Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (1866 entries)

en:  (Opens in new window)
ro: (Se deschide în fereastră nouă)

en:  or <a href="%s">Cancel</a> and go back to the settings.
ro: sau <a href="%s">Anuare</a> și mergi înapoi la setări.

en: "Related Posts" shows additional relevant links from your site under your posts. If the feature is enabled, links appear underneath your Sharing Buttons and WordPress.com Likes (if you’ve turned these on).
ro: Articole similare arată legături relevante suplimentare la sfârșitul articolelor tale. Dacă funcționalitatea este activată, legăturile apar sub butoanele de partajare și de apreciere WordPress.com (dacă acestea sunt activate).

[ctx: "Site Icon" is the feature name.]
en: WordPress now has Site Icon built in!
ro: WordPress are acum Icon de sit încorporat!

[ctx: "wp jetpack module activate" is a command - do not translate]
en: %s is not active. You can activate it with "wp jetpack module activate %s"
ro: %s nu este activat. Poate fi activat cu "wp jetpack module activate %s"

[ctx: "wp jetpack status full" is a command - do not translate]
en: View full status with 'wp jetpack status full'
ro: Vezi starea completă cu "wp jetpack status full'

en: # of Tweets Shown:
ro: # de twituri de arătat:

en: %1$d Food Menu Item | %1$d Food Menu Items
ro[0]: %1$d element de meniu de mâncăruri
ro[1]: %1$d elemente de meniu mâncăruri
ro[2]: %1$d de elemente de meniu mâncăruri

en: %1$s %2$s Views
ro: %1$s %2$s Vederi

en: %1$s (%2$s) thinks you may be interested in the following post:
ro: %1$s (%2$s) crede că ai putea fi interesat de următorul articol:

[ctx: %1$s = "Click here" in an HTML link]
en: Sure thing. %1$s to add a new text box, textarea, radio, checkbox, or dropdown field.
ro: Sigur că da. %1$s pentru a adaugă câmpuri noi ca: bifă, casetă text, zonă text, buton radio sau o listă derulantă.

[ctx: %1$s = "Feedback" in an HTML link]
en: Yep, you can read your feedback at any time by clicking the "%1$s" link in the admin menu.
ro: Da, poți citi impresiile, în orice moment, dând clic pe legătura "%1$s" din meniul administrator.

[ctx: %1$s = blog name]
en: %1$s Sidebar
ro: Bară laterală %1$s

[ctx: %1$s = deactivation URL, %2$s = "Deactivate {list of Jetpack module/feature names}]
en: If your site is not publicly accessible, consider <a href="%1$s" title="%2$s">deactivating this feature</a>. | If your site is not publicly accessible, consider <a href="%1$s" title="%2$s">deactivating these features</a>.
ro[0]: Dacă situl tău nu este accesibil publicului, ar trebui ca <a href="%1$s" title="%2$s">să fie dezactivată</a>.
ro[1]: Dacă situl tău nu este accesibil publicului, ar trebui ca <a href="%1$s" title="%2$s">să fie dezactivate</a>.
ro[2]: Dacă situl tău nu este accesibil publicului, ar trebui ca <a href="%1$s" title="%2$s">să fie dezactivate</a>.

en: %1$s at %2$s
ro: %1$s la %2$s

en: %1$s on %2$s
ro: %1$s pe %2$s

[ctx: %l = list of Jetpack module/feature names]
en: <strong>%l Deactivated!</strong> You can activate it again at any time using the activate link next to each module. | <strong>%l Deactivated!</strong> You can activate them again at any time using the activate links next to each module.
ro[0]: <strong>%l dezactivată!</strong> O poți activa din nou oricând folosind legătura Activare, aferentă fiecărei extensii.
ro[1]: <strong>%l dezactivate!</strong> Le poți activa din nou oricând folosind legăturile Activare, aferente fiecărei extensii.
ro[2]: <strong>%l dezactivate!</strong> Le poți activa din nou oricând folosind legăturile Activare, aferente fiecărei extensii.

[ctx: %l = list of Jetpack module/feature names]
en: Deactivate %l
ro: Dezactivează %l

[ctx: %l = list of Jetpack module/feature names]
en: Like your site's RSS feeds, %l allows access to your posts and other content to third parties. | Like your site's RSS feeds, %l allow access to your posts and other content to third parties.
ro[0]: Ca și fluxurile RSS ale sitului, %l permite accesul terților la articolele tale și la alte tipuri de conținut.
ro[1]: Ca și fluxurile RSS ale sitului, %l permit accesul terților la articolele tale și la alte tipuri de conținut.
ro[2]: Ca și fluxurile RSS ale sitului, %l permit accesul terților la articolele tale și la alte tipuri de conținut.

en: %s (Required)
ro: %s (Obligatoriu)

en: %s Error
ro: Eroare %s

en: %s ago
ro: acum %s

en: %s could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>. Perhaps there is a conflict with another plugin you have installed?
ro: %s nu a fost activat deoarece a apărut o <strong>eroare fatală</strong>. Se pare că există un conflict cu un alt modul instalat.

en: %s could not be disconnected.  Are you sure they're connected currently?
ro: %s nu pot fi deconectate.  Ești sigur că acum sunt conectate?

en: %s has already been whitelisted
ro: %s a fost deja pus pe lista albă

en: %s has been activated.
ro: %s a fost activată.

en: %s has been deactivated.
ro: %s a fost dezactivată.

en: %s has been successfully disconnected.
ro: %s a fost dezactivată cu succes.

en: %s has been whitelisted.
ro: %s au fost eliminate.

en: %s is a powerful markup language for writing complex mathematical equations, formulas, etc.
ro: %s este un instrument puternic pentru a scrie ecuații matematice complexe, formule, etc.

[ctx: %s is a username]
en: You have successfully set %s as Jetpack’s primary user.
ro: L-ai setat cu succes pe %s ca utilizator principal Jetpack.

[ctx: %s is a website]
en: Please visit %s to configure your VaultPress subscription.
ro: Accesați %s pentru configurare abonamente VaultPress.

en: %s is not a valid command.
ro: %s nu e o comandă validă.

en: %s is not a valid module.
ro: %s nu este un modul valid.

en: %s is now my domain.
ro: %s este domeniul meu acum.

en: %s is required
ro: %s este obligatoriu

en: %s is still my domain.
ro: %s este încă domeniul meu.

en: %s option reset
ro: Resetare opțiune %s

en: %s requires a valid email address
ro: %s necesită o adresă de email validă

en: %s requires at least one selection
ro: %s necesită măcar o selecție

en: %s username:
ro: %s utilizator:

en: %s wants to access your site&#8217;s data.  Log in to authorize that access.
ro: %s dorește să acceseze datele tale. Conectează-te pentru a autoriza accesul.

en: %s was not activated.
ro: %s nu a fost activată.

en: %s was not deactivated.
ro: %s nu a fost dezactivată.

en: %sConnect more admins%s
ro: %sConectare alți administratori%s

en: &laquo; Previous
ro: &laquo; Precedent

en: &larr; Older Comments
ro: &larr; Comentarii mai vechi

en: &mdash; Select &mdash;
ro: &mdash; Selectează &mdash;

[ctx: 'get', 'delete', and 'update' are commands - do not translate.]
en: Above are your options. You may 'get', 'delete', and 'update' them.
ro: Mai jos sunt opțiunile tale. Poți să le obții 'get', să le ștergi 'delete' sau să le actualizezi 'update'.

[ctx: 'list' and 'clear' are commands and should not be translated]
en: You can also 'list' or 'clear' the whitelist.
ro: Poți de asemenea lista 'list' sau șterge 'delete' lista albă.

[ctx: 'wp jetpack options' is a command - do not translate.]
en: Type 'wp jetpack options' for more info.
ro: Scrie 'wp jetpack options' pentru mai multe opțiuni.

en: (Shows %s posts on each load)
ro: (Arată %s articole la fiecare încărcare)

en: (no title)
ro: (fără titlu)

en: (primary)
ro: (principal)

en: (required)
ro: (obligatoriu)

[ctx: 1: User Name, 2: Service Name (Facebook, Twitter, ...)]
en: %1$s on %2$s
ro: %1$s pe %2$s

en: 404 error page
ro: Pagină eroare 404

en: <a class="button-primary" href="%s">Activate Now</a>
ro: <a class="button-primary" href="%s">Activează acum</a>

en: <a class="button-primary" href="%s">Activate Now</a> or <a href="%s" >return to previous page</a>.
ro: <a class="button-primary" href="%s">Activează acum</a> sau <a href="%s" >întoarce-te la pagina anterioară</a>.

en: <a href="%1$s" target="_blank">%1$s</a>&nbsp&#150; a standard sitemap for use with any search engine;
ro: <a href="%1$s" target="_blank">%1$s</a>&nbsp&#150; o hartă sit standard care poate fi folosită cu orice motor de căutare;

en: <a href="%1$s" target="_blank">%1$s</a>&nbsp;&#150; a sitemap specially tailored for Google News.
ro: <a href="%1$s" target="_blank">%1$s</a>&nbsp;&#150; o hartă sit special adaptată pentru Google News.

en: <a href="%s" target="_blank">Learn more</a> about these options.
ro: <a href="%s" target="_blank">Află mai multe</a> despre aceste opțiuni.

en: <a href="%s">Click here</a> to refresh this list.
ro: <a href="%s">Clic aici</a> pentru reîmprospătarea listei.

en: <b>%</b> Replies
ro: <b>%</b> Răspunsuri

en: <b>1</b> Reply
ro: <b>1</b> Răspuns

en: <em>Generated</em> by <a href="%s" target="_blank">Jetpack for WordPress</a>
ro: <em>Generat</em> de <a href="%s" target="_blank">Jetpack pentru WordPress</a>

en: <p><a href="%1$s" title="Opt in to WordPress.com Site Management" >Activate Site Management</a> to manage multiple sites from our centralized dashboard at wordpress.com/sites. <a href="%2$s" target="_blank">Learn more</a>.</p><a href="%1$s" class="jp-button">Activate Now</a>
ro: <p><a href="%1$s" title="Optează pentru Administrare sit la WordPress.com" >Activare administrare sit</a> pentru a gestiona mai multe situri din panoul nostru de control centralizat de la wordpress.com/sites. <a href="%2$s" target="_blank">Află mai multe</a>.</p><a href="%1$s" class="jp-button">Activează acum</a>

en: <span class="entry-gallery">&laquo; <a href="%1$s" title="Back to %2$s" rel="gallery">Back to Gallery</a></span>
ro: <span class="entry-gallery">&laquo; <a href="%1$s" title="Înapoi la %2$s" rel="gallery">Înapoi la Galerie</a></span>

en: <span class="meta-nav">&laquo;</span> Older
ro: <span class="meta-nav">&laquo;</span> Mai vechi

en: <span>%d</span> bloggers like this:
ro: <span>%d</span> blogeri au apreciat:

en: <span>Author:</span> <a href="%1$s">%2$s</a>
ro: <span>Autor:</span> <a href="%1$s">%2$s</a>

en: <strong>%s Activated!</strong> You can change the setting of it here.
ro: <strong>%s Activat!</strong> Poți schimba setările lui aici.

en: <strong>%s Activated!</strong> You can deactivate at any time by clicking the Deactivate link next to each module.
ro: <strong>%s activată!</strong> O poți dezactiva oricând cu un clic pe legătura Dezactivare, aferentă fiecărei extensii.

en: <strong>%s</strong> is not an allowed embed site.
ro: <strong>%s</strong> nu este un sit permis pentru înglobare.

en: <strong>Jetpack is activated!</strong> Each site on your network must be connected individually by an admin on that site.
ro: <strong>Jetpack este activat!</strong> Fiecare sit din rețea trebuie conectat individual de către administratorul său.

en: <strong>Module settings were saved.</strong>
ro: <strong>Setările extensiei au fost salvate.</strong>

en: <strong>The Contact Info Widget</strong> helps you display important information about your business. The widget allows you to show your business on a map, as well as your opening hours and contact information.
ro: <strong>Piesa de Informații de contact</strong> te ajută să afișezi informații importante despre afacerea ta. Piesa îți permite să arăți unde este firma ta pe hartă, precum și orarul de funcționare și informațiile de contact.

en: <strong>The Display WordPress Posts Widget</strong> lets you display up to ten recent posts from another WordPress.com blog, or a self-hosted WordPress site with Jetpack enabled.
ro: Piesa <strong>Afișare articole WordPress</strong> îți permite să afișezi până la zece articole dintr-un alt blog WordPress.com sau dintr-un alt sit WordPress conectat prin Jetpack.

en: <strong>The Facebook Like Box Widget</strong> shows your Facebook Like Box within a sidebar on your theme.
ro: Piesa <strong>Casetă cu aprecierile Facebook</strong> arată în bara laterală a temei tale o casetă cu aprecierile tale pe Facebook.

en: <strong>The Gallery Widget</strong> provides you with a simple way to display a photo gallery or slideshow in your blog’s sidebar. Requires the Tiled Gallery module.
ro: Piesa <strong>Galerie</strong> este o modalitate simplă de a afișa o galerie foto sau o prezentare diapozitive în bara laterală a blogului tău. Necesită extensia Tiled Gallery.

en: <strong>The Goodreads Widget</strong> lets you display your Goodreads Shelf in your sidebar.
ro: <strong>Piesa Bune-de-citit</strong> te lasă să afișezi în bara ta laterală raftul tău cu Bune-de-citit (Goodreads).

en: <strong>The Google+ Badge Widget</strong> allows you to display information about a person, a page, or a community from Google+.
ro: <strong>Piesa Insignă Google+</strong> îți permite să afișezi informația despre o persoană, o pagină, sau o comunitate de pe Google+.

en: <strong>The Gravatar Widget</strong> allows you to pull in your Gravatar image along with some of your Gravatar profile data.
ro: Piesa <strong>Gravatar</strong> îți permite să aduci imaginea ta Gravatar împreună cu câteva date in profilul tău Gravatar.

en: <strong>The Image Widget</strong> lets you easily add images to a sidebar on your theme.
ro: Piesa <strong>Imagine</strong> îți permite să adaugi cu ușurință imagini în bara laterală a temei tale.

en: <strong>The Social Media Icons Widget</strong> lets you add icons for the most popular social networks to your sidebar or other widget area.
ro: Piesa <strong>Iconuri rețele de socializare</strong>  îți permite să adaugi în bara laterală sau în altă zonă asamblabilă iconuri pentru cele mai populare rețele de socializare.

en: <strong>The Twitter Widget</strong> shows your latest tweets within a sidebar on your theme.
ro: Piesa<strong>Twitter</strong> arată în bara laterală a temei tale cele mai recente twituri ale tale.

en: <strong>The Upcoming Events Widget</strong> allows you to use an iCalendar link to display a list of events on your site.
ro: <strong>Modulul evenimente viitoare </strong> îți permite să utilizezi legătura iCalendar pentru a afișa o listă de evenimente pe sit.

en: <strong>You failed to correctly answer the math problem.</strong>  This is used to combat spam when the Protect API is unavailable.  Please use your browser's back button to return to the login form, press the "refresh" button to generate a new math problem, and try to log in again.
ro: <strong>Nu ai răspuns corect la problema de matematică.</strong> Acest lucru este folosit pentru a combate spam-ul, atunci când API-ul Protecției nu este disponibil. Te rog să folosești butonul de navigare "înapoi" pentru a reveni la pagina de autentificare, să apeși butonul "reîncarcă" pentru a genera o nouă problemă de matematică și să încerci să te autentifici din nou.

en: <strong>You have unlinked your account (%s) from WordPress.com.</strong>
ro: <strong>Ai deconectat contul (%s) din WordPress.com.</strong>

en: <strong>You&#8217;re fueled up and ready to go, Jetpack is now active.</strong>
ro: <strong>Poți merge mai departe, Jetpack este activ.</strong>

en: <strong>You&#8217;re fueled up and ready to go.</strong>
ro: <strong>Poți merge mai departe.</strong>

en: <strong>Your Jetpack has a glitch.</strong>  We&#8217;re sorry for the inconvenience. Please try again later, if the issue continues please contact support with this message: %s
ro: <strong>Jetpack-ul tău are o scăpare.</strong>  Ne pare rău pentru inconvenientele create. Te rog încearcă mai târziu, iar dacă problema persistă te rog contactează suportul cu acest mesaj: %s

en: <strong>Your Jetpack has a glitch.</strong> Connecting this site with WordPress.com is not possible. This usually means your site is not publicly accessible (localhost).
ro: <strong>Jetpack sesizează o neregulă.</strong> Conectarea acestui sit cu WordPress.com nu este posibilă. De obicei, înseamnă că acest sit nu este public (localhost).

en: <strong>Your Jetpack is already connected.</strong>
ro: <strong>Jetpack este deja conectat.</strong>

en: A Jetpack connection is required for our free security and traffic features to work.
ro: Pentru funcționalitățile noastre gratuite de securitate și trafic e necesară o conectare a Jetpack.

en: A contact form is a great way to offer your readers the ability to get in touch, without giving out your personal email address.
ro: Un formular de contact este o modalitate excelentă pentru a oferi cititorilor posibilitatea de a intra în contact cu tine, fără a le furniza adresa de email personală.

en: A few catchy words to motivate your readers to comment
ro: Câteva cuvinte bine alese pentru a motiva cititorii să comenteze.

en: A known issue.
ro: O problemă cunoscută.

en: A problem with your XMLRPC file.
ro: E o problemă cu fișierul tău XMLRPC.

en: A simple widget that displays social media icons.
ro: O piesă simplă care afișează iconuri de rețele de socializare.

en: A simpler UI for creating and editing menus.
ro: O interfață utilizator simplificată pentru crearea și editarea meniurilor.

en: A theme conflict.
ro: Un conflict de temă.

en: Action cancelled. Have a question?
ro: Acțiune anulată. Ai vreo întrebare?

en: Activate
ro: Activare

en: Activate Akismet
ro: Activează Akismet

en: Activate Now
ro: Activează acum

en: Activate Photon
ro: Activează Foton

en: Activate Protect
ro: Activează Protecția

en: Activate Site Management and JSON API
ro: Activează administrare sit și API JSON

en: Activate features
ro: Activează funcționalități

en: Activate free WordPress.com features
ro: Activează funcționalități gratuite WordPress.com

en: Activate now
ro: Activează acum

en: Activate remote management
ro: Activează administrarea de la distanță

en: Activated
ro: Activată

en: Active
ro: Activă

en: Add
ro: Adaugă

en: Add Contact Form
ro: Adaugă formular de contact

en: Add Many Items
ro: Adaugă multe elemente

en: Add Menu Item
ro: Adaugă un element de meniu

en: Add New
ro: Adaugă nou

en: Add New Comic
ro: Adaugă o nouă bandă desenată

en: Add New Menu Item Label
ro: Adaugă o nouă etichetă element meniu

en: Add New Menu Section
ro: Adaugă secțiune nouă de meniu

en: Add New Project
ro: Adaugă un proiect nou

en: Add New Project Tag
ro: Adaugă o nouă etichetă de proiect

en: Add New Project Type
ro: Adăugă un tip nou de proiect

en: Add New Testimonial
ro: Adaugă un testimonial nou

en: Add One Item
ro: Adaugă un element

en: Add Site Icon
ro: Adaugă icon de sit

en: Add These New Menu Items
ro: Adaugă aceste noi elemente de meniu

en: Add a Site Icon
ro: Adaugă icon de sit

en: Add a new field
ro: Adaugă un nou câmp

en: Add a new service
ro: Adaugă un serviciu nou

en: Add an email signup form to allow people to subscribe to your blog.
ro: Adaugă un formular de înscriere prin email pentru a permite vizitatorilor să se aboneze la blog.

en: Add another option
ro: Adaugă altă opțiune

en: Add logo
ro: Adaugă logo

en: Add or remove Labels
ro: Adaugă sau înlătură etichete

en: Add or remove tags
ro: Adaugă sau șterge etichete

en: Add sharing buttons to your blog and allow your visitors to share posts with their friends.
ro: Adaugă butoane de partajare la blogul tău și permite vizitatorilor să partajeze articole cu prietenii lor.

en: Add this form to my post
ro: Adaugă acest formular la articolul meu

en: Add to section:
ro: Adaugă la secțiunea:

en: Add-on
ro: Adăugabil

en: Add-on CSS <b>(Recommended)</b>
ro: CSS adăugabil <b>(Recomandat)</b>

en: Additional data:
ro: Date suplimentare:

en: Address:
ro: Adresă:

en: Adjust your Comments form with a clever greeting and color-scheme.
ro: Adaugă mesajul de întâmpinare și schema de culoare alese.

en: Admin bar
ro: Bară de administrare

en: Advanced.  If this option is checked, you must include these files in your theme manually for the sharing links to work.
ro: Avansat. Dacă această opțiune e bifată, trebuie să incluzi manual aceste fișiere în tema ta pentru ca legăturile de partajare să funcționeze.

en: After activating the module, your sitemaps will be accessible at:
ro: După activarea extensiei, hărțile sit sitemap vor fi accesibile la:

en: After activating this module, find the editor in Appearance &#8594; Edit CSS.
ro: După activarea acestui modul, găsește editorul în Aspect &#8594; Editează CSS.

en: After the Deadline provides a number of <a href="%s">customization options</a>, which you can edit in your profile.
ro: After the Deadline oferă o serie de <a href="%s">opțiuni de personalizare</a>, care pot fi editate în profilul tău.

en: Akismet can help to keep your blog safe from spam!
ro: Akismet este un instrument de siguranță pentru spam!

en: All
ro: Toate

en: All Comics
ro: Toate benzile desenate

en: All Done
ro: Gata tot

en: All Menu Item Labels
ro: Toate etichetele elementelor de meniu

en: All Menu Sections
ro: Toate secțiunile de meniu

en: All Project Tags
ro: Toate etichetele de proiect

en: All Project Types
ro: Toate tipurile de proiecte

en: All Projects
ro: Toate proiectele

en: All Testimonials
ro: Toate testimonialele

en: All author pages
ro: Toate paginile de autor

en: All category pages
ro: Toate paginile de categorii

en: All date archives
ro: Toate arhivele de date

en: All modules activated!
ro: Toate extensiile activate!

en: All modules deactivated!
ro: Toate extensiile dezactivate!

en: All pages
ro: Listă pagini

en: All posts
ro: Toate articolele

en: All tag pages
ro: Toate paginile de etichete

en: All taxonomy pages
ro: Toate paginile cu clasificări

en: Allow individual site administrators to manage their own connections (connect and disconnect) to <a href="//wordpress.com">WordPress.com</a>
ro: Permite administratorilor de sit să-și administreze propriile conexiuni (conectare și deconectare) la <a href="//wordpress.com">WordPress.com</a>

en: Allow users to access and edit my videos
ro: Permite utilizatorilor să acceseze și să editeze videourile mele

en: Allow users to access my videos
ro: Permite utilizatorilor să acceseze videourile mele

en: Allow users to access, edit, and delete my videos
ro: Permite utilizatorilor să acceseze, editeze și să șteargă videourile mele

en: Allow users to upload videos
ro: Permite utilizatorilor să încarce videouri

en: Alphabetical
ro: Alfabetică

en: Alternate text:
ro: Text alternativ:

en: An %s Airline
ro: O linie aeriană %s

en: An <span>Automattic</span> Airline
ro: O linie aeriană <span>Automattic</span>

en: An API key is needed for Protect.
ro: Pentru Protecție este necesară o cheie API.

en: An active access token must be used to retrieve post counts.
ro: Trebuie utilizat un garant de acces activ pentru a aduce contorii articolelor.

en: An administrator for this blog must set up the Jetpack connection.
ro: Un administrator al blogului trebuie să inițializeze conexiunea cu Jetpack.

en: An error occurred creating your new sharing service - please check you gave valid details.
ro: A apărut o eroare la crearea noului tău serviciu de partajare - te rog să verifici că ai dat detalii valide.

en: An error occurred fetching the remote data.
ro: A apărut o eroare la încărcarea datelor de la distanță.

en: An error occurred while downloading blog information
ro: A apărut o eroare în timp ce descărcam informații de pe blog

en: An error occurred while downloading blog posts list
ro: A apărut o eroare în timp ce descărcam lista articolelor de pe blog

en: An error occurred. Please try again later.
ro: A apărut o eroare. Te rog încearcă din nou mai târziu.

en: An incompatible plugin.
ro: Un modul incompatibil.

en: An invalid request was made. This normally means that something intercepted or corrupted the request from your server to the Jetpack Server. Try again and see if it works this time.
ro: A fost făcută o cerere invalidă. Asta înseamnă în mod normal că cineva a interceptat sau alterat cererea de la serverul tău la cel al Jetpack. Încearcă din nou să vezi dacă de data asta merge.

en: An unknown error has occurred. Please try again later.
ro: A apărut o eroare necunoscută. Te rog încearcă din nou mai târziu.

en: An unknown error occurred during installation
ro: A apărut o eroare necunoscută în timpul instalării

en: Answer a short survey to let us know how we&#8217;re doing and what to add in the future.
ro: Răspunde la un scurt sondaj pentru a-ți spune părerea despre ceea ce am realizat și ce am putea adăuga în viitor.

en: Aperture
ro: Deschidere

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
ro: Scuze, nu am găsit nimic referitor la arhiva solicitată. Poate, prin căutare, veți găsi un articol similar.

en: Archive page
ro: Pagină de arhivă

en: Are <strong> %2$s </strong> and <strong> %1$s </strong> two completely separate websites? If so we should create a new connection, which will reset your followers and linked services. <a href="%3$s"><em>What does this mean?</em></a>
ro: <strong> %2$s </strong> și <strong> %1$s </strong> sunt două situri distincte? În acest caz, trebuie creată o conexiune nouă, care va reseta urmăritorii și va corela serviciile. <a href="%3$s"><em>Ce înseamnă acest lucru?</em></a>

en: Are you sure you want to exit the form editor without saving?  Any changes you have made will be lost.
ro: Sigur vrei să părăsești editorul fără salvarea datelor? Toate modificările făcute se vor pierde.

en: Are you sure you want to stop Publicizing posts to this connection?
ro: Ești sigur că vrei să oprești publicitatea făcută articolelor la această conexiune?

en: Are you sure? Modifying this option may disrupt your Jetpack connection.  Type "yes" to continue.
ro: Ești sigur? Modificarea acestei opțiuni poate perturba conexiunea cu Jetpack. Pentru a continua, clic "Da".

en: Are you sure? This cannot be undone. Type "yes" to continue:
ro: Ești sigur? Acest lucru nu poate fi anulat. Pentru a continua, clic "Da":

en: As a mobile icon
ro: Ca un icon de mobil

[ctx: As in Premium. Premium module description]
en: Paid
ro: Plătit

en: As your favicon
ro: Ca favicon-ul tău

en: At this time, your theme, %s, doesn't support Infinite Scroll. Unlike other Jetpack modules, Infinite Scroll needs information from your theme to function properly.
ro: În acest moment, tema ta, %s, nu admite Derulare infinită. Spre deosebire de alte extensii Jetpack, Derulare infinită are nevoie de informații din partea temei pentru a funcționa corespunzător.

en: Attachment Page
ro: Pagină atașament

en: Automate Spam Blocking
ro: Blocare automată a spamului

en: Automated social marketing
ro: Marketing social automatizat

en: Automatic Updates
ro: Actualizări automate

en: Automatic updates
ro: Actualizări automate

en: Automatically proofread content when:
ro: Corectură automată pentru conținut atunci când:

en: Autoplay video on page load
ro: Autorulare video la încărcarea paginii

en: Autosave encountered an unexpected error
ro: Salvarea automată a întâmpinat o eroare neașteptată

en: Available Modules:
ro: Module disponibile:

en: Available Services
ro: Servicii disponibile

en: Available shortcodes are: %l.
ro: Scurtcodurile disponibile sunt: %l.

en: Back to General Settings
ro: Înapoi la setările generale

en: Back to Top &uarr;
ro: Înapoi sus &uarr;

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Backups are recommended to protect your site before you make any changes.
ro: Înainte de a face orice schimbare e recomandat să faci copii de siguranță pentru a-ți proteja situl.

en: Be sure to click "Update Profile" at the bottom of the screen to save your changes.
ro: Nu uita să faci clic pe "Actualizare profil" în partea de jos a ecranului pentru a salva modificările.

en: Before you completely disconnect Jetpack is there anything we can do to help?
ro: Înainte de deconectare completă de la Jetpack, te putem ajuta cu ceva?

en: Before you hit Publish, please refresh the following connection(s) to make sure we can Publicize your post:
ro: Înainte de a apăsa Publică, te rog reîmprospătează următoarele conexiuni pentru a fi sigur că articolului tău i se va putea face publicitate:

en: Bias Language
ro: Limbaj deplasat

en: Black
ro: Negru

en: Block site attacks
ro: Blocare atacuri la sit

en: Blog Archives
ro: Arhivele blogului

en: Blog Subscriptions
ro: Abonamente la blog

en: Blog URL:
ro: URL blog:

en: Blog follow email text
ro: Text email urmărire blog

en: Blue
ro: Albastru

en: Border Color (hex):
ro: Culoare bordură (hexazecimal):

en: Bring the power of the WordPress.com cloud to your self-hosted WordPress. Jetpack enables you to connect your blog to a WordPress.com account to use the powerful features normally only available to WordPress.com users.
ro: Aduce puterea din nori a WordPress.com în situl tău WordPress auto-găzduit. Jetpack îți permite să-ți conectezi blogul la un cont WordPress.com și să utilizezi funcționalitățile puternice ale acestuia, disponibile în mod normal doar pentru utilizatorii WordPress.com.

en: Browse Your VideoPress Library
ro: Răsfoiește biblioteca ta VideoPress

en: Browse forums
ro: Răsfoiește forumurile

en: Browser Chrome
ro: navigator Chrome

en: Build a community
ro: Construiește o comunitate

en: Bulk site management from one dashboard.
ro: Administrare în masă dintr-un singur panou de control.

en: Business site? Safeguard it with real-time backups, security scans, and anti-spam.
ro: Sit de afaceri? Asigură-ți-l cu copii de siguranță în timp real, scanări de securitate și anti-spam.

en: Button style
ro: Stil buton

en: By adding a contact form, your readers will be able to submit feedback to you. All feedback is automatically scanned for spam, and the legitimate feedback will be emailed to you.
ro: Prin adăugarea unui formular de contact, cititorii tăi îți pot trimite înapoi impresiile lor. Ele sunt automat verificate pentru spam, iar cele valide vor ajunge la tine via email.

en: By checking the box above, each new set of posts loaded via Infinite Scroll will be recorded as a page view in Google Analytics.
ro: Prin bifarea casetei de mai sus, fiecare nou set de articole încărcat prin Derulare infinită va fi înregistrat ca o pagină în Google Analytics.

en: CSS Revisions
ro: Revizii CSS

en: CSS Stylesheet Editor
ro: Editor foaie de stil CSS

en: Camera
ro: Aparat foto

en: Can I add more fields?
ro: Pot adăuga mai multe câmpuri?

en: Can I send a notification to more than one person?
ro: Pot trimite o notificare la mai multe persoane?

en: Can I view my feedback within WordPress?
ro: Pot vedea impresiile în WordPress?

en: Can not disconnect Jetpack
ro: Jetpack nu poate fi deconectat

en: Cancel
ro: Anulare

en: Cancel reply
ro: Anulează răspunsul

en: Cannot deal with cookie redirects, as headers are already sent.
ro: Nu mă pot descurca cu redirectarea prin cookie, câtă vreme antetele au fost fost deja trimise.

en: Cannot load blog information at this time.
ro: Nu pot încărca informațiile despre blog în acest moment.

en: Cannot load blog posts at this time.
ro: Nu pot încărca articolele blogului în acest moment.

en: Cannot use global flag on non-multisites
ro: Nu pot folosi un flag global pe non-multisituri

en: Caption:
ro: Legendă:

en: Carousel
ro: Carusel

en: Category
ro: Categorie

en: Center
ro: Centru

en: Centralized Posting
ro: Publicare centralizată

en: Change Frequency
ro: Schimbă frecvența

en: Change logo
ro: Schimbă logo

en: Change whether your visitors can subscribe to your posts or comments or both.
ro: Modifică dacă vizitatorii se pot abona la articole sau comentarii ori la ambele.

en: Chart stats by
ro: Statistici grafice de

en: Cheatin&#8217; uh?
ro: Trișezi, ha?

en: Check for Spam
ro: Verifică de spam

en: Check out other recommended features below, or go to the <a href="%s">settings</a> page to customize your Jetpack experience.
ro: Verifică mai jos alte funcționalități recomandate sau mergi la pagina cu <a href="%s">setări</a> pentru a personaliza Jetpack.

en: Checkbox
ro: Bifă

[ctx: Checkbox on Widget Visibility if choosen page has children.]
en: Include children
ro: Inclusiv subpagini

en: Checkbox with Multiple Items
ro: Elemente multiple cu bife

en: Choose Images
ro: Alege imagini

en: Choose from the most used Labels
ro: Alege dintre cele mai folosite etichete

en: Choose from the most used tags
ro: Alege din cele mai folosite etichete

en: Choose logo
ro: Alege logo

en: Circles
ro: Cercuri

en: Cleared all whitelisted IPs
ro: Eliminați IP-urile din lista albă

en: Clich&eacute;s
ro: Clișee

en: Click here
ro: Clic aici

en: Click to Press This!
ro: Clic pentru Publică-asta!

en: Click to autoplay the presentation!
ro: Clic pentru auto-redarea prezentării!

en: Click to email this to a friend
ro: Clic pentru a trimite prin email unui prieten

en: Click to print
ro: Clic pentru imprimare

en: Click to share on %s
ro: Clic pentru a partaja pe %s

en: Click to share on Facebook
ro: Clic pentru a partaja pe Facebook

en: Click to share on Google+
ro: Clic pentru a partaja pe Google+

en: Click to share on LinkedIn
ro: Clic pentru a partaja pe LinkedIn

en: Click to share on Pinterest
ro: Clic pentru a partaja pe Pinterest

en: Click to share on Pocket
ro: Clic pentru a partaja pe Pocket

en: Click to share on Reddit
ro: Clic pentru a partaja pe Reddit

en: Click to share on Tumblr
ro: Clic pentru a partaja pe Tumblr

en: Click to share on Twitter
ro: Clic pentru a partaja pe Twitter

en: Click to view slideshow.
ro: Clic pentru a vedea prezentarea.

en: Close
ro: Închide

en: Close modal window
ro: Închide fereastra modală

en: Color Scheme
ro: Schemă de culoare

en: Comic
ro: Bandă desenată

en: Comic draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview comic</a>
ro: Ciorna benzii desenate actualizată. <a target="_blank" href="%s">Previzualizare bandă desenată</a>

en: Comic published. <a href="%s">View comic</a>
ro: Banda desenată publicată. <a href="%s">Vezi banda desenată</a>.

en: Comic restored to revision from %s
ro: Bandă desenată restaurată la revizia din %s

en: Comic saved.
ro: Bandă desenată salvată.

en: Comic scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview comic</a>
ro: Bandă desenată planificată pentru: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Previzualizare bandă desenată</a>

en: Comic submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview comic</a>
ro: Bandă desenată trimisă. <a target="_blank" href="%s">Previzualizare bandă desenată</a>

en: Comic updated.
ro: Bandă desenată actualizată.

en: Comic updated. <a href="%s">View comic</a>
ro: Bandă desenată actualizată. <a href="%s">Vezi banda desenată</a>

en: Comics
ro: Benzi desenate

en: Comics list
ro: Listă benzi desenate

en: Comics list navigation
ro: Navigator listă benzi desenate

en: Comment
ro: Comentariu

en: Comment Likes are
ro: Aprecierile comentariului sunt

en: Comment cache problem?
ro: Problemă de cache pentru comentarii?

en: Comment follow email text
ro: Text email urmărire comentariu

en: Comment navigation
ro: Navigare comentarii

en: Commenting as %s
ro: Comentează ca %s

en: Comments
ro: Comentarii

en: Comments Screenshot
ro: Captură de ecran comentarii

en: Comments are not allowed.
ro: Comentariile nu sunt permise.

en: Comments enables your visitors to use their WordPress.com, Twitter, or Facebook accounts when commenting on your site.
ro: Comentarii permite vizitatorilor tăi să-și folosească conturile WordPress.com, Twitter sau Facebook atunci când comentează pe situl tău.

en: Comments on this post are closed.
ro: Comentariile la acest articol sunt închise.

en: Community Widget
ro: Piesă comunitate

en: Compare Options
ro: Compară opțiunile

en: Complex Phrases
ro: Fraze complexe

en: Config
ro: Configurare

en: Configure
ro: Configurare

en: Configure %s
ro: Configurare %s

en: Confirm Disconnect
ro: Confirmați deconectarea

en: Connect
ro: Conectare

en: Connect Jetpack
ro: Conectare la Jetpack

en: Connect and share your posts on %s
ro: Conectarea și partajarea articolelor tale pe %s

en: Connect now to enable features like Stats, Likes, and Social Sharing.
ro: Conectează-te acum pentru a permite funcționalitatea statisticilor, aprecierilor și partajărilor în rețelele sociale.

en: Connect to
ro: Conectare la

en: Connect to WordPress.com
ro: Conectare la WordPress.com

en: Connect your account
ro: Conectează-ți contul

en: Connect your blog to popular social networking sites and automatically share new posts with your friends.
ro: Conectează-ți blogul la siturile rețelelor populare de socializare și partajează automat articolele noi cu prietenii tăi.

en: Connected
ro: Conectat

en: Connected WordPress.com Blog
ro: Conectat la blog WordPress.com

en: Connected as:
ro: Conectat ca:

en: Connecting Jetpack will show you <strong>stats</strong> about your traffic, <strong>protect</strong> you from brute force attacks, <strong>speed up</strong> your images and photos, and enable other <strong>traffic and security</strong> features.
ro: Conectarea la Jetpack permite accesul la <strong>statistici</strong> despre trafic, o <strong>protecție</strong> împotriva atacurilor brutale, <strong>îmbunatățirea</strong> încărcării imaginilor și fotografiilor și vizualizarea unor recomandări referitoare la <strong>trafic și securitate</strong>.

en: Connecting with Single Sign On enables you to log in via your WordPress.com account.
ro: Conectarea prin semnătură unică îți permite autentificarea via contul tău WordPress.com.

en: Contact Form
ro: Formular de contact

en: Contact Form URL:
ro: URL formular de contact:

en: Contact Info
ro: Informații de contact

en: Contact the Jetpack Happiness Squad.
ro: Contactează echipa de fericire Jetpack.

en: Contact us directly
ro: Contactează-ne direct

en: Continue &rarr;
ro: Continuă &rarr;

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ro: Continuă să citești <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Control which pages your widgets appear on with Widget Visibility.
ro: Controlează pe ce pagini vrei să apară piesele tale cu Vizibilitate piese.

en: Convert to Comic
ro: Conversie la bandă desenată

en: Convert to Post
ro: Conversie la articol

en: Could not obtain a VideoPress upload token. Please try again later.
ro: Nu pot obține un garant de încărcare la VideoPress. Te rog încearcă mai târziu.

en: Count the page views of registered users who are logged in.
ro: Calculează vizualizările utilizatorilor înregistrați care s-au autentificat.

en: Create <a href="%s" title="Go to Users → All Users">additional Administrators</a> to change primary user.
ro: Crează <a href="%s" title="Go to Users → All Users">administratori suplimentari</a> pentru a schimba utilizator principal.

en: Create Share Button
ro: Creează buton partajare

en: Create a new menu for your site, or edit existing menus from <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/menus</a>.
ro: Crează un meniu nou sau editează meniurile existente din <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/menus</a>.

en: Create elegant magazine-style mosaic layouts for your photos without having to use an external graphic editor.
ro: Creează aranjamente elegante sub formă de mozaic în genul celor din reviste pentru fotografiile tale, fără a fi nevoie să utilizezi un editor grafic extern.

en: Crop Image
ro: Taie imaginea

en: Currently Reading
ro: Acum citesc

en: Custom
ro: Personalizat

en: Custom CSS
ro: CSS personalizat

en: Custom CSS Stylesheet
ro: Foaie de stil CSS personalizat

en: Custom Content Type
ro: Tip de conținut personalizat

en: Custom Email Address
ro: Adresă email personalizată

en: Custom Message:
ro: Mesaj personalizat:

en: Custom field deleted.
ro: Câmp personalizat șters.

en: Custom field updated.
ro: Câmp personalizat actualizat.

en: Customer Name
ro: Nume client

en: Customer Testimonials
ro: Testimonialele clienților

en: Customize
ro: Personalizare

en: Customize Testimonials Archive
ro: Personalizează arhivă testimoniale

en: DOWN
ro: JOS

en: Daily Archives: %s
ro: Arhive zilnice: %s

en: Daily archives
ro: Arhive zilnice

en: Dark
ro: Întunecat

en: Date
ro: Dată

en: Deactivate
ro: Dezactivare

en: Deactivate Jetpack
ro: Dezactivați Jetpack

en: Debug
ro: Depanare

en: Debug Info
ro: Informații pentru depanare

en: Debug Jetpack for more information.
ro: Depanare Jetpack pentru mai multe informații.

en: Default
ro: Implicit

[ctx: Default label for new HTML form field in contact form builder]
en: New Field
ro: Câmp nou

[ctx: Default label for the first option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: First option
ro: Prima opțiune

en: Default quality
ro: Calitate implicită

en: Delete
ro: Șterge

en: Delete Permanently
ro: Șterge definitiv

en: Delete this item permanently
ro: Șterge acest element definitiv

en: Deleted option: %s
ro: Opțiunea eliminată: %s

en: Description
ro: Descriere

en: Detailed information
ro: Informații detaliate

en: Developers can use WordPress.com's <a href='http://developer.wordpress.com/docs/oauth2/' target='_blank'>OAuth2</a> authentication system and <a href='http://developer.wordpress.com/docs/api/' target='_blank'>WordPress.com REST API</a> to manage and access your site's content.
ro: Dezvoltatorii pot folosi sistemul de autentificare WordPress.com  <a href='http://developer.wordpress.com/docs/oauth2/' target='_blank'>OAuth2</a> și <a href='http://developer.wordpress.com/docs/api/' target='_blank'>WordPress.com REST API</a> pentru a gestiona și accesa conținutul sitului tău.

en: Diacritical Marks
ro: Semne diacritice

en: Difficulty
ro: Dificultate

en: Disable CSS and JS
ro: Invalidează CSS și JS

en: Disable Post By Email
ro: Dezactivează publicarea via email

en: Disconnect
ro: Deconectare

en: Disconnect Jetpack
ro: Deconectează Jetpack-ul

en: Disconnect site from WordPress.com
ro: Deconectare sit de la WordPress.com

en: Disconnecting Jetpack
ro: Deconectare Jetpack

en: Disconnecting is not possible while in staging mode.<br /><a href="%s" target="_blank">Learn more about how staging sites work</a>.
ro: Deconectarea nu este posibilă în timp ce ești în modul de așteptare. <br /><a href="%s" target="_blank">Află mai multe despre cum funcționează modul de așteptare al siturilor</a>.

en: Dismiss this notice and deactivate Jetpack.
ro: Respinge acest anunț și dezactivează Jetpack.

en: Dismiss this notice for now.
ro: Înlătură pentru moment această notificare.

en: Dismiss this notice.
ro: Ignoră acest avertisment.

en: Display Header Text
ro: Afișează text în antet

en: Display WordPress Posts
ro: Afișează articolele din WordPress

en: Display a Google+ Badge to connect visitors to your Google+
ro: Afișează o insignă Google+ pentru a conecta vizitatorilor la contul tău Google+

en: Display a mini version of your Gravatar Profile
ro: Afișează o mini-versiunee a profilului tău gravatar

en: Display a photo gallery or slideshow
ro: Afișează o galerie cu fotografii sau o prezentare

en: Display all your gallery pictures in a cool mosaic.
ro: Afișează toate imaginile din galerie într-un mozaic fain.

en: Display an image in your sidebar
ro: Afișează o imagine în bara laterală

en: Display an official Twitter Embedded Timeline widget.
ro: Afișează o piesă originală Twitter Embedded Timeline.

en: Display as:
ro: Afișează ca:

en: Display featured images
ro: Afișează imaginile reprezentative

en: Display higher quality video by default.
ro: Implicit, afișează video la calitate superioară.

en: Display images in full-size carousel slideshow.
ro: Afișează imaginile într-o prezentare carusel de dimensiune maximă.

en: Display share menu and allow viewers to embed or download this video
ro: Afișează meniul de partajare și permite utilizatorilor să înglobeze sau să descarce acest video.

en: Display tag content in all listings.
ro: Afișează conținut de etichete în toate listările.

en: Display your books from Goodreads
ro: Afișează cărțile tale de pe Goodreads

en: Display your location, hours, and contact information.
ro: Afișează-ți locația, orarul de lucru și informații de contact.

en: Displayed below your posts will be how many people have liked your posts and the Gravatars of those who have liked them.
ro: Sub articolele tale, va fi afișat numărul de persoane care ți-au apreciat articolele, inclusiv gravatarele lor.

en: Displays a list of recent posts from another WordPress.com or Jetpack-enabled blog.
ro: Afișează o listă recentă de articole din alt blog WordPress sau din alt blog activat în Jetpack.

en: Do I need to fill this out?
ro: Trebuie să completez asta?

en: Do not allow other users to access my VideoPress library
ro: Nu permite altor utilizatori să acceseze biblioteca mea VideoPress

en: Do you still have the %s plugin installed?
ro: Modulul %s este încă instalat?

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is a subdomain of WordPress.com.
ro: Domeniul `%1$s` tocmai a eșuat verificării is_usable_domain deoarece este un subdomeniu al WordPress.com.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is empty.
ro: Domeniul `%1$s` tocmai a eșuat verificării is_usable_domain deoarece e gol.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is in the forbidden array.
ro: Domeniul `%1$s` tocmai a eșuat verificării is_usable_domain deoarece este în tabloul de interzise.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it uses an invalid top level domain.
ro: Domeniul `%1$s` tocmai a eșuat verificării is_usable_domain deoarece folosește un domeniu de nivel top invalid.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as its IP `%2$s` is either invalid, or in a reserved or private range.
ro: Domeniul `%1$s` tocmai a eșuat verificării is_usable_domain deoarece IP-ul său `%2$s` e fie invalid, sau face parte dintr-un interval rezervat sau privat.

en: Don&#8217;t send this to subscribers
ro: Nu trimite abonaților

en: Don't show the Reblog button on posts
ro: Nu afișa butonul Republicare în articole

en: Double Negatives
ro: Dublă negare

en: Download
ro: Descărcare

en: Download: <a href="%s">%s</a><br />
ro: Descarcă: <a href="%s">%s</a><br />

en: Drag and drop available services here.
ro: Trage și plasează serviciile disponibile aici.

en: Drag and drop sharing services into the enabled section to have them show up on your site, and drag them into the hidden section to have them hidden behind a button.
ro: Trage și plasează serviciile de partajare în secțiunea activă, așa cu dorești să fie afișate pe sit și trage-le în secțiunea ascunsă pe cele pe care le vrei ascunse în spatele unui buton.

en: Drag and drop the services you'd like to enable into the box below.
ro: Trage și plasează serviciile pe care le vrei activate în caseta de mai jos.

en: Drag up or down
    to re-arrange
ro: Trage în sus sau în jos 
     
    pentru a rearanja

en: Drive more traffic to your site
ro: Adu mai mult trafic pe situl tău

en: Drop down
ro: Listă derulantă

en: Drop images to upload
ro: Lasă imaginile pentru încărcare

en: E-mail
ro: Email

en: Each contact form can easily be customized to fit your needs. When a user submits your contact form, the feedback will be filtered through <a href="http://akismet.com/" target="_blank">Akismet</a> (if it is <a href="%s">active on your site</a>) to make sure it’s not spam. Any legitimate feedback will then be emailed to you, and added to your feedback management area.
ro: Fiecare formular de contact poate fi ușor personalizat pentru a se potrivi nevoilor tale. Când cineva transmite un formular de contact, conținutul său va fi filtrat prin <a href="http://akismet.com/" target="_blank">Akismet</a> (dacă acesta este <a href="%s">activat pe situl tău</a>), pentru a fii sigur că nu este spam. Orice conținut considerat legitim va fi acceptat și trimis prin email către tine și va fi adăugat în zona de administrare a impresiilor.

en: Each module has an Activate or Deactivate link so you can toggle one individually.
ro: Fiecare extensie are o legătură de Activare sau Dezactivare așa că le poți comuta individual.

en: Each of these widgets has a number of customization options.
ro: Fiecare piesă are diverse opțiuni de personalizare.

en: Easily allow any visitor to subscribe to all of your posts via email through a widget in your blog&#8217;s sidebar.  Every time you publish a post, WordPress.com will send a notification to all your subscribers.
ro: Cu ajutorul piesei din bara laterală a blogului este simplu să permiți oricărui vizitator să se aboneze prin email la toate articolele tale. De fiecare dată când publici un articol, WordPress.com va trimite o notificare tuturor abonaților tăi.

en: Easily feature all posts with the <a href="%1$s">"featured" tag</a> or a tag of your choice. Your theme supports up to %2$s posts in its featured content area.
ro: Fă ușor toate articolele reprezentative cu <a href="%1$s">eticheta "reprezentativ"</a> sau cu o alta pe care ai ales-o. Tema ta suportă până la %2$s articol(e) în zona de conținut reprezentativ.

en: Edit
ro: Editare

en: Edit CSS
ro: Editează CSS

en: Edit Comic
ro: Editare bandă desenată

en: Edit Details
ro: Editează detaliile

en: Edit Menu Item
ro: Editează element meniu

en: Edit Menu Item Label
ro: Editare etichetă element meniu

en: Edit Menu Section
ro: Editați secțiunea din meniu

en: Edit Project
ro: Editare proiect

en: Edit Project Tag
ro: Editează eticheta de proiect

en: Edit Project Type
ro: Editare tip proiect

en: Edit Selection...
ro: Editare selecție...

en: Edit Testimonial
ro: Editează testimonialul

en: Edit Your Profile
ro: Editează-ți profilul

en: Edit this new field
ro: Editează acest nou câmp

en: Email Address
ro: Adresă email

en: Email Address:
ro: Adresă email:

en: Email check failed, please try again
ro: Verificarea emailului a eșuat., te rog încearcă din nou

en: Email me whenever
ro: Trimite-mi un email oricând

en: Email notifications
ro: Notificări prin email

en: Email settings
ro: Setări email

en: Emails will be sent to %s (<a href="%s">Edit</a>)
ro: Email-urile se vor trimite la %s (<a href="%s">Editează</a>)

en: Empty Spam
ro: Golește spamul

en: Enable Backups
ro: Validare copii de siguranță

en: Enable Jetpack Stats
ro: Activează Jetpack Stats

en: Enable Portfolio Projects for this site.
ro: Permite proiecte de portofoliu pentru acest sit.

en: Enable Post By Email
ro: Activează publicarea via email

en: Enable Testimonials for this site.
ro: Permite testimonialele pentru acest sit.

en: Enable VaultPress Backups
ro: Validare Copii de siguranță cu VaultPress

en: Enable auto-updates
ro: Activează auto-actualizările

en: Enable auto-updates on WordPress.com
ro: Activează actualizările automate pe WordPress.com

en: Enable carousel
ro: Validează caruselul

en: Enable excerpts on front page and on archive pages
ro: Permite rezumate pe prima pagină și pe cele de arhive

en: Enable proofreading for the following grammar and style rules when writing posts and pages:
ro: Activează corectarea pentru următoarele reguli gramaticale și de stil atunci când scrii articole sau pagini:

en: Enabled Services
ro: Servicii validate

en: Enabling Manage allows you to update your self-hosted WordPress sites along with any WordPress.com sites you have, all in one simple dashboard.
ro: Activând Administrare sit poți să actualizezi toate siturile WordPress auto-găzduite împreună cu alte situri pe care le ai în WordPress.com, dintr-un simplu panou control.

en: English Options
ro: Opțiuni engleză

en: Enhanced site stats and insights.
ro: Statistici sit îmbunătățite și perspective.

en: Ensure that "WordPress.com Likes are…" is set to "On for all posts"
ro: Asigură-te că "Aprecierile WordPress.com sunt..." setate "Pornite pentru toate articolele"

en: Enter a WordPress.com or Jetpack WordPress site URL.
ro: Te rog introdu un URL de WordPress.com sau al sitului tău WordPress cu Jetpack.

en: Enter a shortcode directly into the Post/Page editor to embed media. For specific instructions follow the links below.
ro: Pentru a îngloba media, introdu un scurtcod direct în editorul de articol / pagină. Pentru instrucțiuni specifice urmărește legăturile de mai jos.

en: Enter the URL of a 16x16px icon you want to use for this service.
ro: Introdu URL-ul unui icon de 16x16px pe care vrei să-l folosești pentru acest serviciu.

en: Enter the customer's name here
ro: Introdu aici numele clientului

en: Enter the menu item's name here
ro: Introdu aici numele elementului de meniu

en: Enter your email address
ro: Introdu adresa ta de email

en: Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.
ro: Introdu adresa de email pentru a te abona la acest blog și vei primi notificări prin email când vor fi publicate articole noi.

en: Enter your meta key "content" value to verify your blog with %s
ro: Introdu valoarea pentru meta cheia "conținut" pentru a-ți verifica blogul cu %s

en: Error Details: %s
ro: Detalii eroare: %s

en: Error Details: Jetpack ID begins with a numeral. Do not publicly post this error message! %s
ro: Detalii eroare: ID-ul Jetpack începe cu o cifră. Nu face public acest mesaj de eroare! %s

en: Error Details: Jetpack ID is empty. Do not publicly post this error message! %s
ro: Detalii eroare: ID-ul Jetpack este gol. Nu face public acest mesaj de eroare! %s

en: Error Details: Jetpack ID is not a scalar. Do not publicly post this error message! %s
ro: Detalii eroare: ID Jetpack nu este o mărime scalară. Nu face public acest mesaj de eroare! %s

en: Error code: %s
ro: Cod eroare: %s

en: Error connecting to WordPress.com. Code: %1$s, %2$s
ro: Eroare de conectare la WordPress.com. Cod: %1$s, %2$s

en: Error in moving to Trash.
ro: Eroare la mutarea în gunoi.

en: Error in restoring from Trash.
ro: Eroare la restaurarea din gunoi.

en: Error loading profile
ro: Eroare la încărcare profil

en: Error!
ro: Eroare!

en: Error, bad module.
ro: Eroare, modul stricat.

en: Error, invalid response data.
ro: Eroare, date de răspuns invalide.

en: Error: Couldn't create suitable username.
ro: Eroare: nu am putut crea un nume utilizator adecvat.

en: Error: This site's Jetpack connection is currently experiencing problems.
ro: Eroare: Conexiunea Jetpack la sit se confruntă în prezent cu probleme.

en: Error: please enter a valid email address.
ro: Eroare: te rog introdu o adresă de email validă.

en: Error: please fill the required fields (name, email).
ro: Eroare: te rog completează câmpurile obligatorii (nume, email).

en: Example:
ro: Exemplu:

[ctx: Example: The user is looking at a page, not a post.]
en: Page
ro: Pagină

[ctx: Example: the user is viewing a custom post type archive.]
en: Post Type
ro: Tip articol

en: Excerpts
ro: Rezumate

en: Expecting an array
ro: Așteptam un tablou

en: Explain...
ro: Explică...

en: Export feedback as CSV
ro: Exportă impresii ca CSV

en: Facebook Page
ro: Pagină Facebook

en: Facebook Page Plugin
ro: Modul Pagină Facebook

en: Facebook Page URL
ro: URL pagină Facebook

en: Facebook Wall
ro: Intrare Facebook

en: Failed permissions, please try again.
ro: Permisiuni neacceptate, te rog încearcă din nou.

en: Featured
ro: Reprezentativ

en: Featured Content
ro: Conținut reprezentativ

en: Featured Images
ro: Imagini reprezentative

en: Feed(s) to Display:
ro: Flux(uri) de afișat:

en: Feedback
ro: Impresii

en: Feedback discarded.
ro: Impresii eliminate.

en: Feedback(s) marked as spam
ro: Impresie marcată ca spam

en: Field type
ro: Tip de câmp

en: Fill out my Wufoo form!
ro: Completează-mi formularul Wufoo!

en: Filter Testimonials list
ro: Filtru listă testimoniale

en: Filter comics list
ro: Filtru listă benzi desenate

en: Filter menu items list
ro: Filtru listă elemente de meniu

en: Filter projects list
ro: Filtru listă proiecte

en: Find out by disabling all plugins except Jetpack. If the problem persists, it's not a plugin issue. If the problem is solved, turn your plugins on one by one until the problem pops up again – there's the culprit! Let us know, and we'll try to help.
ro: Află prin dezactivarea tuturor modulelor cu excepția Jetpack. Dacă problema persistă, nu este legată de un modul. Dacă problema s-a rezolvat, activează pe rând modulele până la apariția ei din nou - acela e vinovatul! Spune-ne și nouă, și vom încerca să ajutăm.

en: First option
ro: Prima opțiune

en: First param must be string or empty
ro: Primul parametru trebui să fie un șir sau liber

en: Focal Length
ro: Distanță focală

en: Follow Blog
ro: Urmărire blog

en: Follow Comments
ro: Urmărire comentarii

en: Follow me on Twitter
ro: Urmărește-mă pe Twitter

en: Follower Settings
ro: Setări urmăritor

en: Food Menus
ro: Meniuri de mâncăruri

en: For example, if you wanted the Archives widget to only appear on category archives and error pages, choose "Show" from the first dropdown and then add two rules: "Page is 404 Error Page" and "Category is All Category Pages."
ro: De exemplu, dacă vrei ca piesa Arhive să apară numai pe paginile de arhive de categorii și paginile de eroare, poți alege "Arată" din primul meniu derulant și să adaugi apoi două reguli: "Pagina" este "Pagină de eroare 404" și "Categorie" pentru "Toate paginile de categorii".

en: For example, spicy, favorite, etc. <br /> Separate Labels with commas
ro: De exemplu: picant, favorit, etc. <br /> Separă etichetele prin virgulă

en: For more information:
ro: Pentru mai multe informații:

en: Form builder
ro: Constructor de formular

en: Free formats
ro: Formate gratuite

en: Free professional support
ro: Suport profesional gratuit

en: From
ro: De la

en: Front Page, Archive Pages, and Search Results
ro: Pagina principală, Pagini de arhivă și Rezultatele căutării

en: Front page
ro: Pagina principală

en: Full details can be found on the <a href="%s" target="_blank">Sharing support page</a>. This video also gives a swish run-down of how to use the Sharing feature. Watch it in HD for extra snazz!
ro: Detalii complete pot fi găsite la <a href="%s" target="_blank">pagina de suport pentru partajare</a>. Acest video îți oferă de asemenea un rezumat rapid despre cum să folosești facilitatea de partajare. Privește-l în HD pentru extra-acuratețe!

en: Full details can be found on the <a href="%s" title="Custom Content Types support page" target="_blank">Custom Content Types support page</a>.
ro: Detalii complete pot fi găsite pe pagina <a href="%s" title="Custom Content Types support page" target="_blank">Suport pentru tipuri de conținut personalizat</a>.

en: Full management mode is off for this site.
ro: Modul complet de administrare este oprit pentru acest site.

en: Gain peace of mind with Protect, the tool that has blocked billions of login attacks on millions of sites.
ro: Câștigă liniște fără griji cu Protecție, unealta care a blocat miliarde de atacuri de autentificare pe milioane de situri.

en: Gallery
ro: Galerie

en: Gallery Carousel Screenshot
ro: Captură de ecran galerie carusel

en: Get an API Key
ro: Obține o cheie API

en: Get started managing your Multisite install of Jetpack by connecting.
ro: Începe administrarea Multi-sit instalată de Jetpack prin conectare.

en: Get started with Jetpack Multisite
ro: Începe folosirea Multi-sit Jetpack

en: Give Us Feedback
ro: Spune-ne impresiile tale

en: Give visitors the tools to Share and Subscribe to your content.
ro: Le dă vizitatorilor uneltele pentru a partaja și a se abona la conținutul tău.

en: Give your site a boost by loading images in posts from the WordPress.com content delivery network. We cache your images and serve them from our super-fast network, reducing the burden on your Web host with the click of a button.
ro: Asigură sitului tău un impuls pentru încărcarea mai rapidă a imaginilor în articole folosid rețeaua de livrare de conținut (CDN - content delivery network) a WordPress.com. Ținem imaginile tale în cache și le servim din rețeaua noastră super-rapidă, reducând încărcarea pe serverul tău  de găzduire cu un clic pe un buton.

en: Go to Settings > Sharing in your Dashboard.
ro: Mergi în panou control la Setări > Partajare.

en: Go to WordPress.com
ro: Mergi la WordPress.com

en: Go to WordPress.com to enable auto-updates for plugins
ro: Mergi la WordPress.com pentru a permite actualizări automate pentru module

en: Go to WordPress.com to try these features
ro: Mergi la WordPress.com pentru a încerca aceste caracteristici

en: Goodreads numeric user ID <a href="%s" target="_blank">(instructions)</a>:
ro: ID utilizator numeric pentru Goodreads <a href="%s" target="_blank">(instrucțiuni)</a>:

en: Google+ Badge
ro: Insignă Google+

en: Google+ URL
ro: URL Google+

en: Gravatar Hovercard
ro: Pluticard gravatar

en: Gravatar Hovercards
ro: Pluti-carduri Gravatar

en: Gravatar Profile
ro: Profilul Gravatar

en: Great job! Now let's make sure your hard work is never lost, backup everything with VaultPress.
ro: Bună treabă! Acum hai să ne asigurăm că toată munca ta nu se va pierde niciodată, fă o copie de siguranță pentru toate cu VaultPress.

en: Green
ro: Verde

en: Greeting Text
ro: Text de întâmpinare

en: Have faster loading images with Jetpack Photon
ro: Să ai imagini ce se încarcă mai repede cu Foton din Jetpack

en: Have feedback on Jetpack?
ro: Ai impresii despre Jetpack?

en: Height
ro: Înălțime

en: Height (px):
ro: Înălțime (px):

en: Height:
ro: Înălțime:

en: Help and Support
ro: Ajutor și suport

en: Here are your whitelisted IPs:
ro: Iată IP-urile de pe lista albă:

en: Here&#8217;s what your form will look like
ro: Iată cum va arăta formularul

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
ro: Bună,
    
    Ai fost invitat să te alături '%1$s' la
    %2$s având rolul de %3$s.
    
    Te rog să dai clic pe legătura următoare pentru a confirma invitația:
    %4$s

en: Hidden Verbs
ro: Verbe ascunse

en: Hide
ro: Ascunde

en: Hide all featured images
ro: Ascunde toate imaginile reprezentative

en: Hide related content after posts
ro: Ascunde conținutul similar după articole

en: Hide tag from displaying in post meta and tag clouds.
ro: Ascunde afișarea etichetei în metadate și nori de etichete.

en: Hide the stats smiley face image.
ro: Ascunde imaginea cu fața smiley folosită de statistici.

en: High definition on by default
ro: Înaltă definiție pornită implicit

en: Home
ro: Prima pagină

en: Hours & Info
ro: Orar de lucru și informații

en: Hours:
ro: Orar de lucru:

en: Hovercards enhance plain Gravatar images with information about a person: name, bio, pictures, their contact info, and other services.
ro: Pluticardurile îmbunătățesc simplele imagini Gravatar cu informații despre o persoană: nume, biografie, poze, informațiile sale contact și alte servicii.

en: How does this work?
ro: Cum lucrează acesta?

en: Howdy.
    
    You recently followed one of my posts. This means you will receive an email when new comments are posted.
    
    To activate, click confirm below. If you believe this is an error, ignore this message and we'll never bother you again.
ro: Salutare. 
    
    Recent ai urmărit unul dintre articolele mele. Asta înseamnă că vei primi un email când vor fi publicate comentarii noi. 
    
    Pentru activare, dă clic pe confirmare mai jos. Dacă crezi că acest mesaj e dintr-o greșeală, ignoră-l și nu te vom mai deranja niciodată.

en: Howdy.
    
    You recently followed this blog's posts. This means you will receive each new post by email.
    
    To activate, click confirm below. If you believe this is an error, ignore this message and we'll never bother you again.
ro: Salutare. 
    
    Ai urmărit recent articolele acestui blog. Acest lucru înseamnă că vei primi fiecare articol nou prin email.
    
    Pentru activare, dă clic pe confirmare mai jos. Dacă crezi că acest mesaj e dintr-o greșeală, ignoră-l și nu te vom mai deranja niciodată.

en: I Need Support
ro: Am nevoie de ajutor

en: IP Address:
ro: Adresă IP:

en: IPv4 and IPv6 are acceptable. <br />To specify a range, enter the low value and high value separated by a dash. Example: 12.12.12.1-12.12.12.100
ro: IPv4 și IPv6 sunt acceptate. <br />Pentru a specifica un interval, introdu valoarea cea mai mică și valoarea cea mai mare separate de o liniuță. Exemplu: 12.12.12.1-12.12.12.100

en: Icon URL
ro: URL icon

en: Icon only
ro: Doar icon

en: Identify words and phrases to ignore while proofreading your posts and pages:
ro: Alege cuvinte și fraze pe care vrei să le ignori din corectura articolelor și paginilor:

en: If empty, we will attempt to determine the image size.
ro: Dacă este gol, vom încerca să determinăm dimensiunea imaginii.

en: If it's not by itself, a theme or plugin is displaying extra characters. Try steps 2 and 3.
ro: Dacă n-o face de la sine, o temă sau un modul afișează caractere suplimentare. Încearcă pașii 2 și 3.

en: If none of these help you find a solution, <a href="%s">click here to contact Jetpack support</a>. Tell us as much as you can about the issue and what steps you've tried to resolve it, and one of our Happiness Engineers will be in touch to help.
ro: Dacă niciuna dintre acestea nu te ajută să găsești o soluție, <a href="%s">dă un clic aici pentru a contacta suportul Jetpack</a>. Spune-ne cât de mult poți despre problemă și ce pași ai încercat pentru a o rezolva, iar unul dintre inginerii noștri responsabili cu fericirea te va contacta pentru ajutor.

en: If this solves the problem, something in your theme is probably broken – let the theme's author know.
ro: Dacă asta îți rezolvă problema, ceva în tema ta probabil că nu funcționează - informează-l pe autorul temei.

en: If you are a theme author, you can learn about adding support for Infinite Scroll at <a href="%1$s" target="_blank">%1$s</a>.
ro: Dacă ești autorul temei, poți învăța despre adăugarea suportului pentru derulare infinită la <a href="%1$s" target="_blank">%1$s</a>.

en: If you don't have a WordPress.com account yet, you can sign up for free in just a few seconds.
ro: Dacă încă nu ai un cont WordPress.com, poți să te înscrii gratis în doar câteva secunde.

en: If you get a 404 message, contact your web host. Their security may block XMLRPC.
ro: Dacă primești un mesaj 404, contactează serviciul tău de găzduire web. Securitatea lor poate să blocheze XMLRPC.

en: If your problem isn't known or caused by a plugin, try activating %s (the default WordPress theme).
ro: Dacă problema ta nu e cunoscută sau cauzată de un modul, încearcă să activezi %s (tema WordPress implicită).

en: If your problem isn't known or caused by a plugin, try activating the default WordPress theme.
ro: Dacă problema ta nu e cunoscută sau cauzată de un modul, încearcă să activezi tema WordPress implicită.

en: Ignore all
ro: Ignoră tot

en: Ignore always
ro: Ignoră mereu

en: Ignore suggestion
ro: Ignoră sugestia

en: Ignored Phrases
ro: Expresii ignorate

en: Image
ro: Imagine

en: Image Alignment:
ro: Aliniere imagine:

en: Image Color:
ro: Culoare imagine:

en: Image Gallery Carousel
ro: Galerie imagini carusel

en: Image Gallery Slideshow
ro: Prezentare galerie de imagini

en: Image Grid
ro: Grilă imagini

en: Image Link
ro: Legătură imagine

en: Image List
ro: Listă imagini

en: Image Settings:
ro: Setări imagine:

en: Image Size:
ro: Dimensiuni imagine:

en: Image URL:
ro: URL imagine:

[ctx: Image alternative text]
en: Decorative graph image
ro: Imagine cu o diagramă decorativă

[ctx: Image alternative text]
en: Decorative shield image
ro: Imagine decorativă de scut

[ctx: Image alternative text]
en: Jetpack clouds image
ro: Imagine din nori cu Jetpack

en: Image title:
ro: Titlul imagine:

en: Image to be cropped
ro: Imagine pentru tăiere

en: Images
ro: Imagini

en: Images:
ro: Imagini:

en: Improve your site with Jetpack
ro: Îmbunătățește-ți situl cu Jetpack

en: In <a href="%s" target="_blank">Development Mode</a>, via site URL lacking a dot (e.g. http://localhost).
ro: În <a href="%s" target="_blank">Mod dezvoltare</a>, via un URL de sit fără punct (de ex. http://localhost).

en: In <a href="%s" target="_blank">Development Mode</a>, via the JETPACK_DEV_DEBUG constant being defined in wp-config.php or elsewhere.
ro: În <a href="%s" target="_blank">Modul de dezvoltare</a>, prin intermediul constantei JETPACK_DEV_DEBUG, care este definită în wp-config.php sau în altă parte.

en: In <a href="%s" target="_blank">Development Mode</a>, via the jetpack_development_mode filter.
ro: În <a href="%s" target="_blank">Modul de dezvoltare</a>, prin intermediul filtrului jetpack_development_mode.

en: Inactive
ro: Inactivă

en: Include this CSS in the Mobile Theme
ro: Include acest CSS în tema pentru mobile

en: Increase page views
ro: Crește numărul de vizualizări

en: Indexing posts
ro: Indexare articole

en: Indexing request queued and waiting&hellip;
ro: Cererea de indexare a fost trimisă în coadă și așteaptă&hellip;

en: Information about this blog is currently being retrieved.
ro: Informațiile despre acest blog sunt în curs de a fi obținute.

en: Insert Video
ro: Inserare video

en: Instead of typing or copy-pasting long URLs, you can now get a short and simple link to your posts and pages. This uses the super compact wp.me domain name, and gives you a unique URL you can use that will be safe and reliable.
ro: În loc de un URL lung, greu de scris sau de copiat, poți obține o legătură scurtă pentru articolele și paginile tale. Legătura scurtă utilizează numele de domeniu wp.me și oferă o adresă URL unică, de încredere, care poate fi utilizată în siguranță.

[ctx: Instructions on how to whitelist IP ranges - low_range/high_range should be translated.]
en: You can save a range of IPs {low_range}-{high_range}. No spaces allowed.  (example: 1.1.1.1-2.2.2.2)
ro: Poți salva un interval de IP-uri {low_range}-{high_range}. Nu sunt permise spațiile.  (exemplu: 1.1.1.1-2.2.2.2)

en: Introduction text sent when someone follows a post on your blog. (Site and confirmation details will be automatically added for you.)
ro: Textul pe care vrei să-l trimiți unei persoane care urmărește un articol de pe blog. (Detaliile de confirmare și situl vor fi adăugate automat.)

en: Introduction text sent when someone follows your blog. (Site and confirmation details will be automatically added for you.)
ro: Textul pe care vrei să-l trimiți unei persoane noi care urmărește blogul. (detaliile de confirmare și situl vor fi adăugate automat.)

en: Invalid JSON
ro: JSON invalid

en: Invalid Twitter Timeline id
ro: ID cronologie Twitter invalid

en: Invalid Twitter Timeline username
ro: Nume utilizator cronologie Twitter invalid

en: Invalid User ID, please verify and re-enter your Goodreads numeric user ID.
ro: ID utilizator invalid, te rog să verifici și să reintroduci un ID utilizator numeric pentru Goodreads.

en: Invalid Video GUID!
ro: GUID video invalid!

en: Invalid or expired nonce.
ro: Nunic invalid sau expirat.

en: Invalid remote response.
ro: Răspuns invalid de la distanță.

en: Invalid request
ro: Cerere invalidă

en: Invalid security token.
ro: Garant de securitate invalid.

en: Invalid site information returned from remote.
ro: Informații de sit invalide returnate de la distanță.

en: Is this site private?
ro: Acest sit este privat?

en: It looks like you may have changed your domain. Is <strong>%1$s</strong> still your site's domain, or have you updated it to <strong> %2$s </strong>?
ro: Se pare că ți-ai schimbat domeniul. <strong>%1$s</strong> este încă domeniul sitului tău sau l-ai actualizat cu <strong> %2$s </strong>?

en: It looks like your Facebook URL is incorrectly configured. Please check it in your <a href="%s">widget settings</a>.
ro: Se pare că URL-ul tău Facebook este configurat incorect. Te rog să-l verifici în <a href="%s">setări piese</a>.

en: It looks like your Google+ URL is incorrectly configured. Please check it in your <a href="%s">widget settings</a>.
ro: URL-ul contului Google+ nu este adecvat. Te rog să-l verifici aici <a href="%s">setări piese</a>.

en: It looks like your site can not communicate properly with Jetpack.
ro: Se pare că situl tău nu poate comunica corespunzător cu Jetpack.

en: It may be caused by one of these issues, which you can diagnose yourself:
ro: Poate fi cauzată de una din următoarele probleme, pe care le poți diagnostica și tu:

en: It&#8217;s perfect for use on Twitter, Facebook, and cell phone text messages where every character counts.
ro: Este ideal pentru utilizarea pe Twitter, Facebook și pentru mesajele text din telefonia mobilă, deoarece fiecare caracter contează.

en: It's ready to bring awesome, WordPress.com cloud-powered features to your site.
ro: Este gata să aducă puterea impresionantă a norului din WordPress.com. ca funcționalitate pentru situl tău.

en: Items on your restaurant's menu
ro: Elemente pe meniul tău de restaurant

en: Jetpack Debugging Center
ro: Centru de depanare Jetpack

en: Jetpack FAQ
ro: Întrebări frecvente Jetpack

en: Jetpack Network Settings Updated!
ro: Setările de rețea ale Jetpack actualizate!

en: Jetpack Plugin Version
ro: Versiunea modulului Jetpack

en: Jetpack Primary User
ro: Utilizator principal Jetpack

en: Jetpack Settings
ro: Setări Jetpack

en: Jetpack Sites
ro: Situri Jetpack

en: Jetpack Subscriptions Settings
ro: Setări abonamente Jetpack

en: Jetpack Subscriptions:
ro: Abonamente Jetpack:

en: Jetpack Support
ro: Suport Jetpack

en: Jetpack by WordPress.com
ro: Jetpack de WordPress.com

en: Jetpack can help secure your site, increase performance &amp; traffic, and simplify how you manage your site.
ro: Jetpack poate asigura siguranță, poate crește performanța și traficul și simplifică modul de gestionare al sitului.

en: Jetpack combines the power of %s and the simplicity of WordPress to give you the ultimate in math blogging platforms.
ro: Jetpack combină puterea %s și simplitatea utilizării WordPress pentru a oferi în final o platformă matematică complexă pentru blogeri.

en: Jetpack contains the most recent version of the old %l plugin. | Jetpack contains the most recent versions of the old %l plugins.
ro[0]: Jetpack include cea mai recentă versiune a piesei %l.
ro[1]: Jetpack include cea mai recentă versiune a pieselor %l.
ro[2]: Jetpack include cea mai recentă versiune a pieselor %l.

en: Jetpack contains the most recent version of the old &#8220;%1$s&#8221; plugin.
ro: Jetpack conține cea mai recentă versiune a vechiului modul &#8222;%1$s&#8221;.

en: Jetpack could not contact WordPress.com: %s.  This usually means something is incorrectly configured on your web host.
ro: Jetpack nu a putut contacta WordPress.com: %s. De obicei, înseamnă că ceva nu este configurat corect pe gazda sitului.

en: Jetpack has an amazing free support team
ro: Jetpack are o excelentă echipă de suport gratuit

en: Jetpack has been successfully disconnected.
ro: Jetpack a fost deconectat cu succes.

en: Jetpack includes many other features that you can use to customize how your site looks and functions. These include Contact Forms, Tiled Photo Galleries, Custom CSS, Image Carousel, and a lot more.
ro: Jetpack include multe alte funcționalități ce pot fi utilizate pentru personalizarea aspectului și funcțiilor sitului tău. Acestea includ un formular de contact, galerii foto placate, CSS personalizat, carusel de imagini și multe altele.

en: Jetpack is currently connected to WordPress.com
ro: Jetpack este acum conectat la WordPress.com

en: Jetpack is installed!
ro: Jetpack este instalat!

en: Jetpack is network activated and notices can not be dismissed.
ro: Jetpack este activat în rețea și de aceea nu poate fi eliminat.

en: Jetpack is not active on this site.
ro: Jetpack nu este activ pe acest sit.

en: Jetpack is not currently connected to WordPress.com
ro: Jetpack nu este conectat la WordPress.com

en: Jetpack is supported by some of the most technical and passionate people in the community. Located around the globe and ready to help you.
ro: Jetpack este susținut de unii dintre cei mai tehnici și pasionați oameni din comunitate. Aflați peste tot în lume și gata să te ajute.

en: Jetpack now includes Comments, which enables your visitors to use their WordPress.com, Twitter, or Facebook accounts when commenting on your site. To activate Comments, <a href="%s">%s</a>.
ro: Jetpack include și Comentarii, care permit vizitatorilor să-și folosească conturile de pe WordPress.com, Twitter sau Facebook atunci când comentează. Pentru a activa Comentarii, <a href="%s">%s</a>.

en: Jetpack requires WordPress version %s or later.
ro: Jetpack necesită o versiune WordPress %s sau mai nouă.

en: Jetpack supercharges your self-hosted WordPress site with the awesome cloud power of WordPress.com.
ro: Jetpack supra-alimentează situl tău WordPress auto-găzduit cu impresionanta puterea din nor a WordPress.com.

en: Jetpack tries to match your site's color scheme automatically, but you can make manual adjustments at the bottom of the <a href='%s'>Discussion Settings</a> page.
ro: Jetpack încearcă să se potrivească în mod automat cu schema de culori a sitului, dar poți face ajustări manuale la sfârșitul ecranului de <a href='%s'>Setări &rarr; Discuții</a>.

en: Jetpack utilizes the state-of-the-art WordPress.com content delivery network to load your gorgeous images super fast optimized for any device, and it’s completely free.
ro: Jetpack folosește rețeaua de livrare de conținut (content delivery network - cdn) de ultimă generație a WordPress.com pentru a încărca superbele tale imagini optimizate super-rapid pentru orice dispozitiv, și e complet gratuită.

en: Jetpack will allow you to authorize applications and services to securely connect to your blog and allow them to use your content in new ways and offer you new functionality.
ro: Jetpack îți permite să autorizezi aplicații și servicii pentru a se conecta în siguranță la blogul tău apoi să le permită acestora să utilizeze conținutul tău în moduri noi oferindu-ți astfel o nouă funcționalitate.

en: Jetpack will automatically take the great published content from your blog or website and share it instantly with third party services like search engines, increasing your reach and traffic.
ro: În mod automat, Jetpack preia conținutul blogului sau sitului tău și îl partajează instantaneu cu terțe servicii, cum ar fi motoarele de căutare, sporind accesul și traficul.

en: Jetpack's Carousel has been disabled, because another plugin or your theme is overriding the [gallery] shortcode.
ro: Caruselul din Jetpack a fost dezactivat, deoarece un alt modul sau tema ta suprascrie scurtcodul [gallery].

en: Jetpack's mobile theme is optimized for small screens. It uses the header image, background, and widgets from your current theme for a great custom look. Post format support is included, so your photos and galleries will look fantastic on a smartphone.
ro: Tema pentru mobile a Jetpack-ului este optimizată pentru ecrane mici. Folosește imaginea de antet, de fundal și piesele din tema curentă pentru o personalizare foarte bună. Sunt incluse și formatele de articol, astfel încât fotografiile și galeriile vor arăta fantastic pe un mobil.

en: Join %s other subscriber | Join %s other subscribers
ro[0]: Alătură-te la %s abonat
ro[1]: Alătură-te celor %s abonați
ro[2]: Alătură-te celor %s de abonați

en: Jump Start
ro: Salt la Start

en: Jump Start your site
ro: Folosește Salt la Start pe situl tău.

en: Jump Start your site by activating these components
ro: Fă Saltul la Start prin activarea acestor componente

en: Jump to:
ro: Sari la:

[ctx: Jumpstart Description]
en: Adds a button to your post and page editors, allowing you to build simple forms to help visitors stay in touch.
ro: Adaugă formularul de contact în articole și pagini pentru a permite vizitatorilor un contact direct.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Brings your photos and images to life as full-size, easily navigable galleries.
ro: Aduce fotografiile și imaginile la viață, în mărime întreagă, fiind ușor accesibile datorită galeriilor.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Give visitors two easy subscription options — while commenting, or via a separate email subscription widget you can display.
ro: Dați vizitatorilor două opțiuni simple de abonare - în timp ce comentează sau cu ajutorul unui modul pentru abonare vizibil.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Helps you remotely manage plugins, turn on automated updates, and more from <a href="https://wordpress.com/plugins/" target="_blank">wordpress.com</a>.
ro: Poți să administrezi de la distanță modulele, să activezi actualizările automate și altele din  <a href="https://wordpress.com/plugins/" target="_blank">wordpress.com</a>.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Keep visitors engaged on your blog by highlighting relevant and new content at the bottom of each published post.
ro: Menține vizitatorii pe blog prin evidențierea altor articole relevante sau recente în partea de jos a fiecărui articol publicat.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Let commenters link their profiles to their Gravatar accounts, making it easy for your visitors to learn more about your community.
ro: Posibilitatea celor care comentează de a-și folosi legătura cu profilul și contul gravatar, aduce în atenția vizitatorilor grupul din sfera blogului tău.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Lets you log in to all your Jetpack-enabled sites with one click using your WordPress.com account.
ro: Permite conectarea tuturor site-urilor compatibile Jetpack cu un singur clic, folosind contul WordPress.com.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Mirrors and serves your images from our free and fast image CDN, improving your site’s performance with no additional load on your servers.
ro: Oglindirea și distribuirea imaginilor gratuit și rapid, prin CDN, îmbunătățește performanța sitului tău, fără încărcări suplimentari pe serverele folosite.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Twitter, Facebook and Google+ buttons at the bottom of each post, making it easy for visitors to share your content.
ro: Butoanele Twitter, Facebook și Google+ la începutul articolelor, pentru a fi ușor accesibile pentru vizitatori.

en: Just one more step before you can manage your site from WordPress.com! Click the button below and you will be good to go.
ro: Mai este doar un pas până când poți gestiona situl cu WordPress.com! Clic pe butonul de mai jos și poți începe.

en: Just one more step before your menus can be managed with WordPress.com. Click the button below and you'll be managing your menus with our newly-redesigned user interface.
ro: Mai este doar un pas până când meniurile pot fi gestionate cu WordPress.com. Clic pe butonul de mai jos și poți gestiona meniurile cu noua interfață de utilizator, reproiectată.

en: Just one more step before your plugins can be managed with WordPress.com. Click the button below and you'll be managing all of your plugins in one place.
ro: Mai este doar un pas până când modulele pot fi gestionate cu WordPress.com. Clic pe butonul de mai jos și poți gestiona toate modulele dintr-un singur loc.

en: Just one more step before your site can be secured by Jetpack and WordPress.com. Click the button below and you'll be safe and secure.
ro: Mai este doar un pas până când situl poate fi securizat de Jetpack și WordPress.com. Clic pe butonul de mai jos și ești în siguranță și protejat.

en: Just one more step before your themes can be managed with WordPress.com. Click the button below and you'll be managing your themes with our newly-redesigned user interface.
ro: Mai este doar un pas până când temele pot fi gestionate cu WordPress.com. Clic pe butonul de mai jos și poți gestiona temele cu noua interfață pentru utilizator, reproiectată.

en: Keep plugins auto-updated.
ro: Menține-ți modulele actualizate automat.

en: Keep up with the latest happenings on all your WordPress sites and interact with other WordPress.com users.
ro: Fii mereu la curent cu ultimele evenimente din WordPress și interacționează cu alți utilizatori WordPress.com.

en: Keep visitors engaged, by giving them more to share and read with Related Posts.
ro: Păstrează-ți vizitatorii angajați, dându-le mai multe de partajat și de citit cu Articole similare.

en: Label
ro: Etichetă

[ctx: Label for HTML form "Name" field in contact form builder]
en: Name
ro: Nume

[ctx: Label for HTML form "URL/Website" field in contact form builder]
en: Website
ro: Sit web

[ctx: Label for an option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: Option
ro: Opțiune

[ctx: Label for the set of options to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: Options
ro: Opțiuni

[ctx: Label to drag HTML form fields around to change their order in contact form builder]
en: move
ro: mută

en: Labels
ro: Etichete

en: Labels: <small>spicy, favorite, etc. <em>Separate Labels with commas</em></small>
ro: Etichete: <small>picante, favorite, etc. <em>Etichetele separate prin virgulă</em></small>

en: Landscape
ro: Peisaj

en: Language
ro: Limbă

en: Large
ro: Mare

en: Large Blog Image
ro: Imagine mare pentru blog

en: Last Modified
ro: Ultima modificare

en: Last Updated
ro: Ultima actualizare

en: Layout
ro: Aranjament

en: Layout Options:
ro: Opțiuni aspect:

en: Learn More
ro: Află mai multe

en: Learn about what being the Primary User means.
ro: Învață ce înseamnă utilizator principal

en: Learn more
ro: Află mai multe

en: Learn more about Markdown.
ro: Află mai multe despre Markdown.

en: Learn more about WordPress.com's free tools
ro: Află mai multe despre instrumentele gratuite WordPress.com

en: Leave a Reply
ro: Lasă un răspuns

en: Leave a Reply to %s
ro: Lasă un răspuns pentru %s

en: Leave a reply
ro: Lasă un răspuns

en: Left
ro: Stânga

en: Let Jetpack deliver your images optimized and faster than ever.
ro: Lasă Jetpack să livreze imaginile tale optimizate și mai rapid ca niciodată.

en: Let us know your name.
ro: Spune-ne numele tău.

en: Light
ro: Luminos

en: Like
ro: Apreciere

en: Like this:
ro: Apreciază:

en: Likes
ro: Aprecieri

en: Likes Notifications
ro: Notificări de apreciere

en: Likes allow your readers to show their appreciation for your posts and other published content using their WordPress.com accounts. Your readers will then be able to review their liked posts from WordPress.com.
ro: Aprecierile permit cititorilor tăi să evalueze articolele și alte tipuri de conținut publicate, utilizând conturile lor WordPress.com. Ulterior, cititorii sunt în măsură să-și revizuiască aprecierile pentru articole folosind WordPress.com.

en: Likes and Shares
ro: Aprecieri și Partajări

en: Limit must be greater than or equal to 0.
ro: Cifra trebuie să fie mai mare sau egală cu 0.

en: Limit width to %1$s pixels for full size images. (<a href="%2$s" target="_blank">More info</a>.)
ro: Pentru imagini întregi, limitează lățimea la %1$s pixeli (<a href="%2$s" target="_blank">Mai multe informații</a>.)

en: Link Color (hex):
ro: Culoare legătură (hexazecimal):

en: Link To:
ro: Legătură la:

en: Link URL (when the image is clicked):
ro: Legătura URL (atunci când dai clic pe imagine):

en: Link account with WordPress.com
ro: Leagă contul cu WordPress.com

en: Link the video title to its URL on VideoPress.com
ro: Leagă titlul videoului la URL-ul de pe VideoPress.com

[ctx: Link to edit an HTML form field in contact form builder]
en: edit
ro: editare

en: Link your account
ro: Conectează-ți contul

en: Link your account to WordPress.com
ro: Leagă contul tău la WordPress.com

en: Links to services that you use across the web.
ro: Legături către serviciile pe care le folosești pe web.

en: Links to your blog's RSS feeds
ro: Legăturile la fluxurile RSS ale blogului

en: Links to your websites, blogs, or any other sites that help describe who you are.
ro: Legături către siturile tale web, bloguri sau către alte situri care ajută la descrierea ta.

en: List your installed themes, search, and activate them from <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/design</a>.
ro: Lisează temele instalate, caută-le și activează-le din <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/design</a>.

en: Live Preview
ro: Previzualizare live

en: Live site monitoring​
ro: Monitorizare sit live

en: Load your <a href="%s">XMLRPC file</a>. It should say “XML-RPC server accepts POST requests only.” on a line by itself.
ro: Încarcă <a href="%s">fișierul tău XMLRPC</a>. Ar trebui să spună de la sine pe o linie "XML-RPC server accepts POST requests only."

en: Loading &hellip;
ro: Încărcare&hellip;

en: Loading Comments...
ro: Încărcare comentarii...

en: Loading video...
ro: Încărcare video...

en: Loading&hellip;
ro: Încarcare&hellip;

en: Loading...
ro: Se încarcă...

en: Location of the Ogg video file.
ro: Locația fișierului video ogg.

en: Log in with WordPress.com
ro: Autentificare cu WordPress.com

en: Logged In
ro: Autentificat

en: Logged Out
ro: Deautentificare

en: Login Blocked by Jetpack
ro: Autentificare blocată de Jetpack

en: Login method not allowed
ro: Metodă de autentificare nepermisă

en: Loop video playback
ro: Bucla de redare video

en: Lunch: 11am - 2pm 
    Dinner: M-Th 5pm - 11pm, Fri-Sat:5pm - 1am
ro: Prânz: 11 - 14 
     
    Cina: Marti-Joi 17 - 23, Vineri-Sâmbătă: 17 - 01

en: M j, Y @ G:i
ro: j M Y @ G:i

en: Main Sidebar
ro: Bară laterală principală

en: Make sure the module is activated by clicking on "Activate" at the bottom of this page.
ro: Asigură-te că modulul este activat dând clic pe "Activare" în partea de jos a paginii.

en: Make sure to add your most frequently used IP addresses as they can change between your home, office or other locations. Removing an IP address from the list below will remove it from your whitelist.
ro: Asigură-te că ai adăugat adresele IP cele mai frecvent utilizate. Eliminarea unei adrese IP din lista de mai jos o va șterge și din lista albă.

en: Make this connection available to all users of this blog?
ro: Faci această conexiune disponibilă tuturor utilizatorilor acestui blog?

en: Manage Multiple Sites
ro: Administrează situri multiple

en: Manage Plugins
ro: Administrează module

en: Manage Your Menus
ro: Administrează-ți meniurile

en: Manage Your Plugins
ro: Administrare module

en: Manage Your Security Settings
ro: Administrare setări de securitate

en: Manage Your Site
ro: Administează-ți situl

en: Manage Your Themes
ro: Administrare teme

en: Manage all of your WordPress sites, self-hosted or not, from WordPress.com
ro: Administrează-ți toate siturile tale WordPress, auto-găzduite sau nu, din WordPress.com

en: Manage has been activated for you!
ro: Administrarea a fost activată pentru tine!

en: Manage multiple sites from one dashboard at wordpress.com/sites. Enabling allows all existing, connected Administrators to modify your site from WordPress.com. <a href="%s" target="_blank">Learn More</a>.
ro: Poți administra mai multe situri din panoul de control la wordpress.com/sites. Activarea permite tuturor administratorilor conectați să facă modificări pe sit din WordPress.com. <a href="%s" target="_blank">Află mai multe</a>.

en: Manage your <a href="%s">Publicize settings</a>.
ro: Administrează <a href="%s">Setările de Publicitate</a>.

en: Manage your Post By Email address from your <a href="%s">profile settings</a>.
ro: Adresa de email pentru publicare via email poate fi gestionată în <a href="%s">Setări profil</a>.

en: Manage your email preferences.
ro: Editați preferințele pentru email.

en: Manage your multiple Jetpack sites from our centralized dashboard at wordpress.com/sites. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
ro: Poți administra mai multe situri din panoul de control centralizat la wordpress.com/sites. <a href="%s" target="_blank">Află mai multe</a>.

en: Mark as Spam
ro: Marcat ca spam

en: Mark this message as NOT spam
ro: Marchează acest mesaj ca NU ESTE spam

en: Mark this message as spam
ro: Marchează acest mesaj ca spam

en: Markdown content
ro: Conținut Markdown

en: Markdown lets you compose posts and comments with links, lists, and other styles using regular characters and punctuation marks. Markdown is used by writers and bloggers who want a quick and easy way to write rich text, without having to take their hands off the keyboard, and without learning a lot of complicated codes and shortcuts.
ro: Markdown îți permite să concepi articole și comentarii cu legături, liste și alte stiluri diferite, folosind caractere obișnuite și semne de punctuație. Markdown este folosit de scriitorii și blogerii care doresc să scrie rapid și ușor un text amplu, fără să-și ia mâinile de pe tastatură și fără a folosi coduri complicate și comenzi rapide.

en: Match by Email
ro: Potrivire după email

en: Maximum Width (px):
ro: Lățime maximă (px):

en: Maximum number of posts to show (no more than 10):
ro: Numărul maxim de articole afișate (maxim 10):

en: Media File
ro: Fișier media

en: Media Width:
ro: Lățime media:

en: Medium
ro: Mediu

en: Menu
ro: Meniu

en: Menu Item
ro: Element de meniu

en: Menu Item Label
ro: Etichetă element meniu

en: Menu Item Labels
ro: Etichete element meniu

en: Menu Items
ro: Elemente de meniu

en: Menu Items re-ordered.
ro: Elementele de meniu reordonate.

en: Menu Management
ro: Administrare meniu

en: Menu Section
ro: Selecție meniu

en: Menu Sections
ro: Secțiuni meniu

en: Menu item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
ro: Ciorna elementului de meniu actualizată. <a target="_blank" href="%s">Previzualizare element</a>

en: Menu item label list navigation
ro: Navigator listă etichete element meniu

en: Menu item labels list
ro: Listă etichete element meniu

en: Menu item list navigation
ro: Navigator listă elemente de meniu

en: Menu item published. <a href="%s">View item</a>
ro: Elementul de meniu a fost publicat. <a href="%s">Vezi elementul</a>

en: Menu item restored to revision from %s
ro: Element de meniu restaurat la revizia din %s

en: Menu item saved.
ro: Element de meniu salvat.

en: Menu item scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview item</a>
ro: Element de meniu programat pentru: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Previzualizare element</a>

en: Menu item submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
ro: Element de meniu prezentat. <a target="_blank" href="%s">Previzualizare element</a>

en: Menu item updated.
ro: Element de meniu actualizat.

en: Menu item updated. <a href="%s">View item</a>
ro: Element de meniu actualizat. <a href="%s">Vezi elementul</a>

en: Menu items list
ro: Listă elemente de meniu

en: Menu section list
ro: Listă secțiuni de meniu

en: Menu section list navigation
ro: Navigator listă secțiuni de meniu

en: Menus
ro: Meniuri

en: Message
ro: Mesaj

en: Message Sent
ro: Mesaj trimis

en: Messages
ro: Mesaje

en: Metadata
ro: Metadate

en: Missed schedule
ro: Programare eșuată

en: Missing attachment ID.
ro: Lipsește ID-ul atașamentului.

en: Missing target blog ID.
ro: Lipsește ID-ul blogului țintă.

en: Missing target post ID.
ro: Lipsește ID-ul articolului țintă.

en: Mobile App Promos
ro: Reclame pe aplicația de mobil

en: Mobile Apps
ro: Aplicații mobile

en: Mobile Theme
ro: Tema pentru mobile

en: Mobile-compatible:
ro: Mobil-compatibil:

en: Modal window. Press escape to close.
ro: Fereastră modală. Apasă Esc pentru a închide.

en: Mode:
ro: Mod:

[ctx: Module Description]
en: Add a site icon to your site.
ro: Adaugă icon de sit pentru situl tău.

[ctx: Module Description]
en: Add images, Twitter streams, your site’s RSS links, and more to your sidebar.
ro: Adaugă în bara laterală imagini, fluxuri Twitter, legături RSS și altele.

[ctx: Module Description]
en: Add support for infinite scroll to your theme.
ro: Adaugă suport pentru Derulare infinită în tema ta.

[ctx: Module Description]
en: Allow applications to securely access your content through the cloud.
ro: Permite aplicațiilor să acceseze conținutul tău în deplină siguranță prin intermediul norului.

[ctx: Module Description]
en: Allow users to subscribe to your posts and comments and receive notifications via email.
ro: Permite utilizatorilor să se aboneze la articole și comentarii și să primească notificări via email.

[ctx: Module Description]
en: Automatically promote content.
ro: Promovează conținutul în mod automat.

[ctx: Module Description]
en: Check your spelling, style, and grammar with the After the Deadline proofreading service.
ro: Verifică-ți ortografia, stilul și gramatica cu ajutorul serviciului de corectură After the Deadline.

[ctx: Module Description]
en: Collect traffic stats and insights.
ro: Colectează statistici referitoare la trafic și perspective.

[ctx: Module Description]
en: Creates sitemaps to allow your site to be easily indexed by search engines.
ro: Creează hărți de sit (sitemaps) pentru a permite motoarelor de căutare să-ți indexeze situl.

[ctx: Module Description]
en: Customize your site’s CSS without modifying your theme.
ro: Personalizare CSS fără a modifica tema.

[ctx: Module Description]
en: Daily or real-time backups.
ro: Copii de siguranță zilnice sau în timp real.

[ctx: Module Description]
en: Display similar content.
ro: Afișează articole similare.

[ctx: Module Description]
en: Display your image galleries in a variety of sleek, graphic arrangements.
ro: Afișează galerii cu imagini într-o varietate de aranjamente grafice, elegante.

[ctx: Module Description]
en: Embed content from YouTube, Vimeo, SlideShare, and more, no coding necessary.
ro: Înglobări de conținut de la YouTube, Vimeo, SlideShare și altele, fără codificare.

[ctx: Module Description]
en: Enable WP.me-powered shortlinks for all posts and pages.
ro: Activați WP.me - oferă legături scurte pentru articole și pagini.

[ctx: Module Description]
en: Enable pop-up business cards over commenters’ Gravatars.
ro: Validează apariția cărților de vizită la trecerea peste gravatarele comentatorilor.

[ctx: Module Description]
en: Give visitors an easy way to show their appreciation for your content.
ro: Oferă-le vizitatorilor o modalitate simplă de a aprecia ceea ce publici.

[ctx: Module Description]
en: Increase reach and traffic.
ro: Sporește accesul și traficul.

[ctx: Module Description]
en: Insert a contact form anywhere on your site.
ro: Se poate introduce un formular de contact oriunde în sit.

[ctx: Module Description]
en: Let readers comment with WordPress.com, Twitter, Facebook, or Google+ accounts.
ro: Permite cititorilor să comenteze autentificându-se cu WordPress.com, Twitter, Facebook, sau Google+.

[ctx: Module Description]
en: Manage all your sites from a centralized place, https://wordpress.com/sites.
ro: Gestionează-ți toate siturile dintr-un loc centralizat, https://wordpress.com/sites.

[ctx: Module Description]
en: Optimize your site with a mobile-friendly theme for smartphones.
ro: Optimizează-ți situl cu o temă adaptată mobilelor.

[ctx: Module Description]
en: Organize and display different types of content on your site, separate from posts and pages.
ro: Aranjează și afișează tipuri de conținut personalizat, separat față de articole și pagini.

[ctx: Module Description]
en: Prevent brute force attacks.
ro: Previne atacurile violente, brutale.

[ctx: Module Description]
en: Publish posts by email, using any device and email client.
ro: Publică articole prin email, folosind orice dispozitiv și client email.

[ctx: Module Description]
en: Receive notification of site activity via the admin toolbar and your Mobile devices.
ro: Primești notificări privind activitatea sitului în bara de instrumente a administratorului și prin dispozitivele mobile.

[ctx: Module Description]
en: Reports on site downtime.
ro: Rapoarte disfuncționalități sit.

[ctx: Module Description]
en: Search your entire database from a single field in your Dashboard.
ro: Puteți căuta orice în toată baza de date din panoul de control.

[ctx: Module Description]
en: Secure user authentication.
ro: Autentificare utilizator sigură.

[ctx: Module Description]
en: Specify which widgets appear on which pages of your site.
ro: Precizează care module sunt afișate pe fiecare pagină a sitului.

[ctx: Module Description]
en: Speed up images and photos.
ro: Accelerează încărcarea imaginilor și fotografiilor.

[ctx: Module Description]
en: Transform standard image galleries into full-screen slideshows.
ro: Transformă imaginile standard din galerii într-o prezentare pe întreg ecranul.

[ctx: Module Description]
en: Upload and embed videos right on your site. (Subscription required.)
ro: Încărcați și incorporați video direct în sit. (Abonamentul este necesar.)

[ctx: Module Description]
en: Use LaTeX markup language in posts and pages for complex equations and other geekery.
ro: Utilizează limbajul de marcare LaTeX în articole și pagini pentru ecuații complexe și altele.

[ctx: Module Description]
en: Verify your site or domain with Google Search Console, Pinterest, and others.
ro: Verificați domeniul sau situl cu consola Google Search, Pinterest sau altele.

[ctx: Module Description]
en: Visitors can share your content.
ro: Vizitatorii pot să distribuie articole/pagini.

[ctx: Module Description]
en: Write posts or pages in plain-text Markdown syntax.
ro: Scrie articole sau pagini folosind un text simplu și sintaxa Markdown.

en: Module Info
ro: Informații modul

[ctx: Module Name]
en: Beautiful Math
ro: Matematică frumoasă

[ctx: Module Name]
en: Carousel
ro: Carusel

[ctx: Module Name]
en: Comments
ro: Comentarii

[ctx: Module Name]
en: Contact Form
ro: Formular de contact

[ctx: Module Name]
en: Custom CSS
ro: CSS personalizat

[ctx: Module Name]
en: Custom Content Types
ro: Tipuri de conținut personalizat

[ctx: Module Name]
en: Data Backups
ro: Copii de siguranță ale datelor

[ctx: Module Name]
en: Enhanced Distribution
ro: Distribuție îmbunătățită

[ctx: Module Name]
en: Extra Sidebar Widgets
ro: Module suplimentare pentru bara laterală

[ctx: Module Name]
en: Gravatar Hovercards
ro: Pluti-carduri Gravatar

[ctx: Module Name]
en: Infinite Scroll
ro: Derulare infinită

[ctx: Module Name]
en: JSON API
ro: API JSON

[ctx: Module Name]
en: Likes
ro: Aprecieri

[ctx: Module Name]
en: Manage
ro: Administrare

[ctx: Module Name]
en: Mobile Theme
ro: Temă pentru mobile

[ctx: Module Name]
en: Notifications
ro: Notificări

[ctx: Module Name]
en: Omnisearch
ro: Omni-căutare

[ctx: Module Name]
en: Photon
ro: Foton

[ctx: Module Name]
en: Post by Email
ro: Publicare via email

[ctx: Module Name]
en: Protect
ro: Protecție

[ctx: Module Name]
en: Publicize
ro: Publicitate

[ctx: Module Name]
en: Related Posts
ro: Articole similare

[ctx: Module Name]
en: Sharing
ro: Partajare

[ctx: Module Name]
en: Shortcode Embeds
ro: Scurtcoduri înglobări

[ctx: Module Name]
en: Single Sign On
ro: O singură înregistrare

[ctx: Module Name]
en: Site Icon
ro: Icon de sit

[ctx: Module Name]
en: Site Stats
ro: Statistici sit

[ctx: Module Name]
en: Site Verification
ro: Verificare sit

[ctx: Module Name]
en: Sitemaps
ro: Hărți sit

[ctx: Module Name]
en: Spelling and Grammar
ro: Ortografie și gramatică

[ctx: Module Name]
en: Subscriptions
ro: Abonamente

[ctx: Module Name]
en: Tiled Galleries
ro: Galerii placate

[ctx: Module Name]
en: WP.me Shortlinks
ro: Legături scurte WP.me

[ctx: Module Name]
en: Widget Visibility
ro: Vizibilitate piesă

[ctx: Module Tag]
en: Appearance
ro: Aspect

[ctx: Module Tag]
en: Centralized Management
ro: Administrare centralizată

[ctx: Module Tag]
en: Developers
ro: Dezvoltatori

[ctx: Module Tag]
en: Mobile
ro: Mobil

[ctx: Module Tag]
en: Other
ro: Altele

[ctx: Module Tag]
en: Photos and Videos
ro: Poze și videouri

[ctx: Module Tag]
en: Recommended
ro: Recomandate

[ctx: Module Tag]
en: Site Stats
ro: Statisitici sit

[ctx: Module Tag]
en: Writing
ro: Scriere

en: Module could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>. Perhaps there is a conflict with another plugin you have installed?
ro: Modulul nu a putut fi activat deoarece a apărut o <strong>eroare fatală</strong>. Se pare că există un conflict cu un alt modul instalat.

en: Module not found: `%s`.
ro: Modulul lipsă: `%s`.

en: Modules reset to default.
ro: Modulele au fost resetate la valorile implicite.

en: Monthly Archives: %s
ro: Arhive lunare: %s

en: Monthly archives
ro: Arhive lunare

en: More
ro: Mai mult

en: More Statistics
ro: Mai multe statistici

en: More information
ro: Mai multe informații

en: More information on Sitemaps.
ro: Mai multe informații despre hărți sit.

en: More information on sending emails, attachments, and customizing your posts.
ro: Mai multe informații despre trimiterea email-urilor, atașamente și personalizarea articolelor tale.

en: More information on using Likes.
ro: Mai multe informații despre folosirea aprecierilor.

en: More information on using Publicize.
ro: Mai multe informații despre folosirea Publicității.

en: More information on using Related Posts.
ro: Mai multe informații despre utilizarea articolelor similare.

en: Move menu section down
ro: Mută secțiunea de meniu în jos

en: Move menu section up
ro: Mută secțiunea de meniu în sus

en: My Jetpack
ro: Jetpack-ul meu

en: My Tweets
ro: Twiturile mele

en: Name
ro: Nume

en: Network Settings
ro: Setări de rețea

en: New Comic
ro: O nouă bandă desenată

en: New Menu Item
ro: Element nou de meniu

en: New Menu Item Label Name
ro: Nume etichetă nouă element meniu

en: New Menu Sections Name
ro: Numele secțiunii noi de meniu

en: New Project
ro: Proiect nou

en: New Project Tag Name
ro: Numele noii etichete de proiect

en: New Project Type Name
ro: Nume tip nou de proiect

en: New Row
ro: Rând nou

en: New Testimonial
ro: Testimonial nou

en: New field
ro: Câmp nou

en: New in Jetpack: Centralized Site Management
ro: Noutate în Jetpack: administrare sit centralizată

en: New to CSS? Start with a <a href="http://www.htmldog.com/guides/cssbeginner/" target="_blank">beginner tutorial</a>. Questions?
    		Ask in the <a href="http://wordpress.org/support/forum/themes-and-templates" target="_blank">Themes and Templates forum</a>.
ro: Neexperimentat în CSS? Începe cu un <a href="http://www.htmldog.com/guides/cssbeginner/" target="_blank">tutorial pentru începători</a>. Întrebări?
    →	→	Caută sau pune întrebări în <a href="http://wordpress.org/support/forum/themes-and-templates" target="_blank">forumul teme și șabloane</a>.

en: Newer <span class="meta-nav">&raquo;</span>
ro: Mai noi <span class="meta-nav">&raquo;</span>

en: Newer Comments &rarr;
ro: Comentarii mai noi &rarr;

en: Newest
ro: Cele mai noi

en: Next &raquo;
ro: Următor &raquo;

en: Next &raquo;
ro: Următoarea &raquo;

en: No
ro: Nu

en: No API key
ro: Nicio cheie API

en: No Borders
ro: Fără margini

en: No Comics found
ro: Nicio bandă desenată găsită

en: No Comics found in Trash
ro: Nicio bandă desenată nu a fost găsită în gunoi

en: No Footer
ro: Niciun subsol

en: No Header
ro: Niciun antet

en: No Labels
ro: Nicio etichetă

en: No Labels found
ro: Nicio etichetă găsită

en: No Menu Items found
ro: Niciun element de meniu găsit

en: No Menu Items found in Trash
ro: Niciun element de meniu găsit la gunoi

en: No Modules Found
ro: Niciun modul găsit

en: No Projects found
ro: Niciun proiect găsit

en: No Projects found in Trash
ro: Niciun proiect găsit în gunoi

en: No Scrollbar
ro: Fără bară de derulare

en: No Testimonials found
ro: Niciun testimonial găsit

en: No Testimonials found in Trash
ro: Niciun testimonial găsit în coșul de gunoi

en: No blog_id was included in your request. Please try disconnecting Jetpack from WordPress.com and then reconnecting it. Once you have done that, try connecting Publicize again.
ro: N-a fost inclus niciun blog_id în cererea ta. Te rog încearcă deconectarea Jetpack de la WordPress.com și reconectează-l. Odată ce ai făcut asta, încearcă să conectezi din nou Publicitatea.

en: No command found.
ro: Nicio comandă găsită.

en: No comment text was submitted.
ro: Niciun text de comentariu n-a fost trimis.

en: No data found for VideoPress identifier: <strong>%s</strong>.
ro: Nicio dată găsită pentru identificatorul VideoPress: <strong>%s</strong>.

en: No feedback found
ro: Nicio impresie găsită

en: No logo set
ro: Niciun logo setat

en: No plugins found.
ro: Niciun modul găsit.

en: No posts data returned by remote.
ro: Nicio dată despre articole returnată de la distanță.

en: No reply from Jetpack servers
ro: Niciun răspuns de la serverele Jetpack

en: No suggestions
ro: Nicio sugestie

en: No tags found.
ro: Nicio etichetă găsită.

en: No themes found.
ro: Nicio temă găsită.

en: No update needed
ro: Nu e necesară nicio actualizare

en: No user information was included in your request. Please make sure that your user account has connected to Jetpack. Connect your user account by going to the <a href="%s">Jetpack page</a> within wp-admin.
ro: Nicio informație despre utilizator n-a fost inclusă în cerere. Te rog asigură-te că ai conexiune între contul tău și Jetpack. Conectează-ți contul de utilizator mergând la <a href="%s">pagina Jetpack</a> din wp-admin.

en: No writing errors were found.
ro: Nu au fost găsite erori de scriere.

en: Nobody likes downtime, and that's why Jetpack Monitor is on the job, keeping tabs on your site by checking it every five minutes. As soon as any downtime is detected, you will receive an email notification alerting you to the issue. That way you can act quickly, to get your site back online again!
ro: Nimănui nu-i place să-i cadă situl, de aceea Monitorul din Jetpack se ocupă de asta, ținând evidența funcționării situl tău la fiecare cinci minute. De îndată ce este detectată o cădere, vei primi o notificare prin email alertându-te de problema ivită. Astfel vei putea acționa rapid pentru a repune din nou situl tău online!

en: Nonce verification failed.
ro: Verificare nunic eșuată.

en: None
ro: Nimic

en: Nope.  However, if you&#8217;d like to modify where your feedback is sent, or the subject line you can.  If you don&#8217;t make any changes here, feedback will be sent to the author of the page/post and the subject will be the name of this page/post.
ro: Nu. Cu toate acestea, dacă dorești poți să modifici locul unde sunt trimise impresiile sau subiectul lor. Dacă nu faci nicio modificare aici, impresiile vor fi trimise la autorul paginii / articolului și subiectul va fi numele paginii / articolului.

en: Not Connected
ro: Neconectat

en: Not connected
ro: Neconectat

en: Note: Custom CSS will be reset when changing themes.
ro: Notă: Extensia pentru CSS personalizat va fi resetată dacă se schimbă tema.

en: Note: Images in tiled galleries require extra-special processing, so they will be served from WordPress.com's CDN even if the Photon module is disabled.
ro: Notă: Imaginile din galeriile placate necesită o procesare specială, ele fiind servite prin CDN de la WordPress.com, chiar dacă extensia Foton este dezactivată.

en: Nothing Found
ro: Nimic găsit

en: Notifications
ro: Notificări

en: Notify me of follow-up comments by email.
ro: Anunță-mă prin e-mail despre comentariile ce urmează.

en: Notify me of new posts by email.
ro: Anunță-mă prin e-mail despre articolele noi.

[ctx: Noun]
en: User
ro: Utilizator

[ctx: Noun, as in: "The author of this post is..."]
en: Author
ro: Autor

[ctx: Noun, as in: "The user role of that can access this widget is..."]
en: Role
ro: Rol

[ctx: Noun, as in: "This page is a date archive."]
en: Date
ro: Datată

[ctx: Noun, as in: "This post has one tag."]
en: Tag
ro: Etichetă

[ctx: Noun, as in: "This post has one taxonomy."]
en: Taxonomy
ro: Clasificare

en: Now you can update plugins, set plugins to automatically update, and activate or deactivate plugins on a per-site basis or in bulk from <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/plugins</a>.
ro: Acum poți actualiza modulele, poți opta pentru o actualizare automată și le poți activa sau dezactiva pentru fiecare sit sau folosind acțiunile în masă din <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/plugins</a>.

en: Number of Posts to Display:
ro: Număr de articole de afișat:

en: Official buttons
ro: Butoane oficiale

en: Offset must be greater than or equal to 0.
ro: Abaterea trebuie să fie mai mare sau egală cu 0.

en: Ogg File URL
ro: URL fișier ogg

en: Ogg file container with Theora video and Vorbis audio. Note that some browsers are unable to play free software video formats, including Internet Explorer and Safari.
ro: Container de fișier ogg cu video Theora și audio Vorbis. De notat că unele navigatoare nu știu să redea formate video <em>free software</em>, inclusiv Internet Explorer sau Safari.

en: Older %s
ro: Mai vechi %s

en: Older posts
ro: Articole mai vechi

en: Omnisearch
ro: Omni-căutare

en: Omnisearch plays nice with other plugins by letting other providers offer results as well.
ro: Omni-căutarea funcționează frumos cu alte module permițând altor furnizori să ofere la rândul lor rezultate.

en: On for all comments
ro: Pornit pentru toate comentariile

en: On for all posts
ro: Pornite pentru toate articolele

en: On this page, you are able to view the modules available within Jetpack, learn more about them, and activate or deactivate them as needed.
ro: Pe această pagină poți vedea extensiile Jetpack disponibile, poți afla informații despre ele și le poți activa sau dezactiva după necesități.

en: Once activated, you can selectively activate the content types you need at Settings &rarr; Writing &rarr; Your Custom Content Types.
ro: Odată activat, poți activa selectiv tipurile de conținut de care ai nevoie la Setări &rarr; Scriere &rarr; Tipurile tale de conținut personalizat.

en: Once added, your custom content will be visible on your website at <a href="%1$s">%1$s</a> or <a href="%2$s">%2$s</a>, or you may add them with <a href="%3$s" target="_blank">shortcodes</a>.
ro: După adăugare, conținutul personalizat va fi vizibil pe situl tău la <a href="%1$s">%1$s</a> sau <a href="%2$s">%2$s</a>, ori ai putea să le adaugi cu <a href="%3$s" target="_blank">scurtcoduri</a>.

en: Once enabled, a "Log in with WordPress.com" option will be added to your existing log in form.
ro: Odată validată, o opțiune "Autentificare cu WordPress.com" va fi adăugată la formularul de autentificare existent.

en: One New Jetpack Module | %s New Jetpack Modules
ro[0]: Un modul nou Jetpack
ro[1]: %s module noi Jetpack
ro[2]: %s de module noi Jetpack

en: One of your IP addresses was not valid.
ro: Una dintre adresele tale IP nu a fost validă.

en: Only display videos in free software formats
ro: Afișează doar videourile în formate <em>free software</em>

en: Only images can be uploaded here.
ro: Doar imagini se încarcă aici.

en: Only super admins can edit the global whitelist
ro: Numai super-administratorii pot edita în totalitate lista albă.

en: Only the user who initiated the Jetpack connection on this site can toggle %s, but that user no longer exists. This should not happen.
ro: Numai utilizatorul care a inițiat conexiunea Jetpack la acest sit poate comuta %s, dar utilizatorul nu mai există. Acest lucru nu ar fi trebuit să se întâmple.

en: Only videos from the selected blog will be available in your media library.
ro: Doar videourile de pe anumite bloguri vor fi disponibile în biblioteca ta media.

[ctx: Open Sans font: add new subset (greek, cyrillic, vietnamese)]
en: no-subset
ro: romanian

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
ro: pornit

en: Open link in a new window/tab
ro: Deschide legătura într-o fereastră/filă nouă

en: Open links in new window/tab:
ro: Deschide legăturile într-o fereastră/filă nouă:

en: Opens in new window
ro: Se deschide în fereastră nouă

en: Optimized Images, Lightning Fast
ro: Imagini optimizate, fulgerător de rapide

en: Option
ro: Opțiune

en: Option not found or is empty.  Use "list" to list option names
ro: Opțiunea nu a fost găsită sau e goală. Folosește "listă" pentru a lista numele opțiunilor

en: Optional text to display to your readers:
ro: Text opțional afișat pentru cititorilor tăi:

en: Options
ro: Opțiuni

en: Orange
ro: Portocaliu

en: Order
ro: Ordine

en: Order Top Posts &amp; Pages By:
ro: Ordonează cele mai bune articole și pagini după:

en: Organize and display different types of content on your site, such as Portfolio Projects and Testimonials. These content types are separate from Posts and Pages.
ro: Aranjează și afișează diferite tipuri de conținut pe situl tău, precum proiecte de portofoliu și testimoniale. Aceste tipuri de conținut sunt separate față de articole și pagini.

en: Our records show that this site does not have a valid connection to WordPress.com. Please reset your connection to fix this. <a href="%s" target="_blank">What caused this?</a>
ro: Înregistrările arată că acest sit nu are o conexiune validă la WordPress.com. Pentru remediere, resetează conexiunea. <a href="%s" target="_blank">Ce a cauzat asta?</a>

en: PAID
ro: PLĂTIT

en: Page %s
ro: Pagina %s

en: Page Widget
ro: Piesă pagină

en: Pages:
ro: Pagini:

en: Parent Menu Section
ro: Părinte secțiune meniu

en: Parent Menu Section:
ro: Secțiune meniu părinte:

en: Parent Project Type
ro: Părinte tip proiect

en: Parent Project Type:
ro: Părinte tip proiect:

en: Passive Voice
ro: Voce pasivă

en: Path
ro: Cale

en: Performance &amp; Security
ro: Performanță și securitate

en: Permalink to %s
ro: Legătură permanentă la %s

en: Person Widget
ro: Piesă persoană

en: Personal Links
ro: Legături personale

en: Phone:
ro: Telefon:

en: Phrases to Avoid
ro: Expresii de evitat

en: Pink
ro: Roz

en: Plans & Pricing
ro: Planuri și Prețuri

[ctx: Play as in playback or view a movie]
en: JavaScript required to play %s.
ro: Pentru a reda %s este necesar JavaScript.

en: Please Connect Jetpack
ro: Te rog conectează Jetpack-ul

en: Please be sure to submit some text with your comment.
ro: Vă rog să verificați că ați scris un text în comentariu.

en: Please describe the problem you are having.
ro: Te rog descrie problema pe care o ai.

en: Please enable JavaScript support in your browser to use VideoPress.
ro: Te rog validează suportul pentru JavaScript din navigatorul tău pentru a folosi VideoPress.

en: Please enter the IP address you want to whitelist.
ro: Te rog introdu adresa de IP pe care dorești s-o pui pe lista albă.

en: Please note that the VideoPress module requires a WordPress.com account with an active <a href="http://store.wordpress.com/premium-upgrades/videopress/" target="_blank">VideoPress subscription</a>.
ro: Te rog reține că modulul VideoPress necesită un cont WordPress.com cu un <a href="http://store.wordpress.com/premium-upgrades/videopress/" target="_blank">abonament VideoPress activ</a>.

en: Please note that your services have been restricted because your site is private.
ro: Te rog să observi că serviciile au fost restricționate deoarece situl tău e privat.

en: Please provide a valid email address.
ro: Te rog introdu o adresă email validă.

en: Please provide an email address to comment.
ro: Vă rog să înscrieți o adresă de email pentru a comenta.

en: Please provide an email address.
ro: Te rog să ne dai o adresă de email.

en: Please provide your name to comment.
ro: Vă rog scrieți-vă numele pentru a putea comenta.

en: Please provide your name.
ro: Te rog introdu numele tău.

en: Please select a video file to upload.
ro: Te rog selectează un fișier video pentru încărcare.

en: Please solve this math problem to prove that you are not a bot.  Once you solve it, you will need to log in again.
ro: Te rog să rezolvi această problemă de matematică pentru a dovedi că nu ești un robot. După rezolvare, va trebui să te conectezi din nou.

en: Please specify a user by either ID, username, or email.
ro: Te rog să precizezi un utilizator, fie prin ID sau nume utilizator, ori prin email.

en: Please specify a valid module.
ro: Te rog specifică un modul valid.

en: Please specify a valid user.
ro: Te rog specifică un utilizator valid.

en: Please specify if you would like to disconnect a blog or user.
ro: Te rog specifică dacă dorești să deconectezi un blog sau un utilizator.

en: Please specify if you would like to reset your options, or modules
ro: Te rog să specifici dacă dorești să resetezi opțiunile sau modulele.

en: Please upload a file.
ro: Te rog încarcă un fișier.

en: Please verify your birthday.
ro: Te rog verifică-ți data de naștere.

en: Plugin activated.
ro: Modul activat.

en: Plugin can only be Network Activated
ro: Modulul poate fi activat doar în rețea

en: Plugin deactivated.
ro: Modul dezactivat.

en: Plugins
ro: Module

en: Popular
ro: Populare

en: Popular Labels
ro: Etichete populare

en: Popular Project Tags
ro: Etichete de proiect populare

en: Portfolio
ro: Portofoliu

en: Portfolio Items
ro: Elementele portofoliului

en: Portfolio Projects
ro: Portofoliu de proiecte

en: Portfolio pages display at most %1$s projects
ro: Paginile de portofoliu afișează cel mult %1$s proiecte

en: Portrait
ro: Portret

en: Post Comment
ro: Publică comentariul

en: Post by %s.
ro: Publicat de %s

en: Post by Email
ro: Publicare via email

en: Post by Email is a way of publishing posts on your blog by email. Any email client can be used to send the email, allowing you to publish quickly and easily from devices such as cell phones.
ro: Post By Email este o modalitate de a publica articole pe blog prin intermediul unui email. Orice client poate fi folosit pentru a trimite emailul, permițându-ți să publici rapid și ușor de la alte dispozitive mobile cum ar fi telefonul.

en: Post converted. | %s posts converted
ro[0]: Articol transformat.
ro[1]: %s articole transformate.
ro[2]: %s articole transformate.

en: Post navigation
ro: Navigare articole

en: Post to your sites via mobile devices.
ro: Publică pe siturile tale via dispozitive mobile.

en: Post type:
ro: Tip articol:

en: Post was not sent - check your email addresses!
ro: Articolul n-a fost trimis - verifică adresele tale de email!

en: Posted by
ro: Publicat de

en: Posted by %s
ro: Publicat de %s

en: Posted in %s
ro: Publicat în %s

en: Posts
ro: Articole

en: Posts & Comments
ro: Articole și comentarii

en: Posts indexed.
ro: Articole indexate.

en: Posts page
ro: Pagină articole

en: Premium Add-ons
ro: Suplimente premium

en: Premium Jetpack Service
ro: Serviciul Jetpack Premium

en: Preprocessor:
ro: Preprocesor:

en: Press This
ro: Publică-asta

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Preview Favicon
ro: Previzualizare favicon

en: Preview Home Icon
ro: Previzualizare icon de pagină principală

en: Preview:
ro: Previzualizare:

en: Preview: changes must be saved or they will be lost
ro: Previzualizare: modificările trebuie salvate, altfel se vor pierde

en: Price
ro: Preț

en: Primary Menu
ro: Meniu principal

en: Primary User of the site
ro: Utilizator principal sit

en: Print
ro: Imprimare

en: Privacy
ro: Confidențialitate

en: Privacy Policy
ro: Politică de confidențialitate

en: Processing...
ro: Se prelucrează...

en: Project
ro: Proiect

en: Project Tag
ro: Etichetă proiect

en: Project Tags
ro: Etichete proiect

en: Project Type
ro: Tip proiect

en: Project Types
ro: Tipuri de proiect

en: Project item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
ro: Ciorna proiectului actualizată. <a target="_blank" href="%s">Previzualizare proiect</a>

en: Project list navigation
ro: Navigator listă proiecte

en: Project published. <a href="%s">View project</a>
ro: Proiect publicat. <a href="%s">Vezi proiectul</a>

en: Project restored to revision from %s
ro: Proiect restaurat la revizia din %s

en: Project saved.
ro: Proiect salvat.

en: Project scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview project</a>
ro: Proiect planificat pentru: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Previzualizare proiect</a>

en: Project submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
ro: Proiect trimis. <a target="_blank" href="%s">Previzualizează proiectul</a>

en: Project tag list
ro: Listă etichete de proiect

en: Project tag list navigation
ro: Navigator listă etichete de proiect

en: Project type list
ro: Listă tipuri de proiecte

en: Project type list navigation
ro: Navigator listă tipuri de proiecte

en: Project updated.
ro: Proiect actualizat.

en: Project updated. <a href="%s">View item</a>
ro: Proiect actualizat. <a href="%s">Vezi elementul</a>

en: Projects
ro: Proiecte

en: Projects list
ro: Listă proiecte

en: Proofread Writing
ro: Scriere corectată

en: Proofreading
ro: Corectură

en: Protect cannot keep your site secure.
ro: Protecția nu garantează un sit sigur.

en: Protect helps to keep you secure from brute-force login attacks.
ro: Protecția este o măsură de siguranță împotriva atacurilor de conectare forțată.

en: Protect is a cloud-powered brute force attack prevention tool. We leverage the millions of WordPress sites to identify and block malicious IPs.
    
    Protect tracks failed login attempts across all Jetpack-connected sites using the Protect module.  If any single IP has too many failed attempts in a short period of time, they are blocked from logging in to any site with this plugin installed.
    
    Protect is derived from BruteProtect, and will disable BruteProtect on your site if it is currently enabled.
ro: Protecție este un instrument potențat din nor pentru prevenirea atacurilor de tip forță brută. Ne bazăm pe milioanele de situri WordPress pentru a identifica IP-urile periculoase.
    
    Protecția urmărește încercările de autentificare eșuate pentru toate siturile conectate cu Jetpack și care folosesc extensia Protect. Dacă oricare IP singular are prea multe încercări nereușite într-o perioadă scurtă de timp, ele sunt blocate de la autentificare pentru oricare sit ce are instalat această extensie.
    
    Protecția este derivată din BruteProtect și va dezactiva BruteProtect pe situl tău în cazul în care este activat.

en: Protect is inactive.
ro: Protecția e inactivă.

en: Protect whitelist
ro: Protejează lista albă

en: Proudly powered by %s
ro: Propulsat cu mândrie de %s

en: Proudly powered by WordPress
ro: Propulsat cu mândrie de WordPress

en: Prove your humanity:
ro: Dovedește că ești o ființă umană:

en: Publicize
ro: Publicitate

en: Publicize allows you to connect your blog to popular social networking sites and automatically share new posts with your friends.	 You can make a connection for just yourself or for all users on your blog.
ro: Publicitate îți permite conectarea blogului la rețele sociale populare și, în mod automat, partajarea articolelor noi cu prietenii tăi.
    Poți face o conexiune doar pentru tine sau pentru toți utilizatorii blogului tău.

en: Publicize allows you to share your posts on Facebook, Twitter, Tumblr, Google+, Path, and Linkedin.
ro: Publicitate îți permite partajarea articolelor tale pe Facebook, Twitter, Tumblr, Google+, Path și LinkedIn.

en: Publicize to my %s:
ro: Fă publicitate pe %s-ul meu:

en: Publicize:
ro: Fă-i publicitate:

en: Publish
ro: Publicare

en: Published
ro: Publicat

en: Publisher limits playback of video embeds.
ro: Furnizorul limitează numărul de rulări simultane ale înglobărilor video.

en: Purple
ro: Violet

en: Put a chart showing 48 hours of views in the admin bar.
ro: Adaugă un grafic în bara de administrare cu vizualizările din ultimele 48 de ore.

en: Put your mouse over your Gravatar to check out your profile.
ro: Pune-ți mausul peste Gravatarul tău pentru a-ți verifica profilul.

en: RESET EVERYTHING (during testing only) - will reset modules to default as well
ro: RESETEAZĂ TOT (numai în timpul testării) - resetare la valorile implicite

en: RSS Links
ro: Legăturile RSS

en: Radio
ro: Buton radio

en: Random Order:
ro: Ordine aleatoare:

en: Rating
ro: Evaluare

en: Receive Monitor Email Notifications.
ro: Primește notificări prin email de la Monitor.

en: Recent Posts
ro: Articole recente

en: Red
ro: Roșu

en: Reduce security risks with automated plugin updates.
ro: Reduceți riscurile de securitate prin actualizarea automată a modulelor.

en: Redundant Phrases
ro: Expresii redundante

en: Refresh Status
ro: Reîmprospătare stare

[ctx: Refresh connection with {social media service}]
en: Refresh connection with %s
ro: Reîmprospătare conexiune cu %s

en: Regenerate Address
ro: Regenerează adresa

en: Registered users
ro: Utilizatori înregistrați

en: Reindex Posts
ro: Reindexare articole

en: Related
ro: Similare

en: Related Posts
ro: Articole similare

en: Related posts
ro: Articole similare

en: Remove Icon
ro: Înlătură icon de sit

en: Remove Service
ro: Înlătură serviciu

en: Remove logo
ro: Îndepărtează logo

en: Repeated Word
ro: Cuvânt repetat

en: Replace <a href="%s">theme's CSS</a> <b>(Advanced)</b>
ro: Înlocuiește <a href="%s">CSS pentru temă</a> <b>(Avansat)</b>

en: Replace selection with:
ro: Înlocuiește selecția cu:

en: Replacement
ro: Înlocuire

en: Reply
ro: Răspunde

en: Report visibility
ro: Vizibilitate raport

en: Require Two-Step Authentication
ro: Necesită autentificare în-doi-pași

en: Required?
ro: Obligatoriu?

en: Reset the connection
ro: Resetează conexiunea

en: Resetting Jetpack Options...
ro: Se resetează opțiunile Jetpack...

en: Restore
ro: Restaurează

en: Restore this item from the Trash
ro: Restaurează acest element din coșul de gunoi

en: Results:
ro: Rezultate:

en: Right
ro: Dreapta

en: Save
ro: Salvare

en: Save &amp; Buy Upgrade
ro: Salvează și cumpără actualizarea

en: Save Changes
ro: Salvează modificările

en: Save New Order
ro: Salvează noua ordine

en: Save Stylesheet
ro: Salvare foaie de stil

en: Save and go back to form builder
ro: Salvează și mergi înapoi la construirea formularului

en: Save configuration
ro: Salvează configurația

en: Save this field
ro: Salvează acest câmp

en: Save time with auto updates on WordPress.com
ro: Economisești timp cu actualizările automate din WordPress.com

en: Save time with automated plugin updates.
ro: Economisești timp prin actualizările automate ale modulelor.

en: Saved successfully
ro: Salvat cu succes

en: Scheduled
ro: Programat

en: Scroll Infinitely
ro: Derulare infinită

en: Scroll back to top
ro: Derulare înapoi până sus

en: Search
ro: Căutare

en: Search Comics
ro: Caută în benzile desenate

en: Search Comments
ro: Caută în comentarii

en: Search Everything
ro: Caută orice

en: Search Feedback
ro: Caută în impresii

en: Search Media
ro: Caută în media

en: Search Menu Item Labels
ro: Caută în etichete elemente meniu

en: Search Menu Items
ro: Caută în elemente de meniu

en: Search Menu Sections
ro: Caută în secțiuni de meniu

en: Search Modules…
ro: Caută extensiile...

en: Search Plugins
ro: Caută în module

en: Search Project Tags
ro: Caută în etichete de proiect

en: Search Project Types
ro: Caută în tipuri de proiecte

en: Search Projects
ro: Caută în proiecte

en: Search Results for: %s
ro: Rezultatele căutării pentru: %s

en: Search Testimonials
ro: Caută în testimoniale

en: Search once, get results from everything! Currently supports searching posts, pages, comments, media, and plugins.
ro: Caută o singură dată, ia rezultatele de peste tot! În prezent căutarea este suportată pentru articole, pagini, comentarii, media și piese.

en: Search results
ro: Rezultatele căutării

en: Second param must be numeric or empty
ro: Al doilea parametru trebui să fie un număr sau liber

en: See the other %s Jetpack features
ro: Vezi celelalte %s funcționalități ale Jetpack

en: Select a user or pick "custom" and enter a custom email address.
ro: Selectează un utilizator sau alege "personalizat" și introdu o adresă de mail personalizată.

en: Select feedback to download
ro: Selectează impresiile pentru descărcare

en: Select the roles that will be able to view stats reports.
ro: Alege funcțiile care să fie vizibile în rapoartele statistice.

en: Semantic Personal Publishing Platform
ro: Platformă semantică pentru publicări personale

en: Send Email
ro: Trimite email

en: Send to Email Address
ro: Trimite la adresa de email

en: Sent by a verified %s user.
ro: Trimis de un utilizator %s verificat.

en: Sent by an unverified visitor to your site.
ro: Trimis de către un vizitator neverificat la situl tău.

en: Separate tags with commas
ro: Separă etichetele cu virgulă

en: Service name
ro: Nume serviciu

en: Services dragged here will appear individually.
ro: Serviciile trase aici vor apărea idividual.

en: Services dragged here will be hidden behind a share button.
ro: Serviciile trase aici vor fi ascunse în spatele unui buton de partajare.

en: Servings
ro: Serviri

en: Set as logo
ro: Setat ca logo

en: Set the primary account holder
ro: Setează titularul contului principal

en: Settings
ro: Setări

en: Settings have been saved
ro: Setările au fost salvate

en: Share
ro: Partajare

en: Share on Skype
ro: Partajează pe Skype

en: Share on Tumblr
ro: Partajare pe Tumblr

en: Share this:
ro: Partajează asta:

en: Share your posts with Twitter, Facebook, and a host of other services. You can configure services to appear as icons, text, or both. Some services have additional options to display smart buttons, such as Twitter, which will update the number of times the post has been shared.
ro: Partajează-ți articolele prin Twitter, Facebook și o serie de alte servicii. Poți configura aceste servicii să apară ca iconuri, text sau ambele. Unele dintre servicii, cum ar fi Twitter, au opțiuni suplimentare de a afișa butoane inteligente, care numără automat ori de câte ori articolul este partajat.

en: Shared
ro: Partajate

en: Shared Post
ro: Articol partajat

en: Sharing
ro: Partajare

en: Sharing Buttons
ro: Butoane partajare

en: Sharing Settings
ro: Setări de partajare

en: Sharing URL
ro: URL partajat

en: Sharing is off. Add services above to enable.
ro: Partajarea e oprită. Adaugă servicii deasupra pentru activare.

en: Sharing label
ro: Etichetă partajare

en: Shelf:
ro: Raft:

en: Shortcode
ro: Scurtcod

en: Shortcode Embeds
ro: Scurtcoduri înglobări

en: Shortcodes allow you to easily and safely embed media from other places in your site. With just one simple code, you can tell WordPress to embed YouTube, Flickr, and other media.
ro: Scurtcodurile îți permit înglobarea cu ușurință și în siguranță în situl tău a unor elemente media din altă parte. Cu un astfel de cod simplu, poți să-i spui WordPress-ului să înglobeze media de pe YouTube, Flickr și altele.

en: Show
ro: Arată

en: Show Account Links
ro: Arată legăturile contului

en: Show Cover Photo
ro: Arată fotografia de copertă

en: Show Excerpts:
ro: Arată rezumatele:

en: Show Faces
ro: Arată fețele:

en: Show Featured Image:
ro: Arată imaginea reprezentativă:

en: Show Owners
ro: Vezi proprietarii

en: Show Page Posts.
ro: Arată articolele paginii.

en: Show Personal Links
ro: Arată legături personale

en: Show Photo
ro: Expune fotografiile

en: Show Stream
ro: Arată flux

en: Show Tag Line
ro: Arată sloganul

en: Show a "Related" header to more clearly separate the related section from posts
ro: Arată un subtitlu "Similare" pentru a separa mai clar secțiunea aceasta de articolul efectiv

en: Show a <em>'follow blog'</em> option in the comment form
ro: Arată o opțiune <em>'urmărește blogul'</em> în formularul de comentariu

en: Show a <em>'follow comments'</em> option in the comment form
ro: Arată opțiunea <em>'urmărește comentariile'</em> în formularul de comentariu

en: Show a promo for the WordPress mobile apps in the footer of the mobile theme.
ro: Afișează o reclamă pentru aplicațiile mobile WordPress în subsolul temei pentru mobile.

en: Show all
ro: Arată tot

en: Show buttons on
ro: Arată butoanele pe

en: Show falling snow on my blog until January 4<sup>th</sup>.
ro: Vreau să am fulgi de zăpadă pe blog până pe 4 ianuarie<sup>th</sup>.

en: Show full posts on front page and on archive pages
ro: Arată articole complete pe pagina din față și pe pagini de arhivă

en: Show likes.
ro: Arată aprecierile.

en: Show map
ro: Arată harta

en: Show map of photo location in carousel, when available.
ro: Arată harta cu locația pozei în carusel, dacă e disponibilă.

en: Show photo metadata (<a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" target="_blank">Exif</a>) in carousel, when available.
ro: Arată metadatele (<a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" target="_blank">Exif</a>) pozei  în carusel, când sunt disponibile.

en: Show profile photos in the plugin.
ro: Arată pozele de profil în modul.

en: Show related content after posts
ro: Arată conținutul similar după articole

en: Show sharing buttons.
ro: Arată butoanele de partajare.

en: Show the Reblog button on posts
ro: Arată butonul de Republicare în articole

en: Show top posts over
ro: Arată mai întâi cele mai bune articole

en: Show top search terms over
ro: Afișează cei mai frecvenți termeni de căutare

en: Show total number of subscribers? (%s subscriber) | Show total number of subscribers? (%s subscribers)
ro[0]: Arată numărul total de abonați? (%s abonat)
ro[1]: Arată numărul total de abonați? (%s abonați)
ro[2]: Arată numărul total de abonați? (%s de abonați)

en: Show:
ro: Arată:

[ctx: Shown between widget visibility conditions.]
en: or
ro: sau

en: Shows your most viewed posts and pages.
ro: Arată cele mai vizitate articole și pagini.

en: Shutter Speed
ro: Viteza de declanșare

en: Silver
ro: Argintiu

en: Similar post
ro: Articol similar

en: Single Sign On
ro: O singură înregistrare

en: Site Icon
ro: Icon de sit

en: Site Icon Upload
ro: Încarcă icon de sit

en: Site Icon creates a favicon for your site and more.
ro: Icon de sit creează un favicon pentru situl tău și altele.

en: Site Icon lets you create an icon for your site. This icon will be used as favicon, mobile icon, and Tile on Windows 8 computers.
ro: Icon de sit îți permite să creezi o pictogramă pentru propriul sit. Aceasta va fi folosită ca favicon, ca pictogramă pentru dispozitivele mobile, etc.

en: Site Logo
ro: Logo sit

en: Site Name
ro: Nume sit

en: Site Security and Peace of Mind
ro: Securitatea sitului și lipsa de griji

en: Site Stats
ro: Statistici sit

en: Site Title, Tagline, and Logo
ro: Titlu sit, slogan și logo

en: Site Username
ro: Nume utilizator sit

en: Site Username (Primary)
ro: Nume utilizator sit (principal)

en: Site connection <strong>failed</strong>
ro: Conectarea sitului <strong>a eșuat</strong>

en: Site successfully connected.
ro: Situl a fost conectat cu succes.

en: Sites
ro: Situri

en: Skip
ro: Sări peste

en: Skip to primary content
ro: Sări la conținutul principal

en: Slideshow
ro: Prezentare

en: Small
ro: Mică

en: Smiley face
ro: Fața smiley

en: Snippet
ro: Fragment

en: Snow
ro: Zăpadă

en: Social Media Icons
ro: Iconuri rețele de socializare

en: Social Menu
ro: Meniu social

en: Some features of Jetpack use the WordPress.com infrastructure and require that your public content be mirrored there. If you see intermittent issues only affecting certain posts, please try requesting a reindex of your posts.
ro: Unele funcționalități ale Jetpack utilizează infrastructura WordPress.com și necesită oglindirea conținutului tău public acolo. Dacă observi probleme intermitente care afectează doar unele articole, te rog încearcă să ceri o nouă reindexare a articolelor tale.

en: Some themes and plugins have <a href="%1$s" target="_blank">known conflicts</a> with Jetpack – check the <a href="%2$s" target="_blank">list</a>. (You can also browse the <a href="%3$s" target="_blank">Jetpack support pages</a> or <a href="%4$s" target="_blank">Jetpack support forum</a> to see if others have experienced and solved the problem.)
ro: Unele teme și module au <a href="%1$s" target="_blank">conflicte știute</a> cu Jetpack – verifică <a href="%2$s" target="_blank">lista</a>. (Poți, de asemenea, răsfoi <a href="%3$s" target="_blank">paginile de suport Jetpack</a> sau <a href="%4$s" target="_blank">forumul de suport Jetpack</a> pentru a vedea dacă alții au avut aceeași problemă și au rezolvat-o).

en: Someone likes one of my posts
ro: Cineva apreciază unul din articolele mele

en: Someone may be trying to trick you into giving them access to your site.  Or it could be you just encountered a bug :).  Either way, please close this window.
ro: Cineva poate încerca să te păcălească cerându-ți acces la sit. Ori s-ar putea să te confrunți cu o eroare. Oricum, te rog închide această fereastră.

en: Something has gotten mixed up in your Jetpack Connection!
ro: Ceva s-a încurcat în conectarea ta Jetpack!

en: Something is being cranky!
ro: Ceva e pe cale să devină irascibil!

en: Something is wrong with your Wufoo shortcode. If you copy and paste it from the %sWufoo Code Manager%s, you should be golden.
ro: Ceva nu este în neregulă cu scurtcodul Wufoo. Dacă îl copiați și îl lipiți din %sWufoo Code Manager%s ar fi ideal.

en: Something which should never happen, happened. Sorry about that. If you try again, maybe it will work.
ro: Ceva care n-ar fi trebuit niciodată să se întâmple, tocmai s-a întâmplat. Dacă încerci din nou, poate că va merge.

en: Something's not quite right with your Jetpack connection! Let's fix that.
ro: Ceva nu-i în regulă la conexiunea Jetpack! Se repară.

en: Sorry, but there was an error posting your comment. Please try again later.
ro: A apărut o eroare la publicarea comentariului. Încercați din nou.

en: Sorry, but we could not authenticate your request.
ro: Regret, dar n-am putut autentifica cererea ta.

en: Sorry, no modules were found for the search term "%s"
ro: Regret, n-a fost găsit niciun modul pentru termenul "%s" căutat

en: Sorry, no updating arrays at this time
ro: Nu există variante de actualizare în acest moment

en: Sorry, nothing to report.
ro: Regret, nimic de raportat.

en: Sorry, your blog cannot share posts by email.
ro: Regret, blogul tău nu poate partaja articole prin email.

en: Sorry, your browser isn't supported. Upgrade at browsehappy.com.
ro: Regret, navigatorul tău nu e suportat. Actualizează la browsehappy.com.

en: Sorry. We can not plot this address. A map will not be displayed. Is the address formatted correctly?
ro: Această adresă nu poate fi reprezentată grafic. Harta nu va fi afișată. Adresa este corectă?

en: Sort by:
ro: Sortare:

en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Spam <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Spamuri <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Spamuri <span class="count">(%s)</span>

en: Spam affects your site's legitimacy, protect your site with Akismet.
ro: Spamul afectează legitimitatea sitului tău, protejează-ți situl cu Akismet.

en: Speed up your photos and save bandwidth costs by using a free content delivery network.
ro: Accelerează încărcarea fotografiilor și redu costurile cu lățimea de bandă folosind o rețea de livrare conținut gratuită (CDN - Content Delivery Network).

en: Spelling
ro: Ortografie

en: Spelling and Grammar
ro: Ortografie și gramatică

en: Square Tiles
ro: Plăci pătrate

en: Start Video After
ro: Pornește videoul după

en: Static page:
ro: Pagină statică:

en: Stats
ro: Statistici

en: Status unknown.
ro: Stare necunoscută.

en: Stress less. Monitor will send you real-time alerts if your site ever goes down.
ro: Fără stres. Monitorul îți va trimite alerte în timp real dacă vreodată situl tău va cădea.

en: Style:
ro: Stil:

en: Stylesheet saved.
ro: Foaie de stil salvată.

en: Sub-site override
ro: Suprascriea celor din sub-situri

en: Subject
ro: Subiect

en: Submit
ro: Trimite

en: Submit &#187;
ro: Trimite &#187;

en: Submit a support ticket
ro: Apelează la un tichet pentru ajutor

en: Submitting Comment%s
ro: Trimitere comentariu %s

en: Subscribe
ro: Abonare

en: Subscribe Button:
ro: Buton de abonare:

en: Subscribe Placeholder:
ro: Substituent abonament:

en: Subscribe to %s
ro: Abonare la %s

en: Subscribe to Blog via Email
ro: Abonare la blog via email

en: Subsriptions Screenshot
ro: Captură de ecran abonamente

en: Success Message Text:
ro: Text mesaj de succes:

en: Success!
ro: Succes!

en: Success! An email was just sent to confirm your subscription. Please find the email now and click activate to start subscribing.
ro: Succes! Un email a fost deja trimis pentru a confirma abonarea ta. Te rog găsește acum emailul și dă clic pe activare pentru a porni abonamentul.

en: Success! Jetpack Stats is now activated.
ro: Succes! Jetpack Stats este acum activat.

en: Success! Photon is now actively optimizing and serving your images for free.
ro: Succes! Foton optimizează activ și servește imaginile tale gratuit.

en: Success! Stats are now active.
ro: Succes! Stats sunt acum active.

en: Success! WordPress.com tools are now active.
ro: Am reușit! Instrumentele WordPress.com sunt active acum.

en: Success! You've jump started your site.
ro: Ai reușit! Situl tău a făcut Saltul la Start.

en: Support
ro: Suport

[ctx: Support request email subject line]
en: from: %s Jetpack contact form
ro: de la: %s Jetpack formular de contact

en: Tag name
ro: Nume etichetă

en: Tagged with %s
ro: Etichetate cu %s

en: Tags
ro: Etichete

en: Take Our Survey
ro: Participă la sondajul nostru

en: Take Survey
ro: Participă la un sondaj

en: Take WordPress with you.
ro: Ia-ți WordPress-ul cu tine.

en: Take a survey.  Tell us how we&#8217;re doing.
ro: Completează un chestionar. Spune-ne părerile tale.

en: Temporary Large Image for Blog Image
ro: Imagine temporară mare pentru imaginea blogului

en: Temporary Resized Image for Blog Image
ro: Imagine temporar redimensionată pentru imaginea blogului

en: Terms
ro: Termeni

en: Terms of Service
ro: Termenii de utilizare a serviciului

en: Test your site&#8217;s compatibility with Jetpack.
ro: Verifică compatibilitatea sitului tău cu Jetpack.

en: Testimonial Page Content
ro: Conținut pagină testimoniale

en: Testimonial Page Featured Image
ro: Imagine reprezentativă pagină testimonial

en: Testimonial Page Title
ro: Titlu pagină testimonial

en: Testimonial draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
ro: Ciorna testimonialului actualizată. <a target="_blank" href="%s">Previzualizează testimonialul</a>

en: Testimonial list navigation
ro: Navigator listă testimoniale

en: Testimonial pages display at most %1$s testimonials
ro: Paginile testimoniale afișează cel mult %1$s testimoniale

en: Testimonial published. <a href="%s">View testimonial</a>
ro: Testimonial publicat. <a href="%s">Vezi testimonialul</a>

en: Testimonial restored to revision from %s
ro: Tesimonial restaurat la revizia din %s

en: Testimonial saved.
ro: Testimonial salvat.

en: Testimonial scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview testimonial</a>
ro: Testimonial planificat pentru: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Previzualizează testimonialul</a>

en: Testimonial submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
ro: Testimonial trimis. <a target="_blank" href="%s">Previzualizează testimonialul</a>

en: Testimonial updated.
ro: Testimonial actualizat.

en: Testimonial updated. <a href="%s">View testimonial</a>
ro: Testimonial actualizat. <a href="%s">Vezi testimonialul</a>

en: Testimonials
ro: Testimoniale

en: Testimonials list
ro: Listă testimoniale

en: Testing your site's compatibility with Jetpack...
ro: Testarea compatibilității sitului tău cu Jetpack...

en: Text & Image Links
ro: Legături text și imagine

en: Text Link
ro: Legătură text

en: Text List
ro: Listă text

en: Text only
ro: Doar text

en: Textarea
ro: Zonă text

en: Thanks for activating Protect! To start protecting your site, please network activate Jetpack on your Multisite installation and activate Protect on your primary site. Due to the way logins are handled on WordPress Multisite, Jetpack must be network-enabled in order for Protect to work properly. <a href="%s" target="_blank">Learn More</a>
ro: Mulțumim că ai activat Protecția! Pentru a începe protejarea sitului tău, activează Jetpack în rețea și activează Protecția pe situl principal. Datorită modului de autentificare și de manipulare în Multi-sit din WordPress, Jetpack trebuie obligatoriu să fie activat în rețea pentru ca Protecția să funcționeze corect. <a href="%s" target="_blank">Află mai multe</a>

en: Thanks for taking the time to sort things out. We&#039;ve updated our records accordingly!
ro: Vă mulțumim pentru timpul acordat pentru sortare. Am actualizat înregistrările în consecință!

en: That connection has been removed.
ro: Acea conexiune a fost înlăturată.

en: The <a href='%s' target='_blank'>After&nbsp;the&nbsp;Deadline</a> Proofreading service improves your writing by using artificial intelligence to find your errors and offer smart suggestions.
ro: Prin utilizarea inteligenței artificiale, serviciul de corectură <a href='%s' target='_blank'>After&nbsp;the&nbsp;Deadline</a> îmbunătățește ceea ce ai scris prin găsirea greșelilor și oferirea de sugestii inteligente.

en: The Client ID/WP.com Blog ID of this site
ro: ID Client / ID blog WordPress.com a acestui sit

en: The Custom CSS editor gives you the ability to add to or replace your theme's CSS, all while supplying syntax coloring, auto-indentation, and immediate feedback on the validity of the CSS you're writing.
ro: Editorul de CSS personalizat îți oferă posibilitatea de a adăuga sau de a înlocui CSS-ul temei tale, folosind colorarea sintaxei, auto-identare și o reacție imediată a validității CSS-ului pe care-l scrii.

en: The Jetpack Module is already activated.
ro: Modulul Jetpack este deja activat.

en: The Jetpack Module is already deactivated.
ro: Modulul Jetpack este deja activat.

en: The Jetpack Version is %s
ro: Versiunea Jetpack este %s

en: The Plugin is already active.
ro: Modulul este deja activ.

en: The Plugin is already deactivated.
ro: Modulul este deja dezactivat.

en: The Twitter username of the owner of this site's domain.
ro: Numele de utilizator Twitter al proprietarului domeniului acestui sit.

en: The VideoPress plugin could not communicate with the VideoPress servers. This error is most likely caused by a misconfigured plugin. Please reinstall or upgrade.
ro: Modulul VideoPress nu poate comunica cu serverele VideoPress. Această eroare se datorează cel mai probabil configurării greșite a modulului. Te rog reinstalează-l sau actualizează-l.

en: The WP.com user ID of the connected user
ro: ID-ul de utilizator WP.com al utilizatorului conectat

en: The WP.com user email of the connected user
ro: Emailul de utilizator de pe WP.com a utilizatorului conectat

en: The WP.com username of the connected user
ro: Nume de utilizator WordPress.com a utilizatorului conectat

en: The WordPress.com blog_id is %d
ro: ID-ul de blog WordPress.com este %d

en: The authorization process expired.  Please go back and try again.
ro: Procesul de autorizare a expirat. Te rog mergi înapoi și încercă din nou.

en: The default content width for the %s theme is %d pixels.
ro: Lățimea implicită a conținutului temei %s este de %d pixeli.

en: The email address has opted out of subscription emails. <br /> You can manage your preferences at <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank">subscribe.wordpress.com</a>
ro: Adresele celor care au renunțat la abonarea prin email. <br /> Poți să-ți editezi preferințele la <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank">subscribe.wordpress.com</a>

en: The email you entered was invalid. Please check and try again.
ro: Adresa de email introdusă este inoperantă. Vă rog verificați și reintroduceți o adresă validă.

en: The file that you uploaded is not an accepted file type. Please try again.
ro: Fișierul pe care l-ai încărcat nu este un tip de fișier acceptat. Te rog încearcă din nou.

en: The following modules have been updated: %l.
ro: Modulele următoare au fost actualizate: %l.

en: The following new modules have been activated: %l.
ro: Modulele următoare au fost activate: %l.

en: The following services are included: Twitter, Facebook, Reddit, Digg, LinkedIn, Google +1, Print, and Email.
ro: Sunt incluse următoarele servicii: Twitter, Facebook, Reddit, Digg, LinkedIn, Google +1, Print și Email.

en: The following services are included: Twitter, Facebook, Reddit, PressThis, Digg, LinkedIn, Google +1, Print, and Email.
ro: Sunt incluse următoarele servicii: Twitter, Facebook, Reddit, PressThis, Digg, LinkedIn, Google +1, Print și Email.

en: The image helps collect stats and <strong>makes the world a better place</strong> but should still work when hidden
ro: Imaginea ajută la colectarea statisticilor și <strong>face lumea un loc mai bun</strong> dar ar trebui să meargă și dacă e ascunsă

en: The image needs to be at least
ro: Imaginea trebuie să fie cel puțin de

en: The image that you uploaded is smaller than %upx in height.
ro: Imaginea pe care ai încărcat-o este mai mică decât %upx în înălțime.

en: The image that you uploaded is smaller than %upx in width.
ro: Imaginea pe care ai încărcat-o este mai mică decât %upx în lățime.

en: The number of sites of the connected WP.com user
ro: Numărul de situri ale utilizatorului conectat la WP.com

en: The old version has been deactivated and can be removed from your site. | The old versions have been deactivated and can be removed from your site.
ro[0]: Versiunea veche a fost dezactivată și poate fi eliminată de pe sit.
ro[1]: Versiunile vechi a fost dezactivate și pot fi eliminate de pe sit.
ro[2]: Versiunile vechi a fost dezactivate și pot fi eliminate de pe sit.

en: The plugin is already installed
ro: Modulul este deja instalat

en: The preview is unavailable while this video is being processed.
ro: Previzualizarea este indisponibilă pe timpul procesării acestui video.

en: The primary connection is owned by <strong>%s</strong>'s WordPress.com account.
ro: Conexiunea primară aparține contului <strong>%s</strong> de pe WordPress.com.

en: The proofreader has suggestions for this post. Are you sure you want to publish it?
    
    Press OK to publish your post, or Cancel to view the suggestions and edit your post.
ro: Serviciul de Corectură are sugestii pentru acest articol. Ești sigur că vrei să-l publici? 
    
    Clic OK pentru a publica articolul sau Anulare pentru a vedea sugestiile de editare.

en: The proofreader has suggestions for this post. Are you sure you want to update it?
    
    Press OK to update your post, or Cancel to view the suggestions and edit your post.
ro: Serviciul de Corectură are sugestii pentru acest articol. Ești sigur că vrei să le actualizezi? 
    
    Clic OK pentru a actualiza articolul sau Anulare pentru a vedea sugestiile de editare.

en: The proofreader supports English, French, German, Portuguese, and Spanish. Your user interface language (see above) is the default proofreading language.
ro: Corectura se face pentru limba engleză, franceză, germană, portugheză și spaniolă. Limba interfeței de utilizator (de mai sus) este limba implicită pentru corectură.

en: The response parameter is invalid or malformed
ro: Parametrul de răspuns este invalid sau incorect

en: The response parameter is missing
ro: Parametrul de răspuns lipsește

en: The secret parameter is invalid or malformed
ro: Parametrul secret este invalid sau incorect

en: The secret parameter is missing
ro: Parametrul secret lipsește

en: The settings for Featured Content have <a href="%s">moved to Appearance &rarr; Customize</a>.
ro: Setările conținutului reprezentativ au fost <a href="%s">mutate la Aspect &rarr; Personalizare</a>.

en: The specified theme was not found.
ro: Tema specificată  nu a fost găsită.

en: The test results and some other useful debug information will be sent to the support team. Please feel free to <a href="#">review/modify</a> this information.
ro: Rezultatele testului și alte informații utile pentru depanare vor fi trimise echipei de suport. Te rog să <a href="#">revezi/modifici</a> această informație dacă crezi că e cazul.

en: The theme is already installed
ro: Tema este deja instalată

en: The widget only works with Facebook Pages.
ro: Piesa funcționează numai cu pagini Facebook.

en: Theme
ro: Temă

en: Theme is empty.
ro: Tema e goală.

en: Theme: %1$s.
ro: Temă: %1$s.

en: Themes
ro: Teme

en: There are many plugins and services that provide statistics, but data can be overwhelming. Site Stats makes the most popular metrics easy to understand through a clear and attractive interface.
ro: Sunt mai multe module și servicii care furnizează statistici, dar datele pot fi copleșitoare. Statistici sit face ca cele mai populare metrici să fie ușor de înțeles într-o interfață clară și atractivă.

en: There are no posts to display. <a href="%s" target="_blank">Want more traffic?</a>
ro: Nu sunt articole de afișat. <a href="%s" target="_blank">Vrei mai mult trafic?</a>

en: There is an update available for your theme. You may wish to check if this update adds Infinite Scroll support by visiting the <a href="%s">WordPress Updates</a> page.
ro: Există o actualizare disponibilă pentru această temă. Poți să verifici dacă această actualizare acceptă Derulare infinită vizitând pagina <a href="%s">Actualizări WordPress</a>.

en: There seems to be a problem with your site’s ability to communicate with Jetpack!
ro: Se pare că e o problemă cu abilitatea sitului tău de a comunica cu Jetpack!

en: There was a problem communicating with the Proofreading service. Try again in one minute.
ro: A apărut o problemă de comunicare cu serviciul de Corectură. Încearcă din nou într-un minut.

en: There was a problem connecting to %s to create an authorized connection. Please try again in a moment.
ro: A apărut o problemă la conectarea cu %s pentru a crea o conexiune autorizată. Te rog încearcă din nou în câteva momente.

en: There was a problem connecting to %s. Please disconnect and try again.
ro: A apărut o problemă la conectarea cu %s. Te rog deconectează-te și încearcă din nou.

en: There was a problem connecting with Publicize. Please try again in a moment.
ro: A fost o problemă de conectare la Publicitate. Te rog încearcă din nou în câteva momente.

en: There was a problem getting the data to display this address on a map.  Please refresh your browser and try again.
ro: A apărut o problemă la afișarea acestei adrese pe hartă. Te rog să reîmprospătezi navigatorul  și să încerci din nou.

en: There was an error communicating with the proofreading service.
ro: A apărut o problemă de comunicare cu serviciul de Corectură.

en: There was an error contacting Jetpack servers.
ro: A apărut o eroare în contactarea serverelor Jetpack.

en: There was an error deactivating your plugin
ro: A fost o eroare la dezactivarea modulului tău

en: There was an error installing your plugin
ro: A fost o eroare la instalarea modulului tău

en: There was an error installing your theme
ro: A apărut o eroare la instalarea temei tale

en: There was an error updating your plugin
ro: A fost o eroare la actualizarea modulului tău

en: There was an error updating your theme
ro: A fost o eroare la actualizarea temei tale

en: There was an error when subscribing. Please try again.
ro: S-a produs o eroare în timpul abonării. Te rog încearcă din nou.

en: There was an error while activating the module.
ro: A apărut o eroare în timpul activării extensiei.

en: There was an error while deactivating the module.
ro: A apărut o eroare în timpul dezactivării extensiei.

en: There was an error while getting the update data for this site.
ro: A apărut o eroare în timp actualizării datelor pentru sit.

en: There was an issue connecting your Jetpack. Please click &#8220;Connect to WordPress.com&#8221; again.
ro: Am avut o problemă de conectare a Jetpack; Te rog dă clic din nou pe &#8222;Conectare la WordPress.com&#8221;.

en: There's a good chance that visitors to your site will be using a smartphone, and it's important to provide them with a great reading experience while on the small screen.
ro: E destul de posibil ca vizitatorii sitului tău să folosească un telefon mobil și de aceea e important să le poți oferi posibilitatea unei experiențe grozave de lectura și de pe un ecran mic.

en: These settings affect all sites on the network.
ro: Aceste setări afectează toate siturile din rețea.

en: These settings change emails sent from your blog to followers.
ro: Aceste setări modifică emailurile trimise de pe blogul tău către urmăritori.

[ctx: This HTML form field is marked as required by the user in contact form builder]
en: (required)
ro: (obligatoriu)

en: This connection is working correctly.
ro: Această conexiune funcționează corect.

en: This feature uses the WordPress.com infrastructure and requires that your public content be mirrored there. If you see intermittent issues only affecting certain posts, request a reindex of your posts.
ro: Această funcționalitate utilizează infrastructura WordPress.com și necesită oglindirea acolo a conținutului tău public. Dacă observi probleme intermitente care afectează doar unele articole, te rog cere din nou o reindexare a articolelor tale.

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
ro[0]: Această galerie conține <a %1$s>%2$s fotografie</a>.
ro[1]: Această galerie conține <a %1$s>%2$s fotografii</a>.
ro[2]: Această galerie conține <a %1$s>%2$s fotografii</a>.

en: This is a development environment
ro: Acesta este un mediu de dezvoltare

en: This is an XML Sitemap generated by <a href="%s" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%s" target="_blank">Google</a> or <a href="%s" target="_blank">Bing</a>.
ro: Acesta e un XML de hartă sit generat de <a href="%s" target="_blank">Jetpack</a>, ți menit pentru a fi consumat de motoare de căutare ca <a href="%s" target="_blank">Google</a> sau <a href="%s" target="_blank">Bing</a>.

en: This module can only be altered by %s, the user who initiated the Jetpack connection on this site.
ro: Acest modul poate fi modificat doar de %s, utilizatorul care a inițiat conexiunea Jetpack la acest site.

en: This module creates two XML sitemap files that list the URLs of posts and pages in your site with important information about each one. This files can be accessed by search engines like Google or Bing so they can crawl and understand your site.
ro: Acest modul crează două fișiere hartă sit XML care listează URL-urile articolelor și paginilor în situl tău cu informații importante despre fiecare dintre ele. Aceste fișiere pot fi accesate de către motoarele de căutare, cum ar fi Google sau Bing, astfel încât să poată accesa cu crawlere și să înțeleagă situl.

en: This plugin will work without it, but multibyte support is used <a href="%s" target="_blank">if available</a>. You may see minor problems with Tweets and other sharing services.
ro: Acest modul va funcționa fără el, dar <a href="%s" target="_blank">dacă e disponibil</a>, va fi folosit suportul multi-octet. Poți observa eventual probleme minore cu twiturile sau alte servicii de partajare.

en: This post has been shared!
ro: Acest articol a fost partajat!

en: This post is password protected.
ro: Acest articol este protejat cu parolă.

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
ro: Acest articol este protejat cu parolă. Introdu parola pentru a vedea orice comentarii.

en: This profile is not currently linked to a WordPress.com Profile.
ro: Acest profil nu este conectat acum la un profil WordPress.com.

en: This setting may be overridden for individual videos.
ro: Aceste setări pot fi suprascrise pentru videouri individuale.

en: This site is too large, please contact Jetpack support to sync.
ro: Acest sit e prea mare, te rog contactează suportul Jetpack pentru sincronizare.

en: This slideshow could not be started. Try refreshing the page or viewing it in another browser.
ro: Această prezentare nu poate fi pornită. Încearcă să reîmprospătezi pagina sau vizualizeaz-o într-un alt navigator.

en: This slideshow requires JavaScript.
ro: Această prezentare necesită JavaScript.

en: This user is not authorized to %s on this blog.
ro: Acest utilizator nu este autorizat să %s pe acest blog.

en: This user is not authorized to manage plugins network wide.
ro: Acest utilizator nu este autorizat să administreze modulele.

en: This video is intended for mature audiences.
ro: Acest video este pentru audiență adultă.

en: This video requires <a rel="nofollow" href="%s" target="_blank">Adobe Flash</a> for playback.
ro: Acest video necesită <a rel="nofollow" href="%s" target="_blank">Adobe Flash</a> pentru a putea fi rulat.

en: This will deactivate Jetpack.
    Are you sure you want to deactivate Jetpack?
ro: Asta va dezactiva Jetpack.
    Sigur dorești dezactivarea Jetpack?

en: This will deactivate all Jetpack modules.
    Are you sure you want to disconnect?
ro: Asta va dezactiva toate extensiile Jetpack.
    Ești sigur că dorești să te deconectezi?

en: This will prevent user-specific modules such as Publicize, Notifications and Post By Email from working.
    Are you sure you want to unlink?
ro: Asta va împiedica extensiile specifice de utilizator cum ar fi Publicitate, Notificări și Publicare via email să mai funcționeze.
    Ești sigur că dorești dez-legarea?

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Thumbnail Grid
ro: Grilă miniaturi

en: Tiled Columns
ro: Coloane placate

en: Tiled Galleries
ro: Galerii placate

en: Tiled Mosaic
ro: Mozaic placat

en: Tiles
ro: Plăci

en: Time
ro: Timp

en: Time:
ro: Timp:

en: Timeline Theme:
ro: Temă linie temporală:

en: Title
ro: Titlu

en: Title:
ro: Titlu:

en: To add a new icon to your site, head over to <a href="%s">Settings &rarr; General &rarr; Site Icon</a>, and upload an icon.
ro: Pentru a adăuga icon de sit nouă mergi la <a href="%s">Setări &rarr; Generale &rarr; Icon de sit</a> și încarcă o pictogramă.

en: To configure your sharing settings, go to the Settings &rarr; <a href="%s">Sharing</a> menu.
ro: Pentru configurarea setărilor de partajare, mergi la meniul Setări &rarr; <a href="%s">Partajare</a>.

en: To control visibility, expand the widget and click the Visibility button next to the Save button, and then, choose a set of visibility options.
ro: Pentru a controla vizibilitatea, extinde piesa și dă clic pe butonul Vizibilitate de lângă butonul Salvează și apoi alege un set de opțiuni de vizibilitate.

en: To customize the emails sent from your blog to your followers, check the settings at the bottom of the <a href="%s">Reading Settings</a> page.
ro: Pentru a personaliza emailurile trimise către urmăritorii blogului, verifică setările din partea de jos a ecranului <a href="%s">Setări &rarr; Citire</a>.

en: To enable a custom content type, head over to <a href="%s">Settings &rarr; Writing &rarr; Your Custom Content Types</a> and activate either "Portfolio Projects” or “Testimonials” by checking the corresponding checkbox. You can now add projects and testimonials under the new "Portfolio” and “Testimonials” menu items in your sidebar.
ro: Pentru a activa tip de conținut personalizat, mergi la <a href="%s">Setări &rarr; Scriere &rarr; Tipurile tale de conținut personalizat</a> și activează fie &#8222;Proiecte de portofoliu&#8221; ori &#8222;Testimoniale&#8221; folosind bifa corespunzătoare. Acum poți adăuga proiecte și testimoniale sub un nou element de meniu &#8222;Portofoliu&#8221; sau &#8222;Testimoniale&#8221; în bara laterală.

en: To infinity and beyond
ro: Spre infinit și mai departe

en: To quickly boost performance, security, and engagement we recommend activating <strong>%1$s and %2$s</strong>. Click <strong>Jump Start</strong> to activate these features or <a class="pointer jp-config-list-btn">learn more</a>
ro: Pentru a crește rapid performanța, securitatea și angajamentul îți recomandăm activarea <strong>%1$s și %2$s</strong>. Clic <strong>Jump Start</strong> pentru a activa aceste facilități sau <a class="pointer jp-config-list-btn">află mai multe</a>

en: To quickly boost performance, security, and engagement we recommend activating <strong>%s</strong>. Click <strong>Jump Start</strong> to activate this feature or <a class="pointer jp-config-list-btn">learn more</a>
ro: Pentru a crește rapid performanța, securitatea și angajamentul îți recomandăm să activezi <strong>%s</strong>. Clic <strong>Jump Start</strong> pentru a activa această facilitate sau <a class="pointer jp-config-list-btn">află mai multe</a>

en: To see hovercards, look at any blog post on your blog that has comments. If the commenter has a hovercard associated with their gravatar, mouse over their image and the hovercard will appear. To turn hovercards off, click the Deactivate button above.
ro: Pentru a vedea pluticardurile, uită-te la orice articol de pe blogul tău care are comentarii. Dacă un comentator are un pluticard asociat cu Gravatarul lui, trecând cu mausul peste imaginea lui va apare pluticardul său. Pentru a opri apariția pluticardurilor, dă clic pe butonul de Dezactivare de mai jos.

en: To use Post By Email, you need to link your %s account to your WordPress.com account.
ro: Pentru a utiliza publicarea prin email, trebuie să te conectezi la %s contul tău WordPress.com.

en: To use Publicize, you'll need to link your %s account to your WordPress.com account using the link below.
ro: Pentru a utiliza Publicitate, trebuie să legi contul tău de %s de contul tău WordPress.com folosind legătura de mai jos.

en: To use shortlinks, go to any already published post (or publish something new!). A &#8220;Get Shortlink&#8221; button will be visible under the Post title. When you click it, a dialog box will appear with the shortlink and you can copy and paste to Twitter, Facebook or wherever your heart desires.
ro: Pentru a utiliza legăturile scurte, mergi la orice articol publicat (sau publică unul nou!). Un buton "Obține legătură scurtă" va fi vizibil sub titlul articolului. Când faci clic pe el, o casetă de dialog va afișa legătura scurtă, care poate fi copiată și plasat apoi pe Twitter, Facebook sau oriunde-ți dorește inima ta.

en: To use the CSS editor, go to Appearance &#8594; <a href="%s">Edit CSS</a>.
ro: Pentru a utiliza editorul CSS, mergi la Aspect &#8594; <a href="%s">Editează CSS</a>.

en: To use the Subscriptions widget, go to Appearance &#8594; <a href="%s">Widgets</a>. Drag the widget labeled &#8220;Blog Subscriptions (Jetpack)&#8221; into one of your sidebars and configure away.
ro: Pentru a utiliza piesa de abonare, mergi la Aspect &#8594; <a href="%s">Piese</a>. Trage piesa numită &#8222;Abonamente la blog (Jetpack)&#8221; într-una din barele laterale și configurează mai departe.

en: To use the widgets, go to Appearance &#8594; <a href="%s">Widgets</a>. Drag them into one of your sidebars and configure away.
ro: Pentru a utiliza piesele, mergi la Aspect &#8594; <a href="%s">Piese</a>. Trage-le într-una din barele laterale și configurează-le.

en: Top Posts
ro: Cele mai bune articole

en: Top Posts &amp; Pages
ro: Cele mai bune articole și pagini

en: Top Posts &amp; Pages by views are calculated from 24-48 hours of stats. They take a while to change.
ro: Vizualizările pentru cele mai bune articole și pagini sunt calculate statistic după 24 - 48 ore. Durează ceva timp până se modifică.

en: Top Searches
ro: Cele mai căutate

en: Track detailed stats on this post and the rest of your site.
ro: Urmărește statistici detaliate despre acest articol și despre restul sitului tău.

en: Track each Infinite Scroll post load as a page view in Google Analytics
ro: Urmărește fiecare articol încărcat prin Derulare infinită ca o pagină în Google Analytics

en: Track your growth
ro: Urmărește-și creșterea

en: Traffic Growth
ro: Creșterea traficului

en: Transparent Background
ro: Fundal transparent

en: Trash
ro: Gunoi

en: Trouble with Jetpack?
ro: Probleme cu Jetpack?

en: Try connecting again.
ro: Încearcă să te conectezi din nou.

en: Try the brand new editor.
ro: Încearcă noul editor.

en: Tumblr blog
ro: Blog Tumblr

en: Turned on per post
ro: Pornite per articol

en: Tweets by @%s
ro: Twituri de @%s

en: Twitter Site Tag
ro: Etichetă Twitter de sit

en: Twitter Timeline
ro: Cronologie Twitter

en: Two-Step Authentication Disabled
ro: Autentificarea în doi pași dezactivată.

en: Two-Step Authentication Enabled
ro: Autentificarea în doi pași activată.

en: Type
ro: Tip

en: Type of Widget
ro: Tipul piesei

en: Types
ro: Tipuri

en: Types of pages to display:
ro: Tipul paginilor de afișat:

en: UP
ro: SUS

en: Unable to create your Post By Email address. Please try again later.
ro: Nu putem creea adresa ta de publicare prin email. Te rog încearcă din nou mai târziu.

en: Unable to disable your Post By Email address. Please try again later.
ro: Nu putem dezactiva adresa ta de publicare prin email. Te rog încearcă din nou mai târziu.

en: Unable to regenerate your Post By Email address. Please try again later.
ro: Nu pot regenera adresa ta de publicare prin email. Te rog încearcă din nou mai târziu.

en: Uncategorized
ro: Fără categorie

en: Unexpected response
ro: Răspuns neașteptat

en: Unknown post type requested.
ro: S-a solicitat un tip de articol necunoscut.

en: Unlink This Account
ro: Deconectați acest cont

en: Unlink my account
ro: Deconectează-mi contul

en: Unlink your account from WordPress.com
ro: Deconectează contul WordPress.com

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Until your theme supports Infinite Scroll, you won't be able to activate this module.
ro: Atât timp cât tema nu acceptă Derulare infinită, nu poți activa această extensie.

en: Untitled Post
ro: Articol fără titlu

en: Update Menu Item Label
ro: Actualizare etichetă element meniu

en: Update Menu Section
ro: Actualizează secțiunea de meniu

en: Update Project Tag
ro: Actualizează eticheta de proiect

en: Update Project Type
ro: Actualizare tip proiect

en: Update Site Icon
ro: Actualizare icon de sit

[ctx: Updating an option from "this" to "that".]
en: Updated option: %s to "%s"
ro: Opțiune actualizată:  %s la "%s"

en: Upload Image
ro: Încarcă imagine

en: Upload Video
ro: Încarcă video

en: Upload a Video
ro: Încărcă un video

en: Upload a image that you want to use as your site icon. You will be asked to crop it in the next step.
ro: Încarcă o imagine pe care vrei s-o folosești ca icon de sit. Vei fi rugat în pasul următor să o decupezi.

en: Uploading...
ro: Se încarcă...

en: Use <code>$latex your latex code here$</code> or <code>[latex]your latex code here[/latex]</code> to include %s in your posts and comments. There are <a href="%s" target="_blank">all sorts of options</a> available.
ro: Folosește <code>$latex codul tău latex aici$</code> sau <code>[latex]codul tău latex aici[/latex]</code> pentru a include %s în articolele sau comentariile tale. Există <a href="%s" target="_blank">tot felul opțiuni</a> disponibile.

en: Use Google Analytics with Infinite Scroll
ro: Folosește Google Analytics cu Derularea infinită

en: Use Markdown for comments.
ro: Folosește Markdown pentru comentarii.

en: Use Markdown for posts and pages.
ro: Utilizează Markdown pentru articole și pagini.

en: Use Publicize to automatically share your posts with friends, followers, and the world.
ro: Folosește Publicitate pentru a partaja automat articolele tale cu prieteni, urmăritori și restul lumii.

en: Use a large and visually striking layout
ro: Folosește un aranjament vizual mare și de impact

en: Use a valid email address.
ro: Folosește o adresă de email validă.

en: Use automatically detected language to proofread posts and pages
ro: Folosește detectarea automată a limbii pentru corectarea articolelor și paginilor

en: Use legacy Flash Player (not recommended)
ro: Folosește vechiul player flash (nerecomandat)

en: Use only Open Source codecs (may degrade performance)
ro: Folosește doar codecuri Open Source (poate afecta performanța)

en: Use the <kbd>TAB</kbd> key on your keyboard to move between colums and the <kbd>ENTER</kbd> or <kbd>RETURN</kbd> key to save each row and move on to the next.
ro: Folosește tasta <kbd>TAB</kbd> de pe tastatură pentru a te mișca între coloane și tasta <kbd>ENTER</kbd> sau <kbd>RETURN</kbd> pentru a salva fiecare rând și pentru a trece la următorul.

en: Use the Facebook Page Plugin to connect visitors to your Facebook Page
ro: Folosește modulul Pagină Facebook pentru a-ți conecta vizitatorii la pagina Facebook

en: Use the button below to browse your VideoPress Library. Note that you can also browse your VideoPress Library while editing a post or page by using the <strong>Add Media</strong> button in the post editor.
ro: Folosește butonul de mai jos pentru a naviga în biblioteca ta VideoPress. Reține că poți de asemenea s-o răsfoiești în timp ce editezi un articol sau o pagină folosind butonul <strong>Adaugă media</strong> din editor.

en: Use the form below to upload a video to your VideoPress Library. The following video formats are supported: %s. Maximum upload file size is %d%s.
ro: Folosește formularul de mai jos pentru a încărca un video în biblioteca ta VideoPress. Următoarele formate video sunt suportate: %s. Mărimea maximă a fișierului de încărcat este %d%s.

en: Use these settings to display different types of content on your site.
ro: Folosiți setările pentru afișarea conținutului pe sit.

en: Use these tools to verify that you own/control your website with other external services like Google, Bing and Pinterest.
ro: Folosește aceste instrumente pentru a verifica dacă ești proprietarul/deținătorul sitului cu ajutorul unor servicii externe, cum ar fi Google, Bing și Pinterest.

[ctx: Used as the default option in a dropdown list]
en: -- Select --
ro: -- Selectează --

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Hide
ro: Ascunde

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Show
ro: Arată

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Using the checkboxes next to each module, you can select multiple modules to toggle via the Bulk Actions menu at the top of the list.
ro: Folosind bifele aferente fiecărei extensii, poți selecta mai multe extensii deodată pentru a le comuta prin meniul de Acțiuni în masă din partea de sus a listei.

en: Using the tools on the right, you can search for specific modules, filter by module categories or which are active, or change the sorting order.
ro: Folosind instrumentele din dreapta, poți căuta extensii specifice, poți filtra extensiile pe categorii de extensii sau pe cele active, ori poți modifica ordinea de sortare.

en: Value
ro: Valoare

en: VaultPress dashboard
ro: Panou control VaultPress

en: Verified Services
ro: Servicii verificate

en: Verifying your site allows you to access advanced features on these other services (e.g. Webmaster tools, Google Search Console, or getting a verified badge). We'll just add an invisible %s tag to the source code of your homepage.
ro: Verificarea sitului tău îți permite să accesezi funcții avansate de pe alte servicii (precum Webmaster tools, Google Search Console, sau să obții o insignă de sit verificat). Vom adăuga doar un tag invizibil %s la codul sursă al primei tale pagini.

en: Video ID
ro: ID video

en: Video Library Access
ro: Acces la biblioteca video

en: Video Preview:
ro: Previzualizare video:

en: Video Width
ro: Lățime video

en: Video on %s
ro: Video la %s

en: Video post by %s.
ro: Video publicat de %s.

en: Video post.
ro: Articol video.

en: VideoPress Library
ro: Bibliotecă VideoPress

en: VideoPress Shortcode
ro: Scurtcod VideoPress

en: View %1$s&#8217;s profile on %2$s
ro: Vezi profilul %1$s pe %2$s

en: View All
ro: Vizualizare tot

en: View Comic
ro: Vizualizare benzi desenate

en: View Full Profile &rarr;
ro: Vezi profil complet &rarr;

en: View Full Site
ro: Vezi situl complet

en: View Menu Item
ro: Vezi elementul de meniu

en: View Menu Item Label
ro: Vezi etichetă element meniu

en: View Menu Section
ro: Vezi secțiunea de meniu

en: View Mobile Site
ro: Vezi situl mobil

en: View Network Admin
ro: Vezi administratorul de rețea

en: View Project
ro: Vezi proiectul

en: View Project Tag
ro: Vezi etichetă proiect

en: View Project Type
ro: Vizualizare tip proiect

en: View Site Stats without JavaScript
ro: Vizualizări Statistici sit fără JavaScript

en: View Testimonial
ro: Vizualizare testilmonial

[ctx: View _Plans_&_Pricing_. (VaultPress)]
en: View %s.
ro: Vezi %s.

en: View all Jetpack features
ro: Vezi toate caracteristicile Jetpack

en: View detailed insights and analytics about your site with Jetpack
ro: Vezi perspective detaliate și analitice despre situl tău cu Jetpack

en: View full size <span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">&times;</span>%2$s</span>
ro: Vezi mărimea întreagă<span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">&times;</span>%2$s</span>

en: View on Instagram
ro: Vezi pe Instagram

en: View people's profiles when you mouse over their Gravatars
ro: Vezi profilul oamenilor când treci cu mausul peste Gravatarul lor

en: View stats on WordPress.com right now
ro: Vezi statistica pe WordPress.com chiar acum

en: View:
ro: Vizualizare:

en: Views
ro: Vizualizări

en: Views over 48 hours. Click for more Site Stats.
ro: Vizualizări în ultimele 48 de ore. Clic pentru mai multe statistici.

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: Visit <a href="%s">Site Stats</a> to see your stats.
ro: Vizitează <a href="%s">Statistici sit</a> pentru a-ți vedea statisticile.

en: Visit support site
ro: Vizitează situl de suport

en: Visit the post for more.
ro: Vizitează articolul pentru mai multe informații.

[ctx: Visit your _VaultPress_dashboard_.]
en: To check your backups, see any security alerts, or check your VaultPress Vitality, visit your %s.
ro: Pentru a verifica copiile de rezervă și dinamismul VaultPress sau pentru a vedea eventualele alerte de securitate, accesați %s.

en: Visitors on iPhone, Android, Windows Phone, and other mobile devices will automatically see the mobile theme, with the option to view the full site. You can enable or disable the mobile theme by clicking the "Activate" or "Deactive" button above.
ro: Vizitatorii de pe un iPhone, Android, telefon Windows sau alte dispozitive mobile vor vedea automat tema pentru mobile, cu opțiunea de a vedea și situl complet. Poți activa sau dezactiva tema pentru mobile cu un clic pe butonul "Activare" sau "Dezactivare" de mai sus.

en: WP.me Shortlinks
ro: Legături scurte WP.me

en: Warning! Multibyte support missing!
ro: Atenție! Lipsește suportul multi-octet!

en: We are sorry but unfortunately Manage did not activate.
ro: Ne pare rău dar, din păcate, gestionarea nu s-a activat.

en: We are sorry but unfortunately Photon did not activate.
ro: Regretăm dar din păcate Foton nu s-a activat.

en: We are sorry but unfortunately Stats did not activate.
ro: Ne pare rău dar din păcate Stats nu s-a activat.

en: We cannot display information for this blog.
ro: Nu putem afișa informații despre acest blog.

en: We could not verify that your server is making an authorized request. Please try again, and make sure there is nothing interfering with requests from your server to the Jetpack Server.
ro: Noi nu putem verifica dacă serverul tău a făcut o cerere autorizată. Te rog încearcă din nou și asigură-te că nimic nu interferează cu cererile de la serverul tău la serverul Jetpack.

en: We couldn't find an account with the email <strong><code>%1$s</code></strong> to log you in with.  If you already have an account on <strong>%2$s</strong>, please make sure that <strong><code>%1$s</code></strong> is configured as the email address, or that you have connected to WordPress.com on your profile page.
ro: Nu am putut găsi acest cont email <strong><code>%1$s</code></strong> pentru autentificare. Dacă ai deja un cont pe <strong>%2$s</strong> te rog asigură-te că <strong><code>%1$s</code></strong> este configurat ca adresă de email sau că WordPress.com este conectat la pagina ta de profil.

en: We couldn't find any account on <strong>%2$s</strong> that is linked to your WordPress.com account to log you in with.  If you already have an account on <strong>%2$s</strong>, please make sure that you have connected to WordPress.com on your profile page.
ro: Nu am putut găsi nici un cont pe <strong>%2$s</strong>, care să fie legat cu contul tău WordPress.com, pentru autentificare. Dacă ai deja un cont pe <strong>%2$s</strong> te rog asigură-te că WordPress.com este conectat la pagina ta de profil.

en: We had an issue connecting Jetpack; deactivate then reactivate the Jetpack plugin, then connect again.
ro: Am avut o problemă de conectare a Jetpack; dezactivează și reactivează modulul Jetpack, apoi conectează-te din nou.

en: We have apps for <a href="%s" target="_blank">iOS (iPhone, iPad, iPod Touch) and Android</a>!
ro: Avem aplicații pentru <a href="%s" target="_blank">iOS (iPhone, iPad, iPod Touch) și Android</a>!

en: We offer free, full support to all Jetpack users. Our support team is always around to help you.
ro: Oferim ajutor gratuit și complet pentru toți utilizatorii de Jetpack. Echipa noastră de suport e oricând disponibilă să te ajute.

en: We were unable to get your stats just now. Please reload this page to try again.
ro: Statisticile nu se pot afișa chiar acum. Reîncarcă această pagină și încearcă din nou.

en: We were unable to get your stats just now. Please reload this page to try again. If this error persists, please <a href="%1$s" target="_blank">contact support</a>. In your report please include the information below.
ro: Nu am putut să-ți aducem statisticile acum. Te rog să reîncarci această pagină și să încerci din nou. Dacă eroarea persistă, te rog să contactezi <a href="%1$s" target="_blank">suportul</a>. În raportul tău te rog să incluzi informațiile de mai jos.

en: We&rsquo;ve changed this option to a click-to-scroll version for you since you have footer widgets in Appearance &rarr; Widgets, or your theme uses click-to-scroll as the default behavior.
ro: Am schimbat această opțiune într-o versiune clic-pentru-derulare pentru tine deoarece ai piese în subsol în Aspect &rarr; Piese, sau tema ta folosește clic-pentru-derulare ca comportament implicit.

en: Website
ro: Sit web

en: Website Verification Services
ro: Servicii de verificare sit web

en: Welcome to <strong>Jetpack %s</strong>!
ro: Bine ai venit la <strong>Jetpack %s</strong>!

en: Welcome to Custom CSS!
    
    To learn how this works, see http://wp.me/PEmnE-Bt
ro: Bine ai venit la CSS personalizat!
    
    Pentru a învăța cum lucrează, uită-te la  http://wp.me/PEmnE-Bt

en: Welcome! Ready to publish your first strip?
    
    Your webcomic's new site is ready to go. Get started by <a href="BLOG_URLwp-admin/customize.php#title">setting your comic's title and tagline</a> so your readers know what it's all about.
    
    Looking for more help with setting up your site? Check out the WordPress.com <a href="http://learn.wordpress.com/" target="_blank">beginner's tutorial</a> and the <a href="http://en.support.wordpress.com/comics/" target="_blank">guide to comics on WordPress.com</a>. Dive right in by <a href="BLOG_URLwp-admin/customize.php#title">publishing your first strip!</a>
    
    Lots of laughs,
    The WordPress.com Team
ro: Bune ai venit! Ești gata să publici prima bandă desenată?
    
    Noul tău sit de benzi desenate (webcomicuri) e gata de lansare. Începe prin a <a href="BLOG_URLwp-admin/customize.php#title">seta titlul benzilor desenate și sloganul tău</a> pentru ca cititorii tăi să știe despre ce e vorba.
    
    Ai nevoie de mai mult ajutor în setarea sitului tău? Mergi pe WordPress.com la<a href="http://learn.wordpress.com/" target="_blank">tutorialul pentru începători</a> și la <a href="http://en.support.wordpress.com/comics/" target="_blank">ghidul pentru benzi desenate pe WordPress.com</a>. Plonjează direct în <a href="BLOG_URLwp-admin/customize.php#title">publicarea primei tale benzi desenate!</a>
    
    În hohote de râs (lol),
    Echipa WordPress.com

en: Well that was easy. You can now manage all of your sites in one convenient place on WordPress.com
ro: Ei bine, asta a fost. Poți acum gestiona toate siturile convenabil, dintr-un singur loc din WordPress.com

en: We’ll also let you know as soon as your site is up and running, so you can keep an eye on total downtime.
ro: De asemenea, te vom anunța imediat ce situl tău a devenit funcțional, ca să știi exact perioada totală de întrerupere.

en: What should the subject line be?
ro: Care ar trebui să fie linia subiectului?

en: What&#8217;s a Hovercard?
ro: Ce este un pluticard?

en: What's a Gravatar?
ro: Ce este un Gravatar?

en: When adding a gallery to your post, you now have the option to select a layout style for your images. We've added support for Rectangular, Square, and Circular galleries. By default, galleries will continue to display using the standard thumbnail grid layout. To make the rectangular layout the default for all of your site's galleries, head over to <a href="%s">Settings &rarr; Media</a> and check the box next to "Display all your gallery pictures in a cool mosaic."
ro: Când adaugi o galerie la un articol, ai opțiunea de a selecta forma imaginilor. Am adăugat suport pentru galerii cu imagini dreptunghiulare, pătrate și circulare. În mod implicit, galeriile afișează formatul standard cu un aranjament grila de miniaturi. Pentru ca formatul dreptunghiular să fie cel implicit pentru toate galeriile sitului, mergi la <a href="%s">Setări &rarr; Media</a> și bifează căsuța de lângă "Afișează toate imaginile din galerie într-un mozaic fain."

en: When leaving comments, your visitors can also subscribe to a post&#8217;s comments to keep up with the conversation.
ro: De asemenea, după ce au trimis un comentariu, vizitatorii se pot abona la comentariile ulterioare, pentru a ține pasul cu discuția.

en: When you write great content, all you really want is people to find it, right?
ro: Atunci când publici un articol bun îți dorești ca cititorii să-l găsească, nu-i așa?

en: White
ro: Alb

en: Whitelist Management
ro: Administrare listă albă

en: Whitelist is empty.
ro: Lista albă este goală.

en: Whitelist saved.
ro: Listă albă salvată.

en: Whitelisting an IP address prevents it from ever being blocked by Jetpack.
ro: O adresă IP înscrisă în lista albă nu va fi niciodată blocată de Jetpack.

en: Widget ID:
ro: ID widget:

[ctx: Widget Visibility: {Rule Major [Page]} is {Rule Minor [Search results]}]
en: is
ro: este

en: Widget title:
ro: Titlu piesă:

en: Widgets Screenshot
ro: Captură ecran piese

en: Width
ro: Lățime

en: Width:
ro: Lățime:

en: With 1 comment | With %s comments
ro[0]: Cu 1 comentariu
ro[1]: Cu %s comentarii
ro[2]: Cu %s de comentarii

en: With Carousel active, any standard WordPress galleries you have embedded in posts or pages will launch a gorgeous full-screen photo browsing experience with comments and EXIF metadata.
ro: Când Carusel este activă, orice galerie standard WordPress înglobată în articole sau pagini va lansa o superbă navigare în imagini pe tot ecranul cu comentarii și metadate EXIF.

en: With Manage, you’ll never be behind on a security release or waste time updating multiple sites.
ro: Cu Gestionarul, nu vei fi niciodată în urmă cu vreo versiune nouă de securitate sau pierzându-ți timpul cu actualizarea mai multor situri.

en: With Single Sign On, your users will be able to log in to or register for your WordPress site with the same credentials they use on WordPress.com.  It's safe and secure.
ro: Cu o singură înregistrare, utilizatorii tăi se vor putea autentifica sau înregistra pe situl tău WordPress, cu aceleași credențiale pe care le au pe WordPress.com. E sigur și garantat.

en: With a monthly subscription, the VaultPress plugin will backup your site&#8217;s content, themes, and plugins in real-time, as well as perform regular security scans for common threats and attacks.
ro: Cu un abonament lunar, modulul VaultPress va face în timp real copii de rezervă ale sitului (conținut, teme și module) și va efectua scanări de securitate regulate pentru amenințări și atacuri comune.

en: With the Infinite Scroll module and a supported theme, that's exactly what happens. Instead of the old way of navigating down a page by scrolling and then clicking a link to get to the next page, waiting for a page refresh&mdash;the document model of the web&mdash;infinite scrolling pulls the next set of posts automatically into view when the reader approaches the bottom of the page, more like an application.
ro: Dacă modulul Derulare infinită este acceptat de tema pe care o folosești, iată exact ce se întâmplă. În loc de modul obișnuit de navigație pe o pagină, prin derulare și apoi făcând clic pe o legătură pentru a trece la pagina următoare și așteptând încărcarea, Derulare infinită trage următorul set de articole în mod automat în vedere, atunci când un cititor se apropie de partea de jos a paginii, fiind mai complex decât o aplicație.

en: With the VideoPress module you can easily upload videos to your WordPress site and embed them in your posts and pages. This module requires a WordPress.com account with an active <a href="%1$s" target="_blank">VideoPress subscription</a>. Once you have purchased a VideoPress subscription, <a href="%2$s">click here to configure VideoPress</a>.
ro: Cu modulul VideoPress poți încărca cu ușurință videouri pe situl tău WordPress și apoi să le înglobezi în pagini sau articole. Acest modul necesită un cont WordPress.com cu un <a href="%1$s" target="_blank">abonament activ la VideoPress</a>. Odată ce ai cumpărat un abonament VideoPress, <a href="%2$s">dă clic aici pentru a configura VideoPress</a>.

en: WordPress.com Likes are
ro: Aprecierile de la WordPress.com sunt

en: WordPress.com Reblog Button
ro: Buton Republicare WordPress.com

en: WordPress.com Tools
ro: Instrumente WordPress.com

en: WordPress.com Username
ro: Nume utilizator WordPress.com

en: WordPress.com is currently having problems and is unable to fuel up your Jetpack.  Please try again later.
ro: Momentan WordPress.com are o problemă și nu se poate conecta cu Jetpack. Te rugăm să încerci din nou mai târziu.

en: Would you mind telling us why you did not complete the Jetpack connection in this <a href="%s">1 question survey</a>?
ro: Te-ar deranja să ne spui de ce nu ai terminat conectarea Jetpack în acest <a href="%s">chestionar cu 1 întrebare</a>?

en: Would you tell us why? Just <a href="%1$s" target="%2$s">answering two simple questions</a> would help us improve Jetpack.
ro: Vrei să ne spui de ce? Doar <a href="%1$s" target="%2$s">răspunde-ne la două întrebări simple</a> pentru a ne ajuta să îmbunătățim Jetpack.

en: Wow, that sounds nerdy.
ro: Uuau, asta sună a tocilar.

en: Write a Comment...
ro: Scrie un comentariu...

en: Write on WordPress.com
ro: Scrie pe WordPress.com

en: XML Sitemap
ro: Hartă sit XML

en: Y/m/d
ro: d.m.Y

en: Y/m/d g:i:s A
ro: d.m.Y G:i:s

en: Yearly Archives: %s
ro: Arhive anuale: %s

en: Yearly archives
ro: Arhive anuale

en: Yep. You can enter multiple email addresses in the Email address field, and separate them with commas. A notification email will then be sent to each email address.
ro: Da. Se pot introduce mai multe adrese de email în acest câmp, separate prin virgulă. O notificare prin email va fi trimisă la fiecare adresă în parte.

en: Yes
ro: Da

en: You are all set! Your site can now be managed from <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/sites</a>.
ro: Gata! Situl poate fi gestionat din <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/sites</a>.

en: You are currently running a development version of Jetpack. <a href="%s" target="_blank">Submit your feedback</a>
ro: În prezent, folosești o versiune în dezvoltare de la Jetpack. <a href="%s" target="_blank">Spune-ne impresiile tale</a>

en: You are not allowed to make this change.
ro: Nu îți este permis să faci această modificare.

en: You are not allowed to manage this item.
ro: Nu ți-e permis să gestionezi acest element.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
ro: Nu ai dreptul de a scoate acest element din gunoi.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
ro: Nu ai dreptul de a muta acest element la gunoi.

en: You are not allowed to switch to this theme
ro: Nu ai dreptul de a comuta la această temă.

en: You are not supposed to be here!
ro: N-ar trebui să fii aici!

en: You are required to specify a capability to check.
ro: Trebuie să precizezi capacitatea de verificare.

en: You are required to specify a module.
ro: Trebuie precizat un modul.

en: You are required to specify a plugin to activate.
ro: Trebuie să alegi un modul pentru activare.

en: You are required to specify a plugin.
ro: Trebuie să specifici un modul.

en: You are required to specify a theme to switch to.
ro: Trebuie precizată o temă pentru comutare.

en: You are required to specify a theme to update.
ro: Trebuie precizată o temă pentru actualizare.

en: You are running Jetpack on a <a href="%s" target="_blank">staging server</a>.
ro: Folosești Jetpack pe un <a href="%s" target="_blank">server de intermediere</a>.

en: You can <a href="%s">view your stats dashboard here</a>.
ro: Poți să <a href="%s">vezi aici panoul de control al statisticilor</a>.

en: You can activate or deactivate individual Jetpack modules to suit your needs.
ro: Poți activa sau dezactiva individual extensiile Jetpack pentru a-ți satisface necesitățile.

en: You can add the following variables to your service sharing URL:
ro: Poți adăuga următoarele variabile la URL-ul serviciului de partajare:

en: You can also hide widgets based on the current page. For example, if you don't want the Archives widget to appear on search results pages, choose "Hide" and "Page is Search results."
ro: De asemenea poți ascunde piesele din pagina curentă. De exemplu, dacă nu vrei ca piesa Arhive să apară în paginile cu rezultatele căutării, poți alege "Ascunde" și "Pagina" este de tip "Rezultate căutări".

en: You can also make changes to your Subscription settings at the bottom of the <a href="%s">Discussion Settings</a> page.
ro: De asemenea poți modifica setările pentru abonamente în partea de jos a ecranului <a href="%s">Setări &rarr; Discuții</a>.

en: You can find more information on XML sitemaps at <a href="%s" target="_blank">sitemaps.org</a>
ro: Poți găsi mai multe informații despre hărțile de sit XML la <a href="%s" target="_blank">sitemaps.org</a>

en: You can make a connection for just yourself or for all users on your blog. Shared connections are marked with the (Shared) text.
ro: Poți face o conexiune doar pentru tine sau pentru toți utilizatorii blogului tău. Conexiunile partajate sunt marcate cu textul (Partajat).

en: You can manage your network-wide whitelist via the network admin.
ro: Poți gestiona lista albă la nivel de rețea din panoul administrare rețea.

en: You can turn Likes on by following these steps:
ro: Poți activa aprecierile urmând acești pași:

en: You can view your notifications in the Toolbar and <a href="%s" target="_blank">on WordPress.com</a>.
ro: Poți vedea notificările tale în bara de unelte și <a href="%s" target="_blank">pe WordPress.com</a>.

en: You cannot disconnect, without having first connected.
ro: Nu te poți deconecta, fără să fii conectat mai întâi.

en: You do not have sufficient <a rel="nofollow" href="%s" target="_blank">freedom levels</a> to view this video. Support free software and upgrade.
ro: Nu ai suficiente <a rel="nofollow" href="%s" target="_blank">grade de libertate</a> pentru a vedea acest video. Suportă softul liber și actualizează.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
ro: Nu ai permisiuni suficiente pentru a accesa această pagină.

en: You have already subscribed to this site. Please check your inbox.
ro: Te-ai abonat deja la acest site. Te rog verifică mesajele primite.

en: You have chosen not to connect your blog. Please click 'accept' when prompted if you wish to connect your accounts.
ro: Ai ales să nu conectezi blogul tău. Te rog dă clic pe 'accept' când vei fi întrebat, dacă dorești să conectezi conturile tale.

en: You have shared this post with %s
ro: Ai partajat acest articol cu %s

en: You have successfully connected your %1$s account with %2$s.
ro: Te-ai conectat cu succes la contul tău de %1$s cu %2$s.

en: You have successfully disconnected Jetpack.
ro: Te-ai deconectat cu succes de la Jetpack.

en: You have successfully set yourself as Jetpack’s primary user.
ro: Te-ai setat cu succes ca utilizator principal Jetpack.

en: You must <a href="%s">log in</a> to post a comment.
ro: Trebuie să te <a href="%s">autentifici</a> pentru a publica un comentariu.

en: You must be <a href="#" class="jp-carousel-comment-login">logged in</a> to post a comment.
ro: Trebuie să fii <a href="#" class="jp-carousel-comment-login">autentificat</a> pentru a publica un comentariu.

en: You must connect your Jetpack plugin to WordPress.com to use this feature.
ro: Trebuie să conectezi Jetpack la WordPress.com pentru a utiliza această funcționalitate.

en: You must link another admin account before switching primary account holders.
ro: Trebuie să legi un alt cont de administrator înainte de a comuta deținătorii contului primar.

en: You must specify a valid action
ro: Trebuie să specifici o acțiune validă

en: You must specify a valid blog URL!
ro: Trebuie să specifici un URL de blog valid!

en: You must specify a whitelisted option_name
ro: Trebuie să specifici un nume de opțiune (option_name) acceptat (whitelisted)

en: You must specify an option_name
ro: Trebuie să specifici un nume de opțiune (option_name)

en: You must specify an option_value
ro: Trebuie să specifici o valoare de opțiune (option_value)

en: You need to <a href="%1$s" target="_blank">create a widget at Twitter.com</a>, and then enter your widget id (the long number found in the URL of your widget's config page) in the field below. <a href="%2$s" target="_blank">Read more</a>.
ro: Trebuie să <a href="%1$s" target="_blank">creezi o piesă la Twitter.com</a> și apoi să introduci ID piesă (numărul lung găsit în URL-ul paginii de configurare a piesei) în câmpul de mai jos. <a href="%2$s" target="_blank">Află mai multe</a>.

en: You need to enter your numeric user ID for the <a href="%1$s">Goodreads Widget</a> to work correctly. <a href="%2$s" target="_blank">Full instructions</a>.
ro: Ca să funcționeze corect, trebuie să-ți introduci ID-ul numeric de utilizator pentru <a href="%1$s">piesa Goodreads</a>. <a href="%2$s" target="_blank">Instrucțiuni complete</a>.

en: You need to register your Jetpack before connecting it.
ro: Trebuie să te înregistrezi în Jetpack înainte de a-l conecta.

en: You need to select what to show in this <a href="%s">Gravatar Profile widget</a>.
ro: Trebuie să selectezi ce să arăți în această <a href="%s">piesă Profil Gravatar</a>.

en: You need to stay logged in to your WordPress blog while you authorize Jetpack.
ro: Trebuie să stai autentificat(ă) în blogul tău WordPress în timp ce îți autorizezi Jetpack-ul.

en: Your API key is invalid
ro: Cheia ta API este invalidă

en: Your Custom Content Types
ro: Tipurile tale de conținut personalizat

en: Your Email Address
ro: Adresa ta de email

en: Your IP (%1$s) has been flagged for potential security violations.
ro: IP-ul tău (%1$s) a fost marcat pentru posibile încălcări de securitate.

en: Your IP (%1$s) has been flagged for potential security violations.  <a href="%2$s">Find out more...</a>
ro: IP-ul tău (%1$s) a fost semnalizat pentru posibile violări de securitate. <a href="%2$s">Află mai multe...</a>

en: Your Jetpack is almost ready!
ro: Jetpack este aproape gata!

en: Your Jetpack setup looks a-okay!
ro: Inițializarea Jetpack-ului tău pare în regulă!

en: Your Name
ro: Numele tău

en: Your Portfolio Archive currently has no entries. You can start creating them on your dashboard.
ro: Portofoliu nu are intrări. Se pot crea din panoul de control.

en: Your Site Stats work better with JavaScript enabled.
ro: Statistici sit lucrează mai bine cu JavaScript activat.

en: Your Testimonial Archive currently has no entries. You can start creating them on your dashboard.
ro: Arhiva ta de testimoniale nu are deocamdată nicio intrare. Poți începe să le creezi în panoul tău de control.

en: Your WordPress installation is currently being protected with the world&#8217;s best security, backup, and support.
ro: Instalarea WordPress este în prezent protejată cu cele mai bune elemente de securitate, de ajutor și copii de rezervă.

en: Your `%1$s` option is set up as `%2$s`, but your WordPress.com connection lists it as `%3$s`!
ro: Opțiunea ta `%1$s` este setată ca `%2$s`, dar conexiunea ta WordPress.com o listează ca `%3$s`!

en: Your answer was incorrect, please try again.
ro: Răspunsul tău e incorect, te rog încearcă din nou.

en: Your blog does not currently have any published posts.
ro: Blogul tău nu are încă nici un articol publicat.

en: Your comment is awaiting moderation.
ro: Comentariul tău așteaptă moderarea.

en: Your comment is in moderation.
ro: Comentariul așteaptă moderare.

en: Your comment was approved.
ro: Comentariul a fost aprobat.

en: Your current IP: %s
ro: IP-ul tău curent: %s

en: Your main blog is not connected to WordPress.com. Please connect to get an API key.
ro: Blogul tău principal nu e conectat la WordPress.com. Te rog conectează-te pentru a primi o cheie API.

en: Your new field was saved successfully
ro: Noul tău câmp a fost salvat cu succes

en: Your site has been sucessfully Jump Started.
ro: Situl tău a făcut Saltul la Start cu succes.

en: Your site icon has been uploaded!
ro: Icon de sit a fost încărcată!

en: Your site is configured to only permit SSL connections to Jetpack, but SSL connections don't seem to be functional!
ro: Situl este configurat să permită numai conexiuni SSL pentru Jetpack, dar conexiunile SSL nu par a fi funcționale!

en: Your site is currently set to discourage search engines from indexing it so the sitemap will not be accessible.
ro: Situl tău este setat acum să descurajeze motoarele de căutare în a-l indexa așa că harta sitului nu va fi accesibilă.

en: Your site isn’t reaching the Jetpack servers.
ro: Situl tău nu ajunge la serverele Jetpack.

en: Your site isn’t securely reaching the Jetpack servers.
ro: Situl tău nu ajunge în siguranță la serverele Jetpack.

en: Your sitemaps are accessible at:
ro: Hărțile sit sunt accesibile la:

en: Your theme supports <strong>%s</strong>
ro: Tema ta suportă <strong>%s</strong>

en: Your theme supports Testimonials
ro: Tema ta permite testimoniale

en: Your upload didn't complete; try again later or cross your fingers and try again right now.
ro: Încărcarea nu s-a finalizat; încearcă din nou acum sau mai târziu.

en: Your video has successfully been uploaded. It will appear in your VideoPress Library shortly.
ro: Videoul tău s-a încărcat cu succes. Va apare în scurt timp în biblioteca ta VideoPress.

en: Your video is uploading... Please do not close this window.
ro: Videoul se încarcă... Te rog nu închide această fereastră.

en: Your website needs to be publicly accessible to use Jetpack: %s
ro: Situl tău trebuie să fie accesibil publicului pentru a utiliza Jetpack: %s

en: [%s] Joining confirmation
ro: [%s] Confirmă înscrierea

[ctx: a heading for a list of custom post archive pages]
en: Archive page:
ro: Pagină de arhivă:

[ctx: a heading for a list of custom post types]
en: Single post:
ro: Articol singular:

[ctx: a label in the list of custom post type archive pages]
en: Archive of %s
ro: Arhivă pentru %s

en: a post or page is first published
ro: un articol sau o pagină sunt publicate pentru prima dată

en: a post or page is updated
ro: un articol sau o pagină sunt actualizate

[ctx: a variable command that a user can write, provided in the printed instructions]
en: option
ro: opțiune

en: and
ro: și

en: cancel
ro: Anulare

en: click here
ro: Clic aici

en: crop the image
ro: decupează imaginea

en: day
ro: zi

en: edit
ro: editare

en: edit text
ro: editare text

[ctx: error message in contact form builder]
en: Oops, there was a problem generating your form.  You'll likely need to try again.
ro: A apărut o problemă la generarea formularului. Încearcă din nou.

en: go back
ro: Du-te înapoi

en: http://jetpack.com
ro: http://jetpack.me

en: in both width and height.
ro: atât în ​​lățime cât și înălțime.

[ctx: in {category/tag name}]
en: In "%s"
ro: În "%s"

en: jumpstart option reset
ro: Resetează opțiuni pentru Salt la Start

en: loading&hellip;
ro: Încarcărcare&hellip;

en: month
ro: lună

[ctx: my list of books to read]
en: To Read
ro: De citit

[ctx: next-saturday]
en: Image navigation
ro: Navigare imagini

[ctx: noun]
en: Comment
ro: Comentariu

[ctx: past participle: books I have read]
en: Read
ro: citit

en: pixels
ro: pixeli

[ctx: placeholder: dropdown menu to select widget visibility; hide if or show if]
en: %s if:
ro: %s dacă:

en: proofread
ro: corectură

en: search everything
ro: caută orice

en: seconds
ro: secunde

en: select a file
ro: alege un fișier

[ctx: share to]
en: Press This
ro: Publică-asta

[ctx: share to]
en: Print
ro: Listare

en: the past day
ro: ieri

en: the past month
ro: luna trecută

en: the past quarter
ro: ultimul trimestru

en: the past week
ro: săptămâna trecută

en: the past year
ro: anul trecut

[ctx: the value that they want to update the option to]
en: value
ro: valoare

en: this video
ro: acest video

[ctx: watch a video title]
en: Watch: %s
ro: Privește: %s

en: week
ro: săptămână

[ctx: word count: words or characters?]
en: words
ro: cuvinte

[ctx: {#} Blocked malicious login attempts -- number is on a prior line, text is a caption.]
en: Blocked malicious login attempts
ro: Încercări de autentificare ostile blocate

[ctx: {#} Spam comments blocked by Akismet -- number is on a prior line, text is a caption.]
en: Spam comments blocked by Akismet.
ro: Comentarii spam blocate de Akismet.
