Plugins - Polylang - Stable (latest release) - en to ca translation catalogue (434 entries)

en: The language does not seem to exist.
ca: Sembla que l'idioma no existeix.

en: Synchronization disabled
ca: La sincronització està desactivada

en: The media are translated
ca: Els mèdia estan traduïts

en: The media are not translated
ca: Els mèdia no estan traduïts

en: The front page URL contains the page name or page id instead of the language code
ca: L'URL de la portada conté el nom de la pàgina o l'identificador de la pàgina en lloc del codi d'idioma

en: Display URL language information for default language
ca: Mostra la informació de l'idioma de l'URL per a l'idioma predeterminat

en: Detect browser language activated
ca: La detecció de l'idioma del navegador està activada

en: Detect browser language deactivated
ca: La detecció de l'idioma del navegador està desactivada

note: translators: placeholder is the plugin name
en: %s information
ca: Informació del %s

en: Not loaded. Contact your host provider.
ca: No s'ha carregat. Contacteu el vostre proveidor d'allotjament.

en: PHP SimpleXML extension
ca: Extensió SimpleXML de PHP

en: Update now.
ca: Actualitza ara.

note: translators: 1. and 4. are opening anchor tags 2. the new plugin version 3. and 5. are closing anchor tags.
en: %1$sView version %2$s details%3$s or %4$supdate now%5$s.
ca: %1$sMostra els detalls de la versió %2$s%3$s or %4$sactualitza ara%5$s.

note: translators: 1. opening anchor tag, do not translate 2. the new plugin version 3. closing anchor tag, do not translate.
en: %1$sView version %2$s details%3$s.
ca: %1$sMostra els detalls de la versió %2$s%3$s.

en: Contact your network administrator to install the update.
ca: Contacteu amb el vostre administrador de xarxa per instal·lar l'actualització.

note: translators: the plugin name.
en: There is a new version of %1$s available.
ca: Hi ha una nova versió disponible del %1$s.

en: Some themes or plugins may not be fully compatible with the language defined by the content or by domains.
ca: Alguns temes o extensions poden no ser totalment compatibles amb l'idioma definit pel contingut o pels dominis.

en: Activate languages and translations for media only if you need to translate the text attached to the media: the title, the alternative text, the caption, the description... Note that the file is not duplicated.
ca: Activeu els idiomes i les traduccions dels mèdia només si cal traduir el text adjunt al mèdia: el títol, el text alternatiu, la llegenda, la descripció... Tingueu en compte que el fitxer no es duplica.

en: When the front page is visited, redirects to itself in the browser preferred language. As this doesn't work if it is cached, Polylang will attempt to disable the front page cache for known cache plugins.
ca: Quan es visita la portada, es redirigeix a si mateixa en l'idioma preferit del navegador. Com que això no funciona si està a la memòria cau, Polylang intentarà desactivar la memòria cau de la portada per a extensions conegudes de memòria cau.

en: Terms without language
ca: Termes sense idioma

en: Posts without language
ca: Entrades sense idioma

en: The homepage is not translated in all languages
ca: La pàgina d'inici no s'ha traduït a tots els idiomes

en: It is mandatory to translate the static front page in all languages.
ca: És obligatori traduir la portada estàtica en tots els idiomes.

en: All languages have a translated homepage
ca: Tots els idiomes tenen una pàgina d'inici traduïda

en: Homepage translated
ca: Pàgina d'inici traduïda

en: Undefined
ca: Sense definir

note: translators: placeholder is the flag image
en: Flag used in the language switcher: %s
ca: Bandera utilitzada al commutador d'idioma: %s

note: translators: placeholder is the language name
en: Language: %s
ca: Idioma: %s

note: translators: placeholder is the plugin name
en: %s options
ca: Opcions de %s

en: Previous and next months
ca: Mesos anteriors i posteriors

note: translators: %s: is the translated label of the 'Ignore' button
en: %s: stay at this step
ca: %s: queda't en aquest pas

note: translators: %s: is the translated label of the 'No' button
en: %s: don't add this language and continue to the next step
ca: %s: no afegeixis aquest idioma i continua al següent pas

note: translators: %s: is the translated label of the 'Yes' button
en: %s: add this language and continue to the next step
ca: %s: afegeix aquest idioma i continua al següent pas

en: Do you want to add this language before continuing to the next step?
ca: Voleu afegir aquest idioma abans de continuar amb el següent pas?

note: translators: %1$s: is a language flag image, %2$s: is a language native name
en: You selected %1$s %2$s but you didn't add it to the list before continuing to the next step.
ca: Heu seleccionat %1$s %2$s però no l'heu afegit a la llista abans de continuar amb el següent pas.

en: Languages already defined
ca: Idiomes ja definits

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Select a language to be added
ca: Seleccioneu un idioma a afegir

en: First we are going to define the languages that you will use on your website.
ca: Primer definirem els idiomes que utilitzareu en el vostre lloc web.

en: This wizard will help you configure your Polylang settings, and get you started quickly with your multilingual website.
ca: Aquest auxiliar us ajudarà a configurar els vostres paràmetres de Polylang i a començar ràpidament amb el vostre lloc web multilingüe.

en: Skip setup
ca: Omet la configuració

en: Run the Setup Wizard
ca: Executa l'assistent de configuració

en: You&lsquo;re almost ready to translate your contents!
ca: Esteu gairebé llestos per traduir el vostre contingut!

note: translators: %s is the plugin name
en: Welcome to %s
ca: Us donem la benvinguda a %s

en: There is an error with a license key.
ca: Hi ha un error amb una clau de llicència.

en: Please enter your license key: | Please enter your license keys:
ca[0]: Introduïu la clau de llicència:
ca[1]: Introduïu les claus de llicència:

en: You are using plugins which require a license key.
ca: Esteu utilitzant extensions que requereixen una clau de llicència.

en: Not right now
ca: Ara no

en: Continue
ca: Continua

note: translators: %s is the plugin name
en: %s &rsaquo; Setup
ca: %s &rsaquo; Configuració

en: Help
ca: Ajuda

en: Allow Polylang to translate media
ca: Permet que Polylang tradueixi els mèdia

en: You must activate media translation if you want to translate the title, the alternative text, the caption, or the description. Otherwise you can safely deactivate it.
ca: Heu d'activar la traducció dels mèdia si voleu traduir el títol, el text alternatiu, la llegenda o la descripció. En cas contrari la podeu desactivar amb seguretat.

en: When you want to insert media in a post, only the media in the language of the current post will be displayed.
ca: Quan vulgueu inserir mèdia en una entrada, només es mostrarà el mèdia en l'idioma de l'entrada actual.

en: When you translate a media, the file is not duplicated on your disk, however you will see one entry per language in the media library.
ca: Quan traduïu un mèdia, el fitxer no es duplica al disc, però veureu una entrada per idioma a la mediateca.

en: Polylang allows you to translate the text attached to your media, for example the title, the alternative text, the caption, or the description.
ca: Polylang us permet traduir el text adjunt als vostres mèdia, per exemple el títol, el text alternatiu, la llegenda o la descripció.

en: Return to the Dashboard
ca: Torna al tauler

note: translators: %s is the name of Polylang Business Pack product
en: We have noticed that you are using Polylang with WooCommerce. To ensure a better compatibility, we recommend you use %s which includes both Polylang Pro and Polylang For WooCommerce.
ca: Hem observat que esteu utilitzant Polylang amb WooCommerce. Per garantir una millor compatibilitat, us recomanem que utilitzeu %s que inclou tant Polylang Pro com Polylang For WooCommerce.

en: Purchase Polylang Business Pack
ca: Compreu el Polylang Business Pack

en: Buy now
ca: Compreu ara

en: Thank you for activating Polylang. If you want more advanced features - duplication, synchronization, REST API support, integration with other plugins, etc. - or further help provided by our Premium support, we recommend you upgrade to Polylang Pro.
ca: Gràcies per activar Polylang. Si voleu característiques més avançades - duplicació, sincronització, compatibilitat amb l'API REST, integració amb altres extensions, etc.- o més ajuda proporcionada pel nostre suport prèmium, us recomanem actualitzar a Polylang Pro.

en: Upgrade to Polylang Pro
ca: Actualitza a Polylang Pro

en: View pages
ca: Visualitza les pàgines

en: You're ready to translate the posts on your website.
ca: Esteu preparats per traduir les entrades al vostre lloc web.

en: Translate some pages
ca: Tradueix algunes pàgines

en: To get your website ready, there are still two steps you need to perform manually: add menus in each language, and add a language switcher to allow your visitors to select their preferred language.
ca: Per preparar el vostre lloc web, encara hi ha dos passos que heu de realitzar manualment: afegir menús en cada idioma, i afegir un commutador d'idioma per permetre als vostres visitants seleccionar el seu idioma preferit.

en: Create menus
ca: Crea menús

en: Next step
ca: Pas següent

en: Read documentation
ca: Llegiu la documentació

en: You're now able to translate your contents such as posts, pages, categories and tags. You can learn how to use Polylang by reading the documentation.
ca: Ara podeu traduir el contingut d'entrades, pàgines, categories i etiquetes. Podeu aprendre a utilitzar Polylang llegint la documentació.

en: You're ready to translate your contents!
ca: Esteu preparat per a traduir el teu contingut!

en: If you add a new language, don't forget to translate your homepage.
ca: Si afegiu un nou idioma, no us oblideu de traduir la pàgina d'inici.

en: One language is well defined and assigned to your home page.
ca: Un idioma està ben definit i assignat a la vostra pàgina d'inici.

en: We are going to prepare this page in
ca: Prepararem aquesta pàgina en

en: Your static homepage is already translated in
ca: La vostra pàgina d'inici estàtica ja està traduïda a

en: After the pages is created, it is up to you to put the translated content in each page linked to each language.
ca: Després de crear les pàgines, depèn de vós posar el contingut traduït a cada pàgina enllaçada a cada idioma.

en: For your site to work correctly, this page must be translated in all available languages.
ca: Perquè el lloc funcioni correctament, aquesta pàgina s'ha de traduir a tots els idiomes disponibles.

note: translators: %s is the language of the front page ( flag, native name and locale )
en: Its language is : %s.
ca: El vostre idioma és : %s.

note: translators: %s is the post title of the front page
en: You defined this page as your static homepage: %s.
ca: Heu definit aquesta pàgina com la seva pàgina d'inici estàtica: %s.

en: Ready!
ca: A punt!

en: Homepage
ca: Pàgina d'inici

en: Content
ca: Contingut

en: Remove this language
ca: Suprimeix aquest idioma

en: Ignore
ca: Ignora

en: Yes
ca: Sí

en: A language wasn't added.
ca: No s'ha afegit cap idioma.

en: You selected a language, however, to be able to continue, you need to add it.
ca: Heu triat un idioma, no obstant això, per poder continuar, heu d'afegir-lo.

en: You need to add at least one language.
ca: Heu d'afegir un idioma com a mínim.

en: You already added this language.
ca: Ja heu afegit aquest idioma.

en: You need to select a language to be added.
ca: Heu de seleccionar un idioma per afegir.

en: Licenses
ca: Llicències

en: Sorry, you are not allowed to manage options for this site.
ca: No teniu permisos per gestionar les opcions d'aquest lloc web.

en: Setup
ca: Configuració

en: Choose the language to be assigned
ca: Trieu l'idioma a assignar

en: The selected language below will be applied to all your content without an assigned language.
ca: L'idioma seleccionat de sota s'aplicarà a tot el contingut sense un idioma assignat.

en: For your site to work correctly, you need to assign a language to all your contents.
ca: Perquè el lloc funcioni correctament, heu d'assignar un idioma a tots els vostres continguts.

en: Content without language
ca: Contingut sense idioma

en: Your license key has been disabled.
ca: La vostra clau de llicència s'ha desactivat.

en: Privacy Policy Page
ca: Pàgina de la política de privadesa

note: translators: 1: Plugin name 2: Current WordPress version 3: Required WordPress version
en: %1$s has deactivated itself because you are using an old version of WordPress. You are using using WordPress %2$s. %1$s requires at least WordPress %3$s.
ca: %1$s s'ha desactivat ell mateix perquè esteu utilitzant una versió antiga de WordPress. Esteu utilitzant WordPress %2$s. %1$s necessita, almenys, WordPress %3$s.

note: translators: 1: Plugin name 2: Current PHP version 3: Required PHP version
en: %1$s has deactivated itself because you are using an old version of PHP. You are using using PHP %2$s. %1$s requires PHP %3$s.
ca: %1$s s'ha desactivat ell mateix perquè esteu utilitzant una versió antiga de PHP. Esteu utilitzant PHP %2$s. %1$s necessita PHP %3$s.

en: North Macedonia
ca: Macedònia del Nord

note: translators: %1$s is a date, %2$s is link start tag, %3$s is link end tag.
en: Your license key will expire soon! Precisely, it will expire on %1$s. %2$sRenew your license key today!%3$s
ca: La vostra clau de llicència caducarà aviat! Concretament, caducarà el %1$s. %2$sRenoveu la vostra clau de llicència avui!%3$s.

en: To enable this feature, you need Polylang Pro.
ca: Per activar aquesta característica necessiteu Polylang Pro.

en: If you attempt to modify them anyway, your changes will not be saved.
ca: Si intenteu modificar-los, els vostres canvis no es guardaran.

en: Some taxonomies or metadata may be synchronized with existing translations that you are not allowed to modify.
ca: Algunes taxonomies o metadades poden sincronitzar-se amb traduccions actuals a les quals no tingueu permisos de modificació.

note: translators: %s is a comma separated list of native language names
en: You must translate your static front page in %s.
ca: Heu de traduir la vostra pàgina d'inici estàtica a %s.

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: We have noticed that you have been using Polylang for some time. We hope you love it, and we would really appreciate it if you would %1$sgive us a 5 stars rating%2$s.
ca: Ens hem adonat que heu estat utilitzant Polylang durant algun temps. Esperem que us agradi, i apreciaríem molt si ens %1$sdonéssiu una valoració de 5 estrelles%2$s.

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: We have noticed that you are using Polylang with WooCommerce. To ensure compatibility, we recommend you use %1$sPolylang for WooCommerce%2$s.
ca: Ens hem adonat que esteu fent servir Polylang amb WooCommerce. Per assegurar la compatibilitat us recomanem que feu servir %1$sPolylang for Woocommerce%2$s.

note: translators: %1$s and %2$s are Polylang version numbers
en: Before upgrading to %2$s, please upgrade to %1$s.
ca: Abans d'actualitzar a la versió %2$s, actualitzeu a la versió %1$s.

note: translators: accessibility text
en: Dismiss this notice.
ca: Descarta aquest avís.

en: User
ca: Usuari

note: translators: %s is a language native name
en: User description - %s
ca: Descripció d'usuari - %s

en: Translated user descriptions
ca: Descripcions d'usuaris traduïdes

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: Support and extra features are available to %1$sPolylang Pro%2$s users.
ca: El servei de suport i les funcionalitats addicionals només estan disponibles per als usuaris de %1$sPolylang Pro%2$s.

en: Upgrade now.
ca: Actualitza ara.

note: translators: %s is a date
en: Your license key expires on %s.
ca: La vostra clau de llicència caduca el %s.

en: The license key never expires.
ca: La clau de llicència mai caduca.

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag
en: Your license key has reached its activation limit. %1$sView possible upgrades%2$s now.
ca: La vostra clau de llicència ha arribat al seu límit d'activacions. %1$sVegeu actualitzacions possibles%2$s ara mateix.

note: translators: %s is a product name
en: This is not a %s license key.
ca: Això no és una clau de llicència %s.

note: translators: %1$s is a product name, %2$s is link start tag, %3$s is link end tag.
en: Your %1$s license key is not active for this URL. Please %2$svisit your account page%3$s to manage your license key URLs.
ca: La vostra clau de llicència %1$s no està activada per a aquesta URL. %2$sVisiteu la pàgina del vostre compte%3$s per administrar els URLs de les vostres claus de llicència.

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: Invalid license. Please %1$svisit your account page%2$s and verify it.
ca: Llicència no vàlida. %1$sVisiteu la pàgina del vostre compte%2$s i verifiqueu-la.

note: translators: %1$s is a date, %2$s is link start tag, %3$s is link end tag.
en: Your license key expired on %1$s. Please %2$srenew your license key%3$s.
ca: La vostra clau de llicència va caducar el %1$s. %2$sRenoveu la vostra clau de llicència%3$s.

en: Manage licenses for Polylang Pro and add-ons.
ca: Gestioneu llicències per a Polylang Pro i complements.

en: License keys
ca: Claus de llicència

en: Allows to translate custom post types and taxonomies slugs in URLs.
ca: Permet traduir els àlies dels tipus d'entrada i les taxonomies als URLs.

en: Translate slugs
ca: Tradueix els àlies

en: Allows to share the same URL slug across languages for posts and terms.
ca: Permet compartir el mateix àlies d'URL entre idiomes per a les entrades i els termes.

en: Share slugs
ca: Comparteix els àlies

en: You do not have permission to install plugin updates
ca: No teniu permís per instal·lar actualitzacions d'extensions.

note: translators: Post calendar label. %s: Date.
en: Posts published on %s
ca: Entrades publicades a %s

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
ca: j \d\e F \d\e Y

en: Choose a flag for the language.
ca: Trieu una bandera per a l'idioma.

note: translators: accessibility text
en: Filter by group
ca: Filtra per grup

note: translators:  accessibility text, %s is a string potentially in any language
en: Select %s
ca: Selecciona %s

en: Description
ca: Descripció

en: Module
ca: Mòdul

en: Save Changes
ca: Desa els canvis

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Delete this language and all its associated data
ca: Suprimeix aquest idioma i totes les dades associades

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: Choose %s as default language
ca: Trieu %s com a idioma predeterminat

en: Select as default language
ca: Seleccioneu-lo com a idioma predeterminat

en: Edit this language
ca: Edita aquest idioma

en: You can set them all to the default language.
ca: Els podeu assignar l'idioma predeterminat.

en: There are posts, pages, categories or tags without language.
ca: Hi ha entrades, pàgines, categories o etiquetes sense idioma.

note: translators: %s is an url
en: Polylang was unable to access the %s URL. Please check that the URL is valid.
ca: Polylang no ha pogut accedir a l'URL %s. Comproveu que l'URL sigui vàlid.

note: translators: %s is a native language name
en: Please enter a valid URL for %s.
ca: Introduïu un URL vàlid per a %s.

en: Decide how your URLs will look like.
ca: Decidiu com es veuran els vostres URLs.

en: Deactivated
ca: Desactivat

en: Activate this module
ca: Activa aquest mòdul

en: Deactivate
ca: Desactiva

en: Deactivate this module
ca: Desactiva aquest mòdul

en: Configure this module
ca: Configura aquest mòdul

en: Activate languages and translations management for the custom post types and the taxonomies.
ca: Activeu la gestió d'idiomes i traduccions per als tipus d'entrada i les taxonomies personalitzades.

en: Custom post types and Taxonomies
ca: Tipus d'entrada i taxonomies personalitzades

en: Zimbabwe
ca: Zimbàbue

en: Zambia
ca: Zàmbia

en: South Africa
ca: Sud-àfrica

en: Yemen
ca: Iemen

en: Western Samoa
ca: Samoa Occidental

en: Wallis and Futuna
ca: Wallis i Futuna

en: Wales
ca: Gal·les

en: United States Virgin Islands
ca: Illes Verges Nord-americanes

en: British Virgin Islands
ca: Illes Verges Britàniques

en: Veneto
ca: Vèneto

en: Venezuela
ca: Veneçuela

en: Saint Vincent and the Grenadines
ca: Saint Vincent i les Grenadines

en: Vatican
ca: Vaticà

en: Uruguay
ca: Uruguai

en: United States
ca: Estats Units d'Amèrica

en: Ukraine
ca: Ucraïna

en: Tanzania
ca: Tanzània

en: Trinidad and Tobago
ca: Trinitat i Tobago

en: Turkey
ca: Turquia

en: Tunisia
ca: Tunísia

en: Timor-Leste
ca: Timor Oriental

en: Tajikistan
ca: Tadjikistan

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: French Southern Territories
ca: Terres Australs Franceses

en: Chad
ca: Txad

en: Turks and Caicos Islands
ca: Illes Turks i Caicos

en: Swaziland
ca: Swazilàndia

en: Syria
ca: Síria

en: São Tomé and Príncipe
ca: São Tomé i Príncipe

en: South Sudan
ca: Sudan del Sud

en: Suriname
ca: Surinam

en: Somalia
ca: Somàlia

en: Slovakia
ca: Eslovàquia

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Singapore
ca: Singapur

en: Sweden
ca: Suècia

en: Scotland
ca: Escòcia

en: Solomon Islands
ca: Illes Salomó

en: Saudi Arabia
ca: Aràbia Saudita

en: Rwanda
ca: Ruanda

en: Russia
ca: Rússia

en: Serbia
ca: Sèrbia

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Palestinian Territory
ca: Palestina

en: Saint Pierre and Miquelon
ca: Saint-Pierre i Miquelon

en: Poland
ca: Polònia

en: Philippines
ca: Filipines

en: Papua New Guinea
ca: Papua Nova Guinea

en: French Polynesia
ca: Polinèsia Francesa

en: Peru
ca: Perú

en: Panama
ca: Panamà

en: Occitania
ca: Occitània

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: Norway
ca: Noruega

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: Nigeria
ca: Nigèria

en: Norfolk Island
ca: Illa Norfolk

en: Niger
ca: Níger

en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

en: Namibia
ca: Namíbia

en: Mozambique
ca: Moçambic

en: Malaysia
ca: Malàisia

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Mauritius
ca: Maurici

en: Mauritania
ca: Mauritània

en: Martinique
ca: Martinica

en: Northern Mariana Islands
ca: Illes Mariannes Septentrionals

en: Macao
ca: Macau

en: Mongolia
ca: Mongòlia

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Moldova
ca: Moldàvia

en: Monaco
ca: Mònaco

en: Morocco
ca: Marroc

en: Libya
ca: Líbia

en: Latvia
ca: Letònia

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: Lithuania
ca: Lituània

en: Liberia
ca: Libèria

en: Lebanon
ca: Líban

en: Cayman Islands
ca: Illes Caiman

en: South Korea
ca: Corea del Sud

en: North Korea
ca: Corea del Nord

en: Saint Kitts and Nevis
ca: Saint Kitts i Nevis

en: Comoros
ca: Comores

en: Cambodia
ca: Cambodja

en: Kyrgyzstan
ca: Kirguizistan

en: Japan
ca: Japó

en: Jordan
ca: Jordània

en: Italy
ca: Itàlia

en: Iceland
ca: Islàndia

en: British Indian Ocean Territory
ca: Territori Britànic de l'Oceà Índic

en: India
ca: Índia

en: Republic of Ireland
ca: Irlanda

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: Hungary
ca: Hongria

en: Haiti
ca: Haití

en: Croatia
ca: Croàcia

en: Honduras
ca: Hondures

en: Heard Island and McDonald Islands
ca: Illes Heard i McDonald

en: Guinea-Bissau
ca: Guinea Bissau

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
ca: Illes Geòrgia del Sud i Sandwich del Sud

en: Greece
ca: Grècia

en: Equatorial Guinea
ca: Guinea Equatorial

en: Guadeloupe
ca: Guadalupe

en: Gambia
ca: Gàmbia

en: Greenland
ca: Groenlàndia

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: United Kingdom
ca: Regne Unit

en: Galicia
ca: Galícia

en: France
ca: França

en: Faroe Islands
ca: Illes Fèroe

en: Micronesia
ca: Micronèsia

en: Falkland Islands
ca: Illes Falkland

en: Finland
ca: Finlàndia

en: Ethiopia
ca: Etiòpia

en: Spain
ca: Espanya

en: England
ca: Anglaterra

en: Western Sahara
ca: Sàhara Occidental

en: Egypt
ca: Egipte

en: Estonia
ca: Estònia

en: Ecuador
ca: Equador

en: Algeria
ca: Algèria

en: Dominican Republic
ca: República Dominicana

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Germany
ca: Alemanya

en: Czech Republic
ca: República Txeca

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Christmas Island
ca: Illa Christmas

en: Cape Verde
ca: Cap Verd

en: Colombia
ca: Colòmbia

en: China
ca: Xina

en: Cameroon
ca: Camerun

en: Chile
ca: Xile

en: Cook Islands
ca: Illes Cook

en: Ivory Coast
ca: Costa d'Ivori

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Central African Republic
ca: República Centreafricana

en: Democratic Republic of the Congo
ca: República Democràtica del Congo

en: Catalonia
ca: Catalunya

en: Canada
ca: Canadà

en: Belarus
ca: Bielorússia

en: Bahamas
ca: Bahames

en: Brazil
ca: Brasil

en: Bolivia
ca: Bolívia

en: Bermuda
ca: Bermudes

en: Benin
ca: Benín

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Basque Country
ca: País Basc

en: Bosnia and Herzegovina
ca: Bòsnia i Hercegovina

en: Azerbaijan
ca: Azerbaidjan

en: Åland Islands
ca: Illes Åland

en: Australia
ca: Austràlia

en: Austria
ca: Àustria

en: American Samoa
ca: Samoa Nord-americana

en: Arab league
ca: Lliga Àrab

en: Netherlands Antilles
ca: Antilles Neerlandeses

en: Armenia
ca: Armènia

en: Albania
ca: Albània

en: Antigua and Barbuda
ca: Antigua i Barbuda

en: Afghanistan
ca: Afganistan

en: United Arab Emirates
ca: Emirats Àrabs Units

note: translators: accessibility text
en: Translation
ca: Traducció

en: Posts Page
ca: Pàgina d'entrades

en: Front Page
ca: Portada

en: Add to Menu
ca: Afegeix al menú

en: The flag does not exist
ca: La bandera no existeix

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: Add a translation in %s
ca: Afegeix una traducció en %s

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: This item is in %s
ca: Aquesta entrada és en %s

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: Edit the translation in %s
ca: Edita aquesta traducció en %s

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: Edit this item in %s
ca: Edita aquest element en %s

note: Description of the plugin
en: Adds multilingual capability to WordPress
ca: Afegeix capacitat multilingüística a WordPress

en: Activate
ca: Activa

en: Activated
ca: Activat

en: Close
ca: Tanca

en: Polylang has been deactivated because you upgraded from a too old version.
ca: S'ha desactivat Polylang perquè l'heu actualitzat des d'una versió massa antiga.

en: Title:
ca: Títol:

en: Displays a language switcher
ca: Mostra un selector d'idioma

en: Displays as a dropdown
ca: Mostra com a desplegable

en: Hides languages with no translation
ca: Amaga els idiomes que no tinguin traducció

en: Hides the current language
ca: Amaga l'idioma actual

en: Forces link to front page
ca: Força un enllaç cap a la pàgina d'inici

en: Displays flags
ca: Mostra les banderes

en: Displays language names
ca: Mostra els noms dels idiomes

en: Import <strong>posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags</strong> from a WordPress export file.
ca: Importa <strong>entrades, pàgines, comentaris, camps personalitzats, categories i etiquetes</strong> des d'un fitxer de WordPress.

en: Uncategorized
ca: Sense categoria

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Search
ca: Cerca

en: Use this to remove unused strings from database, for example after a plugin has been uninstalled.
ca: Utilitzeu aquesta opció per treure de la base de dades cadenes que ja no es fan servir, per exemple, després de desinstal·lar una extensió.

en: Clean strings translation database
ca: Neteja la base de dades de traduccions de cadenes

en: Search translations
ca: Cerca traduccions

en: The synchronization options allow to maintain exact same values (or translations in the case of taxonomies and page parent) of meta content between the translations of a post or page.
ca: Les opcions de sincronització permeten mantenir exactament els mateixos valors (o traduccions en cas de taxonomies i pàgines mare) de contingut meta entre les traduccions d'una entrada o pàgina.

en: Synchronization
ca: Sincronització

en: Activate languages and translations for custom taxonomies.
ca: Activeu els idiomes i les traduccions per a les taxonomies personalitzades.

en: Custom taxonomies
ca: Taxonomies personalitzades

en: Activate languages and translations for custom post types.
ca: Activeu els idiomes i les traduccions per als tipus d'entrada personalitzats.

en: Custom post types
ca: Tipus d'entrada personalitzats

en: Media
ca: Mèdia

en: Detect browser language
ca: Detecta l'idioma del navegador

note: translators: %1$s example url when the option is active. %2$s example url when the option is not active
en: Example: %1$s instead of %2$s
ca: Exemple: %1$s en comptes de %2$s

en: The front page URL contains the language code instead of the page name or page id
ca: L'URL de la pàgina inicial conté el codi d'idioma en comptes del nom o l'identificador de la pàgina

en: Keep /language/ in pretty permalinks
ca: Manté la part /language/ als enllaços permanents

en: Remove /language/ in pretty permalinks
ca: Suprimeix la part /idioma/ dels enllaços permanents

en: Hide URL language information for default language
ca: Amaga la informació d'idioma de l'URL a l'idioma predeterminat

en: The language is set from different domains
ca: L'idioma s'extreu a partir dels diversos dominis

en: The language is set from the subdomain name in pretty permalinks
ca: L'idioma s'extreu del nom del subdomini dels enllaços permanents

en: Example:
ca: Exemple:

en: The language is set from the code in the URL
ca: L'idioma s'extreu del codi de l'URL

en: The language is set from the directory name in pretty permalinks
ca: L'idioma s'extreu del nom del directori dels enllaços permanents

en: Posts, pages, categories and tags URLs will not be modified.
ca: No es modificaran els URLs de les entrades, pàgines, categories i etiquetes.

en: The language is set from content
ca: L'idioma s'extreu del contingut

en: URL modifications
ca: Modificacions d'URL

note: translators: accessibility text
en: Default language
ca: Idioma predeterminat

en: Update
ca: Actualitza

en: Position of the language in the language switcher
ca: Posició de l'idioma al selector d'idioma

en: Choose the text direction for the language
ca: Trieu la direcció del text de l'idioma

en: right to left
ca: de dreta a esquerra

en: left to right
ca: d'esquerra a dreta

en: Text direction
ca: Direcció del text

en: Language code - preferably 2-letters ISO 639-1  (for example: en)
ca: Codi d'idioma - preferiblement de dues lletres segons la norma ISO 639-1 (per exemple: ca)

en: Language code
ca: Codi d'idioma

en: WordPress Locale for the language (for example: en_US). You will need to install the .mo file for this language.
ca: Configuració regional del WordPress de l'idioma (per exemple: ca). Haureu d'instal·lar el fitxer .mo d'aquest idioma.

en: The name is how it is displayed on your site (for example: English).
ca: El nom és el que apareix al vostre lloc web (per exemple: Català).

en: You can choose a language in the list or directly edit it below.
ca: Podeu triar un idioma de la llista o editar-lo directament a continuació.

en: Choose a language
ca: Trieu un idioma

en: Add new language
ca: Afegeix un nou idioma

en: Edit language
ca: Edita l'idioma

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: Polylang is provided with an extensive %1$sdocumentation%2$s (in English). It includes information on how to set up your multilingual site and use it on a daily basis; FAQs, and documentation for developers to adapt their plugins and themes.
ca: Polylang té una %1$sdocumentació%2$s extensa (en anglès). Inclou informació sobre com configurar un lloc multilingüe i utilitzar-lo diàriament; preguntes freqüents i documentació per als desenvolupadors per adaptar les seves extensions i temes.

en: Filter
ca: Filtra

en: View all groups
ca: Visualitza tots els grups

en: Translations
ca: Traduccions

en: Group
ca: Grup

en: Name
ca: Nom

en: String
ca: Cadena

en: Posts
ca: Entrades

en: Flag
ca: Bandera

en: Order
ca: Ordre

en: Code
ca: Codi

en: Locale
ca: Configuració regional

en: Full name
ca: Nom complet

en: Delete
ca: Suprimeix

en: You are about to permanently delete this language. Are you sure?
ca: Esteu a punt de suprimir aquest idioma de manera permanent. N'esteu segur?

en: Featured image
ca: Imatge destacada

en: Page order
ca: Ordre de la pàgina

en: Page template
ca: Plantilla de la pàgina

en: Page parent
ca: Pàgina mare

en: Post format
ca: Format de l'entrada

en: Published date
ca: Data de publicació

en: Sticky posts
ca: Entrades fixades

en: Ping status
ca: Estat dels pings

en: Comment status
ca: Estat dels comentaris

en: Custom fields
ca: Camps personalitzats

en: Settings saved.
ca: S'ha desat la configuració.

en: Translations updated.
ca: Traduccions actualitzades.

en: Strings translations
ca: Traduccions de cadenes

en: About Polylang
ca: Quant a Polylang

en: The language was created, but the WordPress language file was not downloaded. Please install it manually.
ca: S'ha creat l'idioma, però el fitxer .mo per a aquest idioma no s'ha descarregat. Instal·leu-lo manualment.

en: Filters content by language
ca: Filtres de contingut per idioma

en: Show all languages
ca: Mostra tots els idiomes

en: Settings
ca: Opcions

en: Widget text
ca: Text del giny

en: Widget title
ca: Títol del giny

en: Language switcher
ca: Selector d'idioma

en: The language must have a name
ca: L'idioma ha de tenir un nom

en: The language code must be unique
ca: El codi d'idioma ha de ser únic

en: The language code contains invalid characters
ca: El codi d'idioma conté caràcters que no són vàlids

en: Enter a valid WordPress locale
ca: Introduïu un configuració regional vàlida del WordPress

en: Language updated.
ca: Idioma actualitzat.

en: Language deleted.
ca: Idioma suprimit.

en: Language added.
ca: Idioma afegit.

en: Impossible to add the language.
ca: No es pot afegir l'idioma.

en: All languages
ca: Tots els idiomes

en: The widget is displayed for:
ca: El giny es mostra per a:

en: None
ca: Cap

en: Sets the language
ca: Estableix l'idioma

en: Edit
ca: Edita

en: (no parent)
ca: (sense pàgina mare)

en: Languages
ca: Idiomes

en: Language
ca: Idioma

en: &mdash; No Change &mdash;
ca: &mdash; Sense canvis &mdash;
