Plugins - Contact Form 7 Image CAPTCHA, WPForms Image CAPTCHA, Form Spam Image C - en to it translation catalogue (17 entries)

en: This message has been marked as spam.
it: Questo messaggio è stato contrassegnato come spam.

en: The captcha was incorrect. Please reload the page.
it: Il CAPTCHA non è corretto. Ricarica la pagina.

en: Insert Tag
it: Inserisci tag

en: Please select an icon.
it: Seleziona un'icona.

en: Please select the correct icon.
it: Seleziona l'icona corretta.

en: Please prove you are human by selecting the
it: Dimostra di essere umano selezionando

en: plane
it: aereo

en: tree
it: albero

en: truck
it: camion

en: key
it: chiave

en: flag
it: bandiera

en: cup
it: tazza

en: car
it: auto

en: star
it: stella

en: house
it: casa

en: heart
it: cuore

note: Description of the plugin
en: Adds an image CAPTCHA to your "Contact Form 7" and "WPForms" forms.
it: Aggiunge un'immagine CAPTCHA ai moduli "Contact Form 7" e "WPForms".
