Themes - Twenty Nineteen - en to si_LK translation catalogue (75 entries)

note: translators: %s: parent post link
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%s</span>
si_LK: <span class="meta-nav">පළකර ඇත්තේ</span><span class="post-title">%s</span>

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><br><span class="post-title">%title</span>
si_LK: <span class="meta-nav">පළකර ඇත්තේ</span><br><span class="post-title">%title</span>

[ctx: post]
en: Featured
si_LK: විශේෂාංග

en: Twenty Nineteen requires at least WordPress version 4.7. You are running version %s. Please upgrade and try again.
si_LK: Twenty Nineteen සඳහා අවම වශයෙන් WordPress 4.7 අවශ්‍යය. ඔබ භාවිතා කරන්නේ %s ය. කරුණාකර යාවත්කාලීන කර නැවත උත්සාහ කරන්න.

en: Back
si_LK: ආපසු

en: More
si_LK: තවත්

en: Apply a filter to featured images using the primary color
si_LK: විශේෂාංග පින්තූරයට මූලික වර්ණ ඇති ෆිල්ටරයක් දමන්න

en: Apply a custom color for buttons, links, featured images, etc.
si_LK: බොත්තම්, සබැඳි, විශේෂාංග පින්තූර, සඳහා අභිමත වර්ණයක් දමන්න.

[ctx: primary color]
en: Custom
si_LK: අභිමත

[ctx: primary color]
en: Default
si_LK: නිත්‍ය අගය

en: White
si_LK: සුදු

en: Light Gray
si_LK: ලා අළු

en: Dark Gray
si_LK: තද අළු

en: Secondary
si_LK: ද්විතීක

en: Huge
si_LK: දැවැන්ත

en: Large
si_LK: විශාල

en: Normal
si_LK: සාමාන්‍ය

en: Small
si_LK: කුඩා

en: Footer Menu
si_LK: පාදම මෙනුව

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
si_LK: සම්පූර්ණ ප්‍රමාණය

en: Page
si_LK: පිටුව

en: Add widgets here to appear in your footer.
si_LK: පාදමෙහි පෙන්වීම සඳහා විජට්ටු ඇතුලත් කරන්න.

en: Footer
si_LK: පාදම

en: Primary Color
si_LK: මූලික වර්ණය

en: No comments
si_LK: අදහස් නැත

note: translators: %1(X comments)$s
en: %d Comment | %d Comments
si_LK[0]: %d අදහසක්
si_LK[1]: අදහස් %d ක්

en: View more posts
si_LK: තවත් ලිපි බලන්න

note: translators: %s: post author
en: Published by %s
si_LK: පල කරන ලද්දේ %s

en: Top Menu
si_LK: උඩම මෙනුව

note: translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
si_LK: දිගටම <span class="screen-reader-text"> "%s"</span> කියවන්න

en: Pages:
si_LK: පිටු:

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
si_LK: ඔබ සොයන දේ අපට සොයාගත නොහැකි හැඩයි. සෙවුමක් කිරීම ඇතැම්විට උදව් වේවි.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
si_LK: කණගාටුයි, නමුත් ඔබ සෙවූ පද වලට සමාන කිසිවක් හමුවූයේ නැහැ. කරුණාකර වෙනස් මූලපද යොදා නැවත උත්සාහ කරන්න.

note: translators: 1: link to WP admin new post page.
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
si_LK: ඔබේ පළමු ලිපිය පළකිරීමට සූදානම් ද? <a href="%1$s">මෙතනින් අරඹන්න</a>.

en: Nothing Found
si_LK: කිසිවක් සමු නොවුණි

en: Previous post:
si_LK: පෙර ලිපිය:

en: Previous Post
si_LK: පෙර ලිපිය

en: Next post:
si_LK: ඊළඟ ලිපිය:

en: Next Post
si_LK: ඊළඟ ලිපිය

en: Search results for:
si_LK: සෙවුම් ප්‍රතිඵල:

en: Older posts
si_LK: පැරණි ලිපි

en: Newer posts
si_LK: නව ලිපි

en: Tags:
si_LK: ටැග:

en: Posted in
si_LK: පළ කර ඇත්තේ

note: translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers.
en: Leave a comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
si_LK: <span class="screen-reader-text">%s වෙත </span>ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

en: Posted by
si_LK: පළ කරන ලද්දේ

en: Archives:
si_LK: පැරණි ගොනු:

note: translators: %s: Taxonomy singular name
en: %s Archives:
si_LK: %s ගොනු:

en: Post Type Archives:
si_LK: ලිපි වර්ග ගොනු:

en: Daily Archives:
si_LK: දිනපතා ගොනු:

en: Monthly Archives:
si_LK: මාසික ගොනු:

en: Yearly Archives:
si_LK: වාර්ෂික ගොනු:

en: Author Archives:
si_LK: කර්තෘ ගොනු:

en: Tag Archives:
si_LK: ටැග ගොනු:

en: Category Archives:
si_LK: ප්‍රවර්ග ගොනු:

note: translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers.
en: Edit <span class="screen-reader-text">%s</span>
si_LK: <span class="screen-reader-text">%s</span> සංස්කරණය

en: Skip to content
si_LK: අන්තර්ගතයට යන්න

en: Social Links Menu
si_LK: සමාජ සබැඳි මෙනුව

en: Primary
si_LK: ප්‍රාථමික

note: translators: %s: WordPress.
en: Proudly powered by %s.
si_LK: %s වෙතින් සාඩම්බරයෙන් බලගැන්වේ.

en: Comments are closed.
si_LK: ප්‍රතිචාර වසා දමා ඇත.

en: Next
si_LK: ඊළඟ

en: Previous
si_LK: පෙර

en: Comments
si_LK: ප්‍රතිචාර

[ctx: comments title]
note: translators: 1: number of comments, 2: post title
en: %1$s reply on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s replies on &ldquo;%2$s&rdquo;
si_LK[0]: &ldquo;%2$s&rdquo; හට %1$s පිළිතුරක්
si_LK[1]: &ldquo;%2$s&rdquo; හට පිළිතුරු %1$s ක්

[ctx: comments title]
note: translators: %s: post title
en: One reply on &ldquo;%s&rdquo;
si_LK: &ldquo;%s&rdquo; හට පිළිතුරු එකක්

en: Leave a comment
si_LK: අදහසක් ඇතුලත් කරන්න

en: Join the Conversation
si_LK: සංවාදයට එක්වන්න

en: Your comment is awaiting moderation.
si_LK: ඔබගේ අදහස, අනුමැතිය සඳහා ඉදිරිපත් කළා.

en: Edit
si_LK: සංස්කරණය

note: translators: 1: comment date, 2: comment time
en: %1$s at %2$s
si_LK: %1$s දා %2$s

en: %s <span class="screen-reader-text says">says:</span>
si_LK: %s <span class="screen-reader-text says">කියයි:</span>

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
si_LK: පෙනෙන්නට තිබෙන්නේ මෙහි කිසිවක් නොමැති බවයි. සෙවුමක් උත්සාහ කරමුද?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
si_LK: අපොයි! එම පිටුව සොයාගත නොහැක.

note: Author of the theme
en: the WordPress team
si_LK: WordPress කණ්ඩායම
