Twenty Sixteen - en to et translation catalogue (66 entries)

note: Description of the plugin/theme
en: Twenty Sixteen is a modernized take on an ever-popular WordPress layout — the horizontal masthead with an optional right sidebar that works perfectly for blogs and websites. It has custom color options with beautiful default color schemes, a harmonious fluid grid using a mobile-first approach, and impeccable polish in every detail. Twenty Sixteen will make your WordPress look beautiful everywhere.
et: Twenty Sixteen on ajatult populaarse WordPressi kujunduse - horisontaalne päis koos võimaliku tööriistaribaga paremal, mis sobib hästi nii ajaveebidele kui muudele veebilehtedele - uuendatud väljalase. Tal on ilusad vaikimisi värvivalikud koos värvide muutmise võimalusega, mobiilseadme-keskse lähenemisega haakuv paindlik sõrestik ja laitmatu väljanägemine igas üksikasjas. Twenty Sixteeniga näeb su veeb kõikjal hea välja.

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
et: Loe edasi<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

note: translators: %s: Name of current post
en: Edit<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
et: Muuda<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Red
et: Punane

[ctx: comments title]
note: translators: %s: post title
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
et: Üks mõte &ldquo;%s&rdquo; kohta

[ctx: submit button]
en: Search
et: Otsi

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
et: Otsi &hellip;

[ctx: label]
en: Search for:
et: Otsi:

en: Footer Primary Menu
et: Jaluse peamenüü

en: Footer Social Links Menu
et: Jaluse sotsiaalmeediamenüü

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
et: Lisa siia moodulid mida soovid näha küljepaanil.

en: Featured
et: Valitud

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
et: Tundub, et me ei leia, mida otsite. Võibolla otsingumootor aitab.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
et: Kahjuks ei leidnud vastet otsitavale. Proovi uuesti mõne muu märksõnaga

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
et: Valmis esimese postituse avaldamiseks? <a href="%1$s">Alusta siit</a>.

en: Nothing Found
et: Midagi ei leitud

en: View all posts by %s
et: Vaata autori %s postitusi

en: Author:
et: Autor:

en: Previous post:
et: Eelmine postitus:

en: Next post:
et: Järgmine postitus:

en: Previous
et: Eelmine

en: Next
et: Järgmine

en: Search Results for: %s
et: Otsitulemused: %s

[ctx: Used before tag names.]
en: Tags
et: Sildid

[ctx: Used before category names.]
en: Categories
et: Rubriigid

[ctx: Used before publish date.]
en: Posted on
et: Postitatud

[ctx: Used before post format.]
en: Format
et: Formaat

en: Leave a comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
et: Kommenteeri postitust <span class="screen-reader-text">%s</span>

[ctx: Used before post author name.]
en: Author
et: Autor

en: Yellow
et: Kollane

en: Gray
et: Hall

en: Dark
et: Tume

en: Default
et: Vaikimisi

en: Secondary Text Color
et: Täiendava teksti värv

en: Main Text Color
et: Põhiteksti värv

en: Link Color
et: Viite värv

en: Page Background Color
et: Lehe taustavärv

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%title</span>
et: <span class="meta-nav">Avaldatud postituses</span><span class="post-title">%title</span>

en: Base Color Scheme
et: Baas-värviskeem

en: Twenty Sixteen requires at least WordPress version 4.4. You are running version %s. Please upgrade and try again.
et: Twenty Sixteen vajab Wordpressi versiooni 4.4 või uuemat. Sul on hetkel kasutusel versioon %s. Palun uuenda WordPressi ja proovi siis uuesti.

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
et: Täissuurus

en: Pages:
et: Lehed:

en: Next Image
et: Järgmine pilt

en: Previous Image
et: Eelmine pilt

en: Menu
et: Menüü

en: Skip to content
et: Liigu sisu juurde

en: collapse child menu
et: koonda alammenüü

en: expand child menu
et: laienda alammenüü

[ctx: Inconsolata font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Inconsolata, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
et: sees

en: Appears at the bottom of the content on posts and pages.
et: Lisatakse postituste ja lehtede sisu lõppu.

en: Content Bottom 1
et: Lõpumärkus 1

[ctx: Montserrat font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Montserrat, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
et: sees

[ctx: Merriweather font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Merriweather, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
et: sees

en: Content Bottom 2
et: Lõpumärkus 2

en: Sidebar
et: Külgpaan

en: Social Links Menu
et: Sotsiaalmeediaviidete menüü

en: Primary Menu
et: Peamenüü

en: Proudly powered by %s
et: Kasutame %si

en: Comments are closed.
et: Kommenteerimine on suletud

[ctx: comments title]
note: translators: 1: number of comments, 2: post title
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
et[0]: %1$s mõte &ldquo;%2$s&rdquo; kohta
et[1]: %1$s mõtet &ldquo;%2$s&rdquo; kohta

en: Page
et: Leht

en: Next page
et: Järgmine lk

en: Previous page
et: Eelmine lk

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
et: Siit ei leitud midagi. Äkki proovid otsingut?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
et: Oihh! Seda lehte ei õnnestunud leida.

note: Author of the plugin/theme
en: the WordPress team
et: WordPressi meeskond
