Themes - Twenty Seventeen - en to sq_AL translation catalogue (64 entries)

note: Description of the theme
en: Twenty Seventeen brings your site to life with header video and immersive featured images. With a focus on business sites, it features multiple sections on the front page as well as widgets, navigation and social menus, a logo, and more. Personalize its asymmetrical grid with a custom color scheme and showcase your multimedia content with post formats. Our default theme for 2017 works great in many languages, for any abilities, and on any device.
sq_AL: Twenty Seventeen e rigjallëron sajtin tuaj me video tek kryet dhe  dhe figura të zgjedhura që të rrëmbejnë. Me sajte biznesi në mendje, ofron një faqe ballore me shumë seksione, si dhe widget-e, lëvizje, menu shoqërore, logo, dhe më tepër. Personalizojeni rrjetën e tij asimetrike me një skemë vetjake ngjyrash dhe shpaloseni lëndën tuaj multimedia përmes formatesh postimi. Tema jonë parazgjedhje për 2017-n punon shkëlqyeshëm në mjaft gjuhë, për çfarëdo aftësish, dhe në çfarëdo pajisje.

en: Footer
sq_AL: Fundfaqe

en: Add widgets here to appear in your sidebar on blog posts and archive pages.
sq_AL: Shtoni këtu widget-e që të shfaqen te anështylla juaj në postime blogu dhe faqe arkivash.

en: Blog Sidebar
sq_AL: Anështyllë Blogu

en: Scroll down to content
sq_AL: Rrëshqitni poshtë te lënda

[ctx: Theme starter content]
en: Sandwich
sq_AL: Sanduiç

en: Pause background video
sq_AL: Ndale videon në sfond

en: Play background video
sq_AL: Luaje videon në sfond

en: Front Page Section %1$s Placeholder
sq_AL: Vendmbajtëse %1$s Ndarjeje Faqeje Ballore

en: When the two-column layout is assigned, the page title is in one column and content is in the other.
sq_AL: Kur caktohet skema me dy shtylla, titulli i faqes gjendet në një shtyllë dhe lënda te tjetra.

en: Next Post
sq_AL: Postimi Pasues

en: Posts
sq_AL: Postime

en: Tags
sq_AL: Etiketa

en: Categories
sq_AL: Kategori

note: translators: %s: post date
en: <span class="screen-reader-text">Posted on</span> %s
sq_AL: <span class="screen-reader-text">Postuar më</span> %s

note: translators: %s: post author
en: by %s
sq_AL: nga %s

en: Please define an SVG icon filename.
sq_AL: Ju lutemi, përcaktoni një emër kartele ikone SVG.

en: Please define default parameters in the form of an array.
sq_AL: Ju lutemi, përcaktojini parametrat parazgjedhje në formën e një matrice.

note: translators: %d is the front page section number
en: Front Page Section %d Content
sq_AL: Lëndë %d Ndarjeje Faqeje Ballore

en: Two Column
sq_AL: Dy Shtylla

en: One Column
sq_AL: Një Shtyllë

en: Page Layout
sq_AL: Skemë Faqeje

en: Theme Options
sq_AL: Mundësi Teme

en: Custom
sq_AL: Vetjake

en: Light
sq_AL: E çelët

en: Color Scheme
sq_AL: Skemë Ngjyrash

en: Default Header Image
sq_AL: Figurë Parazgjedhje Kryeje

en: Select pages to feature in each area from the dropdowns. Add an image to a section by setting a featured image in the page editor. Empty sections will not be displayed.
sq_AL: Përzgjidhni faqe për t’u shfaqur në çdo fushë të menuve hapmbyll. Shtoni një figurë te një ndarje, duke caktuar te përpunuesi i faqes një figurë të zgjedhur. Ndarjet e zbrazëta s’do të shfaqen.

en: Footer 2
sq_AL: Fundfaqe 2

en: Add widgets here to appear in your footer.
sq_AL: Shtoni këtu widget-e që të shfaqen te fundfaqja juaj.

en: Footer 1
sq_AL: Fundfaqe 1

en: Top Menu
sq_AL: Menuja e Sipërme

en: Reply
sq_AL: Përgjigjuni

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
sq_AL: Na ndjeni, por nuk u përputh gjë me termat tuaj të kërkimit. Ju lutemi, riprovoni me ndoca fjalëkyçe të tjera.

en: Nothing Found
sq_AL: Nuk u Gjet Gjë

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
sq_AL: Gati për botimin e postimit tuaj të parë? <a href="%1$s">Fillojani këtu</a>.

en: Previous
sq_AL: E mëparshmja

en: Next
sq_AL: Pasuesja

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
sq_AL: Kërkim &hellip;

[ctx: submit button]
en: Search
sq_AL: Kërko

en: Previous Post
sq_AL: Postimi i Mëparshëm

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
sq_AL: Duket se s’gjejmë dot ç’po kërkonit. Ndoshta mund t’ju ndihë kërkimi.

en: Search Results for: %s
sq_AL: Përfundime Kërkimi për: %s

en: Pages:
sq_AL: Faqe:

en: Skip to content
sq_AL: Hidhu te lënda

en: Social Links Menu
sq_AL: Menu Lidhjesh Shoqërore

en: Comments are closed.
sq_AL: Komentet janë të mbyllura.

en: Page
sq_AL: Faqe

en: Next page
sq_AL: Faqja pasuese

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
sq_AL: Duket se nuk u gjet gjë në këtë vend. Ndoshta duhet provuar një kërkim?

en: Previous page
sq_AL: Faqja e mëparshme

en: Dark
sq_AL: E errët

en: Proudly powered by %s
sq_AL: Bazohet me krenari në %s

en: Footer Social Links Menu
sq_AL: Menu Lidhjesh Shoqërore Në Fundfaqe

[ctx: label]
en: Search for:
sq_AL: Kërko për:

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
sq_AL: Vazhdoni leximin e<span class="screen-reader-text"> %s</span>

en: Twenty Seventeen requires at least WordPress version 4.7. You are running version %s. Please upgrade and try again.
sq_AL: Twenty Seventeen lyp të paktën versionin 4.7 të WordPress-it. Ju po punoni me versionin %s. Ju lutemi, përmirësojeni dhe riprovoni.

en: Collapse child menu
sq_AL: Tkurre menunë pjellë

en: Expand child menu
sq_AL: Zgjeroje menunë pjellë

[ctx: comments title]
note: translators: 1: number of comments, 2: post title
en: %1$s Reply to &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s Replies to &ldquo;%2$s&rdquo;
sq_AL[0]: %1$s Përgjigje te &ldquo;%2$s&rdquo;
sq_AL[1]: %1$s Përgjigje te &ldquo;%2$s&rdquo;

[ctx: comments title]
note: translators: %s: post title
en: One Reply to &ldquo;%s&rdquo;
sq_AL: Një Përgjigje te &ldquo;%s&rdquo;

note: translators: %s: Name of current post
en: Edit<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
sq_AL: Përpunoni<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
sq_AL: Hëm! Ajo faqe nuk gjendet dot.

note: Author of the theme
en: the WordPress team
sq_AL: Ekipi i WordPress-it
