Stable (latest release) - en to eo translation catalogue (1886 entries)

en: Jetpack utilizes the state-of-the-art WordPress.com content delivery network to load your gorgeous images super fast optimized for any device, and it’s completely free.
eo: Jetpack uzas avangardan enhav-liveran reton de WordPress.com por ŝargi viajn belajn bildojn tre rapide, optimumigitajn por ĉiu aparato, senpage.

en: Have faster loading images with Jetpack Photon
eo: Ĝui pli rapide ŝargitajn bildojn per Photon de Jetpack

en: Free professional support
eo: Senpaga profesia subteno

en: Jetpack is supported by some of the most technical and passionate people in the community. Located around the globe and ready to help you.
eo: Jetpack estas subtenata de kelkaj el la plej teknike kompetentaj kaj pasiaj homoj en la komunumo. Tutmondaj kaj pretaj helpi vin.

en: Jetpack has an amazing free support team
eo: Jetpack havas mirindan, senkostan help-teamon

en: There are no posts to display. <a href="%s" target="_blank">Want more traffic?</a>
eo: Neniuj afiŝoj por montri. <a href="%s" target="_blank">Ĉu vi volas plian trafikon?</a>

en: Drive more traffic to your site
eo: Allogi pliajn okulojn al via retejo

[ctx: Image alternative text]
en: Jetpack clouds image
eo: Bildo de Jetpack-nuboj

[ctx: Image alternative text]
en: Decorative graph image
eo: Bildo de ornama grafikaĵo

en: Automated social marketing
eo: Aŭtomatigita socia merkatiko

en: Use Publicize to automatically share your posts with friends, followers, and the world.
eo: Uzu Publici por aŭtomate kunhavigi viajn afiŝojn kun amikoj, sekvantoj kaj ĉirkaŭ la mondo.

en: Build a community
eo: Konstrui komunumon

en: Give visitors the tools to Share and Subscribe to your content.
eo: Doni al vizitantoj la ilojn por kunhavigi kaj aboni vian enhavon.

en: Increase page views
eo: Pliigi paĝrigardojn

en: Keep visitors engaged, by giving them more to share and read with Related Posts.
eo: Engaĝu vizitantojn kaj donu al ili pliajn legaĵojn kaj ebloj kunhavigi, per Rilataj afiŝoj.

en: Track your growth
eo: Sekvi vian kreskon

en: View detailed insights and analytics about your site with Jetpack
eo: Vidi detalojn kaj analizaĵojn pri via retejo, danke al Jetpack

en: Site Security and Peace of Mind
eo: Reteja sekureco kaj trankvilo

[ctx: Image alternative text]
en: Decorative shield image
eo: Bildo de ornama ŝildo

en: Block site attacks
eo: Bloki atakojn al retejo

en: Gain peace of mind with Protect, the tool that has blocked billions of login attacks on millions of sites.
eo: Trankviliĝi per Protekti, la ilo kiu jam blokis miliardojn da ensalut-atakoj ĉe milionoj da retejoj.

en: Live site monitoring​
eo: Realtempa observado de retejo

en: Stress less. Monitor will send you real-time alerts if your site ever goes down.
eo: Malŝtreĉiĝu. Observilo sendos al vi avertojn realtempe se via retejo iam paneos.

en: Automatic updates
eo: Aŭtomataj ĝisdatigoj

en: With Manage, you’ll never be behind on a security release or waste time updating multiple sites.
eo: Per Administri, vi neniam maltrafos sekurecan eldonon aŭ malŝparos tempon pri ĝisdatigo de pluraj retejoj.

en: Optimized Images, Lightning Fast
eo: Optimumigitaj bildoj, fulmrapide

en: This is an XML Sitemap generated by <a href="%s" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%s" target="_blank">Google</a> or <a href="%s" target="_blank">Bing</a>.
eo: Jen, XML-retejomapo, generita de <a href="%s" target="_blank">Jetpack</a>, celita al informo de serĉiloj kiel <a href="%s" target="_blank">Google</a> aŭ <a href="%s" target="_blank">Bing</a>.

en: <em>Generated</em> by <a href="%s" target="_blank">Jetpack for WordPress</a>
eo: <em>Generita</em> de <a href="%s" target="_blank">Jetpack por WordPress</a>

en: VideoPress Shortcode
eo: Koncizkodo de VideoPress

en: Video ID
eo: Filma identeco

en: Video Width
eo: Larĝo de filmo

en: pixels
eo: bilderoj

note: Translators: example of usage of this is "Start Video After 10 seconds"
en: Start Video After
eo: Ekludi filmon post

en: seconds
eo: sekundoj

en: High definition on by default
eo: Altdistingiva defaŭlte

en: Link the video title to its URL on VideoPress.com
eo: Ligi la titolon de la filmo al la URL de la filmo en VideoPress.com

en: Autoplay video on page load
eo: Aŭtomate ludi filmon je paĝoŝargo

en: Loop video playback
eo: Ripeti filmon

en: Use only Open Source codecs (may degrade performance)
eo: Uzi nur liberaprogramajn kodekojn (tio eble malaltigus la kvaliton)

en: Use legacy Flash Player (not recommended)
eo: Uzi la malnovan flaŝ-ludilon (ne rekomendita)

en: Invalid Video GUID!
eo: Nevalida filma GUID!

[ctx: a heading for a list of custom post types]
en: Single post:
eo: Unuopa afiŝo:

[ctx: a heading for a list of custom post archive pages]
en: Archive page:
eo: Arkivo-paĝo:

[ctx: a label in the list of custom post type archive pages]
note: translators: %s is a plural name of the custom post type, i.e. testimonials
en: Archive of %s
eo: Arkivo de %s

[ctx: Example: the user is viewing a custom post type archive.]
en: Post Type
eo: Afiŝotipo

en: Fill out my Wufoo form!
eo: Plenigu mian formularon Wufoo!

en: <strong>The Google+ Badge Widget</strong> allows you to display information about a person, a page, or a community from Google+.
eo: <strong>La kromprogrameto Google+ emblemo</strong> permesas montradon pri persono, paĝo aŭ komunumo en Google+.

en: <strong>The Contact Info Widget</strong> helps you display important information about your business. The widget allows you to show your business on a map, as well as your opening hours and contact information.
eo: <strong>La kromprogrameto Kontakto-informoj</strong> helpas vin montri gravajn informojn pri via komerco. La kromprogrameto permesas vin montri vian komercejon sur mapo kaj ankaŭ la horojn de negoco kaj kontaktinformojn.

en: <strong>The Goodreads Widget</strong> lets you display your Goodreads Shelf in your sidebar.
eo: <strong>La kromprogrameto Goodreads</strong> permesas montradon de via breto ĉe Goodreads en flankpanelo.

en: Some themes and plugins have <a href="%1$s" target="_blank">known conflicts</a> with Jetpack – check the <a href="%2$s" target="_blank">list</a>. (You can also browse the <a href="%3$s" target="_blank">Jetpack support pages</a> or <a href="%4$s" target="_blank">Jetpack support forum</a> to see if others have experienced and solved the problem.)
eo: Kelkaj etosoj kaj kromprogramoj spertas <a href="%1$s" target="_blank">konatajn konfliktojn</a> kun Jetpack – rigardu la <a href="%2$s" target="_blank">liston</a>. (Vi ankaŭ povas trafoliumi la <a href="%3$s" target="_blank">helppaĝojn de Jetpack</a> aŭ <a href="%4$s" target="_blank">helpforumon de Jetpack</a> por vidi ĉu iu jam spertis kaj solvis la problemon.)

en: Would you mind telling us why you did not complete the Jetpack connection in this <a href="%s">1 question survey</a>?
eo: Ĉu vi bonvolus informi nin pri kial vi ne finis la konektiĝon kun Jetpack per tiu ĉi <a href="%s">enketo de 1 demando</a>?

en: A Jetpack connection is required for our free security and traffic features to work.
eo: Konektiĝo kun Jetpack necesas por funkciigi niajn senpagajn sekurecajn kaj trafikajn eblojn.

en: You need to stay logged in to your WordPress blog while you authorize Jetpack.
eo: Vi bezonas resti ensalutinta al via WordPressa blogo dum vi rajtigas Jetpack.

en: We had an issue connecting Jetpack; deactivate then reactivate the Jetpack plugin, then connect again.
eo: Eraro dum konektiĝo kun Jetpack; malaktivigu poste reaktivigu la kromprogramon Jetpack, post tio ree konektiĝu.

en: There was an issue connecting your Jetpack. Please click &#8220;Connect to WordPress.com&#8221; again.
eo:  Eraro dum konektiĝo kun Jetpack. Bonvole alklaku al &#8220;Konektiĝi kun WordPress.com&#8221; denove.

en: <a href="%s" target="_blank">Learn more</a> about these options.
eo: <a href="%s" target="_blank">Lerni pli</a> pri tiuj opcioj.

en: Spam affects your site's legitimacy, protect your site with Akismet.
eo: Trudaĵoj damaĝas la aŭtentikecon de via retejo, protektu vian retejon per Akismet.

en: Automate Spam Blocking
eo: Aŭtomatigi blokadon de trudaĵoj

en: Great job! Now let's make sure your hard work is never lost, backup everything with VaultPress.
eo: Bonege! Nun, ni certigu, ke via laboro neniam estos perdita, kreu sekurkopiojn per VaultPress.

en: Enable Backups
eo: Ebligi sekurkopiojn

en: Maximum Width (px):
eo: Maksimuma larĝo (px):

en: Backups are recommended to protect your site before you make any changes.
eo: Kreo de sekurkopio estas rekomendita por protekti la enhavon de via retejo antaŭ faro de ŝanĝoj.

en: Enable VaultPress Backups
eo: Ebligi sekurkopiojn fare de VaultPress

en: Images
eo: Bildoj

en: An error occurred while downloading blog information
eo: Eraro okazis dum elŝuto de blogaj informoj

en: Create <a href="%s" title="Go to Users → All Users">additional Administrators</a> to change primary user.
eo: Kreu <a href="%s" title="Iri al Uzantoj → Ĉiuj uzantoj">aldonajn administrantojn</a> por ŝanĝi la ĉefan uzanton.

en: This module creates two XML sitemap files that list the URLs of posts and pages in your site with important information about each one. This files can be accessed by search engines like Google or Bing so they can crawl and understand your site.
eo: Tiu modulo kreas du dosierojn XML por retejomapo listigante URLojn de afiŝoj kaj paĝoj en via retejo, kun gravaj inforrmoj pri ĉiu. Tiuj dosieroj povas esti atingitaj de serĉiloj kiel Google aŭ Bing por indeksado de via retejo.

en: Your sitemaps are accessible at:
eo: Viaj retejomapoj estas alireblaj ĉe:

en: After activating the module, your sitemaps will be accessible at:
eo: Post aktivigo de la modulo, viaj retejomapoj estos haveblaj ĉe:

note: translators: the placeholder is an URL of a sitemap
en: <a href="%1$s" target="_blank">%1$s</a>&nbsp&#150; a standard sitemap for use with any search engine;
eo: <a href="%1$s" target="_blank">%1$s</a>&nbsp&#150; ordinara retejomapo uzebla de ĉia serĉilo;

note: translators: the placeholder is an URL of a sitemap
en: <a href="%1$s" target="_blank">%1$s</a>&nbsp;&#150; a sitemap specially tailored for Google News.
eo: <a href="%1$s" target="_blank">%1$s</a>&nbsp;&#150; retejomapo specife dizajnita por Google News (Novaĵoj).

en: Invalid Twitter Timeline username
eo: Nevalida uzantnomo por Twitter Timeline (Templinio)

en: Invalid Twitter Timeline id
eo: Nevalida identigilo por Twitter Timeline

en: Order Top Posts &amp; Pages By:
eo: Ordigi ĉefajn afiŝojn &amp; paĝojn laŭ:

en: Views
eo: Rigardoj

note: translators: all variables are URLs
en: Once added, your custom content will be visible on your website at <a href="%1$s">%1$s</a> or <a href="%2$s">%2$s</a>, or you may add them with <a href="%3$s" target="_blank">shortcodes</a>.
eo: Post aldono, via propra enhavo estos videbla en via retejo ĉe <a href="%1$s">%1$s</a> aŭ <a href="%2$s">%2$s</a>, aŭ vi povos aldoni ilin per <a href="%3$s" target="_blank">koncizkodoj</a>.

en: Once activated, you can selectively activate the content types you need at Settings &rarr; Writing &rarr; Your Custom Content Types.
eo: Post aktivigo, vi povos aktivigi enhav-tipojn laŭbezone, ĉe Agordoj &rarr; Verkado &rarr; Viaj propraj enhavo-tipoj.

en: Full details can be found on the <a href="%s" title="Custom Content Types support page" target="_blank">Custom Content Types support page</a>.
eo: Plenaj detaloj estas ĉe <a href="%s" title="Helpopaĝo pri propraj enhav-tipoj" target="_blank">helpopaĝo pri propraj enhav-tipoj</a>.

en: After activating this module, find the editor in Appearance &#8594; Edit CSS.
eo: Post aktivigo de tiu modulo, trovu la redaktilon ĉe Aspekto &#8594; Redakti CSS.

en: Organize and display different types of content on your site, such as Portfolio Projects and Testimonials. These content types are separate from Posts and Pages.
eo: Organizi kaj montri malsamajn tipojn de enhavo en via retejo, kiel Teko-projektoj kaj Atestoj. Tiuj enhav-tipoj estas apartaj de afiŝoj kaj paĝoj.

note: translators: %s is a URL
en: You are running Jetpack on a <a href="%s" target="_blank">staging server</a>.
eo: Vi uzas Jetpack sur <a href="%s" target="_blank">test-servilo</a>.

en: We have apps for <a href="%s" target="_blank">iOS (iPhone, iPad, iPod Touch) and Android</a>!
eo: Ni havas aplikaĵojn por <a href="%s" target="_blank">iOS (iPhone, iPad, iPod Touch) kaj Android</a>!

note: translators: %s is a module name
en: To quickly boost performance, security, and engagement we recommend activating <strong>%s</strong>. Click <strong>Jump Start</strong> to activate this feature or <a class="pointer jp-config-list-btn">learn more</a>
eo: Por plibonigi rendimenton, sekurecon kaj interagadon, ni rekomendas aktivigon de <strong>%s</strong>.  Alklaku al <strong>Rapida lanĉo</strong> por aktivigi tiujn eblojn aŭ <a class="pointer jp-config-list-btn">lernu pli</a>

en: Help and Support
eo: Helpo kaj subteno

en: Visit support site
eo: Viziti helpejon

en: Browse forums
eo: Foliumi forumojn

en: Contact us directly
eo: Rekte kontakti nin

en: Premium Add-ons
eo: Pagaj aldonaĵoj

en: Business site? Safeguard it with real-time backups, security scans, and anti-spam.
eo: Ĉu komerca retejo? Sekurigu ĝin per realtempaj sekurkopioj, sekurecaj skanoj kaj kontraŭ-trudilo.

en: Compare Options
eo: Kompari opciojn

en: We cannot display information for this blog.
eo: Ni ne povas montri informojn por tiu ĉi blogo.

en: Invalid site information returned from remote.
eo: Nevalidaj retejo-informoj liveritaj defore.

en: No posts data returned by remote.
eo: Neniuj afiŝo-datumoj liveritaj defore.

en: Information about this blog is currently being retrieved.
eo: Informoj pri tiu ĉi blogo nun estas prenataj.

en: Cannot load blog information at this time.
eo: Ne povas ŝargi blog-informojn je la momento.

en: Cannot load blog posts at this time.
eo: Ne povas ŝargi blog-afiŝojn je la momento.

en: You must specify a valid blog URL!
eo: Vi devas specifi validan blogo-URLon!

en: An error occurred while downloading blog posts list
eo: Eraro okazis dum elŝuto de listo de blogafiŝoj

en: Detailed information
eo: Detalitaj informoj

note: translators: %1$s is a comma-separated list of module names or a single module name, %2$s is the last item in the module list
en: To quickly boost performance, security, and engagement we recommend activating <strong>%1$s and %2$s</strong>. Click <strong>Jump Start</strong> to activate these features or <a class="pointer jp-config-list-btn">learn more</a>
eo: Por plibonigi rendimenton, sekurecon kaj interagadon, ni rekomendas aktivigon de <strong>%1$s kaj %2$s</strong>. Alklaku al <strong>Rapida lanĉo</strong> por aktivigi tiujn eblojn aŭ <a class="pointer jp-config-list-btn">lernu pli</a>

en: Social Menu
eo: Socia menuo

en: Facebook Page Plugin
eo: Kromprogramo por Facebook-paĝo

en: Use the Facebook Page Plugin to connect visitors to your Facebook Page
eo: Uzu la kromprogramon por Facebook-paĝo por ligi vizitantojn al via Facebook-paĝo

en: An error occurred fetching the remote data.
eo: Eraro okazis dum preno de la foraj datumoj.

en: Invalid remote response.
eo: Nevalida fora respondo.

en: Change Frequency
eo: Ŝanĝi oftecon

en: Last Updated
eo: Laste ĝisdatigita

en: XML Sitemap
eo: XML-retejo-mapo

en: You can find more information on XML sitemaps at <a href="%s" target="_blank">sitemaps.org</a>
eo: Vi povas trovi pliajn informojn pri XML-retejomapoj ĉe <a href="%s" target="_blank">sitemaps.org</a>

[ctx: Module Name]
en: Sitemaps
eo: Retejomapoj

[ctx: Module Description]
en: Creates sitemaps to allow your site to be easily indexed by search engines.
eo: Kreas retejo-mapojn por permesi facilan indeksadon de serĉiloj.

[ctx: Module Name]
en: Data Backups
eo: Sekurkopioj de datumoj

[ctx: Module Description]
en: Daily or real-time backups.
eo: Ĉiutagaj aŭ realtempaj sekurkopioj.

[ctx: Module Tag]
en: Traffic
eo: Trafiko

en: More information on Sitemaps.
eo: Pliaj informoj pri Retejomapoj.

en: Your site is currently set to discourage search engines from indexing it so the sitemap will not be accessible.
eo: Via retejo nuntempe estas agordita por malkuraĝigi serĉilojn de indeksado, do la retejomapo ne estos atingebla.

en: Click to share on Facebook
eo: Alklaku por kunhavigi ĉe Facebook

en: Share on Skype
eo: Kunhavigi ĉe Skype

en: If your problem isn't known or caused by a plugin, try activating %s (the default WordPress theme).
eo: Se via problemo estas nekonata aŭ kaŭzita de kromprogramo, provu aktivigi %s (la defaŭltan etoson de WordPress).

en: If your problem isn't known or caused by a plugin, try activating the default WordPress theme.
eo: Se via problemo estas nekonata aŭ kaŭzita de kromprogramo, provu aktivigi la defaŭltan etoson de WordPress.

en: If this solves the problem, something in your theme is probably broken – let the theme's author know.
eo: Se tio solvas la problemon, io en via etoso probable misas – lasu la programistojn de la etoso scii.

[ctx: Support request email subject line]
note: translators: %s is the URL of the site
en: from: %s Jetpack contact form
eo: de: %s kontakto-formularo de Jetpack

en: Let Jetpack deliver your images optimized and faster than ever.
eo: Permesu Jetpack liveri viajn bildojn optimumigitajn kaj pli rapide ol iam.

en: Enable auto-updates
eo: Ebligi aŭtomatajn ĝisdatigojn

en: Track detailed stats on this post and the rest of your site.
eo: Spuri detalitajn statistikaĵojn pri tiu ĉi afiŝo kaj la resto de via retejo.

en: Success! Jetpack Stats is now activated.
eo: Sukceso! Jetpack-statististikaĵoj estas nun aktivigita.

en: Enable Jetpack Stats
eo: Ebligi Jetpack-statististikaĵojn

en: Success! Stats are now active.
eo: Sukceso! Statististikaĵoj estas nun aktivaj.

en: We are sorry but unfortunately Stats did not activate.
eo: Pardonon, malfeliĉe Statistikaĵoj ne aktiviĝis.

en: <strong>Your Jetpack has a glitch.</strong>  We&#8217;re sorry for the inconvenience. Please try again later, if the issue continues please contact support with this message: %s
eo: <strong>Via Jetpack misfunkcias.</strong> Ni pardonpetas pro la problemo. Bonvole provu denove pli poste, se la problemo daŭros bonvole kontaktu subtenon uzante tiun ĉi mesaĝon: %s

en: %s requires at least one selection
eo: %s postulas almenaŭ unu elekton

en: Activate remote management
eo: Aktivigi foran administradon

en: Save time with auto updates on WordPress.com
eo: Malŝparu tempon per aŭtomataj ĝisdatigoj en WordPress.com

en: Go to WordPress.com to enable auto-updates for plugins
eo: Iru al WordPress.com por ebligi aŭtomatajn ĝisdatigojn por kromprogramoj

en: Enable auto-updates on WordPress.com
eo: Ebligi aŭtomatajn ĝisdatigojn en WordPress.com

en: Try the brand new editor.
eo: Provu la novan redaktilon.

en: Write on WordPress.com
eo: Verku en WordPress.com

en: You must specify an option_name
eo: Vi devas specifi option_name

en: You must specify a whitelisted option_name
eo: Vi devas specifi akceptitan option_name

en: You must specify an option_value
eo: Vi devas specifi option_value

note: translators: %1$s is link to author posts, %2$s is author display name
en: <span>Author:</span> <a href="%1$s">%2$s</a>
eo: <span>Aŭtoro:</span> <a href="%1$s">%2$s</a>

en: Can not disconnect Jetpack
eo: Ne povas malkonekti Jetpack

en: Disconnecting is not possible while in staging mode.<br /><a href="%s" target="_blank">Learn more about how staging sites work</a>.
eo: Malkonekto ne eblas dum klon-testa reĝimo.<br /><a href="%s" target="_blank">Lernu pli pri testado per klono de retejo</a>.

en: Save time with automated plugin updates.
eo: Malŝparu tempon per aŭtomataj ĝisdatigoj de kromprogramoj.

en: Success!
eo: Sukceson!

en: Comments are not allowed.
eo: Komentoj ne estas permesitaj.

en: Your IP (%1$s) has been flagged for potential security violations.
eo: Via IP (%1$s) estis markita pro eblaj sekurecaj malobeoj.

en: All pages
eo: Ĉiuj paĝoj

en: Show Tag Line
eo: Montri frapfrazon

note: translators: %s is a social network name, e.g. Facebook
en: %s username:
eo: Uzantnomo en %s:

en: Show Photo
eo: Montri foton

en: Show Owners
eo: Montri posedantojn

en: Theme
eo: Etoso

en: Landscape
eo: Horizontale

en: Portrait
eo: Vertikale

en: Layout
eo: Aranĝo

en: Width
eo: Larĝo

en: Type of Widget
eo: Tipo de kromprogrameto

en: Google+ URL
eo: URL al Google+

en: It looks like your Google+ URL is incorrectly configured. Please check it in your <a href="%s">widget settings</a>.
eo: Ŝajnas ke via URL al Google+ estas malĝuste agordita. Bonvole kontrolu en viaj <a href="%s">kromprogrametaj agordoj</a>.

en: Page Widget
eo: Paĝa kromprogrameto

en: Community Widget
eo: Komunuma kromprogrameto

en: Google+ Badge
eo: Insigno por Google+

en: Display a Google+ Badge to connect visitors to your Google+
eo: Montras insigno pri Google+ por ligi vizantojn al via Google+

en: The email address has opted out of subscription emails. <br /> You can manage your preferences at <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank">subscribe.wordpress.com</a>
eo: La retpoŝtadreso elektis ne ricevi abono-retleterojn. <br /> Vi povas administri viajn preferojn ĉe <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank">subscribe.wordpress.com</a>

en: Manage your email preferences.
eo: Administri viajn retpoŝtajn preferojn.

en: Person Widget
eo: Homa kromprogrameto

en: Manage Your Security Settings
eo: Administri viajn sekurecajn agordojn

en: Manage Your Menus
eo: Administri viajn menuojn

en: Manage Your Site
eo: Administri vian retejon

en: Just one more step before you can manage your site from WordPress.com! Click the button below and you will be good to go.
eo: Unu plian paŝon antaŭ administrado de via retejo en WordPress.com! Alklaku la suban butonon kaj vi estos preta.

en: Well that was easy. You can now manage all of your sites in one convenient place on WordPress.com
eo: Nu, tio estis facila. Nun vi povas administri ĉiujn viajn retejojn en unu loko en WordPress.com

en: Manage Your Plugins
eo: Administri viajn kromprogramojn

en: Manage Your Themes
eo: Administri viajn etosojn

en: Just one more step before your site can be secured by Jetpack and WordPress.com. Click the button below and you'll be safe and secure.
eo: Unu plian paŝon antaŭ sekureco de via retejo per Jetpack kaj WordPress.com. Alklaku la suban butonon kaj vi estos sekura.

en: Just one more step before your menus can be managed with WordPress.com. Click the button below and you'll be managing your menus with our newly-redesigned user interface.
eo: Unu plian paŝon antaŭ administrado de viaj menuoj en WordPress.com. Alklaku la suban butonon kaj vi estos preta administri menuojn per nia nove re-dizajnita uz-interfaco.

en: Just one more step before your themes can be managed with WordPress.com. Click the button below and you'll be managing your themes with our newly-redesigned user interface.
eo: Unu plian paŝon antaŭ administrado de viaj etosoj en WordPress.com. Alklaku la suban butonon kaj vi estos preta administri etosojn per nia nove re-dizajnita uz-interfaco.

en: Testimonial list navigation
eo: Navigo tra atesto-listo

en: Testimonials list
eo: Atesto-listo

en: Just one more step before your plugins can be managed with WordPress.com. Click the button below and you'll be managing all of your plugins in one place.
eo: Unu plian paŝon antaŭ administrado de viaj kromprogramoj en WordPress.com. Alklaku la suban butonon kaj vi estos preta administri kromprogramojn en unu loko.

en: Project type list
eo: Listo de projekt-tipoj

en: Project tag list navigation
eo: Navigado tra listo de projekto-etikedoj

en: Project tag list
eo: Listo de projekto-etikedoj

en: Filter Testimonials list
eo: Filtri atesto-liston

en: Menu items list
eo: Listo de menueroj

en: Filter projects list
eo: Filtri projekto-liston

en: Project list navigation
eo: Navigado tra projekto-listo

en: Projects list
eo: Projekto-listo

en: Project type list navigation
eo: Navigado tra listo de projekto-tipoj

en: Menu item labels list
eo: Listo de menueraj etikedoj

en: Menu section list navigation
eo: Navigado tra listo de menu-sekcioj

en: Menu section list
eo: Menu-sekcia listo

en: Filter menu items list
eo: Filtri liston de menueroj

en: Menu item list navigation
eo: Navigado tra listo de menueroj

en: Filter comics list
eo: Filtri liston de kartunoj

en: Comics list navigation
eo: Navigado tra listo de kartunoj

en: Comics list
eo: Kartuno-listo

en: Menu item label list navigation
eo: Navigado tra listo de menueraj etikedoj

en: Show all
eo: Montri ĉion

en: Site connection <strong>failed</strong>
eo: Konekto de retejo <strong>malsukcesis</strong>

en: %s is now my domain.
eo: %s nun estas mia retnomo.

en: %s is still my domain.
eo: %s ankoraŭ estas mia retnomo.

en: Checkbox with Multiple Items
eo: Markoskatolo kun pluraj eroj

en: Limit width to %1$s pixels for full size images. (<a href="%2$s" target="_blank">More info</a>.)
eo: Limigu larĝon ĝis %1$s bilderoj por plengrandaj bildoj. (<a href="%2$s" target="_blank">Pliaj informoj</a>.)

en: Activate Now
eo: Aktivigi nun

en: Speed up your photos and save bandwidth costs by using a free content delivery network.
eo: Plirapidigu viajn fotojn kaj uzu malpli da kapacito per uzo de senpaga enhav-livera reto.

en: Success! WordPress.com tools are now active.
eo: Sukceso! WordPress.com iloj nun estas aktivaj.

en: We are sorry but unfortunately Manage did not activate.
eo: Ni pardonpetas, sed bedaŭrinde Administri ne aktiviĝis.

en: Site successfully connected.
eo: Retejo sukcese konektiĝis.

en: Reduce security risks with automated plugin updates.
eo: Malplligu sekurecajn riskojn per aŭtomataj ĝisdatigoj de kromprogramoj.

en: Connect your account
eo: Ligi vian konton

en: RESET EVERYTHING (during testing only) - will reset modules to default as well
eo: RESTARIGI ĈION (nur dum testado) - restarigos modulojn al defaŭltaj valoroj

en: loading&hellip;
eo: ŝargas&hellip;

[ctx: As in Premium. Premium module description]
en: Paid
eo: Paga

en: Learn more
eo: Lerni pli

en: Activated
eo: Aktivigita

en: Premium Jetpack Service
eo: Paga servo de Jetpack

en: PAID
eo: PAGA

en: Modal window. Press escape to close.
eo: Dialoga fenestro. Premu la eskap-klavon por fermi.

en: Close modal window
eo: Fermi dialogan fenestron

en: Get started with Jetpack Multisite
eo: Eku al Jetpack-multretejo

en: Get started managing your Multisite install of Jetpack by connecting.
eo: Eku al administrado de multreteja instalo de Jetpack per konektiĝo.

en: Username
eo: Uzantonomo

en: Site Username
eo: Reteja uzantnomo

en: WordPress.com Username
eo: Uzantnomo en WordPress.com

en: Not connected
eo: Ne konektita

en: Unlink my account
eo: Malligi mian konton

en: Link your account
eo: Ligi konton

en: Primary User of the site
eo: Ĉefa uzanto de tiu ĉi retejo

en: Site Username (Primary)
eo: Reteja uzantnomo (ĉefa)

en: Jetpack Primary User
eo: Ĉefa uzanto de Jetpack

en: Learn about what being the Primary User means.
eo: Lernu pli pri la signifo de ĉefa uzanto.

en: (primary)
eo: (ĉefa)

en: %sConnect more admins%s
eo: %sKonekti pliajn administrantojn%s

en: Set the primary account holder
eo: Fiksi la ĉefan konton

en: Disconnect site from WordPress.com
eo: Malkonekti retejon de WordPress.com

en: Disconnecting Jetpack
eo: Malkonekto de Jetpack

en: Before you completely disconnect Jetpack is there anything we can do to help?
eo: Antaŭ ol vi tute forĵetas Jetpack, ĉu ni povas iel helpi?

en: Confirm Disconnect
eo: Konfirmi malkonekton

en: I Need Support
eo: Mi bezonas helpon

en: cancel
eo: rezigni

en: Jetpack is network activated and notices can not be dismissed.
eo: Jetpack estas aktivigita rete kaj avizoj ne povas esti forsenditaj.

en: Have feedback on Jetpack?
eo: Ĉu vi havas prijuĝon pri Jetpack?

en: Answer a short survey to let us know how we&#8217;re doing and what to add in the future.
eo: Respondu al opinisondo por lasi nin scii pri la funkciado kaj kion aldoni estonte.

en: Take Survey
eo: Partopreni opinisondon

en: An <span>Automattic</span> Airline
eo: Jetlinio de <span>Automattic</span>

en: Privacy Policy
eo: Privateca politiko

en: Terms of Service
eo: Uzkondiĉoj

en: Jetpack Network Settings Updated!
eo: Retaj agordoj de Jetpack ĝisdatigitaj!

en: Network Settings
eo: Retaj agordoj

en: Global
eo: Ĉiea

en: These settings affect all sites on the network.
eo: Tiuj ĉi agordoj efikas al ĉiuj retejoj en la reto.

en: Sub-site override
eo: Transpaso de sub-retejoj

en: Allow individual site administrators to manage their own connections (connect and disconnect) to <a href="//wordpress.com">WordPress.com</a>
eo: Permeso al administrantoj de unuopaj retejoj administri proprajn (mal)konektojn al <a href="//wordpress.com">WordPress.com</a>

en: Protect whitelist
eo: Protekti akcepto-liston

note: Description of the plugin/theme
en: Bring the power of the WordPress.com cloud to your self-hosted WordPress. Jetpack enables you to connect your blog to a WordPress.com account to use the powerful features normally only available to WordPress.com users.
eo: Havigu al via propre gastigita WordPress la potencon de la nubo de wordPress.com. Jetpack ebligas konekton de via blogo al konto ĉe WordPress.com por uzi la povodonajn eblojn normale haveblaj nur al uzantoj de WordPress.com.

[ctx: Checkbox on Widget Visibility if choosen page has children.]
en: Include children
eo: Inkluzivi idojn

en: Visibility
eo: Videbleco

[ctx: placeholder: dropdown menu to select widget visibility; hide if or show if]
en: %s if:
eo: %s se:

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Show
eo: Montri

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Hide
eo: Kaŝi

[ctx: Used as the default option in a dropdown list]
en: -- Select --
eo: -- Elekto --

en: Category
eo: Kategorio

[ctx: Noun, as in: "The author of this post is..."]
en: Author
eo: Aŭtoro

[ctx: Noun]
en: User
eo: Uzanto

[ctx: Noun, as in: "The user role of that can access this widget is..."]
en: Role
eo: Rolo

[ctx: Noun, as in: "This post has one tag."]
en: Tag
eo: Etikedo

[ctx: Noun, as in: "This page is a date archive."]
en: Date
eo: Dato

[ctx: Example: The user is looking at a page, not a post.]
en: Page
eo: Paĝo

[ctx: Noun, as in: "This post has one taxonomy."]
en: Taxonomy
eo: Taksonomio

[ctx: Widget Visibility: {Rule Major [Page]} is {Rule Minor [Search results]}]
en: is
eo: estas

[ctx: Shown between widget visibility conditions.]
en: or
eo: aŭ

en: Delete
eo: Forviŝi

en: Display your location, hours, and contact information.
eo: Montri viajn lokon, horojn kaj kontakt-informojn.

en: Contact Info
eo: Kontakt-informoj

en: Hours & Info
eo: Horoj k. informoj

en: 3999 Mission Boulevard,
    San Diego CA 92109
eo: 3999 Feliĉa Strato
    Ponce PR 00731-1235

en: Lunch: 11am - 2pm 
    Dinner: M-Th 5pm - 11pm, Fri-Sat:5pm - 1am
eo: Tagmanĝo: 11h. - 14h. 
    Vespermanĝo: L-V 17h. - 23h., Sab: 17h. - 1h.

en: There was a problem getting the data to display this address on a map.  Please refresh your browser and try again.
eo: Estis problemo pri montrado de tiu adreso sur mapo. Bonvole reŝargu vian retumilon kaj provu denove.

en: Title:
eo: Titolo:

en: Address:
eo: Adreso:

en: Show map
eo: Montri mapon

en: Sorry. We can not plot this address. A map will not be displayed. Is the address formatted correctly?
eo: Bedaŭrinde, ni ne povas diagrami tiun adreson. Mapo ne estos montrita. Ĉu la adreso estas ĝuste aranĝita?

en: Phone:
eo: Telefono:

en: Hours:
eo: Horoj:

en: It looks like your Facebook URL is incorrectly configured. Please check it in your <a href="%s">widget settings</a>.
eo: Ŝajnas ke via URL al Facebook estas malĝuste agordita. Bonvole kontrolu ĝin en viaj <a href="%s">agordoj de kromprogrametoj</a>.

en: Facebook Page URL
eo: URL al paĝo en Facebook

en: The widget only works with Facebook Pages.
eo: La kromprogrameto funkcias nur kun paĝoj en Facebook.

en: Height
eo: Alto

en: Show Faces
eo: Montri vizaĝojn

en: Show profile photos in the plugin.
eo: Montri profil-fotojn en la kromprogramo.

en: Show Stream
eo: Montri fluon

en: Show Page Posts.
eo: Montri afiŝojn en paĝo.

en: Show Cover Photo
eo: Montri kovril-foton

en: Images:
eo: Bildoj:

en: Choose Images
eo: Elekti bildojn

en: Link To:
eo: Ligi al:

en: Random Order:
eo: Hazarda ordo:

en: Style:
eo: Stilo:

en: Display a photo gallery or slideshow
eo: Montri foto-galerion aŭ ŝovilon

en: Tiles
eo: Kaheloj

en: Carousel
eo: Karuselo

en: Attachment Page
eo: Alkroĉaĵa paĝo

en: Media File
eo: Aŭdvida dosiero

en: Display your books from Goodreads
eo: Montri viajn librojn de Goodreads

[ctx: past participle: books I have read]
en: Read
eo: Legitaj

en: Currently Reading
eo: Legataj

[ctx: my list of books to read]
en: To Read
eo: Legotaj

en: You need to enter your numeric user ID for the <a href="%1$s">Goodreads Widget</a> to work correctly. <a href="%2$s" target="_blank">Full instructions</a>.
eo: Vi bezonas entajpi vian ciferan uzant-ID por ke la <a href="%1$s">kromprogrameto Goodreads</a> ĝuste funkciu <a href="%2$s" target="_blank">Plenaj instrukcioj</a>.

en: Goodreads numeric user ID <a href="%s" target="_blank">(instructions)</a>:
eo: Cifera uzanto-ID por Goodreads <a href="%s" target="_blank">(instrukcioj)</a>:

en: Invalid User ID, please verify and re-enter your Goodreads numeric user ID.
eo: Nevalida uzanto-ID, bonvole kontrolu kaj ree entajpu vian ciferan ID de uzanto por Goodreads.

en: Shelf:
eo: Breto:

en: Gravatar Profile
eo: Gravatara profilo

en: Display a mini version of your Gravatar Profile
eo: Montri etan version de via gravatara profilo

en: You need to select what to show in this <a href="%s">Gravatar Profile widget</a>.
eo: Vi bezonas elekti kion montri en tiu ĉi <a href="%s">kromprogrameto Gravatara profilo</a>.

en: View Full Profile &rarr;
eo: Vidi plenan profilon &rarr;

en: Error loading profile
eo: Eraro dum ŝargo de profilo

en: Personal Links
eo: Personaj ligiloj

en: Verified Services
eo: Sankciitaj servoj

[ctx: 1: User Name, 2: Service Name (Facebook, Twitter, ...)]
en: %1$s on %2$s
eo: %1$s en %2$s

en: Select a user or pick "custom" and enter a custom email address.
eo: Elektu uzanton aŭ elektu "tajlora" kaj entajpu retpoŝtadreson laŭ via difino.

en: Custom
eo: Tajlora

en: Custom Email Address
eo: Retpoŝtadreso laŭ difino

en: Show Personal Links
eo: Montri personajn ligilojn

en: Links to your websites, blogs, or any other sites that help describe who you are.
eo: Ligiloj al viaj retejoj, blogoj aŭ iuj ajn retejoj kiuj helpos priskribi vin.

en: Show Account Links
eo: Montri kontajn ligilojn

en: Links to services that you use across the web.
eo: Ligiloj al servoj uzitaj de vi, trans la interreto.

en: Opens in new window
eo: Malfermiĝas en nova fenestro

en: Edit Your Profile
eo: Modifi vian profilon

en: What's a Gravatar?
eo: Kio estas gravataro?

en: Image
eo: Bildo

en: Display an image in your sidebar
eo: Montri bildon en via flankpanelo

en: Image URL:
eo: Bildo-URL:

en: Alternate text:
eo: Alternativa teksto:

en: Image title:
eo: Bildo-titolo:

en: Caption:
eo: Klarigo:

en: Left
eo: Maldekstre

en: Center
eo: Meze

en: Right
eo: Dekstre

en: Image Alignment:
eo: Ĝisrandigo de bildo

en: Width:
eo: Larĝo:

en: Height:
eo: Alto:

en: If empty, we will attempt to determine the image size.
eo: se malplena, ni provos determini la grandon de la bildo.

en: Link URL (when the image is clicked):
eo: Ligila URL (kiam iu alklakas la bildon):

en: Open link in a new window/tab
eo: Malfermi ligilon en nova fenestro/langeto

en: Links to your blog's RSS feeds
eo: Ligiloj al la RSS-fluoj de via blogo

en: RSS Links
eo: RSS-ligiloj

en: Posts
eo: Afiŝoj

en: Posts & Comments
eo: Afiŝoj & komentoj

en: Feed(s) to Display:
eo: Fluo(j) por montri:

en: Text Link
eo: Teksta ligilo

en: Image Link
eo: Bilda ligilo

en: Text & Image Links
eo: Tekstaj k. bildaj ligiloj

en: Format:
eo: Aranĝo:

en: Image Settings:
eo: Bildaj agordoj:

en: Small
eo: Eta

en: Medium
eo: Mezgranda

en: Large
eo: Granda

en: Image Size:
eo: Grando de bildo:

en: Red
eo: Ruĝa

en: Orange
eo: Oranĝkolora

en: Green
eo: Verda

en: Blue
eo: Blua

en: Purple
eo: Purpura

en: Pink
eo: Rozkolora

en: Silver
eo: Arĝenta

en: Image Color:
eo: Koloro de bildo:

en: Subscribe to %s
eo: Aboni %s

en: Social Media Icons
eo: Sociaj piktogramoj

en: A simple widget that displays social media icons.
eo: Simpla kromprogrameto por montri piktogramojn de soci-retejoj.

en: Social
eo: Sociaj

en: View %1$s&#8217;s profile on %2$s
eo: Rigardi profilon de %1$s en %2$s

en: Top Posts &amp; Pages
eo: Popularaj afiŝoj k. paĝoj

en: Shows your most viewed posts and pages.
eo: Montras viajn plej rigarditajn afiŝojn kaj paĝojn.

en: Maximum number of posts to show (no more than 10):
eo: Maksimuma nombro da montrontaj afiŝoj (ne pli ol 10):

en: Types of pages to display:
eo: Tipoj de montrindaj paĝoj:

en: Display as:
eo: Montri kiel:

en: Text List
eo: Teksta listo

en: Image List
eo: Bildo-listo

en: Image Grid
eo: Bildo-krado

en: Top Posts &amp; Pages by views are calculated from 24-48 hours of stats. They take a while to change.
eo: Popularaj afiŝoj k. paĝoj laŭ rigardoj estas kalkulitaj en 24-48 horaj temp-intervaloj. La kalkulo restas same tiom longe.

en: Twitter Timeline
eo: Templinio de Twitter

en: Display an official Twitter Embedded Timeline widget.
eo: Montri oficialan kromprogramon Twitter enkorpigita templinio.

en: My Tweets
eo: Miaj pepoj

en: Follow me on Twitter
eo: Sekvi min ĉe Twitter

en: Height (px):
eo: Alto (px):

en: # of Tweets Shown:
eo: Nombro da montritaj pepoj:

en: You need to <a href="%1$s" target="_blank">create a widget at Twitter.com</a>, and then enter your widget id (the long number found in the URL of your widget's config page) in the field below. <a href="%2$s" target="_blank">Read more</a>.
eo: Vi bezonas <a href="%1$s" target="_blank">krei kromprogrameton ĉe Twitter.com</a>, kaj poste entajpi vian kromprograman ID (la longan numeron trovita en la URL de la agordopaĝo de via kromprogrameto) en la suban kampon. <a href="%2$s" target="_blank">Legi pli</a>.

en: Widget ID:
eo: Kromprogrameta ID:

en: Layout Options:
eo: Aranĝaj opcioj:

en: No Header
eo: Neniu kapo

en: No Footer
eo: Neniu piedo

en: No Borders
eo: Neniuj borderoj

en: No Scrollbar
eo: Neniu rulumskalo

en: Transparent Background
eo: Travidebla fono

en: Link Color (hex):
eo: Ligilo-koloro (deksesuma):

en: Border Color (hex):
eo: Bordero-koloro (deksesuma):

en: Timeline Theme:
eo: Etoso de tempolinio:

en: Display WordPress Posts
eo: Montri WordPressajn afiŝojn

en: Displays a list of recent posts from another WordPress.com or Jetpack-enabled blog.
eo: Montras liston de lastaj afiŝoj el alia WordPress.com- aŭ Jetpack-ebligita blogo.

en: Recent Posts
eo: Lastaj afiŝoj

en: Blog URL:
eo: URL de blogo:

en: Enter a WordPress.com or Jetpack WordPress site URL.
eo: Entajpu URLon de retejo en WordPress.com aŭ Jetpack-WordPress.

en: Number of Posts to Display:
eo: Nombro da afiŝoj por montri:

en: Open links in new window/tab:
eo: Malfermi ligilojn en nova fenestro/langeto:

en: Show Featured Image:
eo: Montri elstarigitan bildon:

en: Show Excerpts:
eo: Montri eltiraĵojn:

en: Jump Start your site by activating these components
eo: Rapide lanĉu vian retejon per aktivigo de tiuj ĉi eroj

en: Jump Start your site
eo: Rapide lanĉi vian retejon

en: Your site has been sucessfully Jump Started.
eo: Via retejo estis sukcese rapide lanĉita.

en: Success! You've jump started your site.
eo: Sukceson! Vi rapide lanĉis vian retejon.

en: Check out other recommended features below, or go to the <a href="%s">settings</a> page to customize your Jetpack experience.
eo: Rigardu aliajn rekomenditajn eblojn sube aŭ iru al la <a href="%s">agordo-paĝo</a> por tajlori vian Jetpack.

en: Jump Start
eo: Rapida lanĉo

en: Skip
eo: Ne fari

en: Link your account to WordPress.com
eo: Ligi vian konton al WordPress.com

en: Improve your site with Jetpack
eo: Plibonigu vian retejon per Jetpack

en: Jetpack can help secure your site, increase performance &amp; traffic, and simplify how you manage your site.
eo: Jetpack povas helpi sekurigi vian retejon, plibonigi rendimenton kaj trafikon kaj simpligi administradon de via retejo.

en: Performance &amp; Security
eo: Rendimento k. sekureco

en: Traffic Growth
eo: Kresko de trafiko

en: WordPress.com Tools
eo: Iloj de WordPress.com

en: Learn more about WordPress.com's free tools
eo: Lernu pli pri la senpagaj iloj de WordPress

en: Manage Multiple Sites
eo: Administri plurajn retejojn

en: Bulk site management from one dashboard.
eo: Reteja administrado amase, en unu panelo.

en: Automatic Updates
eo: Aŭtomataj ĝisdatigoj

en: Keep plugins auto-updated.
eo: Teni kromprogramojn ĝisdataj.

en: Centralized Posting
eo: Unuloka afiŝado

en: Post to your sites via mobile devices.
eo: Afiŝi al viaj retejoj per poŝa aparato.

en: Menu Management
eo: Menua administrado

en: A simpler UI for creating and editing menus.
eo: Pli simpla UI por kreo kaj redakto de menuoj.

en: More Statistics
eo: Pliaj statistikaĵoj

en: Enhanced site stats and insights.
eo: Plibonigitaj statistikaĵoj kaj komprenoj rilate retejon.

en: Go to WordPress.com to try these features
eo: Iru al WordPress.com por provi tiujn eblojn

en: Go to WordPress.com
eo: Iri al WordPress.com

en: Activate free WordPress.com features
eo: Aktivigi senpagajn eblojn de WordPress.com

en: Activate features
eo: Aktivigi eblojn

en: Jetpack includes many other features that you can use to customize how your site looks and functions. These include Contact Forms, Tiled Photo Galleries, Custom CSS, Image Carousel, and a lot more.
eo: Jetpack inkluzivas plurajn aliajn eblojn por tajlori la aspekton kaj funkciojn de via retejo. Ili inkluzivas kontakto-formularojn, foto-galeriojn en kradoj, uzon de propra CSS, bildo-karuselon kaj pli.

en: See the other %s Jetpack features
eo: Vidu la aliajn %s eblojn de Jetpack

en: We offer free, full support to all Jetpack users. Our support team is always around to help you.
eo: Ni donas senpagan, plenan subtenon al ĉiuj uzantoj de Jetpack. Nia helpteamo ĉiam pretas helpi vin.

en: Two-Step Authentication Enabled
eo: Dupaŝa aŭtentigo ebligita

en: Two-Step Authentication Disabled
eo: Dupaŝa aŭtentigo malebligita

en: Unlink This Account
eo: Malligi tiun konton

en: Loading&hellip;
eo: Ŝargas&hellip;

en: View stats on WordPress.com right now
eo: Rigardi statistikaĵojn ĉe WordPress.com nun

en: Your Site Stats work better with JavaScript enabled.
eo: La statistikaĵoj de via retejo funkcias pli bone kiam Ĝavoskripto estas ebligita.

en: View Site Stats without JavaScript
eo: Rigardi statistikaĵojn de via retejo sen Ĝavoskripto

en: Visit <a href="%s">Site Stats</a> to see your stats.
eo: Vizitu <a href="%s">Retejajn statistikaĵojn</a> por vidi viajn statistikaĵojn.

en: Admin bar
eo: Administra breto

en: Put a chart showing 48 hours of views in the admin bar.
eo: Meti diagramon de 48 horoj da rigardoj en la administran breton.

en: Registered users
eo: Registritaj uzantoj

en: Count the page views of registered users who are logged in.
eo: Kalkuli la paĝ-rigardojn de registritaj, ensalutintaj uzantoj.

en: Smiley
eo: Ridmieno

en: Hide the stats smiley face image.
eo: Kaŝi la ridmienon de la statistikaĵoj.

en: The image helps collect stats and <strong>makes the world a better place</strong> but should still work when hidden
eo: La bildo helpas kolekti statistikaĵojn kaj <strong>plibonigas la mondon</strong>, sed ankoraŭ funkcias kiam kaŝita

en: Smiley face
eo: Ridmieno

en: Report visibility
eo: Raporti videblecon

en: Select the roles that will be able to view stats reports.
eo: Elektu uzant-rolojn kiuj rajtas vidi statistikaĵojn.

en: Stats
eo: Statistikaĵoj

en: Views over 48 hours. Click for more Site Stats.
eo: Rigardoj dum 48 horoj. Alklaku por pliaj retejo-statistikaĵoj.

en: day
eo: tago

en: week
eo: semajno

en: month
eo: monato

en: the past day
eo: pasint-tage

en: the past week
eo: pasint-semajne

en: the past month
eo: en antaŭa monato

en: the past quarter
eo: en antaŭa jarkvarono

en: the past year
eo: en la antaŭa jaro

en: Chart stats by
eo: Diagrami statistikaĵojn laŭ

en: Show top posts over
eo: Montri popularajn afiŝojn pli ol

en: Show top search terms over
eo: Montri popularajn serĉ-vortojn pli ol

en: Submit
eo: Proponi

note: translators: Stats dashboard widget postviews list: "$post_title $views Views"
en: %1$s %2$s Views
eo: %1$s %2$s rigardoj

en: View All
eo: Vidi ĉion

en: Top Posts
eo: Gravaj afiŝoj

en: Sorry, nothing to report.
eo: Pardonon, nenio por raporti.

en: Top Searches
eo: Popularaj serĉoj

en: We were unable to get your stats just now. Please reload this page to try again.
eo: Ni ne povis kolekti viajn statistikaĵojn nun. Bonvole reŝargu tiun ĉi paĝon por provi denove.

en: We were unable to get your stats just now. Please reload this page to try again. If this error persists, please <a href="%1$s" target="_blank">contact support</a>. In your report please include the information below.
eo: Ni ne povis kolekti viajn statistikaĵojn nun. Bonvole reŝargu tiun ĉi paĝon por provi denove. Se la eraro daŭras, bonvole <a href="%1$s" target="_blank">kontaktu subtenon</a>. En via raporto bonvole inkluzivu la subajn informojn.

en: Jetpack Subscriptions:
eo: Jetpack-abonoj:

en: Don&#8217;t send this to subscribers
eo: Ne sendu tion al abonantoj

en: Jetpack Subscriptions Settings
eo: Agordoj de Jetpack-abonoj

en: Follow Blog
eo: Sekvi blogon

en: Follow Comments
eo: Sekvi komentojn

en: Follower Settings
eo: Agordoj de sekvantoj

en: Blog follow email text
eo: Teksto de retletero al blogo-sekvantoj

en: Comment follow email text
eo: Teksto de retletero al komento-sekvantoj

en: Change whether your visitors can subscribe to your posts or comments or both.
eo: Ŝanĝi ĉu viaj vizitantoj rajtas aboni viajn afiŝojn aŭ komentojn aŭ ambaŭ.

en: Show a <em>'follow blog'</em> option in the comment form
eo: Montri opcion <em>'sekvi blogon'</em> en la komento-formularo

en: Show a <em>'follow comments'</em> option in the comment form
eo: Montri opcion <em>'sekvi komentojn'</em> en la komento-formularo

en: These settings change emails sent from your blog to followers.
eo: Tiuj ĉi agordoj ŝanĝas retleterojn senditajn de via blogo al sekvantoj.

en: Introduction text sent when someone follows your blog. (Site and confirmation details will be automatically added for you.)
eo: Prezenta teksto sendota kiam iu sekvos vian blogon. (Retejaj kaj konfirmaj detaloj estos aŭtomate aldonitaj por vi.)

en: Introduction text sent when someone follows a post on your blog. (Site and confirmation details will be automatically added for you.)
eo: Prezenta teksto sendota kiam iu sekvos afiŝon en via blogo. (Retejaj kaj konfirmaj detaloj estos aŭtomate aldonitaj por vi.)

en: Howdy.
    
    You recently followed this blog's posts. This means you will receive each new post by email.
    
    To activate, click confirm below. If you believe this is an error, ignore this message and we'll never bother you again.
eo: Saluton.
    
    Lastatempe, vi sekvis la afiŝojn de tiu ĉi blogo. Tio signifas, ke vi ricevos ĉiun novan afiŝon retpoŝte.
    
    Por aktivigi, alklaku al konfirmi sube. Se vi kredas tion ĉi eraro, ignoru tiun ĉi mesaĝon kaj ni neniam denove ĝenos vin.

en: Howdy.
    
    You recently followed one of my posts. This means you will receive an email when new comments are posted.
    
    To activate, click confirm below. If you believe this is an error, ignore this message and we'll never bother you again.
eo: Saluton.
    
    Lastatempe, vi sekvis unu el miaj afiŝoj. Tio signifas, ke vi ricevos retleteron kiam novaj komentoj estos afiŝitaj.
    
    Por aktivigi, alklaku konfirmi sube. Se vi kredas, ke tio ĉi estas eraro, ignoru la mesaĝon kaj ni ne denove ĝenos vin.

en: Notify me of follow-up comments by email.
eo: Avizu min retpoŝte pri respondaj komentoj.

en: Notify me of new posts by email.
eo: Avizu min retpoŝte pri novaj afiŝoj.

en: Add an email signup form to allow people to subscribe to your blog.
eo: Aldoni registriĝan formularon retpoŝtan por permesi abonojn al via blogo.

en: Blog Subscriptions
eo: Blog-abonoj

en: The email you entered was invalid. Please check and try again.
eo: La entajpita retpoŝtadreso ne estis valida. Bonvole kontrolu kaj provu denove.

en: You have already subscribed to this site. Please check your inbox.
eo: Vi jam abonis tiun retejon. Bonvole kontrolu vian leterkeston.

en: There was an error when subscribing. Please try again.
eo: Eraro okazis dum abono. Bonvole provu denove.

en: Join %s other subscriber | Join %s other subscribers
eo[0]: Aliĝi al %s alia abonanto
eo[1]: Aliĝi al %s aliaj abonantoj

en: Email Address:
eo: Retpoŝtadreso:

en: Subscribe to Blog via Email
eo: Aboni blogon retpoŝte

en: Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.
eo: Entajpu vian retpoŝtadreson por aboni tiun ĉi blogon kaj ricevi retpoŝte avizojn pri novaj afiŝoj.

en: Subscribe
eo: Aboni

en: Success! An email was just sent to confirm your subscription. Please find the email now and click activate to start subscribing.
eo: Sukceso! Retletero estis ĵus sendita por konfirmi vian abonon. Bonvole trovu la leteron kaj alklaku Aktivigi por ekaboni.

en: Widget title:
eo: Kromprogrameta titolo:

en: Optional text to display to your readers:
eo: Nedeviga teksto por montri al viaj legantoj:

en: Subscribe Placeholder:
eo: Abona lokokupilo:

en: Subscribe Button:
eo: Abono-butono:

en: Success Message Text:
eo: Teksto de sukces-mesaĝo:

en: Show total number of subscribers? (%s subscriber) | Show total number of subscribers? (%s subscribers)
eo[0]: Ĉu montri sumon de abonantoj? (%s abonanto)
eo[1]: Ĉu montri sumon de abonantoj? (%s abonantoj)

en: Featured Content
eo: Elstarigita enhavo

en: Easily feature all posts with the <a href="%1$s">"featured" tag</a> or a tag of your choice. Your theme supports up to %2$s posts in its featured content area.
eo: Facile elstarigi ĉiujn afisojn per la <a href="%1$s">etikedo "elstarigita"</a> aŭ etikedo de via elekto. Via etoso subtenas ĝis %2$s afiŝoj en sia loko por elstarigita enhavo.

en: Tag name
eo: Etikedo-nomo

en: Hide tag from displaying in post meta and tag clouds.
eo: Kaŝi etikedon por ne montriĝi en nuboj de etikedoj kaj afiŝaj metadatumoj.

en: Display tag content in all listings.
eo: Montri etikedan enhavon en ĉiuj listoj.

en: The settings for Featured Content have <a href="%s">moved to Appearance &rarr; Customize</a>.
eo: La agordoj por Elstarigita enhavo <a href="%s">translokiĝis al Aspekto &rarr; Tajlori</a>.

en: Add logo
eo: Aldoni emblemon

en: Set as logo
eo: Difini kiel emblemon

en: Choose logo
eo: Elekti emblemon

en: Change logo
eo: Ŝanĝi emblemon

en: Remove logo
eo: Forviŝi emblemon

en: No logo set
eo: Neniu emblemo fiksita

en: Site Title, Tagline, and Logo
eo: Retejaj titolo, frapfrazo kaj emblemo

en: Display Header Text
eo: Montri kapo-tekston

en: Logo
eo: Emblemo

en: Site Logo
eo: Emblemo de la retejo

en: &mdash; Select &mdash;
eo: &mdash; Elekto &mdash;

en: Tiled Mosaic
eo: Mozaiko de kaheloj

en: Square Tiles
eo: Kvadrataj kaheloj

en: Circles
eo: Rondoj

en: Tiled Columns
eo: Kaheligitaj kolumnoj

en: Display all your gallery pictures in a cool mosaic.
eo: Ĉiuj viaj galeriaj bildoj povas esti prezentitaj en belstila mozaiko.

en: Example:
eo: Ekzemplo:

en: Website Verification Services
eo: Retejaj konfirmaj servoj

en: Enter your meta key "content" value to verify your blog with %s
eo: Entajpu la "enhavan" valoron de via meta-ŝlosilo por konfirmi vian blogon kun %s

en: and
eo: kaj

en: %s Error
eo: %s eraro

en: This video is intended for mature audiences.
eo: Tiu ĉi filmo estas celita al plenkreskuloj.

en: Please verify your birthday.
eo: Bonvole konfirmu vian naskiĝtagon.

en: You do not have sufficient <a rel="nofollow" href="%s" target="_blank">freedom levels</a> to view this video. Support free software and upgrade.
eo: Vi ne havas sufiĉan <a rel="nofollow" href="%s" target="_blank">liberecon pro via programaro</a> por spekti tiun ĉi filmon. Subtenu liberan programaron per promociiĝo.

[ctx: watch a video title]
en: Watch: %s
eo: Spekti: %s

en: this video
eo: tiun ĉi filmon

[ctx: Play as in playback or view a movie]
en: JavaScript required to play %s.
eo: Ĝavoskripto postulita por ludi %s.

en: This video requires <a rel="nofollow" href="%s" target="_blank">Adobe Flash</a> for playback.
eo: Tiu ĉi filmo postulas <a rel="nofollow" href="%s" target="_blank">Adobe Flash</a> por ludigi.

en: Loading video...
eo: Ŝargas filmon...

en: The VideoPress plugin could not communicate with the VideoPress servers. This error is most likely caused by a misconfigured plugin. Please reinstall or upgrade.
eo: La kromprogramo VideoPress ne povis komuniki kun la serviloj de VideoPress. Tiu eraro plej verŝajne okazis pro misagordita kromprogramo. Bonvole ree instalu aŭ ĝisdatigu.

en: <strong>%s</strong> is not an allowed embed site.
eo: <strong>%s</strong> ne estas permesita enkorpiga retejo.

en: Publisher limits playback of video embeds.
eo: Eldonisto limigas ludigon de filmaj enkorpigoj.

en: No data found for VideoPress identifier: <strong>%s</strong>.
eo: Neniuj datumoj trovitaj por identigilo VideoPress: <strong>%s</strong>.

en: Could not obtain a VideoPress upload token. Please try again later.
eo: Ne povis akiri alŝutan ĵetonon de VideoPress. Bonvole provu denove poste.

en: Please note that the VideoPress module requires a WordPress.com account with an active <a href="http://store.wordpress.com/premium-upgrades/videopress/" target="_blank">VideoPress subscription</a>.
eo: Bonvole notu, ke la VideoPress-modulo postulas konton ĉe WordPress.com kun aktiva <a href="http://store.wordpress.com/premium-upgrades/videopress/" target="_blank">abono de VideoPress</a>.

en: Connected WordPress.com Blog
eo: Blogo konektita al WordPress.com

en: Only videos from the selected blog will be available in your media library.
eo: Nur filmoj el la elektita blogo estos haveblaj al via aŭdvida biblioteko.

en: <a href="%s">Click here</a> to refresh this list.
eo: <a href="%s">Alklaku tie ĉi</a> por freŝigi la liston.

en: Video Library Access
eo: Aliro al film-biblioteko

en: Do not allow other users to access my VideoPress library
eo: Ne permesi aliro-rajton de aliaj al mia biblioteko en VideoPress

en: Allow users to access my videos
eo: Permesi uzantojn aliri al miaj filmoj

en: Allow users to access and edit my videos
eo: Permesi uzantojn aliri kaj redakti miajn filmojn

en: Allow users to access, edit, and delete my videos
eo: Permesi uzantojn aliri, redakti kaj forviŝi miajn filmojn

en: Allow users to upload videos
eo: Permesi uzantojn alŝuti filmojn

en: Free formats
eo: Liberaj strukturoj

en: Only display videos in free software formats
eo: Montri nur filmojn strukturitaj libere

en: Ogg file container with Theora video and Vorbis audio. Note that some browsers are unable to play free software video formats, including Internet Explorer and Safari.
eo: Ujo por Ogg-dosieroj kun Theora-video kaj Vorbis-sono. Notu, ke kelkaj retumiloj ne povas ludi liberajn film-strukturojn, inkluzive Internet Explorer kaj Safari.

en: Default quality
eo: Defaŭlta kvalito

en: Display higher quality video by default.
eo: Defaŭlte montri filmojn pli altkvalite.

en: This setting may be overridden for individual videos.
eo: Tiu ĉi agordo povas esti anstataŭigita je individua spektado.

en: VideoPress Library
eo: Biblioteko de VideoPress

en: Use the button below to browse your VideoPress Library. Note that you can also browse your VideoPress Library while editing a post or page by using the <strong>Add Media</strong> button in the post editor.
eo: Uzu la suban butonon por trafoliumi vian bibliotekon de VideoPress. Notu, ke vi povas ankaŭ foliumi la bibliotekon dum vi redaktas afiŝon aŭ paĝo per uzo de la butono <strong>Aldoni aŭdvidaĵon</strong> en la afiŝa redaktilo.

en: Browse Your VideoPress Library
eo: Foliumi vian bibliotekon de VideoPress

en: Please enable JavaScript support in your browser to use VideoPress.
eo: Bonvole ebligu Ĝavoskripton en via retumilo por uzi VideoPress.

en: Please select a video file to upload.
eo: Bonvole elektu filmon por alŝuti.

en: Your video is uploading... Please do not close this window.
eo: Via filmo alŝutiĝas... Bonvole ne fermu tiun ĉi fenestron.

en: An unknown error has occurred. Please try again later.
eo: Okazis nekonata eraro. Bonvole provu denove pli poste.

en: Your video has successfully been uploaded. It will appear in your VideoPress Library shortly.
eo: Via filmo sukcese alŝutiĝis. Ĝi aperos baldaŭ en via biblioteko de VideoPress.

en: Upload a Video
eo: Alŝuti filmon

en: Insert Video
eo: Enmeti filmon

en: Ogg File URL
eo: URL al Ogg-dosiero

en: Location of the Ogg video file.
eo: Loko de la Ogg-dosiera filmo.

en: Display share menu and allow viewers to embed or download this video
eo: Montri kunhavigan menuon kaj permesi spektantojn enkorpigi aŭ elŝuti la filmon

en: Rating
eo: Pritakso

en: Shortcode
eo: Konciz-kodo

en: The preview is unavailable while this video is being processed.
eo: La antaŭrigardo ne haveblas dum la procezado de la filmo.

en: Video Preview:
eo: Antaŭrigardo de filmo:

en: Use the form below to upload a video to your VideoPress Library. The following video formats are supported: %s. Maximum upload file size is %d%s.
eo: Uzu la suban formularon por alŝuti filmon al via biblioteko de VideoPress. La sekvaj film-strukturoj estas subtenataj: %s. Maksimuma grando de alŝutota filmo estas %d%s.

en: Upload Video
eo: Alŝuti filmon

en: All category pages
eo: Ĉiuj kategoriaj paĝoj

en: Logged In
eo: Ensalutinta

en: Logged Out
eo: Elsalutinta

en: All author pages
eo: Ĉiuj aŭtoraj paĝoj

en: All tag pages
eo: Ĉiuj etikedaj paĝoj

en: All date archives
eo: Ĉiuj dato-arkivoj

en: Daily archives
eo: Tagaj arkivoj

en: Monthly archives
eo: Monataj arkivoj

en: Yearly archives
eo: Jaraj arkivoj

en: Front page
eo: Ĉefpaĝo

en: Posts page
eo: Afiŝo-paĝo

en: Archive page
eo: Arkivo-paĝo

en: 404 error page
eo: 404 eraro-paĝo

en: Search results
eo: Serĉrezultoj

en: Post type:
eo: Afiŝo-tipo:

en: Static page:
eo: Senŝanĝa paĝo:

en: All taxonomy pages
eo: Ĉiuj taksonomiaj paĝoj

en: Show related content after posts
eo: Montri rilatan enhavon post afiŝoj

en: Untitled Post
eo: Sentitola afiŝo

[ctx: in {category/tag name}]
en: In "%s"
eo: En "%s"

en: With 1 comment | With %s comments
eo[0]: Kun 1 komento
eo[1]: Kun %s komentoj

en: Similar post
eo: Simila afiŝo

en: The secret parameter is missing
eo: La sekreta parametro mankas

en: The secret parameter is invalid or malformed
eo: La sekreta parametro estas nevalida aŭ misformita

en: The response parameter is missing
eo: La responda parametro mankas

en: The response parameter is invalid or malformed
eo: La responda parametro estas nevalida aŭ misformita

en: Invalid JSON
eo: Nevalida JSON

en: Unexpected response
eo: Neatendita respondo

en: Shared Post
eo: Kunhavigita afiŝo

note: translators: included in e-mail when post is shared via e-mail. First item is sender's name. Second is sender's e-mail address.
en: %1$s (%2$s) thinks you may be interested in the following post:
eo: %1$s (%2$s) opinias, ke vi havos intereson en la sekva afiŝo:

en: Disable CSS and JS
eo: Malebligi CSS kaj JS

en: Advanced.  If this option is checked, you must include these files in your theme manually for the sharing links to work.
eo: Altnivela. Se tiu ĉi opcio estas markita, vi devas inkluzivi tiujn ĉi dosierojn en via etoso permane por ebligi la kunhavigajn ligilojn.

en: Share this:
eo: Kunhavigu tion:

en: More
eo: Pli

en: Share
eo: Kunhavigi

en:  (Opens in new window)
eo: (Malfermiĝas en nova fenestro)

[ctx: as sharing source]
en: Email
eo: Retpoŝtadreso

en: This post has been shared!
eo: Tiu ĉi afiŝo estis kunhavigita!

en: You have shared this post with %s
eo: Vi kunhavigis tiun ĉi afiŝon kun %s

en: Close
eo: Fermi

[ctx: share to]
en: Email
eo: Retpoŝti

en: Click to email this to a friend
eo: Alklaku por sendi tion al amiko

en: Send to Email Address
eo: Sendi al Retpoŝtadreso

en: Your Name
eo: Via nomo

en: Your Email Address
eo: Via retpoŝtadreso

en: Send Email
eo: Sendi retleteron

en: Post was not sent - check your email addresses!
eo: Afiŝo ne estis sendita - kontrolu la retpoŝtadresojn!

en: Email check failed, please try again
eo: Retpoŝto-kontrolo malsukcesis, bonvole provu denove

en: Sorry, your blog cannot share posts by email.
eo: Bedaŭrinde, via blogo ne povas kunhavigi afiŝojn retpoŝte.

en: Click to share on Twitter
eo: Alklaku por kunhavigi ĉe Twitter

en: Click to share on Reddit
eo: Alklaku por kunhavigi ĉe Reddit

en: Click to share on LinkedIn
eo: Alklaku por kunhavigi ĉe LinkedIn

en: Print
eo: Printi

[ctx: share to]
en: Print
eo: Printi

en: Click to print
eo: Alklaku por printi

en: Press This
eo: Presi tion ĉi

[ctx: share to]
en: Press This
eo: Presi tion ĉi

en: Click to Press This!
eo: Alklaku por presi tion ĉi!

en: Click to share on Google+
eo: Alklaku por kunhavigi per Google+

en: Click to share on %s
eo: Alklaku por kunhavigi per %s

en: Icon
eo: Piktogramo

en: Remove Service
eo: Forviŝi servon

en: Share on Tumblr
eo: Kunhavigi per Tumblr

en: Click to share on Tumblr
eo: Alklaku por kunhavigi per Tumblr

en: Click to share on Pinterest
eo: Alklaku por kunhavigi ĉe Pinterest

en: Click to share on Pocket
eo: Alklaku por kunhavigi ĉe Pocket

en: Warning! Multibyte support missing!
eo: Averto! Plurbajta subteno mankas!

en: This plugin will work without it, but multibyte support is used <a href="%s" target="_blank">if available</a>. You may see minor problems with Tweets and other sharing services.
eo: Tiu ĉi kromprogramo funkcios sen tio, sed plurbajta subteno estas uzita <a href="%s" target="_blank">se havebla</a>. Vi eble vidos negravajn problemojn je pepado kaj kun aliaj kunhavigaj servoj.

en: Add sharing buttons to your blog and allow your visitors to share posts with their friends.
eo: Aldoni kunhavigajn butonojn al via blogo por permesi vizitantojn kunhavigi afiŝojn kun amikoj.

en: Available Services
eo: Haveblaj servoj

en: Drag and drop the services you'd like to enable into the box below.
eo: Trenu kaj faligu la deziratan servon en la suban skatolon.

en: Add a new service
eo: Aldoni novan servon

en: Please note that your services have been restricted because your site is private.
eo: Bonvole notu, ke viaj servoj estis limigitaj ĉar via retejo estas privata.

en: Enabled Services
eo: Ebligitaj servoj

en: Services dragged here will appear individually.
eo: Servoj trenitaj tie ĉi aperos unuope.

en: Drag and drop available services here.
eo: Trenu kaj faligu haveblajn servojn tie ĉi.

en: Services dragged here will be hidden behind a share button.
eo: Servoj trenitaj tie ĉi estos kaŝitaj malantaŭ kunhaviga butono.

en: Live Preview
eo: Simultana antaŭrigardo

en: Sharing is off. Add services above to enable.
eo: Kunhavigo estas malŝaltita. Aldonu suprajn servojn por ebligi.

en: Button style
eo: Butona stilo

en: Icon + text
eo: Piktogramo + teksto

en: Icon only
eo: Nur piktogramo

en: Text only
eo: Nur teksto

en: Official buttons
eo: Oficialaj butonoj

en: Sharing label
eo: Etikedo por kunhavigado

en: Service name
eo: Servo-nomo

en: Sharing URL
eo: Kunhavigo-URL

en: You can add the following variables to your service sharing URL:
eo: Vi rajtas aldoni la sekvajn variablojn al la URL de servo-kunhavigo:

en: Icon URL
eo: Piktogramo-URL

en: Enter the URL of a 16x16px icon you want to use for this service.
eo: Entajpu la URL de piktogramo por la servo je 16x16px.

en: Create Share Button
eo: Krei kunhavigan butonon

en: An error occurred creating your new sharing service - please check you gave valid details.
eo: Okazis eraro dum kreo de via nova kunhaviga servo - bonvole kontrolu, ke vi donis validajn informojn.

en: Your blog does not currently have any published posts.
eo: Via blogo nuntempe ne havas publikigitajn afiŝojn.

en: Download: <a href="%s">%s</a><br />
eo: Elŝuti: <a href="%s">%s</a><br />

en: View on Instagram
eo: Vidi ĉe Instagram

en: Take Our Survey
eo: Partopreni nian opinisondadon

en: This slideshow could not be started. Try refreshing the page or viewing it in another browser.
eo: La prezentaĵo ne povis esti lanĉita. Provu reŝargi la paĝon aŭ provu alian retumilon.

en: Click to autoplay the presentation!
eo: Alklaku por aŭtomate ludi la prezentaĵon!

en: Servings
eo: Porcioj

en: Time
eo: Tempo

en: Difficulty
eo: Malfacileco

en: Slideshow
eo: Prezentaĵo

en: Image Gallery Slideshow
eo: Prezentaĵo de bild-galerio

en: Click to view slideshow.
eo: Alklaku por spekti prezentaĵon.

en: This slideshow requires JavaScript.
eo: Tiu prezentaĵo postulas Ĝavoskripton.

en: Tweets by @%s
eo: Pepoj de @%s

en: Something is wrong with your Wufoo shortcode. If you copy and paste it from the %sWufoo Code Manager%s, you should be golden.
eo: Io misas pri via konciz-kodo por Wufoo. Se vi kopios kaj algluos de %sKodo-administrado de Wufoo%s, ĉio iros glate.

en: Site Icon Upload
eo: Alŝuto de reteja piktogramo

en: Update Site Icon
eo: Ĝisdatigi retejan piktogramon

en: Remove Icon
eo: Forviŝi piktogramon

en: Add a Site Icon
eo: Aldoni retejan piktogramon

en: Site Icon creates a favicon for your site and more.
eo: Reteja piktogramo kreas favikonon por via retejo kaj pli.

en: Add Site Icon
eo: Aldoni retejan piktogramon

en: select a file
eo: elektu dosieron

en: Upload a image that you want to use as your site icon. You will be asked to crop it in the next step.
eo: Alŝutu bildon por uzo kiel la piktogramo de via retejo. Vi estos petita stuci ĝin sekvapaŝe.

en: The image needs to be at least
eo: La bildo devus esti almenaŭ

en: in both width and height.
eo: kaj alte kaj larĝe.

en: Upload Image
eo: Alŝuti bildon

en:  or <a href="%s">Cancel</a> and go back to the settings.
eo: aŭ vi povas <a href="%s">Rezigni</a> kaj reveni al la agordoj.

en: crop the image
eo: stuci la bildon

en: Crop Image
eo: Stuci bildon

en: As your favicon
eo: Kiel via favikono

en: Browser Chrome
eo: Retumilo Chrome

en: Preview Favicon
eo: Antaŭrigardi favikonon

en: As a mobile icon
eo: Kiel porpoŝa piktogramo

en: Preview Home Icon
eo: Antaŭrigardi ĉefpaĝan piktogramon

en: Image to be cropped
eo: Stucota bildo

en: Large Blog Image
eo: Granda blog-bildo

en: All Done
eo: Finite

en: Your site icon has been uploaded!
eo: Via reteja piktogramo estis alŝutita!

en: Back to General Settings
eo: Reen al ĝeneralaj agordoj

en: Please upload a file.
eo: Bonvole alŝutu dosieron.

en: The file that you uploaded is not an accepted file type. Please try again.
eo: La alŝutita dosiero ne estas akceptita dosiertipo. Bonvole provu denove.

en: The image that you uploaded is smaller than %upx in width.
eo: La alŝutita bildo estas pli eta ol %upx larĝe.

en: The image that you uploaded is smaller than %upx in height.
eo: La alŝutita bildo estas pli eta ol %upx alte.

en: Temporary Large Image for Blog Image
eo: Provizora granda bildo por blog-bildo

en: Temporary Resized Image for Blog Image
eo: Provizora aligrandigita bildo por blog-bildo

en: You are not supposed to be here!
eo: Vi ne devus esti tie ĉi!

en: Single Sign On
eo: Unuopa ensaluto

en: Require Two-Step Authentication
eo: Devigi du-paŝan aŭtentigon

en: Match by Email
eo: Kongruigi per retpoŝto

en: Error: This site's Jetpack connection is currently experiencing problems.
eo: Eraro: La Jetpack-konekto de tiu ĉi retejo momente ne funkcias glate.

en: Cannot deal with cookie redirects, as headers are already sent.
eo: Ne povas trakti kuketajn alidirektojn, ĉar kapoj jam estis senditaj.

en: Error, invalid response data.
eo: Eraro, nevalidaj respondaj datumoj.

en: Error: Couldn't create suitable username.
eo: Eraro: ne povis krei konvenan uzantnomon.

en: Log in with WordPress.com
eo: Ensaluti per WordPress.com

en: Login method not allowed
eo: Ensaluta metodo ne permesita

en: We couldn't find an account with the email <strong><code>%1$s</code></strong> to log you in with.  If you already have an account on <strong>%2$s</strong>, please make sure that <strong><code>%1$s</code></strong> is configured as the email address, or that you have connected to WordPress.com on your profile page.
eo: Ni ne povis trovi konton kun la retpoŝtadreso <strong><code>%1$s</code></strong> por ensalutigi vin. Se vi jam havas konton ĉe <strong>%2$s</strong>, bonvole certigu, ke <strong><code>%1$s</code></strong> estas agordita kiel la retpoŝtadreso, aŭ ke vi ligiĝis al WordPress.com en via profil-paĝo.

en: We couldn't find any account on <strong>%2$s</strong> that is linked to your WordPress.com account to log you in with.  If you already have an account on <strong>%2$s</strong>, please make sure that you have connected to WordPress.com on your profile page.
eo: Ni ne povis trovi konton ĉe <strong>%2$s</strong> ligita al via konto ĉe WordPress.com por ensalutigi vin.  Se vi jam havas konton ĉe <strong>%2$s</strong>, bonvole certigu, ke vi ligiĝis al WordPress.com en via profil-paĝo.

en: Connecting with Single Sign On enables you to log in via your WordPress.com account.
eo: Konektiĝo per Unuopa ensaluto ebligas vin ensaluti per via konto ĉe WordPress.com.

en: Each contact form can easily be customized to fit your needs. When a user submits your contact form, the feedback will be filtered through <a href="http://akismet.com/" target="_blank">Akismet</a> (if it is <a href="%s">active on your site</a>) to make sure it’s not spam. Any legitimate feedback will then be emailed to you, and added to your feedback management area.
eo: Ĉiu kontakt-formularo povas esti facile tajlorita laŭbezone. Kiam uzanto sendas la kontakto-formularon, ĝi estos filtrita de <a href="http://akismet.com/" target="_blank">Akismet</a> (se <a href="%s">aktivigita en via retejo</a>) por kontroli ĉu estas trudaĵo. Ĉiu vera pritaksado estos retpoŝte sendita al vi kaj aldonita al via administra loko por pritaksoj.

en: Comments Screenshot
eo: Komenta ekrankopio

en: Comments enables your visitors to use their WordPress.com, Twitter, or Facebook accounts when commenting on your site.
eo: Komentoj ebligas al vizitantoj uzi siajn kontojn ĉe WordPress.com, Twitter aŭ Facebook por komenti ĉe via retejo.

en: Jetpack tries to match your site's color scheme automatically, but you can make manual adjustments at the bottom of the <a href='%s'>Discussion Settings</a> page.
eo: Jetpack provas aŭtomate kongruigi la kolorskemon de via retejo, sed vi povas permane alĝustigi ĉe la subo de la paĝo <a href='%s'>Diskuto-agordoj</a>.

en: Gallery Carousel Screenshot
eo: Galeri-karusela ekrankopio

en: With Carousel active, any standard WordPress galleries you have embedded in posts or pages will launch a gorgeous full-screen photo browsing experience with comments and EXIF metadata.
eo: Kun aktiva karuselo, ĉiuj normalaj galerioj de WordPress enkorpigitaj en afiŝojn aŭ paĝojn lanĉos belegan plenekranan foto-foliuman sperton kun komentoj kaj EXIF-metadatumoj.

en: Custom CSS
eo: Propra CSS

en: The Custom CSS editor gives you the ability to add to or replace your theme's CSS, all while supplying syntax coloring, auto-indentation, and immediate feedback on the validity of the CSS you're writing.
eo: La redaktilo por propra CSS donas eblon aldoni al aŭ anstataŭigi la CSS en la etoso, dum vi vidas kolorigon de sintakso, aŭtomatan deŝoviĝon kaj tujan pritakson pri la valideco de via CSS.

en: To use the CSS editor, go to Appearance &#8594; <a href="%s">Edit CSS</a>.
eo: Por iri al la CSS-redaktilo, iru al Aspekto &#8594; <a href="%s">Redakti CSS</a>.

en: Mobile Theme
eo: Porpoŝa etoso

en: There's a good chance that visitors to your site will be using a smartphone, and it's important to provide them with a great reading experience while on the small screen.
eo: Ŝancoj estas altaj, ke kelkaj vizitantoj al via retejo vizitos per poŝtelefono, do gravas doni al ili bonan legan sperton dum uzo de eta ekrano.

en: Jetpack's mobile theme is optimized for small screens. It uses the header image, background, and widgets from your current theme for a great custom look. Post format support is included, so your photos and galleries will look fantastic on a smartphone.
eo: La porpoŝa etoso de Jetpack estas optimumigita por etaj ekranoj. Ĝi uzas la kapo-bildon, fonon kaj kromprogrametojn de via nuna etoso por bonege speguli la aspekton. Aranĝo de afiŝoj estas subtenata, do viaj fotoj kaj galerioj aspektos bele en poŝtelefono.

en: Visitors on iPhone, Android, Windows Phone, and other mobile devices will automatically see the mobile theme, with the option to view the full site. You can enable or disable the mobile theme by clicking the "Activate" or "Deactive" button above.
eo: Vizitantoj per iPhone, Android, Windows Phone kaj aliaj poŝ-aparatoj aŭtomate vidos la porpoŝan etoson, kun opcio vidi la plenan retejon. Vi povas (mal)ebligi la porpoŝan etoson per alklako al butono "Aktivigi" aŭ "Malaktivigi" supre.

en: If you are a theme author, you can learn about adding support for Infinite Scroll at <a href="%1$s" target="_blank">%1$s</a>.
eo: Se vi estas aŭtoro de etoso, vi povas lerni pri aldono de subteno por Senfina rulumado ĉe <a href="%1$s" target="_blank">%1$s</a>.

en: When you write great content, all you really want is people to find it, right?
eo: Kiam vi verkas bonegan enhavon, ĉio, kion vi vere volas, estas ke homoj trovu ĝin, ĉu ne?

en: With the Infinite Scroll module and a supported theme, that's exactly what happens. Instead of the old way of navigating down a page by scrolling and then clicking a link to get to the next page, waiting for a page refresh&mdash;the document model of the web&mdash;infinite scrolling pulls the next set of posts automatically into view when the reader approaches the bottom of the page, more like an application.
eo: Per la modulo Senfina rulumado en subtenanta etoso, tio estas ĝuste kio okazas. Anstataŭ la malnova maniero navigi paĝon per rulumo kun posta alklako al ligilo por atingi la sekvan paĝon kaj atendo al paĝa ŝargo&mdash;la dokumento-modelo de la retejo&mdash;senfina rulumado aŭtomate tiras la sekvan aron de afiŝoj al la vido kiam leganto proksimiĝas al fino de paĝo, simile al maniero de aplikaĵo.

en: At this time, your theme, %s, doesn't support Infinite Scroll. Unlike other Jetpack modules, Infinite Scroll needs information from your theme to function properly.
eo: Nuntempe, via etoso, %s, ne subtenas Senfinan rulumadon. Malkiel aliaj moduloj de Jetpack, Senfina rulumado bezonas informojn de via etoso por ĝuste funkcii.

en: Until your theme supports Infinite Scroll, you won't be able to activate this module.
eo: Ĝis kiam via etoso subtenos Senfinan rulumadon, vi ne povos aktivigi la modulon.

en: There is an update available for your theme. You may wish to check if this update adds Infinite Scroll support by visiting the <a href="%s">WordPress Updates</a> page.
eo: Ĝisdatigo haveblas por via etoso. Vi eble volos kontroli ĉu la ĝisdatigo aldonas subtenon por Senfina rulumado per vizito al la paĝo <a href="%s">WordPress-ĝisdatigoj</a>.

en: Post by Email
eo: Afiŝi retpoŝte

en: Post by Email is a way of publishing posts on your blog by email. Any email client can be used to send the email, allowing you to publish quickly and easily from devices such as cell phones.
eo: Afiŝado retpoŝte estas maniero publikigi afiŝojn al via blogo per retletero. Iu ajn retpoŝta programo povas esti uzita por sendi la leteron, por permesi facilan, rapidan publikigadon per aparatoj kiel poŝtelefonoj.

en: Manage your Post By Email address from your <a href="%s">profile settings</a>.
eo: Administru vian adreson por afiŝi retpoŝte de viaj <a href="%s">profilaj agordoj</a>.

en: More information on sending emails, attachments, and customizing your posts.
eo: Pliaj informoj pri sendado de retleteroj, alkroĉaĵoj kaj tajlorado de viaj afiŝoj.

en: Give your site a boost by loading images in posts from the WordPress.com content delivery network. We cache your images and serve them from our super-fast network, reducing the burden on your Web host with the click of a button.
eo: Helpu vian retejon per ŝargo de bildoj en afiŝoj el la enhav-livera reto de WordPress.com. Ni tenas viajn bildojn en kaŝmemoro kaj servas ilin el nia super-rapida reto, tio malpliigas la ŝarĝon de via reteja gastiganto, per nur alklako de butono.

en: Tiled Galleries
eo: Galerioj en kaheloj

en: Create elegant magazine-style mosaic layouts for your photos without having to use an external graphic editor.
eo: Kreu elegantajn mozaikajn aranĝojn por viaj fotoj, en la stilo de magazino, sen bezono uzi eksteran grafikan redaktadon.

en: When adding a gallery to your post, you now have the option to select a layout style for your images. We've added support for Rectangular, Square, and Circular galleries. By default, galleries will continue to display using the standard thumbnail grid layout. To make the rectangular layout the default for all of your site's galleries, head over to <a href="%s">Settings &rarr; Media</a> and check the box next to "Display all your gallery pictures in a cool mosaic."
eo: Dum aldono de galerio al via afiŝo, nun vi havas opcion elekti aranĝon por viaj bildoj. Ni aldonis subtenon por kvadrataj, ortangulaj kaj rondaj galerioj. Defaŭlte, galerioj daŭre aperos en la normala aranĝo de bildetoj en krado. Por igi la ortangulan aranĝon la defaŭlto por ĉiuj galerioj de via retejo, iru al <a href="%s">Agordoj &rarr; Aŭdvidaĵoj</a> kaj marku la skatolon apud "Montri ĉiujn galeriajn bildojn en belstila mozaiko".

en: Note: Images in tiled galleries require extra-special processing, so they will be served from WordPress.com's CDN even if the Photon module is disabled.
eo: Noto: bildoj en kaheligitaj galerioj postulas pli da speciala procezado, do ili estos servita el la enhav-livera reto de WordPress.com, eĉ se la modulo Photon estas malebligita.

en: Likes allow your readers to show their appreciation for your posts and other published content using their WordPress.com accounts. Your readers will then be able to review their liked posts from WordPress.com.
eo: Ŝatoj permesas viajn uzantojn montri aprezon por viaj afiŝoj kaj aliaj publikigita enhavo per siaj kontoj ĉe WordPress.com. Viaj legantoj havos eblon ree rigardi siajn ŝatitajn afiŝojn de WordPress.com.

en: Displayed below your posts will be how many people have liked your posts and the Gravatars of those who have liked them.
eo: Montritaj sub viaj afiŝoj estos la nombro da homoj kiuj ŝatis viajn afiŝojn kaj la gravataroj de tiuj ŝatantoj.

en: You can turn Likes on by following these steps:
eo: Vi povas ŝalti Ŝatojn per la sekvo de tiuj ĉi paŝoj:

en: Make sure the module is activated by clicking on "Activate" at the bottom of this page.
eo: Certigu ke la modulo estas aktiva per alklako al "Aktivigi" ĉe la subo de tiu ĉi paĝo.

en: Go to Settings > Sharing in your Dashboard.
eo: Iru al Agordoj > Kunhavigado en via panelo.

en: Ensure that "WordPress.com Likes are…" is set to "On for all posts"
eo: Certigu ke "Ŝatoj de WordPress.com estas..." estas fiksita al "Ŝaltita por ĉiuj afiŝoj"

en: More information on using Likes.
eo: Pliaj informoj pri uzo de Ŝatoj.

en: Search once, get results from everything! Currently supports searching posts, pages, comments, media, and plugins.
eo: Per unufoja serĉo, rezultoj estas liveritaj el ĉio! Nun subtenas priserĉon de afiŝoj, paĝoj, komentoj, aŭdvidaĵoj kaj kromprogramoj.

en: Omnisearch plays nice with other plugins by letting other providers offer results as well.
eo: Ĉioserĉilo (Omnisearch) ludas afable kun aliaj kromprogramoj per permeso al aliaj provizantoj aldoni rezultojn ankaŭ.

en: Control which pages your widgets appear on with Widget Visibility.
eo: Regi kiujn paĝojn devu enhavi kromprogrametojn per Kromprogrameta videbleco.

en: To control visibility, expand the widget and click the Visibility button next to the Save button, and then, choose a set of visibility options.
eo: Por regi videblecon, etendu la kromprogrameton kaj alklaku la butonon Videbleco apud la butono Konservi kaj poste elektu aron de videblecaj opcioj.

en: For example, if you wanted the Archives widget to only appear on category archives and error pages, choose "Show" from the first dropdown and then add two rules: "Page is 404 Error Page" and "Category is All Category Pages."
eo: Ekzemple, se vi volus, ke la kromprogrameto Arkivoj aperu nur en kategoriaj arkivoj kaj erar-paĝoj, vi elektus "Montri" el la unua falmenuo kaj poste aldonus du regulojn: "Paĝo estas 404-erarpaĝo" kaj "Kategorio estas Ĉiuj kategoriaj paĝoj".

en: You can also hide widgets based on the current page. For example, if you don't want the Archives widget to appear on search results pages, choose "Hide" and "Page is Search results."
eo: Ankaŭ, vi povas kaŝi kromprogrametojn depende de la nuna paĝo. Ekzemple, se vi ne volus, ke la kromprogrameto Arkivoj aperu en serĉrezultaj paĝoj, vi elektus "Kaŝi" kaj "Paĝo estas serĉrezultoj".

en: With the VideoPress module you can easily upload videos to your WordPress site and embed them in your posts and pages. This module requires a WordPress.com account with an active <a href="%1$s" target="_blank">VideoPress subscription</a>. Once you have purchased a VideoPress subscription, <a href="%2$s">click here to configure VideoPress</a>.
eo: Per la modulo VideoPress vi povas facile alŝuti filmojn al via WordPress-retejo kaj enkorpigi ilin en viajn afiŝojn kaj paĝojn. La modulo postulas konton ĉe WordPress.com kun aktiva <a href="%1$s" target="_blank">abono de VideoPress</a>. Post aĉeto de abono de VideoPress, <a href="%2$s">alklaku tie ĉi por agordi VideoPress</a>.

en: With Single Sign On, your users will be able to log in to or register for your WordPress site with the same credentials they use on WordPress.com.  It's safe and secure.
eo: Per Unuopa ensaluto, viaj uzantoj povas ensaluti aŭ registriĝi ĉe via WordPress-retejo per la samaj ensalutiloj kiel ĉe WordPress.com. Tio estas sekura.

en: Once enabled, a "Log in with WordPress.com" option will be added to your existing log in form.
eo: Post ebligo, opcio "Ensaluti per WordPress.com" estos aldonita al via ekzistanta ensaluta formularo.

en: Nobody likes downtime, and that's why Jetpack Monitor is on the job, keeping tabs on your site by checking it every five minutes. As soon as any downtime is detected, you will receive an email notification alerting you to the issue. That way you can act quickly, to get your site back online again!
eo: Neniu ŝatas periodon de nefunkciado, tial Observilo de Jetpack deĵoras, observante vian retejon post ĉiuj kvin minutoj. Tuj kiam nefunkciado estas observita, vi ricevos avizon retpoŝte pri tiu problemo. Tio ebligos al vi rapidan reagon, por ree funkciigi vian retejon!

en: We’ll also let you know as soon as your site is up and running, so you can keep an eye on total downtime.
eo: Ni ankaŭ lasos vin scii kiam via retejo denove ekfunkcios, por ke vi povu kalkuli la sumon de la nefunkciado-tempo.

en: Related Posts
eo: Rilataj afiŝoj

en: "Related Posts" shows additional relevant links from your site under your posts. If the feature is enabled, links appear underneath your Sharing Buttons and WordPress.com Likes (if you’ve turned these on).
eo: "Rilataj afiŝoj" montras aldonajn similajn ligilojn de via retejo sub viaj afiŝoj. Se la eblo estas ebligita, ligiloj aperas sub la kunhavigaj butonoj kaj Ŝatoj de WordPress.com (se vi ebligis tiujn).

en: More information on using Related Posts.
eo: Pliaj informoj pri uzo de Rilataj afisoj.

en: This feature uses the WordPress.com infrastructure and requires that your public content be mirrored there. If you see intermittent issues only affecting certain posts, request a reindex of your posts.
eo: Tiu ĉi eblo uzas la infrastrukturon de WordPress.com kaj postulas, ke via publika enhavo estu spegulita tie. Se vi vidas detempajn problemojn ĉe nur kelkaj afiŝoj, petu denovan indekson de viaj afiŝoj.

en: Markdown lets you compose posts and comments with links, lists, and other styles using regular characters and punctuation marks. Markdown is used by writers and bloggers who want a quick and easy way to write rich text, without having to take their hands off the keyboard, and without learning a lot of complicated codes and shortcuts.
eo: Markdown permesas al vi verki afiŝojn kaj komentojn kun ligiloj, listoj kaj aliaj stiloj uzante normalajn signojn kaj interpunkcion. Markdown estas uzita de verkistoj kaj blogistoj kiuj volas rapidan, facilan manieron verki riĉan tekston, sen bezono levi la manojn de la klavaro, sen lernado de komplikaj kodoj kaj klavkombinoj.

en: Use these tools to verify that you own/control your website with other external services like Google, Bing and Pinterest.
eo: Vi povas uzi tiujn ĉi ilojn por konfirmi al eksteraj servoj kiel Google, Bing kaj Pinterest, ke vi posedas/regas vian retejon.

en: Verifying your site allows you to access advanced features on these other services (e.g. Webmaster tools, Google Search Console, or getting a verified badge). We'll just add an invisible %s tag to the source code of your homepage.
eo: Konfirmo de via retejo rajtigas vin uzi altnivelajn eblojn en tiuj aliaj servoj (ekz. retejmastrumajn servojn, Google-panelon pri ŝercoj, aŭ akiron de insigno de aŭtentigo). Ni aldonos nevideblan etikedon %s al la fontkodo de via ĉefpaĝo.

en: Custom Content Type
eo: Propraj enhavo-tipoj

en: To enable a custom content type, head over to <a href="%s">Settings &rarr; Writing &rarr; Your Custom Content Types</a> and activate either "Portfolio Projects” or “Testimonials” by checking the corresponding checkbox. You can now add projects and testimonials under the new "Portfolio” and “Testimonials” menu items in your sidebar.
eo: Por ebligi propran tipon de enhavo, iru al <a href="%s">Agordoj &rarr; Verkado &rarr; Viaj propraj tipoj de enhavo</a> por aktivigi aŭ enhavon "Teko-projektoj” aŭ “Atestoj” per marko de la koresponda markskatolo. Nun vi povas aldoni projektojn kaj atestojn sub la nova menuero "Teko” aŭ “Atestoj” en via flankpanelo.

en: Site Icon
eo: Reteja piktogramo

en: Site Icon lets you create an icon for your site. This icon will be used as favicon, mobile icon, and Tile on Windows 8 computers.
eo: Reteja piktogramo donas piktogramon por via retejo. Tiu piktogramo estos uzita kiel favikono, piktogramo por poŝaparatoj kaj kahelo en komputiloj uzante Windows 8.

en: To add a new icon to your site, head over to <a href="%s">Settings &rarr; General &rarr; Site Icon</a>, and upload an icon.
eo: Por aldoni novan piktogramon por via retejo, iru al <a href="%s">Agordoj &rarr; Ĝeneralaj &rarr; Reteja piktogramo</a>, kaj alŝutu piktogramon.

en: Manage all of your WordPress sites, self-hosted or not, from WordPress.com
eo: Administri ĉiujn viajn WordPress-retejojn, memstarajn aŭ ne, per WordPress.com

en: Enabling Manage allows you to update your self-hosted WordPress sites along with any WordPress.com sites you have, all in one simple dashboard.
eo: Ebligo de administrado permesas vin ĝisdatigi viajn memstarajn WordPress-retejojn kaj ankaŭ retejojn en WordPress.com poseditajn de vi, per unu simpla panelo.

en: Plugins
eo: Kromprogramoj

en: Now you can update plugins, set plugins to automatically update, and activate or deactivate plugins on a per-site basis or in bulk from <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/plugins</a>.
eo: Nun vi povas ĝisdatigi kromprogramojn, agordi ke kromprogramoj ricevu aŭtomatajn ĝisdatigojn kaj (mal)aktivigi kromprogramojn por unuopaj retejoj aŭ amase, de <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/plugins</a>.

en: Themes
eo: Etosoj

en: List your installed themes, search, and activate them from <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/design</a>.
eo: Listigi viajn instalitajn etosojn, priserĉi kaj aktivigi ilin de <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/design</a>.

en: Menus
eo: Menuoj

en: Create a new menu for your site, or edit existing menus from <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/menus</a>.
eo: Krei novan menuon por via retejo aŭ modifi ekzistantajn menuojn de <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/menus</a>.

en: Receive Monitor Email Notifications.
eo: Ricevi avizojn retpoŝte de Observilo.

en: Emails will be sent to %s (<a href="%s">Edit</a>)
eo: Retleteroj estos senditaj al %s (<a href="%s">Redakti</a>)

en: This profile is not currently linked to a WordPress.com Profile.
eo: Tiu profile ne nun estas ligita al profilo ĉe WordPress.com.

en: Search Comments
eo: Priserĉi komentojn

en: Omnisearch
eo: Ĉioserĉilo

en: search everything
eo: priserĉi ĉion

en: Results:
eo: Rezultoj:

en: Jump to:
eo: Salti al:

en: Back to Top &uarr;
eo: Reen al supro &uarr;

en: Search Everything
eo: Priserĉi ĉion

en: Search Media
eo: Priserĉi aŭdvidaĵojn

en: Media
eo: Aŭdvidaĵoj

en: Search Plugins
eo: Priserĉi kromprogramojn

en: Loading &hellip;
eo: Ŝargas &hellip;

en: Title
eo: Titolo

en: Snippet
eo: Peco

en: Unpublished
eo: Nepublikigita

en: Y/m/d g:i:s A
eo: Y/m/d G:i:s

en: %s ago
eo: antaŭ %s

en: Published
eo: Publikigita

en: Missed schedule
eo: Maltrafis planitan tempon

en: Scheduled
eo: Planita

en: Last Modified
eo: Laste modifita

en: Email Address
eo: Retpoŝta adreso

en: Enable Post By Email
eo: Ebligi afiŝi retpoŝte

en: More information
eo: Pliaj informoj

en: Regenerate Address
eo: Ree generi adreson

en: Disable Post By Email
eo: Malebigi Afiŝi retpoŝte

en: To use Post By Email, you need to link your %s account to your WordPress.com account.
eo: Por uzi Afiŝi retpoŝte, vi bezonas ligi vian konton %s al via konto ĉe WordPress.com.

en: If you don't have a WordPress.com account yet, you can sign up for free in just a few seconds.
eo: Se vi ankoraŭ ne havas konton ĉe WordPress.com, vi povas registriĝi senpage en nur kelkaj sekundoj.

en: Link account with WordPress.com
eo: Ligi konton al WordPress.com

en: Unable to create your Post By Email address. Please try again later.
eo: Ne povas krei vian adreson por Afiŝi retpoŝte. Bonvole provu denove poste.

en: Unable to regenerate your Post By Email address. Please try again later.
eo: Ne povas ree generi vian adreson por Afiŝi retpoŝte. Bonvole provu denove poste.

en: Unable to disable your Post By Email address. Please try again later.
eo: Ne povas malebligi vian adreson por Afiŝi retpoŝte. Bonvole provu denove poste.

en: Debug Jetpack for more information.
eo: Sencimigu Jetpack por pliaj informoj.

en: An API key is needed for Protect.
eo: API-ŝlosilo estas bezonita por Protekti.

en: Get an API Key
eo: Akiri API-ŝlosilon

en: Whitelist Management
eo: Administrado de akceptita listo

en: One of your IP addresses was not valid.
eo: Unu el viaj IP-adresoj ne estis valida.

en: Whitelist saved.
eo: Akceptita listo konservita.

en: Whitelisting an IP address prevents it from ever being blocked by Jetpack.
eo: Meti IP-adreson en akceptitan liston preventas ĝin ricevi blokadon de Jetpack.

en: You can manage your network-wide whitelist via the network admin.
eo: Vi povas administri vian akceptitan liston por via tuta reto per la reta administrado.

en: Make sure to add your most frequently used IP addresses as they can change between your home, office or other locations. Removing an IP address from the list below will remove it from your whitelist.
eo: Aldonu viajn plej ofte uzitajn IP-adresojn, ĉar ili povas ŝanĝiĝi inter viaj hejma, oficeja kaj alia lokoj. Forviŝo de IP-adreso de la suba listo forviŝos ĝin de via akceptita listo.

en: Your current IP: %s
eo: Via nuna IP: %s

en: IPv4 and IPv6 are acceptable. <br />To specify a range, enter the low value and high value separated by a dash. Example: 12.12.12.1-12.12.12.100
eo: IPv4 kaj IPv6 estas akcepteblaj. <br /> Por specifi gamon, entajpu la etan valoron kaj la grandan valoron apartigitajn de streketo. Ekz: 12.12.12.1-12.12.12.100

en: Save
eo: Konservi

en: <strong>You failed to correctly answer the math problem.</strong>  This is used to combat spam when the Protect API is unavailable.  Please use your browser's back button to return to the login form, press the "refresh" button to generate a new math problem, and try to log in again.
eo: <strong>Vi ne solvis la matematikan problemon. </strong> Tio estas uzita por preventi trudaĵojn kiam la Protekt-API ne haveblas. Bonvole uzu la butonon Reen de via retumilo por reveni al la ensalutilo, premu la butonon "Reŝargi" por generi novan matematikan problemon kaj provu denove.

en: Please solve this math problem to prove that you are not a bot.  Once you solve it, you will need to log in again.
eo: Bonvole solvu tiun ĉi matematikan problemon por konfirmi ke vi ne estas roboto. Post solvo, vi bezonos ree ensaluti.

en: Your answer was incorrect, please try again.
eo: Via solvo ne estis la ĝusta, bonvole provu denove.

en: Continue &rarr;
eo: Daŭrigi &rarr;

en: Prove your humanity:
eo: Pruvu vian homecon:

en: Expecting an array
eo: Atendas matricon

en: Cannot use global flag on non-multisites
eo: Ne povas uzi ĉiean flagon en ne multretejoj

en: Only super admins can edit the global whitelist
eo: Nur super-administrantoj povas redakti la ĉiean akceptitan liston

en: Dismiss this notice.
eo: Forsendi tiun ĉi avizon.

en: Protect cannot keep your site secure.
eo: Protekti ne povas sekurigi vian retejon.

en: Thanks for activating Protect! To start protecting your site, please network activate Jetpack on your Multisite installation and activate Protect on your primary site. Due to the way logins are handled on WordPress Multisite, Jetpack must be network-enabled in order for Protect to work properly. <a href="%s" target="_blank">Learn More</a>
eo: Dankon pro la aktivigo de Protekti! Por eki al la protekto de via retejo, bonvole aktivigu Jetpack por la reto de via multreteja instalo kaj poste aktivigu Protekti ĉe via ĉefa retejo. Pro la maniero pritrakti ensalutojn ĉe WordPress-multretejo, Jetpack devas esti ebligita por la reto por ĝusta funkciado de Protekti. <a href="%s" target="_blank">Lerni pli</a>

en: View Network Admin
eo: Rigardi Retan administradon

en: Your main blog is not connected to WordPress.com. Please connect to get an API key.
eo: Via ĉefa blogo ne estas konektita al WordPress.com. Bonvole konektiĝu por ricevi API-ŝlosilon.

en: Error connecting to WordPress.com. Code: %1$s, %2$s
eo: Eraro dum konektiĝo al WordPress.com. Kodo: %1$s, %2$s

en: No reply from Jetpack servers
eo: Neniu respondo de Jetpack-serviloj

en: Your IP (%1$s) has been flagged for potential security violations.  <a href="%2$s">Find out more...</a>
eo: Via IP (%1$s) estis markita pro eblaj sekurecaj malpermesoj. <a href="%2$s">Por detaloj...</a>

en: Login Blocked by Jetpack
eo: Ensaluto blokita de Jetpack

en: Your API key is invalid
eo: Via API-ŝlosilo ne estas valida

en: No API key
eo: Neniu API-ŝlosilo

en: There was an error contacting Jetpack servers.
eo: Estis eraro dum konektiĝo al Jetpack-serviloj.

en: Video on %s
eo: Filmo en %s

en: To use Publicize, you'll need to link your %s account to your WordPress.com account using the link below.
eo: Por uzi Publici, vi bezonas ligi vian konton %s al via konto ĉe WordPress.com per la suba ligilo.

en: There was a problem connecting to %s to create an authorized connection. Please try again in a moment.
eo: Problemo en ligo al %s por krei aŭtentigitan ligon. Bonvole provu denove post momento.

en: An invalid request was made. This normally means that something intercepted or corrupted the request from your server to the Jetpack Server. Try again and see if it works this time.
eo: Nevalida peto. Tio kutime signifas, ke io intervenis aŭ koruptis la peton de via servilo al la Jetpack-servilo. Provu denove por vidi ĉu ĉio iras glate tiufoje.

en: We could not verify that your server is making an authorized request. Please try again, and make sure there is nothing interfering with requests from your server to the Jetpack Server.
eo: Ni ne povis konfirmi ke via servilo rajtas peti. Bonvole provu denove kaj certigu ke nenio intervenas en la petoj senditaj de via servilo al la Jetpack-servilo.

en: No blog_id was included in your request. Please try disconnecting Jetpack from WordPress.com and then reconnecting it. Once you have done that, try connecting Publicize again.
eo: Neniu blog_id estis sendita en via peto. Bonvole provu malkonekti Jetpack de WordPress.com kaj ree konekti ĝin. Poste, provu ligiĝi kun Publicize denove.

en: No user information was included in your request. Please make sure that your user account has connected to Jetpack. Connect your user account by going to the <a href="%s">Jetpack page</a> within wp-admin.
eo: Neniu uzant-informo estis inkluzivita en via peto. Bonvole certigu, ke via uzant-konto konektiĝis al Jetpack. Konektu vian konton per la paĝo <a href="%s">Jetpack</a> en wp-admin.

en: Something which should never happen, happened. Sorry about that. If you try again, maybe it will work.
eo: Io misis, kio devus neniam misi. Pardonon. Se vi provos denove, eble ĝi funkcios.

en: There was a problem connecting with Publicize. Please try again in a moment.
eo: Problemo okazis dum ligiĝo kun Publicize. Bonvole provu denove post momento.

en: Error code: %s
eo: Erar-kodo: %s

en: That connection has been removed.
eo: Tiu konekto estis forprenita.

[ctx: Refresh connection with {social media service}]
en: Refresh connection with %s
eo: Reŝargi konekto per %s

en: Publicize to my %s:
eo: Publikigu al mia %s:

en: Facebook Wall
eo: Facebook-muro

en: Facebook Page
eo: Facebook-paĝo

en: Tumblr blog
eo: Tumblr-blogo

en: This connection is working correctly.
eo: Tiu konekto funkcias ĝuste.

en: You have successfully connected your %1$s account with %2$s.
eo: Vi sukcese konektis vian konton %1$s kun %2$s.

en: You have chosen not to connect your blog. Please click 'accept' when prompted if you wish to connect your accounts.
eo: Vi elektis ne ligi vian blogon. Bonvole alklaku 'akcepti' kiam petita se vi volas ligi viajn kontojn.

en: Connect your blog to popular social networking sites and automatically share new posts with your friends.
eo: Ligi vian blogon al popularaj sociretejoj kaj aŭtomate kunhavigi novajn afiŝon kun viaj amikoj.

en: You can make a connection for just yourself or for all users on your blog. Shared connections are marked with the (Shared) text.
eo: Vi povas ligi nur vin aŭ ĉiujn viajn uzantojn de via blogo. Kunaj ligoj estas markitaj per la (Kuna) teksto.

en: Connected as:
eo: Ligita kiel:

en: Shared
eo: Kuna

en: Disconnect
eo: Malligiĝi

en: Connect
eo: Ligiĝi

en: Are you sure you want to stop Publicizing posts to this connection?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas ĉesigi publici afiŝojn al tiu ĉi ligo?

en: Make this connection available to all users of this blog?
eo: Ĉu havigi tiun ĉi ligon al ciuj uzantoj de la blogo?

en: There was a problem connecting to %s. Please disconnect and try again.
eo: Problemo okazis dum konektiĝo al %s. Bonvole malkonekti kaj provu denove.

en: Before you hit Publish, please refresh the following connection(s) to make sure we can Publicize your post:
eo: Antaŭ alklako al Publici, bonvole reŝargu la sekva(j)n ligo(j)n por certigi, ke ni povas Publici vian afiŝon:

en: Publicize:
eo: Publici:

en: Custom Message:
eo: Propra mesaĝo:

en: Hide
eo: Kaŝi

en: Not Connected
eo: Ne konektita

en: Connect to
eo: Konektiĝi al

en: Connect and share your posts on %s
eo: Ligiĝi kaj kunhavigi viajn afiŝon en %s

en: Edit Details
eo: Redakti detalojn

en: Show
eo: Montri

[ctx: word count: words or characters?]
en: words
eo: vortoj

en: Related posts
eo: Rilataj afiŝoj

en: Related
eo: Rilataj

en: Show a "Related" header to more clearly separate the related section from posts
eo: Montri kapon "Rilataj" por pli klare apartigi la rilatan sekcion de afiŝoj

en: Use a large and visually striking layout
eo: Uzu grandan kaj okulfrapan aranĝon

en: Preview:
eo: Antaŭrigardo:

en: Hide related content after posts
eo: Kaŝi rilatan enhavon post afiŝoj

[ctx: Jumpstart Description]
en: Brings your photos and images to life as full-size, easily navigable galleries.
eo: Vivigas viajn fotojn kaj bildojn kiel plengrandajn, facile navigeblajn galeriojn.

[ctx: Module Name]
en: Comments
eo: Komentoj

[ctx: Module Description]
en: Let readers comment with WordPress.com, Twitter, Facebook, or Google+ accounts.
eo: Lasu legantojn komenti per kontoj ĉe WordPress.com, Twitter, Facebook aŭ Google+.

[ctx: Module Name]
en: Contact Form
eo: Kontakt-formularo

[ctx: Module Description]
en: Insert a contact form anywhere on your site.
eo: Enmeti kontakto-formularon ĉie ajn en via retejo.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Adds a button to your post and page editors, allowing you to build simple forms to help visitors stay in touch.
eo: Aldonas butonon al viaj paĝaj kaj afiŝaj redaktiloj, por permesi vin konstrui simplajn formularojn por helpi vizitantojn interagi kun vi.

[ctx: Module Name]
en: Custom Content Types
eo: Propraj afiŝo-tipoj

[ctx: Module Description]
en: Organize and display different types of content on your site, separate from posts and pages.
eo: Organizi kaj montri malsamajn tipojn de enhavo en via retejo, aparte de afiŝoj kaj paĝoj.

[ctx: Module Name]
en: Custom CSS
eo: Propra CSS

[ctx: Module Description]
en: Customize your site’s CSS without modifying your theme.
eo: Tajlori la CSS de via retejo sen modifo de via etoso.

[ctx: Module Name]
en: Enhanced Distribution
eo: Pliigita distribuo

[ctx: Module Description]
en: Increase reach and traffic.
eo: Pliigi atingon kaj trafikon.

[ctx: Module Name]
en: Gravatar Hovercards
eo: Ŝvebokartoj de Gravataro

[ctx: Module Description]
en: Enable pop-up business cards over commenters’ Gravatars.
eo: Ebligi ŝprucajn kartojn super la gravataroj de komentintoj.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Let commenters link their profiles to their Gravatar accounts, making it easy for your visitors to learn more about your community.
eo: Permesi komentantojn ligi profilojn al konto ĉe Gravatar, por ke vizitantoj povu lerni pri via komunumo.

[ctx: Module Name]
en: Infinite Scroll
eo: Senfina rulumado

[ctx: Module Description]
en: Add support for infinite scroll to your theme.
eo: Aldoni subtenon por senfina rulumado al via etoso.

[ctx: Module Description]
en: Allow applications to securely access your content through the cloud.
eo: Permesi aplikaĵojn sekure atingi vian enhavon per la nubo.

[ctx: Module Description]
en: Use LaTeX markup language in posts and pages for complex equations and other geekery.
eo: Uzu markolingvon LaTeX en afiŝoj kaj paĝoj por kompleksaj ekvacioj kaj aliaj nerdaĵoj.

[ctx: Module Name]
en: Likes
eo: Ŝatoj

[ctx: Module Description]
en: Give visitors an easy way to show their appreciation for your content.
eo: Donu al vizitantoj facilan manieron montri aprezon de via enhavo.

[ctx: Module Name]
en: Manage
eo: Administri

[ctx: Module Description]
en: Manage all your sites from a centralized place, https://wordpress.com/sites.
eo: Administri ĉiujn viajn retejon de unu loko, https://wordpress.com/sites.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Helps you remotely manage plugins, turn on automated updates, and more from <a href="https://wordpress.com/plugins/" target="_blank">wordpress.com</a>.
eo: Helpas vin fore administri kromprogramojn, ŝalti aŭtomatajn ĝisdatigojn kaj pli de <a href="https://wordpress.com/plugins/" target="_blank">wordpress.com</a>.

[ctx: Module Description]
en: Write posts or pages in plain-text Markdown syntax.
eo: Verki afiŝojn aŭ paĝon en la simpla teksta sintakso Markdown.

[ctx: Module Name]
en: Mobile Theme
eo: Poŝa etoso

[ctx: Module Description]
en: Optimize your site with a mobile-friendly theme for smartphones.
eo: Optimumigi vian retejon per etoso afabla al poŝtelefonoj.

[ctx: Module Name]
en: Monitor
eo: Observilo

[ctx: Module Description]
en: Reports on site downtime.
eo: Raportas pri periodoj de nefunkciado

[ctx: Module Name]
en: Notifications
eo: Avizoj

[ctx: Module Description]
en: Receive notification of site activity via the admin toolbar and your Mobile devices.
eo: Ricevi avizojn pri reteja aktiveco per la administra ilobreto kaj viaj poŝaj aparatoj.

[ctx: Module Name]
en: Omnisearch
eo: Ĉiosercilo

[ctx: Module Description]
en: Search your entire database from a single field in your Dashboard.
eo: Priserĉi vian tutan datumbazon de unu kampo en via administra panelo.

[ctx: Module Name]
en: Photon
eo: Fotono (Photon)

[ctx: Module Description]
en: Speed up images and photos.
eo: Plirapidigi bildojn kaj fotojn.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Mirrors and serves your images from our free and fast image CDN, improving your site’s performance with no additional load on your servers.
eo: Spegulas kaj servas viajn bildojn el nia senpaga kaj rapide bilda enhav-livera reto, por plibonigi la rendimenton de via retejo je neniu aldona ŝarĝo sur viaj serviloj.

[ctx: Module Name]
en: Post by Email
eo: Afiŝi retpoŝte

[ctx: Module Description]
en: Publish posts by email, using any device and email client.
eo: Publikigi afiŝojn retpoŝte, per ĉiaj aparato kaj retpoŝtaj programoj.

[ctx: Module Name]
en: Protect
eo: Protekti

[ctx: Module Description]
en: Prevent brute force attacks.
eo: Preventi brutfortajn atakojn.

[ctx: Module Name]
en: Publicize
eo: Publici

[ctx: Module Description]
en: Automatically promote content.
eo: Aŭtomate disvastigi enhavon.

[ctx: Module Name]
en: Related Posts
eo: Rilataj afiŝoj

[ctx: Module Description]
en: Display similar content.
eo: Montri similan enhavon.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Keep visitors engaged on your blog by highlighting relevant and new content at the bottom of each published post.
eo: Teni vizitantojn interesitaj per emfazo de rilata kaj nova enhavoj sube de ĉiu publikigita afiŝo.

[ctx: Module Name]
en: Sharing
eo: Kunhavigado

[ctx: Module Description]
en: Visitors can share your content.
eo: Vizitantoj povas kunhavigi vian enhavon.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Twitter, Facebook and Google+ buttons at the bottom of each post, making it easy for visitors to share your content.
eo: Butonoj por Twitter, Facebook kaj Google+ sube de ĉiu afiŝo, por facila kunhavigo de via enhavo fare de vizitantoj.

[ctx: Module Name]
en: Shortcode Embeds
eo: Enkorpigaj konciz-kodoj

[ctx: Module Description]
en: Embed content from YouTube, Vimeo, SlideShare, and more, no coding necessary.
eo: Enkorpigi enhavon el YouTube, Vimeo, SlideShare, kaj pli, neniu kodigo necesas.

[ctx: Module Name]
en: WP.me Shortlinks
eo: Konciz-ligiloj WP.me

[ctx: Module Description]
en: Enable WP.me-powered shortlinks for all posts and pages.
eo: Ebligi koncizajn ligilojn povigitaj de WP.me, por ĉiuj afiŝoj kaj paĝoj.

[ctx: Module Name]
en: Site Icon
eo: Reteja piktogramo

[ctx: Module Description]
en: Add a site icon to your site.
eo: Aldoni retejan piktogramon al via retejo.

[ctx: Module Name]
en: Single Sign On
eo: Unuopa ensaluto

[ctx: Module Description]
en: Secure user authentication.
eo: Sekura uzanto-aŭtentigo.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Lets you log in to all your Jetpack-enabled sites with one click using your WordPress.com account.
eo: Permesas vin ensaluti al ĉiuj viaj retejoj ebligitaj de Jetpack per unu alklako uzante vian konton ĉe WordPress.com.

[ctx: Module Name]
en: Site Stats
eo: Retejaj statistikaĵoj

[ctx: Module Description]
en: Collect traffic stats and insights.
eo: Kolekti trafikajn statistikaĵojn kaj komprenojn.

[ctx: Module Name]
en: Subscriptions
eo: Abonoj

[ctx: Module Description]
en: Allow users to subscribe to your posts and comments and receive notifications via email.
eo: Permesi uzantojn aboni viajn afiŝojn kaj komentojn kaj ricevi avizojn retpoŝte.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Give visitors two easy subscription options — while commenting, or via a separate email subscription widget you can display.
eo: Donu al vizitantoj du facilajn abonajn opciojn — dum komentado aŭ per aparta retpoŝta abono-kromprogrameto kiun vi povas montri.

[ctx: Module Name]
en: Tiled Galleries
eo: Galerioj en kaheloj

[ctx: Module Description]
en: Display your image galleries in a variety of sleek, graphic arrangements.
eo: Montri viajn bildo-galeriojn en diversaj poluritaj, grafikaj aranĝoj.

[ctx: Module Name]
en: Site Verification
eo: Reteja konfirmo

[ctx: Module Description]
en: Verify your site or domain with Google Search Console, Pinterest, and others.
eo: Konfirmi vian retejon aŭ retnomon per Google-panelo pri ŝercoj, Pinterest kaj aliaj.

[ctx: Module Description]
en: Upload and embed videos right on your site. (Subscription required.)
eo: Alŝuti kaj enkorpigi filmojn en via retejo (Abono postulita.)

[ctx: Module Name]
en: Widget Visibility
eo: Kromprograma videbleco

[ctx: Module Description]
en: Specify which widgets appear on which pages of your site.
eo: Specifi la kromprogrametojn kiuj aperu en elektitaj paĝoj de via retejo.

[ctx: Module Name]
en: Extra Sidebar Widgets
eo: Pliaj flankpanelaj kromprogrametoj

[ctx: Module Description]
en: Add images, Twitter streams, your site’s RSS links, and more to your sidebar.
eo: Aldoni bildojn, Twitter-fluojn, RSS-ligilojn de via retejo kaj pli, al via flankpanelo.

[ctx: Module Tag]
en: Other
eo: Aliaj

[ctx: Module Tag]
en: Writing
eo: Verkado

[ctx: Module Tag]
en: Photos and Videos
eo: Fotoj kaj filmoj

[ctx: Module Tag]
en: Social
eo: Sociaj

[ctx: Module Tag]
en: Appearance
eo: Aspekto

[ctx: Module Tag]
en: Developers
eo: Programistoj

[ctx: Module Tag]
en: Centralized Management
eo: Unuloka administrado

[ctx: Module Tag]
en: Recommended
eo: Rekomenditaj

[ctx: Module Tag]
en: Mobile
eo: Poŝa

[ctx: Module Tag]
en: Site Stats
eo: Retejaj statistikaĵoj

en: Your WordPress installation is currently being protected with the world&#8217;s best security, backup, and support.
eo: Via WordPress-instalo estas nun protektita per la plej bonaj sekureco, sekurkopiado kaj subteno en la mondo.

[ctx: Visit your _VaultPress_dashboard_.]
en: To check your backups, see any security alerts, or check your VaultPress Vitality, visit your %s.
eo: Por kontroli viajn sekurkopiojn, vidi sekur-avizojn aŭ kontroli la interagadon per VaultPress, vizitu vian %s.

en: VaultPress dashboard
eo: VaultPress-panelo

en: With a monthly subscription, the VaultPress plugin will backup your site&#8217;s content, themes, and plugins in real-time, as well as perform regular security scans for common threats and attacks.
eo: Per ĉiumonata abono, la VaultPress-kromprogramo kreos realtempajn sekurkopiojn de la enhavo de via retejo, la etosoj kaj kromprogramoj, kaj ankaŭ regule skanos por minacoj kaj atakoj.

[ctx: View _Plans_&_Pricing_. (VaultPress)]
en: View %s.
eo: Rigardi al %s.

en: Plans & Pricing
eo: Planoj k. prezoj

en: Gravatar Hovercard
eo: Ŝvebokarto de gravataro

en: What&#8217;s a Hovercard?
eo: Kio estas ŝvebokarto?

en: Hovercards enhance plain Gravatar images with information about a person: name, bio, pictures, their contact info, and other services.
eo: Ŝvebokartoj donas plian dimension al gravatar-bildoj, donantaj informojn kiel: nomon, biografieton, foton, kontaktinformojn, kaj pliajn servojn.

en: To see hovercards, look at any blog post on your blog that has comments. If the commenter has a hovercard associated with their gravatar, mouse over their image and the hovercard will appear. To turn hovercards off, click the Deactivate button above.
eo: Por vidi ŝvebokartojn, rigardu iun blogaĵon en via blogo kiu havas komentojn. Se la komentinto havas asociitan ŝvebokarton kun sia gravataro, ŝvebigu la muson super la bildo kaj la ŝvebokarto aperos. Por malŝalti ŝvebokartojn, alklaku al la supra butono Malaktivigi.

en: Shortcode Embeds
eo: Konciz-kodaj enkorpigoj

en: Shortcodes allow you to easily and safely embed media from other places in your site. With just one simple code, you can tell WordPress to embed YouTube, Flickr, and other media.
eo: Konciz-kodoj permesas vin facile kaj sekure enkorpigi aŭdvidaĵojn el aliaj lokoj en vian retejon. Per unu simpla kodo, vi povas instrukcii al WordPress enkorpigi aĵojn el YouTube, Flickr kaj aliaj.

en: Enter a shortcode directly into the Post/Page editor to embed media. For specific instructions follow the links below.
eo: Entajpu konciz-kodon rekte en la redaktilon de afiŝo/paĝo por enkorpigi aŭdvidaĵojn. Por specifaj instrukcioj sekvu la subajn ligilojn.

en: Available shortcodes are: %l.
eo: Haveblaj konciz-kodoj estas: %l.

en: WP.me Shortlinks
eo: Konciz-ligiloj de WP.me

en: Instead of typing or copy-pasting long URLs, you can now get a short and simple link to your posts and pages. This uses the super compact wp.me domain name, and gives you a unique URL you can use that will be safe and reliable.
eo: Anstataŭ tajpado aŭ kopi-algluado de longaj URLoj, vi povas nun ricevi mallongajn, simplajn ligilojn al viaj afiŝoj kaj paĝoj. Tio uzas la tre kompaktan retnomon wp.me kaj donas al vi unikan URL por via uzo kiu estos sekura kaj fidinda.

en: It&#8217;s perfect for use on Twitter, Facebook, and cell phone text messages where every character counts.
eo: Tio estas perfekta por uzo en Twitter, Facebook kaj tekstmesaĝoj por poŝtelefonoj, kie ĉiu signo gravas.

en: To use shortlinks, go to any already published post (or publish something new!). A &#8220;Get Shortlink&#8221; button will be visible under the Post title. When you click it, a dialog box will appear with the shortlink and you can copy and paste to Twitter, Facebook or wherever your heart desires.
eo: Por uzi konciz-ligilojn, iru al iu jam publikigita afiŝo (aŭ publikigi novan). Butono Ricevi konciz-ligilon estos videbla sub la titolo de la afiŝo. Je alklako, dialogujo aperos kun la konciz-ligilo kiun vi povos kopii kaj alglui al Twitter, Facebook or kie ajn.

en: Site Stats
eo: Statistikaĵoj de la retejo

en: There are many plugins and services that provide statistics, but data can be overwhelming. Site Stats makes the most popular metrics easy to understand through a clear and attractive interface.
eo: Estas multaj statistikaj kromprogramoj kaj servoj, sed datumoj povas esti konfuzaj. Retejaj statistikaĵoj faciligas komprenon de la plej popularaj mezuroj per klara kaj bonaspekta interfaco.

en: You can <a href="%s">view your stats dashboard here</a>.
eo: Vi povas <a href="%s">vidi la panelon de statistikaĵoj tie ĉi</a>.

en: Publicize
eo: Publikigi

en: Publicize allows you to connect your blog to popular social networking sites and automatically share new posts with your friends.	 You can make a connection for just yourself or for all users on your blog.
eo: Publikigi (Publicize) permesas vin ligi vian blogon al popularaj sociretejoj kaj aŭtomate kunhavigi novajn afiŝojn kun viaj amikoj.
    Vi povas krei ligon por nur vi aŭ por ĉiuj uzantoj de via blogo.

en: Publicize allows you to share your posts on Facebook, Twitter, Tumblr, Google+, Path, and Linkedin.
eo: Publici permesas vin kunhavigi viajn afiŝon en Facebook, Twitter, Tumblr, Google+, Path kaj Linkedin.

en: Manage your <a href="%s">Publicize settings</a>.
eo: Administri viajn <a href="%s">agordojn por Publici</a>.

en: More information on using Publicize.
eo: Pliaj informoj pri la uzo de Publici.

en: Notifications
eo: Avizoj

en: Keep up with the latest happenings on all your WordPress sites and interact with other WordPress.com users.
eo: Restu informita pri la lastaj okazoj en ĉiuj viaj WordPress-retejoj kaj interagi kun aliaj uzantoj de WordPress.com.

en: You can view your notifications in the Toolbar and <a href="%s" target="_blank">on WordPress.com</a>.
eo: Vi povas rigardi viajn avizojn en la ilobreto kaj <a href="%s" target="_blank">en WordPress.com</a>.

en: %s is a powerful markup language for writing complex mathematical equations, formulas, etc.
eo: %s estas pova markolingvo por verkado de kompleksaj matematikaj ekvacioj, formuloj, ktp.

en: Jetpack combines the power of %s and the simplicity of WordPress to give you the ultimate in math blogging platforms.
eo: Jetpack kombinas la povon de %s kaj la simplecon de WordPress por doni al vi la pinton en matematikaj blog-platformoj.

en: Wow, that sounds nerdy.
eo: Oj, tio ŝajnas nerdeca.

en: Use <code>$latex your latex code here$</code> or <code>[latex]your latex code here[/latex]</code> to include %s in your posts and comments. There are <a href="%s" target="_blank">all sorts of options</a> available.
eo: Uzu <code>$latex via lateksa kodo tie ĉi$</code> aŭ <code>[latex]via lateksa kodo tie ĉi[/latex]</code> por inkluzivi %s en viaj afiŝoj kaj komentoj. Estas <a href="%s" target="_blank">multaj opcioj</a> haveblaj.

en: Share your posts with Twitter, Facebook, and a host of other services. You can configure services to appear as icons, text, or both. Some services have additional options to display smart buttons, such as Twitter, which will update the number of times the post has been shared.
eo: Kunhavigi viajn afiŝojn en Twitter, Facebook kaj multaj aliaj servoj. Vi povas agordi servojn por aperi kiel piktogramoj, tekstoj aŭ ambaŭ. Kelkaj servoj havos aldonajn opciojn por montro de lertaj butonoj, kiel Twitter, kiu ĝisdatigos la nombron da fojoj de kunhavigoj de la afiŝo.

en: The following services are included: Twitter, Facebook, Reddit, PressThis, Digg, LinkedIn, Google +1, Print, and Email.
eo: La sekvaj servoj estas inkluzivitaj: Twitter, Facebook, Reddit, Presi Tion Ĉi, Digg, LinkedIn, Google +1, Printi kaj Retpoŝto.

en: The following services are included: Twitter, Facebook, Reddit, Digg, LinkedIn, Google +1, Print, and Email.
eo: La sekvaj servoj estas inkluzivitaj: Twitter, Facebook, Reddit, Digg, LinkedIn, Google +1, Printi kaj Retpoŝto.

en: To configure your sharing settings, go to the Settings &rarr; <a href="%s">Sharing</a> menu.
eo: Por agordi viajn kunhavigajn agordojn, iru al la menuo Agordoj &rarr; <a href="%s">Kunhavigado</a>

en: Drag and drop sharing services into the enabled section to have them show up on your site, and drag them into the hidden section to have them hidden behind a button.
eo: Trenu kaj faligu kunhavigajn servojn en la ebligitan sekcion por aperigi ilin en via retejo, kaj trenu ilin en la kaŝitan sekcion por kaŝi ilin malantaŭ butono.

en: Full details can be found on the <a href="%s" target="_blank">Sharing support page</a>. This video also gives a swish run-down of how to use the Sharing feature. Watch it in HD for extra snazz!
eo: Plenaj detaloj estas ĉe la paĝo <a href="%s" target="_blank">Helpo pri kunhavigo</a>. Tiu ĉi filmo donas superrigardon pri uzo de la eblo Kunhavigado. Spektu ĝin en HD por plia kvalito!

en: Spelling and Grammar
eo: Literumado kaj gramatiko

en: The <a href='%s' target='_blank'>After&nbsp;the&nbsp;Deadline</a> Proofreading service improves your writing by using artificial intelligence to find your errors and offer smart suggestions.
eo: La provlega servo <a href='%s' target='_blank'>After&nbsp;the&nbsp;Deadline</a> plibonigas vian verkadon per uzo de artefarita intelekto por trovi viajn erarojn kaj proponi lertajn sugestojn.

en: After the Deadline provides a number of <a href="%s">customization options</a>, which you can edit in your profile.
eo: After the Deadline donas kelkajn <a href="%s">tajlor-opciojn</a>, kiujn vi povas modifi en via profilo.

en: Widgets Screenshot
eo: Kromprogrameta ekrankopio

en: <strong>The Twitter Widget</strong> shows your latest tweets within a sidebar on your theme.
eo: <strong>La kromprogrameto Twitter</strong> montras viajn lastajn pepojn ene de flankpanelo de via etoso.

en: <strong>The Facebook Like Box Widget</strong> shows your Facebook Like Box within a sidebar on your theme.
eo: <strong>La kromprogrameto Facebook-ŝatoskatolo</strong> montras vian ŝato-skatolon de Facebook ene de flankpanelo de via etoso.

en: <strong>The Image Widget</strong> lets you easily add images to a sidebar on your theme.
eo: <strong>La kromprogrameto Bildoj</strong> permesas vin facile aldoni bildojn al flankpanelo de via etoso.

en: <strong>The Gravatar Widget</strong> allows you to pull in your Gravatar image along with some of your Gravatar profile data.
eo: <strong>La kromprogrameto Gravataro</strong> permesas vin enporti vian bildon de Gravatar kaj ankaŭ kelkajn viajn profil-datumojn.

en: <strong>The Gallery Widget</strong> provides you with a simple way to display a photo gallery or slideshow in your blog’s sidebar. Requires the Tiled Gallery module.
eo: <strong>La kromprogrameto Galerio</strong> donas al vi simplan manieron montri foto-galerion aŭ prezentaĵon en la flankpanelo de via blogo. Postulas la modulon Galerio en kaheloj.

en: <strong>The Display WordPress Posts Widget</strong> lets you display up to ten recent posts from another WordPress.com blog, or a self-hosted WordPress site with Jetpack enabled.
eo: <strong>La kromprogrameto Montri WordPress-afiŝojn</strong> permesas vin montri ĝis dek lastaj afiŝoj el alia blogo ĉe WordPress.com aŭ el memstara WordPress-retejo kun Jetpack ebligita.

en: <strong>The Social Media Icons Widget</strong> lets you add icons for the most popular social networks to your sidebar or other widget area.
eo: <strong>La kromprogrameto Sociaj piktogramoj</strong> permesas vin aldoni piktogramojn por la plej popularaj sociretejoj al via flankpanelo aŭ alia loko por kromprogrametoj.

en: <strong>The Upcoming Events Widget</strong> allows you to use an iCalendar link to display a list of events on your site.
eo: <strong>La kromprogrameto Okazontoj</strong> permesas vin uzi ligilon al iCalendar por montri liston de eventoj en via retejo.

en: Each of these widgets has a number of customization options.
eo: Ĉiuj el tiuj kromprogrametoj havas nombron da tajlorebloj.

en: To use the widgets, go to Appearance &#8594; <a href="%s">Widgets</a>. Drag them into one of your sidebars and configure away.
eo: Por uzi la kromprogrametojn, iru al Aspekto &#8594; <a href="%s">Kromprogrametoj</a>. Trenu ilin al unu el viaj flankpaneloj kaj tajloru laŭplaĉe.

en: Subsriptions Screenshot
eo: Abona ekrankopio

en: Easily allow any visitor to subscribe to all of your posts via email through a widget in your blog&#8217;s sidebar.  Every time you publish a post, WordPress.com will send a notification to all your subscribers.
eo: Facile permesi vizitantojn aboni ĉiujn viajn afiŝojn retpoŝte per kromprogrameto en flankpanelo de via blogo. Ĉiam, kiam vi publikigas afiŝon, WordPress.com sendos avizon al ĉiuj abonantoj.

en: When leaving comments, your visitors can also subscribe to a post&#8217;s comments to keep up with the conversation.
eo: Dum laso de komento, vizitanto ankaŭ povos aboni la komentojn de tiu afiŝo por resti informita pri la konversacio.

en: To use the Subscriptions widget, go to Appearance &#8594; <a href="%s">Widgets</a>. Drag the widget labeled &#8220;Blog Subscriptions (Jetpack)&#8221; into one of your sidebars and configure away.
eo: Por uzi la abono-kromprogrameton, iru al Aspekto &#8594; <a href="%s">Kromprogrametoj</a>. Trenu la kromprogrameton nomita &#8220;Blog-abonoj (Jetpack)&#8221; al flankpanelo kaj tajloru laŭplaĉe.

en: You can also make changes to your Subscription settings at the bottom of the <a href="%s">Discussion Settings</a> page.
eo: Vi povas ŝanĝi viajn abono-agordojn ankaŭ ĉe la subo de la paĝo <a href="%s">Diskuto-agordoj</a>.

en: To customize the emails sent from your blog to your followers, check the settings at the bottom of the <a href="%s">Reading Settings</a> page.
eo: Por tajlori la retleterojn senditajn de via blogo al viaj sekvantoj, kontrolu la agordojn ĉe la subo de la paĝo <a href="%s">Leg-agordoj</a>.

en: Jetpack will automatically take the great published content from your blog or website and share it instantly with third party services like search engines, increasing your reach and traffic.
eo: Jetpack aŭtomate prenos la bonegan publikigitan enhavon de via blogo aŭ retejo kaj kunhavigos ĝin tuj kun eksteraj servoj kiel serĉiloj, tio pliigos viajn atingon kaj trafikon.

en: Protect is a cloud-powered brute force attack prevention tool. We leverage the millions of WordPress sites to identify and block malicious IPs.
    
    Protect tracks failed login attempts across all Jetpack-connected sites using the Protect module.  If any single IP has too many failed attempts in a short period of time, they are blocked from logging in to any site with this plugin installed.
    
    Protect is derived from BruteProtect, and will disable BruteProtect on your site if it is currently enabled.
eo: Protekti (Protect) estas nubo-povigita preventilo de brutfortaj atakoj. Ni utiligas la milionojn da WordPress-retejoj por identigi kaj bloki malicajn IPojn.
    
    Protekti spuras malsukcesajn ensalutajn provojn trans ĉiuj Jetpack-ligitaj retejoj per la modulo Protekti.  Se iu IP malsukcese provas tro da fojoj dum mallonga periodo, tiu estas blokita de la ensalutilo de ĉiu retejo kun tiu ĉi kromprogramo instalita.
    
    Protekti estas derivaĵo de BruteProtect, kaj malebligos BruteProtect en via retejo se ĝi estas nune ebligita.

en: Jetpack will allow you to authorize applications and services to securely connect to your blog and allow them to use your content in new ways and offer you new functionality.
eo: Jetpack ebligos vin aŭtentigi aplikaĵojn kaj servojn por sekure konektiĝi kun via blogo kaj permesos ilin uzi vian enhavon novmaniere kaj oferi al vi novajn eblojn.

en: Developers can use WordPress.com's <a href='http://developer.wordpress.com/docs/oauth2/' target='_blank'>OAuth2</a> authentication system and <a href='http://developer.wordpress.com/docs/api/' target='_blank'>WordPress.com REST API</a> to manage and access your site's content.
eo: Programistoj povas uzi la aŭtentigan sistemon de WordPress.com <a href='http://developer.wordpress.com/docs/oauth2/' target='_blank'>OAuth2</a> kaj <a href='http://developer.wordpress.com/docs/api/' target='_blank'>REST-API de WordPress.com</a> por administri kaj aliri la enhavon de via retejo.

en: A contact form is a great way to offer your readers the ability to get in touch, without giving out your personal email address.
eo: Kontakt-formularo estas bonega maniero doni al viaj legantoj la eblon interagi, sen la bezono riveli vian personan retpoŝtadreson.

en: Customize
eo: Tajlori

en: Testimonial Page Title
eo: Paĝo-titolo de atestoj

en: Testimonial Page Content
eo: Paĝ-enhavo de atestoj

en: Testimonial Page Featured Image
eo: Elstarigita bildo de atesto-paĝo

en: Your Testimonial Archive currently has no entries. You can start creating them on your dashboard.
eo: Via atesto-arkivo nune havas neniujn erojn. Vi povas ekkrei ilin en via panelo.

en: Gravatar Hovercards
eo: Ŝvebokartoj de gravataro

en: View people's profiles when you mouse over their Gravatars
eo: Vidi la profilojn de homoj kiam vi ŝvebigas la muson super iliaj gravataroj

en: Put your mouse over your Gravatar to check out your profile.
eo: Ŝvebigu la muson super via gravataro por rigardi vian profilon.

en: Snow
eo: Neĝo

en: Show falling snow on my blog until January 4<sup>th</sup>.
eo: Montri falantan neĝon en mia blogo ĝis la 4a tago de januaro.

en: To infinity and beyond
eo: Ĝis senfineco kaj eĉ preter

en: We&rsquo;ve changed this option to a click-to-scroll version for you since you have footer widgets in Appearance &rarr; Widgets, or your theme uses click-to-scroll as the default behavior.
eo: Ni ŝanĝis tiun opcion al versio alklaki-por-rulumi ĉar vi havas kromprogrametojn en la piedo en Aspekto &rarr; Kromprogrametoj, aŭ via etoso uzas alklaki-por-rulumi defaŭlte.

en: Scroll Infinitely
eo: Rulumi senfine

en: (Shows %s posts on each load)
eo: (Montras %s afiŝojn ĉiuŝarge)

en: Older posts
eo: Pli malnovaj afiŝoj

en: Older %s
eo: Pli malnova %s

en: Scroll back to top
eo: Rulumi reen al supro

en: Proudly powered by WordPress
eo: Fiere povigita de WordPress

en: Theme: %1$s.
eo: Etoso: %1$s.

en: Use Google Analytics with Infinite Scroll
eo: Vidu Google Analytics kiam Senfina rulumado estas uzita

en: Track each Infinite Scroll post load as a page view in Google Analytics
eo: Spuri ĉiun paĝo-ŝargon per Senfina rulumado kial paĝo-rigardon en Google Analytics

en: By checking the box above, each new set of posts loaded via Infinite Scroll will be recorded as a page view in Google Analytics.
eo: Per marko de la supra skatolo, ĉiu nova aro da afiŝoj ŝargita uzante Senfinan rulumadon estos registrita kiel paĝo-rigardo en Google Analytics.

en: Likes and Shares
eo: Ŝatoj kaj kunhavigoj

en: Likes
eo: Ŝatoj

en: Show likes.
eo: Montri ŝatojn.

en: Show sharing buttons.
eo: Montri kunhavigajn butonojn.

en: Likes Notifications
eo: Avizoj pri ŝatoj

en: Email me whenever
eo: Sendu retpoŝton al mi kiam ajn

en: Someone likes one of my posts
eo: Iu ŝatas unu el miaj afiŝoj

en: WordPress.com Likes are
eo: Ŝatoj de WordPress.com estas

en: On for all posts
eo: Ŝaltitaj por ĉiuj afiŝoj

en: Turned on per post
eo: Ŝaltita unuope

en: WordPress.com Reblog Button
eo: Rebloga butono de WordPress.com

en: Show the Reblog button on posts
eo: Montri la reblogo-butonon ĉe afiŝoj

en: Don't show the Reblog button on posts
eo: Ne montri la reblogo-butonon ĉe afiŝoj

en: Comment Likes are
eo: Komento-ŝatoj estas

en: On for all comments
eo: Ŝaltitaj por ĉiuj afiŝoj

en: Show buttons on
eo: Montri butonojn ĉe

en: Front Page, Archive Pages, and Search Results
eo: ĉefpaĝo, arkivo-paĝoj kaj serĉrezultoj

en: Sharing Settings
eo: Kunhavigaj agordoj

en: Sharing
eo: Kunhavigado

en: Settings have been saved
eo: Agordoj estas konservitaj

en: Sharing Buttons
eo: Kunhavigaj butonoj

en: Save Changes
eo: Konservi ŝanĝojn

en: Like this:
eo: Ŝati tiun ĉi:

en: Like
eo: Ŝati

en: Loading...
eo: Ŝargas...

en: <span>%d</span> bloggers like this:
eo: <span>%d</span> blogantoj ŝatas tiun ĉi:

en: Use Markdown for posts and pages.
eo: Uzi Markdown por afiŝoj kaj paĝoj.

en: Learn more about Markdown.
eo: Lerni pli pri Markdown.

en: Use Markdown for comments.
eo: Uzi Markdown por komentoj.

en: Markdown content
eo: Enhavo Markdown

en: View Mobile Site
eo: Rigardi porpoŝan retejon

en: Mobile-compatible:
eo: Porpoŝa-kongrua:

en: No
eo: Ne

en: Include this CSS in the Mobile Theme
eo: Inkluzivi tiun ĉi CSS en la porpoŝa etoso

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
eo: Tiu ĉi afiŝo estas protektita de pasvorto. Entajpu la pasvorton por vidi komentojn.

en: Comment navigation
eo: Navigado tra komentoj

en: &larr; Older Comments
eo: &larr; Pli malnovaj komentoj

en: Newer Comments &rarr;
eo: Pli novaj komentoj &rarr;

en: Permalink to %s
eo: Fiksita ligilo al %s

en: Gallery
eo: Galerio

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
eo: Legi plu <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
eo[0]: Tiu ĉi galerio enhavas <a %1$s>%2$s foton</a>.
eo[1]: Tiu ĉi galerio enhavas <a %1$s>%2$s fotojn</a>.

en: Pages:
eo: Paĝoj:

en: <b>1</b> Reply
eo: <b>1</b> respondo

en: <b>%</b> Replies
eo: <b>%</b> respondoj

en: Featured
eo: Elstarigita

en: Posted by
eo: Afiŝita de

en: Leave a reply
eo: Lasi respondon

en: Post navigation
eo: Afiŝo-navigado

en: &laquo; Previous
eo: &laquo; Antaŭa

en: Next &raquo;
eo: Sekva &raquo;

en: View Full Site
eo: Rigardi plengrande

en: Semantic Personal Publishing Platform
eo: Semantika platformo por persona publikigado

en: Proudly powered by %s
eo: Fiere povigita de %s

en: Primary Menu
eo: Ĉefa menuo

en: Main Sidebar
eo: Ĉefa flankpanelo

en: Menu
eo: Menuo

en: Skip to primary content
eo: Saltu al ĉefa enhavo

en: <span class="entry-gallery">&laquo; <a href="%1$s" title="Back to %2$s" rel="gallery">Back to Gallery</a></span>
eo: <span class="entry-gallery">&laquo; <a href="%1$s" title="Reen al %2$s" rel="gallery">Reen al galerio</a></span>

[ctx: next-saturday]
en: Image navigation
eo: Navigado tra bildoj

en: Next &raquo;
eo: Sevka &raquo;

en: <span class="meta-nav">&laquo;</span> Older
eo: <span class="meta-nav">&laquo;</span> Pli malnova

en: Newer <span class="meta-nav">&raquo;</span>
eo: Pli nova <span class="meta-nav">&raquo;</span>

en: Pingback:
eo: Resondado:

note: translators: 1: comment author, 2: date and time
en: %1$s on %2$s
eo: %1$s en %2$s

note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
eo: %1$s en %2$s

en: Your comment is awaiting moderation.
eo: Via komento atendas pritrakton.

en: Reply
eo: Respondi

en: Page %s
eo: Paĝo %s

en: Daily Archives: %s
eo: Tagaj arkivoj: %s

en: Monthly Archives: %s
eo: Monataj arkivoj: %s

en: Yearly Archives: %s
eo: Jaraj arkivoj: %s

en: Posted in %s
eo: Afiŝita en %s

en: Tagged with %s
eo: Etikedita per %s

en: Posted by %s
eo: Afiŝita de %s

en: Blog Archives
eo: Blog-arkivoj

en: Search Results for: %s
eo: Serĉrezultoj por: %s

en: Nothing Found
eo: Nenio estis trovita

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
eo: Pardonon, sed nenio estis trovita por la petita arkivo. Eble priŝerco helpos trovi rilatan afiŝon.

en: Excerpts
eo: Eltiraĵoj

en: Enable excerpts on front page and on archive pages
eo: Ebligi eltiraĵojn en la ĉefpaĝo kaj en arkivo-paĝoj

en: Show full posts on front page and on archive pages
eo: Montri plenajn afiŝojn en la ĉefpaĝo kaj en arkivaj paĝoj

en: Featured Images
eo: Elstarigitaj bildoj

en: Hide all featured images
eo: Kaŝi ĉiujn elstarigitajn bildojn

en: Display featured images
eo: Montri elstarigitajn bildojn

en: Mobile App Promos
eo: Reklamo por poŝaj aplikaĵoj

en: Show a promo for the WordPress mobile apps in the footer of the mobile theme.
eo: Montri reklamon por la poŝaj aplikaĵoj de WordPress en la piedo de la porpoŝa etoso.

en: Save configuration
eo: Konservi agordon

en: Mobile Apps
eo: Poŝaj aplikaĵoj

en: Take WordPress with you.
eo: Portu WordPress kun vi.

[ctx: Module Name]
en: Spelling and Grammar
eo: Literumado kaj gramatiko

[ctx: Module Description]
en: Check your spelling, style, and grammar with the After the Deadline proofreading service.
eo: Vi povas kontroli la literumadon, stilon kaj gramatikon danke al la provlega servo After the Deadline.

[ctx: Module Name]
en: Carousel
eo: Karuselo

[ctx: Module Description]
en: Transform standard image galleries into full-screen slideshows.
eo: Aliformigi normalajn bildo-galeriojn al plenekranaj prezentaĵoj.

en: What should the subject line be?
eo: Kio devus esti la temlinio?

en: Save and go back to form builder
eo: Konservi kaj reiri al formulara konstruilo

en: Your Custom Content Types
eo: Viaj propraj enhavo-tipoj

en: Use these settings to display different types of content on your site.
eo: Uzu tiujn agordojn por montri malsamajn enhavojn en via retejo.

en: Welcome to Custom CSS!
    
    To learn how this works, see http://wp.me/PEmnE-Bt
eo: Bonvenon al Propra CSS!
    
    Por lerni la funkciadon, vidu http://wp.me/PEmnE-Bt

en: Preview: changes must be saved or they will be lost
eo: Antaŭrigardo: ŝanĝoj devas esti konservitaj aŭ ili perdiĝos

en: Edit CSS
eo: Redakti CSS

en: Custom CSS Stylesheet
eo: Stilfolio por propra CSS

en: Stylesheet saved.
eo: Stilfolio konservita.

en: Publish
eo: Publikigi

en: CSS Revisions
eo: CSS-revizioj

en: CSS Stylesheet Editor
eo: Redaktilo de CSS-stilfolioj

en: New to CSS? Start with a <a href="http://www.htmldog.com/guides/cssbeginner/" target="_blank">beginner tutorial</a>. Questions?
    		Ask in the <a href="http://wordpress.org/support/forum/themes-and-templates" target="_blank">Themes and Templates forum</a>.
eo: Ĉu vi estas novulo pri CSS? Komenciĝu per <a href="http://www.htmldog.com/guides/cssbeginner/" target="_blank">kurseto por komencantoj</a>. Ĉu demandoj?
    →	→	Demandu en la <a href="http://wordpress.org/support/forum/themes-and-templates" target="_blank">forumo Etosoj kaj Modeloj</a>.

en: Note: Custom CSS will be reset when changing themes.
eo: Notu: Propra CSS estos restarigita kiam etoso estas ŝanĝita.

en: Media Width:
eo: Aŭdvida larĝo:

en: Default
eo: Defaŭlta

en: The default content width for the %s theme is %d pixels.
eo: La defaŭlta enhavo-larĝo por la etoso %s estas %d bilderoj.

en: OK
eo: Bone

en: Cancel
eo: Rezigni

en: Preprocessor:
eo: Antaŭtraktilo:

en: None
eo: Nenion

en: Mode:
eo: Reĝimo:

en: Add-on
eo: Aldonaĵo

en: Replacement
eo: Anstataŭigo

en: Add-on CSS <b>(Recommended)</b>
eo: Aldona CSS <b>(rekomendita)</b>

en: Replace <a href="%s">theme's CSS</a> <b>(Advanced)</b>
eo: Anstataŭigi <a href="%s">CSS de etoso</a> <b>(altnivela)</b>

en: Preview
eo: Antaŭrigardi

en: Save &amp; Buy Upgrade
eo: Konservi &amp; Aĉeti promocion

en: Save Stylesheet
eo: Konservi stilfolion

en: Convert to Comic
eo: Konverti al kartuno

en: Convert to Post
eo: Konverti al afiŝo

en: You are not allowed to make this change.
eo: Vi ne rajtas fari tiun ŝanĝon.

en: Post converted. | %s posts converted
eo[0]: Afiŝo konvertita.
eo[1]: %s afiŝoj konvertitaj

en: Drop images to upload
eo: Faligu bildojn por alŝuti

en: Uploading...
eo: Alŝutas...

en: Processing...
eo: Procezado...

en: Sorry, your browser isn't supported. Upgrade at browsehappy.com.
eo: Pardonon, via retumilo ne estas subtenata. Promociiĝu ĉe browsehappy.com.

en: Only images can be uploaded here.
eo: Nur bildoj povas esti alŝutitaj tie ĉi.

en: Your upload didn't complete; try again later or cross your fingers and try again right now.
eo: Via alŝuto ne finiĝis; provu denove pli poste aŭ esperu bonŝancon kaj reprovu nun.

en: Comics
eo: Kartunoj

en: Comic
eo: Kartuno

en: All Comics
eo: Ĉiuj kartunoj

en: Add New
eo: Aldoni novan

en: Add New Comic
eo: Aldoni novan kartunon

en: Edit Comic
eo: Redakti kartunon

en: New Comic
eo: Nova kartuno

en: View Comic
eo: Rigardi kartunon

en: Search Comics
eo: Priserĉi kartunojn

en: No Comics found
eo: Neniuj kartunoj trovitaj

en: No Comics found in Trash
eo: Neniu kartunoj en la rubujo

en: Comic updated. <a href="%s">View comic</a>
eo: Kartuno ĝisdatigita. <a href="%s">Rigardi kartunon</a>

en: Custom field updated.
eo: Propra kampo ĝisdatigita.

en: Custom field deleted.
eo: Propra kampo forviŝita.

en: Comic updated.
eo: Kartuno ĝisdatigita.

note: translators: %s: date and time of the revision
en: Comic restored to revision from %s
eo: Kartuno restarigita al revizio de %s

en: Comic published. <a href="%s">View comic</a>
eo: Kartuno publikigita. <a href="%s">Rigardi kartunon</a>

en: Comic saved.
eo: Kartuno konservita.

en: Comic submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview comic</a>
eo: Kartuno proponita. <a target="_blank" href="%s">Antaŭrigardi kartunon</a>

en: Comic scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview comic</a>
eo: Kartuno planita por: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Antaŭrigardi kartunon</a>

note: translators: Publish box date format, see http://php.net/date
en: M j, Y @ G:i
eo: j M Y @ G:i

en: Comic draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview comic</a>
eo: Malneto de kartuno ĝisdatigita. <a target="_blank" href="%s">Antaŭrigardi kartunon</a>

en: Invalid or expired nonce.
eo: Nevalida aŭ eksvalida nonce.

en: Welcome! Ready to publish your first strip?
    
    Your webcomic's new site is ready to go. Get started by <a href="BLOG_URLwp-admin/customize.php#title">setting your comic's title and tagline</a> so your readers know what it's all about.
    
    Looking for more help with setting up your site? Check out the WordPress.com <a href="http://learn.wordpress.com/" target="_blank">beginner's tutorial</a> and the <a href="http://en.support.wordpress.com/comics/" target="_blank">guide to comics on WordPress.com</a>. Dive right in by <a href="BLOG_URLwp-admin/customize.php#title">publishing your first strip!</a>
    
    Lots of laughs,
    The WordPress.com Team
eo: Bonvenon! Ĉu vi pretas publikigi vian unuan bildstrion?
    
    Via nova kartun-retejo estas preta por vi. Eku per <a href="BLOG_URLwp-admin/customize.php#title">difinoj de la titolo kaj frapfrazo</a> por ke viaj legantoj tuj komprenu.
    
    Ĉu vi bezonas helpon pri la agordo de via retejo? Rigardu la <a href="http://learn.wordpress.com/" target="_blank">kurseton por komencantoj</a> de WordPress.com kaj la <a href="http://en.support.wordpress.com/comics/" target="_blank">gvidlibron pri kartunoj ĉe WordPress.com</a>. Plonĝu enen per <a href="BLOG_URLwp-admin/customize.php#title">publikigo de via unua strio!</a>
    
    Rid-bondezire,
    La teamo de WordPress.com

note: translators: this is about a food menu
en: Menu Item Labels
eo: Marknomoj de menueroj

note: translators: this is about a food menu
en: Menu Item Label
eo: Marknomo de menuero

note: translators: this is about a food menu
en: Search Menu Item Labels
eo: Priserĉi marknomojn de menueroj

en: Popular Labels
eo: Popularaj marknomoj

note: translators: this is about a food menu
en: All Menu Item Labels
eo: Ĉiuj Ŝlosilvortoj de menueroj

note: translators: this is about a food menu
en: Edit Menu Item Label
eo: Redakti menueran Ŝlosilvorton

note: translators: this is about a food menu
en: View Menu Item Label
eo: Rigardi menueran Ŝlosilvorton

note: translators: this is about a food menu
en: Update Menu Item Label
eo: Ĝisdatigi menueran Ŝlosilvorton

note: translators: this is about a food menu
en: Add New Menu Item Label
eo: Aldoni novan menueran Ŝlosilvorton

note: translators: this is about a food menu
en: New Menu Item Label Name
eo: Nomo de nova menuera Ŝlosilvorto

en: For example, spicy, favorite, etc. <br /> Separate Labels with commas
eo: Ekzemple, spica, plej ŝatata, ktp. <br /> Apartigu etikedojn per komoj

en: Add or remove Labels
eo: Aldoni aŭ forviŝi Ŝlosilvortojn

en: Choose from the most used Labels
eo: Elekti el la plej ofte uzitaj Ŝlosilvortoj

en: No Labels found
eo: Neniuj Ŝlosilvortoj trovitaj

note: translators: this is about a food menu
en: Menu Sections
eo: Menu-sekcioj

note: translators: this is about a food menu
en: Menu Section
eo: Menu-sekcio

note: translators: this is about a food menu
en: Search Menu Sections
eo: Priserĉi menu-sekciojn

note: translators: this is about a food menu
en: All Menu Sections
eo: Ĉiuj menu-sekcioj

note: translators: this is about a food menu
en: Parent Menu Section
eo: Patra menu-sekcio

note: translators: this is about a food menu
en: Parent Menu Section:
eo: Patra menu-sekcio:

note: translators: this is about a food menu
en: Edit Menu Section
eo: Redakti menu-sekcion

note: translators: this is about a food menu
en: View Menu Section
eo: Rigardi menu-sekcion

note: translators: this is about a food menu
en: Update Menu Section
eo: Ĝisdatigi menu-sekcion

note: translators: this is about a food menu
en: Add New Menu Section
eo: Aldoni novan menu-sekcion

note: translators: this is about a food menu
en: New Menu Sections Name
eo: Nomo de nova menu-sekcio

en: Items on your restaurant's menu
eo: Eroj en la menuo de via restoracio

note: translators: this is about a food menu
en: Menu Items
eo: Menueroj

note: translators: this is about a food menu
en: Menu Item
eo: Menuero

note: translators: this is about a food menu
en: Food Menus
eo: Manĝaĵaj menuoj

note: translators: this is about a food menu
en: Add One Item
eo: Aldoni unu eron

note: translators: this is about a food menu
en: Add Menu Item
eo: Aldoni menueron

note: translators: this is about a food menu
en: Edit Menu Item
eo: Redakti menueron

note: translators: this is about a food menu
en: New Menu Item
eo: Nova menuero

note: translators: this is about a food menu
en: View Menu Item
eo: Rigardi menueron

note: translators: this is about a food menu
en: Search Menu Items
eo: Priserĉi menuerojn

note: translators: this is about a food menu
en: No Menu Items found
eo: Neniuj menueroj trovitaj

note: translators: this is about a food menu
en: No Menu Items found in Trash
eo: Neniuj menueroj en rubujo

note: translators: this is about a food menu
en: Menu item updated. <a href="%s">View item</a>
eo: Menuero ĝisdatigita. <a href="%s">Rigardi eron</a>

note: translators: this is about a food menu
en: Menu item updated.
eo: Menuero ĝisdatigita.

note: translators: %s: date and time of the revision
en: Menu item restored to revision from %s
eo: Menuero restarigita al revizio de %s

note: translators: this is about a food menu
en: Menu item published. <a href="%s">View item</a>
eo: Menuero publikigita. <a href="%s">Rigardi eron</a>

note: translators: this is about a food menu
en: Menu item saved.
eo: Menuero konservita.

note: translators: this is about a food menu
en: Menu item submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
eo: Menuero proponita. <a target="_blank" href="%s">Antaŭrigardi eron</a>

note: translators: this is about a food menu
en: Menu item scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview item</a>
eo: Menuero planita por: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Antaŭrigardi eron</a>

note: translators: this is about a food menu
en: Menu item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
eo: Menuera malneto ĝisdatigita. <a target="_blank" href="%s">Antaŭrigardi eron</a>

note: translators: this is about a food menu
en: Enter the menu item's name here
eo: Entajpu tie ĉi la nomon de la menuero

en: %1$d Food Menu Item | %1$d Food Menu Items
eo[0]: %1$d manĝa menuero
eo[1]: %1$d manĝaj menueroj

en: Add Many Items
eo: Aldoni plurajn erojn

note: translators: this is about a food menu
en: Menu Items re-ordered.
eo: Menueroj aliordigitaj.

en: Thumbnail
eo: Bildeto

en: Labels
eo: Etikedoj

en: Price
eo: Prezo

en: Order
eo: Ordigo

en: Save New Order
eo: Konservi novan ordigon

en: edit
eo: redakti

en: Uncategorized
eo: Senkategoria

en: Move menu section up
eo: Movi menu-sekcion supren

en: UP
eo: SUPREN

en: Move menu section down
eo: Movi menu-sekcion malsupren

en: DOWN
eo: MALSUPREN

en: Use the <kbd>TAB</kbd> key on your keyboard to move between colums and the <kbd>ENTER</kbd> or <kbd>RETURN</kbd> key to save each row and move on to the next.
eo: Uzu la klavon taban <kbd>TAB</kbd> de via klavaro por moviĝi inter kolumnoj kaj la klavon enigan <kbd>ENTER</kbd> aŭ <kbd>RETURN</kbd> por konservi ĉiun vicon kaj moviĝi al la sekva.

en: Add to section:
eo: Aldoni al sekcio:

en: Labels: <small>spicy, favorite, etc. <em>Separate Labels with commas</em></small>
eo: Marknomoj: <small>spica, plej ŝatata, ktp. <em>Apartigu marknomojn per komoj</em></small>

en: Description
eo: Priskribo

en: New Row
eo: Nova vico

en: Add These New Menu Items
eo: Aldoni tiujn ĉi novajn menuerojn

en: No Labels
eo: Neniuj marknomoj

en: Portfolio Projects
eo: Teko-projektoj

en: Your theme supports <strong>%s</strong>
eo: Via etoso subtenas <strong>%s</strong>

en: Enable Portfolio Projects for this site.
eo: Ebligi Teko-projektojn por tiu ĉi retejo.

en: Portfolio pages display at most %1$s projects
eo: Teko-paĝoj montras maksimume %1$s projektojn

en: Portfolio Items
eo: Eroj en teko

en: Projects
eo: Projektoj

en: Project
eo: Projekto

en: Portfolio
eo: Teko

en: All Projects
eo: Ĉiuj projektoj

en: Add New Project
eo: Aldoni novajn projektojn

en: Edit Project
eo: Redakti projekton

en: New Project
eo: Nova projekto

en: View Project
eo: Rigardi projekton

en: Search Projects
eo: Priserĉi projektojn

en: No Projects found
eo: Neniuj projektoj trovitaj

en: No Projects found in Trash
eo: Neniuj projektoj en rubujo

en: Project Types
eo: Projekt-tipoj

en: Project Type
eo: Projekt-tipo

en: All Project Types
eo: Ĉiuj projekt-tipoj

en: Edit Project Type
eo: Redakti projekto-tipon

en: View Project Type
eo: Rigardi projekto-tipon

en: Update Project Type
eo: Ĝisdatigi projekto-tipon

en: Add New Project Type
eo: Aldoni novan projekto-tipon

en: New Project Type Name
eo: Nomo de nova projekto-tipo

en: Parent Project Type
eo: Patra projekto-tipo

en: Parent Project Type:
eo: Patra projekto-tipo:

en: Search Project Types
eo: Priserĉi projekto-tipojn

en: Project Tags
eo: Projektaj etikedoj

en: Project Tag
eo: Projekta etikedo

en: All Project Tags
eo: Ĉiuj projektaj etikedoj

en: Edit Project Tag
eo: Redakti projekto-etikedon

en: View Project Tag
eo: Rigardi projekto-etikedon

en: Update Project Tag
eo: Ĝisdatigi projektan etikedon

en: Add New Project Tag
eo: Aldoni novan projektan etikedon

en: New Project Tag Name
eo: Nomo de nova projekto-etikedo

en: Search Project Tags
eo: Priserĉi projektajn etikedojn

en: Popular Project Tags
eo: Popularaj projektaj etikedoj

en: Separate tags with commas
eo: Apartigi etikedojn per komoj

en: Add or remove tags
eo: Aldoni aŭ forviŝi etikedojn

en: Choose from the most used tags
eo: Elekti el la plej uzitaj etikedoj

en: No tags found.
eo: Neniuj etikedoj trovitaj.

en: Project updated. <a href="%s">View item</a>
eo: Projekto ĝisdatigita. <a href="%s">Rigardi eron</a>

en: Project updated.
eo: Projekto ĝisdatigita.

note: translators: %s: date and time of the revision
en: Project restored to revision from %s
eo: Projekto restarigita al revizio de %s

en: Project published. <a href="%s">View project</a>
eo: Projekto publikigita. <a href="%s">Rigardi projekton</a>

en: Project saved.
eo: Projekto konservita.

en: Project submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
eo: Projekto proponita. <a target="_blank" href="%s">Antaŭrigardi projekton</a>

en: Project scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview project</a>
eo: Projekto planita por: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Antaŭrigardi projekton</a>

en: Project item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
eo: Malneto de projektero ĝisdatigita. <a target="_blank" href="%s">Antaŭrigardi projekton</a>

en: Your Portfolio Archive currently has no entries. You can start creating them on your dashboard.
eo: Nuntempe, via teko-arkivo havas neniujn erojn. Vi povas ekkrei ilin en via panelo.

en: Types
eo: Tipoj

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Testimonials
eo: Atestoj

en: Your theme supports Testimonials
eo: Via etoso subtenas atestojn

en: Enable Testimonials for this site.
eo: Ebligi atestojn por tiu ĉi retejo.

en: Testimonial pages display at most %1$s testimonials
eo: Atesto-paĝoj montras maksimume %1$s atestojn

en: Customer Testimonials
eo: Atestoj de klientoj

en: Testimonial
eo: Atesto

en: All Testimonials
eo: Ĉiuj atestoj

en: Add New Testimonial
eo: Aldoni novan ateston

en: Edit Testimonial
eo: Redakti ateston

en: New Testimonial
eo: Nova atesto

en: View Testimonial
eo: Rigardi ateston

en: Search Testimonials
eo: Priserĉi atestojn

en: No Testimonials found
eo: Neniuj atestoj trovitaj

en: No Testimonials found in Trash
eo: Neniuj atestoj en rubujo

en: Testimonial updated. <a href="%s">View testimonial</a>
eo: Atesto ĝisdatigita. <a href="%s">Rigardi ateston</a>

en: Testimonial updated.
eo: Atesto ĝisdatigita.

note: translators: %s: date and time of the revision
en: Testimonial restored to revision from %s
eo: Atesto restarigita al revizio de %s

en: Testimonial published. <a href="%s">View testimonial</a>
eo: Atesto publikigita. <a href="%s">Rigardi ateston</a>

en: Testimonial saved.
eo: Atesto konservita.

en: Testimonial submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
eo: Atesto proponita. <a target="_blank" href="%s">Antaŭrigardi ateston</a>

en: Testimonial scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview testimonial</a>
eo: Atesto planita por: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Antaŭrigardi ateston</a>

en: Testimonial draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
eo: Malneto de atesto ĝisdatigita. <a target="_blank" href="%s">Antaŭrigardi ateston</a>

en: Enter the customer's name here
eo: Tie ĉi entajpu la nomon de la kliento

en: Customer Name
eo: Kliento-nomo

en: Customize Testimonials Archive
eo: Tajlori arkivon de atestoj

en: Proofreading
eo: Provlegado

en: Automatically proofread content when:
eo: Aŭtomate provlegi enhavon kiam:

en: a post or page is first published
eo: afiŝo aŭ paĝo estas unue publikigita

en: a post or page is updated
eo: afiŝo aŭ paĝo estas ĝisdatigita

en: English Options
eo: Anglaj opcioj

en: Enable proofreading for the following grammar and style rules when writing posts and pages:
eo: Ebligi provlegadon por la sekvaj gramatikaj kaj stilaj reguloj dum verko de afiŝoj kaj paĝoj:

en: Bias Language
eo: Antaŭjuĝa lingvaĵo

en: Clich&eacute;s
eo: Kliŝaĵoj

en: Complex Phrases
eo: Kompleksaj frazoj

en: Diacritical Marks
eo: Diakritaĵoj

en: Double Negatives
eo: Duobla neado

en: Hidden Verbs
eo: Kaŝitaj verboj

en: Jargon
eo: Ĵargono

en: Passive Voice
eo: Pasivo

en: Phrases to Avoid
eo: Evitindaj frazoj

en: Redundant Phrases
eo: Ripetaj frazoj

en: Language
eo: LIngvo

en: The proofreader supports English, French, German, Portuguese, and Spanish. Your user interface language (see above) is the default proofreading language.
eo: La provlegilo subtenas la anglan, francan, germanan, portugalan kaj hispanan. Via uz-interfaca lingvo (vd. supre) estas la defaŭlta provlega lingvo.

en: Use automatically detected language to proofread posts and pages
eo: Uzi aŭtomate trovitan lingvon por provlegi afiŝojn kaj paĝojn

en: Ignored Phrases
eo: Ignoritaj frazoj

en: Identify words and phrases to ignore while proofreading your posts and pages:
eo: Identigi vortojn kaj frazojn ignorindajn dum provlego de viaj afiŝoj kaj paĝoj:

en: Add
eo: Aldoni

en: Be sure to click "Update Profile" at the bottom of the screen to save your changes.
eo: Certigu, ke vi alklakas "Ĝisdatigi profilon" je la subo de la ekrano por konservi viajn ŝanĝojn.

en: Spelling
eo: Literumado

en: Repeated Word
eo: Ripetita vorto

en: No suggestions
eo: Neniuj sugestoj

en: Explain...
eo: Klarigi...

en: Ignore suggestion
eo: Ignori sugeston

en: Ignore always
eo: Ignori ĉiam

en: Ignore all
eo: Ignori ĉiujn

en: Edit Selection...
eo: Redakti elekton...

en: proofread
eo: provlegi

en: edit text
eo: redakti tekston

en: Proofread Writing
eo: Provlegi verkadon

en: No writing errors were found.
eo: Neniuj verk-eraroj estis trovitaj.

en: There was a problem communicating with the Proofreading service. Try again in one minute.
eo: Estis problemo dum komunikado kun la provlega servo. Provu denove post minuto.

en: There was an error communicating with the proofreading service.
eo: Estis eraro dum komunikado kun la provlega servo.

en: Replace selection with:
eo: Anstataŭigi elekton per:

en: The proofreader has suggestions for this post. Are you sure you want to publish it?
    
    Press OK to publish your post, or Cancel to view the suggestions and edit your post.
eo: La provlegilo havas sugestojn por tiu ĉi afiŝo. Ĉu vi certas, ke vi volas publikigi ĝin?
    
    Alkaku Bone por publikigi vian afiŝon aŭ Rezigni por vidi la sugestojn kaj redakti vian afiŝon.

en: The proofreader has suggestions for this post. Are you sure you want to update it?
    
    Press OK to update your post, or Cancel to view the suggestions and edit your post.
eo: La provlegilo havas sugestojn por tiu ĉi afiŝo. Ĉu vi certas, ke vi volas ĝisdatigi ĝin?
    
    Alkaku Bone por ĝisdatigi vian afiŝon aŭ Rezigni por vidi la sugestojn kaj redakti vian afiŝon.

en: Jetpack's Carousel has been disabled, because another plugin or your theme is overriding the [gallery] shortcode.
eo: Karuselo de Jetpack estis malebligita, ĉar alia kromprogramo aŭ via etoso anstataŭigas la konciz-kodon [gallery].

en: Comment
eo: Komenti

en: Post Comment
eo: Afiŝi komenton

en: Write a Comment...
eo: Verki komenton...

en: Loading Comments...
eo: Ŝargas komentojn...

en: View full size <span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">&times;</span>%2$s</span>
eo: Rigardi plengrande <span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">&times;</span>%2$s</span>

en: Please be sure to submit some text with your comment.
eo: Bonvole donacu kelkan tekston kun via komento.

en: Please provide an email address to comment.
eo: Bonvole donu retpoŝtadreson por komenti.

en: Please provide your name to comment.
eo: Bonvole donu vian nomon por komenti.

en: Sorry, but there was an error posting your comment. Please try again later.
eo: Pardonon, sed okazis eraro dum afiŝo de via komento. Bonvole provu denove pli poste.

en: Your comment was approved.
eo: Via komento estis aprobita.

en: Your comment is in moderation.
eo: Via komento atendas pritrakton.

en: Camera
eo: Fotilo

en: Aperture
eo: Aperturo

en: Shutter Speed
eo: Obturila rapido

en: Focal Length
eo: Fokusa longo

en: Commenting as %s
eo: Komentas kiel %s

en: You must be <a href="#" class="jp-carousel-comment-login">logged in</a> to post a comment.
eo: Vi devas esti <a href="#" class="jp-carousel-comment-login">ensalutinta</a> por lasi komenton.

en: %s (Required)
eo: %s (Deviga)

en: Email
eo: Retpoŝtadreso

en: Website
eo: Retejo

en: Missing attachment ID.
eo: Mankas alkroĉaĵa ID.

en: Nonce verification failed.
eo: Konfirmo de nonce malsukcesis.

en: Missing target blog ID.
eo: Mankas ID de celita blogo.

en: Missing target post ID.
eo: Mankas ID de celita afiŝo

en: No comment text was submitted.
eo: Neniu komento-teksto estis proponita.

en: Comments on this post are closed.
eo: Komentoj por tiu ĉi afiŝo estas fermitaj.

en: Sorry, but we could not authenticate your request.
eo: Pardonon, sed ni ne povis aŭtentigi vian peton.

en: Please provide your name.
eo: Bonvole donu vian nomon.

en: Please provide an email address.
eo: Bonvole donu retpoŝtadreson.

en: Please provide a valid email address.
eo: Bonvole donu validan retpoŝtadreson.

en: Image Gallery Carousel
eo: Bild-galeria karuselo

en: Enable carousel
eo: Ebligi karuselon

en: Background color
eo: Fonkoloro

en: Metadata
eo: Metadatumoj

en: Show photo metadata (<a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" target="_blank">Exif</a>) in carousel, when available.
eo: Montri metadatumojn de la foto (<a href="https://eo.wikipedia.org/wiki/Exif" target="_blank">Exif</a>) en la karuselo, kiam haveblas.

en: Show map of photo location in carousel, when available.
eo: Montri mapon de foto-loko en la karuselo, kiam haveblas.

en: Black
eo: Nigra

en: White
eo: Blanka

en: Display images in full-size carousel slideshow.
eo: Montri bildojn en plengranda karusela prezentaĵo.

en: Leave a Reply
eo: Lasi respondon

en: Light
eo: Hela

en: Dark
eo: Malhela

en: Transparent
eo: Travidebla

en: Comments
eo: Komentoj

en: Greeting Text
eo: Saluto-teksto

en: Color Scheme
eo: Kolorskemo

en: Adjust your Comments form with a clever greeting and color-scheme.
eo: Alĝustigi viajn Komento-formularon per sprita saluto kaj kolor-skemo.

en: A few catchy words to motivate your readers to comment
eo: Kelkaj atentokaptaj vortoj por kuraĝigi viajn legantojn lasi komenton

en: Invalid request
eo: Nevalida peto

en: Error: please fill the required fields (name, email).
eo: Eraro: bonvole plenigu la devigajn kampojn (nomon, retpoŝtadreson).

en: Error: please enter a valid email address.
eo: Eraro: bonvole entajpu validan retpoŝtadreson.

en: You must <a href="%s">log in</a> to post a comment.
eo: Vi devas <a href="%s">ensaluti</a> por afiŝi komenton.

en: Leave a Reply to %s
eo: Lasi respondon al %s

en: Cancel reply
eo: Nuligi respondon

en: Invalid security token.
eo: Nevalida sekureca ĵetono.

en: Submitting Comment%s
eo: Proponas komenton%s

en: Add Contact Form
eo: Aldoni kontakto-formularon

en: Delete Permanently
eo: Forviŝi porĉiame

en: Mark as Spam
eo: Marki kiel trudaĵon

en: Empty Spam
eo: Malplenigi trudujon

en: You are not allowed to manage this item.
eo: Vi ne estas permesita administri tiun eron.

en: Feedback(s) marked as spam
eo: Pritaksoj markitaj kiel trudaĵoj

en: Messages
eo: Mesaĝoj

en: From
eo: De

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Date
eo: Dato

en: Restore this item from the Trash
eo: Restarigi tiun eron el la rubujo

en: Restore
eo: Restarigi

en: Delete this item permanently
eo: Forviŝi tiun eron porĉiame

en: Mark this message as spam
eo: Marki tiun mesaĝon kiel trudaĵon

en: Trash
eo: Rubujo

en: Mark this message as NOT spam
eo: Marki tiun mesaĝon kiel NE trudaĵon

[ctx: {$date_format} \a\t {$time_format}]
en: %1$s \a\t %2$s
eo: %1$s \t %2$s

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
eo: Vi ne estas permesita movi tiun eron el la rubujo.

en: Error in restoring from Trash.
eo: Eraro okazis dum restarigo el rubujo.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
eo: Vi ne estas permesita movi tiun eron rubujen.

en: Error in moving to Trash.
eo: Eraro dum provo movi rubujen.

en: Spam
eo: Trudaĵo

en: Check for Spam
eo: Kontroli trudecon

en: Search Feedback
eo: Priserĉi pritaksojn

en: No feedback found
eo: Neniu pritakso trovita

en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Trudaĵo <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Trudaĵoj <span class="count">(%s)</span>

en: An error occurred. Please try again later.
eo: Eraro okazis. Bonvole provu denove poste.

en: Message Sent
eo: Mesaĝo sendita

en: Feedback discarded.
eo: Pritakso forĵetita.

en: Export feedback as CSV
eo: Eksporti pritakson kiel CSV

en: Select feedback to download
eo: Elekti pritakson por elŝuti

en: All posts
eo: Ĉiuj afiŝoj

en: Download
eo: Elŝuti

en: Contact Form
eo: Kontakta formularo

[ctx: %1$s = blog name]
en: %1$s Sidebar
eo: Flankpanelo de %1$s

en: Subject
eo: Temo

en: Error!
eo: Eraro!

en: go back
eo: reen

en: Time:
eo: Tempo:

en: IP Address:
eo: IP-adreso:

en: Contact Form URL:
eo: URL de kontakto-formularo:

en: Sent by a verified %s user.
eo: Sendita de konfirmita uzanto de %s.

en: Sent by an unverified visitor to your site.
eo: Sendita de nekonfirmita vizitanto al via retejo.

en: %s requires a valid email address
eo: %s devigas validan retpoŝtadreson

en: %s is required
eo: %s estas deviga

en: (required)
eo: (deviga)

en: Yes
eo: Jes

[ctx: Label for HTML form "Name" field in contact form builder]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: Label for HTML form "Email" field in contact form builder]
en: Email
eo: Retpoŝtadreso

[ctx: Label for HTML form "URL/Website" field in contact form builder]
en: Website
eo: Retejo

[ctx: noun]
en: Comment
eo: Komento

[ctx: Default label for new HTML form field in contact form builder]
en: New Field
eo: Nova kampo

[ctx: Label for the set of options to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: Options
eo: Opcioj

[ctx: Label for an option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: Option
eo: Opcio

[ctx: Default label for the first option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: First option
eo: Unua opcio

[ctx: error message in contact form builder]
en: Oops, there was a problem generating your form.  You'll likely need to try again.
eo: Oj, eraro okazis dum kreo de via formularo. Verŝajne, vi bezonos provi denove.

en: Drag up or down
    to re-arrange
eo: Trenu (mal)supren
    por aliordigi

[ctx: Label to drag HTML form fields around to change their order in contact form builder]
en: move
eo: movi

[ctx: Link to edit an HTML form field in contact form builder]
en: edit
eo: redakti

en: Saved successfully
eo: Sukcese konservita

[ctx: This HTML form field is marked as required by the user in contact form builder]
en: (required)
eo: (deviga)

en: Are you sure you want to exit the form editor without saving?  Any changes you have made will be lost.
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forlasi la formularan redaktilon antaŭ konservo? Ŝanĝoj estos perditaj.

en: Your new field was saved successfully
eo: Via nova kampo estis sukcese konservita

en: Form builder
eo: Formulara konstruilo

en: Email notifications
eo: Retpoŝtaj avizoj

en: How does this work?
eo: Kiel tio funkcias?

en: By adding a contact form, your readers will be able to submit feedback to you. All feedback is automatically scanned for spam, and the legitimate feedback will be emailed to you.
eo: Per aldono de kontakto-formularo, viaj legantoj havos manieron kontakti vin. Ĉiuj pritaksoj estas aŭtomate skanitaj por trudeco kaj la honestaj pritaksoj estos retpoŝtitaj al vi.

en: Can I add more fields?
eo: Ĉu mi povas aldoni pliajn kampojn?

[ctx: %1$s = "Click here" in an HTML link]
en: Sure thing. %1$s to add a new text box, textarea, radio, checkbox, or dropdown field.
eo: Sendube. %1$s por aldoni novan teksto-skatolon, tekstareon, radiobutonon, markoskatolon aŭ falmenuon.

en: Click here
eo: Alklaku tie ĉi

en: Can I view my feedback within WordPress?
eo: Ĉu mi povas vidi mian pritakson ene de WordPress?

[ctx: %1$s = "Feedback" in an HTML link]
en: Yep, you can read your feedback at any time by clicking the "%1$s" link in the admin menu.
eo: Jes, vi povas legi la pritaksojn laŭplaĉe per alklako al la ligilo "%1$s" en la administra menuo.

en: Do I need to fill this out?
eo: Ĉu mi bezonas plenigi tion?

en: Nope.  However, if you&#8217;d like to modify where your feedback is sent, or the subject line you can.  If you don&#8217;t make any changes here, feedback will be sent to the author of the page/post and the subject will be the name of this page/post.
eo: Ne. Tamen, se vi volas modifi la temlinion aŭ al kie la pritaksoj iru, vi povas. Se vi volas ŝanĝi nenion tie ĉi, la pritaksoj estos senditaj al la aŭtoro de la paĝo/afiŝo kaj la temo estos la nomo de tiu ĉi paĝo/afiŝo.

en: Can I send a notification to more than one person?
eo: Ĉu mi povas sendi avizon al pli ol unu persono?

en: Yep. You can enter multiple email addresses in the Email address field, and separate them with commas. A notification email will then be sent to each email address.
eo: Jes. Vi povas entajpi plurajn retpoŝtadresojn en la kampo Retpoŝtadreso, kaj apartigi ilin per komoj. Aviza retletero estos sendita al ĉiu retpoŝtadreso.

en: Edit this new field
eo: Redakti tiun ĉi novan kampon

en: Label
eo: Marknomo

en: New field
eo: Nova kampo

en: Field type
eo: Kampo-tipo

en: Checkbox
eo: Markskatolo

en: Drop down
eo: Falmenuo

en: Radio
eo: Radiobutono

en: Text
eo: Teksto

en: Textarea
eo: Tekstareo

en: Options
eo: Opcioj

en: First option
eo: Unua opcio

en: Add another option
eo: Aldoni alian opcion

en: Required?
eo: Ĉu deviga?

en: Save this field
eo: Konservi tiun ĉi kampon

en: Here&#8217;s what your form will look like
eo: Jen, kiel via formularo aspektos

en: Add a new field
eo: Aldoni novan kampon

en: Add this form to my post
eo: Aldoni tiun ĉi formularon al mia afiŝo

en: Email settings
eo: Retpoŝtaj agordoj

en: Enter your email address
eo: Entajpu vian retpoŝtadreson

en: Post by %s.
eo: Afiŝo de %s.

en: Twitter Site Tag
eo: Etikedo de Twitter-retejo

en: The Twitter username of the owner of this site's domain.
eo: La uzantnomo ĉe Twitter de la posedanto de la retnomo de tiu ĉi retejo.

note: translators: %s is a URL
en: In <a href="%s" target="_blank">Development Mode</a>, via the JETPACK_DEV_DEBUG constant being defined in wp-config.php or elsewhere.
eo: En <a href="%s" target="_blank">programista reĝimo</a>, per la konstanto JETPACK_DEV_DEBUG difinata en wp-config.php aŭ aliloke.

note: translators: %s is a URL
en: In <a href="%s" target="_blank">Development Mode</a>, via site URL lacking a dot (e.g. http://localhost).
eo: En <a href="%s" target="_blank">programista reĝimo</a>, per reteja URL sen punkto (ekz. http://localhost).

note: translators: %s is a URL
en: In <a href="%s" target="_blank">Development Mode</a>, via the jetpack_development_mode filter.
eo: En <a href="%s" target="_blank">programista reĝimo</a>, per la filtrilo jetpack_development_mode.

note: translators: %s is a URL
en: You are currently running a development version of Jetpack. <a href="%s" target="_blank">Submit your feedback</a>
eo: Vi nun uzas programistan version de Jetpack. <a href="%s" target="_blank">Proponi vian pritakson</a>

en: Jetpack requires WordPress version %s or later.
eo: Jetpack postulas WordPress version %s aŭ pli nova.

en: First param must be string or empty
eo: Unua parametro devas esti tekstĉeno aŭ malplena

en: Second param must be numeric or empty
eo: Dua parametro devas esti cifera aŭ malplena

en: Jetpack contains the most recent version of the old &#8220;%1$s&#8221; plugin.
eo: Jetpack enhavas la plej novan version de la malnova kromprogramo &#8220;%1$s&#8221;.

en: Home
eo: Ĉefpaĝo

note: #-#-#-#-#  tmp-jetpack.pot (Jetpack by WordPress.com 4.0.4)  #-#-#-#-# Plugin Name of the plugin/theme
en: Jetpack by WordPress.com
eo: Jetpack de WordPress.com

en: Jetpack supercharges your self-hosted WordPress site with the awesome cloud power of WordPress.com.
eo: Jetpack superpovigas vian memstaran WordPress-retejon per la mirinda nuba povo de WordPress.com.

en: On this page, you are able to view the modules available within Jetpack, learn more about them, and activate or deactivate them as needed.
eo: En tiu ĉi paĝo, vi povas vidi la modulojn haveblajn en Jetpack, lerni pli pri ili kaj (mal)aktivigi ilin laŭbezone.

en: You can activate or deactivate individual Jetpack modules to suit your needs.
eo: Vi povas (mal)aktivigi unuopajn Jetpack-modulojn laŭ viaj bezonoj.

en: Each module has an Activate or Deactivate link so you can toggle one individually.
eo: Ĉiu modulo havas ligilon Aktivigi aŭ Malaktivigi por ke vi povu baskuligi ilin individue.

en: Using the checkboxes next to each module, you can select multiple modules to toggle via the Bulk Actions menu at the top of the list.
eo: Per la markoskatoloj apud ĉiu modulo, vi povas elekti plurajn modulojn por baskuligi uzante la menuon Amasagoj supre de la listo.

en: Using the tools on the right, you can search for specific modules, filter by module categories or which are active, or change the sorting order.
eo: Per la dekstraj iloj, vi povas serĉi modulojn, filtri laŭ modula kategorio aŭ aktiveco aŭ ŝanĝi la ordigon.

en: For more information:
eo: Por pliaj informoj:

en: Jetpack FAQ
eo: Oftaj Demandoj de Jetpack

en: Jetpack Support
eo: Jetpack-helpo

en: Dismiss this notice and deactivate Jetpack.
eo: Forsendi tiun ĉi avizon kaj malaktivigi Jetpack.

en: Your Jetpack is almost ready!
eo: Via Jetpack estas preskaŭ preta!

en: Connect now to enable features like Stats, Likes, and Social Sharing.
eo: Konektiĝu nun por ebligi eblojn kiel Statistikaĵojn, Ŝatojn kaj Socian kunhavigadon.

en: Connect to WordPress.com
eo: Konektiĝi al WordPress.com

en: Jetpack is installed!
eo: Jetpack estas instalita!

en: It's ready to bring awesome, WordPress.com cloud-powered features to your site.
eo: Ĝi pretas liveri mirindajn nubo-povigitajn eblojn de WordPress.com al via retejo.

en: Dismiss this notice for now.
eo: Forsendi tiun ĉi avizon, almenaŭ nun.

en: New in Jetpack: Centralized Site Management
eo: Nova en Jetpack: Unuloka retejo-administrado

en: Manage multiple sites from one dashboard at wordpress.com/sites. Enabling allows all existing, connected Administrators to modify your site from WordPress.com. <a href="%s" target="_blank">Learn More</a>.
eo: Administri plurajn retejojn de unu administra panelo ĉe wordpress.com/sites. Ebligo permesas ĉiujn ekzistantajn, konektitajn administrantojn modifi vian retejon de WordPress.com. <a href="%s" target="_blank">Lerni pli</a>.

en: Activate now
eo: Aktivigi nun

en: <p><a href="%1$s" title="Opt in to WordPress.com Site Management" >Activate Site Management</a> to manage multiple sites from our centralized dashboard at wordpress.com/sites. <a href="%2$s" target="_blank">Learn more</a>.</p><a href="%1$s" class="jp-button">Activate Now</a>
eo: <p><a href="%1$s" title="elektu administradon de WordPress.com" >Aktivigi retejan administradon</a> por administri plurajn retejojn de nia unuloka panelo ĉe wordpress.com/sites. <a href="%2$s" target="_blank">Lerni pli</a>.</p><a href="%1$s" class="jp-button">Aktivigi nun</a>

en: <strong>Jetpack is activated!</strong> Each site on your network must be connected individually by an admin on that site.
eo: <strong>Jetpack estas aktivigita!</strong> Ĉiu retejo en via reto devas esti konektita unuope per administranto de tiu retejo.

en: Jetpack now includes Comments, which enables your visitors to use their WordPress.com, Twitter, or Facebook accounts when commenting on your site. To activate Comments, <a href="%s">%s</a>.
eo: Jetpack nun inkluzivas Komentojn, kiu ebligas al viaj vizitantoj uzon de siaj kontoj ĉe WordPress.com, Twitter, aŭ Facebook kiam ili komentas ĉe via retejo. Por aktivigi Komentojn, <a href="%s">%s</a>.

en: click here
eo: alklaku tie ĉi

en: You have successfully disconnected Jetpack.
eo: Vi sukcese malkonektis Jetpack.

en: Would you tell us why? Just <a href="%1$s" target="%2$s">answering two simple questions</a> would help us improve Jetpack.
eo: Ĉu vi volas diri kial? Nur <a href="%1$s" target="%2$s">respondu al du simplaj demandoj</a> por helpi nin plibonigi Jetpack.

en: Cheatin&#8217; uh?
eo: Vi ruzas, ĉu?

en: Your website needs to be publicly accessible to use Jetpack: %s
eo: Via retejo bezonas esti publike alirebla por uzi Jetpack: %s

en: %s could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>. Perhaps there is a conflict with another plugin you have installed?
eo: %s ne povis esti aktivigita ĉar ĝi kaŭzis <strong>krizan eraron</strong>. Eble estas konflikto kun alia instalita kromprogramo.

en: Do you still have the %s plugin installed?
eo: Ĉu vi ankoraŭ havas la kromprogramon %s instalita?

en: Module could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>. Perhaps there is a conflict with another plugin you have installed?
eo: Modulo ne povis esti aktivigita ĉar ĝi kaŭzis <strong>krizan eraron</strong>. Eble estas konflikto kun alia instalita kromprogramo.

en: %s was not activated.
eo: %s ne estis aktivigita.

en: %s was not deactivated.
eo: %s ne estis malaktivigita.

en: This module can only be altered by %s, the user who initiated the Jetpack connection on this site.
eo: Tiu modulo povas esti modifita nur de %s, la uzanto kiu lanĉis la Jetpack-konekton en tiu ĉi retejo.

en: Only the user who initiated the Jetpack connection on this site can toggle %s, but that user no longer exists. This should not happen.
eo: Nur la uzanto kiu lanĉis la Jetpack-konekton en tiu ĉi retejo povas baskuligi %s, sed tiu uzanto jam ne ekzistas. Tio ne devus okazi.

en: <strong>Your Jetpack has a glitch.</strong> Connecting this site with WordPress.com is not possible. This usually means your site is not publicly accessible (localhost).
eo: <strong>Via Jetpack misfunkcias.</strong> Konekto de tiu ĉi retejo kun WordPress.com ne eblas. Tio kutime signifas, ke via retejo ne estas publike alirebla (localhost).

en: WordPress.com is currently having problems and is unable to fuel up your Jetpack.  Please try again later.
eo: WordPress.com nun spertas problemojn kaj ne povas fueli vian Jetpack. Bonvole provu denove poste.

en: Jetpack could not contact WordPress.com: %s.  This usually means something is incorrectly configured on your web host.
eo: Jetpack ne povis kontakti WordPress.com: %s. Tio kutime signifas, ke io estas malĝuste agordita ĉe via interreta gastiganto.

en: Try connecting again.
eo: Provu konektiĝi denove.

en: Welcome to <strong>Jetpack %s</strong>!
eo: Bonvenon al <strong>Jetpack %s</strong>!

en: The following new modules have been activated: %l.
eo: La sekvaj novaj moduloj estis aktivigitaj: %l.

en: The following modules have been updated: %l.
eo: La sekvaj moduloj estis ĝisdatigitaj: %l.

en: You are all set! Your site can now be managed from <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/sites</a>.
eo: Preta! Via retejo nun povas esti administrita de <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/sites</a>.

en: Manage has been activated for you!
eo: Administri estis aktivigita por vi!

en: <strong>%s Activated!</strong> You can deactivate at any time by clicking the Deactivate link next to each module.
eo: <strong>%s Aktivigita!</strong> Vi povas malaktivigi laŭplaĉe per alklako al la ligilo Malaktivigi apud ĉiu modulo.

[ctx: %l = list of Jetpack module/feature names]
en: <strong>%l Deactivated!</strong> You can activate it again at any time using the activate link next to each module. | <strong>%l Deactivated!</strong> You can activate them again at any time using the activate links next to each module.
eo[0]: <strong>%l Malaktivigita!</strong> Vi povas ree aktivigi ĝin laŭplaĉe per la ligilo Aktivigi apud ĉiu modulo.
eo[1]: <strong>%l Malaktivigitaj!</strong> Vi povas ree aktivigi ilin laŭplaĉe per la ligilo Aktivigi apud ĉiu modulo.

en: <strong>Your Jetpack is already connected.</strong>
eo: <strong>Via Jetpack jam estas konektita.</strong>

en: <strong>You&#8217;re fueled up and ready to go, Jetpack is now active.</strong>
eo: <strong>Vi estas plene fuelita kaj preta flugi, Jetpack nun estas aktiva.</strong>

en: <strong>You&#8217;re fueled up and ready to go.</strong>
eo: <strong>Vi estas plene fuelita kaj preta flugi.</strong>

en: <strong>You have unlinked your account (%s) from WordPress.com.</strong>
eo: <strong>Vi malligis vian konton (%s) de WordPress.com.</strong>

en: You have successfully set yourself as Jetpack’s primary user.
eo: Vi sukcese difinis vin kiel la ĉefan uzanton de Jetpack.

[ctx: %s is a username]
en: You have successfully set %s as Jetpack’s primary user.
eo: Vi sukcese difinis %s kiel la ĉefan uzanton de Jetpack.

en: Jetpack contains the most recent version of the old %l plugin. | Jetpack contains the most recent versions of the old %l plugins.
eo[0]: Jetpack enhavas la plej novan version de la malnova kromprogramo %l.
eo[1]: Jetpack enhavas la plej novajn versiojn de la malnovaj kromprogramoj %l.

en: The old version has been deactivated and can be removed from your site. | The old versions have been deactivated and can be removed from your site.
eo[0]: La malnova versio estis malaktivita kaj povas esti forviŝita de via retejo.
eo[1]: La malnovaj versioj estis malaktivitaj kaj povas esti forviŝitaj de via retejo.

en: Is this site private?
eo: Ĉu tiu ĉi retejo estas privata?

[ctx: %l = list of Jetpack module/feature names]
en: Like your site's RSS feeds, %l allows access to your posts and other content to third parties. | Like your site's RSS feeds, %l allow access to your posts and other content to third parties.
eo[0]: Simile al la RSS-fluoj de via retejo, %l permesas alireblecon al viaj afiŝoj kaj alia enhavo, al eksteraj entoj.
eo[1]: Simile al la RSS-fluoj de via retejo, %l permesas alireblecon al viaj afiŝoj kaj alia enhavo, al eksteraj entoj.

[ctx: %1$s = deactivation URL, %2$s = "Deactivate {list of Jetpack module/feature names}]
en: If your site is not publicly accessible, consider <a href="%1$s" title="%2$s">deactivating this feature</a>. | If your site is not publicly accessible, consider <a href="%1$s" title="%2$s">deactivating these features</a>.
eo[0]: Se via retejo ne estas publike alirebla, konsideru <a href="%1$s" title="%2$s">malaktivigon de tiu ĉi eblo</a>.
eo[1]: Se via retejo ne estas publike alirebla, konsideru <a href="%1$s" title="%2$s">malaktivigon de tiuj ĉi ebloj</a>.

[ctx: %l = list of Jetpack module/feature names]
en: Deactivate %l
eo: Malaktivigi %l

en: Configure %s
eo: Agordi %s

en: Activate Site Management and JSON API
eo: Aktivigi retejan administradon kaj JSON API

en: Manage your multiple Jetpack sites from our centralized dashboard at wordpress.com/sites. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
eo: Administru viajn plurajn Jetpack-retejojn de nia unuloka panelo ĉe wordpress.com/sites. <a href="%s" target="_blank">Lerni pli</a>.

en: <a class="button-primary" href="%s">Activate Now</a> or <a href="%s" >return to previous page</a>.
eo: <a class="button-primary" href="%s">Aktivigi nun</a> aŭ <a href="%s" >reen al antaŭa paĝo</a>.

en: <a class="button-primary" href="%s">Activate Now</a>
eo: <a class="button-primary" href="%s">Aktivigi nun</a>

en: Something is being cranky!
eo: Io plendas!

en: Your site is configured to only permit SSL connections to Jetpack, but SSL connections don't seem to be functional!
eo: Via retejo estas agordita por permesi nur SSL-konektojn al Jetpack, sed ŝajne SSL-konektoj ne funkcias!

en: Error Details: Jetpack ID is empty. Do not publicly post this error message! %s
eo: Eraro-detaloj: Jetpack ID estas malplena. Ne publike afiŝu tiun ĉi eraromesaĝon! %s

en: Error Details: Jetpack ID is not a scalar. Do not publicly post this error message! %s
eo: Eraro-detaloj: Jetpack ID ne estas skalaro. Ne publike afiŝu tiun ĉi erarmesaĝon! %s

en: Error Details: Jetpack ID begins with a numeral. Do not publicly post this error message! %s
eo: Eraro-detaloj: Jetpack ID komenciĝas per cifero. Ne publike afiŝu tiun ĉi erarmesaĝon! %s

en: The WP.com user ID of the connected user
eo: La uzant-ID por WP.com de la konektita uzanto

en: The WP.com username of the connected user
eo: La uzantnomo por WP.com de la konektita uzanto

en: The WP.com user email of the connected user
eo: La retpoŝtadreso por WP.com de la konektita uzanto

en: The number of sites of the connected WP.com user
eo: La nombro da retejoj de la konektita uzanto de WP.com

en: Jetpack Plugin Version
eo: Versio de kromprogramo Jetpack

en: The Client ID/WP.com Blog ID of this site
eo: La bloga ID (klienta) Client ID/WP.com de tiu ĉi retejo

en: You must connect your Jetpack plugin to WordPress.com to use this feature.
eo: Vi devas konekti vian kromprogramon Jetpack al WordPress.com por uzi tiun eblon.

en: Someone may be trying to trick you into giving them access to your site.  Or it could be you just encountered a bug :).  Either way, please close this window.
eo: Iu eble provas trompi vin por persvadi vin doni alireblon al via retejo. Aŭ eble vi renkontis cimon :). Iel ajn, bonvole fermu tiun ĉi fenestron.

en: The authorization process expired.  Please go back and try again.
eo: La konfirma procezo eksvalidiĝis. Bonvole reiru kaj provu denove.

en: %s wants to access your site&#8217;s data.  Log in to authorize that access.
eo: %s volas aliri al la datumoj de via retejo. Ensalutu por permesi tiun alirorajton.

en: Something's not quite right with your Jetpack connection! Let's fix that.
eo: Io misas pri via Jetpack-konekto! Ni riparu tion.

note: translators: %s is a URL
en: Our records show that this site does not have a valid connection to WordPress.com. Please reset your connection to fix this. <a href="%s" target="_blank">What caused this?</a>
eo: Niaj protokoloj montras, ke tiu ĉi retejo ne havas validan konekton al WordPress.com. Bonvole restarigu vian konekton por ripari tion. <a href="%s" target="_blank">Kio kaŭzis tion?</a>

en: Reset the connection
eo: Restarigi la konekton

en: Deactivate Jetpack
eo: Malaktivigi Jetpack

en: It looks like you may have changed your domain. Is <strong>%1$s</strong> still your site's domain, or have you updated it to <strong> %2$s </strong>?
eo: Ĉu vi ŝanĝis vian retnomon? Ĉu  <strong>%1$s</strong> ankoraŭ estas la domajno de via retejo aŭ ĉu vi ĝisdatigis ĝin al <strong> %2$s </strong>?

note: translators: %1$s, %2$s and %3$s are URLs
en: Are <strong> %2$s </strong> and <strong> %1$s </strong> two completely separate websites? If so we should create a new connection, which will reset your followers and linked services. <a href="%3$s"><em>What does this mean?</em></a>
eo: Ĉu <strong> %2$s </strong> kaj <strong> %1$s </strong> estas du tute apartaj retejoj? Se jes, ni bezonas krei novan konekton, kiu restarigos viajn sekvantojn kaj ligitajn servojn. <a href="%3$s"><em>Kion tio signifas?</em></a>

en: This is a development environment
eo: Tiu ĉi estas programista medio

en: Submit a support ticket
eo: Proponi help-slipon

en: Thanks for taking the time to sort things out. We&#039;ve updated our records accordingly!
eo: Dankon pro via tempo por klarigi. Ne ĝisdatigis niajn datumojn laŭe!

en: Please Connect Jetpack
eo: Bonvole konektu Jetpack

[ctx: {#} Blocked malicious login attempts -- number is on a prior line, text is a caption.]
en: Blocked malicious login attempts
eo: Blokitaj malicaj ensalutaj provoj

en: Protect helps to keep you secure from brute-force login attacks.
eo: Protekti helpas sekurigi vin de brutfortaj ensalutaj atakoj.

en: Activate Protect
eo: Aktivigi Protekti

en: Protect is inactive.
eo: Protekti estas neaktiva.

[ctx: {#} Spam comments blocked by Akismet -- number is on a prior line, text is a caption.]
en: Spam comments blocked by Akismet.
eo: Trudaj komentoj blokitaj de Akismet.

en: Activate Akismet
eo: Aktivigi Akismet

en: Akismet can help to keep your blog safe from spam!
eo: Akismet povas helpi vian blogon resti pura de trudaĵoj!

en: Unlink your account from WordPress.com
eo: Malligi vian konton de WordPress.com

en: Connecting Jetpack will show you <strong>stats</strong> about your traffic, <strong>protect</strong> you from brute force attacks, <strong>speed up</strong> your images and photos, and enable other <strong>traffic and security</strong> features.
eo: Konekto de Jetpack montros al vi <strong>statistikaĵojn</strong> pri via trafiko, <strong>protektos</strong> vin de brutfortaj atakoj, <strong>plirapidigos</strong> viajn bildojn kaj fotojn kaj ebligos aliajn <strong>trafikajn kaj sekurecajn</strong> eblojn.

en: Connect Jetpack
eo: Konekti Jetpack

en: Thumbnail Grid
eo: Krado de bildetoj

en: Type
eo: Tipo

en: (no title)
eo: (sentitola)

en: Autosave encountered an unexpected error
eo: Aŭtomata konservo renkontis neatenditan eraron

en: An active access token must be used to retrieve post counts.
eo: Aktiva aliro-ĵetono devas esti uzita por preni afiŝajn nombrojn.

en: Unknown post type requested.
eo: Nekonata afiŝo-tipo petita.

en: This post is password protected.
eo: Tiu ĉi afiŝo estas protektita de pasvorto.

en: Comment cache problem?
eo: Ĉu problemo pri kaŝmemoro de komentoj?

note: translators: 1: Site title 2: Site URL 3: Role name 4: URL to accept invitation
en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
eo: Saluton,
    
    Vi estas invitita aliĝi al '%1$s' ĉe
    %2$s kun la rolo %3$s.
    
    Bonvole alklaku la suban ligilon por konfirmi la inviton:
    %4$s

en: [%s] Joining confirmation
eo: [%s] Konfirmo de aliĝo

en: Artist
eo: Artisto

en: Album
eo: Albumo

en: You are required to specify a capability to check.
eo: Vi devas specifi kapablon por marki.

en: You must specify a valid action
eo: Vi devas specifi validan agon

en: Full management mode is off for this site.
eo: Plena administra reĝimo estas malŝaltita por tiu ĉi retejo.

en: This user is not authorized to %s on this blog.
eo: Tiu uzanto ne rajtas %s en tiu ĉi blogo.

en: You are required to specify a module.
eo: Vi devas specifi modulon.

en: Module not found: `%s`.
eo: Modulo ne trovita: `%s`.

en: The Jetpack Module is already activated.
eo: La Jetpack-modulo jam estas aktivigita.

en: There was an error while activating the module.
eo: Eraro okazis dum aktivigo de la modulo.

en: The Jetpack Module is already deactivated.
eo: La Jetpack-modulo jam estas malaktivigita.

en: There was an error while deactivating the module.
eo: Eraro okazis dum malaktivigo de la modulo.

en: You are required to specify a plugin.
eo: Vi bezonas specifi kromprogramon.

en: No plugins found.
eo: Neniuj kromprogramoj trovitaj.

en: This user is not authorized to manage plugins network wide.
eo: Tiu uzanto ne rajtas administri kromprogramojn por la tuta reto.

en: You are required to specify a plugin to activate.
eo: Vi devas specifi kiun kromprogramon aktivigi.

en: There was an error installing your plugin
eo: Eraro okazis dum instalo de via kromprogramo

en: An unknown error occurred during installation
eo: Nekonata eraro okazis dum instalo

en: The plugin is already installed
eo: La kromprogramo jam estas instalita

en: The Plugin is already active.
eo: La kromprogramo jam estas aktiva.

en: Plugin can only be Network Activated
eo: Kromprogramo povas esti aktivigita nur por la reto

en: Plugin activated.
eo: Kromprogramo aktivigita.

en: The Plugin is already deactivated.
eo: La kromprogramo jam estas malaktivigita.

en: There was an error deactivating your plugin
eo: Eraro okazis dum malaktivigo de via kromprogramo

en: Plugin deactivated.
eo: Kromprogramo malaktivigita.

en: No update needed
eo: Neniu ĝisdatigo necesa

en: There was an error updating your plugin
eo: Eraro okazis dum ĝisdatigo de via kromprogramo

en: You are required to specify a theme to switch to.
eo: Vi devas specifi etoson por ekuzi.

en: Theme is empty.
eo: Etoso estas malplena.

en: The specified theme was not found.
eo: La specifita etoso ne estis trovita.

en: You are not allowed to switch to this theme
eo: Vi ne estas permesita ŝanĝiĝi al tiu etoso

en: You are required to specify a theme to update.
eo: Vi devas specifi etoson por ĝisdatigi.

en: Offset must be greater than or equal to 0.
eo: Deŝovo devas esti pli granda ol aŭ egala al 0.

en: Limit must be greater than or equal to 0.
eo: Limigo devas esti pli granda ol aŭ egala al 0.

en: There was an error installing your theme
eo: Eraro okazis dum instalo de via etoso

en: No themes found.
eo: Neniuj etosoj trovitaj.

en: The theme is already installed
eo: La etoso jam estas instalita

en: There was an error updating your theme
eo: Eraro okazis dum ĝisdatigo de via etoso

en: There was an error while getting the update data for this site.
eo: Eraro okazis dum preno de la ĝisdatigaj datumoj por tiu ĉi retejo.

en: An %s Airline
eo: %s Jetlinio

en: Terms
eo: Uzkondiĉoj

en: Privacy
eo: Privateco

en: Test your site&#8217;s compatibility with Jetpack.
eo: Elprovi la kongruecon de via retejo kun Jetpack.

en: Debug
eo: Sencimigi

en: Contact the Jetpack Happiness Squad.
eo: Kontakti la Feliĉo-skipon de Jetpack.

en: Support
eo: Helpo

en: Take a survey.  Tell us how we&#8217;re doing.
eo: Partopreni opinisondadon. Lasi nin scii kiel ni faras.

en: Give Us Feedback
eo: Doni pritakson

en: Disconnect Jetpack
eo: Malkonekti Jetpack

en: Learn More
eo: Lerni pli

en: Config
eo: Agordoj

en: Settings
eo: Agordoj

en: Feedback
eo: Pritaksado

en: My Jetpack
eo: Mia Jetpack

en: One New Jetpack Module | %s New Jetpack Modules
eo[0]: Unu nova Jetpack-modulo
eo[1]: %s novaj Jetpack-moduloj

en: <strong>%s Activated!</strong> You can change the setting of it here.
eo: <strong>%s aktivigita!</strong> Vi povas ŝanĝi la agordon de ĝi tie ĉi.

en: <strong>Module settings were saved.</strong>
eo: <strong>Modulo-agordoj estis konservitaj.</strong>

en: Error, bad module.
eo: Eraro, misfunkcia modulo.

en: This will deactivate all Jetpack modules.
    Are you sure you want to disconnect?
eo: Tio malaktivigos ĉiujn Jetpack-modulojn.
    Ĉu vi certas, ke vi volas malkonektiĝi?

en: This will prevent user-specific modules such as Publicize, Notifications and Post By Email from working.
    Are you sure you want to unlink?
eo: Tio preventos funkciadon de uzant-specifaj moduloj kiel Publici, Avizoj kaj Afiŝi retpoŝte.
    Ĉu vi certas, ke vi volas malligigi?

en: This will deactivate Jetpack.
    Are you sure you want to deactivate Jetpack?
eo: Tio malaktivigos Jetpack.
    Ĉu vi certas, ke vi volas malaktivigi Jetpack?

en: View all Jetpack features
eo: Rigardi ĉiujn eblojn de Jetpack

en: Sorry, no modules were found for the search term "%s"
eo: Pardonon, neniuj moduloj estis trovitaj por la serĉtermino "%s"

en: Failed permissions, please try again.
eo: Malsukcesaj permesoj, bonvole provu denove.

en: You must link another admin account before switching primary account holders.
eo: Vi devas ligi alian administran konton antaŭ ŝanĝiĝo de ĉefa konto-tenanto.

en: Jetpack Settings
eo: Jetpack-agordoj

en: Search
eo: Priserĉi

en: View:
eo: Rigardo:

en: All
eo: Ĉion

en: Active
eo: Aktivaj

en: Inactive
eo: Neaktivaj

en: Sort by:
eo: Ordigi laŭ:

en: Alphabetical
eo: Alfabete

en: Newest
eo: Plej novaj

en: Popular
eo: Popularaj

en: Show:
eo: Montri:

en: Configure
eo: Agordi

en: Jetpack Debugging Center
eo: Sencimiga stacio de Jetpack

en: Jetpack is not currently connected to WordPress.com
eo: Jetpack ne nun estas konektita al WordPress.com

en: %s is not a valid command.
eo: %s ne estas valida komando.

en: Jetpack is currently connected to WordPress.com
eo: Jetpack estas nune konektita al WordPress.com

en: The Jetpack Version is %s
eo: La versio de Jetpack estas %s

en: The WordPress.com blog_id is %d
eo: La WordPress.com blog_id estas %d

en: Additional data:
eo: Aldonaj datumoj:

[ctx: "wp jetpack status full" is a command - do not translate]
en: View full status with 'wp jetpack status full'
eo: Vidi plenan staton per 'wp jetpack status full'

en: You cannot disconnect, without having first connected.
eo: Vi ne povas malkonektiĝi, sen unue konektiĝi.

en: Please specify a valid user.
eo: Bonvole specifu validan uzanton.

en: Please specify a user by either ID, username, or email.
eo: Bonvole specifu uzanton per aŭ ID, uzantnomo aŭ retpoŝtadreso.

en: Jetpack has been successfully disconnected.
eo: Jetpack estis sukcese malkonektita.

en: %s has been successfully disconnected.
eo: %s estis sukcese malkonektita.

en: %s could not be disconnected.  Are you sure they're connected currently?
eo: %s ne povis esti malkonektita. Ĉu vi certas ke tiu estas nune konektita?

en: Please specify if you would like to disconnect a blog or user.
eo: Bonvole specifu ĉu vi volas malkonekti blogon aŭ uzanton.

en: Resetting Jetpack Options...
eo: Restarigo de opcioj de Jetpack...

en: %s option reset
eo: %s opcio restarigita

en: Resetting the jetpack options stored in wp_options...
eo: Restarigo de la Jetpack-opcioj tenitaj en wp_options...

en: Resetting default modules...
eo: Restarigo de defaŭltaj moduloj...

en: Modules reset to default.
eo: Moduloj restarigitaj al defaŭltoj.

en: jumpstart option reset
eo: restarigo de opcio rapide lanĉi

en: Please specify if you would like to reset your options, or modules
eo: Bonvole specifu ĉu vi volas restarigi viajn opciojn aŭ modulojn

en: %s is not a valid module.
eo: %s ne estas valida modulo.

[ctx: %s is a website]
en: Please visit %s to configure your VaultPress subscription.
eo: Bonvole vizitu %s por agordi vian abonon de VaultPress.

en: Please specify a valid module.
eo: Bonvole specifu validan modulon.

en: Available Modules:
eo: Haveblaj moduloj:

en: %s has been activated.
eo: %s estis aktivigita.

en: All modules activated!
eo: Ĉiuj moduloj aktivigitaj!

en: %s has been deactivated.
eo: %s estis malaktivigita.

en: All modules deactivated!
eo: Ĉiuj moduloj malaktivigitaj!

[ctx: "wp jetpack module activate" is a command - do not translate]
en: %s is not active. You can activate it with "wp jetpack module activate %s"
eo: %s ne estas aktiva. Vi povas aktivigi ĝin per "wp jetpack module activate %s"

en: %s has already been whitelisted
eo: %s jam estas en la akceptita listo

en: Here are your whitelisted IPs:
eo: Jen, via listo de akceptitaj IPoj:

en: Whitelist is empty.
eo: Akceptita listo estas malplena.

en: Cleared all whitelisted IPs
eo: Viŝis ĉiujn akceptitajn IPojn

en: %s has been whitelisted.
eo: %s estas metita en akceptitan liston.

en: No command found.
eo: Neniu komando trovita.

en: Please enter the IP address you want to whitelist.
eo: Bonvole entajpu la IP-adreson por esti akceptita.

[ctx: Instructions on how to whitelist IP ranges - low_range/high_range should be translated.]
en: You can save a range of IPs {low_range}-{high_range}. No spaces allowed.  (example: 1.1.1.1-2.2.2.2)
eo: Vi povas konservi gamon da IPoj {malalta_gamo}-{alta_gamo}. Neniuj spacetoj permesitaj.  (ekzemple: 1.1.1.1-2.2.2.2)

[ctx: 'list' and 'clear' are commands and should not be translated]
en: You can also 'list' or 'clear' the whitelist.
eo: Vi povas ankaŭ 'list' aŭ 'clear' la akceptitan liston.

en: Option not found or is empty.  Use "list" to list option names
eo: Opcio ne trovita aŭ estas malplena. Uzu "list" por listigi nomojn de opcioj

en: Deleted option: %s
eo: Forviŝita opcio: %s

en: Sorry, no updating arrays at this time
eo: Pardonon, neniuj ĝisdatigantaj matricoj je tiu ĉi momento

[ctx: Updating an option from "this" to "that".]
en: Updated option: %s to "%s"
eo: Ĝisdatigita opcio: %s al "%s"

en: Option
eo: Opcio

en: Value
eo: Valoro

[ctx: a variable command that a user can write, provided in the printed instructions]
en: option
eo: opcio

[ctx: the value that they want to update the option to]
en: value
eo: valoro

[ctx: 'get', 'delete', and 'update' are commands - do not translate.]
en: Above are your options. You may 'get', 'delete', and 'update' them.
eo: Supre estas viaj opcioj. Vi povas 'get', 'delete' kaj 'update' ilin.

[ctx: 'wp jetpack options' is a command - do not translate.]
en: Type 'wp jetpack options' for more info.
eo: Entajpu 'wp jetpack options' por pliaj informoj.

en: Action cancelled. Have a question?
eo: Ago nuligita. Ĉu demando?

en: Are you sure? This cannot be undone. Type "yes" to continue:
eo: Ĉu vi certas? Tio ne povas esti malfarita. Entajpu "yes" por daŭrigi:

note: translators: Don't translate the word yes here.
en: Are you sure? Modifying this option may disrupt your Jetpack connection.  Type "yes" to continue.
eo: Ĉu vi certas? Modifo de tiu opcio eble fuŝos vian Jetpack-konekton. Tajpu "yes" por daŭrigi.

en: An administrator for this blog must set up the Jetpack connection.
eo: Administranto de tiu ĉi blogo devas agordi la Jetpack-konekton.

en: You need to register your Jetpack before connecting it.
eo: Vi bezonas registri vian Jetpack antaŭ ol konekto de ĝi.

en: Error Details: %s
eo: Erar-detaloj: %s

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is empty.
eo: Domajno `%1$s` ĵus malsukcesis kontrolon is_usable_domain ĉar ĝi estas malplena.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is in the forbidden array.
eo: Domajno `%1$s` ĵus malsukcesis kontrolon is_usable_domain ĉar ĝi estas en la malpermesita matrico.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it uses an invalid top level domain.
eo: Domajno `%1$s` ĵus malsukcesis kontrolon is_usable_domain ĉar ĝi uzas supranivelan domajnon.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is a subdomain of WordPress.com.
eo: Domajno `%1$s` ĵus malsukcesis kontrolon is_usable_domain ĉar ĝi estas subdomajno de WordPress.com.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as its IP `%2$s` is either invalid, or in a reserved or private range.
eo: Domajno `%1$s` ĵus malsukcesis kontrolon is_usable_domain ĉar sia IP `%2$s` estas aŭ nevalida aŭ estas en rezervita aŭ privata gamo.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
eo: Vi ne rajtas aliri al tiu paĝo.

en: Your site isn’t reaching the Jetpack servers.
eo: Via retejo ne atingas la Jetpack-servilojn.

en: Your site isn’t securely reaching the Jetpack servers.
eo: Via retejo ne sekure atingas la Jetpack-servilojn.

en: Your `%1$s` option is set up as `%2$s`, but your WordPress.com connection lists it as `%3$s`!
eo: Via opcio `%1$s` estas agordita kiel `%2$s` sed via konekto al WordPress.com listigas ĝin kiel `%3$s`!

en: Something has gotten mixed up in your Jetpack Connection!
eo: Io misas en via Jetpack-konekto!

en: It looks like your site can not communicate properly with Jetpack.
eo: Ŝajnas ke via retejo ne povas ĝuste komuniki kun Jetpack.

en: Testing your site's compatibility with Jetpack...
eo: Testas la kongruecon de via retejo kun Jetpack...

en: Your Jetpack setup looks a-okay!
eo: Via agordo de Jetpack ŝajnas bonega!

en: There seems to be a problem with your site’s ability to communicate with Jetpack!
eo: Ŝajnas esti problemo pri la eblo de via retejo komuniki kun Jetpack!

en: Trouble with Jetpack?
eo: Ĉu problemo pri Jetpack?

en: It may be caused by one of these issues, which you can diagnose yourself:
eo: Eble estas kaŭzita de unu el tiuj ĉi problemoj, kiun vi povas mem diagnozi:

en: A known issue.
eo: Konata problemo.

en: An incompatible plugin.
eo: Nekongrua kromprogramo.

en: Find out by disabling all plugins except Jetpack. If the problem persists, it's not a plugin issue. If the problem is solved, turn your plugins on one by one until the problem pops up again – there's the culprit! Let us know, and we'll try to help.
eo: Malkovru per malebligo de ĉiuj kromprogramoj escepte Jetpack. Se la problemo daŭras, ne estas problemo pri kromprogramo. Se la problemo estas solvita, ebligu viajn kromprogramojn unuope ĝis la problemo aperos denove - jen, la fiaganta programo! Lasu nin scii kaj ni provos helpi.

en: A theme conflict.
eo: Etosa konflikto.

en: A problem with your XMLRPC file.
eo: Problemo pri via dosiero XMLRPC.

en: Load your <a href="%s">XMLRPC file</a>. It should say “XML-RPC server accepts POST requests only.” on a line by itself.
eo: Ŝargu vian dosieron <a href="%s">XMLRPC</a>. Ĝi devus diri “XML-RPC server accepts POST requests only.” sola en linio.

en: If it's not by itself, a theme or plugin is displaying extra characters. Try steps 2 and 3.
eo: Se tiu frazo ne sidas sole en linio, etoso aŭ kromprogramo montras ekstrajn signon. Provu paŝojn 2 kaj 3.

en: If you get a 404 message, contact your web host. Their security may block XMLRPC.
eo: Se vi ricevas mesaĝon 404, kontaktu vian interretan gastiganton. Ties sekureco eble blokas XMLRPC.

en: If none of these help you find a solution, <a href="%s">click here to contact Jetpack support</a>. Tell us as much as you can about the issue and what steps you've tried to resolve it, and one of our Happiness Engineers will be in touch to help.
eo: Se nenio el tiuj helpas vin solvi la problemon, <a href="%s">alklaku tie ĉi por kontakti Jetpack-helpon</a>. Rakontu al ni tiom pri la problemo kiom vi povos kaj rakontu viajn provojn solvi, kaj unu el niaj Feliĉo-inĝenieroj kontaktos vin por helpi.

en: The primary connection is owned by <strong>%s</strong>'s WordPress.com account.
eo: La ĉefa konekto estas posedita de la konto de WordPress.com de <strong>%s</strong>.

en: Some features of Jetpack use the WordPress.com infrastructure and require that your public content be mirrored there. If you see intermittent issues only affecting certain posts, please try requesting a reindex of your posts.
eo: Kelkaj ebloj de Jetpack uzas la infrastrukturon de WordPress.com kaj postulas ke via publika enhavo estu spegulita tie. Se vi vidas sporadajn problemojn tuŝante nur kelkajn afiŝojn, bonvole provu peti reindekson de viaj afiŝoj.

en: Please describe the problem you are having.
eo: Bonvole priskribu la spertatan problemon.

en: Name
eo: Nomo

en: Let us know your name.
eo: Lasu nin scii vian nomon.

en: E-mail
eo: Retpoŝtadreso

en: Use a valid email address.
eo: Uzu validan retpoŝtadreson.

en: The test results and some other useful debug information will be sent to the support team. Please feel free to <a href="#">review/modify</a> this information.
eo: La testrezultoj kaj aliaj utilaj korektaj informoj estos senditaj al la helpteamo. Bonvole libere <a href="#">rigardu/modifu</a> tiujn ĉi informojn.

en: Debug Info
eo: Korektaj informoj

en: Submit &#187;
eo: Proponi &#187;

en: Activate Photon
eo: Aktivigi Fotonon

en: Success! Photon is now actively optimizing and serving your images for free.
eo: Sukceso! Fotono nun aktive optimumigas kaj konservas viajn bildojn, ja senpage.

en: We are sorry but unfortunately Photon did not activate.
eo: Pardonon, sed malfeliĉe Fotono ne aktiviĝis.

en: Search Modules…
eo: Priserĉi modulojn...

[ctx: "Site Icon" is the feature name.]
en: WordPress now has Site Icon built in!
eo: Nun WordPress venas kun Reteja piktogramo!

en: Deactivate
eo: Malaktivigi

en: Activate
eo: Aktivigi

en: No Modules Found
eo: Neniuj moduloj trovitaj

en: Module Info
eo: Modulaj informoj

en: Site Name
eo: Retejo-nomo

en: Path
eo: Vojo

en: Connected
eo: Konektita

en: Edit
eo: Redakti

en: Jetpack Sites
eo: Jetpack-retejoj

en: Sites
eo: Retejoj

en: Refresh Status
eo: Refreŝigi staton

en: Indexing request queued and waiting&hellip;
eo: Indeksa peto envicigita kaj atendas&hellip;

en: Indexing posts
eo: Indeksas afiŝojn

en: Reindex Posts
eo: Ree indeksi afiŝojn

en: Posts indexed.
eo: Afiŝoj indeksitaj.

en: Status unknown.
eo: Stato nekonata.

en: This site is too large, please contact Jetpack support to sync.
eo: Tiu ĉi retejo estas tro granda, bonvole kontaktu Jetpack-subtenon por sinkronigi.

en: Visit the post for more.
eo: Vizitu la afiŝon por pli.

en: Video post by %s.
eo: Film-afiŝo de %s.

en: Video post.
eo: Film-afiŝo.
