Plugins - Polylang - Stable (latest release) - en to gl_ES translation catalogue (435 entries)

en: %1$s has deactivated itself because you are using an old version of PHP. You are using using PHP %2$s. %1$s requires PHP %3$s.
gl_ES: %1$s desactivouse el mesmo porque estás usando unha versión antiga de PHP. Estás usando PHP %2$s. %1$s necesita PHP %3$s.

en: %1$s has deactivated itself because you are using an old version of WordPress. You are using using WordPress %2$s. %1$s requires at least WordPress %3$s.
gl_ES: %1$s desactivouse el mesmo porque estás usando unha versión antiga de WordPress. Estás usando WordPress %2$s. %1$s necesita, polo menos, WordPress %3$s.

en: %1$sView version %2$s details%3$s or %4$supdate now%5$s.
gl_ES: %1$sVer detalles da versión %2$s%3$s ou %4$sactualiza agora%5$s.

en: %1$sView version %2$s details%3$s.
gl_ES: %1$sVer detalles da versión %2$s%3$s.

en: %s &rsaquo; Setup
gl_ES: %s &rsaquo; Configuración

en: %s information
gl_ES: %s información

en: %s options
gl_ES: Opcións de %s

en: %s: add this language and continue to the next step
gl_ES: %s: engadir este idioma e continuar co seguinte paso

en: %s: don't add this language and continue to the next step
gl_ES: %s: non engadir este idioma e continuar co seguinte paso

en: %s: stay at this step
gl_ES: %s: mantente neste paso

en: &mdash; No Change &mdash;
gl_ES: &mdash; Sen cambio &mdash;

en: (no parent)
gl_ES: (sen primario)

en: A language wasn't added.
gl_ES: Non se engadiu ningún idioma.

en: About Polylang
gl_ES: Sobre Polylang

en: Activate
gl_ES: Activar

en: Activate languages and translations for custom post types.
gl_ES: Activar idiomas e traducións para tipos de artigo personalizado.

en: Activate languages and translations for custom taxonomies.
gl_ES: Activar idiomas e traducións para taxonomías personalizadas.

en: Activate languages and translations for media only if you need to translate the text attached to the media: the title, the alternative text, the caption, the description... Note that the file is not duplicated.
gl_ES: Activa os idiomas e traducións para os medios só se necesitas traducir o texto adxunto ao medio: o título, o texto alternativo, a lenda, a descrición... Ten en conta que non se duplica o arquivo.

en: Activate languages and translations management for the custom post types and the taxonomies.
gl_ES: Activar a xestión de idiomas e traducións para os tipos de contido personalizados e as taxonomías.

en: Activate this module
gl_ES: Activar este módulo

en: Activated
gl_ES: Activado

en: Add a translation in %s
gl_ES: Engadir unha tradución en %s

en: Add new language
gl_ES: Engadir novo idioma

en: Add to Menu
gl_ES: Engadir ao menú

en: Adds multilingual capability to WordPress
gl_ES: Engade funcionalidades multilingüe a WordPress

en: Afghanistan
gl_ES: Afganistán

en: After the pages is created, it is up to you to put the translated content in each page linked to each language.
gl_ES: Despois de crear as páxinas, depende de ti pór o contido traducido en cada páxina vinculada a cada idioma.

en: Algeria
gl_ES: Arxelia

en: All languages
gl_ES: Todos os idiomas

en: All languages have a translated homepage
gl_ES: Todos os idiomas teñen unha páxina de inicio traducida

en: Allow Polylang to translate media
gl_ES: Permitir que Polylang traduza medios

en: Allows to share the same URL slug across languages for posts and terms.
gl_ES: Permite compartir o mesmo slug de URL de entradas e termos para distintos idiomas.

en: Allows to translate custom post types and taxonomies slugs in URLs.
gl_ES: Permite a tradución nas URL dos slugs dos tipos de contido personalizado e das taxonomías.

en: American Samoa
gl_ES: Samoa Americana

en: Antigua and Barbuda
gl_ES: Antiga e Barbuda

en: Arab league
gl_ES: Liga Árabe

en: Argentina
gl_ES: Arxentina

en: Azerbaijan
gl_ES: Acerbaixán

en: Bahrain
gl_ES: Bahrein

en: Basque Country
gl_ES: País Vasco

en: Before upgrading to %2$s, please upgrade to %1$s.
gl_ES: Actualiza a %1$s antes de actualizar a %2$s, por favor.

en: Belarus
gl_ES: Bielorrusia

en: Belau
gl_ES: Palau

en: Belgium
gl_ES: Bélxica

en: Belize
gl_ES: Belice

en: Bermuda
gl_ES: Illas Bermudas

en: Bhutan
gl_ES: Bután

en: Bosnia and Herzegovina
gl_ES: Bosnia e Hercegovina

en: Botswana
gl_ES: Botsuana

en: Brazil
gl_ES: Brasil

en: British Indian Ocean Territory
gl_ES: Territorio Británico do Océano Índico

en: British Virgin Islands
gl_ES: Illas Virxes Británicas

en: Buy now
gl_ES: Comprar agora

en: Cameroon
gl_ES: Camerún

en: Canada
gl_ES: Canadá

en: Cancel
gl_ES: Cancelar

en: Cape Verde
gl_ES: Cabo Verde

en: Catalonia
gl_ES: Cataluña

en: Cayman Islands
gl_ES: Illas Caimán

en: Central African Republic
gl_ES: República Africana Central

en: Chad
gl_ES: Xad

en: Choose %s as default language
gl_ES: Escoller %s como idioma predefinido

en: Choose a flag for the language.
gl_ES: Escoller unha bandeira para o idioma.

en: Choose a language
gl_ES: Escolla un idioma

en: Choose the language to be assigned
gl_ES: Elixir o idioma que se asignará

en: Choose the text direction for the language
gl_ES: Escolle a orientación do texto para o idioma

en: Christmas Island
gl_ES: Illa de Nadal

en: Clean strings translation database
gl_ES: Limpar base de datos das cadeas de tradución

en: Close
gl_ES: Pechar

en: Code
gl_ES: Código

en: Comment status
gl_ES: Estado do comentario

en: Comoros
gl_ES: Comores

en: Configure this module
gl_ES: Configurar este módulo

en: Contact your network administrator to install the update.
gl_ES: Contacta co teu administrador da rede para instalar a actualización.

en: Content
gl_ES: Contido

en: Content without language
gl_ES: Contido sen idioma

en: Continue
gl_ES: Continuar

en: Cook Islands
gl_ES: Illas Cook

en: Create menus
gl_ES: Crear menús

en: Croatia
gl_ES: Croacia

en: Custom fields
gl_ES: Campos personalizados

en: Custom post types
gl_ES: Tipos de artigos personalizados

en: Custom post types and Taxonomies
gl_ES: Tipos de artigos personalizados e taxonomías

en: Custom taxonomies
gl_ES: Taxonomías personalizadas

en: Cyprus
gl_ES: Chipre

en: Czech Republic
gl_ES: República Checa

en: Deactivate
gl_ES: Desactivar

en: Deactivate this module
gl_ES: Desactivar este módulo

en: Deactivated
gl_ES: Desactivado

en: Decide how your URLs will look like.
gl_ES: Decidir como se verán as ligazóns.

en: Default language
gl_ES: Idioma predefinido

en: Delete
gl_ES: Eliminar

en: Delete this language and all its associated data
gl_ES: Eliminar este idioma e os datos asociados

en: Democratic Republic of the Congo
gl_ES: República Democrática do Congo

en: Denmark
gl_ES: Dinamarca

en: Description
gl_ES: Descrición

en: Detect browser language
gl_ES: Detectar idioma do navegador

en: Detect browser language activated
gl_ES: Activado o detector de idioma do navegador

en: Detect browser language deactivated
gl_ES: Desactivado o detector de idioma do navegador

en: Dismiss this notice.
gl_ES: Ignorar este aviso.

en: Display URL language information for default language
gl_ES: Mostra a información de idioma da URL no idioma por defecto

en: Displays a language switcher
gl_ES: Amosar un conmutador de idioma

en: Displays as a dropdown
gl_ES: Mostrar como menú despregable

en: Displays flags
gl_ES: Amosar bandeiras

en: Displays language names
gl_ES: Amosar nomes de idiomas

en: Djibouti
gl_ES: Xibuti

en: Do you want to add this language before continuing to the next step?
gl_ES: Queres engadir este idioma antes de continuar co seguinte paso?

en: Dominican Republic
gl_ES: República Dominicana

en: Edit
gl_ES: Editar

en: Edit language
gl_ES: Editar idioma

en: Edit the translation in %s
gl_ES: Editar a tradución en %s

en: Edit this item in %s
gl_ES: Editar este elemento en %s

en: Edit this language
gl_ES: Editar este idioma

en: Egypt
gl_ES: Exipto

en: England
gl_ES: Inglaterra

en: Enter a valid WordPress locale
gl_ES: Insire unha configuración rexional de idioma de WordPess válido

en: Equatorial Guinea
gl_ES: Guinea Ecuatorial

en: Error
gl_ES: Erro

en: Ethiopia
gl_ES: Etiopía

en: Example:
gl_ES: Exemplo:

en: Example: %1$s instead of %2$s
gl_ES: Exemplo: %1$s no lugar de %2$s

en: Falkland Islands
gl_ES: Illas Malvinas

en: Faroe Islands
gl_ES: Illas Feroe

en: Featured image
gl_ES: Imaxe destacada

en: Fiji
gl_ES: Fixi

en: Filter
gl_ES: Filtro

en: Filter by group
gl_ES: Filtrar por grupo

en: Filters content by language
gl_ES: Filtrar contido por idioma

en: Finland
gl_ES: Finlandia

en: First we are going to define the languages that you will use on your website.
gl_ES: Primeiro definiremos os idiomas que usarás na túa web.

en: Flag
gl_ES: Marca

en: Flag used in the language switcher: %s
gl_ES: Indicador utilizado no selector de idioma: %s

en: For your site to work correctly, this page must be translated in all available languages.
gl_ES: Para que o teu sitio funcione correctamente, esta páxina debe ser traducida a todos os idiomas dispoñibles.

en: For your site to work correctly, you need to assign a language to all your contents.
gl_ES: Para que o teu sitio funcione correctamente, tes que asignar un idioma a todos os teus contidos.

en: Forces link to front page
gl_ES: Forzar ligazón á páxina principal

en: France
gl_ES: Francia

en: French Polynesia
gl_ES: Polinesia Francesa

en: French Southern Territories
gl_ES: Territorios de ultramar de Francia

en: Front Page
gl_ES: Páxina de inicio

en: Full name
gl_ES: Nome completo

en: Gabon
gl_ES: Gabón

en: Georgia
gl_ES: Xeorxia

en: Germany
gl_ES: Alemaña

en: Ghana
gl_ES: Gana

en: Greece
gl_ES: Grecia

en: Greenland
gl_ES: Groenlandia

en: Grenada
gl_ES: Granada

en: Group
gl_ES: Grupo

en: Guadeloupe
gl_ES: Guadalupe

en: Guyana
gl_ES: Güiana

en: Haiti
gl_ES: Haití

en: Heard Island and McDonald Islands
gl_ES: Illa Heard e Illas McDonald

en: Help
gl_ES: Axuda

en: Hide URL language information for default language
gl_ES: Agochar información URL de idioma para o predefinido

en: Hides languages with no translation
gl_ES: Agochar idiomas sen tradución

en: Hides the current language
gl_ES: Agochar o idioma actual

en: Homepage
gl_ES: Páxina de inicio

en: Homepage translated
gl_ES: Páxina de inicio traducida

en: Hong Kong
gl_ES: Hong Kong RAE de China

en: Hungary
gl_ES: Hungría

en: Iceland
gl_ES: Islandia

en: If you add a new language, don't forget to translate your homepage.
gl_ES: Se engades un novo idioma, non olvides traducir a túa páxina de inicio.

en: If you attempt to modify them anyway, your changes will not be saved.
gl_ES: Se intentas modificalos de todos modos, os teus cambios non se gardarán.

en: Ignore
gl_ES: Ignorar

en: Import <strong>posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags</strong> from a WordPress export file.
gl_ES: Importar <strong>artigos, páxinas, comentarios, campos personalizados, categorías e etiquetas</strong> dun ficheiro de exportación WordPress.

en: Impossible to add the language.
gl_ES: Imposible engadir o idioma.

en: Invalid license. Please %1$svisit your account page%2$s and verify it.
gl_ES: Licenza non válida. %1$sVisita a túa conta%2$s e compróbaa.

en: Iran
gl_ES: Irán

en: It is mandatory to translate the static front page in all languages.
gl_ES: É obrigatorio traducir a portada estática en todos os idiomas.

en: Italy
gl_ES: Italia

en: Its language is : %s.
gl_ES: O teu idioma é: %s.

en: Ivory Coast
gl_ES: Costa de Marfil

en: Jamaica
gl_ES: Xamaica

en: Japan
gl_ES: Xapón

en: Jordan
gl_ES: Xordania

en: Keep /language/ in pretty permalinks
gl_ES: Manter /idioma/ nas ligazóns permanentes á man

en: Kenya
gl_ES: Quenia

en: Kurdistan
gl_ES: Kurdistán

en: Kyrgyzstan
gl_ES: Quirguicistán

en: Language
gl_ES: Idioma

en: Language added.
gl_ES: Idioma engadido.

en: Language code
gl_ES: Código de idioma

en: Language code - preferably 2-letters ISO 639-1  (for example: en)
gl_ES: Código de idioma - preferible ISO 639-1 de 2 letras (por exemplo: en)

en: Language deleted.
gl_ES: Idioma detectado.

en: Language switcher
gl_ES: Conmutador de idioma

en: Language updated.
gl_ES: Idioma actualizado.

en: Language: %s
gl_ES: Idioma: %s

en: Languages
gl_ES: Idiomas

en: Languages already defined
gl_ES: Idiomas xa definidos

en: Latvia
gl_ES: Letonia

en: Lebanon
gl_ES: Líbano

en: Libya
gl_ES: Libia

en: License keys
gl_ES: Claves de licenza

en: Licenses
gl_ES: Licenzas

en: Lithuania
gl_ES: Lituania

en: Locale
gl_ES: Configuración rexional

en: Luxembourg
gl_ES: Luxemburgo

en: Macao
gl_ES: Macau

en: Malawi
gl_ES: Malaui

en: Malaysia
gl_ES: Malaisia

en: Maldives
gl_ES: Maldivas

en: Manage licenses for Polylang Pro and add-ons.
gl_ES: Xestionar licenzas para Polylang Pro e as súas extensións.

en: Marshall Islands
gl_ES: Illas Marshall

en: Martinique
gl_ES: Martinica

en: Mauritius
gl_ES: Mauricio

en: Media
gl_ES: Multimedia

en: Mexico
gl_ES: México

en: Module
gl_ES: Módulo

en: Monaco
gl_ES: Mónaco

en: Morocco
gl_ES: Marrocos

en: Name
gl_ES: Nome

en: Netherlands
gl_ES: Países Baixos

en: Netherlands Antilles
gl_ES: Antillas Neerlandesas

en: New Caledonia
gl_ES: Nova Caledonia

en: New Zealand
gl_ES: Nova Celandia

en: Next step
gl_ES: Seguinte paso

en: Niger
gl_ES: Níxer

en: Nigeria
gl_ES: Nixeria

en: No
gl_ES: Non

en: None
gl_ES: Nada

en: Norfolk Island
gl_ES: Illa Norfolk

en: North Korea
gl_ES: Corea do Norte

en: North Macedonia
gl_ES: Macedonia do Norte

en: Northern Mariana Islands
gl_ES: Illas Marianas do Norte

en: Norway
gl_ES: Noruega

en: Not loaded. Contact your host provider.
gl_ES: Sen cargar. Contacta co teu provedor de aloxamento.

en: Not right now
gl_ES: Agora non

en: Oman
gl_ES: Omán

en: One language is well defined and assigned to your home page.
gl_ES: Un idioma está bien definido e asignado á túa páxina de inicio.

en: Order
gl_ES: Orde

en: PHP SimpleXML extension
gl_ES: Extensión PHP SimpleXML

en: Page order
gl_ES: Orde de páxina

en: Page parent
gl_ES: Páxina primaria

en: Page template
gl_ES: Páxina modelo

en: Pakistan
gl_ES: Paquistán

en: Palestinian Territory
gl_ES: Territorio Palestino

en: Panama
gl_ES: Panamá

en: Papua New Guinea
gl_ES: Papúa Nova Guinea

en: Paraguay
gl_ES: Paraguai

en: Peru
gl_ES: Perú

en: Philippines
gl_ES: Filipinas

en: Ping status
gl_ES: Estado do ping

en: Please enter a valid URL for %s.
gl_ES: Insire unha ligazón válida para %s.

en: Please enter your license key: | Please enter your license keys:
gl_ES[0]: Por favor, introduce a túa clave de licenza:
gl_ES[1]: Por favor, introduce as túas claves de licenza:

en: Poland
gl_ES: Polonia

en: Polylang allows you to translate the text attached to your media, for example the title, the alternative text, the caption, or the description.
gl_ES: Polylang permíteche traducir o texto adxunto aos teus medios, por exemplo, o título do texto alternativo, a lenda ou a descrición.

en: Polylang has been deactivated because you upgraded from a too old version.
gl_ES: Polylang desactivouse porque actualizaches dende un versión demasiado vella.

en: Polylang is provided with an extensive %1$sdocumentation%2$s (in English). It includes information on how to set up your multilingual site and use it on a daily basis; FAQs, and documentation for developers to adapt their plugins and themes.
gl_ES: Polylang provese cunha extensa %1$sdocumentación%2$s (en inglés). Inclúe información de como configurar o teu sitio multilingüe e usalo a diario; FAQs e documentación para desenvolvedores para adaptar plugins e temas.

en: Polylang was unable to access the %s URL. Please check that the URL is valid.
gl_ES: Polylang non puido acceder á URL de %s. Por favor, comproba que a URL é válida.

en: Position of the language in the language switcher
gl_ES: Posición do idioma no conmutador de idioma

en: Post format
gl_ES: Formato de artigo

en: Posts
gl_ES: Artigos

en: Posts Page
gl_ES: Páxina de artigos

en: Posts published on %s
gl_ES: Artigos publicados en %s

en: Posts without language
gl_ES: Entradas sen idioma

en: Posts, pages, categories and tags URLs will not be modified.
gl_ES: Non se modificarán as URL dasentradas, páxinas, categorías nin das etiquetas.

en: Previous and next months
gl_ES: Meses anteriores e seguintes

en: Privacy Policy Page
gl_ES: Páxina da política de privacidade

en: Published date
gl_ES: Data de publicación

en: Puerto Rico
gl_ES: Porto Rico

en: Purchase Polylang Business Pack
gl_ES: Comprar «Polylang Business Pack»

en: Read documentation
gl_ES: Ler a documentación

en: Ready!
gl_ES: Listo!

en: Remove
gl_ES: Eliminar

en: Remove /language/ in pretty permalinks
gl_ES: Eliminar /idioma/ nas ligazóns permanentes á man

en: Remove this language
gl_ES: Eliminar este idioma

en: Republic of Ireland
gl_ES: República de Irlanda

en: Return to the Dashboard
gl_ES: Volver ao escritorio

en: Romania
gl_ES: Romanía

en: Run the Setup Wizard
gl_ES: Executar o asistente de configuración

en: Russia
gl_ES: Rusia

en: Rwanda
gl_ES: Ruanda

en: Saint Helena
gl_ES: Santa Helena

en: Saint Kitts and Nevis
gl_ES: San Cristovo e Nevis

en: Saint Lucia
gl_ES: Santa Lucía

en: Saint Pierre and Miquelon
gl_ES: San Pedro e Miguelón

en: Saint Vincent and the Grenadines
gl_ES: San Vicente e Granadinas

en: Saudi Arabia
gl_ES: Arabia Saudita

en: Save Changes
gl_ES: Gardar cambios

en: Scotland
gl_ES: Escocia

en: Search
gl_ES: Procurar

en: Search translations
gl_ES: Buscar traducións

en: Select %s
gl_ES: Seleccionar %s

en: Select a language to be added
gl_ES: Seleccionar un idioma para engadir

en: Select as default language
gl_ES: Seleccionar como idioma predefinido

en: Sets the language
gl_ES: Configurar o idioma

en: Settings
gl_ES: Axustes

en: Settings saved.
gl_ES: Axustes gardados.

en: Setup
gl_ES: Configuración

en: Seychelles
gl_ES: Seixeles

en: Share slugs
gl_ES: Compartir slugs

en: Show all languages
gl_ES: Amosar todos os idiomas

en: Sierra Leone
gl_ES: Serra Leoa

en: Singapore
gl_ES: Singapur

en: Skip setup
gl_ES: Saltar a configuración

en: Slovakia
gl_ES: Eslovaquia

en: Slovenia
gl_ES: Eslovenia

en: Solomon Islands
gl_ES: Illas Salomón

en: Some taxonomies or metadata may be synchronized with existing translations that you are not allowed to modify.
gl_ES: Algunhas taxonomías ou metadatos poden estar sincronizados con traducións existentes que non estás autorizado a modificar.

en: Some themes or plugins may not be fully compatible with the language defined by the content or by domains.
gl_ES: Algúns temas e plugins poden non ser totalmente compatibles co idioma definido polo contido ou polos dominios.

en: Sorry, you are not allowed to manage options for this site.
gl_ES: Síntoo, non tes permiso para xestionar as opcións neste sitio.

en: South Africa
gl_ES: Sudáfrica

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
gl_ES: Illas Xeorxia do Sur e Sandwich do Sur

en: South Korea
gl_ES: Corea do Sur

en: South Sudan
gl_ES: Sudán do Sur

en: Spain
gl_ES: España

en: Sticky posts
gl_ES: Artigos fixos

en: String
gl_ES: Cadea

en: Strings translations
gl_ES: Cadeas traducións

en: Sudan
gl_ES: Sudán

en: Support and extra features are available to %1$sPolylang Pro%2$s users.
gl_ES: Asistencia e características adicionais dispoñibles para usuarios de %1$sPolylang Pro%2$s.

en: Swaziland
gl_ES: Suacilandia

en: Sweden
gl_ES: Suecia

en: Switzerland
gl_ES: Suíza

en: Synchronization
gl_ES: Sincronización

en: Synchronization disabled
gl_ES: Sincronización desactivada

en: Syria
gl_ES: Siria

en: São Tomé and Príncipe
gl_ES: San Tomé e Príncipe

en: Taiwan
gl_ES: Taiwán

en: Tajikistan
gl_ES: Taxiquistán

en: Taxonomies
gl_ES: Taxonomías

en: Terms without language
gl_ES: Termos sen idioma

en: Text direction
gl_ES: Orientación do texto

en: Thailand
gl_ES: Tailandia

en: Thank you for activating Polylang. If you want more advanced features - duplication, synchronization, REST API support, integration with other plugins, etc. - or further help provided by our Premium support, we recommend you upgrade to Polylang Pro.
gl_ES: Grazas por activar Polylang. Se queres características máis avanzadas —duplicación, sincronización, compatibilidade coa API REST, integración con outros plugins, etc.— ou a axuda adicional proporcionada polo noso soporte Premium, recomendámosche que actualices a Polylang Pro.

en: The flag does not exist
gl_ES: A bandeira non existe

en: The front page URL contains the language code instead of the page name or page id
gl_ES: A URL da páxina de inicio contén o código de idioma no lugar do nome ou do ID da páxina

en: The front page URL contains the page name or page id instead of the language code
gl_ES: A URL de portada contén o mesmo nome ou ID de páxina, en vez do código de idioma

en: The homepage is not translated in all languages
gl_ES: A páxina de inicio non está traducida a todos os idiomas.

en: The language code contains invalid characters
gl_ES: O idioma contén caracteres non válidos

en: The language code must be unique
gl_ES: O código de idioma debe ser único

en: The language does not seem to exist.
gl_ES: O idioma non parece existir.

en: The language is set from content
gl_ES: O idioma estableceuse desde o contido

en: The language is set from different domains
gl_ES: O idioma estableceuse desde diferentes dominios

en: The language is set from the code in the URL
gl_ES: O idioma estableceuse desde o código na URL

en: The language is set from the directory name in pretty permalinks
gl_ES: O idioma estableceuse desde o nome do directorio nas ligazóns permanentes á man

en: The language is set from the subdomain name in pretty permalinks
gl_ES: O idioma estableceuse desde o nome do subdominio nas ligazóns á man

en: The language must have a name
gl_ES: O idioma debe ter un nome

en: The language was created, but the WordPress language file was not downloaded. Please install it manually.
gl_ES: O idioma creouse, pero o ficheiro de idioma do WordPress non se descargou. Instálao manualmente.

en: The license key never expires.
gl_ES: A túa clave de licenza nunca caducará.

en: The media are not translated
gl_ES: Os medios non están traducidos

en: The media are translated
gl_ES: Os medios están traducidos

en: The name is how it is displayed on your site (for example: English).
gl_ES: O nome como se amosará no teu sitio (por exemplo: Inglés).

en: The selected language below will be applied to all your content without an assigned language.
gl_ES: O idioma seleccionado a continuación aplicarase a todo o teu contido sen un idioma asignado.

en: The synchronization options allow to maintain exact same values (or translations in the case of taxonomies and page parent) of meta content between the translations of a post or page.
gl_ES: As opcións de sincronización permiten manter os mesmo valores (ou traducións no caso de taxonomías e páxina primaria) do contido META entre as traducións dun artigo ou páxina.

en: The widget is displayed for:
gl_ES: O trebello amósase para:

en: There are posts, pages, categories or tags without language.
gl_ES: Hai artigos, páxinas, categorías ou etiquetas sen idioma.

en: There is a new version of %1$s available.
gl_ES: Hai unha nova versión do %1$s dispoñíbel.

en: There is an error with a license key.
gl_ES: Hai un erro cunha clave de licenza.

en: This is not a %s license key.
gl_ES: Esta non é unha %s clave de licenza.

en: This item is in %s
gl_ES: Este elemento está en %s

en: This wizard will help you configure your Polylang settings, and get you started quickly with your multilingual website.
gl_ES: Este asistente axudarache a configurar os teus axustes de Polylang e a comenzar rapidamente coa túa web multidioma.

en: Tibet
gl_ES: Tíbet

en: Timor-Leste
gl_ES: Timor Leste

en: Title:
gl_ES: Título:

en: To enable this feature, you need Polylang Pro.
gl_ES: Necesitas Polylang Pro para activar esta característica.

en: To get your website ready, there are still two steps you need to perform manually: add menus in each language, and add a language switcher to allow your visitors to select their preferred language.
gl_ES: Para ter a túa web lista, todavía hai dous pasos que tes que realizar manualmente: engadir os menús en cada idioma e engadir un selector de idioma para permitirlle aos teus visitantes seleccionar o seu idioma preferido.

en: Tokelau
gl_ES: Toquelau

en: Translate slugs
gl_ES: Traducir slugs

en: Translate some pages
gl_ES: Traducir algunhas páxinas

en: Translated user descriptions
gl_ES: Descricións de usuario traducidas

en: Translation
gl_ES: Tradución

en: Translations
gl_ES: Traducións

en: Translations updated.
gl_ES: Traducións actualizadas.

en: Trinidad and Tobago
gl_ES: Trinidad e Tobago

en: Turkey
gl_ES: Turquía

en: Turkmenistan
gl_ES: Turkmenistán

en: Turks and Caicos Islands
gl_ES: Illas Turks e Caicos

en: URL modifications
gl_ES: Modificacións URL

en: Ukraine
gl_ES: Ucraína

en: Uncategorized
gl_ES: Sen categoría

en: Undefined
gl_ES: Non definido

en: United Arab Emirates
gl_ES: Emiratos Árabes Unidos

en: United Kingdom
gl_ES: Reino Unido

en: United States
gl_ES: Estados Unidos

en: United States Virgin Islands
gl_ES: Illas Virxes de Estados Unidos

en: Update
gl_ES: Actualizar

en: Update now.
gl_ES: Actualizar agora.

en: Upgrade now.
gl_ES: Actualizarse agora.

en: Upgrade to Polylang Pro
gl_ES: Actualizar a Polylang Pro

en: Uruguay
gl_ES: Uruguai

en: Use this to remove unused strings from database, for example after a plugin has been uninstalled.
gl_ES: Usa isto para eliminar cadeas sen uso da base de datos, pro exemplo despois de desinstalarse un complemento.

en: User
gl_ES: Usuario

en: User description - %s
gl_ES: Descrición do usuario - %s

en: Uzbekistan
gl_ES: Uzbekistán

en: Vatican
gl_ES: Vaticano

en: Veneto
gl_ES: Véneto

en: View all groups
gl_ES: Ver todos os grupos

en: View pages
gl_ES: Ver as páxinas

en: Wales
gl_ES: Gales

en: Wallis and Futuna
gl_ES: Wallis e Futuna

en: We are going to prepare this page in
gl_ES: Imos preparar esta páxina en

en: We have noticed that you are using Polylang with WooCommerce. To ensure a better compatibility, we recommend you use %s which includes both Polylang Pro and Polylang For WooCommerce.
gl_ES: Démonos conta de que estás usando Polylang con WooCommerce. Para asegurar unha mellor compatibilidade, recomendámosche que uses %s, que inclúe «Polylang Pro» e «Polylang For WooCommerce».

en: We have noticed that you are using Polylang with WooCommerce. To ensure compatibility, we recommend you use %1$sPolylang for WooCommerce%2$s.
gl_ES: Notamos que estás usando Polylang con WooCommerce. Para asegurar a compatibilidade, recomendámosche usar %1$sPolylang for WooCommerce%2$s.

en: We have noticed that you have been using Polylang for some time. We hope you love it, and we would really appreciate it if you would %1$sgive us a 5 stars rating%2$s.
gl_ES: Notamos que xa levas usando Polylang durante un tempo. Esperamos que che guste e agradeceríamosche moito que %1$snos deras unha puntuación de 5 estrelas%2$s.

en: Welcome to %s
gl_ES: Benvido a %s

en: Western Sahara
gl_ES: Sáhara Occidental

en: Western Samoa
gl_ES: Samoa Occidental

en: When the front page is visited, redirects to itself in the browser preferred language. As this doesn't work if it is cached, Polylang will attempt to disable the front page cache for known cache plugins.
gl_ES: Cando se visita a páxina principal, rediríxese a ela mesma no idioma preferido do navegador. Como isto non funciona se está almacenada na caché, Polylang intentará desactivar a caché da páxina principal en plugins de caché coñecidos.

en: When you translate a media, the file is not duplicated on your disk, however you will see one entry per language in the media library.
gl_ES: Cando traduces un medio, o arquivo non se duplica no teu disco, sen embargo, verás unha entrada por idioma na biblioteca de medios.

en: When you want to insert media in a post, only the media in the language of the current post will be displayed.
gl_ES: Cando queiras insertar medios nunha entrada, só se mostrarán os medios no idioma actual da entrada.

en: Widget text
gl_ES: Texto de trebello

en: Widget title
gl_ES: Título do trebello

en: WordPress Locale for the language (for example: en_US). You will need to install the .mo file for this language.
gl_ES: Configuración rexional do idioma WordPress (por exemplo: en_US). Necesitarás instalar o ficheiro .mo deste idioma.

en: Yemen
gl_ES: Iemen

en: Yes
gl_ES: Si

en: You already added this language.
gl_ES: Xa engadiches este idioma.

en: You are about to permanently delete this language. Are you sure?
gl_ES: Vas eliminar permanentemente este idioma. Estás seguro?

en: You are using plugins which require a license key.
gl_ES: Estás usando plugins que necesitan unha clave de licenza.

en: You can choose a language in the list or directly edit it below.
gl_ES: Podes escoller un idioma na lista ou editalo directamente abaixo.

en: You can set them all to the default language.
gl_ES: Podes configuralas todas ao idioma predefinido.

en: You defined this page as your static homepage: %s.
gl_ES: Definiches esta páxina como a túa páxina de inicio estática: %s.

en: You do not have permission to install plugin updates
gl_ES: Non tes permiso para instalar actualizacións do complemento

en: You must activate media translation if you want to translate the title, the alternative text, the caption, or the description. Otherwise you can safely deactivate it.
gl_ES: Debes activar a traducción de medios se queres traducir o título, o texto alternativo, a lenda ou a descrición. Do contrario, podes desactivalo de forma segura.

en: You must translate your static front page in %s.
gl_ES: Debes traducir a túa páxina de inicio estática en %s.

en: You need to add at least one language.
gl_ES: Tes que engadir, alo menos, un idioma.

en: You need to select a language to be added.
gl_ES: Tes que seleccionar un idioma para engadir.

en: You selected %1$s %2$s but you didn't add it to the list before continuing to the next step.
gl_ES: Seleccionaches %1$s %2$s, pero non o engadiches á lista antes de continuar co seguinte paso.

en: You selected a language, however, to be able to continue, you need to add it.
gl_ES: Seleccionaches un idioma, sen embargo, para poder continuar, tes que engadilo.

en: You&lsquo;re almost ready to translate your contents!
gl_ES: Estás case listo para traducir os teus contidos!

en: You're now able to translate your contents such as posts, pages, categories and tags. You can learn how to use Polylang by reading the documentation.
gl_ES: Agora podes traducir os teus contidos, como entradas, páxinas, categorías e etiquetas. Podes aprender a usar Polylang lendo a documentación.

en: You're ready to translate the posts on your website.
gl_ES: Estás listo para traducir as entradas da túa web.

en: You're ready to translate your contents!
gl_ES: Estás listo para traducir os teus contidos!

en: Your %1$s license key is not active for this URL. Please %2$svisit your account page%3$s to manage your license key URLs.
gl_ES: A túa %1$s clave de licenza non está activa para esta URL. %2$sVisita a túa conta%3$s para xestionar as túas URLs das claves.

en: Your license key expired on %1$s. Please %2$srenew your license key%3$s.
gl_ES: A túa clave de licenza caduca en %1$s. %2$sRenova a túa clave de licenza%3$s.

en: Your license key expires on %s.
gl_ES: A túa clave de licenza caduca en %s.

en: Your license key has been disabled.
gl_ES: A túa clave de licenza desactivouse.

en: Your license key has reached its activation limit. %1$sView possible upgrades%2$s now.
gl_ES: A túa clave de licenza alcanzou o límite de activacións. %1$sVer posibles actualizacións%2$s agora.

en: Your license key will expire soon! Precisely, it will expire on %1$s. %2$sRenew your license key today!%3$s
gl_ES: A túa clave de licencia caduca pronto! Concretamente o %1$s. %2$sRenova a túa clave de licenza hoxe!%3$s.

en: Your static homepage is already translated in
gl_ES: A túa páxina de inicio estática xa está traducida en

en: Zimbabwe
gl_ES: Cimbabue

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
gl_ES: j F, Y

en: left to right
gl_ES: esquerda a dereita

en: right to left
gl_ES: dereita a esquerda

en: Åland Islands
gl_ES: Illas Åland
