Themes - Twenty Nineteen - en to sq_AL translation catalogue (76 entries)

note: Description of the theme
en: Our 2019 default theme is designed to show off the power of the block editor. It features custom styles for all the default blocks, and is built so that what you see in the editor looks like what you'll see on your website. Twenty Nineteen is designed to be adaptable to a wide range of websites, whether you’re running a photo blog, launching a new business, or supporting a non-profit. Featuring ample whitespace and modern sans-serif headlines paired with classic serif body text, it's built to be beautiful on all screen sizes.
sq_AL: Tema jonë parazgjedhje për 2019-n është konceptuar të nxjerrë në pah fuqinë e përpunuesit me blloqe. Përmban stile që mund të përshtaten, për krejt blloqet parazgjedhje, dhe është ndërtuar në mënyrë të tillë që ajo çka shihni te përpunuesi duket si ajo çka do të shihni në sajtin tuaj. Twenty Nineteen është konceptuar për të qenë e shfrytëzueshme nga një gamë e madhe sajtesh, qoftë një blog fotosh, qoftë sajt fillimi i një biznesi, apo i një enti jofitimprurës. Me tituj me hapësira të bollshme dhe shkronja <em>sans-serif</em> moderne, ndërthurur me tekstin nën <em>serif</em> klasik për lëndën, është ndërtuar për të qenë e hijshme në ekrane të krejt madhësive.

note: translators: %s: parent post link
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%s</span>
sq_AL: <span class="meta-nav">Botuar në</span><span class="post-title">%s</span>

[ctx: post]
en: Featured
sq_AL: I zgjedhur

en: Twenty Nineteen requires at least WordPress version 4.7. You are running version %s. Please upgrade and try again.
sq_AL: Twenty Nineteen lyp të paktën WordPress version 4.7. Xhironi ende %s. Ju lutemi, përmirësojeni dhe riprovoni.

en: Back
sq_AL: Mbrapsht

en: More
sq_AL: Më tepër

en: Apply a filter to featured images using the primary color
sq_AL: Aplikoni një filtër mbi figura të zgjedhura duke përdorur ngjyrën parësore

en: Apply a custom color for buttons, links, featured images, etc.
sq_AL: Aplikoni një ngjyrë vetjake për butona, lidhje, figura të zgjedhura, etj.

[ctx: primary color]
en: Custom
sq_AL: Vetjake

[ctx: primary color]
en: Default
sq_AL: Parazgjedhje

en: White
sq_AL: E bardhë

en: Light Gray
sq_AL: Gri e Çelët

en: Dark Gray
sq_AL: Gri e Errët

en: Secondary
sq_AL: Dytësore

en: Huge
sq_AL: Të stërmëdha

en: Large
sq_AL: Të mëdha

en: Normal
sq_AL: Normale

en: Small
sq_AL: Të vogla

en: Footer Menu
sq_AL: Menu Fundfaqeje

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><br><span class="post-title">%title</span>
sq_AL: <span class="meta-nav">Botuar te</span><br><span class="post-title">%title</span>

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
sq_AL: Madhësi e plotë

en: Page
sq_AL: Faqe

en: Add widgets here to appear in your footer.
sq_AL: Shtoni këtu widget-e që doni të shfaqen në fundfaqen tuaj.

en: Footer
sq_AL: Fundfaqe

en: Primary Color
sq_AL: Ngjyrë Parësore

note: translators: 1: link to WP admin new post page.
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
sq_AL: Gati për botimin e postimit tuaj të parë? <a href="%1$s">Fillojani këtu</a>.

en: Pages:
sq_AL: Faqe:

en: Skip to content
sq_AL: Hidhu te lënda

en: Social Links Menu
sq_AL: Menu Lidhjesh Shoqërore

en: Comments are closed.
sq_AL: Komentet janë të mbyllura.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
sq_AL: Duket se nuk u gjet gjë në këtë vend. Ndoshta duhet provuar një kërkim?

note: translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
sq_AL: Vazhdoni leximin e<span class="screen-reader-text"> %s</span>

en: Previous Post
sq_AL: Postimi i Mëparshëm

en: Next Post
sq_AL: Postimi Pasues

en: Top Menu
sq_AL: Menuja e Sipërme

en: No comments
sq_AL: Pa komente

note: translators: %1(X comments)$s
en: %d Comment | %d Comments
sq_AL[0]: %d Koment
sq_AL[1]: %d Komente

note: translators: %s: post author
en: Published by %s
sq_AL: Botuar nga %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
sq_AL: Duket se nuk gjejmë dot ç’po kërkonit. Ndoshta mund t’ju ndihë kërkimi.

en: Nothing Found
sq_AL: S’u Gjet Gjë

en: Previous post:
sq_AL: Postimi i mëparshëm:

en: Next post:
sq_AL: Postimi pasues:

en: Search results for:
sq_AL: Përfundime kërkimi për:

en: Older posts
sq_AL: Postime më të vjetra

en: Newer posts
sq_AL: Postime më të reja

en: Tags:
sq_AL: Etiketa:

en: Posted in
sq_AL: Postuar në

note: translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers.
en: Leave a comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
sq_AL: Lini një koment<span class="screen-reader-text"> te %s</span>

en: Posted by
sq_AL: Postuar nga

en: Archives:
sq_AL: Arkiva:

note: translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers.
en: Edit <span class="screen-reader-text">%s</span>
sq_AL: Përpunoni <span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Primary
sq_AL: Parësor

en: Comments
sq_AL: Komente

[ctx: comments title]
note: translators: 1: number of comments, 2: post title
en: %1$s reply on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s replies on &ldquo;%2$s&rdquo;
sq_AL[0]: %1$s përgjigje te &ldquo;%2$s&rdquo;
sq_AL[1]: %1$s përgjigje te &ldquo;%2$s&rdquo;

[ctx: comments title]
note: translators: %s: post title
en: One reply on &ldquo;%s&rdquo;
sq_AL: Një përgjigje te &ldquo;%s&rdquo;

en: Leave a comment
sq_AL: Lini një koment

en: Join the Conversation
sq_AL: Merrni pjesë në Bisedë

en: Your comment is awaiting moderation.
sq_AL: Komenti juaj po pret moderimin.

en: Edit
sq_AL: Përpunojeni

note: translators: 1: comment date, 2: comment time
en: %1$s at %2$s
sq_AL: %1$s te %2$s

en: %s <span class="screen-reader-text says">says:</span>
sq_AL: %s <span class="screen-reader-text says">thotë:</span>

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
sq_AL: Hëm! Ajo faqe s’gjendet dot.

en: View more posts
sq_AL: Shihni më tepër postime

note: translators: %s: Taxonomy singular name
en: %s Archives:
sq_AL: Arkiva %s:

en: Post Type Archives:
sq_AL: Arkiva Llojesh Postimi:

en: Author Archives:
sq_AL: Arkiva Autori:

en: Tag Archives:
sq_AL: Arkiva Etiketash:

en: Category Archives:
sq_AL: Arkiva Kategorish:

note: translators: %s: WordPress.
en: Proudly powered by %s.
sq_AL: Bazohet me krenari në %s.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
sq_AL: Na ndjeni, por s’u përputh gjë me termat tuaj të kërkimit. Ju lutemi, riprovoni me ndoca fjalëkyçe të tjera.

en: Daily Archives:
sq_AL: Arkiva Ditore:

en: Monthly Archives:
sq_AL: Arkiva Mujore:

en: Yearly Archives:
sq_AL: Arkiva Vjetore:

en: Next
sq_AL: Pasuesi

en: Previous
sq_AL: I mëparshmi

note: Author of the theme
en: the WordPress team
sq_AL: Ekipi i WordPress-it
