Plugins - Redirection - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (139 entries)

en: Are you sure you want to delete everything?
ro: Sigur vrei să ștergi tot?

en: Advanced Settings
ro: Setări avansate

note: Description of the plugin/theme
en: Manage all your 301 redirects and monitor 404 errors
ro: Administrează-ți toate redirecționările 301 și monitorizează erorile 404

en: Full details of producing a translation can be found in this <a href="http://urbangiraffe.com/articles/translating-wordpress-themes-and-plugins/">guide to translating WordPress plugins</a>.
ro: Detalii complete pentru o traducere pot fi găsite în acest <a href="http://urbangiraffe.com/articles/translating-wordpress-themes-and-plugins/">ghid pentru traducerea modulelor WordPress</a>.

en: Translations
ro: Traduceri

en: Commercial<br/>Donation
ro: Donație<br/>comercială

en: Individual<br/>Donation
ro: Donație<br/>individuală

en: If you are using this plugin in a commercial setup, or feel that it's been particularly useful, then you may want to consider a <strong>commercial donation</strong>.
ro: Dacă folosești acest modul într-un mediu comercial sau consideri că ți-a fost deosebit de util, atunci poate ai vrea să iei în considerare o <strong>donație comercială</strong>.

en: Please note that a donation is just a donation - it is not a payment for support. I am not a business, this is not a product, and I'm afraid I cannot provide paid support
ro: Te rog reține că o donație este doar o donație - nu este o plată pentru suport. Eu nu sunt un om de afaceri, acesta nu este un produs și mi-e teamă că nu pot oferi suport plătit

en: This will act as an incentive for me to carry on developing. You get some useful software and I get to carry on making it.  Everybody wins.
ro: Va fi un stimulent pentru mine să continui dezvoltarea. Tu obții câteva programe utile și eu continui să le fac. Toată lumea câștigă.

en: Redirection is free to use - life is wonderful and lovely!  However, it has required a great deal of time and effort to develop and if it has been useful you can help support this development by <strong>making a small donation</strong>.
ro: Redirecționare este gratuit - viața e minunată! Totuși, a necesitat mult timp și efort pentru a-l dezvolta și, dacă ți-a fost de folos, poți contribui la acest proiect <strong>făcând o mică donație</strong>.

en: Redirection Support
ro: Suport pentru Redirecționare

en: Support
ro: Suport

en: 404s
ro: Erori 404

en: 404s from %s
ro: Erori 404 din %s

en: Log
ro: Jurnal

en: Selecting this option will delete all redirections, all logs, and any options associated with the Redirection plugin.  Make sure this is what you want to do.
ro: Selectarea acestei opțiuni va șterge toate redirecționările, toate jurnalele și orice opțiuni asociate cu modulul Redirecționare. Asigură-te că asta vrei să faci.

en: Delete Redirection
ro: Șterge Redirecționare

en: Upload
ro: Încărcare

en: Import into
ro: Importă în

en: Here you can import redirections from an existing <code>.htaccess</code> file, or a CSV file.
ro: Aici poți importa redirecționări dintr-un fișier <code>.htaccess</code> existent sau dintr-un fișier CSV.

en: Update
ro: Actualizare

en: This will be used to auto-generate a URL if no URL is given.  You can use the special tags <code>$dec$</code> or <code>$hex$</code> to have a unique ID inserted (either decimal or hex)
ro: Va fi folosit pentru a genera automat un URL dacă niciun URL nu este dat. Poți folosi tag-uri speciale <code>$dec$</code> sau <code>$hex$</code> pentru a avea un ID unic inserat (fie zecimal ori hex)

en: Auto-generate URL
ro: URL generat automat

en: A unique token allowing feed readers access to Redirection log RSS (leave blank to auto-generate)
ro: Un token unic care permite accesul fluxului de cititori la jurnalul RSS de redirecționare (lasă necompletat pentru generare automată)

en: RSS Token
ro: Token RSS

en: Don't monitor
ro: Nu monitoriza

en: Monitor changes to posts
ro: Monitorizează schimbări în articole

en: 404 Logs
ro: Jurnale 404

en: (time to keep logs for)
ro: (perioadă de păstrare a jurnalelor)

en: Redirect Logs
ro: Jurnale redirecționare

en: I'm a nice person and I have helped support the author of this plugin
ro: Sunt o persoană de treabă și am sprijinit autorul acestui modul

en: Plugin Support
ro: Suport modul

en: Options
ro: Opțiuni

en: Keep forever
ro: Păstrează pentru totdeauna

en: Two months
ro: Două luni

en: A month
ro: O lună

en: A week
ro: O săptămână

en: A day
ro: O zi

en: No logs
ro: Niciun jurnal

en: Modules
ro: Extensii

en: Export To CSV
ro: Exportă în CSV

en: Delete All
ro: Șterge tot

en: These apply to the current search term, if any, otherwise all logs.
ro: Acestea se aplică termenului de căutare curent, dacă există, în caz contrar tuturor jurnalelor.

en: Log Management
ro: Administrare jurnal

en: Redirection Log
ro: Jurnal redirecționare

en: optional
ro: opțional

en: Description
ro: Descriere

en: Add
ro: Adaugă

en: Use groups to organise your redirects. Groups are assigned to a module, which affects how the redirects in that group work. If you are unsure then stick to the WordPress module.
ro: Folosește grupuri pentru a-ți organiza redirecționările. Grupurile sunt atribuite unei extensii, care afectează modul în care redirecționările din acel grup funcționează. Dacă nu ești sigur, atunci lipește extensia WordPress.

en: Add Group
ro: Adaugă grup

en: Search
ro: Caută

en: Groups
ro: Grupuri

en: Save
ro: Salvează

en: Add Redirection
ro: Adaugă redirecționare

en: Group
ro: Grup

en: Regular expression
ro: Expresie uzuală

en: Action
ro: Acțiune

en: Match
ro: Potrivire

en: Your redirection has been added.
ro: Redirecționarea ta a fost adăugată.

en: Add new redirection
ro: Adaugă redirecționare nouă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Download
ro: Descarcă

en: Invalid module
ro: Extensie invalidă

en: Sorry, but your redirection was not created
ro: Regret, dar redirecționarea ta nu s-a creat

en: Unable to perform action
ro: Imposibil de executat acțiunea

en: Please specify a group name
ro: Te rog precizează un nume de grup

en: Your group was added successfully
ro: Grupul tău a fost adăugat cu succes

en: Your logs have been deleted
ro: Jurnalele tale au fost șterse

en: No items were imported
ro: Niciun element n-a fost importat

en: %d redirection was successfully imported | %d redirections were successfully imported
ro[0]: %d redirecționare a fost importată cu succes
ro[1]: %d redirecționări au fost importate cu succes
ro[2]: %d de redirecționări au fost importate cu succes

en: Redirection data has been deleted and the plugin disabled
ro: Datele de redirecționare au fost șterse și modulul dezactivat

en: Your options were updated
ro: Opțiunile tale au fost actualizate

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: Redirection
ro: Redirecționare

en: Sorry, unable to do that. Please try refreshing the page.
ro: Regret, imposibil de făcut asta. Te rog încearcă împrospătarea paginii.

en: Log entries
ro: Intrări jurnal

en: Settings
ro: Setări

en: WordPress-powered redirects. This requires no further configuration, and you can track hits.
ro: Redirecționări cu sprijinul WordPress. Nu necesită nicio configurare suplimentară și poți urmări vizitele.

en: For use with Nginx server. Requires manual configuration. The redirect happens without loading WordPress. No tracking of hits. This is an experimental module.
ro: Pentru folosire cu server Nginx. Necesită configurare manuală. Redirecționarea se face fără încărcare WordPress. Nicio urmărire a vizitelor. Aceasta este o extensie experimentală.

en: Uses Apache <code>.htaccess</code> files. Requires further configuration. The redirect happens without loading WordPress. No tracking of hits.
ro: Folosește fișiere <code>.htaccess</code> Apache. Necesită configurare suplimentară. Redirecționarea se face fără încărcare WordPress. Nicio urmărire a vizitelor.

en: <code>.htaccess</code> saved to %s
ro: <code>.htaccess</code> salvat în %s

en: Automatically remove or add www to your site.
ro: Înlătură sau adaugă automat www la situl tău.

en: Add WWW (www.%s)
ro: Adaugă WWW (www.%s)

en: Remove WWW (%s)
ro: Înlătură WWW (%s)

en: Default server
ro: Server implicit

en: Canonical URL
ro: URL canonic

en: WordPress is installed in: <code>%s</code>
ro: WordPress este instalat în: <code>%s</code>

en: If you want Redirection to automatically update your <code>.htaccess</code> file then enter the full path and filename here. You can also download the file and update it manually.
ro: Dacă vrei ca Redirecționarea să-ți actualizeze automat fișierul <code>.htaccess</code>, atunci introdu aici calea completă și numele fișierului. De asemenea, poți descărca fișierul și să-l actualizezi manual.

en: .htaccess Location
ro: Locație .htaccess

en: Cannot write to chosen location - check path and permissions.
ro: Nu se poate scrie la locația aleasă - verifică calea și permisiunile.

en: Do nothing
ro: Nu face nimic

en: Error (404)
ro: Eroare (404)

en: Pass-through
ro: Trece prin

en: Redirect to random post
ro: Redirecționează către articol aleatoriu

en: Redirect to URL
ro: Redirecționează către URL

en: Unable to add new redirect - delete Redirection from the options page and re-install
ro: Nu se pot adăuga redirecționări noi - șterge Redirecționare din pagina opțiuni și reinstalează

en: Invalid source URL when creating redirect for given match type
ro: URL sursă invalid la crearea redirecționării pentru tipul de potrivire dat

en: Invalid group when creating redirect
ro: Grup invalid la crearea redirecționării

en: You can only redirect from a relative URL (<code>%s</code>) on this domain (<code>%s</code>).
ro: Poți redirecționa numai de la un URL relativ (<code>%s</code>) pe acest domeniu (<code>%s</code>).

en: Source and target URL must be different
ro: Sursa și URL-ul de destinație trebuie să fie diferite

en: Configure
ro: Configurare

en: Show only this IP
ro: Arată numai acest IP

en: Source URL
ro: URL sursă

en: Date
ro: Dată

en: Add redirect
ro: Adaugă redirecționare

en: All modules
ro: Toate extensiile

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: View Redirects
ro: Vizualizare redirecționări

en: Module
ro: Extensie

en: Redirects
ro: Redirecționări

en: Name
ro: Nume

en: Filter
ro: Filtru

en: No group filter
ro: Niciun filtru pentru grup

en: Reset Hits
ro: Resetare vizite

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Delete
ro: Șterge

en: Edit
ro: Editare

en: Last Access
ro: Ultima vizită

en: Hits
ro: Vizite

en: Type
ro: Tip

en: Modified Posts
ro: Articole modificate

en: Redirections
ro: Redirecționări

en: The visitor will be redirected from the source URL if the user agent matches.  You can specify a <em>matched</em> target URL as the address to send visitors if they do match, and <em>not matched</em> if they don't match.  Leaving a URL blank means that the visitor is not redirected. <strong>All matches are performed as regular expressions</strong>.
ro: Vizitatorul va fi redirecționat de la URL-ul sursă dacă agentul utilizator se potrivește. Poți specifica un URL de destinație <em>potrivit</em> ca adresă pentru a trimite vizitatorii dacă se potrivesc și unul <em>nepotrivit</em> dacă nu se potrivesc. Lăsând un URL necompletat înseamnă că vizitatorul nu este redirecționat. <strong>Toate potrivirile sunt executate ca expresii uzuale</strong>.

en: User Agent
ro: Agent utilizator

en: URL and user agent
ro: URL și agent utilizator

en: Target URL
ro: URL de destinație

en: URL only
ro: Numai URL

en: Not matched
ro: Nepotrivit

en: Matched
ro: Potrivit

en: The visitor will be redirected from the source URL if the referrer matches.  You can specify a <em>matched</em> target URL as the address to send visitors if they do match, and <em>not matched</em> if they don't match.  Leaving a URL blank means that the visitor is not redirected.
ro: Vizitatorul va fi redirecționat de la URL-ul sursă dacă referentul se potrivește. Poți specifica un URL de destinație <em>potrivit</em> ca adresă pentru a trimite vizitatorii dacă se potrivesc și unul <em>nepotrivit</em> dacă nu se potrivesc. Lăsând un URL necompletat înseamnă că vizitatorul nu este redirecționat.

en: HTTP Code
ro: Cod HTTP

en: Regex
ro: Expresie uzuală

en: Referrer
ro: Referent

en: URL and referrer
ro: URL și referent

en: Logged Out
ro: Dezautentificat

en: Logged In
ro: Autentificat

en: The target URL will be chosen from one of the following URLs, depending if the user is logged in or out.  Leaving a URL blank means that the user is not redirected.
ro: URL-ul de destinație va fi ales din unul dintre următoarele URL-uri, în funcție dacă utilizatorul este autentificat sau nu. Lăsând un URL necompletat înseamnă că utilizatorul nu este redirecționat.

en: URL and login status
ro: URL și stare autentificare
