Plugins - Contact Form 7 - Stable (latest release) - en to nb_NO translation catalogue (373 entries)

en: Brevo is active on this site.
nb_NO: Brevo er aktiv på dette nettstedet.

en: Brevo (formerly Sendinblue)
nb_NO: Brevo (tidligere Sendinblue)

en: Brevo (formerly Sendinblue) integration
nb_NO: Brevo (tidligere Sendinblue)-integrasjon

en: The next major release of Contact Form 7 will discontinue support for outdated PHP versions. If you don't upgrade PHP, you will not be able to upgrade the plugin.
nb_NO: Den neste hovedutgivelsen av Kontaktskjema 7 vil ikke lenger støtte utdaterte PHP-versjoner. Hvis du ikke oppgraderer PHP vil du ikke kunne oppgradere utvidelsen.

en: Contact form not found.
nb_NO: Kontaktskjema ikke funnet.

en: Error:
nb_NO: Feil:

[ctx: block keyword]
en: form
nb_NO: skjema

[ctx: block description]
en: Insert a contact form you have created with Contact Form 7.
nb_NO: Sett inn et kontaktskjema du har laget med Contact Form 7

en: &#8212;Please choose an option&#8212;
nb_NO: &#8212;Velg et alternativ&#8212;

en: Akismet is active on this site.
nb_NO: Akismet er aktivt på dette nettstedet.

en: CAPTCHAs are designed to distinguish spambots from humans, and are therefore helpless against human spammers. In contrast to CAPTCHAs, Akismet checks form submissions against the global database of spam; this means Akismet is a comprehensive solution against spam. This is why we consider Akismet to be the centerpiece of the spam prevention strategy.
nb_NO: CAPTCHAer er designet for skille spambotter fra mennesker, og er derfor ikke nyttige mot menneskelige spammere. I motsetning til CAPTCHAer sjekker Akismet innsendte skjema mot en global database over span. Dette betyr at Akismet er en fullverdig løsning mot spam. Derfor anser vi Aksimet å være en kjerne i en anti-spam-strategi.

en: Learn how your data is processed.
nb_NO: Lær hvordan dine data blir behandlet.

en: This form uses Akismet to reduce spam.
nb_NO: Skjemaet bruker Akismet for å redusere spam.

en: Contact form
nb_NO: Kontaktskjema

en: Uploadable file size exceeds PHP’s maximum acceptable size.
nb_NO: Opplastningsfilen er større enn maksimum akseptable størrelse satt av PHP.

en: Colons are used in form-tag names.
nb_NO: Kolon brukes i skjema-tag-navn.

en: Please enter a telephone number.
nb_NO: Vennligst oppgi et telefonnummer.

en: Please enter a URL.
nb_NO: Vennligst skriv inn en url.

en: Please enter an email address.
nb_NO: Vennligst oppgi en e-postadresse.

en: This field has a too large number.
nb_NO: Feltet har for stort tall.

en: This field has a too small number.
nb_NO: Feltet har for lite tall.

en: Please enter a number.
nb_NO: Vennligst skriv inn et tall.

en: This field has a too late date.
nb_NO: Feltet har en dato seinere enn tillatt.

en: This field has a too early date.
nb_NO: Feltet har en dato tidligere enn tillatt.

en: Please enter a date in YYYY-MM-DD format.
nb_NO: Vennligst skriv dato i formatet ÅÅÅÅ-MM-DD.

en: The request payload format is not supported.
nb_NO: Etterspurt payload-format er ikke støttet.

note: translators: 1: WordPress hook name, 2: version number
en: Hook %1$s is <strong>deprecated</strong> since Contact Form 7 version %2$s with no alternative available.
nb_NO: Hook %1$s er <strong>foreldet</strong> siden Contact Form 7 verson %2$s uten tilgjenglig alternativ.

en: The uploaded file is too large.
nb_NO: Den opplastede filen er for stor.

en: This field has a too short input.
nb_NO: Feltet har for få tegn.

en: This field has a too long input.
nb_NO: Feltet har for mange tegn.

en: Please fill out this field.
nb_NO: Vennligst fyll ut dette feltet.

note: translators: 1: PHP function name, 2: version number, 3: alternative function name
en: Function %1$s is <strong>deprecated</strong> since Contact Form 7 version %2$s! Use %3$s instead.
nb_NO: Funksjon %1$s er <strong>foreldet</strong> siden Kontaktskjema 7 versjon %2$s! Bruk %3$s i stedet.

en: Spam protection
nb_NO: Spambeskyttelse

note: translators: Developer debugging message. 1: PHP function name, 2: Explanatory message, 3: Contact Form 7 version number.
en: Function %1$s was called incorrectly. %2$s %3$s
nb_NO: Funksjon %1$s ble kalt feil. %2$s %3$s

note: translators: 1: blog name, 2: confirmation link
en: Hello,
    
    This is a confirmation email sent from %1$s.
    
    We have received your submission to our web form, according to which you have allowed us to add you to our contact list. But, the process has not yet been completed. To complete it, please click the following link.
    
    %2$s
    
    If it was not your intention, or if you have no idea why you received this message, please do not click on the link, and ignore this message. We will never collect or use your personal data without your clear consent.
    
    Sincerely,
    %1$s
nb_NO: Hei
    
    Dette er en bekreftelsesepost sendt fra %1$s.
    
    Vi har mottatt en utfylt skjema som gir oss tillatelse til å legge deg til i vår kontaktliste. Trykk på lenken under for å bekrefte dette:
    
    %2$s
    
    Hvis du ikke ville legges til, eller du ikke skulle ha mottatt denne meldingen i utgangspunktet, ikke klikk på lenken og ignorer denne eposten. Vi vil ikke samle inn dine personlige opplysninger uten din godkjenning.
    
    Hilsen 
    %1$s

note: translators: %s: blog name
en: Opt-in confirmation from %s
nb_NO: Påmeldingsbekreftelse fra %s

en: You can set up the Constant Contact integration here. For details, see %s.
nb_NO: Du kan sette opp Constant Contact-integrasjon her. For detaljer, se %s.

en: Complete payment
nb_NO: Fullfør betaling

en: Proceed to checkout
nb_NO: Fortsett til kassen

en: Payment is required. Please pay by credit card.
nb_NO: Betaling kreves. Vennligst betal med kort.

en: Payments
nb_NO: Betalinger

en: Publishable Key
nb_NO: Publiserbar nøkkel

en: Stripe is not available on this site. It requires an HTTPS-enabled site.
nb_NO: Stripe er ikke tilgjengelig på dette nettstedet. Det krever et HTTPS-aktivert nettsted.

en: Stripe is active on this site.
nb_NO: Stripe er ikke aktiv på dette nettstedet.

en: Stripe integration
nb_NO: Stripe-integrasjon

en: Stripe is a simple and powerful way to accept payments online. Stripe has no setup fees, no monthly fees, and no hidden costs. Millions of businesses rely on Stripe’s software tools to accept payments securely and expand globally.
nb_NO: Stripe er en enkel og kraftig måte å ta imot betalinger på nett. Stripe har ingen installasjonsgebyrer, ingen månedlige avgifter og ingen skjulte kostnader. Millioner av virksomheter er avhengige av Stripes verktøy for å ta imot betalinger sikkert og ekspandere til hele verden.

en: Unique identifier for the contact form.
nb_NO: Unik identifikator for kontaktskjemaet.

en: Dots are used in form-tag names.
nb_NO: Prikker brukes i skjema-tag-navn.

en: Show welcome panel
nb_NO: Vis velkomstpanel

en: Welcome panel
nb_NO: Velkomstpanel

en: Integration with external APIs
nb_NO: Integrasjon med eksterne APIer

en: Integration with External API
nb_NO: Integrasjon med ekstern API

en: Manage your email templates
nb_NO: Behandle dine e-postmaler

en: &mdash; Select &mdash;
nb_NO: &mdash; Velg &mdash;

en: Select an email template:
nb_NO: Velg en e-postmal:

en: Send a welcome email to new contacts
nb_NO: Send en velkomstepost

en: Welcome email
nb_NO: Velkomstepost

en: (opens in a new tab)
nb_NO: (åpnes i en ny fane)

en: Manage your contact lists
nb_NO: Administrer dine kontaktlister

en: You have no contact list yet.
nb_NO: Du har ingen kontaktlister enda.

en: Select lists to which contacts are added:
nb_NO: Velg hvilke lister kontakter skal legges til:

en: Contact lists
nb_NO: Kontaktlister

en: You can set up the Brevo integration here. For details, see %s.
nb_NO: Du kan sette opp en Brevo-integrasjon her. For flere dateljer, se %s.

en: Save changes
nb_NO: Lagre endringer

[ctx: API keys]
en: Remove key
nb_NO: Fjern nøkkel

en: API key
nb_NO: API-nøkkel

en: Setup integration
nb_NO: Sett opp integrasjon

en: Submit
nb_NO: Send inn

en: (optional)
nb_NO: (frivillig)

en: disallowed list
nb_NO: sperreliste

en: Disallowed words (%s) are used.
nb_NO: Sperrede ord (%s) er brukt.

en: Disallowed words are used.
nb_NO: Sperrede ord er brukt.

note: translators: %s: Contact Form 7 version number.
en: (This message was added in Contact Form 7 version %s.)
nb_NO: (Denne meldingen ble lagt til i Contact Form 7 versjon %s)

en: The fourth parameter ($mail_tag) must be an instance of the WPCF7_MailTag class.
nb_NO: Den fjerde parameteren ($mail_tag) må være en instans av WPCF7_MailTag-klassen.

note: translators: time format, see https://www.php.net/date
en: g:i a
nb_NO: H:i

note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
nb_NO: %1$s kl %2$s

en: docs
nb_NO: dokumentasjon

note: translators: 1: FAQ, 2: Docs ("FAQ & Docs")
en: %1$s and %2$s
nb_NO: %1$s og %2$s

en: Additional settings
nb_NO: Flere innstillinger

en: Error
nb_NO: Feil

en: The total size of attachment files is too large.
nb_NO: Den totale størrelsen på vedlagte filer er for stor.

en: Unavailable HTML elements are used in the form template.
nb_NO: Utilgjengelige HML-elementer er brukt i skjema-malen.

en: reCAPTCHA is active on this site.
nb_NO: reCAPTCHA er aktiv på dette nettstedet.

en: reCAPTCHA response token is empty.
nb_NO: reCAPTCHA-svar har tom token.

en: Submitted nonce is invalid.
nb_NO: Innsendt nonce er ugyldig.

en: User-Agent string is unnaturally short.
nb_NO: Brukeragent-strenger er unaturlig kort.

en: reCAPTCHA score (%1$.2f) is lower than the threshold (%2$.2f).
nb_NO: reCAPTCHA-poengsum (%1$.2f) er lavere enn terskelverdi (%2$.2f).

en: Akismet returns a spam response.
nb_NO: Akismet returnerer spam-svar.

[ctx: API keys]
en: Reset Keys
nb_NO: Tilbakestill nøkler.

en: This site is connected to the Constant Contact API.
nb_NO: Nettstedet er koblet til Constant Contact API-et.

en: Configuration updated.
nb_NO: Konfigurasjon oppdatert.

en: Failed to establish connection. Please double-check your configuration.
nb_NO: Kunne ikke opprette tilkobling. Vennligst dobbeltsjekk konfigurasjonen.

en: Connection established.
nb_NO: Tilkobling er opprettet.

note: translators: 1: response code, 2: message, 3: body, 4: URL
en: HTTP Response: %1$s %2$s %3$s from %4$s
nb_NO: HTTP-respons: %1$s %2$s %3$s fra %4$s

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: reCAPTCHA protects you against spam and other types of automated abuse. With Contact Form 7&#8217;s reCAPTCHA integration module, you can block abusive form submissions by spam bots.
nb_NO: reCAPTCHA beskytter mot spam og andre typer automatisert misbruk. Med Contact Form 7 sin reCAPTCHA-støtte kan du blokkere at spam-roboter misbruker skjemaet ditt.

en: API keys for reCAPTCHA v3 are different from those for v2; keys for v2 do not work with the v3 API. You need to register your sites again to get new keys for v3. For details, see %s.
nb_NO: API-nøkler for reCAPTCHA v3 er forskjellig fra de for v2; nøkler for v2 virker ikke med v3 av API-et. Du må registrere nettstedene dine på nytt for å få nye nøkler for v3. For detaljer, se %s.

en: Connect to the Constant Contact API
nb_NO: Koble til Constant Contact sitt API

[ctx: API keys]
en: Remove Keys
nb_NO: Fjern nøkler

en: Set this URL as the redirect URI.
nb_NO: Sett denne URL-en som omdirigerings-URL.

en: Redirect URI
nb_NO: URI for omdirigering

en: App Secret
nb_NO: App-hemmelighet

en: API Key
nb_NO: API-nøkkel

en: Setup Integration
nb_NO: Sett opp integrasjon

en: Constant Contact integration
nb_NO: Constant Contact-integrasjon

en: The Constant Contact integration module allows you to send contact data collected through your contact forms to the Constant Contact API. You can create reliable email subscription services in a few easy steps.
nb_NO: Modulen Constant Contact-integrasjonen lar deg sende kontaktdata samlet inn gjennom dine kontaktskjema til Constant Contact-APIet. Du kan lage pålitelige abonnementstjenester for e-post med noen få enkle trinn.

en: Email marketing
nb_NO: E-postmarkedsføring

en: It is not allowed to use files outside the wp-content directory.
nb_NO: Det er ikke tillatt å bruke filer utenfor mappen wp-content.

en: Make this checkbox optional
nb_NO: Gjør denne avkrysningsboksen valgfri

en: Professional services
nb_NO: Profesjonelle tjenester

en: Support forums
nb_NO: Brukerstøtteforumer

en: Here are some available options to help solve your problems.
nb_NO: Her er noen alternativer for å hjelpe deg løse dine problemer.

en: Do you need help?
nb_NO: Trenger du hjelp?

en: Condition
nb_NO: Betingelse

en: Not consented
nb_NO: Har ikke gitt samtykke

en: Consented
nb_NO: Har gitt samtykke

en: Sending mail has been aborted.
nb_NO: E-postinnsending har blitt avbrutt

en: You can edit messages used in various situations here. For details, see %s.
nb_NO: Her kan du redigere meldinger brukt i forskjellige situasjoner. For detaljer, besøk %s.

en: Editing messages
nb_NO: Redigeringsmeldinger

en: You can edit the mail template here. For details, see %s.
nb_NO: Her kan du redigere e-postmal. For detaljer, besøk %s.

en: You can edit the form template here. For details, see %s.
nb_NO: Her kan du redigere skjemamal. For detaljer, besøk %s.

en: Editing form template
nb_NO: Redigerer skjemamal

note: translators: screen reader text
en: (left and right arrow)
nb_NO: (venstre- og høyrepil)

note: translators: 1: ◀ ▶ dashicon, 2: screen reader text for the dashicon
en: %1$s %2$s keys switch panels
nb_NO: %1$s %2$s tastene skifter paneler

note: translators: screen reader text
en: (configuration error)
nb_NO: (konfigurasjonsfeil)

en: How to resolve?
nb_NO: Hvordan løse?

en: Your donation will help encourage and support the plugin&#8217;s continued development and better user support.
nb_NO: Din donasjon vil bidra til å oppmuntre og støtte utvidelsens utvikling og bedre brukerstøtte.

en: making a donation
nb_NO: Gi en donasjon

note: translators: %s: link labeled 'making a donation'
en: If you enjoy using Contact Form 7 and find it useful, please consider %s.
nb_NO: Hvis du er fornøyd med Contact Form 7 og finner den nyttig, vær så snill %s.

en: It is hard to continue development and support for this plugin without contributions from users like you.
nb_NO: Det er vanskelig å forsette med utvikling og brukerstøtte for denne utvidelsen, uten støtte fra brukere som deg.

en: This contact form is available only for logged in users.
nb_NO: Dette kontaktskjemaet er bare tilgjengelig for innloggede brukere.

en: Deprecated settings are used.
nb_NO: Foreldede innstillinger er i bruk.

note: translators: %s: link labeled 'Really Simple CAPTCHA'
en: To use CAPTCHA, you need %s plugin installed.
nb_NO: For å bruke CAPTCHA, må du ha innstikket %s installert.

en: There was an error deleting the contact form.
nb_NO: Det oppstod en feil ved sletting av kontaktskjemaet.

en: You are not allowed to access the requested contact form.
nb_NO: Du har ikke lov til å vise det forespurte kontaktskjemaet.

en: The requested contact form was not found.
nb_NO: Det forespurte kontaktskjemaet ble ikke funnet.

en: You are not allowed to create a contact form.
nb_NO: Du har ikke lov til å opprette et kontaktskjema.

en: Cannot create existing contact form.
nb_NO: Kan ikke opprette eksisterende kontaktskjema.

en: You are not allowed to access contact forms.
nb_NO: Du har ikke lov til å få tilgang til kontaktskjemaer.

en: Attachment file does not exist at %path%.
nb_NO: Vedlegget eksisterer ikke i %path%.

en: Invalid mailbox syntax is used in the %name% field.
nb_NO: Ugyldig postkasse syntaks ble brukt i %name% feltet.

note: translators: %names%: a list of form control names
en: Unavailable names (%names%) are used for form controls.
nb_NO: Utilgjengelige navn (%names%) blir brukt til skjemakontroller.

en: There are invalid mail header fields.
nb_NO: Det finnes ugyldige e-posthode-felter.

en: HTML tags are used in a message.
nb_NO: HTML-koder er brukt i en melding.

en: Sender email address does not belong to the site domain.
nb_NO: Avsenders e-postadresse tilhører ikke nettstedets domene.

en: Invalid mailbox syntax is used.
nb_NO: Ugyldig postkasse syntaks ble brukt.

en: There is a possible empty field.
nb_NO: Det er et mulig tomt felt.

note: translators: %s: number of errors detected
en: %s configuration error detected | %s configuration errors detected
nb_NO[0]: %s konfigurasjonsfeil oppdaget
nb_NO[1]: %s konfigurasjonsfeil oppdaget

en: There was an error saving the contact form.
nb_NO: Det oppstod en feil ved lagring av kontaktskjemaet.

en: %d configuration errors detected in this tab panel
nb_NO: %d konfigurasjonsfeil ble oppdaget i dette kategoripanelet

en: 1 configuration error detected in this tab panel
nb_NO: En konfigurasjonsfeil ble oppdaget i dette kategoripanelet

en: %d configuration errors detected
nb_NO: %d konfigurasjonsfeil oppdaget

en: 1 configuration error detected
nb_NO: 1 konfigurasjonsfeil oppdaget

note: translators: 1: WordPress hook name, 2: version number, 3: alternative hook name
en: Hook %1$s is <strong>deprecated</strong> since Contact Form 7 version %2$s! Use %3$s instead.
nb_NO: Knagg %1$s er <strong>foreldet</strong> siden Kontaktskjema 7 versjon %2$s! Bruk %3$s i stedet.

note: translators: %s: link labeled 'Flamingo'
en: Install a message storage plugin before this happens to you. %s saves all messages through contact forms into the database. Flamingo is a free WordPress plugin created by the same author as Contact Form 7.
nb_NO: Installer en meldingslagringsutvidelse før dette skjer med deg. %s lagrer alle meldinger gjennom kontaktskjemaene i databasen. Flamingo er en gratis WordPress-uvidelse laget av samme forfatter som Kontaktskjema 7.

en: Contact Form 7 does not store submitted messages anywhere. Therefore, you may lose important messages forever if your mail server has issues or you make a mistake in mail configuration.
nb_NO: Kontaktskjema 7 lagrer ikke innsendte meldinger. Derfor kan du miste viktige meldinger for alltid hvis e-postserveren har problemer eller du gjør en feil i e-postkonfigurasjonen.

en: Before you cry over spilt mail&#8230;
nb_NO: Før du gråter over mistede e-poster&#8230;

note: translators: links labeled 1: 'Akismet', 2: 'reCAPTCHA', 3: 'disallowed list'
en: Contact Form 7 supports spam-filtering with %1$s. Intelligent %2$s blocks annoying spambots. Plus, using %3$s, you can block messages containing specified keywords or those sent from specified IP addresses.
nb_NO: Kontaktskjema 7 støtter spam-filtrering med %1$s. Intelligent %2$s blokkerer irriterende spambots. Pluss, ved bruk av %3$s, kan du blokkere meldinger som inneholder spesifiserte søkeord eller som blir sendt fra spesifiserte IP-adresser.

en: Spammers target everything; your contact forms are not an exception. Before you get spammed, protect your contact forms with the powerful anti-spam features Contact Form 7 provides.
nb_NO: Spammere angriper alt; dine kontaktskjemaer er ikke et unntak. Før du blir spammet, beskytt dine kontaktskjemaer med anti-spam mulighetene Kontaktskjema 7 gir.

en: Getting spammed? You have protection.
nb_NO: Blir du spammet? Du har beskyttelse.

en: Multiple form controls are in a single label element.
nb_NO: Flere skjemakontroller er plassert i et enkelt etikett-element.

en: FAQ about Configuration Validator
nb_NO: Ofte stilte spørsmål om konfigurasjons-sjekken

en: The answer to the quiz is incorrect.
nb_NO: Svaret til spørsmålet er feil.

en: There was an error uploading the file.
nb_NO: Det var oppsto en feil mens filen lastet opp.

en: You are not allowed to upload files of this type.
nb_NO: Du har ikke lov til å laste opp filer av denne typen.

en: There was an unknown error uploading the file.
nb_NO: Det har oppstått en ukjent feil under opplastingen av filen.

en: You must accept the terms and conditions before sending your message.
nb_NO: Du må godta vilkårene før du sender meldingen.

en: One or more fields have an error. Please check and try again.
nb_NO: Ett eller flere felter har en feil. Vennligst sjekk og prøv igjen.

en: There was an error trying to send your message. Please try again later.
nb_NO: Det har oppstått en feil under sendingen av din melding. Prøv igjen senere.

en: Thank you for your message. It has been sent.
nb_NO: Takk for din melding. Den har nå blitt sendt.

en: Misconfiguration leads to mail delivery failure or other troubles. Validate your contact forms now.
nb_NO: Feilkonfigurasjon kan føre til at e-post ikke blir sendt og andre problemer. Gå gjennom dine kontaktskjema nå.

en: Validate Contact Form 7 Configuration
nb_NO: Gå gjennom konfigurasjonen for Kontaktskjema 7

en: Configuration validation completed. No invalid contact form was found.
nb_NO: Konfigurasjons-sjekk fullført. Ingen ugyldige kontaktskjema ble funnet.

note: translators: %s: number of contact forms
en: Configuration validation completed. %s invalid contact form was found. | Configuration validation completed. %s invalid contact forms were found.
nb_NO[0]: Konfigurasjons-sjekk fullført. Ett ugyldig kontaktskjema ble funnet.
nb_NO[1]: Konfigurasjons-sjekk fullført. %s ugyldige kontaktskjemaer ble funnet.

en: Validate Configuration
nb_NO: Valider konfigurasjonen

note: translators: %s: number of contact forms
en: Validate %s contact form now | Validate %s contact forms now
nb_NO[0]: Valider %s kontaktskjema nå
nb_NO[1]: Valider %s kontaktskjemaer nå

en: You are not allowed to validate configuration.
nb_NO: Du har ikke lov til å validere konfigurasjonen.

en: Secret Key
nb_NO: Hemmelig nøkkel

en: Site Key
nb_NO: Nøkkel for nettstedet

en: Settings saved.
nb_NO: Innstillinger lagret.

en: Invalid key values.
nb_NO: Teksten er ikke den samme.

note: Author URI of the plugin
en: https://ideasilo.wordpress.com/
nb_NO: http://ideasilo.wordpress.com/

note: Description of the plugin
en: Just another contact form plugin. Simple but flexible.
nb_NO: Enda en kontaktskjema-utvidelse. Enkel, men nyttig.

note: translators: title of your first contact form. %d: number fixed to '1'
en: Contact form %d
nb_NO: Kontaktskjema %d

en: Generate a form-tag for a multi-line text input field. For more details, see %s.
nb_NO: Lag skjema-kode for tekstfelt over flere linjer. For mer informasjon, se %s.

en: text area
nb_NO: tekstområde

en: This field requires author's URL
nb_NO: Forfatterens nettside

en: This field requires author's email address
nb_NO: Forfatterens epost-adresse

en: This field requires author's name
nb_NO: Forfatterens navn

en: Text fields
nb_NO: Tekstfelt

en: Generate a form-tag for a single-line telephone number input field. For more details, see %s.
nb_NO: Lag skjema-kode for telefonnummer på én linje. For mer informasjon, se %s.

en: Generate a form-tag for a single-line URL input field. For more details, see %s.
nb_NO: Lag skjema-kode for nettadresser (URL) på én linje. For mer informasjon, se %s.

en: Generate a form-tag for a single-line email address input field. For more details, see %s.
nb_NO: Lag skjema-kode for e-postadresser med én linje. For mer informasjon, se %s.

en: Generate a form-tag for a single-line plain text input field. For more details, see %s.
nb_NO: Lag skjema-kode for et vanlig tekstfeltet med én linje. For mer informasjon, se %s.

en: tel
nb_NO: tlf.

en: email
nb_NO: e-post

en: text
nb_NO: tekst

en: Telephone number that the sender entered is invalid
nb_NO: Telefonnummeret som avsenderen har tastet inn er ikke gyldig.

en: URL that the sender entered is invalid
nb_NO: Nettadressen som avsenderen har tastet inn er ikke gyldig.

en: Email address that the sender entered is invalid
nb_NO: E-postadressen som avsenderen har tastet inn er ikke gyldig.

en: Label
nb_NO: Etikett

en: Submit button
nb_NO: Innsendingsknapp

en: Generate a form-tag for a submit button. For more details, see %s.
nb_NO: Lag skjema-kode for en send-inn-knapp. For mer informasjon, se %s.

en: submit
nb_NO: Send inn

en: Insert a blank item as the first option
nb_NO: Sett inn en et blankt felt som det første alternativet

en: Allow multiple selections
nb_NO: Tillat flere valg

en: Generate a form-tag for a drop-down menu. For more details, see %s.
nb_NO: Lag skjema-kode for nedtrekksliste. For mer informasjon, se %s.

en: drop-down menu
nb_NO: nedtrekksliste

en: One pipe-separated question-answer pair (e.g. The capital of Brazil?|Rio) per line.
nb_NO: Ett Spørsmål/svar sikkerhetskode per linje.

en: Questions and answers
nb_NO: Spørsmål og svar

en: Quiz
nb_NO: Spørsmål

en: Generate a form-tag for a question-answer pair. For more details, see %s.
nb_NO: Lag skjema-kode for spørsmål og svar. For mer informasjon, se %s.

en: Sender does not enter the correct answer to the quiz
nb_NO: Avsender har ikke svart riktig på spørsmålet.

en: Slider
nb_NO: Glidebryter

en: Spinbox
nb_NO: tallboksen

en: Number fields
nb_NO: Nummerfelt

en: Generate a form-tag for a field for numeric value input. For more details, see %s.
nb_NO: Lag skjema-kode for et nummer-felt. For mer informasjon, se %s.

en: number
nb_NO: nummer

en: Number is larger than maximum limit
nb_NO: Tallet er større en maksimumsgrensen

en: Number is smaller than minimum limit
nb_NO: Tallet er lavere en minimumsgrensen

en: Number format that the sender entered is invalid
nb_NO: Tallformatet som avsenderen har skrevet inn er ikke riktig.

note: translators: %s: the path of the temporary folder
en: This contact form has file uploading fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
nb_NO: Dette kontaktskjemaet inneholder opplastingsfelt, men den midlertidige mappen for filene (%s) finnes ikke eller er skrivebeskyttet. Du kan opprette mappen eller endre tillatelser manuelt.

en: To attach the file uploaded through this field to mail, you need to insert the corresponding mail-tag (%s) into the File Attachments field on the Mail tab.
nb_NO: For å legge til filen som er lastet opp via dette feltet, må du sette inn den tilsvarende mail-tagg (%s) i filvedlegg feltet i kategorien Mail .

en: Acceptable file types
nb_NO: Tillatte filtyper

en: File size limit (bytes)
nb_NO: Begrensning på filstørrelse (bytes)

en: File uploading and attachment
nb_NO: Filopplasting og vedlegg

en: https://contactform7.com/file-uploading-and-attachment/
nb_NO: http://contactform7.com/file-uploading-and-attachment/

en: Generate a form-tag for a file uploading field. For more details, see %s.
nb_NO: Lag skjema-kode for opplasting av en fil. For mer informasjon, se %s.

en: file
nb_NO: fil

en: Uploading a file fails for PHP error
nb_NO: Opplasting av fil mislykkes p&aring; grunn av PHP-feil.

en: Uploaded file is too large
nb_NO: Opplastet fil er for stor

en: Uploaded file is not allowed for file type
nb_NO: Den opplastede filtypen tillates ikke

en: Uploading a file fails for any reason
nb_NO: Opplasting av fil mislyktes

en: Max
nb_NO: Maks

en: Range
nb_NO: Skala

en: Use this text as the placeholder of the field
nb_NO: Bruk denne teksten som eksempeltekst i dette feltet.

en: Default value
nb_NO: Standard verdi

en: Date field
nb_NO: Datofelt

en: Generate a form-tag for a date input field. For more details, see %s.
nb_NO: Lag skjema-kode for å velge dato. For mer informasjon, se %s.

en: date
nb_NO: dato

en: Date is later than maximum limit
nb_NO: Datoen er senere enn det som er tillatt

en: Date is earlier than minimum limit
nb_NO: Datoen er tidligere enn det som er tillatt

en: Date format that the sender entered is invalid
nb_NO: Datoformatet som avsenderen har skrevet inn er ikke riktig

en: To use the value input through this field in a mail field, you need to insert the corresponding mail-tag (%s) into the field on the Mail tab.
nb_NO: For å bruke skjema-verdien gjennom dette feltet i en mail-tagg, må du sette inn den tilsvarende mail-tag (%s) i feltet i kategorien Mail.

en: Make checkboxes exclusive
nb_NO: Gjør avkrysningsbokser avgrenset

en: Wrap each item with label element
nb_NO: Pakk hvert element inn i et label-element

en: Put a label first, a checkbox last
nb_NO: Vis navnet først, og avkrysningsboksen til slutt.

en: One option per line.
nb_NO: Ett alternativ per linje.

en: Required field
nb_NO: Påkrevd felt

en: Field type
nb_NO: Felttype

en: Checkboxes, radio buttons and menus
nb_NO: Avkrysningsbokser, radioknapper og menyer

en: https://contactform7.com/checkboxes-radio-buttons-and-menus/
nb_NO: http://contactform7.com/checkboxes-radio-buttons-and-menus/

en: Generate a form-tag for a group of radio buttons. For more details, see %s.
nb_NO: Lag skjema-kode for en gruppe med radioknapper. For mer informasjon, se %s.

en: Generate a form-tag for a group of checkboxes. For more details, see %s.
nb_NO: Lag skjema-kode for en gruppe med avkrysningsbokser. For mer informasjon, se %s.

en: radio buttons
nb_NO: Radioknapper

en: checkboxes
nb_NO: avkrysningsbokser

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the necessary libraries (GD and FreeType) are not available on your server.
nb_NO: Dette kontaktskjemaet inneholder CAPTCHA-felt, men de n&oslash;dvendige bibliotekene (GD og FreeType) er ikke tilgjengelig p&aring; din server.

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
nb_NO: Dette kontaktskjemaet inneholder CAPTCHA-felt, men den midlertidige mappen for filene (%s) finnes ikke eller er skrivebeskyttet. Du kan opprette mappen eller endre tillatelsene manuelt.

en: Input field settings
nb_NO: Innstillinger for skjemafelt

en: Image settings
nb_NO: Bildeinnstillinger

en: Generate form-tags for a CAPTCHA image and corresponding response input field. For more details, see %s.
nb_NO: For å bruke CAPTCHA, må du først installere og aktivere %s utvidelsen.

note: translators: %s: link labeled 'Really Simple CAPTCHA'
en: To use CAPTCHA, you first need to install and activate %s plugin.
nb_NO: For å bruke CAPTCHA, må du først installere og aktivere %s utvidelsen.

en: Your entered code is incorrect.
nb_NO: Koden du skrev inn er feil.

en: The code that sender entered does not match the CAPTCHA
nb_NO: Koden som avsender skrev inn stemmer ikke med CAPTCHA-bildet

en: Insert Tag
nb_NO: Sett inn tag

en: Class attribute
nb_NO: Class Egenskaper

en: Id attribute
nb_NO: Id Egenskaper

en: Options
nb_NO: Innstillinger

en: Name
nb_NO: Navn

en: Acceptance checkbox
nb_NO: Avkrysningsboks for godkjenning

en: Generate a form-tag for an acceptance checkbox. For more details, see %s.
nb_NO: Lag skjema-kode for en avkrysningsboks. For mer informasjon, se %s.

en: acceptance
nb_NO: godkjenning

en: <code>%1$s</code> property of a <code>WPCF7_ContactForm</code> object is <strong>no longer accessible</strong>. Use <code>%2$s</code> method instead.
nb_NO: <code>%1$s</code> tilhører et <code>WPCF7_ContactForm</code>-objekt er <strong>ikke lenger tilgjengelig</strong>. Bruk metoden <code>%2$s</code> isteden.

en: Untitled
nb_NO: Uten tittel

en: Contact Form
nb_NO: Kontaktskjema

en: There is a field with input that is shorter than the minimum allowed length
nb_NO: Et av feltene inneholder for få tegn.

en: There is a field with input that is longer than the maximum allowed length
nb_NO: Et av feltene inneholder for mange tegn.

en: There is a field that the sender must fill in
nb_NO: Det gjenstår et felt som må fylles ut.

en: There are terms that the sender must accept
nb_NO: Det er vilkår som avsenderen må akseptere

en: Submission was referred to as spam
nb_NO: Registreringen ble markert som søppelpost

en: Validation errors occurred
nb_NO: Feil oppstod

en: Sender's message failed to send
nb_NO: Meldingen ble ikke sendt

en: Sender's message was sent successfully
nb_NO: Avsenders melding ble sendt

note: translators: 1: blog name, 2: blog URL
en: This e-mail was sent from a contact form on %1$s (%2$s)
nb_NO: Denne e-posten ble sendt fra et kontaktskjema på %1$s (%2$s)

en: Message Body:
nb_NO: Meldingstekst:

note: translators: %s: [your-subject]
en: Subject: %s
nb_NO: Emne: %s

note: translators: %s: [your-name] [your-email]
en: From: %s
nb_NO: Fra: %s

en: Your message
nb_NO: Din melding

en: Your email
nb_NO: Din e-post

en: Your name
nb_NO: Ditt navn

note: translators: %s: title of form-tag like 'email' or 'checkboxes'
en: Form-tag Generator: %s
nb_NO: Skjema-tag generator: %s

en: For more information:
nb_NO: For mer informasjon:

en: Any information you provide will not be shared with service providers without your authorization.
nb_NO: Ingen informasjon vil ikke bli delt med andre tjenesteleverandører uten at du har godkjent det.

en: You may need to first sign up for an account with the service that you plan to use. When you do so, you would need to authorize Contact Form 7 to access the service with your account.
nb_NO: Du må kanskje først registrere deg for en konto med tjenesten som du har tenkt å bruke. Når du gjør det, ville du trenge å autorisere Contact Form 7 tilgang til tjenesten med kontoen din.

en: On this screen, you can manage services that are available through Contact Form 7. Using API will allow you to collaborate with any services that are available.
nb_NO: På denne skjermen kan du administrere tjenester som er tilgjengelige via Kontaktskjema 7. Å bruke API vil tillate deg å samarbeide med alle tjenester som er tilgjengelige .

en: There are also special mail-tags that have specific names, but do not have corresponding form-tags. They are used to represent meta information of form submissions like the submitter&#8217;s IP address or the URL of the page.
nb_NO: Det finnes også spesielle mail-koder som har spesifikke navn, men som ikke har tilsvarende skjema -tagger. De brukes til å representere metainformasjon av skjemaene som innsenderens IP-adresse eller nettadressen til siden .

en: A mail-tag is also a short code enclosed in square brackets that you can use in every Mail and Mail (2) field. A mail-tag represents a user input value through an input field of a corresponding form-tag.
nb_NO: En mail-tag er også en kortkode i hakeparenteser som du kan bruke i alle feltene i e-post og e-post (2). En mail-tag representerer brukerinput fra skjemaet.

en: While form-tags have a comparatively complex syntax, you do not need to know the syntax to add form-tags because you can use the straightforward tag generator (<strong>Generate Tag</strong> button on this screen).
nb_NO: Selv om skjema-kodene har en forholdsvis komplisert syntaks, trenger du ikke å vite syntaksen for å legge til skjema-koder, fordi du kan bruke generatoren (<strong> Generer Tag</strong> på denne skjermen) .

en: A form-tag is a short code enclosed in square brackets used in a form content. A form-tag generally represents an input field, and its components can be separated into four parts: type, name, options, and values. Contact Form 7 supports several types of form-tags including text fields, number fields, date fields, checkboxes, radio buttons, menus, file-uploading fields, CAPTCHAs, and quiz fields.
nb_NO: En skjema-tagg er en kortkode i hakeparenteser som brukes i skjemainnhold. En skjema-tagg generelt representerer et inntastingsfelt, og komponentene kan deles inn i fire deler: type, navn , alternativer og verdier. Kontaktskjema 7 støtter flere typer skjematagger inkludert tekstfelt, antall felt, datofelt, avkrysningsbokser, radioknapper, menyer, fil - opplasting felt, CAPTCHA og quiz-felt.

en: <strong>Additional Settings</strong> provides a place where you can customize the behavior of this contact form by adding code snippets.
nb_NO: <strong>Flere innstillinger</strong> gir deg mulighet til å endre hvordan kontaktskjemaet oppfører seg ved å legge til egne kodesnutter.

en: In <strong>Messages</strong>, you can edit various types of messages used for this contact form. These messages are relatively short messages, like a validation error message you see when you leave a required field blank.
nb_NO: I <strong>Meldinger</strong>, kan du redigere ulike tilbakemeldinger som brukes av dette kontaktskjemaet. Tilbakemeldingene er relativt korte meldinger, som eksempelvis tilbakemelding på at en bruker ikke har fylt ut et påkrevd felt.

en: <strong>Mail (2)</strong> is an additional mail template that works similar to Mail. Mail (2) is different in that it is sent only when Mail has been sent successfully.
nb_NO: <strong>E-post (2)</strong> styrer utseende på samme måte som e-post. Forskjellen er at e-post (2) kun blir sendt når en vanlig e-post er blitt sendt.

en: <strong>Mail</strong> manages a mail template (headers and message body) that this contact form will send when users submit it. You can use Contact Form 7&#8217;s mail-tags here.
nb_NO: <strong>E-post</strong> styrer utseende på e-postene (emnefelt og meldingstekst) som blir sendt hver gang en bruker sender inn dette kontaktskjemaet. Her kan du bruke Contact Form 7 sine 7&#8217;s kortkoder for e-post.

en: <strong>Form</strong> is a content of HTML form. You can use arbitrary HTML, which is allowed inside a form element. You can also use Contact Form 7&#8217;s form-tags here.
nb_NO: <strong>Skjema</strong> inneholder all HTML-koden som utgjør et kontaktskjema.
    Du kan bruke alle HTML-tagger som er støttet av form-taggen. I tillegg til kortkodene fra Contact Form 7.

en: <strong>Title</strong> is the title of a contact form. This title is only used for labeling a contact form, and can be edited.
nb_NO: <strong>Tittel</strong> er tittelen på et kontaktskjema. Tittelen brukes kun som merkelapp, og kan redigeres.

en: On this screen, you can edit a contact form. A contact form is comprised of the following components:
nb_NO: I dette skjermbilde kan du redigere kontaktskjema. Et kontaktskjema består av følgende komponenter:

en: <strong>Duplicate</strong> - Clones that contact form. A cloned contact form inherits all content from the original, but has a different ID.
nb_NO: <strong>Lag kopi</strong> - Lager en kopi av det valgte kontaktskjemaet. Kopien inneholder det samme innholdet som originalen, men får sin egen ID.

en: <strong>Edit</strong> - Navigates to the editing screen for that contact form. You can also reach that screen by clicking on the contact form title.
nb_NO: <strong>Rediger</strong> - Tar deg til redigeringsskjermen for akkurat dette kontaktskjemaet. Du kan også nå redigeringsskjermen ved å klikke på tittelen til kontaktskjemaet.

en: Hovering over a row in the contact forms list will display action links that allow you to manage your contact form. You can perform the following actions:
nb_NO: Hvis du holder over en rad i listen med kontaktskjemaer, vil du se hvilken endringer du kan gjøre med akkurat dette kontaktskjemaet. Du kan gjennomføre følgende endringer:

en: On this screen, you can manage contact forms provided by Contact Form 7. You can manage an unlimited number of contact forms. Each contact form has a unique ID and Contact Form 7 shortcode ([contact-form-7 ...]). To insert a contact form into a post or a text widget, insert the shortcode into the target.
nb_NO: Her kan du administrere alle kontaktskjemaene som er laget med Contact Form 7. Du kan administrere et ubegrenset antall kontaktskjemaer. Hvert kontaktskjemaet har en unik ID, og en unik kortkode som eksmpelvis: ([contact-form-7 …]). Kortkodene gjør det enkelt å inkludere kontaktskjemaene i sider, innlegg eller tekst-widgeter.

en: Mail-tags
nb_NO: E-post-tagger

en: Form-tags
nb_NO: Skjema-tagger

en: Available Actions
nb_NO: Tilgjengelige handlinger

en: Overview
nb_NO: Oversikt

en: You can add customization code snippets here. For details, see %s.
nb_NO: Du kan legge til egne kodesnutter her. For detaljer, se %s.

en: File attachments
nb_NO: Filvedlegg

en: Use HTML content type
nb_NO: Bruk HTML

en: Exclude lines with blank mail-tags from output
nb_NO: Fjern linjer med tomme tagger når e-posten blir sendt

en: Message body
nb_NO: Meldingstekst

en: Additional headers
nb_NO: Andre meldingshoder

en: Subject
nb_NO: Emne

en: From
nb_NO: Fra

en: To
nb_NO: Til

en: In the following fields, you can use these mail-tags:
nb_NO: I følgende felter kan du bruke tagger for e-post.

en: Mail (2) is an additional mail template often used as an autoresponder.
nb_NO: E-post (2) er en ekstra mal for e-poster, og brukes ofte brukes som autosvar.

en: Use Mail (2)
nb_NO: Bruk e-post (2)

en: Mail (2)
nb_NO: E-post (2)

note: translators: date format, see https://www.php.net/date
en: Y/m/d
nb_NO: Y-m-d

note: translators: %s: title of contact form
en: Edit &#8220;%s&#8221;
nb_NO: Endre &#8220;%s&#8221;

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Date
nb_NO: Dato

en: Author
nb_NO: Forfatter

en: Shortcode
nb_NO: Kortkode

en: Title
nb_NO: Tittel

en: Additional Settings
nb_NO: Flere innstillinger

note: translators: %d: number of additional settings
en: Additional Settings (%d)
nb_NO: Flere innstillinger (%d)

en: Messages
nb_NO: Meldinger

en: Mail
nb_NO: E-post

en: Form
nb_NO: Skjema

en: Support
nb_NO: St&oslash;tte

en: Docs
nb_NO: Dokumentasjon

en: You are about to delete this contact form.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
nb_NO: Er du sikker p&aring; at du vil slette dette kontaktskjemaet? 
    'Avbryt' for &aring; stoppe, 'OK' for &aring; fortsette.

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Duplicate
nb_NO: Duplikat

en: You can also use this old-style shortcode:
nb_NO: Du kan også bruke gammeldagse kortkoder:

en: Copy this shortcode and paste it into your post, page, or text widget content:
nb_NO: Kopier denne kortkoden og lim den inn i en side, et innlegg eller en tekst-widget.

en: Enter title here
nb_NO: Skriv inn tittel her

en: Save
nb_NO: Lagre

en: You are not allowed to edit this contact form.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å endre dette kontaktskjemaet

en: https://contactform7.com/save-submitted-messages-with-flamingo/
nb_NO: http://contactform7.com/save-submitted-messages-with-flamingo/

en: Spam filtering with Akismet
nb_NO: Spamfiltrering med Akismet

en: https://contactform7.com/spam-filtering-with-akismet/
nb_NO: http://contactform7.com/spam-filtering-with-akismet/

en: Setting up mail
nb_NO: Setter opp e-post

en: Contact Form 7 needs your support.
nb_NO: Contact Form 7 trenger din støtte.

en: Dismiss
nb_NO: Forkast

note: translators: 1: version of Contact Form 7, 2: version of WordPress, 3: URL
en: <strong>Contact Form 7 %1$s requires WordPress %2$s or higher.</strong> Please <a href="%3$s">update WordPress</a> first.
nb_NO: <strong>Contact Form 7 %1$s krever WordPress %2$s eller nyere.</strong> Vennligst <a href="%3$s">oppdater WordPress</a> først.

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Contact form deleted.
nb_NO: Kontaktskjema slettet.

en: Contact form saved.
nb_NO: Kontaktskjema lagret.

en: Contact form created.
nb_NO: Kontaktskjema opprettet.

en: Search Contact Forms
nb_NO: Søk i kontaktskjemaer

note: translators: %s: search keywords
en: Search results for &#8220;%s&#8221;
nb_NO: Søkeresultater for «%s»

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
nb_NO: Endringene du har gjort går tapt hvis du navigerer bort fra denne siden.

en: Error in deleting.
nb_NO: Feil ved sletting.

en: You are not allowed to delete this item.
nb_NO: Du har ikke lov til å slette dette elementet.

en: You are not allowed to edit this item.
nb_NO: Du har ikke lov til å redigere dette.

en: Integration
nb_NO: Integrasjon

en: Add New
nb_NO: Legg til ny

en: Add New Contact Form
nb_NO: Legg til nytt kontaktskjema

en: Contact Forms
nb_NO: Kontaktskjema

en: Edit Contact Form
nb_NO: Rediger kontaktskjema

en: Contact
nb_NO: Kontakt

note: Plugin Name of the plugin
en: Contact Form 7
nb_NO: Kontaktskjema 7
