌ت ده‌ستکاری بکرێت. شتێکی هه‌ڵه‌ ڕوویدا.

en: Sorry, your entry could not be posted. Something wrong happened.
ckb: ببوره‌، بابه‌ته‌که‌ت نه‌نێردرا. هه‌ڵه‌یه‌ک ڕوویدا.

en: Sort Order:
ckb: جۆری ڕیزکردن:

en: Sort by:
ckb: ڕیزیان بکه‌ به‌پێی:

en: Sound
ckb: ده‌نگ

en: Source
ckb: سەرچاوە

en: Space Allowed
ckb: بۆشایی ڕێپێدراوە .

en: Space Used
ckb: بۆشایی بەکاربرا

en: Spam <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span> | Spam <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>
ckb[0]: سپام <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>
ckb[1]: سپامەکان <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>

en: Spam Blocked
ckb: سپام بلۆک کراوە

en: Spam Comment
ckb: لێدوان سپام بکه‌

en: Spam it: %s
ckb: بیکه‌ به‌ سپام: %s

en: Specified file does not exist.
ckb: په‌ڕگه‌ی دیاریکراو بوونی نییه‌.

en: Specified file failed upload test.
ckb: هه‌ڵه‌ له‌كاتی باركردنی په‌ڕگه‌دا

en: Spellchecker settings
ckb: ڕێكخستنەكانی Spellchecker

en: Split merged table cells
ckb: خانە پێكەوەلكێندراوەكانی خشتە لەت بكە

en: Square
ckb: چوارگۆشە

en: Standard
ckb: ستاندارد

en: Standard time begins  on: <code>%s</code>.
ckb: کاتی ستاندارد دەست پێ دەکات لە: <code>%s</code>.

en: Start Date
ckb: ڕێکەوتی دەستپێکردن

en: Start image
ckb: ده‌ستپێکردنی وێنه‌

en: Start time
ckb: کاتی ده‌ستپێکردوو

en: Status
ckb: دۆخ

en: Status:
ckb: دۆخ:

en: Stick this post to the front page
ckb: ئەم بابەتە جێگیر بکە لەپەڕەی پێشەوە

en: Sticky
ckb: جێگیر

en: Sticky Post
ckb: بابەتی جێگیر

en: Storage Space
ckb: قەبارەی پاشەکەوتکردن

en: Store uploads in this folder
ckb: بارکراوه‌کان له‌م بوخچه‌یه‌ دابنێ

en: Streamed rtsp resources should be added to the QT Src field under the advanced tab.
ckb: Streamed rtsp دەبێت زۆربکرێت بۆ ئامرازی QT Src لەخشتەکانی خوارەوە.

en: Strength indicator
ckb: نیشاندانێکی بەهێز

en: Stretch H-Align
ckb: ئاستەستونی بڕگە

en: Stretch V-Align
ckb: ئاستەئاسۆیی بڕگە

en: Stretch style
ckb: ڕووخساری درێژ

en: Stretch to fit
ckb: به‌گونجاوی درێژده‌بێته‌وه‌

en: Strikethrough
ckb: هێل به‌سه‌رداهاتوو

en: Strong
ckb: به‌هێز

en: Stylesheet
ckb: ستایڵ شیت

en: Stylesheet is missing.
ckb: ستایڵشیت له‌ناوچووه‌

en: Subject
ckb: سەردێڕ

en: Submit
ckb: بینێره‌

en: Submit Comment
ckb: لێدوان بنێرە

en: Submit Reply
ckb: وەڵام بنێرە

en: Submit for Review
ckb: دیاری بکه‌ بۆ پیاداچوونه‌وه‌

en: Submitted on <a href="%1$s">%2$s at %3$s</a>
ckb: نێردراوە بۆ  <a href="%1$s">%2$s لە %3$s</a>

en: Submitted on:
ckb: نێردرا لە:

en: Submitted on: <b>%1$s</b>
ckb: نێردراوە لە: <b>%1$s</b>

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc.
ckb: بەشداربوو دەتوانێت کۆمێنتەکان  و هەواڵەکان و .. هتد، بخوێنێتەوە.

en: Subscript
ckb: ژێرسکریپت

en: Success!
ckb: سه‌رکه‌وتوو بوو!

en: Successfully installed the plugin <strong>%s %s</strong>.
ckb: پێوەکراوەکە بە سەرکەوتوویی دامەزرا <strong>%s %s</strong>.

en: Successfully installed the theme <strong>%1$s %2$s</strong>.
ckb: بەسەرکەوتووی دامەزرا ڕووکاری <strong>%1$s %2$s</strong>.

en: Suggestions
ckb: پێشنیاره‌کان

en: Summary
ckb: کورته‌ی بابه‌ت

en: Sun
ckb: 1 شه‌م

en: Sunday
ckb: یه‌ك شه‌ممه‌

en: Super Admin
ckb: باشترین به‌ڕێوه‌به‌ر

en: Super admin privileges cannot be removed because this user has the network admin email.
ckb: دەسەڵاتەکانی بەڕێوەبەر ناتوانرێت لاببرێت چونکە ئەم بەکارهێنەرە پۆستە ئەلیکترۆنی بەڕێوەبەری تۆڕی لایە.

en: Superscript
ckb: باشترین پڕۆگرامۆکە

en: Switch to HTML mode
ckb: بیگۆره‌ بۆ شیوازی HTML

en: Syndicate this content
ckb: سه‌ندیکاکردنی ئه‌م ناوه‌ڕۆکه‌

en: Syndicate this site using RSS 2.0
ckb: سه‌ندیکاکردنی ئه‌م وێبگه‌یه‌ به‌ به‌کارهێنانی RSS 2.0

en: Syndication feeds show the most recent
ckb: RSS FEED که‌ پیشانی بدات دواترین

en: Table cell properties
ckb: تایبه‌تمه‌ندییه‌کانی خانه‌ی خشته‌

en: Table properties
ckb: تیبه‌تمه‌ندییه‌کانی خشته‌

en: Table row properties
ckb: تایبەتمەندییەكانی ئاسۆی خشتە

en: Tag | Tags
ckb[0]: تاگ
ckb[1]: تاگ

en: Tag Cloud
ckb: تاگی هەور

en: Tag Template
ckb: قالبی تاگ

en: Tag base
ckb: بنەچەی تاگ

en: Tagline
ckb: دەربارەی ماڵپەڕەکەت

en: Tags
ckb: تاگه‌كان

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>
ckb: تاگ دەتوانرێت بگۆڕدرێت بۆ هاوپۆل بە کرتە کردن لەسەر <a href="%s">گۆڕەڕی تاگ بۆ هوپۆل</a>

en: Tags used on this post:
ckb: ئه‌و تاگانه‌ی له‌م بابه‌ته‌دا به‌کارهاتوون:

en: Tags:
ckb: تاگەکان

en: Tags:
ckb: تاگەکان:

en: Tan
ckb: گەنمی

en: Target
ckb: نیشانه‌

en: Target cache
ckb: کاشی ئامانج

[ctx: Taxonomy Description]
en: Description
ckb: په‌سن

[ctx: Taxonomy Name]
en: Name
ckb: ناو

[ctx: Taxonomy Parent]
en: Parent
ckb: باوان

en: Taxonomy:
ckb: پۆڵێنکردن:

en: Teal
ckb: سەوزی شینباو

en: Template
ckb: قاڵب

en: Template is missing.
ckb: قاڵب له‌ناوچووه‌.

en: Templates
ckb: ڕووکارەکان

en: Temporary permalink. Click to edit this part.
ckb: به‌سته‌ری كاتيی و هه‌ميشه‌يی، كرته‌ بكه‌ بۆ گۆڕانكاری له‌م به‌شه‌دا.

en: Term
ckb: مەرج

en: Text
ckb: دەق

en: Text Color
ckb: رەنگی نووسین

en: Text bottom
ckb: بنی ده‌ق

en: Text top
ckb: لوتكه‌ی ده‌ق

en: Thank you for creating with <a href="http://wordpress.org/">WordPress</a>.
ckb: سوپاس بۆ بەکاربردنی <a href="http://wordpress.org/">WordPress</a>.

en: That user is already a member of this site.
ckb: ئەو بەکارهێنەرە خۆی لەم ماڵپەڕە ئەندامە

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
ckb: &#8220;slug&#8221; وه‌شانێکی به‌ به‌سته‌رکردنی دۆستانه‌یه‌. هه‌میشه‌ به‌ پیتی بچوک (سمۆڵ) ده‌نووسرێن ته‌نها پیت، ژماره‌، هێمای پیت به‌ یه‌ک گه‌یه‌نه‌ره‌کانی وه‌ک (_ و -) ـی تیادایه‌. وا باشتره‌ هه‌میشه‌ به‌ پیتی لاتینی بنووسرێن وه‌ک له‌ کوردی.

en: The <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">character encoding</a> of your site (UTF-8 is recommended, if you are adventurous there are some <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Character_set">other encodings</a>)
ckb: <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">ئینکۆدی نووسە</a>ـی ماڵپەڕەکە ( کە UTF-8 ئامۆژگاری کراوە). دەتوانیت زۆرتر ببینیت <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Character_set">لێرەوە</a>

en: The <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> to TrackBack this entry is: <em>%s</em>
ckb: ئەمە<abbr title="Universal Resource Locator">بەستەری</abbr>  تراکباکە بۆ ئەم ناوەڕۆکە: <em>%s</em>

en: The <code>%1$s</code> plugin header is deprecated. Use <code>%2$s</code> instead.
ckb: پێوەکراوی <code>%1$s</code> بەیداخ کۆن بووە. ئەمە بەکاربێنە <code>%2$s</code> لەبری.

en: The <code>%1$s</code> setting is unregistered. Unregistered settings are deprecated. See http://codex.wordpress.org/Settings_API
ckb: کلیلی <code>%1$s</code> تۆمارنەکراوە، هەر بۆیە بەکارنایەت. تەماشای http://codex.wordpress.org/Settings_API بکە بۆ زانیاری زیاتر.

en: The <code>%s</code> option is deprecated for the family of <code>bloginfo()</code> functions.
ckb: هەڵبژاردەی <code>%s</code> پاڵفتەکراوە بۆ خێزانی <code>bloginfo()</code> و نەخشەکانی.

en: The <strong>%s</strong> importer is invalid or is not installed.
ckb: هاوردەکەری <strong>%s</strong> نەگونجاوە یان دانەمەزراوە.

en: The <strong>%s</strong> menu has been successfully created.
ckb: ئەو <strong>%s</strong>بەسەرکەوتووی چێکرا.

en: The <strong>%s</strong> menu has been updated.
ckb: لیستەکە <strong>%s</strong> بەسەرکەوتوویی نوێکرایەوە.

en: The Admin Bar at the top, new in 3.1, provides quick access to common tasks when you are viewing your site.
ckb: تووڵەی بەڕێوەبەر لە لوتکە،نوێیە لە وەشانی ٣.١ ،بواری گەیشتنی خێرا بۆ کارە هاوبەشەکان دەدات کاتێک سەیری ماڵپەڕەکەت دەکەیت.

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
ckb: بەشی ویجیتە بەردەستەکان هەموو ئەو ویجیتانە لەخۆ دەگرێت کە لێیان هەڵبژێری.هەرکە ویجیتێکت بۆ نێو لاتەنیشت(سایدبار) ڕاکێشا،دەکرێتەوە تاکو ڕێکخستنەکانی سازبکەیت.کاتێک سازکاریی پێویستت بۆ ڕێکخستنەکانی ویجیتەکە کرد،کرتە لەسەر دوگمەی پاشەکەوتکردن بکە و ویجیتەکە ڕاستەوخۆ لە نێو ماڵپەڕەکەت چالاک دەبێت.ئەگەر کرتەت لەسەر سڕینەوە کرد،ویجیتەکە لادەبرێت.

en: The Documentation menu below the editor lists the PHP functions recognized in the plugin file. Clicking Lookup takes you to a web page about that particular function.
ckb: ئەم زانیاریانە ڕیزکراون دەربارەی هەموو ئەو فرمانانەی phpــن لەم پێوەکراوە. کرتەی سەریان بکە دەتبات بۆ زانیاری وردتر دەربارەی ئەو فرمانانە.

en: The Embed option allows you embed a video, image, or other media content into your content automatically by typing the URL (of the web page where the file lives) on its own line when you create your content.
ckb: هەڵبژاردنی تێکردن ڕێگات ئەیات گرتە، وێنە، یان ڕەنگاڵەی تر بکەیتە پەڕەیەکەوە خۆکارانە بە نووسینی بەستەر (بەستەری پەڕەی وێبەکە کە پەڕگەکەی تیادایە)

en: The GD image library is not installed.
ckb: گه‌نجینه‌ی وێنه‌ی GD دانه‌مه‌زراوه‌.

en: The Optional fields let you customize the &#8220;category&#8221; and &#8220;tag&#8221; base names that will appear in archive URLs. For example, the page listing all posts in the &#8220;Uncategorized&#8221; category could be <code>/topics/uncategorized</code> instead of <code>/category/uncategorized</code>.
ckb: خانەی هەڵبژاردنەکان، ئەو تایبەتمەندیەت دەداتێ کە ناوی بنەڕەتی &#8220;هاوپۆل&#8221; و &#8220;تاگ&#8221; دەربکەون لە شێوەبەستەرەکان. بۆ نمونە ئەگەر بابەتێک سەر بە هاوپۆلی &#8220;gishti&#8221; بوو ئەوە بەستەرەکە بەم شێوەیە دەبێت <code>/topics/gishti</code> لەجیاتی  <code>/category/gishti</code> .

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
ckb: ئەدرەسی ئەو ماڵپەڕەی کە داواتکردووە، دروست نییە، تکایە ئەدرەسێکی دروست بنووسە.

en: The URL you entered seems to be an email address, do you want to add the required mailto: prefix?
ckb: ئەو URL ـەی نووسیوتە وا دەرئەكەوێت پەیامی ئەلیكترۆنی بێت، ئەتەوێت prefix ـی mailto: لە پێشێ دابنێیت؟

en: The URL you entered seems to external link, do you want to add the required http:// prefix?
ckb: ئەو URL ـەی نووسیوتە وا دەرئەكەوێت بەستەرێكی دەرەكی بێت، ئەتەوێت prefix ـی http:// لە پێشێ دابنێیت؟

en: The Use This link for the Categories and Tags Converter will take you to the Import page, where that Converter is one of the plugins you can download. Once installed, the link on this page takes you to a screen where you can choose conversion either way.
ckb: کاری ئەم بەستەرە بۆ بگۆڕی هاوپۆل و تاگەکان دەتبات بۆ پەڕەی هاوردن،کە بگۆڕ یەکێکە لەو پێوەکراوانەی دەتوانیت دایانبگریت.هەرکە دامەزرا،بەستەرێک لەم پەڕەیە دەتبات بۆ پەردەیەک کە لێیەوە دەتوانیت ئاراستەی گۆڕینەکە بە هەر لایەکدا هەڵبژێریت.

en: The Walker class named <strong>%s</strong> does not exist.
ckb: کلاسی واڵکەر بەناوی <strong>%s</strong> نییە

en: The WordPress URL and the Site URL can be the same (example.com) or different; for example, having the WordPress core files (example.com/wordpress) in a subdirectory instead of the root directory.
ckb: بە بنەڕەت بەستەری پرؤگرامۆکەی وۆردپرێس و ماڵپەڕەکە یەکن، هەمان کات دەتوانرێت جودا بن بۆ نمونە: (example.com/wordpress)  شوێنی پڕۆگرامۆکەی وۆردپرێسە بەڵام ماڵپەڕەکە لە  (example.com) ــدابێت.

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
ckb: بەستەری وۆردپرێسەکە پێناچێت دروست بێت، تکایە بەستەرێکی دروست بنووسە.

en: The active theme is broken.  Reverting to the default theme.
ckb: ڕووکاری چالاککراو تێکشکاوه‌. ده‌گێڕدرێته‌وه‌ بۆ ڕووکاری بنه‌ڕه‌ت.

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you don&#8217;t use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
ckb: خشتەکانی ناوی بەستەر و ناونیشانی بەستەر جێگەیان جێگیرە. لە کاتێکدا ئەوانی تر بە گوێرەی داواکاری لە لیستی ڕاکێشان و فڕیداندا دەتوانرێت ئەنجام بدرێت. هەروەها دەتوانیت ئەو خشتانە بشاریتەوە کە لە خشتەی هەڵبژاردنەکان بەکاریان نابەیت. یان بچووکیان بکەیتەوە بۆ لێواری خشتەکان.

en: The boxes on your Dashboard screen are:
ckb: باوڵەکان لە پەردەی بەڕێوەبەرایەتییەکەت بریتیین لە:

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
ckb: ئەو گۆڕانكارییانەی كردووتن لەناودەچن گەر لەم پەڕەیە دوور بكەویتەوە.

en: The current theme does not natively support menus, but you can use the &#8220;Custom Menu&#8221; widget to add any menus you create here to the theme&#8217;s sidebar.
ckb: ئەم سەرباسەی ئیستا لە بنەڕەتەوە پشتیوانی لیستەکان ناکات. دەتوانیت ویجیتی دەستکردی خۆت بە &#8220;لیستەی دەستکردu&#8221; زیاد بکەیت &#8217;

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
ckb: ڕۆلی هەنووکەیی بەکارهێنەر پێویستە توانای دەستکاریکردنی هەبێت.

en: The description is not prominent by default, however some themes may show it.
ckb: به‌ شێوه‌یه‌کی خۆیی په‌سن ده‌رناکه‌وێت، له‌گه‌ڵ ئه‌وه‌شدا هه‌ندێ ڕووکار به‌دیاری ده‌خه‌ن

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
ckb: دەربارە دەرناکەوێت بە بنەڕەت، هەرچەندە  هەندیک رووکار دەریدەخەن.

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
ckb: ئەگەر ڕووکاری هەڵبژێردراو پشتیوانی بکات ئەوا ڕوونکردنەوە نیشان دەدرێت لەسەر لیستەکە.

en: The e-mail could not be sent.
ckb: نه‌توانرا پۆستی ئه‌لیكترۆنی بنێردرێت.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
ckb: ئەو ئیمەیلەی داخڵت کرد پێناچێت دروست بێت. تکایە ئیمەیلێکی دروست بنووسە.

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
ckb: خانەکانی ئەم پەردەیە چەند شتێکی بنەڕەتی ڕێکخستنی بەشەکەت نیشان ئەدات.

en: The following plugins have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Plugins&#8221;.
ckb: ئەم پێوەکرا/انە وەشاندنی نوێیان هەیە، دەتوانی کرتەی   &#8220;نوێکردنەوەی پێوەکراو&#8221;. بکەیت بۆ نوێکردنەوەیان.

en: The following shortcuts use different access keys: Alt + Shift + letter.
ckb: ئەم قەدبڕە زۆر شێوە قەدبڕ لەخۆدەگرێت: Alt + Shift + letter.

en: The following themes are installed but incomplete. Themes must have a stylesheet and a template.
ckb: ئەم ڕووکارانە دەمەزراون بەڵام ناتەواون. ڕووکارەکان ئەبێت ڕووخسار و قاڵبیان هەبێت.

en: The following themes have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Themes&#8221;.
ckb: ئەم ڕووکارە وەشاندنی نویی هەیە کرتەی  &#8220;نوێکردنەوەی ڕووکار&#8221;. بکە بۆ نوێکردنەوەی.

en: The ftp PHP extension is not available
ckb: درێژکراوی ftp PHP  ئامادە نییە یان چالاک نییە.

en: The given object ID is not that of a menu item.
ckb: ئەو جیاکەرەوەی داوتە بۆ ئامرازێک جیاوازە لەگەڵ ئەوەی لە لیستەکەدا هەیە

en: The image can be cropped by clicking on it and dragging to select the desired part. While dragging the dimensions of the selection are displayed below.
ckb: وێنە دەتوانرێت ببڕێت لە رێگای چوارچێوەکردنی ئەو بەشەی دەتەوێت و لە خوارەوەش نیشان دەدرێت.

en: The installer attempted to contact a random hostname (<code>%1$s</code>) on your domain.
ckb: بە شێوەی هەرەمەکی ، دامەزرێنەر هەوڵی پەیوندی دا بە خانەخوێی (<code>%1$s</code>) لەسەر دۆمێنەکەت.

en: The key below was previously validated but a connection to akismet.com can not be established at this time. Please check your server configuration.
ckb: ئه‌و کلیله‌ی خواره‌وه‌ پێشتر سه‌لمێندراوه‌ و دروسته‌ به‌ڵام نه‌توانرا په‌یوه‌ندی به‌ akismet.com ـه‌وه‌ بکرێت. تکایه‌ له‌ ڕاژه‌که‌ت بپشکنه‌وه‌.

en: The key you entered could not be verified because a connection to akismet.com could not be established. Please check your server configuration.
ckb: ئه‌و کلیله‌ی نووسیوته‌ نه‌توانرا بسه‌لمێنرێت له‌به‌رئه‌وه‌ی نه‌توانرا په‌یوه‌ندی به‌ akismet.com ـه‌وه‌ بکرێت. تکایه‌ له‌ ڕاژه‌که‌ت بپشکنه‌وه‌.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
ckb: ئه‌و کلیله‌ی نووسیوته‌ ناته‌واوه‌. تکایه‌ بیپشکنه‌وه‌.

en: The latest comments to all posts in RSS
ckb: دواترین لێدوانه‌کانی هه‌موو بابه‌ته‌کان به‌ RSS

en: The left-hand navigation menu provides links to the administration screens in your WordPress application. You can expand or collapse navigation sections by clicking on the arrow that appears on the right side of each navigation item when you hover over it. You can also minimize the navigation menu to a narrow icon strip by clicking on the faint separator lines between the Dashboard and Posts sections, or between Comments and Appearance; when minimized, the submenu items will be displayed on hover.
ckb: ڕێنیشاندەری پێڕستی دەستە چەپ بەستەرگەلێک دەخاتە بەردەست بۆ پەردەی بەڕێوەبەران لە پرۆگرامۆکەی وۆردپرێس ـەکەت.دەتوانیت دەستنیشانکردنەکانی ڕێنیشاندەرەکە بچووک یان گەورە بکەیەوە بە کرتە کردن لەسەر ئەو تیرەی دەردەکەوێت لەلای ڕاستی هەر بڕگەیەکی ڕێنیشاندەر کاتێک دەچیتە سەری.هەروەها دەتوانیت پێڕستی ڕێنیشاندەر بگۆڕیت بۆ ئایکۆنێکی بچووک بە کرتەکردن لەسەر ئەو مەودا بۆشییانەی لە نێوان بەڕێوەبرایەتی و بەشەکاندا هەیە،یان لە نێوان لێدوانەکان و دەرکەوتن؛کە گۆڕدرا،بڕگەکانی پێڕستی بچووککراوە کاتێک دەردەکەون کە تیرەکە دەبەیتە سەری.

en: The menu has been successfully deleted.
ckb: بەسەرکەوتوویی لیستی دەسنیشانکراو سڕدرایەوە.

en: The menu item has been successfully deleted.
ckb: بە سەرکەوتوویی لیستی بڕگەکە سڕدرایەوە.

en: The menu name <strong>%s</strong> conflicts with another menu name. Please try another.
ckb: ناوی لیستەی <strong>%s</strong> گرفت دروست دەکات لەگەڵ دانەیەکی تر. تکایە هەوڵی دانەیەکی تر بدە

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
ckb: گرووپی هەڵبژاردنی هیتر سڕاوەتەوە، بۆیە گرووپێکی تر هەڵبژێرە،

en: The most recent comments
ckb: دواترین لێدوانه‌کان

en: The most recent posts on your site
ckb: نوێترین بابەتی نێردراو لە ماڵپەڕەکەت

en: The name is how it appears on your site.
ckb: ناو بۆ ئەوەیە کە چؤن دەرکەوی .

en: The network already exists.
ckb: ڕایەڵەکە پێشتر هەیە!

en: The page template is invalid.
ckb: قاڵبی په‌ڕه‌ ناته‌واوه‌.

en: The parent theme is missing. Please install the "%s" parent theme.
ckb: ڕووکاری باوان نییە، تکایە ڕووکاری "%s" دابگرە.

en: The password you chose during the install.
ckb: ئەو تێپەڕە وشەیەی لە کاتی دامەزراندن نوسیوتە.

en: The passwords do not match.
ckb: تێپەڕەووشەكان ناگونجێن

en: The pingback has already been registered.
ckb: پینگباکه‌که‌ پێشتر تۆمارکراوه‌.

en: The plugin <code>%s</code> has been <strong>deactivated</strong> due to an error: %s
ckb: پێوەکراوی <code>%s</code> ئێستا <strong>ناچالاککرا</strong> بەبۆنەی: %s

en: The plugin does not have a valid header.
ckb: پێوەکراوەکە سەرپەڕێکی گونجاوی نییە

en: The plugin generated %d characters of <strong>unexpected output</strong> during activation.  If you notice &#8220;headers already sent&#8221; messages, problems with syndication feeds or other issues, try deactivating or removing this plugin.
ckb: پێوەکراوەکە %d هەڵەی جۆری <strong>unexpected output</strong> لە کاتی چالاککردندا. ئەگەر ئەم هەڵانە دەستنیشان بکەیت و بینێریت بە کرتەکردنی &#8220;headers already sent&#8221;  ئەوە یارمەتی خاوەن کێشەی تریش دەدات. یان پێوەکراوەکە ناچالاک یاخود بسڕەوە.

en: The plugin generated unexpected output.
ckb: پێوه‌كراوه‌كه‌ داڕێژراوه‌ بۆ ده‌رچوون له‌ چاوه‌ڕوان نه‌كراو.

en: The plugin is at the latest version.
ckb: ئەو پێوەكراوە دواترین وەشانییەتی

en: The requested theme does not exist.
ckb: ڕووکاری داواکراو بوونی نییه‌.

en: The requested user does not exist.
ckb: بەکارهێنەری داواکراو بوونی نییە.

en: The selected plugins have been <strong>deleted</strong>.
ckb: ئه‌م پێوه‌کراوه‌ دیاریکراوانه‌ <strong>سڕدرانه‌وه‌</strong>.

en: The site you have requested is not installed properly. Please contact the system administrator.
ckb: ئەو ماڵپەڕەی داوات کردووە بەباشی دانەمەزراوە. تکایە پەیوەندی بە بەڕێوەبەری سیستەمەوە بکە

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when inserting an image into the body of a post.
ckb: قەبارە ڕیزکراوەکانی خوارەوە دیاری دەکەن کەزۆرترین قەبارەی بەکاربراو بە خاڵ چەندە بۆدانانی وێنە لە پەیامەکەدا.

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term
ckb: Slug ـی &#8220;%s&#8221; بەکارهێنراوە لە لایەن دەستەواژەیەکی ترەوە

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
ckb: ناتوانرێ به‌سته‌ری سه‌رچاوه‌ و به‌سته‌ری ئامانج هه‌ردووکیان بۆ یه‌ک سه‌رچاوه‌ بکرێن.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
ckb: به‌سته‌ری سه‌رچاوه‌ به‌سته‌رێکی تیادا نییه‌ بۆ به‌سته‌ری ئامانج، و ناتوانرێت وه‌ک سه‌رچاوه‌یه‌ک به‌کارببرێت.

en: The source URL does not exist.
ckb: ئه‌م ڕووكاره‌ نییه‌.

en: The specified target URL cannot be used as a target. It either doesn&#8217;t exist, or it is not a pingback-enabled resource.
ckb: ناتوانرێت URL ـی مەبەست وەک ئامانج دیاری بکرێت. یان بوونی نییە، یان سەرچاوەیەکی چالاککراوی pingback نییە.

en: The specified target URL does not exist.
ckb: به‌سته‌ری ئامانجی دیاریکراو بوونی نییه‌.

en: The ssh2 PHP extension is available, however, we require the PHP5 function <code>stream_get_contents()</code>
ckb: ssh2 PHP چالاکە، بەڵام ئێمە پێویستمان بە کرداری <code>stream_get_contents()</code> هەیە لەوەشاندنی PHP5 ــدا.

en: The ssh2 PHP extension is not available
ckb: درێژکراوەی PHP ـی ssh2 بوونی نییە

en: The template files are located in <code>%2$s</code>. The stylesheet files are located in <code>%3$s</code>. <strong>%4$s</strong> uses templates from <strong>%5$s</strong>. Changes made to the templates will affect both themes.
ckb: پەڕگەکانی رووکارەکە لە <code>%2$s</code> دان. وە پەڕەگەی css لە <code>%3$s</code>. <strong>%4$s</strong>  دان لە ڕووخساری <strong>%5$s</strong> سوود وەردەگرن. هەر گۆڕانکاریەک لە هەموو ڕووکارەکان دەردەکەون.

en: The theme is at the latest version.
ckb: ڕووکار لە دوا وەشاندایە.

en: The theme you are currently using isn&#8217;t widget-aware, meaning that it has no sidebars that you are able to change. For information on making your theme widget-aware, please <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">follow these instructions</a>.
ckb: ئەو ڕووکارەی ئێستا بەکاری دەبەیت پاڵپشتی پرۆژۆکە ناکات، واتە لاتەنیشتی نییە. بۆ زانیاری زیاتر لەسەر دروستکردنی ڕووکارێک کە پاڵپشتی پرۆژۆکە بکات، تکایە <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">ئەم وانانە بخوێنەوە</a>.

en: The thumbnail image can be cropped differently. For example it can be square or contain only a portion of the original image to showcase it better. Here you can select whether to apply changes to all image sizes or make the thumbnail different.
ckb: ده‌كرێت وێنه‌ بچووككراوه‌كه‌ به‌ شێوه‌ی جياواز ببڕيت. بۆ نموونه‌ ده‌كرێت چوارگۆشه‌ بێت يان ته‌نها به‌شێک له‌ وێنه‌ بنه‌ڕه‌تييه‌ باشتر پيشانبدات. لێره‌ ده‌توانيت ئه‌وه‌ دياری بكه‌يت كه‌ په‌يڕه‌وی گۆڕانكارييه‌كان بكات بۆ سه‌رجه‌م قه‌باره‌كانی وێنه‌ بچووكه‌كان يان جياوازتری بكه‌يت

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop, and can minimize or expand them by clicking the title bar of the box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
ckb: خانەی سەردێڕ و ناوچەی گەورەی دەستکاریکردن لەو شوێنەدا جێگیرکراون،بەڵام دەتوانیت شوێنی هەموو باوڵ(بۆکس)ـەکانی دیکە بگۆڕێت بە ئەنجامدانی کرداری ڕاکێشان و فڕێدان،هەروەها دەتوانیت بچووک یان فراوانیان بکەیت بە کرتەکردن لەسەر تووڵەی سەردێڕ لەسەر باوڵەکە.هەڵبژاردنەکانی پەردە بەکاربهێنە بۆ پیشاندانی باوڵی زیاتر(چەپکە،ناردنی ڕێچکە،خشتەی دەستکرد،گفتووگۆکردن،Slug،نووسەر) یان هەڵبژاردنی ١-یان ٢- گۆشە بۆ بینینی ئەم پەردەیە.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
ckb: ناتوانی نوێکاری بکەی WordPress %1$s</aچونکە پێویست بە وەشانی MySQL %2$s یان بەرزتر دەکات. تۆ وەشانی %3$s هەیە.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
ckb: نوێکاریەکان ناکرێن لەبەر ئەوەی وۆرپرێس  %1$s پێویستی بە وەشانی PHP %2$s یان بەرزتر لەگەڵ وەشانی MySQL %3$sیان بەرزتر هەیە. تۆ وەشانی PHP ی هەیە %4$s لەگەڵ وەشانی MySQL ت هەیە %5$s.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
ckb: ناتوانیت دایبمەزرێنیت، چونکە وۆردپرێس %1$s وەشانی PHP %2$s یان بەرزتری پێویستە . تۆ وەشانی %3$s بەکاردەبەیت.

en: The update could not be unpacked
ckb: نەتوانرا نوێکردنەوەی وەشان بکرێتەوە لە گورزەدا

en: The update of %1$s failed.
ckb: نوێکردنه‌وه‌که‌ به‌هۆی  %1$s سه‌رکه‌وتوو نه‌بوو.

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
ckb: پرۆسەی نوێکردنەوە دەستی پێکرد.ئەم پرۆسەیە ڕەنگە ماوەیەک کات ببات لەسەر هەندێ خانەخوێ،لەبەرئەوە تکایە ئارام بگرە.

en: The update process may take a little while, so please be patient.
ckb: پرۆسەی نوێکردنەوە ڕەنگە کەمێک کات ببات،تکایە ئارام بگرە.

en: The uploaded file could not be moved to %s.
ckb: نه‌توانرا په‌ڕگه‌ی بارکراو بگوێزرێته‌وه‌ بۆ %s.

en: The uploaded file exceeds the <code>upload_max_filesize</code> directive in <code>php.ini</code>.
ckb: قه‌باره‌ی په‌ڕگه‌ی بارکراو له‌ <code>upload_max_filesize</code> زیاتربوو له‌ <code>php.ini</code> ـدا.

en: The uploaded file exceeds the <em>MAX_FILE_SIZE</em> directive that was specified in the HTML form.
ckb: قه‌باره‌ی په‌ڕگه‌ی بارکراو له‌ <em>MAX_FILE_SIZE</em> زیاتربوو که‌ دیاری کراوه‌ له‌ فۆڕمی HTML ـدا.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
ckb: په‌ڕگه‌ی بارکراو به‌ شێوه‌ی به‌ش به‌ش بارکرا

en: Theme
ckb: ڕووکار

en: Theme <span class="b">%1$s</span>
ckb: رووکاری <span class="b">%1$</span>

en: Theme <span class="b">%1$s</span> with <span class="b">%2$s Widget</span> | Theme <span class="b">%1$s</span> with <span class="b">%2$s Widgets</span>
ckb[0]: ڕووکاری <span class="b">%1$s</span> لەگەڵ <span class="b">%2$s پرۆژۆکە</span>
ckb[1]: ڕووکاری <span class="b">%1$s</span> لەگەڵ <span class="b">%2$s پرۆژۆکە</span>

en: Theme <span class="b">%1$s</span> with <span class="b"><a href="widgets.php">%2$s Widget</a></span> | Theme <span class="b">%1$s</span> with <span class="b"><a href="widgets.php">%2$s Widgets</a></span>
ckb[0]: ڕووکاری <span class="b">%1$s</span> لەگەڵ <span class="b"><a href="widgets.php">%2$s ویجیت</a></span>
ckb[1]: ڕووکاری <span class="b">%1$s</span> لەگەڵ <span class="b"><a href="widgets.php">%2$s ویجیتەکان</a></span>

en: Theme <span class="b"><a href="themes.php">%1$s</a></span>
ckb: ڕووکار <span class="b"><a href="themes.php">%1$s</a></span>

en: Theme Functions
ckb: کرداری ڕووکار

en: Theme Install
ckb: دامەزراندنی ڕووکار

[ctx: Theme Installer]
en: Featured
ckb: پێشکەوتوو

[ctx: Theme Installer]
en: Newest
ckb: نوێترین

[ctx: Theme Installer]
en: Recently Updated
ckb: دواجار نوێکراوەتەوە

[ctx: Theme Installer]
en: Tag
ckb: تاگ

en: Theme Locations
ckb: شوێنی ڕووکارەکان

en: Theme Options
ckb: هەڵبژاردنەکانی ڕووکار

en: Theme deleted.
ckb: ڕووکار سڕدرایەوە.

en: Theme filters
ckb: پاڵێوه‌كانی ڕووكار

en: Theme install failed.
ckb: دامەزراندنی ڕووکار سەرکەوتوو نەبوو .

en: Theme installed successfully.
ckb: ڕووکار بەسەرکەوتووی دامەزرا .

[ctx: Theme stylesheets in theme editor]
en: Styles
ckb: ڕووخسارەکان

en: Theme update failed.
ckb: نوێکردنەوەی ڕووکار سەرکەوتوو نەبوو.

en: Theme updated successfully.
ckb: سەرکەوتووانە ڕووکار نویکرایەوە

en: Theme without %1$s
ckb: ڕووکار بەبێ %1$s

en: Themes
ckb: ڕووكاره‌كان

en: Themes page
ckb: ڕووکارەکانى پەڕە

en: There are currently %1$s comments identified as spam.
ckb: له‌ ئێستادا %1$s لێدوان وه‌ک سپام ناسێنراوه‌.

en: There are no HTTP transports available which can complete the requested request.
ckb: ئێستا ھیچ گوێزەرەوەیەکی نی یە بۆ داوا داواکراوەکە

en: There are no drafts at the moment
ckb: هیچ ڕەشنووسێک نییە لەم ساتەدا

en: There are no options for this widget.
ckb: هیج هەڵبژاردنێک نییە بۆ ئەم پڕۆژۆکەیە

en: There are no plugins installed on this site.
ckb: هیچ پێوەکراوێک دانەمەزرێنراوە لەم ماڵپەڕەدا.

en: There are no valid users selected for deletion.
ckb: هیچ به‌كارهێنه‌رێك دیاری نه‌كراوه‌ بۆ سڕینه‌وه‌.

en: There are no valid users selected for removal.
ckb: هیچ هەژمارێکی دروستت دەسنیشان نەکردووە بۆ لابردن.

en: There are two options for uploading files: <em>Select Files</em> will open the Flash-based uploader (multiple file upload allowed), or you can use the <em>Browser Uploader</em>. Clicking <em>Select Files</em> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <em>Open</em> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen. Basic image editing is available after upload is complete. Make sure you click <em>Save</em> before leaving this screen.
ckb: دوو هەڵبژاردن هەیە بۆ بارکردنی پەڕگەکان: <em>پەڕگەکان دەست نیشان بکە</em> ڕووکارێکی بارکردنی پەڕگە دەکرێتەوە بە شێوەی فلاش (هاوکات دەتوانیت چەند پەڕگەیەک باربکەیت)، یاخود <em>نیشاندەری بارکەرەکە</em>. بە کرتەکردنت لەسەر <em>پەڕگەکان دەست نییشان بکە</em> پەنجرەیەک دەکرێتەوە، لە ڕێگەیەوە پەڕگەکانی ناو سیستەمەکەت دەبینیت.
    دوگمەی <em>کردنەوە</em> دابگرە ئەو کات بارکردنی پەڕگەکان دەست پێدەکات و لە پەنجەرەکەی بەردەمتدا بارکردنەکە دەبینیت.
    دەستکاریکردنی بنەڕيتی دەردەکەوێت لەگەڵ کۆتایی هاتنی بارکردنەکە. دڵنیا بکەرەوە کە کرتەی <em>پاشەکەوت کردن</em> دابگریت پێش ئەوەی پەنجەرەکە بەجێ بهێڵیت.

en: There are unsaved changes that will be lost.  'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
ckb: لێره‌دا گۆڕانكاری عه‌مبارنه‌كراو هه‌يه‌ كه‌ له‌ده‌ست ده‌چێت. 'باشه‌' بۆ به‌رده‌وام بوون, 'نه‌ويستن' بۆ گه‌ڕانه‌وه‌ بۆ ده‌ستكاريكه‌ری وێنه‌.

en: There doesn&#8217;t seem to be any new mail.
ckb: وا دیارە هیچ پەیامێکی نوێ نییە.

en: There doesn't seem to be a <code>wp-config.php</code> file. I need this before we can get started. Need more help? <a href='http://codex.wordpress.org/Editing_wp-config.php'>We got it</a>. You can create a <code>wp-config.php</code> file through a web interface, but this doesn't work for all server setups. The safest way is to manually create the file.</p><p><a href='%ssetup-config.php' class='button'>Create a Configuration File</a>
ckb: وادیارەپەیوەندی نییە بەپەڕگەی<code>wp-config.php</code> ــوەو. من پێویستم پێێەتی پێشئەوەی دەست بەکارەکانم بکەم. یارمەتی زیاترت دەوێت؟ <a href='http://codex.wordpress.org/Editing_wp-config.php'>لێرەوە</a>. تۆ دەتوانیت هەڵسیت بەدروستکردنی پەڕگەی <code>wp-config.php</code>بیخەیتە سەر ڕاژەی ماڵپەڕەکەت, بەڵام ئەمە بۆ هەموو هەڵبژاردنەکانی ڕاژە کارناکات. باشترین کار  ئەوەی هەڵسیت بەدروستکردنی پەڕگەی.</p><p><a href='%ssetup-config.php' class='button'>پەڕەی هەڵبژاردنەکانی دەستی</a>

en: There is a button in the editor toolbar for inserting images that are already hosted somewhere on the internet. If you have a URL for an image, click this button and enter the URL in the box which appears.
ckb: دوگمه‌یه‌ک هه‌یه‌ له‌ تووڵئامڕازی ده‌ستکاریکه‌ر بۆ تێکردنی وێنه‌ که‌ له‌ شوێنێک له‌ ئینته‌رنێت خانه‌خوێکراوه‌. گه‌ر به‌سته‌ری وێنه‌یه‌کت لایه‌، کرته‌ له‌م دوگمه‌یه‌ بکه‌ و به‌سته‌ره‌که‌ لێبده‌ له‌و سندوقه‌ی ده‌رده‌که‌وێت.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s" %5$s>update automatically</a>.
ckb: وەشانێکی نوێی %1$s ئێستا ئامادەیە. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">نوێکارییەکانی ئەم وەشانە %3$s ببینە</a> یان <a href="%4$s" %5$s>ڕاستەوخۆ نوێی بکەرەوە</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s details</a>.
ckb: وەشانی نوێی %1$ بەکارە .<a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">زانیاری وەشانەکە پیشان بدە %3$ details</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this theme.</em>
ckb: وەشانێکی نوێی %1$s ئێستا ئامادەیە. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">نوێکارییەکانی ئەم وەشانە %3$s ببینە</a>. <em>نوێکردنەوەی خۆکارانە بۆ ئەم ڕووکارە کارا نییە.</em>

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a> or <a href="%5$s">update automatically</a>.
ckb: وەشانێکی نوێی %1$s ئێستا ئامادەیە. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">نوێکارییەکانی ئەم وەشانە %4$s ببینە</a> یان <a href="%5$s">خۆکارانە نوێی بکەرەوە</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>.
ckb: وه‌شانێكی نوێ هه‌يه‌  %1$s و ئاماده‌يه‌. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">وه‌شانه‌كه‌ ببينه‌ %4$s ناوه‌ڕۆكی زانيارييه‌كان</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
ckb: وەشانێکی نوێی %1$s ئێستا ئامادەیە. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">نوێکارییەکانی ئەم وەشانە %4$s ببینە</a>. <em>نوێکردنەوەی خۆکارانە بۆ ئەم پێوەکراوە کارا نییە.</em>

en: There is a pending change of the admin e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
ckb: ئەم چاوەڕوانییە بۆ گۆڕینی پۆستی ئەلیکترۆنییە <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">پاشگەزبوونەوە</a>

en: There is a pending change of your e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
ckb: ئەمە چاوەڕوانیەکە بۆ گۆڕینی پۆستی ئەلیکترۆنی <code>%1$s</code> خۆت. <a href="%2$s">پاشگەزبوونەوە</a>

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below.  <a href="%s">View the autosave</a>
ckb: پاشەکەوتی خۆکار هەیە لەسەر ئەم بابەتە بۆ چەندین جاری پێشووتر.  <a href="%s">نیشاندانی خۆکار پاشەکەوتەکان</a>

en: There is no excerpt because this is a protected post.
ckb: هیچ ده‌رکێشانێک نییه‌ له‌به‌رئه‌وه‌ی ئه‌مه‌ بابه‌تێکی پاڕێزراوه‌

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
ckb: هه‌ڵه‌یه‌کی شێوه‌پێدان ڕوویدا. تکایه‌ په‌یوه‌ندی به‌ به‌ڕێووه‌به‌ری ڕاژه‌کاره‌وه‌ بکه‌.

en: There was a problem connecting to the Akismet server. Please check your server configuration.
ckb: کێشه‌یه‌ک ڕوویدا له‌ کاتی په‌یوه‌ندی کردن به‌ ڕاژه‌کاری Akismet ـه‌وه‌. تکایه‌ له‌ ڕاژه‌کاه‌ت بپشکنه‌وه‌.

en: There's <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
ckb[0]: ئێستا <a href="%2$s">%1$s بۆچوونی</a> سپام هەن لە چاوەڕوانیدا.
ckb[1]: ئێستا <a href="%2$s">%1$s بۆچوونی</a> سپام هەن لەچاوەڕوانیدا.

en: There's nothing in your <a href='%1$s'>spam queue</a> at the moment.
ckb: هەتا ئێستا هیج <a href='%1$s'>ریزە پۆستێکی ەخوازراو</a>  بوونی نیە.

en: These are the latest comments identified as spam by Akismet. If you see any mistakes, simply mark the comment as "not spam" and Akismet will learn from the submission. If you wish to recover a comment from spam, simply select the comment, and click Not Spam. After 15 days we clean out the junk for you.
ckb: ئه‌مانه‌ دواترین لێدوانه‌کانن که‌ له‌لایه‌ن Akismet ـه‌وه‌ وه‌ک سپام دیاریکراون. گه‌ر هه‌ر هه‌ڵه‌یه‌ک ده‌بینیت، ته‌نها کرته‌ له‌ "سپام نییه‌" بکه‌ له‌ ته‌نیشت هه‌ر لێدوانێکدا و پاشان Akismet له‌و کاره‌وه‌ فێرده‌بێت. گه‌ر ده‌ته‌وێت لێدوانێک له‌ سپامه‌وه‌ بگێڕیته‌وه‌، ته‌نها لێدوانه‌که‌ دیاری بکه‌، و کرته‌ له‌ سپام نییه‌ بکه‌. دوای 15 ڕۆژ بوخچه‌ی هه‌موو لێدوانه‌کانت بۆ پاک ده‌که‌ینه‌وه‌.

en: These revisions are identical.
ckb: گۆڕانکاری و دەستکاریەکان پێناسە کراون.

en: These settings may be overridden for individual articles.
ckb: <p>ئەم گۆڕانکاریانە دەتوانن لەهەندێک بابەتدا کاریگەر بن.</p>

en: This action has been disabled by the administrator.
ckb: ئەم کارە ناچالاک کراوە لە لایەن بەڕێوەبەرەوە .

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
ckb: ئه‌م ئیمه‌یله‌ بۆ مه‌به‌ستی به‌ڕێوه‌به‌رایه‌تی به‌کاردێت، وه‌ک ئاگاداریکردنه‌وه‌ی به‌کارهێنه‌ری نوێ

en: This address is used for admin purposes. If you change this we will send you an e-mail at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
ckb: ئەم ناونیشانە بۆ کاروباری بەڕێوبەر دانراوە، بەگۆڕینی ناونیشان، دەبێت بەپرۆسەی سەلماندندا بڕۆیت. <strong>تائەوەش نەکەیت چالاک ناکرێت.</strong>

en: This argument has changed to an array to match the behavior of the other cron functions.
ckb: ئەم بەڵگەیە گۆڕانکاری بەسەردا هاتوە بۆ پۆل، تاکوو هاوشێوەی کاری نەخشە خولەکانی تر بێت

en: This can mean one of two things, either you copied the key wrong or that the plugin is unable to reach the Akismet servers, which is most often caused by an issue with your web host around firewalls or similar.
ckb: ئه‌مه‌ یه‌کێک له‌ دوو شت ده‌گه‌یه‌نێت، یان کلیله‌که‌ت به‌ هه‌ڵه‌ ڕوونووس کردووه‌یان ئه‌و پێوه‌کراوه‌ ناتوانێت بگات به‌ ڕاژه‌کاره‌کانی Akismet، که‌ ئه‌مانه‌ به‌ زۆری به‌ هۆی خانه‌خوێی وێبگه‌که‌ته‌وه‌ یان ئاگره‌دیوار یان هه‌ندێ شتی له‌و جۆرانه‌وه‌ ڕووده‌دات.

en: This child theme inherits templates from a parent theme, %s.
ckb: ئەم ڕووکارە زارۆکە داڕێژەکان لە ڕووکاری بنەڕەتییەوە وەردەگرێت، %s.

en: This comment is already approved.
ckb: لێدوان بڵاوکراوەتەوە .

en: This comment is already in the Trash.
ckb: ئەم لێدوانە بوونی هەیە لە تەنەکەی خۆڵ

en: This comment is already marked as spam.
ckb: ئەم لێدوانە پێشتر دیاریکراوە وەک پۆستی نەخوازراو

en: This comment is currently approved.
ckb: ئەم لێدوانە پەسەند کراوە .

en: This comment is currently in the Trash.
ckb: ئەم لێدووانە لە زبڵدان دایە .

en: This comment is currently marked as spam.
ckb: ئەم لێدوانە دیاری کراوە وەک سپام.

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
ckb: ئەم لێدوانە لە زبڵدان دایە ، تکایە دەری بکە لەوێ ئینجا دەتوانی دەستکاری بکەی .

en: This dashboard widget queries <a href="http://blogsearch.google.com/">Google Blog Search</a> so that when another blog links to your site it will show up here. It has found no incoming links&hellip; yet. It&#8217;s okay &#8212; there is no rush.
ckb: پرسیارەکان یان بەدواداچوونەکانی پەڕەی سەرەکی <a href="http://blogsearch.google.com/">گەڕانی لەبڵاگێری گووگڵ</a> کەواتە  لەم فرمانانەوەیە &#8212; هیج نییە.

en: This email address is already registered.
ckb: ئەم پۆستەئەلیکترۆنییە هەیە پێشتر.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
ckb: ئەم تایبەتمەندییە نوێ پێویستی بە ئیفرەیم هەیە، تۆش ئیفرەیمت ناچالاک کردووە لە وێبگەڕەکەت یان ئەوەتا پشتگیری ناکات.

en: This feature, introduced in version 3.0, allows you to use a custom menu in place of your theme&#8217;s default menus. If your theme does not support the custom menus feature yet (the default theme, Twenty Ten, does), you can learn about adding this support by following the Documentation link in this tab. You can still use the &#8220;Custom Menu&#8221; widget to add menus to a sidebar.
ckb: ئەم خەسڵەتە،کە ناسێنرا لە وەشانی ٣.٠،بواری ئەوەت پێدەدات پێڕستێکی تایبەتمەندییکراو دابنێیت لە شوێنێکی پێڕستە بنەڕەتییەکانی&#8217;s ڕووکارەکەت.ئەگەر ڕووکارەکەت هێشتا پشتگیری خەسڵەتی پێڕستە تایبەتمەندییکراوەکان ناکات (ڕووکاری بنەڕەتی Twenty Ten،پشتگیری دەکات)،دەتوانیت دەربارەی زیادکردنی ئەو خەسڵەتە چاو لە بەستەری دۆکۆمێنتەکان بکەیت لەم سەرخشتە(تاب)ـەدا.هەروەک هێشتا دەتوانیت ویجیتی  &#8220;پێڕستی تایبەتمەندییکردن&#8221; بەکاربهێنیت بۆ زیادکردنی پێڕستەکان لە لاتەنیشتدا.

en: This file exceeds the maximum upload size for this site.
ckb: ئەم پەڕەگەیە لەسنوی ڕێگەپێدراوی بارکردن زۆرترە لەم ماڵپەڕە.

en: This file is empty. Please try another.
ckb: ئه‌م په‌ڕگه‌یه‌ به‌تاڵه‌. تکایه‌ دانه‌یه‌کی تر تاقی بکه‌ره‌وه‌

en: This file no longer needs to be included.
ckb: چیتر پێویست ناکات پەڕگەکە هاوبەشی بکرێت.

en: This file type is not allowed. Please try another.
ckb: جۆری ئه‌م په‌ڕگه‌یه‌ ڕێگه‌ی پێ نه‌دراوه‌. تکایه‌ دانه‌یه‌کی تر تاقی بکه‌ره‌وه‌

en: This format, which we call WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
ckb: ئه‌م جۆره‌ په‌ڕگه‌یه‌، که‌ پێی ده‌ڵێین درێژکراوه‌ی RSS یان  WXR ـی وۆردپرێس، هه‌موو بابه‌ته‌کان، په‌ڕه‌کان، لێدوانه‌کان، خانه‌ ده‌ستکرده‌کان، هاوپۆله‌کان، و تاگه‌کانی تیادا ده‌بێت.

en: This has been saved.
ckb: نوێکرایەوە.

en: This is a file in your current parent theme.
ckb: ئەمە فایلێکە لە ڕووکاری بنەڕەتی ئێستا.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
    
    <blockquote>Hi there! I'm a bike messenger by day, aspiring actor by night, and this is my blog. I live in Los Angeles, have a great dog named Jack, and I like pi&#241;a coladas. (And gettin' caught in the rain.)</blockquote>
    
    ...or something like this:
    
    <blockquote>The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickies to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.</blockquote>
    
    As a new WordPress user, you should go to <a href="%s">your dashboard</a> to delete this page and create new pages for your content. Have fun!
ckb: ئەمە نموونەیەکی پەڕەیە.جیاوازە لە بابەت چونکە لە یەک شوێندا دەمێنێتەوە و دەردەکەوێت لە ڕێنیشاندەری ماڵپەڕەکەت(لە زۆربەی ڕووکارەکاندا).زۆرێک لە خەڵکان بە پەڕەی دەربارەی ئێمە دەست پێ دەکەن بۆ خۆناساندن بە خوێنەرانی ماڵپەڕ.ڕەنگە شتێکی لەم جۆرە بنووسرێت:
    
    <blockquote> سڵاو! من خوێندکارم و ئەمەش بڵاگی منە.لێرەدا بەبێ ڕەچاوکردنی یاسا ڕۆتینییەکان لەسەر بابەتگەلی جیاواز دەنووسم.ئارەزووی خوێندنەوە و ئاشنابوون بە کەلتووری گەلان دەکەم.وەرزشی خوازراوی تێنس ـە.  </blockquote>
    
    ...یان شتێکی لەم جۆرە:
    
    <blockquote>کۆمپانیای (هەر ناوێک) لە ساڵی ١٩٨٠ دامەزرا،کاری بەڵێندەرایەتی سنووردار دەکات و،نوێنەر و ئۆفیسی لە گەلێک پایتەخی جیهان هەیە.خاوەن ناوبانگێکی باشە و کارەکانی جێی ڕەزامەندی ئارەزوومەندانی بووە.</blockquote>
    
    وەکو بەکارهێنەرێکی نوێی وۆردپرێس،پێویستە سەردانی <a href="%s">بەڕێوەبەرایەتی ماڵپەڕەکەت</a> بکەیت بۆ سڕینەوەی ئەم پەڕەیە و دروستکردنی پەڕەی نوێ بەپێی خواستی خۆت.

en: This is the short link.
ckb: ئەمە بەستەری کورتە

en: This key is valid.
ckb: ئەم کلیلە تەواوە

en: This localized version contains both the translation and various other localization fixes. You can skip upgrading if you want to keep your current translation.
ckb: ئەم وەشانی بەناوچەییکراوە هەردوو وەرگێڕان و چاککردنی بەناوچەییکردنی جۆراوجۆری تیادایە. ئەتوانیت نوێکردنەوە بپەڕێنیت ئەگەر ئەتەوێت وەرگێڕانی هەنووکەیت بمێنێتەوە.

en: This page validates as XHTML 1.0 Transitional
ckb: ئه‌م په‌ڕه‌یه‌ ڤالیده‌ وه‌ک XHTML 1.0 Transitional

en: This plugin has been deactivated because your changes resulted in a <strong>fatal error</strong>.
ckb: ئه‌م پێوه‌کراوه‌ ناچالاککرا چونکه‌ گۆڕانکارییه‌کانت بوونه‌ هۆی <strong>هه‌ڵه‌یه‌کی چاره‌نووسساز</strong>.

en: This plugin is already installed and is up to date
ckb: ئەم پێوەکراوە پێشتر دامەزراوە وە هەروەها دووا وەشانیشە .

en: This plugin may be active on other sites in the network. | These plugins may be active on other sites in the network.
ckb[0]: ڕەنگە پلەگینەکە لە ماڵپەڕەکانی تری تۆڕی ئینتەرنێت چالاک بێت
ckb[1]: ڕەنگە پلەگینەکان لە ماڵپەڕەکانی تری تۆڕی ئینتەرنێت چالاک بن

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
ckb: ئەم بابەتە پارێزراوە بە وشەی نهێنی . تکایە وشەی نهێنی بنووسە بۆ پیشاندانی لێدوان.

en: This post is password protected. To view it please enter your password below:
ckb: ئه‌م بابه‌ته‌ به‌ تێپه‌ڕه‌وشه‌ پارێزراوه‌. بۆ بینینی، تکایه‌ تێپه‌ڕه‌وشه‌که‌ت له‌ خواره‌وه‌ بنووسه‌:

en: This resulted in an error message: %s
ckb: ئەنجامی هەڵەدۆزیەکان: %s

en: This screen allows you to edit five fields for metadata in a file within the media library.
ckb: ئەم پەردەیە ڕێگەی دەستکاریکردنی پێنج خشتەت پێدەدات بۆ زانیارییە وەسپییەکان لە پەڕگەیەکدا لە ناو گەنجینەی ڕەنگاڵە.

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
ckb: لەم پەنجەرەیە سازشکاری هەیە کە دەتوانی چۆنیەتی پیشاندان رێکبخەیت.

en: This screen lets you update to the latest version of WordPress as well as update your themes and plugins from the WordPress.org repository. When updates are available, the number of available updates will appear in a bubble on the left hand menu as a notification. It is very important to keep your WordPress installation up to date for security reasons, so when you see a number appear, make sure you take the time to update, which is an easy process.
ckb: ئەم پەردەیەی لەبەرچاوتە، ڕێگەت بۆ خۆش دەکات کە دوا وەشانی وۆردپرێس دابگریت و نوێی بکەیتەوە، هاوکات نوێبوونەوەش ئەکات بەسەر هەموو پێوەکراو، ڕووکار و بەشەکانی تری وۆردپرێس. هەرکات نوێبوونەوە هەبوو، ئەوا ژمارەی نوێبوونەوەکان بەشێوەی بڵقێک لە لای چەپی لیستەکەدا دەردەکەوێت و سەرنجت ڕادەکێشێت. زۆر گرنگە کە هەمیشە نوێبوونەوەکان دابمەزرێنیت و وۆردپرێسە دامەزراوەکەت نوێترین بێت، ئەمە پاراستن و تێکنەشکانی مسۆگەرتر دەکات. لەبەرئەو هۆیانە دڵنیابە کە کاتت بۆ نوێکردنەوە داناوە لە پرۆسەکانتدا، نوێکردنەوەی وۆردپرێس ئاسانە و زۆرکاتیش خۆکارانە جێ بەجێ دەکرێن.

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
ckb: ئەم پەردەیە لیستەی هەموو بەکارهێنەرە هەنووکەیییەکانی ئێستای ماڵپەڕەکەتە دەکات.هەر بەکارهێنەرێک یەکێک لە پێنج ڕۆڵە ناسێندراوەکانی هەیە کە لەلایەن بەڕێوەبەری ماڵپەڕەوە دادەنرێت:بەڕێوەبەر،سەرنووسەر،نووسەر،بەشداربوو.بەکارهێنەران بەو ڕۆڵانەی پێیان سپێردراوە جگە لە بەڕێوەبەر توانای بینینی هەڵبژاردنی کەمتریان هەیە لە ڕێنیشاندەری بەڕێوەبەرایەتی کاتێک دێنە ژوورەوە،بە پێی دەسەڵاتەکانیان.

en: This screen lists links to plugins to import data from blogging/content management platforms. Choose the platform you want to import from, and click Install Now when you are prompted in the popup window. If your platform is not listed, click the link to search the plugin directory for other importer plugins to see if there is one for your platform.
ckb: لەم پەردەیدا ئەو پێوەکراوانە دەردەکەون کە دەتوانن داتا و زانیاری لە بڵاگ و ماڵپەڕی ترەوە بهێنن. تەنها پلاتفۆرمەکە دیاری بکە کەدەتەوێت بیانهێنیت و پاشان کرتەی دامەزراندن بکە کە لەپەنجەرەیەکی پەپئەپ دەردەکەوێت. ئەگەر هاتوو پلاتفۆرمەکە لە لیستەکەدا نەبوو، ئەوە کرتەی گەڕانی پێوەکراو بکە لە بنکەدراوەکەیدا بۆ دۆزینەوەی ئەنجامی گونجاو.

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they won&#8217;t all fit here! :) Use the documentation link below to get information on what each discussion setting does.
ckb: ئەم پەردەیە دەتوانێت چەندین هەڵبژاردنی لێوە دیاری بکرێت وەکو چۆنیەتی دەرکەوتنی بەستەر و بۆچوون لە پەڕەکان و بابەتەکانت. بۆ زانیاری زۆرتر تکایە بەستەری خوارەوە بخوێنەوە.

en: This screen provides some common options for your default permalinks URL structure.
ckb: پەردەکە هەندێک هەڵبژاردنی گشتیت نیشان دەدات دەربارەی پێکهاتەی سەرەکی بەستەری هەمیشەیی.

en: This timezone does not observe daylight saving time.
ckb: ئەم ناوچەکاتە کاتی هاوینەی نییە.

en: This timezone is currently in daylight saving time.
ckb: ئەم ناوچەکاتە هەنووکە لە کاتی هاوینەدایە.

en: This timezone is currently in standard time.
ckb: ئەم ناوچەکاتە هەنووکە لە کاتی ستاندارددایە.

en: This user has super admin privileges.
ckb: ئەم بەکارهێنەرە دەسەڵاتی بەڕێوەبەری گشتی هەیە .

en: This username is already registered.
ckb: ئەم بەکارهێنەرە پێشتر تۆمارکراوە.

en: This version is already installed.
ckb: ئەم وەشانە پێشتر دامەزراوە.

en: This widget requires JavaScript.
ckb: ئه‌م پارچه‌يه‌ پێويستی به‌ جاڤاسكريپت هه‌يه‌.

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
ckb: ئه‌مه‌ پیشان ده‌درێت کاتێک که‌سێک مشکه‌که‌ ده‌باته‌ سه‌ر به‌سته‌ره‌که‌. یان ئاره‌زوومه‌ندانه‌ له‌ خوار به‌سته‌ره‌که‌.

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus and custom posts.
ckb: ئەمە هەموو بابەتەکانت،پەڕەکانت،لێدوانەکانت،خشتە دەستکردەکانت،مەرجەکانت،پێڕستەکانی ڕێنیشاندەر و بابەتە تایبەتمەندکراوەکانت لەخۆ دەگرێت.

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
ckb: ئەمە وێنەی پاشبنەما دەسڕێتەوە . ئیتر ناتوانی هیچ راسپێردراوێک بهێنیتەوە .

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
ckb: ئەمە وێنەی سەرپەڕە لائەبات. ناتوانیت هیچ دەستکارییەکی پێشووت بگێڕیتەوە.

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
ckb: ئەمە پاشبنەمای بنەڕەت دەگەڕێنێتەوە، ئیتر ناتوانیت دەستکاریکراوەکان بگەڕێنیتەوە.

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
ckb: ئەمە وێنە بنەڕەتیەکە دەهێنێتەوە. ئیتر ناتوانیت دەستکاریەکان بگەڕێنیتەوە.

en: This will restore the original header text. You will not be able to restore any customizations.
ckb: ئەمە دەقی بەیداخی بنەڕەتیەکە دەهێنێتەوە. ئیتر ناتوانیت دەستکاریەکان بگەڕێنیتەوە.

en: Threaded Comments
ckb: لێدوانە بە بابەتکراوەکان

en: Three Columns
ckb: سێ ستوون

en: Thu
ckb: 5 شه‌م

en: Thumbnail
ckb: چوارچێوە (بڵاوترینە)

en: Thumbnail Height
ckb: بەرزی وێنەی بچووککراوە

en: Thumbnail Settings
ckb: ڕێکخستنی وێنۆچکە

en: Thumbnail Width
ckb: پانی وێنەی بچووککراوە

en: Thumbnail linked to file
ckb: Thumbnail بەستەركراوە بۆ پەڕگە

en: Thumbnail linked to page
ckb: Thumbnail بەستەركراوە بۆ پەڕە

en: Thumbnail size
ckb: قەبارەی چوارچێوە

en: Thursday
ckb: پێنج شه‌ممه‌

en: Tile
ckb: خشت

en: Tile Horizontally
ckb: خشتی ئاسۆیی

en: Tile Vertically
ckb: خشتی ستوونی

en: Time Format
ckb: فۆرماتی کات

en: Time Zone
ckb: کاتی ناوچەکە

en: Timezone
ckb: هێڵی کات

[ctx: TinyMCE font styles]
en: Styles
ckb: ڕووخسارەکان

en: TinyMCE is a platform independent web based Javascript HTML WYSIWYG editor released as Open Source under %sLGPL</a>	by Moxiecode Systems AB. It has the ability to convert HTML TEXTAREA fields or other HTML elements to editor instances.
ckb: TinyMCE سەکۆیەکی سەربەخۆی وێبییە و دەستکاریکەرێکە لەسەر بنچینەی جاڤاسکریپت و HTML WYSIWYG وەشان دەکرێت وەکو سەرچاوە کراوە لە ژێر مافی  %sLGPL</a>→ و لەلایەن Moxiecode Systems AB.توانای گۆڕینی  خانەکانی ناوچەی دەقی هتمڵ ( HTML TEXTAREA) یاخود توخمەکانی دیکەی هتمڵ ـی هەیە بۆ نموونەکانی دەستکاریکەر.

en: Title
ckb: سه‌ردێڕ

en: Title Attribute
ckb: تایبەتمەندى سەردێر

en: Title:
ckb: سه‌ردێڕ:

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
ckb: بۆ دانانی بەکارهێنەرێکی نوێ بۆ ماڵپەڕەکەت، کرتە لە دوگمەی "زیاد بکە" بکە لە سەرەوە پەڕەکە یان لە مێنیوی بەکارهێنەراندا.

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen. If you&#8217;re not sure which role to assign, you can use the link below to review the different roles and their capabilities. Here is a basic overview of roles:
ckb: ئەگەر ئەتەوێ بەکارهێنەرێکی نوێ زیاد بکەی ، ئەوا ئەو فۆرمە پڕبکەوە ، ئەگەر نازنای چ دەسەڵاتێکی بدەیتێ ، ئەوا بەستەری خوارەوە بکەرەوە بۆ بینینی دەسەڵآتەکان و تواناکانیان ، ئەمەش پێشینەیەک بۆ دەسەڵآتەکان :

en: To allow use of this page to automatically repair database problems, please add the following line to your wp-config.php file.  Once this line is added to your config, reload this page.
ckb: بۆ ڕێگەدان بەم پەڕەیە بۆ چاککردنی هەڵەکانی بنکەدراو و بەخۆکار. تکایە ئەم کۆدانەی خوارەوە بئاخنە نێو  wp-config.php ــەوە. ئەنجا پەڕەکە نوێ بکەرەوە.

en: To create a custom menu, give it a name above and click Create Menu. Then choose items like pages, categories or custom links from the left column to add to this menu.
ckb: بۆ دروستکردنی مەنوی خۆیی، دەتوانیت کرتە لەسەر دروستکردنی مەنو بکەیت و لە لای چەپەوە پەڕگە و هاوپۆلی بۆ زۆر بکرێت.

en: To create a new custom menu, click on the + tab, give the menu a name, and click Create Menu. Next, add menu items from the appropriate boxes. You&#8217;ll be able to edit the information for each menu item, and can drag and drop to put them in order. You can also drag a menu item a little to the right to make it a submenu, to create menus with hierarchy. Drop the item into its new nested placement when the dotted rectangle target shifts over, also a little to the right. Don&#8217;t forget to click Save when you&#8217;re finished.
ckb: بۆ دروستکردنی پێڕستێکی تایبەتمەندییکاری نوێ،کرتە بکە لەسەر Tab ،ناوێک بۆ پێڕستەکە بنووسە و،دواتر کرتە لەسەر دروستکردنی  پێڕستەکە.دواتر،بڕگەکانی پێڕستەکە زیادبکە لە باوڵە هێما بۆ کراوەکانەوە.  توانای &#8217;دەستکاریکردنی زانیارییەکانی هەر یەکێکی بڕگەکانی پێڕستەکەت دەبێت،،هەروەها دەتوانیت کرداری ڕاکێشان و فڕێدان ـیان بەسەردا جێبەجێ بکەیت بۆ ڕێکخستنیان.هەروەک دەتوانیت بڕگەی پێڕستەکە کەمێک ڕابکێشیت بۆ لای ڕاست تاکو ببێتە پێڕستێکی لاوەکی،بۆ دروستکردنی پێڕستی شێوە هەڕەمی، بڕگەکە ڕاکێشە بۆ شوێنێکی نوێ کاتێک چوارچێوەی بازنەیی شوێنگواستنەوە تەواو دەبێت،هەروەکا کەمێک بۆ لای ڕاست.لە بیری &#8217;مەکە کرتە لەسەر پاشەکەوتکردن بکەی کاتێک &#8217;تەواو دەبیت.

en: To perform the requested action, WordPress needs to access your web server.
ckb: بۆ بەجێهێنانی ئەم کردەیە، وۆردپرێس پێویستی بە دەسەڵاتە لەسەر ڕاژەکاری وێبەکەت.

en: To post to WordPress by e-mail you must set up a secret e-mail account with POP3 access. Any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret. Here are three random strings you could use: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.
ckb: بۆ ناردنی بابەت بەئیمەیڵ دەبێت ڕێکخستنەکانی  POP3 بکەیت بۆ ئیمەڵێکی زۆر نهێنی. هەر بابەتێک بۆ ئەو ئیمەڵە بێت دەنێردرێت, ئەمە باشترین ڕێگایە بۆ پاراستنی ئیمەڵەکەت. ئەمەش دەقی ڕەمەکییە: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.

en: To post to WordPress from a desktop blogging client or remote website that uses the Atom Publishing Protocol or one of the XML-RPC publishing interfaces you must enable them below.
ckb: بۆ ناردنی بابەت بۆ وۆردپرێس لەڕێی ڕاژەخوازێکەوە، دەبێت پڕۆتۆکۆڵی XML-RPC هەبێت، ئەوەش دەتوانیت لەخوارەوە چالاکی بکەیت.

en: To reset your password, visit the following address:
ckb: بۆ ڕێكخستنەوەی تێپەڕەووشەکەت، سەردانی ئەم ناونیشانە بکە:

en: To update themes or plugins from this screen, use the checkboxes to make your selection and click on the appropriate Update button. Check the box at the top of the Themes or Plugins section to select all and update them all at once.
ckb: بۆ نوێکردنەوەی ڕووکارەکان یان پێوەکراوەکان لەم پەردەیەوە،خانەی نیشانەلێدانەکان بەکاربهێنە بۆ ئەنجامدانی دەستنیشانکردنەکانت و کرتە لەسەر دوگمەی نوێکردنەوە بکە.باوڵ-ی سەرووی بەشی ڕووکارەکان یان پێوەکراوەکان بپشکنە بۆ دەستنیشانکردنی هەموو و نوێکردنەوەیان بەیەکجار.

en: To use a background image, simply upload it, then choose your display options below. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
ckb: تۆ دەتوانیت ئارەزوومەندانە پاشبنەمایەکی وێنەیی هەڵبژێرێت و بەخواستی خۆت لەشوێنێکدا جێگیری بکەیت و ناوەڕۆکی پەڕەکانی لەسەری بخزێن و بەرزبکەیتەوە.

en: To use a subdomain configuration, you must have a wildcard entry in your DNS. This usually means adding a <code>*</code> hostname record pointing at your web server in your DNS configuration tool.
ckb: بۆ بەکارهێنانی بەشەدۆمەین دەبێت کردەی جۆکەر بەکاربەریت <code>*</code> لە DNS کەت.

en: Toggle absolute positioning
ckb: جێگیرکردنی هەموو نێردراوەکان

en: Toggle fullscreen mode
ckb: جێگیرکردنی مۆدی هەموو قەبارە

en: Toggle guidelines/invisible elements
ckb: جێگیرکردنی پەیژەهێڵ/شاردنەوەی توخم

en: Toggle spellchecker
ckb: جێگیرکردنی پشکنینی دەق

en: Too many redirects.
ckb: ڕێڕەوگۆڕینی زۆر.

en: Toolbar
ckb: تووڵامراز

en: Tools
ckb: تووڵه‌كان

en: Top
ckb: لووتکه‌

en: Top left
ckb: چه‌پی سه‌ره‌وه‌

en: Top right
ckb: ڕاستی سه‌ره‌وه‌

en: Trackback
ckb: ڕێچکە

en: Trackback excerpt:
ckb: وەدەرنانی ڕێچکه‌:

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using <a href="http://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">pingbacks</a>, no other action necessary.
ckb: تراکباک ڕێگایەکی ئاساییە بۆ ئاگادارکردنەوەی هەموو ماڵپەڕانەی بەستەرت بۆ کردوون.  ئەگەر ئەوەی بەستەرت بۆ کردووە بە وۆردپرێس کراوە ئەوە خۆی بەخۆکار دەیکات لە رێگەی <a href="http://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">پینگباک</a>, ــەوە ئیتر ئەم کردەیە پێویست باکات.

en: Translation Ready
ckb: وه‌رگێڕان ئاماده‌یه‌

en: Trash
ckb: ته‌نه‌که‌ی فڕێدان

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
ckb[0]: تەنەکەخۆڵ  <span class="count">(%s)</span>
ckb[1]: تەنەکەخۆڵ <span class="count">(%s)</span>

en: Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span> | Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
ckb[0]: تەنەکەی خۆڵ <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
ckb[1]: تەنەکەی خۆڵ <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>

en: Trash Comment
ckb: تەنەکەی خۆڵی لێدوان

en: Trash it: %s
ckb: بیکە تەنەکەی خۆڵەوە: %s

en: Trash removes your post from this list and places it in the trash, from which you can permanently delete it.
ckb: تەنەکەخۆڵ دەتوانێت بابەتەکانی ئەم لیستە بسڕێتەوە و بیخاتە نێو تەنەکەی خۆڵەوە بۆ سڕینەوەی هەتاهەتایی.

en: Try again
ckb: دووبارە هەوڵبدەرەوە

en: Try the <a href="%s">Flash uploader</a> instead.
ckb: <a href="%s">بارکەری فلاش</a> تاقی بکەوە لەجیاتی.

en: Tue
ckb: 3 شه‌م

en: Tuesday
ckb: سێ شه‌ممه‌

en: Turquoise
ckb: پیرۆزەیی

en: Twice Daily
ckb: دووجار ڕۆژانە

en: Two Columns
ckb: دوو ستوون

en: Type
ckb: جۆر

en: Type your new password again.
ckb: جارێکی تر تێپه‌ڕه‌وشه‌ نوێیه‌کت بنووسه‌.

en: Types
ckb: جۆرەکان

en: URL    : %s
ckb: به‌سته‌ر: %s

en: UTC means Coordinated Universal Time.
ckb: UTC بریتییە لەکورتکراوەی Coordinated Universal Time.

en: Un-spammed by %s
ckb: لابردراو له‌سپام له‌لایه‌ن %s

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
ckb: نه‌توانرا بوخچه‌ی %s دروستبکرێت. ئایا بوخچه‌ی باوانی توانای نووسینه‌وه‌ له‌سه‌ری هه‌یه‌؟

en: Unable to create new image.
ckb: ناتوانی وێنەیەکی نوێ دروست بکەیت .

en: Unable to find Akismet servers.
ckb: ناتوانرێت ڕاژەی Akismet بدۆزێتەوە.

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
ckb: نەتوانرێت پەیوەندی بکریت بە بوخچەی wp-content

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
ckb: نەتوانرا شوێنی بوخچەی پێوەكراوەكانی وۆردپرێس دیاری بكرێت.

en: Unable to locate WordPress Root directory.
ckb: نەتوانرا بنکەی سەرەکی پەڕگەکانی وۆردپرێس بدۆزرێتەوە root directory

en: Unable to locate WordPress Theme directory.
ckb: نەتوانرا بوخچەی ڕووکاری وۆردپرێس دابنرێت.

en: Unable to locate WordPress theme directory.
ckb: نەتوانرا بوخچەی ڕووکاری وۆردپرێس دابنرێ.

en: Unable to locate needed folder (%s).
ckb: نەتوانرا پەڕگە و بوخچە پێویستەکان بدۆزرێتەوە (%s).

en: Unable to perform command: %s
ckb: نەتوانرا فرمان جێبەجێ بکرێت: %s

en: Unable to reach any Akismet servers.
ckb: ناتواندرێت پەیوەندی بە هیچ یەکێک لە ڕاژەکانی Akismet بکرێت.

en: Unable to reach some Akismet servers.
ckb: ناتوانرێت پەیوەندی بگرێت بە ڕاژەی Akismet ــەوە.

en: Unable to retrieve images or no images on page.
ckb: نەتوانرا وێنەکان بهێنرێت یان هیچ وێنەیەک لەسەر پەڕە نییە.

en: Unable to save the image.
ckb: ناتوانێ وێنە پاشەکەوت بکرێت .

en: Unapprove
ckb: په‌سه‌ندنه‌کردن

en: Unapprove this comment
ckb: ئەم لێدوانە ناپەسەندبكە

en: Unapproved
ckb: پەسەند نەکراوە.

en: Uncategorized
ckb: هاوپۆلنه‌كراو

en: Underline
ckb: ژێرهێڵ

en: Undo
ckb: نه‌كردن

en: Unknown Feed
ckb: Feed ـذکی نه‌ناسراو

en: Unknown action.
ckb: چالاکییه‌کی نه‌ناسراو.

en: Unknown post type.
ckb: جۆری پۆستی نەناسراو.

en: Unlink
ckb: نابەستەر

en: Unlink (Alt + Shift + S)
ckb: نابەستەر (Alt + Shift + S)

en: Unordered list
ckb: لیستی ڕیزنه‌کراو

en: Unordered list (Alt + Shift + U)
ckb: لیستی ڕیزنه‌کراو (Alt + Shift + U)

en: Unpacking the package&#8230;
ckb: گورزەکە دەکاتەوە&#8230;

en: Unpacking the update&#8230;
ckb: سازشکاری بۆ نوێکردنەوەی&#8230;

en: Unpublished
ckb: بڵاونه‌كراوه‌

en: Untitled
ckb: بێ ناونیشان

en: Update
ckb: نوێکردنه‌وه‌

en: Update Automatically
ckb: خۆکارانە نوێیبکەوە .

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
ckb[0]: نوێکردنەوە هەیە <span class="count">(%s)</span>
ckb[1]: نوێکردنەوە هەیە <span class="count">(%s)</span>

en: Update Category
ckb: هاوپۆل نوێ بکەوە

en: Update Comment
ckb: لێدوان نوێ بکەوە

en: Update Complete
ckb: نوێکردنەوە تەواوبوو

en: Update File
ckb: په‌ڕگه‌که‌ن نوێبکه‌وه‌

en: Update File and Attempt to Reactivate
ckb: نوێکردنەوەی پەڕگە و هەوڵدان بۆ دیسان چالاککردنیان.

en: Update Link
ckb: بەستەر نوێ بکەوە

en: Update Link Category
ckb: نوێکردنەوەی هاوپۆلی بەستەرەکان

en: Update Media
ckb: ڕەنگاڵە نوێ بکەوە

en: Update Now
ckb: ئێستا نوێیبکەوە

en: Update Plugin
ckb: نوێکردنەوەی پێوەکراو

en: Update Plugins
ckb: پێوەکراو نوێبکرەوە

en: Update Profile
ckb: نوێكردنه‌وه‌ی زانیاریه‌كان

en: Update Services
ckb: نوێکردنه‌وه‌ی خزمه‌تگوزارییه‌کان

en: Update Tag
ckb: تاگ نوێ بکەوە

en: Update Theme
ckb: نوێکردنه‌وه‌ی ڕووکار

en: Update Themes
ckb: نوێکردنه‌وه‌ی ڕووکاره‌کان

en: Update User
ckb: نوێ كردنه‌وه‌ی به‌كاربه‌ر

en: Update WordPress
ckb: نوێکردنه‌وه‌ی وۆردپرێس

en: Update WordPress Database
ckb: نوێکردنەوەی بنکەدراوەی وۆردپرێس

en: Update gallery settings
ckb: ڕێکخستنەکانی گەلەریی نوێ بکەوە

en: Update options &raquo;
ckb: نوێکردنه‌وه‌ی هه‌ڵبژاردنه‌کان &raquo;

en: Update package not available.
ckb: گورزەی نوێکردنەوە بوونی نییە.

en: Update to %s
ckb: نویکردنەوە بۆ %s

en: Update to version %s
ckb: نوێیبکەوە بۆ وەشانی %s

en: Updated.
ckb: نوێکرایەوە.

en: Updates %s
ckb: نوێکردنەوە %s

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ckb: نوێکردنەوەی پێوەکراو %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
ckb: نوێکردنه‌وه‌ی ڕووکار %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating this theme will lose any customizations you have made.  'Cancel' to stop, 'OK' to update.
ckb: نوێکردنەوەی ئەم ڕووکارە دەبێتە هۆی لەدەستچوونی هەر تایبەتمەندییکردنێک ئەنجامت دابێت.کرتە لەسەر 'لابردن' بکە بۆ ڕاگرتن،'باشە' بۆ نوێکردنەوە.

en: Updating your WordPress installation is a simple one-click procedure; just click on the Update button when it says a new version is available.
ckb: نوێکردنەوەی وەشانەکات زۆر ئاسانە ؛ تەنها کرتە لە نوێکردنەوە بکە کاتێ وتی وەشان نوێ کارایە.

en: Upgrading database&#8230;
ckb: بەرزکردنەوەی بنکەدراوەی&#8230;

en: Upgrading to a newer version of the same theme will override changes made here. To avoid this, consider creating a <a href="http://codex.wordpress.org/Child_Themes" target="_blank">child theme</a> instead.
ckb: بەرزکرنەوە بۆ وەشانێکی نوێتر لەهەمان تێما دەبێتە هۆی هەڵپەساردن و پشتگوێخستنی گۆرانکاریەکان کە لێرەدا کراون. بۆ دوورکەوتنەوە لەوە، بیر لە دروستکردنی <a href="http://codex.wordpress.org/Child_Themes" target="_blank">child theme</a>بکەرەوە لە جیاتی.

en: Upload
ckb: باركردن

en: Upload Image
ckb: بارکردنی وێنە

en: Upload New Media
ckb: ڕەنگاڵەی نوێ زیاد بکە

en: Upload Plugin
ckb: پێوەکراو بار بکە

en: Upload Theme
ckb: ڕووکار بار بکە

en: Upload date:
ckb: رۆژ بار بکە :

en: Upload failed.
ckb: بارکردن سه‌رکه‌وتوو نه‌بوو.

en: Upload file and import
ckb: پەڕگەیەك باربكە و بیهاوردە

en: Upload stopped.
ckb: بارکردن وه‌ستێنرا.

en: Upload/Insert %s
ckb: بارکردن/دانانی %s

en: Uploaded Images
ckb: وێنەکان بارکران

en: Uploading Files
ckb: بارکردنی پەڕگەکان

en: Uploading Options gives you folder and path choices for storing your files in your installation&#8217;s directory.
ckb: خەسڵەتی بارکردن، ئەو توانایەتان دەداتێ بۆ بارکردنی پەڕگە لە بوخچەی دامەزراندندا.

en: Uploads
ckb: بارکراوه‌کان

en: Upper alpha
ckb: الفای باڵا

en: Upper roman
ckb: ڕۆمی ژوروو

en: Usage of user levels by plugins and themes is deprecated. Use roles and capabilities instead.
ckb: بەکارهێنانی ئاستی بەکارهێنەر بۆ پێوەکراو زۆر کۆنە، تکایە توانا و دەسەڵات بەکاربەرە بۆیان لەجیاتی.

en: Use <code>get_the_author()</code> instead if you do not want the value echoed.
ckb: <code>get_the_author()</code> بەکاربەرە ئەگەر ناتەوێت ئەم نرخە دەربکەوێت.

en: Use <code>get_trackback_url()</code> instead if you do not want the value echoed.
ckb: ئەمە بەکاربەرە <code>get_trackback_url()</code>لەجیاتی ئەگەر ناتەوێت نرخەکە بئاڵێ.

en: Use CTRL+V on your keyboard to paste the text into the window.
ckb: له‌ ته‌خته‌کلیله‌که‌ت CTRL+V به‌کاربێنه‌ بۆ لکاندنی ده‌ق بۆ ناو په‌نجه‌ره‌که‌.

en: Use Press This to clip text, images and videos from any web page. Then edit and add more straight from Press This before you save or publish it in a post on your site.
ckb: چاپکردنی لە دەقدا کرتە بکە بۆ هەر وێنە و ڤیدیۆیەک لە وێبدا. پاشان زۆرکردن و دەستکاریکردنی بڕی زیاتر بۆی پێش بڵاوکردنەوەی لە ماڵپەڕەکەت.

en: Use as featured image
ckb: بەکاری بێنە بۆ وێنەکاری

en: Use https
ckb: https بەکارببە

en: Use the <code>%s</code> option instead.
ckb: <code>%s</code> بەکاربەرەوە وەک هەڵبژاردنێکی جێگرەوە .

en: Use this widget to add one of your custom menus as a widget.
ckb: ئەم widget ە بەکاربەرە بۆ یەکێک لە لیستە خوازراوەکانت وەک widget ێک.

en: User <a href="#%s">%s</a> added
ckb: بەکارهێنەری <a href="#%s">%s</a> زۆر کرا

en: User added.
ckb: بەکارهێنەر زۆرکرا

en: User already exists. Password inherited.
ckb: ئه‌م به‌کارهێنه‌ره‌ پێشتر هه‌بووه‌. تێپه‌ڕه‌ووشه‌ بۆماوه‌ته‌وه

en: User deletion is not allowed from this screen.
ckb: سڕینەوەی بەکارهێنەر لەم پەردەیە ڕێگەنەدراوە.

en: User has been added to your site.
ckb: بەکارهێنەر زیاد کرا بۆ ماڵپەڕەکەت.

en: User has blocked requests through HTTP.
ckb: بەکارهێنەر هەموو داواکانی بلۆککردووە لە ڕێگای HTTP یەوە.

en: User registration is currently not allowed.
ckb: خۆتۆماركردن ناچالاككراوه‌.

en: User removed from this site.
ckb: بەکارهێنەر سڕڕایەوە لە لیستی ئەم ماڵپەڕە

[ctx: User role]
en: Administrator
ckb: بەڕێوەبەر

[ctx: User role]
en: Author
ckb: نوسەر

[ctx: User role]
en: Contributor
ckb: هاوکار

[ctx: User role]
en: Editor
ckb: سەرنووسەر

[ctx: User role]
en: Subscriber
ckb: بەشداربوو

en: User updated.
ckb: به‌کارهێنه‌ر نوێکرایه‌وه‌.

en: User(s) already exists.
ckb: بەکارهێنەر بوونی هەیە .

en: Username
ckb: ناوی به‌كارهێنه‌ر

en: Username or E-mail:
ckb: ناوی بەکارهێنەر یاخود پۆستی ئەلیکترۆنی

en: Username/Password incorrect for %s
ckb: ناوی به‌کارهێنه‌ر/تێپه‌ڕه‌وشه‌ هه‌ڵه‌یه‌ بۆ %s

en: Username: %s
ckb: ناوی به‌کارهێنه‌ر: %s

en: Usernames can have only alphanumeric characters, spaces, underscores, hyphens, periods and the @ symbol.
ckb: ناوی بەکارهێنەر دەتوانرێت تەنها پێکهاتبێت لە پیت، ژمارە، بۆشایی، گرێدەرەکان، خاڵەکان و هێمای @.

en: Usernames cannot be changed.
ckb: ناو ناتوانرێت بگۆڕدرێت.

en: Users
ckb: به‌كارهێنه‌ران

en: Users must be registered and logged in to comment
ckb: پێویسته‌ خۆت تۆمارکردبێت و له‌ ژووره‌وه‌بیت بۆ نووسینی لێدوان

en: V-Space
ckb: بۆشایی ستوونی

en: Value
ckb: نرخ

en: Verifying the unpacked files&#8230;
ckb: پشکنینی پەڕگە کراوەکان &#8230;

en: Version
ckb: وه‌شان

en: Version %s
ckb: وەشانی %s

en: Version:
ckb: وه‌شان

en: Version: %s
ckb: وەشان: %s

en: Vertical space
ckb: بۆشایی ستوونی

en: Very dark gray
ckb: خۆڵەمێشیی زۆر تاریک

en: Very weak
ckb: زۆر لاواز

en: Video
ckb: ڤیدیۆ

en: Video <span class="count">(%s)</span> | Video <span class="count">(%s)</span>
ckb[0]: ڤیدیۆ <span class="count">(%s)</span>
ckb[1]: ڤیدیۆ <span class="count">(%s)</span>

en: Video Attachment Template
ckb: قاڵبی هاوپێچی ڤیدیۆ

en: Video URL
ckb: بەستەری ڤیدیۆ

en: View
ckb: بینین

en: View &#8220;%s&#8221;
ckb: &#8220;%s&#8221; ببینە

en: View All
ckb: هەمووی پیشان بدە

en: View Comment
ckb: لێدوان ببینە

en: View Page
ckb: بینیینى پەڕە

en: View Post
ckb: بابەت ببینە

en: View Trash
ckb: تەنەکەی خۆڵ پیشان بدە

en: View all
ckb: هەموویان ببینە

en: View all categories
ckb: نیشاندانی هه‌موو هاوپۆله‌كان

en: View all posts filed under %s
ckb: بینین هه‌موو بابه‌ته‌کانی نێردراو له‌ژێر %s ـدا

en: View all posts in %s
ckb: هه‌موو بابه‌ته‌کانی %s ببینه‌

en: View comment history
ckb: نیشاندانی مێژووی لێدوان

en: View post
ckb: بینینی بابه‌ت

en: View posts by this author
ckb: بابەتەكانی ئەم نووسەرە ببینە

en: View posts for %1$s %2$s
ckb: بینینی بابه‌ته‌کانی %1$s %2$s

en: Visibility:
ckb: توانای بینین:

en: Visible
ckb: دیار

en: Visit %s
ckb: سه‌ردانی %s بکه‌

en: Visit %s&#8217;s website
ckb: سەردانی ماڵپەڕی %s بکە

en: Visit Link
ckb: سه‌ردانی به‌سته‌ر بکه‌

en: Visit Site
ckb: ماڵپەڕ ببینە

en: Visit author homepage
ckb: سەردانی ماڵپەڕی نووسەر بكە

en: Visit plugin homepage
ckb: سه‌ردانی ماڵپه‌ڕی پێوه‌كراوه‌كه‌ بكه‌

en: Visit plugin site
ckb: سەردانی ماڵپەڕی پێوەکراو بکە

en: Visual
ckb: پێشکەوتوو

en: Visual Editor
ckb: دەستکاریکەری یارمەتیدەر

en: Visual Editor RTL Stylesheet
ckb: دەستکاریکەری پێشکەوتووی ڕاست-بۆ-چەپی ستایڵشیت

en: Visual Editor Stylesheet
ckb: ستایڵشیتی دەستکاریکەری پێشکەوتوو.

en: Visual control characters on/off.
ckb: نووسەی بەڕێوبەری ڤیژوال چالاک/ناچالاک

en: Volume
ckb: قه‌باره‌

en: Warning! Wildcard DNS may not be configured correctly!
ckb: ئاگاداربە! لەوانەیە سازشکاری دروست نەکرابێت بۆ Wildcard DNS

en: Warning: %s is currently editing this page
ckb: ئاگاداری %s ئێستا ده‌ستکاری ئه‌م په‌ڕه‌یه‌ ده‌کات

en: Warning: %s is currently editing this post
ckb: ئاگاداری: ئێستا %s ده‌ستکاری ئه‌م بابه‌ته‌ ده‌کات

en: Warning: %s is currently editing this.
ckb: ئاگاداری : %s ئێستا دەستکاری دەکات.

en: Wavatar (Generated)
ckb: واڤاتار

en: We cannot find a title on that page.
ckb: ئێمه‌ ناتوانين ناونيشانی ئه‌م په‌ڕه‌ بدۆزينه‌وه‌

en: Weak
ckb: لاواز

en: Web Address
ckb: ناونیشانی وێبگه‌

en: Website
ckb: ماڵپه‌ڕ

en: Website : %1$s (IP: %2$s , %3$s)
ckb: ماڵپه‌ڕ: %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Website: %1$s (IP: %2$s , %3$s)
ckb: ماڵپه‌ڕ: %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Wed
ckb: 4 شه‌م

en: Wednesday
ckb: چوار شه‌ممه‌

en: Week Starts On
ckb: سەرەتای هەفتە

en: Welcome
ckb: خۆشهاتیت

en: Welcome to <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a>. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
ckb: بەخێربێی بۆ <a href="SITE_URL">ناوی ماڵپەڕەکەت </a>. ئەوە یەکەم بابەتە ، دەستکاری بکە یان بیسڕەوە ، دووای دەست پێبکە .

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
ckb: به‌خێربێیت بۆ وۆردپرێس. ئه‌مه‌ یه‌که‌م بابه‌تته‌.ده‌ستکاری بکه‌ یان بیسڕه‌وه‌، پاشان ده‌ست بکه‌ به‌ به‌ڕێوه‌بردنی بڵاگه‌که‌ت!

en: Welcome to the famous five minute WordPress installation process! You may want to browse the <a href="%s">ReadMe documentation</a> at your leisure. Otherwise, just fill in the information below and you&#8217;ll be on your way to using the most extendable and powerful personal publishing platform in the world.
ckb: خۆشهاتی بۆ دامەزراندنی بەناوبانگی پێنج خولەکی وۆردپرێش! ڕەنگە بتەوێت زانیاری زیاتر لە <a href="%s">بمخوێنەرەوە</a> دەست بکەوێت . ئەگەر نا تەنها ئەم زانیاریانەی خوارەوە پڕبکەرەوەو&#8217;بەم شێوەیە دەبیتە خاوەنی بەهێزترین و پوخترین ماڵپەڕ.

en: Welcome to your WordPress Dashboard! You will find helpful tips in the Help tab of each screen to assist you as you get to know the application.
ckb: خۆشهاتی بۆ داشبۆردی وۆردپرێسەکەت،لێرەدا یارمەتی سودبەخش لەبەشی یارمەتی ،کە یارمەتیت دەدات بۆ ئەوەی زیاتر بزانیت دەربارەی ئەم پرۆگرامۆکەیە.

en: What should be done with posts and links owned by this user? | What should be done with posts and links owned by these users?
ckb[0]: چی ده‌ته‌وێت ڕووبدات به‌سه‌ر به‌سته‌ر و بابه‌ته‌كانی ئه‌م نوسه‌ره‌?

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
ckb: جیاوازی نێوان تاگ و هاوپۆل چییە؟ تاگ ئەوەیە لەشێوەی کلیلەوشەدا لە نێو بابەتکان خۆیانەوە جێگیردەبن. بۆ زۆرتر کارئاسانی گەڕان و دۆزینەوە. بەڵام هاوپۆل زۆرتر بە کۆمەڵکردنی بابەتکانە لە ژێر ناوێکی گشتیدا بۆیان.

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
ckb: هەر کات لێدوانێک هەر یەک لەم وشانەی تیادا بێت، ناو، بەستەر، ئیمەیل، یان IP، لە <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">نۆرەی چاودێری</a> ـدا ڕادەگیرێت. یەک وشە یان IP بۆ هەر هێڵێک. لە ناو وشەکانیشدا دەیگرێت، کەواتە &#8220;پرێس&#8221; وشەی &#8220;وۆردپرێس&#8221; ـیش دەگرێت.

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be marked as spam. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
ckb: هەر کات لێدوانێک هەر یەک لەم وشانەی تیادا بێت، ناو، بەستەر، ئیمەیل، یان IP، ئەوا وەک سپام نیشانە دەکرێت. یەک وشە یان IP بۆ هەر هێڵێک. ناو وشەکانیش دەگرێت، کەواتە &#8220;پرێس&#8221; وشەی &#8220;وۆردپرێس&#8221; ـیش دەگرێت.

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
ckb: کاتێک هاوپۆلێکی نوێ زۆردەکەی لەم پەردەیە. لەم خشتانەی خوارەوە پڕی بکەرەوە.

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
ckb: کاتێک تاگێکی نوێ زۆردەکەی لەم پەردەیە. لەم خشتانەی خوارەوە پڕی بکەرەوە.

en: When pasting content from another web page the results can be inconsistent and depend on your browser and on the web page you are pasting from. The editor tries to correct any invalid HTML code that was pasted, but for best results try using the HTML tab or one of the paste buttons that are on the second row. Alternatively try pasting paragraph by paragraph. In most browsers to select one paragraph at a time, triple-click on it.
ckb: له‌ کاتی لکاندنی ناوه‌ڕۆک له‌ په‌ڕه‌یه‌که‌وه‌ ئه‌نجامه‌کان له‌وانه‌یه‌ جیاوازبن وه‌ ئه‌که‌وێته‌ سه‌ر وێبگه‌ڕ و ئه‌و په‌ڕه‌یه‌ی لێوه‌ت لکاندووه‌. ده‌ستکاریکه‌ر هه‌وڵی چاککردنی هه‌ر هه‌ر کۆدێکی نه‌گونجاوی HTML ئه‌دات که‌ لکێندراوه‌، به‌ڵام بۆ باشترین ئه‌نجام هه‌وڵی به‌کارهێنانی تابی HTML بده‌ یان یه‌کێک له‌ دوگمه‌کانی لکاندن که‌ له‌ ئاسۆی دووه‌من. به‌شێوه‌یه‌کی تر هه‌وڵبده‌ په‌ره‌گراف به‌ په‌ره‌گراف بیلکێنه‌. له‌ زۆربه‌ی وێبگه‌ڕه‌کاندا بۆ دیاریکردنی په‌ره‌گرافێک له‌ یه‌ک کاتدا، سێ کرته‌ی له‌سه‌ر بکه‌.

en: When possible, embed the media content from a URL directly onto the page. For example: links to Flickr and YouTube.
ckb: کاتێک دەشێت،embed ـی ناوەڕۆکە ڕەنگاڵەییەکە لە بەستەرەوە ڕاستەوخۆ بهێنە بۆ نێو پەڕەکە.بۆ نموونە: بەستەر بۆ فلیکەر و یوتیوب.

en: When this setting is in effect a reminder is shown in the header of these administration screens that says, &#8220;Search Engines Blocked,&#8221; to remind you that your site is not being crawled.
ckb: ئەگەر ئەمە چالاک کرابێت، ئەوە هەموو کات لە سەروی پەردەی بەڕێوبەرایەتییەوە نبیشانت دەدات کە ئەمە قەدەغەکراوە لە ئامێرەکانی گەڕان. تەنها بۆ بیرخستنەوەتە.

en: When you assign multiple categories or tags to a post, only one can show up in the permalink: the lowest numbered category. This applies if your custom structure includes <code>%category%</code> or <code>%tag%</code>.
ckb: کاتێک تاگی جیاجیا و هاوپۆلی جیاجیا بەکاربەریت بۆ بابەتەکان، دەتوانرێت تەنها یەکێکیان دەربکەوێت ئەویش کەمترین بڕە پیتی هاوپۆلە. وەکو ئەوەی لێرەدا دەتوانرێت لە پێکهاتەی بەستەرکاندا بەکاریان بەریت لە شێوەی <code>%category%</code>  یان  <code>%tag%</code>

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
ckb: کاتێک تۆ کرته‌ی دوگمه‌که‌ی خواره‌وه‌ ده‌که‌یت، وۆردپرێس په‌ڕگه‌یه‌کی XML ـت بۆ دروست ده‌کات بۆ ئه‌وه‌ی پاشه‌که‌وتی بکه‌یت له‌ کۆمپیوته‌ره‌که‌ت.

en: When you have finished building your custom menu, make sure you click the Save Menu button.
ckb: کاتێ تەواو بووی لە دروست کردنی لیستەی خوازراو ، بیرت نەچێ کرتە بکەی لە دوگمەی پاشەکەوت کردن.

en: When you publish a new post, WordPress automatically notifies the following site update services. For more about this, see <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> on the Codex. Separate multiple service <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s with line breaks.
ckb: When you publish a new post, WordPress automatically notifies the following site update services. For more about this, see <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> on the Codex. Separate multiple service URIs with line breaks.

en: While using the editor, most basic keyboard shortcuts work like in any other text editor. For example: Shift+Enter inserts line break, Ctrl+C = copy, Ctrl+X = cut, Ctrl+Z = undo, Ctrl+Y = redo, Ctrl+A = select all, etc. (on Mac use the Command key instead of Ctrl). See the Hotkeys tab for all available keyboard shortcuts.
ckb: زۆر کات بەکارهێنانی قەدبڕ زۆر خێراترە لەبەکارهێنانی نووسەر یان دەستکاریکەر. بۆ نمونە:
    Shift+Enter : بڕینیەهێڵ دەخاتە ناو
    Ctrl+C : ڕوونووسکرنی دەق
    ..هتد
    ئەگەر سەرت لەمانە دەربچێت، باشترین و خێراترین دەستکەوتە.

en: While your site is being updated, it will be in maintenance mode. As soon as your updates are complete, your site will return to normal.
ckb: لە کاتی نوێکردنەوەی تازەکاریەکان، ماڵپەڕەکەت دەچێتە دۆخی چاودێری و چارەکردنەوە. هەر کاتێک نوێکاریەکان تەواوبن. ئەوا ماڵپەڕەکەت دەچێتەوە دۆخی ئاسایی.

en: White
ckb: سپی

en: Whois  : http://whois.arin.net/rest/ip/%s
ckb: Whois : http://whois.arin.net/rest/ip/%s

en: Why might my key be invalid?
ckb: بۆ له‌وانه‌یه‌ کلیله‌که‌م ناته‌واوبێت؟

en: Widget %s
ckb: پرۆژۆکەی %s

en: Widgets
ckb: ویجیت

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
ckb: ویجێتەکان بەشێکی سەربەخۆی ناوەڕۆکەکەن، کە هەر ویجێتەوە دەتوانرێت بەجیا بخرێتە شوێنێک. لەڕێگەی هەڵگرتن و دانانیان لەو شوێنانەی ئارەزوویان دەکەیت، ویجێتەکان ڕیزدەکرێن. لاکان و ژێر و سەر شوێنی ویجێتەکانن، بەگوێرەی ئەو ڕووکارەی خۆشت دەکرێت شوێنەکانیان بگۆڕدرێت. لە ڕێگەی ناونیشان و ڕێکخستنەکانیانەوە دەتوانیت سازیان بدەیت.

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
ckb: ویدجیت دەتوانرێت زۆرجار بەکارببرێت. هەمان شت دەتوانرێت بۆ هەریەکەیان ناونیشانێک بنوسیت، بەڵام داواکراو نییە.

en: Width
ckb: پانی

en: Windowless video
ckb: ڤیدیۆی بێ په‌نجه‌ره‌

en: Windows media player options
ckb: هه‌ڵبژاردنه‌کانی لێده‌ری ڕه‌نگاڵه‌ی ویندۆز

en: Word count: %s
ckb: ووشەژمێر: %s

en: Word wrap
ckb: پێچانه‌وه‌ی وشه‌

en: WordPress
ckb: وۆردپرێس

en: WordPress &rsaquo; Database Repair
ckb: وۆردپرێس &rsaquo; داتابه‌یس چاککرایه‌وه‌

en: WordPress &rsaquo; Error
ckb: وۆردپرێس &rsaquo; هه‌ڵه‌

en: WordPress &rsaquo; Installation
ckb: دامه‌زراندنی وۆردپرێس &rsaquo;

en: WordPress &rsaquo; Update
ckb: وۆردپرێس &rsaquo; نوێکردنه‌وه

en: WordPress Blog
ckb: بڵاگی وۆردپرێس

en: WordPress Failure Notice
ckb: سه‌رنجی سه‌رنه‌که‌وتنی وۆردپرێس

en: WordPress Updates
ckb: نوێکردنەوەی وۆردپرێس

en: WordPress address (URL)
ckb: بەستەری وۆردپرێس

en: WordPress can also attempt to optimize the database.  This improves performance in some situations.  Repairing and optimizing the database can take a long time and the database will be locked while optimizing.
ckb: وۆردپرێس دەتوانێت پاکتاوکردن بکات لە بنکەدراوەکەدا. ئەم کارەش چوستی ئەنجامدان لە زۆر بارەکاندا باشتر دەکات. پاکتاوکردن و خاوێن کردنەوەی بنکەدراوەکە کاتێکی درێژ دەخایەنێت، هاوکات لە کاتی ئەنجامدانی ئەم چاکسازییەش بنکەدراوەکە دەوەستێنرێت.

en: WordPress can automatically look for some common database problems and repair them.  Repairing can take a while, so please be patient.
ckb: وۆردپرێس دەتوانێت خۆکاریی دەتوانێت هەندێک کێشە هاوبەشەکانی بنکەدراوە چاولێبکا و چاکیان بکات.چاککردنەوە ڕەنگە کەمێک کات ببات،لەبەرئەوە تکایە ئارام بگرە.

en: WordPress database error %1$s for query %2$s
ckb: هەڵەی بنکەی دراوەی وۆردپرێس %1$s بۆ پرسی %2$s

en: WordPress database error %1$s for query %2$s made by %3$s
ckb: هەڵە لەبنکەی دراوە وۆردپرێس %1$s بۆ پرسی %2$s دروستکراوە لەلایەن %3$s

en: WordPress has been installed. Were you expecting more steps? Sorry to disappoint.
ckb: وۆردپرێس دامه‌زرا. چاوه‌ڕوانی هه‌نگاوی زیاترت ئه‌کرد؟ ببوره‌ گه‌ر بێ هیوا بوویت.

en: WordPress has been updated! Before we send you on your way, we have to update your database to the newest version.
ckb: وۆردپرێس نوێکرایەوە! پێش ئەوەی بچیت بەلای کاری خۆتەوە،ئێمە پێویستە بنکەدراوەکەت بۆ وەشاندنێکی تازەتر نوێ بکەینەوە.

en: WordPress includes a rich HTML editor that works well in all major web browsers used today. However editing HTML is not the same as typing text. Each web page has two major components: the structure, which is the actual HTML code and is produced by the editor as you type, and the display, that is applied to it by the currently selected WordPress theme and is defined in style.css. WordPress is producing valid XHTML 1.0 which means that inserting multiple line breaks (BR tags) after a paragraph would not produce white space on the web page. The BR tags will be removed as invalid by the internal HTML correcting functions.
ckb: وۆردپرێس خاوه‌نی ده‌ستکاریکه‌رێکی HTML ـی ده‌وڵه‌مه‌نده‌ که‌ له‌ زۆرینه‌ی وێبگه‌ڕه‌کانی ئه‌مڕۆدا کار ده‌کات. هه‌رچۆنێک بێت ده‌ستکاریکردنی HTML وه‌ک نووسینی ده‌ق نییه‌. هه‌موو په‌ڕه‌یه‌کی وێب دوو بنچینه‌ی سه‌ره‌کی هه‌یه‌: یه‌که‌م پێکهاته‌، که‌ کۆده‌ ڕاستییه‌کانی HTML ـه‌ به‌رهه‌م ده‌هێنرێت له‌لایه‌ن ده‌ستکاریکه‌ره‌که‌وه‌ له‌ کاتێکدا ده‌نووسیت، دووه‌م پیشاندان، که‌ جێبه‌جێ بۆی له‌لایه‌ن ڕووکاری دیاریکراوی ئێستایی وۆردپرێسه‌وه‌ و دیاری کراوه‌ له‌لایه‌ن په‌ڕگه‌ی style.css ـه‌وه‌. وۆردپرێس XHTML 1.0 ـی دروست و گونجاو به‌رهه‌م ده‌هێنێت. که‌ ئه‌مه‌ ئه‌وه‌ ده‌گه‌یه‌نێت دانانی چه‌ند هێڵ شکاندنێک (تاگی BR) له‌ دوای په‌ره‌گرافێکه‌وه‌ بۆشایی سپی به‌رهه‌م ناهێنێت له‌ په‌ڕه‌ی وێبدا. تاگی BR لاده‌برێت وه‌ک نه‌گونجاوێک له‌لایه‌ن فه‌رمانه‌کانی ڕاستکردنه‌وه‌ی HTML ـی ناوه‌کی.

en: WordPress is at the latest version.
ckb: وۆردپرێس لە دوا وەشاندایە.

en: WordPress is created by a worldwide team of passionate individuals. We couldn&#8217;t possibly list them all, but here some of the most influential people currently involved with the project:
ckb: وۆردپرێس لە لایەن تیمێک لە کەسانی خوێنگەرمەوە لە تەواوی جیهاندا دروستکراوە.نەمانتوانی&#8217;لیستەی ناوی هەموویان بەردەست بخەین، بەڵام ئەوەی دەیبینن ناوی کۆمەڵێک لە گرنگرترین ئەو کەسانەن کە هەنووکە لەگەڵ پرۆژەکەدان:

en: WordPress is not notifying any <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%s">privacy settings</a>.
ckb: وۆردپرێس ئاگادارت ناکاتەوە لە هیچ <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">خزمەتگوزارییەکی نوێکردنەوە</a> له‌به‌ر ئه‌وه‌ی سایته‌که‌ت&#8217;s <a href="%s">ڕێکخستنەکانی تایبەتێتی</a>.

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
ckb: وۆردپرێس پێویسته‌ خۆکارانه‌ تاگه‌ به‌ هه‌ڵه‌ نووسراوه‌کانی XHTML ڕاست بکاته‌وه‌

en: WordPress updated successfully
ckb: وۆردپرێس بە سەرکەوتوویی نوێکرایەوە

en: WordPress.org Plugin Page &#187;
ckb: پەڕەی پێوەکراوەکانی WordPress.org &#187;

en: Words:
ckb: وشەکان:

en: Writing
ckb: نوسین

en: Writing Settings
ckb: ڕێکخستنه‌کانی نووسین

en: Writing at Full Speed
ckb: نووسین له‌ خێرایه‌کی ته‌واو

en: X &#8212; Even more mature than above
ckb: X &#8212; زۆرتر لەوانەی سەرەوە

en: XFN stands for <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
ckb: XFN کورتکراوەی <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a>ـە، کە ئەویش ئارەزوومەندانەیە. وۆردپرێس ڕێگە بە دروستکردنی تایبەتمەندییەکانی XFN ئەدات تا پیشانت بدات کە چەند پەیوەندیداریت بە نووسەر/خاوەنی ئەو ماڵپەڕەی بەستەری بۆ ئەکەیت.

en: XHTML Friends Network
ckb: XHTML تۆڕی هاوڕێیان

en: XML error: %1$s at line %2$s
ckb: هه‌ڵه‌ی XML: %1$s له‌ هێڵى %2$s

en: XML error: %s at line %d
ckb: XML هەڵە: %s لەهێڵی %d

en: XML-RPC services are disabled on this site.  An admin user can enable them at %s
ckb: خزمه‌تگوزاریه‌کانی XML-RPC ناچالاک کراوه‌ له‌م سایته‌. بەڕێوه‌بەر دەتوانێت چالاکی بکات لە %s

en: Yahoo IM
ckb: ياهوو

en: Yellow
ckb: زەرد

en: Yellow green
ckb: سەوزی زەردباو

en: Yes
ckb: به‌ڵێ

en: Yes, Delete these files
ckb: به‌ڵێ، ئه‌م په‌ڕگانه‌ بسڕه‌وه‌

en: Yes, Delete these files and data
ckb: بەڵێ ، بیانسڕەوە .

en: Yes, take me to my profile page
ckb: بەڵێ ، بمبە بۆ پەڕەی تاکە کەسی خۆم

en: You appear to have already installed WordPress. To reinstall please clear your old database tables first.
ckb: وا دیاره‌ پێشتر وۆردپرێست دامه‌زراندووه‌. بۆ دامه‌زراندنه‌وه‌ی تکایه‌ خشته‌ کۆنه‌کانی بنکه‌دراوه‌که‌ت پاک بکه‌وه‌.

en: You are about to approve the following comment:
ckb: به‌نیازیت ئه‌م لێدوانه‌ی خواره‌وه‌ په‌سه‌ندبکه‌یت:

en: You are about to delete <strong>%s</strong>.
ckb: به‌نیازیت <strong>%s</strong> بسڕیته‌وه‌.

en: You are about to delete the following comment:
ckb: به‌نیازیت ئه‌م لێدوانه‌ی خواره‌وه‌ بسڕیته‌وه‌:

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ckb: بەنیازیت ئەم بەستەرە بسڕیتەوە '%s'
      'Cancel' بۆ پاشگەزبوونەوە، 'OK' بۆ سڕینەوە.

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ckb: بەنیازیت ڕووکاری '%s' بسڕیتەوە
      'Cancel' بۆ وەستاندن، 'OK' بۆ سڕینەوە.

en: You are about to install WordPress %s <strong>in English (US).</strong> There is a chance this update will break your translation. You may prefer to wait for the localized version to be released.
ckb: تۆ خەریکی دامەزراندنی وۆرپرێس ـیت بە زمانی %s <strong>ئینگلیزی(ئەمریکا).</strong> ئەگەری ئەوە هەیە نوێکردنەوە ببێتە هۆی لەناوچوونی وەرگێڕانە کوردییەکە.باشتر وایە چاوەڕوانبیت تاکو وەشانی نوێی کوردی لەلایەن سەرچاوەکەوە بڵاودەکرێتەوە.

en: You are about to mark the following comment as spam:
ckb: به‌نیازیت ئه‌م لێدوانانه‌ی خواره‌وه‌ وه‌ک سپام دیاری بکه‌یت:

en: You are about to move the following comment to the Trash:
ckb: تۆ ئێستا ئەم لێدوانانە دەگوێزیتەوە بۆ زبڵدان :

en: You are about to permanently delete the selected items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ckb: تۆ دەتەوێت ئەم بابەتە بسڕیتەوە، 
    'پاشگەزبوونەو' بۆ ڕاگرتن 'OK' بۆ سڕینەوەی

en: You are about to permanently delete this menu. 
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ckb: تۆ دەتەوێت ئەم پێرستە بسڕیتەوە، 
    'پاشگەزبوونەو' بۆ ڕاگرتن 'OK' بۆ سڕینەوەی

en: You are about to remove the following plugin: | You are about to remove the following plugins:
ckb[0]: تۆ ئێستا وا ئەم پێوە کراوەی خوارەوە دەسڕیتەوە :
ckb[1]: تۆ ئێستا وا ئەم پێوە کراوانەی خوارەوە دەسڕیتەوە :

en: You are attempting to log out of %s
ckb: تۆ ئەتەوێت بچیتەدەرەوە %s

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for %3$s.
ckb: تۆ ئێستا دەگەڕێیت لە  <a href="%1$s/">%2$s</a> ئەرشیفی بڵاگ لە  %3$s.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for the day %3$s.
ckb: ئێستا تۆ دەگەڕێی لە  <a href="%1$s/">%2$s</a> بڵاگی ئەرشیفەکانی ڕۆژی%3$s.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for the year %3$s.
ckb: ئێستا تۆ دەگەڕێی لە  <a href="%1$s/">%2$s</a> بڵاگی ئەرشیفەکانی ساڵی%3$s.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives.
ckb: تۆ ئێستا ئەرشیفی <a href="%1$s/">%2$s</a> دەبینی .

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
ckb: تۆ ئەرشیفی هاوپۆلی %s دەبینی.

en: You are not allowed access to details about comments.
ckb: ڕێت پێنه‌دراوه‌ به‌ ده‌ستگه‌یشتن به‌ ورده‌کارییه‌کانی لێدوانه‌کان.

en: You are not allowed access to details about this site.
ckb: ڕێگەپێنەدراوی بۆ چوونەناو زانیاری زیاترت ئەم ماڵپەڕە.

en: You are not allowed to be here
ckb: ڕێت پێنه‌دراوه‌ که‌ لێره‌بیت

en: You are not allowed to change the page author as this user.
ckb: ئێوه‌ ناتوانن دەستکاری نوسەری ئەم پەڕەیە بکەن و بیکەن بەناوی ئەم بەکارهێنەرەوە

en: You are not allowed to change the post author as this user.
ckb: ئێوه‌ ناتوانن دەستکاری نوسەری ئەم بابەتە بکەن و بیکەن بەناوی ئەم بەکارهێنەرەوە.

en: You are not allowed to create pages as this user
ckb: ئێوه‌ ناتوانن له‌م ماڵپه‌ڕه‌ پەڕە دروست بکەیت.

en: You are not allowed to create pages as this user.
ckb: ناتوانی پەڕە دروست بكەیت.

en: You are not allowed to create pages on this site.
ckb: ڕێگات پێنەدراوە پەڕەیەک چێبکەی لەو ماڵپەڕەدا.

en: You are not allowed to create posts or drafts on this site.
ckb: تۆ دەسەڵاتت نییە بۆ نوسینی بابەت یان ڕەشنووس لەم ماڵپەڕە.

en: You are not allowed to delete this item.
ckb: تۆ ڕێگە پێنەدراوی ئەم بڕگەیە بسڕیتەوە .

en: You are not allowed to delete this post.
ckb: تۆ ڕێگه‌نه‌دراویت بۆ سڕینه‌وه‌ی ئه‌م بابه‌ته‌

en: You are not allowed to edit comments on this post.
ckb: ڕێت پێ نه‌دراوه‌ به‌ ده‌ستکاریکردنی لێدوانه‌کانی ئێم بابه‌ته‌.

en: You are not allowed to edit pages as this user.
ckb: تۆ ناتوانیت ده‌ستكاری ئه‌م بابه‌ته‌ بكه‌یت.

en: You are not allowed to edit pages.
ckb: ڕێت پێ نەدراوە بە دەستکاریکردنی پەڕەکان.

en: You are not allowed to edit posts as this user.
ckb: ناتوانی دەستكاری بابەتەكان بكەیت.

en: You are not allowed to edit posts.
ckb: ڕێت پێ نەدراوە بە دەستکاریکردنی بابەتەکان.

en: You are not allowed to edit this attachment.
ckb: تۆ ناتوانیت ئەم پاشکۆیە دەستکاری بکەیت.

en: You are not allowed to edit this comment.
ckb: تۆ ڕێگە نەدراویت بۆ دەستکاری ئەم بۆچوونە!

en: You are not allowed to edit this item.
ckb: ڕیگە پێنەدراوی بۆ دەستکاریکردنی ئەم بڕگەیە.

en: You are not allowed to edit this page.
ckb: تۆ ڕێگەنەدراوی ئەم پەڕەیە دەستکاری بکەیت.

en: You are not allowed to edit this post.
ckb: تۆ ناتوانیت ده‌ستكاری ئه‌م بابه‌ته‌ بكه‌یت.

en: You are not allowed to import.
ckb: ڕێت پێ نه‌دراوه‌ به‌ هاوردن

en: You are not allowed to moderate comments on this site.
ckb: ڕێگە پێنەدراوی بۆ چاودێریکردنی لێدوان لەم ماڵپەڕە.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
ckb: تۆ ڕێگەپێندراوی بۆ دەرکردنی ئەم بڕگەیە لە تەنەکەی خۆڵ

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
ckb: تۆ ڕێگە پێنەدراوی تا بتوانی ئەم بڕگەیە بگوێزیتەوە بۆ تەنەکەی خۆڵ.

en: You are not allowed to move this post out of the trash.
ckb: تۆ ناتوانی ئەم بابەتە ببەیتە دەرەوەی تەنەکەی خۆڵ.

en: You are not allowed to move this post to the trash.
ckb: تۆ ڕێت پێنه‌دراوه‌ بۆ گواستنه‌وه‌ی ئه‌م بابه‌ته‌ بۆناو سه‌له‌ی خۆڵه‌که‌

en: You are not allowed to post as this user
ckb: تۆ ناتوانیت بابەت بنێریت بەناوی ئەم بەکارهێنەرەوە.

en: You are not allowed to post as this user.
ckb: ناتوانی بابەت بنووسیت.

en: You are not allowed to restore this item from the Trash.
ckb: تۆ ڕێگە پێنەدراوی بۆ هێنانەوەی ئەم بڕگەیە لە تەنەکەی خۆڵەوە .

en: You are not allowed to scan for lost attachments.
ckb: تۆڕێگەت پێنەدراوە بەگەڕان بۆ هاوپێچی وون بوو.

en: You are not allowed to update options.
ckb: تۆ ڕێگەت پێنەدراوە، هەڵبژاردنەکان نوێ بکەیتەوە

en: You are not allowed to upload files to this site.
ckb: ڕێت پێنه‌دراوه‌ به‌ بارکردن له‌م وێبگه‌یه‌دا.

en: You are now logged out.
ckb: تۆ ئێستا لەدەرەوەیت.

en: You are posting comments too quickly.  Slow down.
ckb: زۆر به‌ خێرایی لێدوان ئه‌نووسیت. له‌سه‌رخۆبه‌

en: You are using <span class="b">WordPress %s</span>.
ckb: <span class="b">وۆردپرێس %s</span> بەکاردەبەیت.

en: You are using a development version (%1$s). Cool! Please <a href="%2$s">stay updated</a>.
ckb: وەشانێکی پەرەپێدان (%1$s) بەکاردەبەیت. سەرنجڕاکێشە! تکایە <a href="%2$s">ئاگاداربە لە نوێکاری</a>.

en: You are using a development version of WordPress.  You can update to the latest nightly build automatically or download the nightly build and install it manually:
ckb: تۆ وەشانێکی پەرەپێدانی وۆردپرێس بەکاردەهێنیت. دەتوانیت نوێی بکەیتەوە بە دوا وەشانی نوێی شەوانە، بە شێوەی خۆکارانە دایبگریت یاخود بنیاتنراوی شەوانە دابگرە و خۆت دایبمەزرێنە.

en: You are using the Browser uploader.
ckb: تۆ بارکەری گەڕۆکە پەڕگە بەکاردەبەیت.

en: You are using the Flash uploader.  Problems?  Try the <a href="%s">Browser uploader</a> instead.
ckb: تۆ بارکه‌ری فلاش به‌کارده‌به‌یت. که‌شه‌ هه‌یه‌؟ هه‌وڵی <a href="%s">بارکه‌ری وێبگه‌ڕ</a> بده‌ له‌جیاتی.

en: You attempted to edit an attachment that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
ckb: تۆ دەتەوێت دەستکاری هاوپێچێک بکەیت کە بکەیت کە بوونی نییە، لەوانەیە سڕدرابێتەوە؟

en: You attempted to edit an item that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
ckb: تۆ هەوڵی دەسکاریکردنی بڕگەیەکت دا کە بوونی نییە &#8217; لەوانەیە سڕدرابێتەوە.

en: You can Search for themes by keyword, author, or tag, or can get more specific and search by criteria listed in the feature filter. Alternately, you can browse the themes that are Featured, Newest, or Recently Updated. When you find a theme you like, you can preview it or install it.
ckb: دەتوانی گەڕان بەکارببەی بۆ رووکارەکان بە هۆی ووشە ، تاگ ، یان دەتوانی گەڕانەکە تایبەت تر بکەی بە پێی ئەو ناوچانەی لیستە کراوە بە پاڵاوتنی تایبەتمەندیەکەی . جگە لەوە ، دەتوانی رووکارەکان ببینی بە کرتە کردن لە (تایبەتمەندکراو ، نوێترین یان تازەترین روکاری نوێکراوە . کاتێ رووکارەکەت دۆزیەوە دەتوانی پیشبینی بکەیت و دایبگریت.

en: You can Upload a theme manually if you have already downloaded its ZIP archive onto your computer (make sure it is from a trusted and original source). You can also do it the old-fashioned way and copy a downloaded theme&#8217;s folder via FTP into your <code>/wp-content/themes</code> directory.
ckb: دەتوانی رووکار بەدەسی باربکەیت ئەگەر پەڕەکانیت هەبێت بە جۆری .ZIP (دڵنیابە کە لەسەرچاوەیەکی باوەڕپێکراوەوە داتگرتووە). وە هەروەها دەتوانی بوخچەی ماڵپەڕەکە بە ڕێگەی FTP بکەیتە ناو بوخچەی <code>/wp-content/themes</code> .

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
ckb: تۆ دەتوانیت بەستەر زۆربکەیت بۆ ماڵپەڕەکەت، کەلەڕاستیدا دەتوانیت <a href="%s">Widgets</a> بەکاربەریت. خۆی کۆمەڵیک بەستەر بەبنەڕەت لەلایەن وۆردپرێسەوە دانراون.

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
ckb: تۆ دەتوانیت بەستەر زۆر/دەستکاری بکەیت بۆ هەر خشتەیەک. تەنها لێرەدا ناونیشانی وێب و ناوی ماڵپەڕەکە (کە دەتەوێت دەربکەوێت لە ماڵپەڕەکەت) پێویستە.

en: You can also choose a background color. If you know the hexadecimal code for the color you want, enter it in the Color field. If not, click on the Select a Color link, and a color picker will allow you to choose the exact shade you want.
ckb: دەتوانیت ڕەنگی پاشبنەما لەڕیگای کۆدی hexadecimal ڕەنگەکەوە دیاری بکەیت. ئەگەر نا؟ ئەوە کرتە لەسەر ئەو بەستەری ڕەنگانە بکە و ڕەنگێک دیاری بکە.

en: You can also control the display of your content in RSS feeds, including the maximum numbers of posts to display, whether to show full text or a summary, and the character set encoding.
ckb: دەتوانی دەرکەوتنی ناورۆکەکان بە RSS ڕێکبخەی بەو شێوەیەی کە خۆت دەتەوێ ، لە ژمارەی ئەو پەیامانەی پیشان بدرێت ، یان هەموو نووسینەکان پیشان بدرێت یان کوورتەیەک ، لەگەڵ ڕێکخستنی encoding .

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
ckb: دەتوانیت بابەت بنوسیت بەوەی <a href="%s">کرتەی دووگمەی دڵخوازەکان بکەیت </a>.

en: You can also edit multiple posts at once. Select the posts you want to edit using the checkboxes, select Edit from the Bulk Actions menu and click Apply. You will be able to change the metadata (categories, author, etc.) for all selected posts at once. To remove a post from the grouping, just click the x next to its name in the Bulk Edit area that appears.
ckb: دەتوانیت لە یەک کاتدا چەند بابەتێک دەستکاریی بکەیت. ئەو بابەتانەی دەتەوێت دەستکاری بکەیت دەست نیشانیان بکە، پاشان دوگمەی apply دابگرە. بەو شێوەیە دەتوانیت هەموو ئەو بابەتانەی دەتەوێت دەستکارییان بکەیت.

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
ckb: هەروەها دەتوانی چاودێری لێدووانەکان بکەیت لە ڕێگەی ئەم پەردەیەوە بە بەکارهێنانی جێدانی دۆخ ، وە دەتوانی کاتی لێدووان بگۆڕی .

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a Page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk Actions menu to edit the metadata for multiple Pages at once.
ckb: دەتوانیت لەیەک کاتدا کۆمەڵیک کردە پێکەوە ئەنجام بدەیت، هەروەها بەڕێگەی دیاریکردنی کۆمەڵێک بڕگە و ئەنجامدانی کردە لەسەریان  لە ڕێگەی لیستی فەرمانەکانەوە.

en: You can also try %s, easy blogging from anywhere on the Web.
ckb: هەروەها ئەتوانیت %s تاقی بکەیتەوە، بەڕێوەبردنێکی ئاسانی بڵاگ لە هەر کوێیەکی وێبدا.

en: You can assign keywords to your posts using Post Tags. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there&#8217;s no relationship from one tag to another.
ckb: دەتوانیت کلیل بۆ بابەتەکانت دابنێیت لە ڕێگەی تاگەکانەوە. تاگەکان وەکوو هاوپۆلەکان نین، تاگ داڕێژراو نین، و پەیکەرێکی تایبەتیان نییە، جگە لەوەی کە تاگێک لەگەڵ ئەویتردا پێوەست نیە.

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
ckb: دەتوانی پیشاندانی ئەم پەردەیە بگۆڕئ بە هۆی هەڵبژاردنەکانی پەردە بۆ ڕێکخستنی ئەوەی کە چەند بڕگە لە هەر پەردەیەکدا دەربکەوێت وە هەروەها بۆ پیشاندان/شاردنەوەی ستوونەکان لە خشتە.

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things.
ckb: تۆ دەتوانیت ڕەنگی پاشبنەما و تەختەی سەرەکی بگۆڕیت، هەمان کات دەتوانیت تێپەڕەوشە و هەموو تایبەتمەندیەکان بە ئارەزووی خۆت بگۆڕیت.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the front page of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static home page, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the front page, and the other will be where your posts are displayed.
ckb: ئەتوانیت هەڵیبژێریت کە چی لەسەر پەڕەی سەرەتای ماڵپەڕەکەت دەربکەوێت. ئەتوانرێت بابەتەکان بێت کە ڕیزکرابن، یان پەڕەیەکی جێگیر. بۆ دانانی ماڵپەڕێکی جێگیر، پێویستە دوو <a href="%s">پەڕە</a> دروست بکەیت. یەکێکیان ئەبێت بە پەڕەی سەرەتا، ئەوەی تریان بە پەڕەیەک کە بابەتەکانی تیادا پیشان ئەدرێت.

en: You can choose whether or not your site will be crawled by robots, ping services, and spiders. If you want those services to ignore your site, click the second option here. Note that your privacy is not complete; your site is still visible on the web.
ckb: تۆ دەتوانیت خۆت بڕیار بدەیت کە ئایا ماڵپەڕەکەت بە هەموو ئامێرەکانی گەڕان و جاڵجاڵۆکەکان بناسرێت یان نەخێر، بەڵکو دەتەوێت تەنها تاکەکەسی و تایبەتی بن. ئەوە کرتەی هەڵبژاردنی دووەم بکە، ئەوەش بزانە ماڵپەڕەکەت هێشتا سەرهێڵ دەبێت.

en: You can configure your dashboard by choosing which boxes, or modules, to display in the work area, how many columns to display them in, and where each box should be placed. You can hide/show boxes and select the number of columns in the Screen Options tab. To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box. You can also expand or collapse each box by clicking once on the title bar of the box. In addition, some boxes are configurable, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar when you hover over it.
ckb: دەتوانیت شێوە بە  بەڕێوەبەرایەتی بدەیت بە هەڵبژاردنی ئەو باوڵ،یان  مۆدیول،ـانەی دەتەوێت لە شوێنی کارکردندا دەربکەون.چەند ستوون دەربکەون و،هەر یەکێکیان پێویستە لە چی شوێنێکدابن. دەتوانیت ئەو باوڵانە بشاریتەوە/پیشان بدەیت و دەستنیشانی ژمارەی ستوونەکانی تابی هەڵبژاردنەکانی پەردە بکەیت. بۆ دووبارە ڕێکخستنەوەی باوڵەکان،کرداری ڕاکێشان و فڕێدان(هێنان و بردن)ـیان بەسەردا جێبەجێ بکە بە کرتە کردن لەسەر ناوچەی ناونیشان و جوڵاندنی باوڵەکە لە هەمانکاتدا و بردنی بۆ ئەو شوێنەی مەبەستتە کاتێک چوارچێوەیەکی ڕەنگ خۆڵەمێشی لە شوێنی مەبەست دەردەکەوێت.هەروەها دەتوانیت مەودای هەر باوڵێک بچووک یان فراوان بکەیت بە یەکجار کرتەکردن لەسەر شوێنی ناونیشانی باوڵەکە.لەگەڵ ئەوەشدا،هەندێک باوڵ پێشتر ڕێکخراون و، دوگمەی &#8220;ڕێکخستن&#8221; دەردەکەوێت کاتێک دەچیتە سەریان.

en: You can create custom menus for your site. These menus may contain links to pages, categories, custom links or other content types (use the Screen Options tab to decide which ones to show on the screen). You can specify a different navigation label for a menu item as well as other attributes. You can create multiple menus. If your theme includes more than one menu, you can choose which custom menu to associate with each. You can also use custom menus in conjunction with the Custom Menus widget.
ckb: تۆ دەتوانیت لیستەی تایبەتی خۆت دروست بکەیت لە بەشەکەتدا، ئەم لیستانەش بۆیان هەیە کە بەستەر بۆ پەڕەکان، هاوپۆلەکان، بەستەرە دانراوەکانت، و جۆری ناوەڕۆک (لە ڕێگەی هەڵبژاردنەکانی پەردەکەوە دەتوانیت بڕیار بدەیت کە کام دانەیە دەربکەوێت). دەتوانیت چەند ناوێکی جیاواز بۆ هەر لیستەیەک دابنێیت، لەگەڵێدا دەتوانیت بە خواستی خۆت ئەو لیستانەی دەتەوێن لەگەڵ یەکدا بیانبەستیتەوە. هەروەها دەتوانیت لیستە دروست کراوەکانی خۆت لەگەڵ لیستەی ویجیتدا هاوتا ڕێکبخرێن.

en: You can create groups of links by using link categories. Link category names must be unique and link categories are separate from the categories you use for posts.
ckb: تۆ دەتوانیت هاپۆلێک بۆ هەموو بەستەرەکان بکەیت لەڕێگەی هەڵبژاردنەکانی هاوپۆلەوە و بەشێوەی باوان و بەچەش ڕێکیان بخەیت بۆ دروسترین نیشاندان.

en: You can customize the display of information on this screen as you can on other screens, by using the Screen Options tab and the on-screen filters.
ckb: تۆ دەتوانیت دەستکاری ئەم پەردەیە بکەیت بەئارەزووی خۆت. بەوەی کرتە لەسەر تابی هەڵبژاردنەکان بکەیت.

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
ckb: دەتوانیت سازشکاری پیشاندان بکەی بۆ ئەم پەنجەرەیە بە چەند شێوەیەک:

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
ckb: تۆ دەتوانیت دەستکاری هەموو نیشاندانی ئەم پەردەیە بکەیت بەکرتەکردن لەسەر هەڵبژاردنەکان و ڕێکیان بخەیت.

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
ckb: تۆ دەتوانیت ڕەنگی پاشبنەما بگۆڕیت بەبێ ئەوەی دەستکاری کۆدەکانی ڕووکارەکەت بکەیت. پاشبنەما دەتوانێت ڕەنگ یان وێنە بێت.

en: You can delete all of the spam from your database with a single click. This operation cannot be undone, so you may wish to check to ensure that no legitimate comments got through first. Spam is automatically deleted after 15 days, so don&#8217;t sweat it.
ckb: ئه‌توانی هه‌موو سپامه‌کان له‌ بنکه‌دراوه‌دا بسڕیته‌وه‌ به‌ یه‌ک کرته‌. ئه‌م کرده‌یه‌ پاشگه‌زبوونه‌وه‌ی له‌دواوه‌ نییه‌، که‌واته‌ پێویسته‌ له‌وه‌ دڵنیابیت هیچ لێدوانێکی یاسایی وه‌ک سپام دیاری نه‌کراوه‌. سپامه‌کان خۆکارانه‌ دوای 15 ڕۆژ ده‌سڕدرێنه‌وه‌، که‌واته‌ خۆت هیلاک مه‌که‌ له‌گه‌ڵی.

en: You can delete link categories in the Bulk Action pulldown, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default link category.
ckb: دەتوانیت بەستەری هاوپۆلەکان بسڕیتەوە لە بڕی فەرمانەکان،بەڵام ئەو کردارە بەستەرەکان لەنێو هاوپۆلەکە.لەبری ئەوە،دەیانگوازێتەوە بۆ بەستەری هاوپۆلی بنەڕەتی.

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
ckb: تۆ دەتوانیت هەموو کات دەستکاری دەقی بۆچوونەکان بکەیت. ئەمە کاتێک باشە کە نووسەر هەڵەی ڕێزمانی یان پیتی لەبیرچووبێت.

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to  limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
ckb: دەتوانیت پەڕگەیەک هەناردە بکەیت بۆ ناوەڕۆکی&#8217;s ماڵپەرەکەت بۆ ئەوەی هاوردە(هێنان)ـی بکەیت بۆ دەمەزاندنێکی تر یان سەکۆیەکی تر.پەڕگەی هەناردە بە پاشگری XML دەبێت  بە ناوی WXR.دەتوانرێت بابەتەکان،پەڕەکان،لێدوانەکان،خشتە دەستکردەکان،هاوپۆلەکان و،تاگەکانیشی تێکهەڵکێش بکرێت.دەتوانیت پەڕگەی WXR ـەکە هەڵبژێری کە تەنیا بەبەت و پەڕەکانی تێئاخنرێ بەپێی ڕێکخستنی پاڵێوی لیستەی هێنانە خوار(سەروخوار) بۆ سنووردارکردنی هەناردن بەپێی هاوپۆل،نووسەر،ڕێکەوت بەپێی مانگ،یاخود دۆخی بڵاوکردنەوە.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links in the upper left to show All, Published, Draft, or Trashed posts. The default view is to show all posts.
ckb: دەتوانیت پۆستەکانت بپاڵێویت، لە ڕێگەی ئەو دەقەی کە لای چەپەوە هەیە لە بەشی سەرەوە بۆ هەموو بابەتە بڵاوکراوەکان، سڕاوەکان، و ڕەشنووسەکان. لە بنەڕەتدا هەموو بابەتەکان نیشان ئەدرێت، ئاگاداربە.

en: You can find additional plugins for your site by using the <a href="%1$s">Plugin Browser/Installer</a> functionality or by browsing the <a href="%2$s" target="_blank">WordPress Plugin Directory</a> directly and installing new plugins manually. To manually install a plugin you generally just need to upload the plugin file into your <code>/wp-content/plugins</code> directory. Once a plugin has been installed, you can activate it here.
ckb: ئەتوانیت پێوەکراوی تر بدۆزیتەوە بۆ ماڵپەڕەکەت بە سەردانکردنی <a href="%1$s">گەڕان/دامەزراندنی پێوەکراو</a> یان گەڕان لە <a href="%2$s" target="_blank">ڕێبەری پێوەکراوەکانی وۆردپرێس</a> بۆ دامەزراندنی پێوەکراوی نوێ بە شێوەیەکی دەستکار. بۆ دامەزراندنی پێوەکراوێک بە دەستکار تەنها پێویستە پەڕگەکانی پێوەکراوەکە بار بکەیت بۆ <code>/wp-content/plugins</code>. هەر کە پێوەکراوێک دامەزرا، ئەتوانیت لێرە چالاکی بکەیت.

en: You can find additional themes for your site by using the Theme Browser/Installer on this screen, which will display themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. These themes are designed and developed by third parties, are available free of charge, and are licensed under the GNU General Public License, version 2, just like WordPress.
ckb: تۆ دەتوانیت هەموو کات ڕووکارێک بەئارەزووی خۆت دەستنیشان بکەیت. دیارە ئەوانەی لەسەر وێب هەن زۆرن. هەروەها دەتوانیت وەکو سەرچاوەیەکی بەهەند <a href="%s" target="_blank">  بنکەی ڕووکاری ماڵپەڕی سەرەکی وۆردپرێس </a>. بەکاربەریت کەهەموویان لەژێر دوانامەی GPL2 بەخۆڕا پەخشدەکرێن.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
ckb: دەتوانیت بە گوێرەی ئارەزووی خۆت ستوونەکان نیشانبدەیت وە یان بیشاریتەوە. هاوکات بە ئارەزووی خۆی ژمارەی پۆستە نیشاندراوەکان لە پەڕەیەکدا دیاری دەکەیت. بۆ ئەو مەبەستەش بەشی هەڵبژاردنەکان بەکاربهێنە.

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage Posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the Bulk Actions.
ckb: دەتوانیت لێدوانەکانت ڕێکبخەیت، هەروەکوو چۆن لە بەشەکەتدا پۆستە و ناوەڕۆک ڕێکدەخەیت و بەڕێوەیان دەبەیت. پەردەکەی بەرچاوت هاوشێوەی پەردەی بەڕێوەبردنی پەردەکانی تر دەستکاری دەکرێت و بە هەمان شێواز، وە دەتوانیت لێدوانەکان بکەیت بە بەستەر یاخود بزوێنەریان بکەیت.

en: You can narrow the list by file type/status using the text link filters at the top of the screen. You also can refine the list by date using the dropdown menu above the media table.
ckb: تۆ دەتوانیت لیستەکە ڕێک بخەیت بەگوێرەی دۆخ و ڕێکەوت کە لە ڕێگای ئەو پاڵێوەی سەرو پەردەکەوە دەیبینیت. هەمان کات دەتوانرێت بەگوێرەی ڕێکەوت و کات بکرێت، بە بەکارهێنانی ڕاکێشان و فڕێدان.

en: You can proportionally scale the original image. For best results the scaling should be done before performing any other operations on it like crop, rotate, etc. Note that if you make the image larger it may become fuzzy.
ckb: دەتوانیت بەرزی و پانی وینەکان ڕابکێشیت بەڵام تکایە پێش بڕین و کەرتکردن ئەنجامی بدە. هەروەها وێنەی پان و بەرزکراوە لەوانەیە جۆرایەتی لەدەستبدات و ناحەز دەرچێت.

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
ckb: ده‌توانیت لیستەکە ڕێکوپێکتر بکەیت بەوەی کە تەنها هاوپۆلێکی دیاریکراو نیشان بدەیت لەم مانگەدا، لە ڕێگەی لیستەکەی سەرەوە کە بابەتە بڵاوکراوەکانی تیایە. پاش ئەوەی کە دانەیەکت دەست نیشان کرد ئەوا کرتە لە فلتەرەکە بکە. هەروەها دەتوانیت لە ڕێگەی نووسەری بابەتەکانەوەم هاوپۆل، و تاگەکان لیستەکەت ڕێکبخەیت.

en: You can see all comments on this post here:
ckb: ئه‌توانی هه‌موو لێدوانه‌کانی ئه‌م بابه‌ته‌ لێره‌ ببینیت:

en: You can see all pingbacks on this post here:
ckb: ده‌توانی هه‌موو پینگباكه‌کانی ئه‌م بابه‌ته‌ لێره‌ ببینی:

en: You can see all trackbacks on this post here:
ckb: ئه‌توانی هه‌موو ڕێچکه‌کانی ئه‌م بابه‌ته‌ لێره‌ ببینیت:

en: You can see your active theme at the top of the screen. Below are the other themes you have installed that are not currently in use. You can see what your site would look like with one of these themes by clicking the Preview link. To change themes, click the Activate link.
ckb: لێرەدا دەتوانیت ببینیت کام ڕووکار بەکار دەبەیت یان کامە ڕووکارت دامەزراندووە و بەکاری نابەیت. دەتوانیت تەماشایان بکەیت و کاتیک بەدڵتان بوو کرتەی چالاککردنی بکەن.

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately.
ckb: تۆ دەتوانیت وێنەیەک هەڵبژێریت بۆ بەیداخەکەت لەڕێگای بارکردنی وێنەکە و ڕێکخستنی بۆ بەیداخەکەت.

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
ckb: دەتوانی زیاترین قەبارە ڕیپێبدەی بۆ تێخستنی وێنە بۆ ناوەڕۆکی بابەتەکە ؛ وە هەروەها دەتوانی وێنەیەک تێبخەی بە قەبارەی پڕی خۆی.

en: You can specify the crop selection aspect ratio then hold down the Shift key while dragging to lock it. The values can be 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc. If there is a selection, specifying aspect ratio will set it immediately.
ckb: ئەتوانیت وینەکان ببڕێت لە هەموو لاکانەوە و بەپەنجەدانان لەسەر دووگمەی Shift و بینینی. قەبارە و لێکدانەوەکان بۆ نمونە وەکو 1:1 , 4:3, 16:9 دەبێت.

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
ckb: تۆ دەتوانیت ئێستا ماڵپەڕەکەت بەکاربەریت، بەڵام هەر بەشەدۆمەینێکت دروست کردبێت لەوانەیە نەتوانرێت ببینرێت. ئەگەر دەزانی DNS تەواوە، ئەم پەیامە پشتگوێ بخە.

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within these administration screens, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links below.
ckb: بۆ بڵاوکردنەوەی ناوەڕۆک زۆر ڕێگا هەیە. لەوانە ئەو دەستکاریکەرە ڕاستەوخۆیە بۆ بابەتەکان هەر لەم پەردەیەدا. ئەوانی تر بریتین لە ئامراز و ڕێگەی جیاواز کەلەم بەستەرەی خوارەوە دەتوانرێت زانیاری زۆرتر هەیە..

en: You can update to <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> automatically or download the package and install it manually:
ckb: دەتوانیت خۆکارانە نوێی بکەیتەوە 
    <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> 
    یاخود گورزەکان دابگرە و بەدەستی خۆت دایانبمەزرێنە

en: You can upload a custom header image to be shown at the top of your site instead of the default one. On the next screen you will be able to crop the image.
ckb: تۆ دەتوانیت وێنەیەک هەڵبژێریت بۆ سەروی ماڵپەڕەکەت بێجگە لەوەی خۆی کەهەیە. لە هەنگاوی داهاتوودا وێنەکە ڕێکبخەیت.

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share.
ckb: دەتوانی پەڕگە دەنگ و ڕەنگیەکانت لێرە باربکەی بەبێ ئەوەی پێویست بە نووسینی پەیام بکات، ئەم سازشکاریە بۆ ئەوەیە کە لە دوایی لە پەیامەکان بەکاری بەریەوە یان بۆ وەرگرتنی پەیوەست بە پەڕگەکە بۆ ئەوەی بتوانیت دابەشی بکەی.

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
ckb: تۆ دەتوانیت هاوپۆل بەکاربەریت بۆ بڕە بابەتەکان لە ماڵپەڕەکەت. هاوپۆلی بنەڕەت بریتییە لە هاوپۆلنەکراو هەتاکو ئەوکاتەی لە  <a href="%s">چێکردنی هەڵبژاردنەکان</a> دەیگۆڕیت.

en: You can use the Theme Editor to edit the individual CSS and PHP files which make up your theme.
ckb: دەتوانی دەستکاری رووکارەکەت بکەیت لە هەر یەکە لە PHP و CSS  کە بریتین لەو پەرگانەی کە رووکارەکەتی پێ دروست کراوە.

en: You can use the editor to make changes to any of your plugins&#8217; individual PHP files. Be aware that if you make changes, plugins updates will overwrite your customizations.
ckb: دەتوانی دەستکاریکەر بەکاربهێنی بۆ گۆڕانکاری لە هەر پێوەکراوێکدا ، بە تەنها پەڕگەی PHPـیەکان ، ئەوە بزانە کە کاتێ ئەو گۆڕانکاریانە دەکەی ، نوێکردنەوە لە پێوەکراوەکە دەستکاریەکانی تۆ لادەبات.

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt. Choose the view you prefer by clicking on the icons at the top of the list on the right.
ckb: دەتوانیت پۆستەکانت بە ناونیشانێکی کورت و ئاسان ڕیزبەندیان بکەیت. کرتە لەسەر وێنۆچکەکان بکە لە سەرەوەی لیستەکاندا، بە لای ڕاست.

en: You can&#8217;t delete that user.
ckb: ناتوانیت ئه‌و به‌کارهێنه‌ر بسڕیته‌وه‌.

en: You can&#8217;t delete the current user.
ckb: ناتوانیت ئەم بەکارهێنەرە هەنووکەییە بسڕیتەوە.

en: You can&#8217;t delete users.
ckb: ناتوانیت به‌کارهێنه‌ران بسڕیته‌وه‌.

en: You can&#8217;t edit that user.
ckb: ناتوانیت ده‌ستکاری ئه‌و به‌کارهێنه‌ره‌ بکه‌یت.

en: You can&#8217;t edit this attachment because it is in the Trash. Please move it out of the Trash and try again.
ckb: تۆ ناتوانیت ئەم هاوپێچە باربکەیت چونکە لە تەنەکەی خۆڵدایە. تکایە بیگوازەوە و دوایی هەوڵ بدەرەوە.

en: You can&#8217;t edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
ckb: تۆ ناتوانی دەستکاری ئەم بڕگەیە بکەی چونکە لە تەنەکەی خۆڵدایە . تکایە بیهێنەرەوە ئینجا دووبارە هەوڵ بدەرەوە .

en: You can&#8217;t give users that role.
ckb: ناتوانیت ئەو مافە بدەیتە بەکارهێنەران

en: You can&#8217;t remove users.
ckb: ناتوانیت بەکارهێنەر بسڕیتەوە.

en: You can't remove the current user.
ckb: تۆ ناتوانیت ئەم بەکارهێنەرە بسڕیتەوە.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
ckb: ناتوانیت دایبمەزرێنیت چونکە <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPressوۆردپرێس %1$s</a> وەشانی MySQL ـی %2$ و بەرەو ژووری پێویستە. تۆ وەشانی %3$ هەیە.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
ckb: ناتوانی وۆردپرێس دامەزرێنی لەبەر ئەوەی <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">وۆردپرێس %1$s</a> پێویستی بە وەشانی php %2$s یان بەرزتر لەگەڵ وەشانی  MySQL %3$s یان بەرزتر. تۆ وەشانی phpهەیە %4$sلەگەڵ وەشانی MySQL %5$s.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
ckb: ناتوانیت دایمەزرێنیت چونکە <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> وەشانی PHP %2$s یان بەرزتری پێویستە . تۆ وەشانی %3$s بەکاردەبەیت.

en: You cannot modify this Taxonomy.
ckb: ناتوانیت دەستکاری ئەم خەمڵاندنە بکەیت

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
ckb: ناتوانی نوێکاری بکەی <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> چونکە پێویستی بە وەشانی MySQL %2$s یان بەرزتر هەیە. تۆ وەشانی  %3$s هەیە.

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
ckb: ناتوانیت نوێیبکەیتەوە، چونکە <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">وۆردپرێسی  %1$s</a> پێویستی بەوەشاندنی  %2$s و بەرەوسەرەوەی PHPیــە لەگەڵ وەشاندنی  %3$s و بەرەوە سەرەوەیMySQL. تۆ ئێستا لەم ماڵپەڕە وەشاندنی %4$s ــی  PHP و وەشاندنی %5$s ــی MySQL بەکار دەبەیت.

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
ckb: تۆ ناتوانیت نوێیبکەیتەوە چونکە <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> وەشاندنی PHPـی %2$s بەرەوسەرەوەی دەوێت. بەڵام تۆ وەشاندنی %3$s هەیە.

en: You did not enter a category name.
ckb: ناوی هاوپۆلت نه‌نووسیوه‌

en: You did not select an item for editing.
ckb: ناتوانى ئەم دانەیە دیاریبکەیت بۆ دەستکاریکردن.

en: You do not appear to have any plugins available at this time.
ckb: وا دیاره‌ له‌ ئێستادا هیچ پێوه‌کراوێکت نییه‌.

en: You do not have permission to customize headers.
ckb: تۆ دەسەڵاتت نییە بۆ دەستکاری بەیداخەکان

en: You do not have permission to do that.
ckb: ده‌سه‌ڵاتی کردنی ئه‌و کاره‌ت نییه‌.

en: You do not have permission to edit this user.
ckb: ده‌سه‌ڵاتی ده‌ستکاریکردنی ئه‌م به‌کارهێنه‌ره‌ت نییه‌.

en: You do not have permission to preview drafts.
ckb: تۆ ڕێگەت پێنەدراوە بەبینینی ڕەشنووس.

en: You do not have permission to upload files.
ckb: ده‌سه‌ڵاتی بارکردنی په‌ڕگه‌ت نییه‌.

en: You do not have sufficient permission to moderate comments.
ckb: هێنده‌ ده‌سه‌ڵاتت نییه‌ بۆ چاودێریکردنی لێدوانه‌کان.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
ckb: ده‌سه‌ڵاتی هاتنه‌ ناو ئه‌م په‌ڕه‌یه‌ت نییه‌.

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
ckb: دەسەڵاتی تەواوت نیە بۆ چالاککردنی پێوەکراو لەم ماڵپەڕەدا.

en: You do not have sufficient permissions to add links to this site.
ckb: تۆ دەسەڵاتت نییە بۆ زۆرکردنی بەستەر بۆ ئەم ماڵپەڕە

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
ckb: دەسەڵآتی تەواوت نیە بۆ نا چالاک کردنی پێوەکراو لەم ماڵپەڕەدا.

en: You do not have sufficient permissions to delete plugins for this site.
ckb: دەسەڵاتی تەواوت نیە بۆ سڕینەوە پێوەکراو لەم ماڵپەڕە.

en: You do not have sufficient permissions to edit plugins for this site.
ckb: تۆ دەسەڵاتی تەواوت نیە بۆ دەستکاریکردنی ئەم پێوەکراوە .

en: You do not have sufficient permissions to edit templates for this site.
ckb: دەسەڵاتی تەواوت نیە بۆ دەستکاریک کردنی داڕێژە.

en: You do not have sufficient permissions to edit the links for this site.
ckb: دەسەڵاتی دەسکاریکردنی بەستەرت نییە لەم ماڵپەڕە.

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
ckb: دەسەڵاتی هەناردەکردنی ناوەرۆکی ئەو ماڵپەڕەت نییە.

en: You do not have sufficient permissions to import content in this site.
ckb: دەسەڵاتی پێویستت نییە بۆ هاوردنی ناوەڕۆک بۆ ئەم ماڵپەڕە

en: You do not have sufficient permissions to install plugins for this site.
ckb: تۆ دەسەڵاتی تەواوت نیە بۆ دامەزراندنی پێوەکراو بۆ ئەم ماڵپەڕە.

en: You do not have sufficient permissions to install plugins on this site.
ckb: دەسەڵآتی تەواوت نیە بۆ دامەزراندنی پێوەکراو لە ماڵپەڕەدا.

en: You do not have sufficient permissions to install themes for this site.
ckb: تۆ دەسەڵاتت نییە بۆ دامەزراندنی ڕووکار لەم ماڵپەڕە.

en: You do not have sufficient permissions to install themes on this site.
ckb: دەسەڵاتی تەواوت نیە بۆ دامەزراندنی ڕووکاری نوێ .

en: You do not have sufficient permissions to manage options for this site.
ckb: تۆ دەسەڵاتی تەواوت نییە بۆ دەستکاری هەڵبژاردنەکانی ئەم ماڵپەڕە.

en: You do not have sufficient permissions to manage plugins for this site.
ckb: دەسەڵاتی تەواوت نیە بۆ بەڕێوەبردنی پێوەکراو لەم ماڵپەڕەدا .

en: You do not have sufficient permissions to modify unregistered settings for this site.
ckb: تۆ دەسەڵاتی تەواوت پێ نەدراوە بۆ دەستکاری کردنی ڕێکخستنە تۆمارنەکراوەکانی ئەم بەشە

en: You do not have sufficient permissions to update plugins for this site.
ckb: دەسەڵاتی تەواوت نیە بۆ نوێکردنەوەی پێوەکراو.

en: You do not have sufficient permissions to update themes for this site.
ckb: دەسەڵاتی نوێکردنەوەی ڕووسخاری ماڵپەڕت نییە.

en: You do not have sufficient permissions to update this site.
ckb: دەسەڵات نوێکردنەوەی ئەم ماڵپەڕەت نییە.

en: You have %1$s and %2$s.
ckb: ئێستا  %1$s و  %2$s ـت هەیە.

en: You have attempted to queue too many files.
ckb: تۆ هەوڵت داوە زۆر پەڕگە بخەیتە سەرەوە.

en: You have logged in successfully.
ckb: بەسەرکەوتویی هاتیتەژوورەوە لەم ماڵپەڕە

en: You have no spam currently in the queue. Must be your lucky day. :)
ckb: له‌ ئێستادا هیچ سپامێک له‌سه‌ره‌دا نییه‌. ڕۆژێکی پڕ به‌خته‌. :)

en: You have searched the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for <strong>&#8216;%3$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
ckb: تۆ گەڕایت لە <a href="%1$s/">%2$s</a> لە نێو ئەرشیفی بڵاگدا بۆ <strong>&#8216;%3$s&#8217;</strong> ئەگەر هیچت نەدۆزیەوە ئەوە یەکیک لەم بەسترەانە هەڵبژێرە.

en: You have specified these users for removal:
ckb: تۆ دەتەوێت ئەم بەکارهێنەرە بسڕیتەوە.

en: You have specified this user for deletion: | You have specified these users for deletion:
ckb[0]: تۆ بەکارهێنەری دیاریکراوت نیە بۆ سڕینەوە:
ckb[1]: تۆ بەکارهێنەرانی دیاریکراوت نیە بۆ سڕینەوە:

en: You have the latest version of WordPress.
ckb: نوێترین وەشان بەکاردێنیت ئێستا .

en: You have the latest version of WordPress. You do not need to update. However, if you want to re-install version %s, you can do so automatically or download the package and re-install manually:
ckb: دوا وەشانی وۆردپرێست هەیە و پێویستت بە نوێکاری نییە. بەڵام ئەگەر دەتەوێت دوبارە وەشانی%s, دامەزرێنیتەوە ئەوا دەتوانی خۆکارانە یانیش پاکەتەکە دابگرەو بە ڕێگای ئاسایی دووبارە دایمەزرێنەوە.

en: You have version %1$s installed. Update to %2$s.
ckb: تۆ وەشانی %1$s دامەزراندووە. تازەی بکەوە بۆ to %2$s.

en: You may also browse based on the most popular tags in the Plugin Directory:
ckb: هەروەها ئەتوانیت بگەڕێیت لەسەر بنەمای تاگە زۆر بەکاربراوەکان لە بوخچەی پێوەکراو:

en: You may only upload 1 file.
ckb: پێویسته‌ ته‌نها 1 په‌ڕگه‌ باربکه‌یت.

en: You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: %s
ckb: دەتوانی ئەو تاگ و خەسڵەتانە <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> بەکاربێنیت: %s

en: You must <a href="%1$s">enter your Akismet API key</a> for it to work.
ckb: تۆ دەبێت <a href="%1$s">کلیلی  Akismet API </a> دابنێی تاکو کاربکات.

en: You must assign a password to the new user, but don&#8217;t worry; when they log in for the first time they will be prompted to change it. The username, however, cannot be changed.
ckb: دەبێت تۆ ژمارەی نهێنی بۆ هەژمارێکی نوێ دابنێیت، بەڵام&#8217;t دواتر; کە چوونەژوورەوە بۆ یەکەمجار ئاگاداردەکرێنەوە بۆ گۆڕینی. بیرت نەچێت ناوی هەژمار ناتوانی بگۆڕیت دواتر.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
ckb: پێویستە <a href="%s">لە ژوورەوەبیت</a> بۆ نووسینی لێدوانێک.

en: You must be registered to comment
ckb: پێویستە خۆت تۆمار کردبێت بۆ لێدوان نووسین

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
ckb: دەبێت کرتەی " گۆڕانکاریەکان هەڵبگرە" بکەی لەم پەنجەرەیە بۆ ئەوەی سازشکاریەکان بە ئەنجام بگەن.

en: You must provide a domain name.
ckb: پێویستە ناوی دۆمەین بنووسی.

en: You must provide a name for your network of sites.
ckb: دەبێت ناوی ڕایەڵەکەت بنووست بۆ پەڕەکان.

en: You must provide a valid e-mail address.
ckb: دەبێت پۆستێکی ئەلکترۆنی دروستت بنووسی.

en: You need Javascript to choose a part of the image.
ckb: تۆ پێویستت بە جاڤا سکریپتە بۆ دیاریکردنی بەشێک لە وێنەکە

en: You need to make this file writable before you can save your changes. See <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">the Codex</a> for more information.
ckb: پێویسته‌ توانای له‌سه‌ر نووسینه‌وه‌ بۆ ئه‌م په‌ڕگه‌یه‌ جێبه‌جێ بکه‌یت. <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">کۆدێکس</a> ببینه‌ بۆ زانیاری زیاتر.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> more themes.
ckb: تەنیا یەک ڕووکاری چالاککراوت هەیە بۆ ئەم ماڵپەڕە لە ئێستادا.سەردانی بەڕێوەبەری تۆڕ بکە بۆ <a href="%1$s">چالاککردن</a> ـی ڕووکاری زیاتر.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> or <a href="%2$s">install</a> more themes.
ckb: تەنیا یەک ڕووکاری چالاککراوت هەیە بۆ ئەم ماڵپەڕە لە ئێستادا.سەردانی بەڕێوەبەری تۆڕ بکە بۆ <a href="%1$s">چالاککردن</a> یاخود <a href="%2$s">دامەزراندن</a> ـی ڕووکاری زیاتر.

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress.org Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
ckb: تەنیا یەک ڕووکاری دامەزراوت هەیە لە ئێستادا.دەتوانیت زیاتر ١٠٠٠ ڕووکاری خۆڕا لە WordPress.orf ـەوە دابگریت لە هەر کات ویستت،تەنیا کرتە بکە لەسەر:  <a href="%s">دامەزراندنی ڕووکارەکان</a> لە تابی سەروو.

en: You should update your .htaccess now.
ckb: ده‌بێت ئێستا په‌ڕه‌ی .htaccess نوێبكرێته‌وه‌

en: You should update your web.config now
ckb: پێویستە ئێستا web.config نوێ بکەیتەوە

en: You&rsquo;re using the auto-generated password for your account. Would you like to change it to something easier to remember?
ckb: تۆ&rsquo;re دروستکەری-خۆکاری تێپەڕەووشە بەکاردێنیت بۆ هەژمارەکەت. دەتەوێت بیگۆڕیت بۆ شتێكی ئاسانتر بۆ بیرکەوتنەوە؟

en: Your Comment
ckb: لێدوانەکەت

en: Your E-mail
ckb: :پۆستی ئه‌لکترۆنی

en: Your PHP installation appears to be missing the MySQL extension which is required by WordPress.
ckb: وادیارە دامەزراندنی PHP پێویستی بەپاشگری MySQL هەیە ئەمەش زۆر پێویستە بۆ دامەزراندنی وۆردپرێس.

en: Your Profile
ckb: زانیاریه‌كانت

en: Your WordPress database has been successfully updated!
ckb: بنکەدراوەی وۆردپرێسەکەت بە سەرکەوتووی نوێکرایەوە!

en: Your WordPress database is already up-to-date!
ckb: بنکه‌دراوه‌ی وۆردپرێس نوێکراوه‌ته‌وه‌!

en: Your WordPress home URL %s is invalid.  Please fix the <a href="%s">home option</a>.
ckb: بەستەری پەڕەی سەرەتای وۆردپرێس ـەکەت %s دروست نییە. تکایە چاکی بکە لە  <a href="%s">هەڵبژاردنەکانی ماڵەوە</a>.

en: Your attempt to activate this plugin: &#8220;%s&#8221; has failed.
ckb: هەوڵدانت بۆ چالاککردنی ئەم پێوەکراوە: &#8220;%s&#8221; شکستی هێنا.

en: Your attempt to add this category has failed.
ckb: هه‌وڵدانت بۆ زۆرکردنی ئه‌م هاوپۆله‌ سه‌رکه‌وتوو نه‌بوو.

en: Your attempt to add this link has failed.
ckb: هەوڵدانت بۆ زیادكردنی ئەم بەستەرە سەركەوتوو نەبوو.

en: Your attempt to add this page has failed.
ckb: هەوڵدانت بۆ زیادكردنی ئەم پەڕەیە سەركەوتوو نەبوو.

en: Your attempt to add this post has failed.
ckb: هه‌وڵدانت بۆ زۆرکردنی ئه‌م بابه‌ته‌ سه‌رکه‌وتوو نه‌بوو.

en: Your attempt to add this user has failed.
ckb: هه‌وڵدانت بۆ زیادکردنی ئه‌م به‌کارهێنه‌ره‌ سه‌رکه‌وتوو نه‌بوو.

en: Your attempt to approve this comment: &#8220;%s&#8221; has failed.
ckb: هەوڵدانت بۆ پەسەندکردنی ئەم لێدوانە: &#8220;%s&#8221; شکستی هێنا.

en: Your attempt to bulk modify comments has failed.
ckb: هه‌وڵدانت بۆ ده‌ستکاریکردنی لێدوانه‌کان سه‌رکه‌وتوو نه‌بوو.

en: Your attempt to bulk modify links has failed.
ckb: هه‌وڵدانت بۆ ده‌ستکاریکردنی به‌سته‌ره‌کان سه‌رکه‌وتوو نه‌بوو.

en: Your attempt to bulk modify users has failed.
ckb: هه‌وڵدانت بۆ ده‌ستکاریکردنی به‌کارهێنه‌ران سه‌رکه‌وتوو نه‌بوو.

en: Your attempt to change your permalink structure to: %s has failed.
ckb: هه‌وڵدانت بۆ گۆڕینی پێکهاته‌ی به‌سته‌ری هه‌میشه‌یی بۆ: &quot;%s&quot; سه‌رکه‌وتوو نه‌بوو.

en: Your attempt to deactivate this plugin: &#8220;%s&#8221; has failed.
ckb: هەوڵدانت بۆ ناچالاککردنی ئەم پێوەکراوە: &#8220;%s&#8221; شکستی هێنا.

en: Your attempt to delete this category: &#8220;%s&#8221; has failed.
ckb: هەوڵدانت بۆ سڕینەوەی ئەم هاوپۆلە: &#8220;%s&#8221; شکستی هێنا.

en: Your attempt to delete this comment: &#8220;%s&#8221; has failed.
ckb: هەوڵدانت بۆ سڕینەوەی ئەم لێدوانە: &#8220;%s&#8221; شکستی هێنا.

en: Your attempt to delete this link: &#8220;%s&#8221; has failed.
ckb: هەوڵدانت بۆ سڕینەوەی ئەم بەستەرە: &#8220;%s&#8221; شکستی هێنا.

en: Your attempt to delete this page: &#8220;%s&#8221; has failed.
ckb: هەوڵدانت بۆ سڕینەوەی ئەم پەڕەیە: &#8220;%s&#8221; شکستی هێنا.

en: Your attempt to delete this post: &#8220;%s&#8221; has failed.
ckb: هەوڵدانت بۆ سڕینەوەی ئەم بابەتە: &#8220;%s&#8221; شکستی هێنا.

en: Your attempt to delete users has failed.
ckb: هه‌وڵدانت بۆ سڕینه‌وه‌ی به‌کارهێنه‌ران سه‌رکه‌وتوو نه‌بوو.

en: Your attempt to edit this attachment: &#8220;%s&#8221; has failed.
ckb: هەوڵدانت بۆ دەستکاریکردنی ئەم هاوپێجە: &#8220;%s&#8221; شکستی هێنا.

en: Your attempt to edit this category: &#8220;%s&#8221; has failed.
ckb: هەوڵدانت بۆ دەستکاریکردنی ئەم هاوپۆلە: &#8220;%s&#8221; شکستی هێنا.

en: Your attempt to edit this comment: &#8220;%s&#8221; has failed.
ckb: هەوڵدانت بۆ دەستکاریکردنی ئەم لێدوانە: &#8220;%s&#8221; شکستی هێنا.

en: Your attempt to edit this file: &#8220;%s&#8221; has failed.
ckb: هەوڵدانت بۆ دەستکاریکردنی ئەم پەڕگەیە: &#8220;%s&#8221; شکستی هێنا.

en: Your attempt to edit this link: &#8220;%s&#8221; has failed.
ckb: هەوڵدانت بۆ دەستکاریکردنی ئەم بەستەرە: &#8220;%s&#8221; شکستی هێنا.

en: Your attempt to edit this page: &#8220;%s&#8221; has failed.
ckb: هەوڵدانت بۆ دەستکاریکردنی ئەم پەڕەیە: &#8220;%s&#8221; شکستی هێنا.

en: Your attempt to edit this plugin file: &#8220;%s&#8221; has failed.
ckb: هەوڵدانت بۆ دەستکاریکردنی ئەم پێوەکراوە: &#8220;%s&#8221; شکستی هێنا.

en: Your attempt to edit this post: &#8220;%s&#8221; has failed.
ckb: هەوڵدانت بۆ دەستکاریکردنی ئەم بابەتە: &#8220;%s&#8221; شکستی هێنا.

en: Your attempt to edit this theme file: &#8220;%s&#8221; has failed.
ckb: هەوڵدانت بۆ دەستکاریکردنی ئەم ڕووکارە: &#8220;%s&#8221; شکستی هێنا.

en: Your attempt to edit this user: &#8220;%s&#8221; has failed.
ckb: هەوڵدانت بۆ دەستکاریکردنی ئەم بەکارهێنەرە: &#8220;%s&#8221; شکستی هێنا.

en: Your attempt to edit your settings has failed.
ckb: هه‌وڵدانت بۆ ده‌ستکاریکردنی ڕێکخستنه‌کانت سه‌رکه‌وتوو نه‌بوو.

en: Your attempt to moderate comments has failed.
ckb: هه‌وڵدانت بۆ چاودێری کردنی لێدوانه‌کان سه‌رکه‌وتوو نه‌بوو.

en: Your attempt to modify the profile for: &#8220;%s&#8221; has failed.
ckb: هەوڵدانت بۆ دەستکاریکردنی پڕۆفایلی: &#8220;%s&#8221; شکستی هێنا.

en: Your attempt to switch to this theme: &#8220;%s&#8221; has failed.
ckb: هەوڵدانت بۆ بەکارهێنانی ئەم ڕووکارە: &#8220;%s&#8221; شکستی هێنا.

en: Your attempt to unapprove this comment: &#8220;%s&#8221; has failed.
ckb: هەوڵدانت بۆ پەسەندنەکردنی ئەم لێدوانە: &#8220;%s&#8221; شکستی هێنا.

en: Your attempt to update this plugin: &#8220;%s&#8221; has failed.
ckb: هەوڵەکەت بۆ نوێکردنەوەی پێوەکراوی: &#8220;%s&#8221; شکستی هێنا.

en: Your blogroll
ckb: بەستەرکانی بڵاگەکەت

en: Your chosen password.
ckb: ژمارەی نهێنیەکەت.

en: Your comment is awaiting moderation.
ckb: لێدوانەکەت چاوەڕێی چاودێری کردنە.

en: Your email address will not be published.
ckb: پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە .

en: Your key has been cleared.
ckb: کلیله‌که‌ت پاککرایه‌وه‌.

en: Your key has been verified. Happy blogging!
ckb: كلیله‌كه‌ت ته‌واوه‌ كاتێكی خۆش

en: Your latest posts
ckb: دوایه‌مین بابه‌ته‌كانت

en: Your most used tags in cloud format
ckb: زۆرترین تاگە بەکارهاتووەکانت بەفۆرماتی هەور

en: Your new WordPress site has been successfully set up at:
    
    %1$s
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: %2$s
    Password: %3$s
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The WordPress Team
    http://wordpress.org/
ckb: وۆردپرێسەکەت سەرکەوتوان دامەزرا
    
    %1$s
    
    دەتوانیت بچیتە ژوورەوە وەکوو چاودێر لە رێگەی ئەم زانیارییانەی هەژماری چاودێرەوە:
    
    ناوی بەکارهێنەر: %2$s
    تێپەڕەوشە: %3$s
    
    هیوای بەسەربردنی کاتێکی خۆشت بۆ دەخوازین. سوپاس!
    
    تیمی کارگێڕی وۆردپرێس
    http://wordpress.org/

en: Your password has been reset.
ckb: تێپەڕەووشەکەت ڕێكخرایەوە.

en: Your plugins are all up to date.
ckb: پێوەکراوەکانت هەمووی کۆتا وەشانن

en: Your post has been saved.
ckb: بابه‌ته‌كه‌ت پاشه‌كه‌وت كرا

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
ckb: پڕۆفایلەکەت زانیاریی تیادایە لەسەر تۆ (8221;هەژمارەکەت&#8220;) هەروەها هەندێک هەڵبژاردنی پەوەیندیدار پەیوەست بە بەکارهێنانی وۆردپرێسەوە.

en: Your server is running PHP version %1$s but WordPress %2$s requires at least %3$s.
ckb: تۆ وەشاندنی PHP  %1$s هەیە بەڵام وۆردپرێسی %2$s وەشاندنی %3$s بەرەوسەرەوەی دەوێت.

en: Your server is running PHP version %1$s but WordPress requires at least %2$s.
ckb: راژەکەت وەشانیPHP %1$ بەکاردەبات بەڵام بۆ وۆردپرێس دەبێت بەلایەنی کەمەوە   %2$ بێت .

en: Your session has expired. Please log-in again.
ckb: دانیشتەکەت بەسەر چوو ، تکایە دووبارە بچۆ ژورەوە .

en: Your site is asking search engines not to index its content
ckb: ماڵپەڕەکەت داوا لە گەڕانچیەکان دەکات کە ناوەڕۆک پیشان نەدات .

en: Your site&#8217;s WordPress Pages
ckb: پەڕەکەی تۆ &#8217; لە وۆردپرێسدا

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
ckb: ڕووخسار پشتگیری لە ڕێبەری لیست یان widgets ناکات.

en: Your theme supports %s menu. Select which menu you would like to use. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
ckb[0]: ڕووکارەکە پشتگیری %s لیستە دەکات. بگەڕێ بزانە کامەیان ئارەزوو دەکەیت.
ckb[1]: ڕووکارەکانت پشتگیری %s لیستە دەکات. بگەڕێ بزانە کامەیان ئارەزوو دەکەیت.

en: Your themes are all up to date.
ckb: هەموو ڕوکارەکانت کۆتا وەشان بەکاردەبەن.

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
ckb: ناوی هەژمارەکەت ناتوانی بگۆڕی، بەڵام دەتوانی ناوی راستەقینەی خۆت یان هەرناوێکی خوازراوی تر لە خانەکانی تر بنووسیت،بۆ پیشاندانی پەیامەکانت بەو ناوەی خۆت ئارەزووی دەکەی.

en: Your web host or server administrator has disabled PHP's <code>fsockopen</code> or <code>gethostbynamel</code> functions.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet's system requirements</a>.
ckb: بەڕێوبەری ڕاژەکە هەردوو فرمانی <code>fsockopen</code> or <code>gethostbynamel</code> ناچالاککردوە لە php ماڵپەڕەکەتدا. <strong>Akismet کارناکات تاوەکو چارە نەکرێت</strong>. تکایە پەیوەندی بە بەرێوبەری ڕاژەکە/ئاگرەدیوارەکەوە بکە و ئەم <a href="%s" target="_blank">زانیاریەنەی  </a> بدەرێ.

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
ckb: [%1$s] لێدوان: "%2$s"

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
ckb: [%1$s] پینگ باك: "%2$s"

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
ckb: [%1$s]تكایه‌ چاودێری بكه‌: "%2$s"

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
ckb: [%1$s] ڕێچکه‌: "%2$s"

en: [%s] Joining confirmation
ckb: [%s] بەردەوامبوون لە دووپاتکردنەوە

en: [%s] New User Registration
ckb: [%s] تۆماركردنی به‌كارهێنه‌ری نوێ

en: [%s] Password Lost/Changed
ckb: [%s] تێپه‌ڕه‌وشه‌ ونبوو/گۆڕدرا

en: [%s] Password Reset
ckb: [%s] گۆڕینی وشه‌ی تێپه‌ڕبوون

en: [%s] Your username and password
ckb: [%s] ناوی به‌کارهێنه‌ر و تێپه‌ڕه‌وشه‌که‌ت

en: [Pending]
ckb: [چاوەڕوان]

en: [less]
ckb: [کەمتر]

en: [more]
ckb: [زیاتر]

en: abort
ckb: وازهێنان

en: acquaintance
ckb: ناسیاو

[ctx: adjective]
en: Approved
ckb: په‌سه‌ندكراو

[ctx: adjective]
en: Pending
ckb: وابه‌سته‌

[ctx: adjective]
en: Spam
ckb: سپام

[ctx: admin bar menu group label]
en: Add New
ckb: زیاد بکە

en: another web address of mine
ckb: ناونیشانی وێبگه‌یه‌کی ترم

en: apop authentication failed
ckb: ڕێپێدانی apop سه‌رکه‌وتوو نه‌بوو

en: by %1$s &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>
ckb: لەلایەن  %1$s &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>

en: by %s
ckb: لە لایەن %s

en: child
ckb: مناڵ

en: click images to select
ckb: کرتە لە وێنەکان بکە بۆ دیاریکردن

en: close tags
ckb: داخستنی تاگەکان

en: co-resident
ckb: جێگیرکراو

en: co-worker
ckb: هاوپیشه‌

en: colleague
ckb: هاوکار

[ctx: column name]
en: Attached to
ckb: هاوپێچکراوە بۆ

[ctx: column name]
en: Comment
ckb: بۆچوون

[ctx: column name]
en: Date
ckb: ڕێکەوت

[ctx: column name]
en: File
ckb: پەڕگە:

[ctx: column name]
en: In Response To
ckb: لە وەڵامدا بۆ

[ctx: column name]
en: Title
ckb: ناونيشان

[ctx: comment]
en: Mark as Spam
ckb: دیارى بکە وەک پۆستى نەخوازراو

[ctx: comment]
en: Not Spam
ckb: سپام نییه‌

[ctx: comment]
en: Spam | Spam
ckb[0]: سپام
ckb[1]: سپام

[ctx: comments]
en: All | All
ckb[0]: هەموو
ckb[1]: هەموو

[ctx: comments]
en: Spam
ckb: سپام

[ctx: comments per page (screen options)]
en: Comments
ckb: بۆچوونەکان

en: connection does not exist
ckb: په‌‌یوه‌ندی نییه‌

en: connection not established
ckb: په‌یوه‌ندی دابین نه‌کرا

en: contact
ckb: په‌یوه‌ندی

en: crush
ckb: تێکشکاندن

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s
ckb: %1$s لە %2$s

en: date
ckb: ڕێكه‌وت

[ctx: detached files]
en: Unattached <span class="count">(%s)</span> | Unattached <span class="count">(%s)</span>
ckb[0]: هەڵنەواسراوە <span class="count">(%s)</span>
ckb[1]: هەڵنەواسراوە <span class="count">(%s)</span>

en: family
ckb: خێزانی

[ctx: file]
en: Add New
ckb: پەڕگەی نوێ

en: first
ckb: یەکەم

en: friend
ckb: هاوڕێ

en: friendship
ckb: هاوڕێیه‌تی

en: fullscreen
ckb: پڕشاشە

en: g:i a
ckb: H:i

en: geographical
ckb: جوگرافی

en: identity
ckb: ناسنامه‌

en: ieSpell not detected. Do you want to install it now?
ckb: ieSpell نەدۆزرایەوە. ئەتەوێت دایبمەزرێنیت ئێستا؟

en: in dashboard
ckb: لەناو پەڕەی سەرەکی

en: items
ckb: بڕگەکان

[ctx: items per page (screen options)]
en: Media items
ckb: بڕگەکانی ڕەنگاڵە

en: kin
ckb: که‌ سی نزیک

en: last
ckb: دوا

en: lines
ckb: هێڵه‌کان

[ctx: link]
en: Add New
ckb: بەستەری نوێ زیاد بکە

en: lookup
ckb: گه‌ڕان بۆی

en: met
ckb: هه‌ڵبژێردراو

en: moved to the trash.
ckb: نێردرا بۆ تەنەکەخۆڵەکە

en: muse
ckb: قافیە

[ctx: nav menu front page title]
en: Home: %s
ckb: ماڵەوە: %s

[ctx: nav menu home label]
en: Home
ckb: ماڵه‌وه‌

en: neighbor
ckb: دراوسێ

en: new WordPress Loop
ckb: بازنه‌یه‌کی نوێی وۆردپرێس

en: newer
ckb: نوێتر

en: no login ID submitted
ckb: هیچ ID ـیه‌کی چوونه‌ژووره‌وه‌ نه‌نووسراوه‌

en: none
ckb: هیچ

en: not configured
ckb: ڕێکنەخراوە

[ctx: noun]
en: Comment
ckb: لێدوان

en: of
ckb: لەسەر

en: older
ckb: کۆنتر

en: on %4$s
ckb: لە %4$s

[ctx: page]
en: Add New
ckb: پەڕەی نوێ

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
ckb: %2$s %1$لەs

en: parent
ckb: باوان

[ctx: password strength]
en: Medium
ckb: ناوەند

en: physical
ckb: فیزیكی

[ctx: plugin]
en: Add New
ckb: پێوەکراوی نوێ

[ctx: plugin editor]
en: Editor
ckb: سەرنووسەر

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ckb[0]: هەموو <span class="count">(%s)</span>
ckb[1]: هەموو <span class="count">(%s)</span>

[ctx: plugins per page (screen options)]
en: Plugins
ckb: پێوەکراوەکان

[ctx: post]
en: Add New
ckb: بابەتی نوێ

[ctx: post]
en: Draft
ckb: ڕەشنووس

[ctx: post]
en: Pending
ckb: لەچاوەڕوانیدایە

[ctx: post]
en: Private
ckb: تایبەتی

[ctx: post]
en: Published
ckb: بڵاوكراوه‌ته‌وه‌

[ctx: post]
en: Scheduled
ckb: ڕێکخراوە بۆ بڵاوکردنەوە

[ctx: post]
en: Trash
ckb: تەنەکەخۆڵ

[ctx: post format]
en: Format
ckb: شێواز

[ctx: post revision]
en: %1$s by %2$s
ckb: %1$s لە لایەن %2$s

[ctx: post state]
en: Pending
ckb: چاوەڕوان

[ctx: post type general name]
en: Pages
ckb: پەڕەکان

[ctx: post type general name]
en: Posts
ckb: بابەتەکان

[ctx: post type singular name]
en: Page
ckb: پەڕە

[ctx: post type singular name]
en: Post
ckb: بابەت

en: posts
ckb: بابەتەکــان

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ckb[0]: هەموو <span class="count">(%s)</span>
ckb[1]: هەموو <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
ckb[0]: هەبووەکان <span class="count">(%s)</span>
ckb[1]: هەبووەکان <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
ckb[0]: جێگیر <span class="count">(%s)</span>
ckb[1]: جێگیر <span class="count">(%s)</span>

en: professional
ckb: شاره‌زا

en: rel:
ckb: په‌یوه‌ندی:

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
ckb: ناچالاک کردن

[ctx: revisions column name]
en: Date Created
ckb: ڕێکەوت چێکرا

[ctx: revisions column name]
en: New
ckb: نوێ

[ctx: revisions column name]
en: Old
ckb: کۆن

en: romantic
ckb: ڕۆمانسی

en: sample-page
ckb: نموونەی-پەڕە

[ctx: search results]
en: No results found.
ckb: هیچ نەدۆزرایەوە

en: send e-mail
ckb: ئیمەیل بنێرە

[ctx: settings screen]
en: General
ckb: گشتی

en: sibling
ckb: برا یان خوشك

en: spouse
ckb: هاوسه‌ر

en: sweetheart
ckb: دۆست (ماڵ و موڵك)

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
ckb: هاوپۆلەکان

[ctx: taxonomy general name]
en: Post Tags
ckb: تاگەکانی بابەت

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
ckb: هاوپۆل

[ctx: taxonomy singular name]
en: Post Tag
ckb: تاگی بابەت

en: that isn&#8217;t a valid e-mail address.  E-mail addresses look like: <code>username@example.com</code>
ckb: ئەمە ناونیشانی ئیمەیلێکی دروست نییە. ناونیشانی ئیمەیل ئاوها دیارە: <code>username@example.com</code>

en: the username you provided has invalid characters.
ckb: ئەو ناوە هێمای نامۆی لە خۆگرتووە

[ctx: theme]
en: Install Themes
ckb: ڕووکار دامەزرێنە

[ctx: theme]
en: Manage Themes
ckb: رووکارەکان ڕێکبخە

[ctx: theme editor]
en: Editor
ckb: سه‌رنووسه‌ر

[ctx: uploaded files]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ckb[0]: هەموو <span class="count">(%s)</span>
ckb[1]: هەموو <span class="count">(%s)</span>

[ctx: uploaded files]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
ckb[0]: فڕێدراو <span class="count">(%s)</span>
ckb[1]: فرێدراوەکان <span class="count">(%s)</span>

[ctx: user]
en: Add Existing
ckb: زیادکردنی هەنووکەیی

[ctx: user]
en: Add Existing User
ckb: زیادکردنی بەکارهێنەری هەنووکەیی

[ctx: user]
en: Add New
ckb: زیادکردنی نوێ

[ctx: user]
en: Add New User
ckb: زیادكردنی به‌كارهێنەری نوێ

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ckb[0]: هەموو <span class="count">(%s)</span>
ckb[1]: هەموو <span class="count">(%s)</span>

[ctx: users per page (screen options)]
en: Users
ckb: بەکارهێنەران

[ctx: verb]
en: Clear
ckb: پاککردنەوە

[ctx: verb]
en: Spam
ckb: سپام

[ctx: verb]
en: Trash
ckb: سه‌له‌ی خۆڵه‌که‌

en: via
ckb: بە هۆی

en: visit site
ckb: ماڵپەڕ ببینە

en: when viewing site
ckb: کاتێ ماڵپەر دەبینرێت

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
ckb: %1$s لە %2$s

en: you must provide a valid username.
ckb: پێویستە ناوی بەکارهێنەری ڕاست بنووسیت.

en: you must provide an e-mail address.
ckb: پێویستە ناونیشانی ئیمەیلێک بنووسیت

en: your passwords do not match. Please try again
ckb: تێپەڕەووشەت دروست نییە، جارێکی تر هەوڵبدەوە.

en: {#field} must be a number
ckb: {#field} پێویستە ژمارە بێت

en: {#field} must be a number greater than {#min}
ckb: {#field} دەبێت ژمارەیەک بێت مەزنتر بێت لە {#min}

en: {#field} must be a number or percentage
ckb: {#field}  پێویستە ژمارە بێت یان ڕێژەی سەدی
