Twenty Sixteen - en to he translation catalogue (67 entries)

note: Description of the plugin/theme
en: Twenty Sixteen is a modernized take on an ever-popular WordPress layout — the horizontal masthead with an optional right sidebar that works perfectly for blogs and websites. It has custom color options with beautiful default color schemes, a harmonious fluid grid using a mobile-first approach, and impeccable polish in every detail. Twenty Sixteen will make your WordPress look beautiful everywhere.
he: תבנית ברירת המחדל לשנת 2016 היא תבנית שעושה שימוש בפריסה מודרנית - תורן אופקי עם סרגל צד אופציונאלי שעובד בצורה מושלמת בבלוגים ואתרי אינטרנט. התבנית מגיעה עם סט צבעי ברירת מחדל יפים אך מאפשרת גם להתאים את הצבעים. לתבנית פריסה הרמונית באמצעות גישת מובייל-תחילה וירידה לפרטי פרטים. התבנית תגרום לאתר הוורדפרס שלך להיראות יפה בכל מקום.

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
he: להמשיך לקרוא<span class="screen-reader-text"> %s</span>

note: translators: %s: Name of current post
en: Edit<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
he: עריכה<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Red
he: אדום

[ctx: comments title]
note: translators: %s: post title
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
he: תגובה אחת בנושא &ldquo;%s&rdquo;

[ctx: submit button]
en: Search
he: חיפוש

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
he: חיפוש &hellip;

[ctx: label]
en: Search for:
he: חפש:

en: Footer Primary Menu
he: תפריט ראשי בתחתית

en: Footer Social Links Menu
he: תפריט קישורים חברתיים בתחתית

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
he: הוספת ווידג'טים שיוצגו בתפריט הצדדי.

en: Featured
he: מובחר

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
he: מה שחיפשת לא נמצא. אולי חיפוש יכול לעזור.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
he: לא נמצאו תוצאות התואמות לחיפוש. יש לנסות שנית עם מילות מפתח חלופיות.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
he: מוכנים לפרסם את הפוסט הראשון? <a href="%1$s">התחילו כאן</a>.

en: Nothing Found
he: דבר לא נמצא

en: View all posts by %s
he: הצג פוסטים מאת %s

en: Author:
he: מאת:

en: Previous post:
he: הפוסט הקודם:

en: Next post:
he: הפוסט הבא:

en: Previous
he: קודם

en: Next
he: הבא

en: Search Results for: %s
he: תוצאות חיפוש עבור %s

[ctx: Used before tag names.]
en: Tags
he: תגיות

[ctx: Used before category names.]
en: Categories
he: קטגוריות

[ctx: Used before publish date.]
en: Posted on
he: פורסם בתאריך

[ctx: Used before post format.]
en: Format
he: פורמט

en: Leave a comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
he: השאירו תגובה<span class="screen-reader-text"> עבור %s</span>

[ctx: Used before post author name.]
en: Author
he: מחבר

en: Yellow
he: צהוב

en: Gray
he: אפור

en: Dark
he: שחור

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Main Text Color
he: צבע טקסט ראשי

en: Secondary Text Color
he: צבע טקסט משני

en: Page Background Color
he: צבע רקע לעמוד

en: Link Color
he: צבע קישורים

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%title</span>
he: <span class="meta-nav">פורסם ב</span><span class="post-title">%title</span>

en: Base Color Scheme
he: צבע בסיס

en: Twenty Sixteen requires at least WordPress version 4.4. You are running version %s. Please upgrade and try again.
he: דרישת המינימום להפעלת התבנית Twenty Sixteen היא וורדפרס בגרסה 4.3. האתר מפעיל וורדפרס בגרסה %s. יש לשדרג את גרסת וורדפרס ולנסות שנית.

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
he: מסך מלא

en: Pages:
he: עמודים:

en: Next Image
he: תמונה הבאה

en: Previous Image
he: תמונה קודמת

en: Menu
he: תפריט

en: Skip to content
he: דילוג לתוכן

en: expand child menu
he: הצג תפריט

en: collapse child menu
he: הסתר תפריט

[ctx: Merriweather font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Merriweather, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
he: off

[ctx: Montserrat font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Montserrat, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
he: off

en: Content Bottom 2
he: תחתית תוכן 2

en: Content Bottom 1
he: תחתית תוכן 1

en: Appears at the bottom of the content on posts and pages.
he: מופיע בתחתית עמודי התוכן, בפוסטים ועמודים.

en: Sidebar
he:  סרגל צדדי

en: Social Links Menu
he: תפריט קישורים חברתיים

en: Primary Menu
he: תפריט ראשי

en: Proudly powered by %s
he: פועל על %s

en: Comments are closed.
he: סגור לתגובות.

[ctx: comments title]
note: translators: 1: number of comments, 2: post title
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
he[0]: תגובה אחת בנושא &ldquo;%2$s&rdquo;
he[1]: %1$s תגובות בנושא &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Page
he: עמוד

en: Next page
he: עמוד הבא

en: Previous page
he: עמוד קודם

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
he: נראה כי אין כאן כלום. אולי כדאי לנסות את אפשרות החיפוש.

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
he: העמוד לא נמצא.

note: Author of the plugin/theme
en: the WordPress team
he: צוות וורדפרס

note: Theme URI of the plugin/theme
en: https://wordpress.org/themes/twentysixteen/
he: https://he.wordpress.org/themes/twentysixteen/

note: #-#-#-#-#  twentysixteen.pot (Twenty Sixteen 1.2)  #-#-#-#-# Author URI of the plugin/theme
en: https://wordpress.org/
he: https://he.wordpress.org/
