Twenty Sixteen - en to sq translation catalogue (61 entries)

note: Description of the plugin/theme
en: Twenty Sixteen is a modernized take on an ever-popular WordPress layout — the horizontal masthead with an optional right sidebar that works perfectly for blogs and websites. It has custom color options with beautiful default color schemes, a harmonious fluid grid using a mobile-first approach, and impeccable polish in every detail. Twenty Sixteen will make your WordPress look beautiful everywhere.
sq: Twenty Sixteen është një interpretim i ri i modernizuar i skemës gjithnjë popullore të WordPress-it — titulli horizontal me një anështyllë opsionale në të djathtë që funksionon në mënyrë të përsosur për blogje dhe sajte. Përmban mundësi për personalizim ngjyrash me skema të hijshme parazgjedhje për ngjyrat, një hartim grafik të harmonishëm dhe të rrjedhshëm, me celularët në mendje së pari, dhe kujdes të pashoq për çdo hollësi. Twenty Sixteen do ta bëjë WordPress-in tuaj të duket kudo shumë i hijshëm.

note: translators: %s: Name of current post
en: Edit<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
sq: Përpunoni<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
sq: Vazhdoni leximin e<span class="screen-reader-text"> %s</span>

en: Red
sq: E kuqe

[ctx: comments title]
note: translators: %s: post title
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
sq: Një mendim te &ldquo;%s&rdquo;

[ctx: submit button]
en: Search
sq: Kërko

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
sq: Kërkim &hellip;

[ctx: label]
en: Search for:
sq: Kërko për:

en: Footer Social Links Menu
sq: Menu Lidhjesh Shoqërore Në Fundfaqe

en: Footer Primary Menu
sq: Menu Parësore Fundfaqeje

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
sq: Shtoni widget-e këtu që të shfaqen te anështylla juaj.

en: Featured
sq: E zgjedhur

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
sq: Duket se nuk gjejmë dot ç&rsquo;po kërkonit. Ndoshta mund t&#8217;ju ndihë kërkimi.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
sq: Na ndjeni, por nuk u përputh gjë me termat tuaj të kërkimit. Ju lutemi, riprovoni me ndoca fjalëkyçe të tjera.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
sq: Gati për botimin e postimit tuaj të parë? <a href="%1$s">Fillojani këtu</a>.

en: Nothing Found
sq: Nuk u Gjet Gjë

en: View all posts by %s
sq: Shihni tërë postimet nga %s

en: Author:
sq: Autor:

en: Previous post:
sq: Postimi i mëparshëm:

en: Next post:
sq: Postimi vijues

en: Previous
sq: E mëparshmja

en: Next
sq: Pasuesja

en: Search Results for: %s
sq: Përfundime Kërkimi për: %s

[ctx: Used before tag names.]
en: Tags
sq: Etiketa

[ctx: Used before category names.]
en: Categories
sq: Kategori

[ctx: Used before publish date.]
en: Posted on
sq: Postuar më

en: Leave a comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
sq: Lini një koment <span class="screen-reader-text"> te %s</span>

[ctx: Used before post author name.]
en: Author
sq: Autor

en: Yellow
sq: E verdhë

en: Gray
sq: Gri

en: Dark
sq: E errët

en: Default
sq: Parazgjedhje

en: Main Text Color
sq: Ngjyrë Teksti Kryesor

en: Secondary Text Color
sq: Ngjyrë Teksti Dytësor

en: Link Color
sq: Ngjyrë Lidhjesh

en: Page Background Color
sq: Ngjyrë Sfondi Faqeje

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%title</span>
sq: <span class="meta-nav">Botuar te</span><span class="post-title">%title</span>

en: Base Color Scheme
sq: Skemë Ngjyrash Bazë

en: Twenty Sixteen requires at least WordPress version 4.4. You are running version %s. Please upgrade and try again.
sq: Twenty Sixteen lyp të paktën versionin 4.4 të WordPress-it. Ju po punoni me versionin %s. Ju lutemi, përmirësojeni dhe riprovoni.

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
sq: Madhësi e plotë

en: Pages:
sq: Faqe:

en: Next Image
sq: Figura Pasuese

en: Previous Image
sq: Figura e Mëparshme

en: Skip to content
sq: Hidhu te lënda

en: expand child menu
sq: zgjeroni menunë pjellë

en: collapse child menu
sq: tkurreni menunë pjellë

en: Content Bottom 2
sq: Fund 2 Lënde

en: Content Bottom 1
sq: Fund 1 Lënde

en: Appears at the bottom of the content on posts and pages.
sq: Shfaqet në fund të lëndës në postime dhe faqe.

en: Sidebar
sq: Anështyllë

en: Social Links Menu
sq: Menu Lidhjesh Shoqërore

en: Primary Menu
sq: Menuja Parësore

en: Proudly powered by %s
sq: Bazohet me krenari në %s

en: Comments are closed.
sq: Komentet janë të mbyllura.

[ctx: comments title]
note: translators: 1: number of comments, 2: post title
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
sq[0]: %1$s mendim te &ldquo;%2$s&rdquo;
sq[1]: %1$s mendim te &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Page
sq: Faqe

en: Next page
sq: Faqja pasuese

en: Previous page
sq: Faqja e mëparshme

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
sq: Duket se nuk u gjet gjë në këtë vend. Ndoshta duhet provuar një kërkim?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
sq: Hmm! Ajo faqe nuk gjendet dot.

note: Author of the plugin/theme
en: the WordPress team
sq: Ekipi i WordPress-it
