Plugins - Polylang - Stable (latest release) - en to bg translation catalogue (502 entries)

en: Some themes or plugins may not be fully compatible with the language defined by the content or by domains.
bg: Някои теми или разширения може да не са напълно съвместими с езика, дефиниран от съдържанието или от домейните.

en: Activate languages and translations for media only if you need to translate the text attached to the media: the title, the alternative text, the caption, the description... Note that the file is not duplicated.
bg: Активирайте езици и преводи за медия само ако трябва да преведете текста, прикачен към носителя: заглавието, алтернативният текст, надписа, описанието... Имайте предвид, че файлът не е дублиран.

en: When the front page is visited, redirects to itself in the browser preferred language. As this doesn't work if it is cached, Polylang will attempt to disable the front page cache for known cache plugins.
bg: Когато началната страница бъде посетена, пренасочва към себе си на предпочитания от браузъра език. Тъй като това не работи, ако е кеширано, Polylang ще се опита да деактивира кеша на първа страница за известните разширения за кеширане.

en: Terms without language
bg: Термини без настроен език

en: Posts without language
bg: Публикации без настроен език

en: The homepage is not translated in all languages
bg: Началната страница не е преведена на всички езици

en: It is mandatory to translate the static front page in all languages.
bg: Задължително е статичната първа страница да се преведе на всички езици.

en: All languages have a translated homepage
bg: Всички езици имат преведена начална страница

en: Homepage translated
bg: Преведена начална страница

en: Undefined
bg: Неопределено

note: translators: placeholder is the flag image
en: Flag used in the language switcher: %s
bg: Флаг, използван в превключвателя на езика: %s

note: translators: placeholder is the language name
en: Language: %s
bg: Език: %s

en: Previous and next months
bg: Предишен и следващ месец

note: translators: %s: is the translated label of the 'Ignore' button
en: %s: stay at this step
bg: %s: останете на тази стъпка

note: translators: %s: is the translated label of the 'No' button
en: %s: don't add this language and continue to the next step
bg: %s: не добавяйте този език и продължете към следващата стъпка

note: translators: %s: is the translated label of the 'Yes' button
en: %s: add this language and continue to the next step
bg: %s: добавете този език и продължете към следващата стъпка

en: Do you want to add this language before continuing to the next step?
bg: Искате ли да добавите този език, преди да продължите към следващата стъпка?

note: translators: %1$s: is a language flag image, %2$s: is a language native name
en: You selected %1$s %2$s but you didn't add it to the list before continuing to the next step.
bg: Избрахте %1$s %2$s, но не го добавихте към списъка, преди да продължите към следващата стъпка.

en: Languages already defined
bg: Вече дефинирани езици

en: Remove
bg: Премахване

en: Select a language to be added
bg: Изберете език за добавяне

en: First we are going to define the languages that you will use on your website.
bg: Първо ще определим езиците, които ще използвате на вашия уебсайт.

en: This wizard will help you configure your Polylang settings, and get you started quickly with your multilingual website.
bg: Този съветник ще ви помогне да конфигурирате настройките на Polylang и да започнете бързо с вашия многоезичен уебсайт.

en: Skip setup
bg: Пропуснете настройката

en: Run the Setup Wizard
bg: Стартирайте съветника за настройка

en: You&lsquo;re almost ready to translate your contents!
bg: Почти сте готови да преведете съдържанието си!

note: translators: %s is the plugin name
en: Welcome to %s
bg: Добре дошли в %s

en: There is an error with a license key.
bg: Има грешка с лицензния ключ.

en: Please enter your license key: | Please enter your license keys:
bg[0]: Моля, въведете вашия лицензен ключ:
bg[1]: Моля, въведете лицензионните си ключове:

en: You are using plugins which require a license key.
bg: Използвате приставки, които изискват лицензен ключ.

en: Not right now
bg: Не сега

en: Continue
bg: Продължаване

note: translators: %s is the plugin name
en: %s &rsaquo; Setup
bg: %s &rsaquo; Настройки

en: Help
bg: Помощ

en: Allow Polylang to translate media
bg: Разрешаване на Polylang да превежда медийни файлове

en: You must activate media translation if you want to translate the title, the alternative text, the caption, or the description. Otherwise you can safely deactivate it.
bg: Трябва да активирате медиен превод, ако искате да преведете заглавието, алтернативния текст, надписа или описанието. В противен случай можете спокойно да го деактивирате.

en: When you want to insert media in a post, only the media in the language of the current post will be displayed.
bg: Когато искате да вмъкнете медия в публикация, ще се покажат само медиите на езика на текущата публикация.

en: When you translate a media, the file is not duplicated on your disk, however you will see one entry per language in the media library.
bg: Когато превеждате медия, файлът не се дублира на вашия диск, но ще видите по един запис на език в медийната библиотека.

en: Polylang allows you to translate the text attached to your media, for example the title, the alternative text, the caption, or the description.
bg: Polylang ви позволява да превеждате текста, прикачен към вашата медия, например заглавието, алтернативния текст, надписа или описанието.

en: Return to the Dashboard
bg: Връщане към таблото за управление

note: translators: %s is the name of Polylang Business Pack product
en: We have noticed that you are using Polylang with WooCommerce. To ensure a better compatibility, we recommend you use %s which includes both Polylang Pro and Polylang For WooCommerce.
bg: Забелязахме, че използвате Polylang с WooCommerce. За да осигурите по-добра съвместимост, ви препоръчваме да използвате %s, който включва както Polylang Pro, така и Polylang за WooCommerce.

en: Purchase Polylang Business Pack
bg: Купете Polylang Business Pack

en: Buy now
bg: Купи сега

en: Thank you for activating Polylang. If you want more advanced features - duplication, synchronization, REST API support, integration with other plugins, etc. - or further help provided by our Premium support, we recommend you upgrade to Polylang Pro.
bg: Благодарим ви, че активирахте Polylang. Ако искате по-разширени функции - дублиране, синхронизиране, поддръжка на REST API, интеграция с други плъгини и т.н. - или допълнителна помощ, предоставена от нашата Premium поддръжка, препоръчваме ви да надстроите до Polylang Pro.

en: Upgrade to Polylang Pro
bg: Надградете до Polylang Pro

en: View pages
bg: Преглед на страниците

en: You're ready to translate the posts on your website.
bg: Готови сте да преведете публикациите на вашия уебсайт.

en: Translate some pages
bg: Преведете някои страници

en: To get your website ready, there are still two steps you need to perform manually: add menus in each language, and add a language switcher to allow your visitors to select their preferred language.
bg: За да подготвите уебсайта си, все още има две стъпки, които трябва да изпълните ръчно: добавете менюта на всеки език и добавете превключвател на език, за да позволите на посетителите си да изберат предпочитания от тях език.

en: Create menus
bg: Създаване на менюта

en: Next step
bg: Следваща стъпка

en: Read documentation
bg: Прочетете документацията

en: You're now able to translate your contents such as posts, pages, categories and tags. You can learn how to use Polylang by reading the documentation.
bg: Вече можете да превеждате съдържанието си, като публикации, страници, категории и етикети. Можете да научите как да използвате Polylang, като прочетете документацията.

en: You're ready to translate your contents!
bg: Готови сте да преведете съдържанието си!

en: If you add a new language, don't forget to translate your homepage.
bg: Ако добавите нов език, не забравяйте да преведете началната си страница.

en: One language is well defined and assigned to your home page.
bg: Един език е добре дефиниран и прибавен към началната ви страница.

en: We are going to prepare this page in
bg: Ще подготвим тази страница на

en: Your static homepage is already translated in
bg: Вашата статична начална страница вече е преведена на

en: After the pages is created, it is up to you to put the translated content in each page linked to each language.
bg: След създаването на страниците зависи от вас да поставите преведеното съдържание във всяка страница, свързана с всеки език.

en: For your site to work correctly, this page must be translated in all available languages.
bg: За да работи сайтът ви правилно, тази страница трябва да бъде преведена на всички налични езици.

note: translators: %s is the language of the front page ( flag, native name and locale )
en: Its language is : %s.
bg: Неговият език е: %s.

note: translators: %s is the post title of the front page
en: You defined this page as your static homepage: %s.
bg: Вие определихте тази страница като статична начална страница: %s.

en: Ready!
bg: Готово!

en: Homepage
bg: Начална страница

en: Content
bg: Съдържание

en: Remove this language
bg: Премахване на този език

en: Ignore
bg: Игнориране

en: No
bg: Не

en: Yes
bg: Да

en: A language wasn't added.
bg: Езикът не е добавен.

en: You selected a language, however, to be able to continue, you need to add it.
bg: Избрахте език, обаче, за да можете да продължите, трябва да го добавите.

en: You need to add at least one language.
bg: Трябва да добавите поне един език.

en: You already added this language.
bg: Вече добавихте този език.

en: You need to select a language to be added.
bg: Трябва да изберете език за добавяне.

en: Licenses
bg: Лицензи

en: Sorry, you are not allowed to manage options for this site.
bg: За съжаление нямате права да управлявате опциите за този сайт.

en: Setup
bg: Настройка

en: Choose the language to be assigned
bg: Изберете езика, който да бъде зададен

en: The selected language below will be applied to all your content without an assigned language.
bg: Избраният език по-долу ще бъде приложен към цялото ви съдържание без зададен език.

en: For your site to work correctly, you need to assign a language to all your contents.
bg: За да работи сайтът ви правилно, трябва да зададете език на цялото си съдържание.

en: Content without language
bg: Съдържание без език

en: Your license key has been disabled.
bg: Вашият лицензен ключ е деактивиран.

en: Privacy Policy Page
bg: Страница с политиката за поверителност

note: translators: 1: Plugin name 2: Current WordPress version 3: Required WordPress version
en: %1$s has deactivated itself because you are using an old version of WordPress. You are using using WordPress %2$s. %1$s requires at least WordPress %3$s.
bg: %1$s беше деактивирано от само себе си защото вие използвате стара версия на WordPress. Вие използвате WordPress %2$s. %1$s изисква поне WordPress %3$s.

note: translators: 1: Plugin name 2: Current PHP version 3: Required PHP version
en: %1$s has deactivated itself because you are using an old version of PHP. You are using using PHP %2$s. %1$s requires PHP %3$s.
bg: %1$s беше деактивиран от само себе си защото вие използвате стара версия на PHP. Вие използвате PHP %2$s. %1$s изисква PHP %3$s.

en: North Macedonia
bg: Северна Македония

en: To enable this feature, you need Polylang Pro.
bg: За да разрешите тази функция, ви е необходим Polylang Pro.

en: If you attempt to modify them anyway, your changes will not be saved.
bg: Ако предприемете редактирането им въпреки това, вашите промени няма да бъдат запазени.

en: Some taxonomies or metadata may be synchronized with existing translations that you are not allowed to modify.
bg: Някои таксономии или метаданни може да са синхронизирани със съществуващи преводи които не ви е позволено да модифицирате.

note: translators: %s is a comma separated list of native language names
en: You must translate your static front page in %s.
bg: Вие трябва да преведете вашата статична начална страница в %s.

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: We have noticed that you have been using Polylang for some time. We hope you love it, and we would really appreciate it if you would %1$sgive us a 5 stars rating%2$s.
bg: Ние забелязахме, че вие сте използвали Polylang за определено време. Надяваме се, че сте го харесали, и ние ще сме наистина признателни, ако вие ни %1$sдадете 5 звезди като оценка%2$s.

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: We have noticed that you are using Polylang with WooCommerce. To ensure compatibility, we recommend you use %1$sPolylang for WooCommerce%2$s.
bg: Ние забелязахме, че вие използвате Polylang със WooCommerce. За да е сигурна съвместимостта ние ви препоръчваме да използвате %1$sPolylang за WooCommerce%2$s.

note: translators: %1$s and %2$s are Polylang version numbers
en: Before upgrading to %2$s, please upgrade to %1$s.
bg: Преди да надградите до %2$s, моля надградете до %1$s.

note: translators: accessibility text
en: Dismiss this notice.
bg: Затваряне на това съобщение.

en: User
bg: Потребител

note: translators: %s is a language native name
en: User description - %s
bg: Описание на потребителя - %s

en: Translated user descriptions
bg: Преведени описания на потребителите

en: Tibet
bg: Тибет

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: Support and extra features are available to %1$sPolylang Pro%2$s users.
bg: Поддръжка и допълнителни функции са достъпни за %1$sPolylang Pro%2$s потребители.

en: Upgrade now.
bg: Надградете сега.

note: translators: %s is a date
en: Your license key expires on %s.
bg: Вашият лиценз е изтекъл на %s.

en: The license key never expires.
bg: Лицензът ви няма да изтече никога.

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag
en: Your license key has reached its activation limit. %1$sView possible upgrades%2$s now.
bg: Вашият лицензен ключ достигна лимита на активации. %1$sПрегледайте възможните надграждания%2$s сега.

note: translators: %s is a product name
en: This is not a %s license key.
bg: Това не е %s код за лиценз.

note: translators: %1$s is a product name, %2$s is link start tag, %3$s is link end tag.
en: Your %1$s license key is not active for this URL. Please %2$svisit your account page%3$s to manage your license key URLs.
bg: Вашият %1$s лицензен ключ не е активен за този URL адрес. Моля %2$sпосетете страницата на вашият акаунт%3$s за да управлявате вашите URL адреси за лицензните ви ключове.

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: Invalid license. Please %1$svisit your account page%2$s and verify it.
bg: Невалиден лиценз. Моля %1$sпосетете страницата на вашият акаунт%2$s и го верифицирайте.

note: translators: %1$s is a date, %2$s is link start tag, %3$s is link end tag.
en: Your license key expired on %1$s. Please %2$srenew your license key%3$s.
bg: Вашият лицензен ключ изтича на %1$s. Моля %2$sобновете вашият лицензен ключ%3$s.

en: Manage licenses for Polylang Pro and add-ons.
bg: Управлявайте лицензите за Polylang Pro и добавките.

en: License keys
bg: Лицензни ключове

en: Allows to translate custom post types and taxonomies slugs in URLs.
bg: Позволява да преведете потребителски типове публикации и наставки на таксономии в URL адресите.

en: Translate slugs
bg: Превеждане на слъгове

en: Allows to share the same URL slug across languages for posts and terms.
bg: Позволява да споделяте същите наставки на URL адреси през езиците за публикации и правила.

en: Share slugs
bg: Споделяне на слъгове

en: Error
bg: Грешка

en: You do not have permission to install plugin updates
bg: Нямате права да инсталирате обновявания на разширението

note: translators: Post calendar label. %s: Date.
en: Posts published on %s
bg: Публикации публикувани на %s

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
bg: d.m.Y

en: Choose a flag for the language.
bg: Изберете флаг за езика

note: translators: accessibility text
en: Filter by group
bg: Филтриране по група

note: translators:  accessibility text, %s is a string potentially in any language
en: Select %s
bg: Избор %s

en: Description
bg: описание на

en: Module
bg: Модул

en: Save Changes
bg: Запазване на Промените

en: Cancel
bg: Отмени

en: Delete this language and all its associated data
bg: Изтрийте този език и всички данни, свързани с него

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: Choose %s as default language
bg: Изберете %s като език по подразбиране

en: Select as default language
bg: Избор на език по подразбиране

en: Edit this language
bg: Редактиране на езика

en: You can set them all to the default language.
bg: Можете да ги зададете към езика по подразбиране.

en: There are posts, pages, categories or tags without language.
bg: Има публикации, страници, категории или маркери без зададен език.

note: translators: %s is an url
en: Polylang was unable to access the %s URL. Please check that the URL is valid.
bg: Polylang не можа да получи достъп до URL адреса %s. Моля, проверете дали URL адресът е валиден.

note: translators: %s is a native language name
en: Please enter a valid URL for %s.
bg: Въведете валиден URL адрес за %s

en: Decide how your URLs will look like.
bg: Изберете как ще изглеждат вашите URL адреси.

en: Deactivated
bg: Деактивиран

en: Activate this module
bg: Активиране на този модул

en: Deactivate
bg: Деактивиране

en: Deactivate this module
bg: Деактивиране на този модул

en: Configure this module
bg: Настройка на този модул

en: Activate languages and translations management for the custom post types and the taxonomies.
bg: Активирайте управлението на езиците и преводите за потребителските типове публикации и таксономии.

en: Custom post types and Taxonomies
bg: Тип съдържание и таксономия

en: Zimbabwe
bg: Зимбабве

en: Zambia
bg: Замбия

en: South Africa
bg: Южна Африка

en: Mayotte
bg: Майот

en: Yemen
bg: Йемен

en: Western Samoa
bg: Западна Самоа

en: Wallis and Futuna
bg: Уолис и Футуна

en: Wales
bg: Уелс

en: Vanuatu
bg: Вануату

en: Vietnam
bg: Виетнам

en: United States Virgin Islands
bg: Американски Вирджински острови

en: British Virgin Islands
bg: Британски Вирджински острови

en: Veneto
bg: Венето

en: Venezuela
bg: Венецуела

en: Saint Vincent and the Grenadines
bg: Сейнт Винсънт и Гренадини

en: Vatican
bg: Ватикана

en: Uzbekistan
bg: Узбекистан

en: Uruguay
bg: Уругвай

en: United States
bg: САЩ

en: Uganda
bg: Уганда

en: Ukraine
bg: Украйна

en: Tanzania
bg: Танзания

en: Taiwan
bg: Тайван

en: Tuvalu
bg: Тувалу

en: Trinidad and Tobago
bg: Тринидад и Тобаго

en: Turkey
bg: Турция

en: Tonga
bg: Тонга

en: Tunisia
bg: Тунис

en: Turkmenistan
bg: Туркменистан

en: Timor-Leste
bg: Източен Тимор

en: Tokelau
bg: Токелау

en: Tajikistan
bg: Таджикистан

en: Thailand
bg: Тайланд

en: Togo
bg: Того

en: French Southern Territories
bg: Френски южни и антарктически територии

en: Chad
bg: Чад

en: Turks and Caicos Islands
bg: Търкс и Кайкос

en: Swaziland
bg: Суазиленд

en: Syria
bg: Сирия

en: El Salvador
bg: Салвадор

en: São Tomé and Príncipe
bg: Сао Томе и Принсипи

en: South Sudan
bg: Южен Судан

en: Suriname
bg: Суринам

en: Somalia
bg: Сомалия

en: Senegal
bg: Сенегал

en: San Marino
bg: Сан Марино

en: Sierra Leone
bg: Сиера Леоне

en: Slovakia
bg: Словакия

en: Slovenia
bg: Словения

en: Saint Helena
bg: Сен Хелена

en: Singapore
bg: Сингапур

en: Sweden
bg: Швеция

en: Sudan
bg: Судан

en: Scotland
bg: Шотландия

en: Seychelles
bg: Сейшели

en: Solomon Islands
bg: Соломонови острови

en: Saudi Arabia
bg: Саудитска Арабия

en: Rwanda
bg: Руанда

en: Russia
bg: Руска федерация

en: Serbia
bg: Сърбия

en: Romania
bg: Румъния

en: Qatar
bg: Катар

en: Paraguay
bg: Парагвай

en: Belau
bg: Палау

en: Portugal
bg: Португалия

en: Palestinian Territory
bg: Палестинска територия

en: Pitcairn
bg: Питкерн

en: Saint Pierre and Miquelon
bg: Сен Пиер и Микелон

en: Poland
bg: Полша

en: Pakistan
bg: Пакистан

en: Philippines
bg: Филипини

en: Papua New Guinea
bg: Папуа Нова Гвинея

en: French Polynesia
bg: Френска Полинезия

en: Peru
bg: Перу

en: Panama
bg: Панама

en: Oman
bg: Оман

en: Occitania
bg: Окситания

en: New Zealand
bg: Нова Зеландия

en: Niue
bg: Ниуе

en: Nauru
bg: Науру

en: Nepal
bg: Непал

en: Norway
bg: Норвегия

en: Netherlands
bg: Холандия

en: Nicaragua
bg: Никарагуа

en: Nigeria
bg: Нигерия

en: Norfolk Island
bg: Норфолк

en: Niger
bg: Нигер

en: New Caledonia
bg: Нова Каледония

en: Namibia
bg: Намибия

en: Mozambique
bg: Мозамбик

en: Malaysia
bg: Малайзия

en: Mexico
bg: Мексико

en: Malawi
bg: Малави

en: Maldives
bg: Малдиви

en: Mauritius
bg: Мавриций

en: Malta
bg: Малта

en: Montserrat
bg: Монсерат

en: Mauritania
bg: Мавритания

en: Martinique
bg: Мартиника

en: Northern Mariana Islands
bg: Северни Мариански острови

en: Macao
bg: Макао

en: Mongolia
bg: Монголия

en: Myanmar
bg: Мианмар

en: Mali
bg: Мали

en: Marshall Islands
bg: Маршалови острови

en: Madagascar
bg: Мадагаскар

en: Montenegro
bg: Черна гора

en: Moldova
bg: Молдова, Република

en: Monaco
bg: Монако

en: Morocco
bg: Мароко

en: Libya
bg: Либийска арабска джамахирия

en: Latvia
bg: Латвия

en: Luxembourg
bg: Люксембург

en: Lithuania
bg: Литва

en: Lesotho
bg: Лесото

en: Liberia
bg: Либерия

en: Sri Lanka
bg: Шри Ланка

en: Liechtenstein
bg: Лихтенщайн

en: Saint Lucia
bg: Сейнт Лусия

en: Lebanon
bg: Ливан

en: Laos
bg: Народна демократична република Лаос

en: Kazakhstan
bg: Казахстан

en: Cayman Islands
bg: Кайманови острови

en: Kuwait
bg: Кувейт

en: Kurdistan
bg: Кюрдистан

en: South Korea
bg: Корея, Южна

en: North Korea
bg: Северна Корея

en: Saint Kitts and Nevis
bg: Сейнт Китс и Невис

en: Comoros
bg: Комори

en: Kiribati
bg: Кирибати

en: Cambodia
bg: Камбоджа

en: Kyrgyzstan
bg: Киргизстан

en: Kenya
bg: Кения

en: Japan
bg: Япония

en: Jordan
bg: Йордания

en: Jamaica
bg: Ямайка

en: Italy
bg: Италия

en: Iceland
bg: Исландия

en: Iran
bg: Иран, Ислямска република

en: Iraq
bg: Ирак

en: British Indian Ocean Territory
bg: Британска индоокеанска територия

en: India
bg: Индия

en: Israel
bg: Израел

en: Republic of Ireland
bg: Република Ирландия

en: Indonesia
bg: Индонезия

en: Hungary
bg: Унгария

en: Haiti
bg: Хаити

en: Croatia
bg: Хърватска

en: Honduras
bg: Хондурас

en: Heard Island and McDonald Islands
bg: Хърд и Макдоналд

en: Hong Kong
bg: Хонконг

en: Guyana
bg: Гуана

en: Guinea-Bissau
bg: Гвинея-Бисау

en: Guatemala
bg: Гватемала

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
bg: Южна Джорджия и Южни Сандвичеви острови

en: Greece
bg: Гърция

en: Equatorial Guinea
bg: Екваториална Гвинея

en: Guadeloupe
bg: Гуаделупе

en: Guinea
bg: Гвинея

en: Gambia
bg: Гамбия

en: Greenland
bg: Гренландия

en: Gibraltar
bg: Гибралтар

en: Ghana
bg: Гана

en: Georgia
bg: Грузия

en: Grenada
bg: Гренада

en: United Kingdom
bg: Обединено кралство

en: Galicia
bg: Галисия

en: Gabon
bg: Габон

en: France
bg: Франция

en: Faroe Islands
bg: Ферьорски острови

en: Micronesia
bg: Микронезия, Обединени Щати

en: Falkland Islands
bg: Фолкландски острови

en: Fiji
bg: Фиджи

en: Finland
bg: Финландия

en: Ethiopia
bg: Етиопия

en: Esperanto
bg: Есперанто

en: Spain
bg: Испания

en: Eritrea
bg: Еритрея

en: England
bg: Англия

en: Western Sahara
bg: Западна Сахара

en: Egypt
bg: Египет

en: Estonia
bg: Естония

en: Ecuador
bg: Еквадор

en: Algeria
bg: Алжир

en: Dominican Republic
bg: Доминиканска република

en: Dominica
bg: Доминика

en: Denmark
bg: Дания

en: Djibouti
bg: Джиботи

en: Germany
bg: Германия

en: Czech Republic
bg: Чешка република

en: Cyprus
bg: Кипър

en: Christmas Island
bg: Коледен остров

en: Cape Verde
bg: Кабо Верде

en: Cuba
bg: Куба

en: Costa Rica
bg: Коста Рика

en: Colombia
bg: Колумбия

en: China
bg: Китай

en: Cameroon
bg: Камерун

en: Chile
bg: Чили

en: Cook Islands
bg: Кук

en: Ivory Coast
bg: Кот д'Ивоар

en: Switzerland
bg: Швейцария

en: Congo
bg: Конго

en: Central African Republic
bg: Централноафриканска Република

en: Democratic Republic of the Congo
bg: Демократична република Конго

en: Cocos
bg: Кокосови острови

en: Catalonia
bg: Каталония

en: Canada
bg: Канада

en: Belize
bg: Белиз

en: Belarus
bg: Беларус

en: Botswana
bg: Ботсуана

en: Bhutan
bg: Бутан

en: Bahamas
bg: Бахамски острови

en: Brazil
bg: Бразилия

en: Bolivia
bg: Боливия

en: Brunei
bg: Бруней Дарусалам

en: Bermuda
bg: Бермудски острови

en: Benin
bg: Бенин

en: Burundi
bg: Бурунди

en: Bahrain
bg: Бахрейн

en: Bulgaria
bg: България

en: Burkina Faso
bg: Буркина Фасо

en: Belgium
bg: Белгия

en: Bangladesh
bg: Бангладеш

en: Barbados
bg: Барбадос

en: Basque Country
bg: Страната на баските

en: Bosnia and Herzegovina
bg: Босна и Херцеговина

en: Azerbaijan
bg: Азербайджан

en: Åland Islands
bg: Оландски острови

en: Aruba
bg: Аруба

en: Australia
bg: Австралия

en: Austria
bg: Австрия

en: American Samoa
bg: Американска Самоа

en: Arab league
bg: Арабски език

en: Argentina
bg: Аржентина

en: Angola
bg: Ангола

en: Netherlands Antilles
bg: Нидерландски Антили

en: Armenia
bg: Армения

en: Albania
bg: Албания

en: Anguilla
bg: Ангуила

en: Antigua and Barbuda
bg: Антигуа и Барбуда

en: Afghanistan
bg: Афганистан

en: United Arab Emirates
bg: Обединени арабски емирства

en: Andorra
bg: Андора

note: translators: accessibility text
en: Translation
bg: Превод

en: Posts Page
bg: Страница с публикации

en: Front Page
bg: Начална страница

en: Add to Menu
bg: Добавяне в менюто

en: The flag does not exist
bg: Този флаг не съществува

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: Add a translation in %s
bg: Добавяне на превод на %s

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: This item is in %s
bg: Този предмет е в %s

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: Edit the translation in %s
bg: Редактиране на превод на %s

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: Edit this item in %s
bg: Редактиране на елемент на %s

note: Description of the plugin
en: Adds multilingual capability to WordPress
bg: Добавя многоезична функционалност към WordPress

en: Activate
bg: Активирай

en: Activated
bg: Активирано

en: Close
bg: Затвори

en: Polylang has been deactivated because you upgraded from a too old version.
bg: Polylang бе изключен, защото обновихте от твърде стара версия.

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Displays a language switcher
bg: Показване на джаджа за смяна на езика

en: Displays as a dropdown
bg: Показване като падащо меню

en: Hides languages with no translation
bg: Скриване не езици без превод

en: Hides the current language
bg: Скриване на текущия език

en: Forces link to front page
bg: Всички връзки сочат към началната страница

en: Displays flags
bg: Показване на знаменца

en: Displays language names
bg: Показване на имената на езиците

en: Import <strong>posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags</strong> from a WordPress export file.
bg: Импортиране на <strong>публикации, страници, коментари, допълнителни полета, категории и етикети</strong> от WordPress файл за експортиране.

en: Uncategorized
bg: Без категория

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Search
bg: Търсене

en: Use this to remove unused strings from database, for example after a plugin has been uninstalled.
bg: Използвайте, за да премахнете неупотребявани низове от базата данни, например след изключване на разширение (плъгин).

en: Clean strings translation database
bg: Изтриване на запазените преводи

en: Search translations
bg: Преводи за търсенето

en: The synchronization options allow to maintain exact same values (or translations in the case of taxonomies and page parent) of meta content between the translations of a post or page.
bg: Чрез синхронизацията мета съдържанието (и преводите за таксономии и родителски страници) е едно и също за различните преводи на публикации и страници.

en: Synchronization
bg: Синхронизация

en: Activate languages and translations for custom taxonomies.
bg: Включване на многоезичност за потребителските таксономии

en: Custom taxonomies
bg: Потребителски таксономии

en: Activate languages and translations for custom post types.
bg: Включване на многоезичност за потребителските типове публикации

en: Custom post types
bg: Потребителски типове публикации

en: Media
bg: Файлове

en: Detect browser language
bg: Засичане на езика на браузъра

note: translators: %1$s example url when the option is active. %2$s example url when the option is not active
en: Example: %1$s instead of %2$s
bg: Пример: %1$s вместо %2$s

en: The front page URL contains the language code instead of the page name or page id
bg: Началната страница съдържа кода на езика вместо името или ID-то на страницата

en: Keep /language/ in pretty permalinks
bg: Добавяне на /language/ в URL-то

en: Remove /language/ in pretty permalinks
bg: Премахване на /language/ от URL-то

en: Hide URL language information for default language
bg: Скриване на информацията за езика от адресите за езика по подразбиране

en: The language is set from different domains
bg: Езикът се определя от различни домейни

en: The language is set from the subdomain name in pretty permalinks
bg: Езикът се определя от поддомейна в URL-то

en: Example:
bg: Пример:

en: The language is set from the code in the URL
bg: Езикът се определя от кода в адреса (URL)

en: The language is set from the directory name in pretty permalinks
bg: Езикът се определя от името на директорията в URL-то

en: Posts, pages, categories and tags URLs will not be modified.
bg: URL адресите на публикациите, страниците, категориите и етикетите не се променят.

en: The language is set from content
bg: Езикът се определя от съдържанието

en: URL modifications
bg: Промени в адреса (URL)

note: translators: accessibility text
en: Default language
bg: Език по подразбиране

en: Update
bg: Обновяване

en: Position of the language in the language switcher
bg: Кой подред ще се показва езикът в джаджата за смяна на езици

en: Choose the text direction for the language
bg: Изберете посоката на писане

en: right to left
bg: отдясно наляво

en: left to right
bg: отляво надясно

en: Text direction
bg: Посока на писане

en: Language code - preferably 2-letters ISO 639-1  (for example: en)
bg: Код на езика - за предпочитане двубуквен по ISO 639-1 (например: bg)

en: Language code
bg: Код на езика

en: WordPress Locale for the language (for example: en_US). You will need to install the .mo file for this language.
bg: Местоположение според WordPress (например: bg_BG, en_GB). Ще трябва да инсталирате съответния езиков файл (.mo).

en: The name is how it is displayed on your site (for example: English).
bg: Наименованието както ще се показва в уебсайта (например: български, English)

en: You can choose a language in the list or directly edit it below.
bg: Можете да изберете език от падащото меню или да създадете нов използвайки полетата по-долу.

en: Choose a language
bg: Изберете език

en: Add new language
bg: Добавяне на нов език

en: Edit language
bg: Редактиране на езика

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: Polylang is provided with an extensive %1$sdocumentation%2$s (in English). It includes information on how to set up your multilingual site and use it on a daily basis; FAQs, and documentation for developers to adapt their plugins and themes.
bg: Polylang е снабден с подробна %1$sдокументация%2$s (на английски). Тя съдържа информация за първоначалното настройване и поддръжка на многоезични уебсайтове, отговори на често задавани въпроси, както и документация за разработчици за интегриране на Polylang с техните разширения и теми.

en: Filter
bg: Филтър

en: View all groups
bg: Покажи всички групи

en: Translations
bg: Преводи

en: Group
bg: Група

en: Name
bg: Наименование

en: String
bg: Низ

en: Posts
bg: Публикации

en: Flag
bg: Знаменце

en: Order
bg: Подредба

en: Code
bg: Код

en: Locale
bg: Местоположение

en: Full name
bg: Наименование

en: Delete
bg: Изтриване

en: You are about to permanently delete this language. Are you sure?
bg: Вие сте на път да изтриете необратимо този език. Сигурни ли сте?

en: Featured image
bg: Картинка на публикацията

en: Page order
bg: Подредба на страницата

en: Page template
bg: Шаблон на страницата

en: Page parent
bg: Родител на страницата

en: Post format
bg: Формат на публикацията

en: Published date
bg: Дата на публикуване

en: Sticky posts
bg: Публикации, залепени на началната страница

en: Ping status
bg: Статус на ping-а

en: Comment status
bg: Статус на коментара

en: Custom fields
bg: Потребителски полета

en: Taxonomies
bg: Таксономии

en: Settings saved.
bg: Настройките са запазени.

en: Translations updated.
bg: Преводите бяха обновени.

en: Strings translations
bg: Превод на низове

en: About Polylang
bg: Относно Polylang

en: The language was created, but the WordPress language file was not downloaded. Please install it manually.
bg: Езикът беше добавен, но езиковият файл не може да бъде зареден. Моля инсталирайте го ръчно.

en: Filters content by language
bg: Филтриране на съдържанието по език

en: Show all languages
bg: Показване на всички езици

en: Settings
bg: Настройки

en: Widget text
bg: Текст на джаджата

en: Widget title
bg: Заглавие на джаджата

en: Language switcher
bg: Джаджа за смяна на езика

en: The language must have a name
bg: Кодът на езика трябва да има наименование

en: The language code must be unique
bg: Кодът на езика трябва да бъде уникален

en: The language code contains invalid characters
bg: Кодът на езика съдържа невалидни знаци

en: Enter a valid WordPress locale
bg: Въведете валидно (WordPress) местоположение

en: Language updated.
bg: Езикът бе обновен.

en: Language deleted.
bg: Езикът бе изтрит.

en: Language added.
bg: Езикът бе добавен.

en: Impossible to add the language.
bg: Езикът не може да бъде добавен.

en: All languages
bg: Всички езици

en: The widget is displayed for:
bg: Джаджата се показва за:

en: None
bg: Без

en: Sets the language
bg: Избор на език

en: Edit
bg: Редактиране

en: (no parent)
bg: (без родител)

en: Languages
bg: Езици

en: Language
bg: Език

en: &mdash; No Change &mdash;
bg: &mdash; Без промяна &mdash;
