Themes - Twenty Nineteen - en to eo translation catalogue (79 entries)

note: Description of the theme
en: Our 2019 default theme is designed to show off the power of the block editor. It features custom styles for all the default blocks, and is built so that what you see in the editor looks like what you'll see on your website. Twenty Nineteen is designed to be adaptable to a wide range of websites, whether you’re running a photo blog, launching a new business, or supporting a non-profit. Featuring ample whitespace and modern sans-serif headlines paired with classic serif body text, it's built to be beautiful on all screen sizes.
eo: Nia defaŭlta etoso por 2019 celas elmontri la povon de la bloka redaktilo. Ĝi havas proprajn stilojn por ĉiuj defaŭltaj blokoj kaj estas konstruita por aperigi en la redaktilo la saman aspekton de la enhavo okaze de publikigo en la retejo. Twenty Nineteen estas adaptebla al granda gamo de retejoj, ĉu vi havas foto-blogon, ĉu vi lanĉas novan komercejon, ĉu vi subtenas neprofitcelan organizaĵon. Kun multa blanka spaco kaj modernaj senserifaj titoloj kune kun klasika serifa korpa teksto, ĝi estas konstruita por beleco en ĉia ekrano.

note: translators: %s: parent post link
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%s</span>
eo: <span class="meta-nav">Publikigita en</span><span class="post-title">%s</span>

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><br><span class="post-title">%title</span>
eo: <span class="meta-nav">Publikigita en</span><br><span class="post-title">%title</span>

[ctx: post]
en: Featured
eo: Elstarigita

en: Twenty Nineteen requires at least WordPress version 4.7. You are running version %s. Please upgrade and try again.
eo: Twenty Nineteen postulas almenaŭ version 4.7 de WordPress. Vi uzas version %s. Bonvole promociiĝu kaj provu denove.

en: Back
eo: Reen

en: More
eo: Pli

en: Apply a filter to featured images using the primary color
eo: Apliki filtrilon al elstarigitaj bildoj uzante la ĉefan koloron

en: Apply a custom color for buttons, links, featured images, etc.
eo: Apliki propran koloron al butonoj, ligiloj, elstarigitaj bildoj, ktp.

[ctx: primary color]
en: Custom
eo: Propra

[ctx: primary color]
en: Default
eo: Defaŭlta

en: White
eo: Blanka

en: Light Gray
eo: Pala grizo

en: Dark Gray
eo: Malhela grizo

en: Secondary
eo: Duaranga

en: XL
eo: XG

en: Huge
eo: Giganta

en: L
eo: G

en: Large
eo: Granda

en: Normal
eo: Normala

en: Small
eo: Eta

en: S
eo: E

en: Footer Menu
eo: Menuo de piedo

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
eo: Plena grando

en: Page
eo: Paĝo

en: Add widgets here to appear in your footer.
eo: Tie ĉi, aldonu kromprogrametojn por aperi en via piedo.

en: Footer
eo: Piedo

en: Primary Color
eo: Ĉefa koloro

en: No comments
eo: Neniu komento

note: translators: %1(X comments)$s
en: %d Comment | %d Comments
eo[0]: %d komento
eo[1]: %d komentoj

en: View more posts
eo: Vidi pliajn afiŝojn

note: translators: %s: post author
en: Published by %s
eo: Publikigita de %s

en: Top Menu
eo: Supra menuo

note: translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
eo: Daŭrigi legadon<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Pages:
eo: Paĝoj:

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
eo: Ŝajnas, ke ni ne povas trovi tion. Eble serĉo helpos.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
eo: Bedaŭrinde, nenio kongruis kun viaj serĉaj kriterioj. Bonvolu provi denove, uzante malsamajn vortojn.

note: translators: 1: link to WP admin new post page.
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
eo: Ĉu preta publikigi vian unuan afiŝon? <a href="%1$s">Eku ĉi tie</a>.

en: Nothing Found
eo: Nenio estis trovita

en: Previous post:
eo: Antaŭa afiŝo:

en: Previous Post
eo: Antaŭa afiŝo

en: Next post:
eo: Sekva afiŝo:

en: Next Post
eo: Sekva afiŝo

en: Search results for:
eo: Serĉrezultoj por:

en: Older posts
eo: Pli malnovaj afiŝoj

en: Newer posts
eo: Pli novaj afiŝoj

en: Tags:
eo: Etikedoj:

en: Posted in
eo: Afiŝita en

note: translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers.
en: Leave a comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
eo: Lasi komenton<span class="screen-reader-text"> pri %s</span>

en: Posted by
eo: Afiŝita de

en: Archives:
eo: Arkivoj:

note: translators: %s: Taxonomy singular name
en: %s Archives:
eo: Arkivoj de %s:

en: Post Type Archives:
eo: Arkivoj de afiŝo-tipo:

en: Daily Archives:
eo: Tagaj arkivoj:

en: Monthly Archives:
eo: Monataj arkivoj:

en: Yearly Archives:
eo: Jaraj arkivoj:

en: Author Archives:
eo: Aŭtoraj arkivoj:

en: Tag Archives:
eo: Etikedaj arkivoj:

en: Category Archives:
eo: Kategoriaj arkivoj:

note: translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers.
en: Edit <span class="screen-reader-text">%s</span>
eo: Redakti <span class="screen-reader-text">%s</span>

en: Skip to content
eo: Iri rekte al enhavo

en: Social Links Menu
eo: Menuo por sociaj ligoj

en: Primary
eo: Ĉefa

note: translators: %s: WordPress.
en: Proudly powered by %s.
eo: Fiere kreita de %s.

en: Comments are closed.
eo: Komentado estas fermita.

en: Next
eo: Sekva

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Comments
eo: Komentoj

[ctx: comments title]
note: translators: 1: number of comments, 2: post title
en: %1$s reply on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s replies on &ldquo;%2$s&rdquo;
eo[0]: %1$s respondo pri &ldquo;%2$s&rdquo;
eo[1]: %1$s respondoj pri &ldquo;%2$s&rdquo;

[ctx: comments title]
note: translators: %s: post title
en: One reply on &ldquo;%s&rdquo;
eo: Unu respondo pri &ldquo;%s&rdquo;

en: Leave a comment
eo: Lasi komenton

en: Join the Conversation
eo: Aliĝu al la konversacio

en: Your comment is awaiting moderation.
eo: Via komento atendas kontrolon.

en: Edit
eo: Redakti

note: translators: 1: comment date, 2: comment time
en: %1$s at %2$s
eo: %1$s en la %2$s

en: %s <span class="screen-reader-text says">says:</span>
eo: %s <span class="screen-reader-text says">diras:</span>

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
eo: Ŝajne nenio estis trovita je ĉi tiu loko. Ĉu eble provi serĉon?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
eo: Ne eblas trovi tiun paĝon.

note: Author of the theme
en: the WordPress team
eo: la teamo de WordPress
